BNR · ISTORIC
Curs BNR 2009
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2009, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru TRY.
Cursul TRY în 2009
1.9648
+0.0173
(+0.89%)
Ultima cotație: 31.12.2009
Minimul anului
1.8655
-0.0772
(-3.97%)
20.03.2009
față de 20.03.2008 (1.9427)
Maximul anului
2.0414
-0.0693
(-3.28%)
06.02.2009
față de 06.02.2008 (2.1107)
Evoluție 2009
min 1.8655 · max 2.0414
Media anuală
1.9604
Prima cotație
05.01.2009
1.9201
Ultima cotație
31.12.2009
1.9648
Variație totală
+0.0447
+2.33%
Cea mai mare creștere
06.01.2009
+0.0687
Cea mai mare scădere
06.03.2009
-0.0710
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2009 (TRY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului TRY în 2009
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2009
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mar1.9179
Dec1.9222
Noi1.9267
Cele mai mari medii lunare
Feb2.0121
Ian1.9923
Aug1.9886
Date importante în 2009
Prima cotație (an)05.01.20091.9201
Ultima cotație (an)31.12.20091.9648
Cea mai mare creștere (zi)06.01.2009+0.0687
Cea mai mare scădere (zi)06.03.2009-0.0710
Cea mai mare valoare06.02.20092.0414
Cea mai mică valoare20.03.20091.8655
Curs TRY pe luni în 2009
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 1,9923 | 1,9201 | 2,0351 | 20 |
| Februarie | 2,0121 | 1,9683 | 2,0414 | 20 |
| Martie | 1,9179 | 1,8655 | 1,9781 | 22 |
| Aprilie | 1,9758 | 1,9302 | 1,9983 | 21 |
| Mai | 1,9642 | 1,9236 | 2,0020 | 20 |
| Iunie | 1,9416 | 1,9181 | 1,9714 | 21 |
| Iulie | 1,9716 | 1,9427 | 2,0204 | 23 |
| August | 1,9886 | 1,9608 | 2,0143 | 21 |
| Septembrie | 1,9517 | 1,9190 | 1,9838 | 22 |
| Octombrie | 1,9658 | 1,9363 | 1,9963 | 22 |
| Noiembrie | 1,9267 | 1,8665 | 1,9495 | 21 |
| Decembrie | 1,9222 | 1,8694 | 1,9648 | 21 |
Valori zilnice TRY/RON în 2009
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2009 | 1,9648 RON |
| 30.12.2009 | 1,9475 RON |
| 29.12.2009 | 1,9347 RON |
| 28.12.2009 | 1,9283 RON |
| 24.12.2009 | 1,9282 RON |
| 23.12.2009 | 1,9344 RON |
| 22.12.2009 | 1,9362 RON |
| 21.12.2009 | 1,9285 RON |
| 18.12.2009 | 1,9265 RON |
| 17.12.2009 | 1,9399 RON |
| 16.12.2009 | 1,9330 RON |
| 15.12.2009 | 1,9363 RON |
| 14.12.2009 | 1,9321 RON |
| 11.12.2009 | 1,9255 RON |
| 10.12.2009 | 1,9157 RON |
| 09.12.2009 | 1,9130 RON |
| 08.12.2009 | 1,9065 RON |
| 07.12.2009 | 1,9023 RON |
| 04.12.2009 | 1,8832 RON |
| 03.12.2009 | 1,8694 RON |
| 02.12.2009 | 1,8798 RON |
| 30.11.2009 | 1,8665 RON |
| 27.11.2009 | 1,8674 RON |
| 26.11.2009 | 1,8847 RON |
| 25.11.2009 | 1,9017 RON |
| 24.11.2009 | 1,9039 RON |
| 23.11.2009 | 1,9167 RON |
| 20.11.2009 | 1,9261 RON |
| 19.11.2009 | 1,9313 RON |
| 18.11.2009 | 1,9363 RON |
| 17.11.2009 | 1,9438 RON |
| 16.11.2009 | 1,9433 RON |
| 13.11.2009 | 1,9495 RON |
| 12.11.2009 | 1,9459 RON |
| 11.11.2009 | 1,9415 RON |
| 10.11.2009 | 1,9417 RON |
| 09.11.2009 | 1,9438 RON |
| 06.11.2009 | 1,9473 RON |
| 05.11.2009 | 1,9398 RON |
| 04.11.2009 | 1,9459 RON |
