BNR · ISTORIC

Curs BNR 2011

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2011, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru PLN.

Cursul PLN în 2011 0.9730 +0.0026 (+0.27%) Ultima cotație: 30.12.2011
Minimul anului
0.9514 -0.1245 (-11.57%)
14.12.2011 față de 14.12.2010 (1.0759)
Maximul anului
1.1063 +0.0921 (+9.08%)
12.01.2011 față de 12.01.2010 (1.0142)
Evoluție 2011 min 0.9514 · max 1.1063
Media anuală 1.0306
Prima cotație 03.01.2011 1.0793
Ultima cotație 30.12.2011 0.9730
Variație totală -0.1063 -9.85%
Cea mai mare creștere 02.12.2011 +0.0144
Cea mai mare scădere 09.09.2011 -0.0208

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2011 (PLN)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului PLN în 2011

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2011

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Dec0.9668
Noi0.9815
Sep0.9879

Cele mai mari medii lunare

Ian1.0953
Feb1.0815
Iul1.0616

Date importante în 2011

Prima cotație (an)03.01.20111.0793
Ultima cotație (an)30.12.20110.9730
Cea mai mare creștere (zi)02.12.2011+0.0144
Cea mai mare scădere (zi)09.09.2011-0.0208
Cea mai mare valoare12.01.20111.1063
Cea mai mică valoare14.12.20110.9514

Curs PLN pe luni în 2011

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 1,0953 1,0793 1,1063 21
Februarie 1,0815 1,0606 1,0981 20
Martie 1,0376 1,0186 1,0615 23
Aprilie 1,0323 1,0226 1,0399 20
Mai 1,0439 1,0376 1,0531 22
Iunie 1,0554 1,0414 1,0695 21
Iulie 1,0616 1,0561 1,0702 21
August 1,0323 1,0163 1,0611 22
Septembrie 0,9879 0,9598 1,0198 22
Octombrie 0,9933 0,9778 1,0124 21
Noiembrie 0,9815 0,9571 1,0016 22
Decembrie 0,9668 0,9514 0,9764 20

