BNR · ISTORIC
Curs BNR 2011
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2011, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru PLN.
Cursul PLN în 2011
0.9730
+0.0026
(+0.27%)
Ultima cotație: 30.12.2011
Minimul anului
0.9514
-0.1245
(-11.57%)
14.12.2011
față de 14.12.2010 (1.0759)
Maximul anului
1.1063
+0.0921
(+9.08%)
12.01.2011
față de 12.01.2010 (1.0142)
Evoluție 2011
min 0.9514 · max 1.1063
Media anuală
1.0306
Prima cotație
03.01.2011
1.0793
Ultima cotație
30.12.2011
0.9730
Variație totală
-0.1063
-9.85%
Cea mai mare creștere
02.12.2011
+0.0144
Cea mai mare scădere
09.09.2011
-0.0208
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2011 (PLN)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului PLN în 2011
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2011
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Dec0.9668
Noi0.9815
Sep0.9879
Cele mai mari medii lunare
Ian1.0953
Feb1.0815
Iul1.0616
Date importante în 2011
Prima cotație (an)03.01.20111.0793
Ultima cotație (an)30.12.20110.9730
Cea mai mare creștere (zi)02.12.2011+0.0144
Cea mai mare scădere (zi)09.09.2011-0.0208
Cea mai mare valoare12.01.20111.1063
Cea mai mică valoare14.12.20110.9514
Curs PLN pe luni în 2011
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 1,0953 | 1,0793 | 1,1063 | 21 |
| Februarie | 1,0815 | 1,0606 | 1,0981 | 20 |
| Martie | 1,0376 | 1,0186 | 1,0615 | 23 |
| Aprilie | 1,0323 | 1,0226 | 1,0399 | 20 |
| Mai | 1,0439 | 1,0376 | 1,0531 | 22 |
| Iunie | 1,0554 | 1,0414 | 1,0695 | 21 |
| Iulie | 1,0616 | 1,0561 | 1,0702 | 21 |
| August | 1,0323 | 1,0163 | 1,0611 | 22 |
| Septembrie | 0,9879 | 0,9598 | 1,0198 | 22 |
| Octombrie | 0,9933 | 0,9778 | 1,0124 | 21 |
| Noiembrie | 0,9815 | 0,9571 | 1,0016 | 22 |
| Decembrie | 0,9668 | 0,9514 | 0,9764 | 20 |
Valori zilnice PLN/RON în 2011
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2011 | 0,9730 RON |
| 29.12.2011 | 0,9704 RON |
| 28.12.2011 | 0,9764 RON |
| 27.12.2011 | 0,9731 RON |
| 23.12.2011 | 0,9674 RON |
| 22.12.2011 | 0,9686 RON |
| 21.12.2011 | 0,9690 RON |
| 20.12.2011 | 0,9663 RON |
| 19.12.2011 | 0,9616 RON |
| 16.12.2011 | 0,9653 RON |
| 15.12.2011 | 0,9544 RON |
| 14.12.2011 | 0,9514 RON |
| 13.12.2011 | 0,9537 RON |
| 12.12.2011 | 0,9586 RON |
| 09.12.2011 | 0,9612 RON |
| 08.12.2011 | 0,9718 RON |
| 07.12.2011 | 0,9729 RON |
| 06.12.2011 | 0,9756 RON |
| 05.12.2011 | 0,9742 RON |
| 02.12.2011 | 0,9715 RON |
| 30.11.2011 | 0,9571 RON |
| 29.11.2011 | 0,9651 RON |
| 28.11.2011 | 0,9645 RON |
| 25.11.2011 | 0,9657 RON |
| 24.11.2011 | 0,9693 RON |
| 23.11.2011 | 0,9745 RON |
| 22.11.2011 | 0,9761 RON |
| 21.11.2011 | 0,9822 RON |
| 18.11.2011 | 0,9851 RON |
| 17.11.2011 | 0,9810 RON |
| 16.11.2011 | 0,9842 RON |
| 15.11.2011 | 0,9852 RON |
| 14.11.2011 | 0,9878 RON |