| 03.11.2009 | 1,9410 RON |
| 02.11.2009 | 1,9434 RON |
| 30.10.2009 | 1,9454 RON |
| 29.10.2009 | 1,9451 RON |
| 28.10.2009 | 1,9399 RON |
| 27.10.2009 | 1,9401 RON |
| 26.10.2009 | 1,9363 RON |
| 23.10.2009 | 1,9488 RON |
| 22.10.2009 | 1,9496 RON |
| 21.10.2009 | 1,9643 RON |
| 20.10.2009 | 1,9721 RON |
| 19.10.2009 | 1,9707 RON |
| 16.10.2009 | 1,9700 RON |
| 15.10.2009 | 1,9957 RON |
| 14.10.2009 | 1,9963 RON |
| 13.10.2009 | 1,9883 RON |
| 12.10.2009 | 1,9847 RON |
| 09.10.2009 | 1,9816 RON |
| 08.10.2009 | 1,9827 RON |
| 07.10.2009 | 1,9783 RON |
| 06.10.2009 | 1,9713 RON |
| 05.10.2009 | 1,9641 RON |
| 02.10.2009 | 1,9625 RON |
| 01.10.2009 | 1,9587 RON |
| 30.09.2009 | 1,9290 RON |
| 29.09.2009 | 1,9259 RON |
| 28.09.2009 | 1,9190 RON |
| 25.09.2009 | 1,9226 RON |
| 24.09.2009 | 1,9274 RON |
| 23.09.2009 | 1,9338 RON |
| 22.09.2009 | 1,9404 RON |
| 21.09.2009 | 1,9546 RON |
| 18.09.2009 | 1,9670 RON |
| 17.09.2009 | 1,9646 RON |
| 16.09.2009 | 1,9576 RON |
| 15.09.2009 | 1,9618 RON |
| 14.09.2009 | 1,9541 RON |
| 11.09.2009 | 1,9461 RON |
| 10.09.2009 | 1,9404 RON |
| 09.09.2009 | 1,9682 RON |
| 08.09.2009 | 1,9735 RON |
| 07.09.2009 | 1,9838 RON |
| 04.09.2009 | 1,9793 RON |
| 03.09.2009 | 1,9652 RON |
| 02.09.2009 | 1,9669 RON |
| 01.09.2009 | 1,9569 RON |
| 31.08.2009 | 1,9678 RON |
| 28.08.2009 | 1,9608 RON |
| 27.08.2009 | 1,9699 RON |
| 26.08.2009 | 1,9668 RON |
| 25.08.2009 | 1,9797 RON |
| 24.08.2009 | 1,9914 RON |
| 21.08.2009 | 1,9840 RON |
| 20.08.2009 | 1,9945 RON |
| 19.08.2009 | 1,9947 RON |
| 18.08.2009 | 1,9978 RON |
| 17.08.2009 | 1,9834 RON |
| 14.08.2009 | 1,9927 RON |
| 13.08.2009 | 1,9994 RON |
| 12.08.2009 | 1,9835 RON |
| 11.08.2009 | 1,9949 RON |
| 10.08.2009 | 2,0143 RON |
| 07.08.2009 | 1,9824 RON |
| 06.08.2009 | 1,9901 RON |
| 05.08.2009 | 2,0055 RON |
| 04.08.2009 | 1,9997 RON |
| 03.08.2009 | 2,0065 RON |
| 31.07.2009 | 2,0204 RON |
| 30.07.2009 | 2,0138 RON |
| 29.07.2009 | 2,0047 RON |
| 28.07.2009 | 2,0020 RON |
| 27.07.2009 | 1,9928 RON |
| 24.07.2009 | 1,9936 RON |
| 23.07.2009 | 1,9961 RON |
| 22.07.2009 | 1,9896 RON |
| 21.07.2009 | 1,9715 RON |
| 20.07.2009 | 1,9727 RON |
| 17.07.2009 | 1,9732 RON |
| 16.07.2009 | 1,9585 RON |
| 15.07.2009 | 1,9506 RON |
| 14.07.2009 | 1,9584 RON |
| 13.07.2009 | 1,9427 RON |
| 10.07.2009 | 1,9495 RON |
| 09.07.2009 | 1,9450 RON |
| 08.07.2009 | 1,9510 RON |
| 07.07.2009 | 1,9568 RON |
| 06.07.2009 | 1,9529 RON |
| 03.07.2009 | 1,9533 RON |
| 02.07.2009 | 1,9523 RON |
| 01.07.2009 | 1,9453 RON |
| 30.06.2009 | 1,9422 RON |
| 29.06.2009 | 1,9544 RON |
| 26.06.2009 | 1,9443 RON |
| 25.06.2009 | 1,9441 RON |
| 24.06.2009 | 1,9181 RON |
| 23.06.2009 | 1,9294 RON |
| 22.06.2009 | 1,9547 RON |
| 19.06.2009 | 1,9496 RON |
| 18.06.2009 | 1,9407 RON |
| 17.06.2009 | 1,9657 RON |
| 16.06.2009 | 1,9714 RON |
| 15.06.2009 | 1,9639 RON |
| 12.06.2009 | 1,9468 RON |
| 11.06.2009 | 1,9407 RON |
| 10.06.2009 | 1,9341 RON |
| 09.06.2009 | 1,9450 RON |
| 05.06.2009 | 1,9269 RON |
