BNR · ISTORIC
Curs BNR 2009
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2009, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru NZD.
Cursul NZD în 2009
2.1351
+0.0187
(+0.88%)
Ultima cotație: 31.12.2009
Minimul anului
1.6845
10.03.2009
Maximul anului
2.1624
21.10.2009
Evoluție 2009
min 1.6845 · max 2.1624
Media anuală
1.9607
Prima cotație
02.03.2009
1.6900
Ultima cotație
31.12.2009
2.1351
Variație totală
+0.4451
+26.34%
Cea mai mare creștere
10.12.2009
+0.0457
Cea mai mare scădere
19.11.2009
-0.0360
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2009 (NZD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului NZD în 2009
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2009
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mar1.7440
Apr1.8178
Mai1.8390
Cele mai mari medii lunare
Oct2.1368
Noi2.0975
Dec2.0744
Date importante în 2009
Prima cotație (an)02.03.20091.6900
Ultima cotație (an)31.12.20092.1351
Cea mai mare creștere (zi)10.12.2009+0.0457
Cea mai mare scădere (zi)19.11.2009-0.0360
Cea mai mare valoare21.10.20092.1624
Cea mai mică valoare10.03.20091.6845
Curs NZD pe luni în 2009
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Martie | 1,7440 | 1,6845 | 1,8164 | 22 |
| Aprilie | 1,8178 | 1,7868 | 1,8451 | 21 |
| Mai | 1,8390 | 1,8075 | 1,8870 | 20 |
| Iunie | 1,9191 | 1,8810 | 1,9433 | 21 |
| Iulie | 1,9280 | 1,8811 | 1,9650 | 23 |
| August | 1,9973 | 1,9488 | 2,0260 | 21 |
| Septembrie | 2,0478 | 2,0077 | 2,0765 | 22 |
| Octombrie | 2,1368 | 2,0986 | 2,1624 | 22 |
| Noiembrie | 2,0975 | 2,0305 | 2,1446 | 21 |
| Decembrie | 2,0744 | 2,0213 | 2,1351 | 21 |
Valori zilnice NZD/RON în 2009
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2009 | 2,1351 RON |
| 30.12.2009 | 2,1164 RON |
| 29.12.2009 | 2,0849 RON |
| 28.12.2009 | 2,0674 RON |
| 24.12.2009 | 2,0649 RON |
| 23.12.2009 | 2,0654 RON |
| 22.12.2009 | 2,0854 RON |
| 21.12.2009 | 2,0819 RON |
| 18.12.2009 | 2,0760 RON |
| 17.12.2009 | 2,0944 RON |
| 16.12.2009 | 2,0970 RON |
| 15.12.2009 | 2,1108 RON |
| 14.12.2009 | 2,1038 RON |
| 11.12.2009 | 2,0901 RON |
| 10.12.2009 | 2,0919 RON |
| 09.12.2009 | 2,0462 RON |
| 08.12.2009 | 2,0350 RON |
| 07.12.2009 | 2,0224 RON |
| 04.12.2009 | 2,0229 RON |
| 03.12.2009 | 2,0213 RON |
| 02.12.2009 | 2,0502 RON |
| 30.11.2009 | 2,0305 RON |
| 27.11.2009 | 2,0319 RON |
| 26.11.2009 | 2,0415 RON |
| 25.11.2009 | 2,0708 RON |
| 24.11.2009 | 2,0720 RON |
| 23.11.2009 | 2,0975 RON |
| 20.11.2009 | 2,0862 RON |
| 19.11.2009 | 2,1080 RON |
| 18.11.2009 | 2,1440 RON |
| 17.11.2009 | 2,1446 RON |