Valori zilnice PLN/RON în 2011

DataCurs
30.12.2011 0,9730 RON
29.12.2011 0,9704 RON
28.12.2011 0,9764 RON
27.12.2011 0,9731 RON
23.12.2011 0,9674 RON
22.12.2011 0,9686 RON
21.12.2011 0,9690 RON
20.12.2011 0,9663 RON
19.12.2011 0,9616 RON
16.12.2011 0,9653 RON
15.12.2011 0,9544 RON
14.12.2011 0,9514 RON
13.12.2011 0,9537 RON
12.12.2011 0,9586 RON
09.12.2011 0,9612 RON
08.12.2011 0,9718 RON
07.12.2011 0,9729 RON
06.12.2011 0,9756 RON
05.12.2011 0,9742 RON
02.12.2011 0,9715 RON
30.11.2011 0,9571 RON
29.11.2011 0,9651 RON
28.11.2011 0,9645 RON
25.11.2011 0,9657 RON
24.11.2011 0,9693 RON
23.11.2011 0,9745 RON
22.11.2011 0,9761 RON
21.11.2011 0,9822 RON
18.11.2011 0,9851 RON
17.11.2011 0,9810 RON
16.11.2011 0,9842 RON
15.11.2011 0,9852 RON
14.11.2011 0,9878 RON
11.11.2011 0,9827 RON
10.11.2011 0,9904 RON
09.11.2011 0,9920 RON
08.11.2011 0,9977 RON
07.11.2011 0,9959 RON
04.11.2011 1,0016 RON
03.11.2011 0,9927 RON
02.11.2011 0,9866 RON
01.11.2011 0,9766 RON
31.10.2011 0,9953 RON
28.10.2011 0,9994 RON
27.10.2011 0,9972 RON
26.10.2011 0,9890 RON
25.10.2011 0,9875 RON
24.10.2011 0,9875 RON
21.10.2011 0,9841 RON
20.10.2011 0,9930 RON
19.10.2011 1,0008 RON
18.10.2011 1,0006 RON
17.10.2011 1,0124 RON
14.10.2011 1,0047 RON
13.10.2011 0,9997 RON
12.10.2011 1,0027 RON
11.10.2011 0,9993 RON
10.10.2011 0,9950 RON
07.10.2011 0,9838 RON
06.10.2011 0,9854 RON
05.10.2011 0,9800 RON
04.10.2011 0,9834 RON
03.10.2011 0,9778 RON
30.09.2011 0,9853 RON
29.09.2011 0,9774 RON
28.09.2011 0,9779 RON
27.09.2011 0,9826 RON
26.09.2011 0,9728 RON
23.09.2011 0,9598 RON
22.09.2011 0,9636 RON
21.09.2011 0,9769 RON
20.09.2011 0,9802 RON
19.09.2011 0,9818 RON
16.09.2011 0,9849 RON
15.09.2011 0,9789 RON
14.09.2011 0,9870 RON
13.09.2011 0,9820 RON
12.09.2011 0,9932 RON
09.09.2011 0,9859 RON
08.09.2011 1,0067 RON
07.09.2011 1,0046 RON
06.09.2011 1,0080 RON
05.09.2011 1,0072 RON
02.09.2011 1,0169 RON
01.09.2011 1,0198 RON
31.08.2011 1,0181 RON
30.08.2011 1,0163 RON
29.08.2011 1,0195 RON
26.08.2011 1,0191 RON
25.08.2011 1,0222 RON
24.08.2011 1,0218 RON
23.08.2011 1,0280 RON
22.08.2011 1,0209 RON
19.08.2011 1,0187 RON
18.08.2011 1,0264 RON
17.08.2011 1,0299 RON
16.08.2011 1,0268 RON
12.08.2011 1,0308 RON
11.08.2011 1,0273 RON
10.08.2011 1,0401 RON
09.08.2011 1,0387 RON
08.08.2011 1,0455 RON
05.08.2011 1,0498 RON
04.08.2011 1,0465 RON
03.08.2011 1,0508 RON
02.08.2011 1,0528 RON
01.08.2011 1,0611 RON
29.07.2011 1,0584 RON
28.07.2011 1,0574 RON
27.07.2011 1,0561 RON
26.07.2011 1,0617 RON
25.07.2011 1,0621 RON
22.07.2011 1,0628 RON
21.07.2011 1,0620 RON
20.07.2011 1,0606 RON
19.07.2011 1,0579 RON
18.07.2011 1,0570 RON
15.07.2011 1,0590 RON
14.07.2011 1,0601 RON
13.07.2011 1,0619 RON
12.07.2011 1,0594 RON
11.07.2011 1,0645 RON
08.07.2011 1,0657 RON
07.07.2011 1,0654 RON
06.07.2011 1,0626 RON
05.07.2011 1,0588 RON
04.07.2011 1,0699 RON