| 11.11.2011 | 0,9827 RON |
| 10.11.2011 | 0,9904 RON |
| 09.11.2011 | 0,9920 RON |
| 08.11.2011 | 0,9977 RON |
| 07.11.2011 | 0,9959 RON |
| 04.11.2011 | 1,0016 RON |
| 03.11.2011 | 0,9927 RON |
| 02.11.2011 | 0,9866 RON |
| 01.11.2011 | 0,9766 RON |
| 31.10.2011 | 0,9953 RON |
| 28.10.2011 | 0,9994 RON |
| 27.10.2011 | 0,9972 RON |
| 26.10.2011 | 0,9890 RON |
| 25.10.2011 | 0,9875 RON |
| 24.10.2011 | 0,9875 RON |
| 21.10.2011 | 0,9841 RON |
| 20.10.2011 | 0,9930 RON |
| 19.10.2011 | 1,0008 RON |
| 18.10.2011 | 1,0006 RON |
| 17.10.2011 | 1,0124 RON |
| 14.10.2011 | 1,0047 RON |
| 13.10.2011 | 0,9997 RON |
| 12.10.2011 | 1,0027 RON |
| 11.10.2011 | 0,9993 RON |
| 10.10.2011 | 0,9950 RON |
| 07.10.2011 | 0,9838 RON |
| 06.10.2011 | 0,9854 RON |
| 05.10.2011 | 0,9800 RON |
| 04.10.2011 | 0,9834 RON |
| 03.10.2011 | 0,9778 RON |
| 30.09.2011 | 0,9853 RON |
| 29.09.2011 | 0,9774 RON |
| 28.09.2011 | 0,9779 RON |
| 27.09.2011 | 0,9826 RON |
| 26.09.2011 | 0,9728 RON |
| 23.09.2011 | 0,9598 RON |
| 22.09.2011 | 0,9636 RON |
| 21.09.2011 | 0,9769 RON |
| 20.09.2011 | 0,9802 RON |
| 19.09.2011 | 0,9818 RON |
| 16.09.2011 | 0,9849 RON |
| 15.09.2011 | 0,9789 RON |
| 14.09.2011 | 0,9870 RON |
| 13.09.2011 | 0,9820 RON |
| 12.09.2011 | 0,9932 RON |
| 09.09.2011 | 0,9859 RON |
| 08.09.2011 | 1,0067 RON |
| 07.09.2011 | 1,0046 RON |
| 06.09.2011 | 1,0080 RON |
| 05.09.2011 | 1,0072 RON |
| 02.09.2011 | 1,0169 RON |
| 01.09.2011 | 1,0198 RON |
| 31.08.2011 | 1,0181 RON |
| 30.08.2011 | 1,0163 RON |
| 29.08.2011 | 1,0195 RON |
| 26.08.2011 | 1,0191 RON |
| 25.08.2011 | 1,0222 RON |
| 24.08.2011 | 1,0218 RON |
| 23.08.2011 | 1,0280 RON |
| 22.08.2011 | 1,0209 RON |
| 19.08.2011 | 1,0187 RON |
| 18.08.2011 | 1,0264 RON |
| 17.08.2011 | 1,0299 RON |
| 16.08.2011 | 1,0268 RON |
| 12.08.2011 | 1,0308 RON |
| 11.08.2011 | 1,0273 RON |
| 10.08.2011 | 1,0401 RON |
| 09.08.2011 | 1,0387 RON |
| 08.08.2011 | 1,0455 RON |
| 05.08.2011 | 1,0498 RON |
| 04.08.2011 | 1,0465 RON |
| 03.08.2011 | 1,0508 RON |
| 02.08.2011 | 1,0528 RON |
| 01.08.2011 | 1,0611 RON |
| 29.07.2011 | 1,0584 RON |
| 28.07.2011 | 1,0574 RON |
| 27.07.2011 | 1,0561 RON |
| 26.07.2011 | 1,0617 RON |
| 25.07.2011 | 1,0621 RON |
| 22.07.2011 | 1,0628 RON |
| 21.07.2011 | 1,0620 RON |
| 20.07.2011 | 1,0606 RON |
| 19.07.2011 | 1,0579 RON |
| 18.07.2011 | 1,0570 RON |
| 15.07.2011 | 1,0590 RON |
| 14.07.2011 | 1,0601 RON |
| 13.07.2011 | 1,0619 RON |
| 12.07.2011 | 1,0594 RON |
| 11.07.2011 | 1,0645 RON |
| 08.07.2011 | 1,0657 RON |
| 07.07.2011 | 1,0654 RON |
| 06.07.2011 | 1,0626 RON |
| 05.07.2011 | 1,0588 RON |
| 04.07.2011 | 1,0699 RON |
| 01.07.2011 | 1,0702 RON |
| 30.06.2011 | 1,0632 RON |
| 29.06.2011 | 1,0513 RON |
| 28.06.2011 | 1,0507 RON |
| 27.06.2011 | 1,0529 RON |