| 16.11.2009 | 2,1357 RON |
| 13.11.2009 | 2,1284 RON |
| 12.11.2009 | 2,1187 RON |
| 11.11.2009 | 2,1173 RON |
| 10.11.2009 | 2,1275 RON |
| 09.11.2009 | 2,1169 RON |
| 06.11.2009 | 2,0920 RON |
| 05.11.2009 | 2,0836 RON |
| 04.11.2009 | 2,1117 RON |
| 03.11.2009 | 2,0899 RON |
| 02.11.2009 | 2,0989 RON |
| 30.10.2009 | 2,1127 RON |
| 29.10.2009 | 2,1205 RON |
| 28.10.2009 | 2,1352 RON |
| 27.10.2009 | 2,1580 RON |
| 26.10.2009 | 2,1512 RON |
| 23.10.2009 | 2,1577 RON |
| 22.10.2009 | 2,1574 RON |
| 21.10.2009 | 2,1624 RON |
| 20.10.2009 | 2,1586 RON |
| 19.10.2009 | 2,1480 RON |
| 16.10.2009 | 2,1392 RON |
| 15.10.2009 | 2,1492 RON |
| 14.10.2009 | 2,1398 RON |
| 13.10.2009 | 2,1376 RON |
| 12.10.2009 | 2,1289 RON |
| 09.10.2009 | 2,1399 RON |
| 08.10.2009 | 2,1396 RON |
| 07.10.2009 | 2,1430 RON |
| 06.10.2009 | 2,1252 RON |
| 05.10.2009 | 2,0986 RON |
| 02.10.2009 | 2,0995 RON |
| 01.10.2009 | 2,1075 RON |
| 30.09.2009 | 2,0641 RON |
| 29.09.2009 | 2,0593 RON |
| 28.09.2009 | 2,0453 RON |
| 25.09.2009 | 2,0590 RON |
| 24.09.2009 | 2,0619 RON |
| 23.09.2009 | 2,0765 RON |
| 22.09.2009 | 2,0757 RON |
| 21.09.2009 | 2,0495 RON |
| 18.09.2009 | 2,0634 RON |
| 17.09.2009 | 2,0596 RON |
| 16.09.2009 | 2,0673 RON |
| 15.09.2009 | 2,0471 RON |
| 14.09.2009 | 2,0518 RON |
| 11.09.2009 | 2,0516 RON |
| 10.09.2009 | 2,0262 RON |
| 09.09.2009 | 2,0348 RON |
| 08.09.2009 | 2,0429 RON |
| 07.09.2009 | 2,0492 RON |
| 04.09.2009 | 2,0305 RON |
| 03.09.2009 | 2,0144 RON |
| 02.09.2009 | 2,0077 RON |
| 01.09.2009 | 2,0131 RON |
| 31.08.2009 | 2,0177 RON |
| 28.08.2009 | 2,0146 RON |
| 27.08.2009 | 2,0167 RON |
| 26.08.2009 | 2,0230 RON |
| 25.08.2009 | 2,0260 RON |
| 24.08.2009 | 2,0248 RON |
| 21.08.2009 | 2,0011 RON |
| 20.08.2009 | 2,0069 RON |
| 19.08.2009 | 2,0053 RON |
| 18.08.2009 | 2,0013 RON |
| 17.08.2009 | 1,9968 RON |
| 14.08.2009 | 2,0072 RON |
| 13.08.2009 | 1,9987 RON |
| 12.08.2009 | 1,9817 RON |
| 11.08.2009 | 2,0062 RON |
| 10.08.2009 | 2,0000 RON |
| 07.08.2009 | 1,9715 RON |
| 06.08.2009 | 1,9613 RON |
| 05.08.2009 | 1,9693 RON |
| 04.08.2009 | 1,9488 RON |
| 03.08.2009 | 1,9641 RON |
| 31.07.2009 | 1,9578 RON |
| 30.07.2009 | 1,9463 RON |
| 29.07.2009 | 1,9565 RON |
| 28.07.2009 | 1,9475 RON |
| 27.07.2009 | 1,9449 RON |
| 24.07.2009 | 1,9477 RON |
| 23.07.2009 | 1,9650 RON |
| 22.07.2009 | 1,9529 RON |
| 21.07.2009 | 1,9508 RON |
| 20.07.2009 | 1,9497 RON |
| 17.07.2009 | 1,9407 RON |
| 16.07.2009 | 1,9283 RON |
| 15.07.2009 | 1,9208 RON |
| 14.07.2009 | 1,9125 RON |
| 13.07.2009 | 1,8811 RON |