01.07.2011 1,0702 RON
30.06.2011 1,0632 RON
29.06.2011 1,0513 RON
28.06.2011 1,0507 RON
27.06.2011 1,0529 RON
24.06.2011 1,0575 RON
23.06.2011 1,0570 RON
22.06.2011 1,0668 RON
21.06.2011 1,0636 RON
20.06.2011 1,0695 RON
17.06.2011 1,0646 RON
16.06.2011 1,0587 RON
15.06.2011 1,0591 RON
14.06.2011 1,0614 RON
10.06.2011 1,0559 RON
09.06.2011 1,0542 RON
08.06.2011 1,0562 RON
07.06.2011 1,0508 RON
06.06.2011 1,0429 RON
03.06.2011 1,0425 RON
02.06.2011 1,0414 RON
01.06.2011 1,0430 RON
31.05.2011 1,0419 RON
30.05.2011 1,0376 RON
27.05.2011 1,0380 RON
26.05.2011 1,0416 RON
25.05.2011 1,0438 RON
24.05.2011 1,0447 RON
23.05.2011 1,0461 RON
20.05.2011 1,0479 RON
19.05.2011 1,0531 RON
18.05.2011 1,0502 RON
17.05.2011 1,0454 RON
16.05.2011 1,0441 RON
13.05.2011 1,0490 RON
12.05.2011 1,0462 RON
11.05.2011 1,0413 RON
10.05.2011 1,0413 RON
09.05.2011 1,0441 RON
06.05.2011 1,0427 RON
05.05.2011 1,0407 RON
04.05.2011 1,0444 RON
03.05.2011 1,0431 RON
02.05.2011 1,0391 RON
29.04.2011 1,0355 RON
28.04.2011 1,0353 RON
27.04.2011 1,0349 RON
26.04.2011 1,0334 RON
22.04.2011 1,0327 RON
21.04.2011 1,0279 RON
20.04.2011 1,0299 RON
19.04.2011 1,0284 RON
18.04.2011 1,0327 RON
15.04.2011 1,0376 RON
14.04.2011 1,0373 RON
13.04.2011 1,0351 RON
12.04.2011 1,0369 RON
11.04.2011 1,0347 RON
08.04.2011 1,0399 RON
07.04.2011 1,0331 RON
06.04.2011 1,0274 RON
05.04.2011 1,0226 RON
04.04.2011 1,0249 RON
01.04.2011 1,0256 RON
31.03.2011 1,0243 RON
30.03.2011 1,0270 RON
29.03.2011 1,0341 RON
28.03.2011 1,0275 RON
25.03.2011 1,0186 RON
24.03.2011 1,0204 RON
23.03.2011 1,0222 RON
22.03.2011 1,0269 RON
21.03.2011 1,0299 RON
18.03.2011 1,0245 RON
17.03.2011 1,0214 RON
16.03.2011 1,0303 RON
15.03.2011 1,0318 RON
14.03.2011 1,0414 RON
11.03.2011 1,0399 RON
10.03.2011 1,0495 RON
09.03.2011 1,0534 RON
08.03.2011 1,0537 RON
07.03.2011 1,0569 RON
04.03.2011 1,0541 RON
03.03.2011 1,0562 RON
02.03.2011 1,0587 RON
01.03.2011 1,0615 RON
28.02.2011 1,0613 RON
25.02.2011 1,0606 RON
24.02.2011 1,0612 RON
23.02.2011 1,0663 RON
22.02.2011 1,0701 RON
21.02.2011 1,0789 RON
18.02.2011 1,0864 RON
17.02.2011 1,0876 RON
16.02.2011 1,0881 RON
15.02.2011 1,0784 RON
14.02.2011 1,0786 RON
11.02.2011 1,0834 RON
10.02.2011 1,0867 RON
09.02.2011 1,0912 RON
08.02.2011 1,0959 RON
07.02.2011 1,0981 RON
04.02.2011 1,0902 RON
03.02.2011 1,0884 RON
02.02.2011 1,0908 RON
01.02.2011 1,0882 RON
31.01.2011 1,0807 RON
28.01.2011 1,0847 RON
27.01.2011 1,0931 RON
26.01.2011 1,0994 RON
25.01.2011 1,1020 RON
24.01.2011 1,1003 RON
21.01.2011 1,0969 RON
20.01.2011 1,0953 RON
19.01.2011 1,0976 RON
18.01.2011 1,0996 RON
17.01.2011 1,1015 RON
14.01.2011 1,0984 RON
13.01.2011 1,1029 RON
12.01.2011 1,1063 RON
11.01.2011 1,0937 RON
10.01.2011 1,0908 RON
07.01.2011 1,0995 RON
06.01.2011 1,1035 RON
05.01.2011 1,0937 RON
04.01.2011 1,0818 RON
03.01.2011 1,0793 RON