| 04.06.2009 | 1,9279 RON |
| 03.06.2009 | 1,9251 RON |
| 02.06.2009 | 1,9284 RON |
| 01.06.2009 | 1,9200 RON |
| 29.05.2009 | 1,9266 RON |
| 28.05.2009 | 1,9268 RON |
| 27.05.2009 | 1,9236 RON |
| 26.05.2009 | 1,9322 RON |
| 25.05.2009 | 1,9290 RON |
| 22.05.2009 | 1,9506 RON |
| 21.05.2009 | 1,9704 RON |
| 20.05.2009 | 1,9888 RON |
| 19.05.2009 | 1,9880 RON |
| 18.05.2009 | 1,9890 RON |
| 15.05.2009 | 1,9722 RON |
| 14.05.2009 | 1,9543 RON |
| 13.05.2009 | 1,9573 RON |
| 12.05.2009 | 1,9468 RON |
| 11.05.2009 | 1,9671 RON |
| 08.05.2009 | 1,9842 RON |
| 07.05.2009 | 2,0020 RON |
| 06.05.2009 | 1,9912 RON |
| 05.05.2009 | 1,9913 RON |
| 04.05.2009 | 1,9919 RON |
| 30.04.2009 | 1,9799 RON |
| 29.04.2009 | 1,9794 RON |
| 28.04.2009 | 1,9806 RON |
| 27.04.2009 | 1,9760 RON |
| 24.04.2009 | 1,9813 RON |
| 23.04.2009 | 1,9833 RON |
| 22.04.2009 | 1,9937 RON |
| 21.04.2009 | 1,9781 RON |
| 17.04.2009 | 1,9983 RON |
| 16.04.2009 | 1,9955 RON |
| 15.04.2009 | 1,9761 RON |
| 14.04.2009 | 1,9784 RON |
| 13.04.2009 | 1,9812 RON |
| 10.04.2009 | 1,9971 RON |
| 09.04.2009 | 1,9889 RON |
| 08.04.2009 | 1,9668 RON |
| 07.04.2009 | 1,9493 RON |
| 06.04.2009 | 1,9672 RON |
| 03.04.2009 | 1,9535 RON |
| 02.04.2009 | 1,9575 RON |
| 01.04.2009 | 1,9302 RON |
| 31.03.2009 | 1,9011 RON |
| 30.03.2009 | 1,8996 RON |
| 27.03.2009 | 1,9006 RON |
| 26.03.2009 | 1,8946 RON |
| 25.03.2009 | 1,9026 RON |
| 24.03.2009 | 1,9102 RON |
| 23.03.2009 | 1,8826 RON |
| 20.03.2009 | 1,8655 RON |
| 19.03.2009 | 1,8828 RON |
| 18.03.2009 | 1,9281 RON |
| 17.03.2009 | 1,9422 RON |
| 16.03.2009 | 1,9471 RON |
| 13.03.2009 | 1,9461 RON |
| 12.03.2009 | 1,9008 RON |
| 11.03.2009 | 1,9335 RON |
| 10.03.2009 | 1,8904 RON |
| 09.03.2009 | 1,8831 RON |
| 06.03.2009 | 1,8911 RON |
| 05.03.2009 | 1,9621 RON |
| 04.03.2009 | 1,9781 RON |
| 03.03.2009 | 1,9733 RON |
| 02.03.2009 | 1,9777 RON |
| 27.02.2009 | 2,0015 RON |
| 26.02.2009 | 1,9862 RON |
| 25.02.2009 | 1,9749 RON |
| 24.02.2009 | 1,9683 RON |
| 23.02.2009 | 1,9803 RON |
| 20.02.2009 | 1,9876 RON |
| 19.02.2009 | 1,9985 RON |
| 18.02.2009 | 2,0071 RON |
| 17.02.2009 | 2,0297 RON |
| 16.02.2009 | 2,0215 RON |
| 13.02.2009 | 2,0256 RON |
| 12.02.2009 | 2,0206 RON |
| 11.02.2009 | 2,0158 RON |
| 10.02.2009 | 2,0276 RON |
| 09.02.2009 | 2,0311 RON |
| 06.02.2009 | 2,0414 RON |
| 05.02.2009 | 2,0314 RON |
| 04.02.2009 | 2,0308 RON |
| 03.02.2009 | 2,0293 RON |
| 02.02.2009 | 2,0320 RON |
| 30.01.2009 | 2,0241 RON |
| 29.01.2009 | 2,0027 RON |
| 28.01.2009 | 1,9721 RON |
| 27.01.2009 | 1,9707 RON |
| 26.01.2009 | 1,9960 RON |
| 23.01.2009 | 1,9922 RON |
| 22.01.2009 | 2,0082 RON |
| 21.01.2009 | 2,0000 RON |
| 20.01.2009 | 1,9895 RON |
| 19.01.2009 | 1,9733 RON |
| 16.01.2009 | 2,0130 RON |
| 15.01.2009 | 2,0032 RON |
| 14.01.2009 | 2,0351 RON |
| 13.01.2009 | 2,0228 RON |
| 12.01.2009 | 2,0201 RON |
| 09.01.2009 | 1,9773 RON |
| 08.01.2009 | 1,9674 RON |
| 07.01.2009 | 1,9687 RON |
| 06.01.2009 | 1,9888 RON |
| 05.01.2009 | 1,9201 RON |