| 10.07.2009 | 1,8975 RON |
| 09.07.2009 | 1,9107 RON |
| 08.07.2009 | 1,9045 RON |
| 07.07.2009 | 1,9148 RON |
| 06.07.2009 | 1,8960 RON |
| 03.07.2009 | 1,9024 RON |
| 02.07.2009 | 1,8987 RON |
| 01.07.2009 | 1,9162 RON |
| 30.06.2009 | 1,9395 RON |
| 29.06.2009 | 1,9433 RON |
| 26.06.2009 | 1,9329 RON |
| 25.06.2009 | 1,9301 RON |
| 24.06.2009 | 1,9311 RON |
| 23.06.2009 | 1,9209 RON |
| 22.06.2009 | 1,9359 RON |
| 19.06.2009 | 1,9427 RON |
| 18.06.2009 | 1,9235 RON |
| 17.06.2009 | 1,9161 RON |
| 16.06.2009 | 1,9331 RON |
| 15.06.2009 | 1,9244 RON |
| 12.06.2009 | 1,9124 RON |
| 11.06.2009 | 1,9254 RON |
| 10.06.2009 | 1,8863 RON |
| 09.06.2009 | 1,8810 RON |
| 05.06.2009 | 1,8909 RON |
| 04.06.2009 | 1,8909 RON |
| 03.06.2009 | 1,9099 RON |
| 02.06.2009 | 1,9210 RON |
| 01.06.2009 | 1,9097 RON |
| 29.05.2009 | 1,8798 RON |
| 28.05.2009 | 1,8870 RON |
| 27.05.2009 | 1,8612 RON |
| 26.05.2009 | 1,8441 RON |
| 25.05.2009 | 1,8445 RON |
| 22.05.2009 | 1,8455 RON |
| 21.05.2009 | 1,8288 RON |
| 20.05.2009 | 1,8404 RON |
| 19.05.2009 | 1,8443 RON |
| 18.05.2009 | 1,8235 RON |
| 15.05.2009 | 1,8210 RON |
| 14.05.2009 | 1,8269 RON |
| 13.05.2009 | 1,8310 RON |
| 12.05.2009 | 1,8420 RON |
| 11.05.2009 | 1,8520 RON |
| 08.05.2009 | 1,8348 RON |
| 07.05.2009 | 1,8390 RON |
| 06.05.2009 | 1,8181 RON |
| 05.05.2009 | 1,8075 RON |
| 04.05.2009 | 1,8081 RON |
| 30.04.2009 | 1,7903 RON |
| 29.04.2009 | 1,8122 RON |
| 28.04.2009 | 1,8051 RON |
| 27.04.2009 | 1,8157 RON |
| 24.04.2009 | 1,8128 RON |
| 23.04.2009 | 1,8156 RON |
| 22.04.2009 | 1,8184 RON |
| 21.04.2009 | 1,8248 RON |
| 17.04.2009 | 1,8451 RON |
| 16.04.2009 | 1,8305 RON |
| 15.04.2009 | 1,8208 RON |
| 14.04.2009 | 1,8331 RON |
| 13.04.2009 | 1,8297 RON |
| 10.04.2009 | 1,8256 RON |
| 09.04.2009 | 1,8165 RON |
| 08.04.2009 | 1,8169 RON |
| 07.04.2009 | 1,8101 RON |
| 06.04.2009 | 1,8270 RON |
| 03.04.2009 | 1,8227 RON |
| 02.04.2009 | 1,8145 RON |
| 01.04.2009 | 1,7868 RON |
| 31.03.2009 | 1,8148 RON |
| 30.03.2009 | 1,8056 RON |
| 27.03.2009 | 1,8142 RON |
| 26.03.2009 | 1,8164 RON |
| 25.03.2009 | 1,7871 RON |
| 24.03.2009 | 1,7929 RON |
| 23.03.2009 | 1,7840 RON |
| 20.03.2009 | 1,7634 RON |
| 19.03.2009 | 1,7373 RON |
| 18.03.2009 | 1,7357 RON |
| 17.03.2009 | 1,7456 RON |
| 16.03.2009 | 1,7432 RON |
| 13.03.2009 | 1,7315 RON |
| 12.03.2009 | 1,7187 RON |
| 11.03.2009 | 1,6993 RON |
| 10.03.2009 | 1,6845 RON |
| 09.03.2009 | 1,6939 RON |
| 06.03.2009 | 1,6975 RON |
| 05.03.2009 | 1,7075 RON |
| 04.03.2009 | 1,7108 RON |
| 03.03.2009 | 1,6947 RON |
| 02.03.2009 | 1,6900 RON |