| 24.06.2011 | 1,0575 RON |
| 23.06.2011 | 1,0570 RON |
| 22.06.2011 | 1,0668 RON |
| 21.06.2011 | 1,0636 RON |
| 20.06.2011 | 1,0695 RON |
| 17.06.2011 | 1,0646 RON |
| 16.06.2011 | 1,0587 RON |
| 15.06.2011 | 1,0591 RON |
| 14.06.2011 | 1,0614 RON |
| 10.06.2011 | 1,0559 RON |
| 09.06.2011 | 1,0542 RON |
| 08.06.2011 | 1,0562 RON |
| 07.06.2011 | 1,0508 RON |
| 06.06.2011 | 1,0429 RON |
| 03.06.2011 | 1,0425 RON |
| 02.06.2011 | 1,0414 RON |
| 01.06.2011 | 1,0430 RON |
| 31.05.2011 | 1,0419 RON |
| 30.05.2011 | 1,0376 RON |
| 27.05.2011 | 1,0380 RON |
| 26.05.2011 | 1,0416 RON |
| 25.05.2011 | 1,0438 RON |
| 24.05.2011 | 1,0447 RON |
| 23.05.2011 | 1,0461 RON |
| 20.05.2011 | 1,0479 RON |
| 19.05.2011 | 1,0531 RON |
| 18.05.2011 | 1,0502 RON |
| 17.05.2011 | 1,0454 RON |
| 16.05.2011 | 1,0441 RON |
| 13.05.2011 | 1,0490 RON |
| 12.05.2011 | 1,0462 RON |
| 11.05.2011 | 1,0413 RON |
| 10.05.2011 | 1,0413 RON |
| 09.05.2011 | 1,0441 RON |
| 06.05.2011 | 1,0427 RON |
| 05.05.2011 | 1,0407 RON |
| 04.05.2011 | 1,0444 RON |
| 03.05.2011 | 1,0431 RON |
| 02.05.2011 | 1,0391 RON |
| 29.04.2011 | 1,0355 RON |
| 28.04.2011 | 1,0353 RON |
| 27.04.2011 | 1,0349 RON |
| 26.04.2011 | 1,0334 RON |
| 22.04.2011 | 1,0327 RON |
| 21.04.2011 | 1,0279 RON |
| 20.04.2011 | 1,0299 RON |
| 19.04.2011 | 1,0284 RON |
| 18.04.2011 | 1,0327 RON |
| 15.04.2011 | 1,0376 RON |
| 14.04.2011 | 1,0373 RON |
| 13.04.2011 | 1,0351 RON |
| 12.04.2011 | 1,0369 RON |
| 11.04.2011 | 1,0347 RON |
| 08.04.2011 | 1,0399 RON |
| 07.04.2011 | 1,0331 RON |
| 06.04.2011 | 1,0274 RON |
| 05.04.2011 | 1,0226 RON |
| 04.04.2011 | 1,0249 RON |
| 01.04.2011 | 1,0256 RON |
| 31.03.2011 | 1,0243 RON |
| 30.03.2011 | 1,0270 RON |
| 29.03.2011 | 1,0341 RON |
| 28.03.2011 | 1,0275 RON |
| 25.03.2011 | 1,0186 RON |
| 24.03.2011 | 1,0204 RON |
| 23.03.2011 | 1,0222 RON |
| 22.03.2011 | 1,0269 RON |
| 21.03.2011 | 1,0299 RON |
| 18.03.2011 | 1,0245 RON |
| 17.03.2011 | 1,0214 RON |
| 16.03.2011 | 1,0303 RON |
| 15.03.2011 | 1,0318 RON |
| 14.03.2011 | 1,0414 RON |
| 11.03.2011 | 1,0399 RON |
| 10.03.2011 | 1,0495 RON |
| 09.03.2011 | 1,0534 RON |
| 08.03.2011 | 1,0537 RON |
| 07.03.2011 | 1,0569 RON |
| 04.03.2011 | 1,0541 RON |
| 03.03.2011 | 1,0562 RON |
| 02.03.2011 | 1,0587 RON |
| 01.03.2011 | 1,0615 RON |
| 28.02.2011 | 1,0613 RON |
| 25.02.2011 | 1,0606 RON |
| 24.02.2011 | 1,0612 RON |
| 23.02.2011 | 1,0663 RON |
| 22.02.2011 | 1,0701 RON |
| 21.02.2011 | 1,0789 RON |
| 18.02.2011 | 1,0864 RON |
| 17.02.2011 | 1,0876 RON |
| 16.02.2011 | 1,0881 RON |
| 15.02.2011 | 1,0784 RON |
| 14.02.2011 | 1,0786 RON |
| 11.02.2011 | 1,0834 RON |
| 10.02.2011 | 1,0867 RON |
| 09.02.2011 | 1,0912 RON |
| 08.02.2011 | 1,0959 RON |
| 07.02.2011 | 1,0981 RON |
| 04.02.2011 | 1,0902 RON |
| 03.02.2011 | 1,0884 RON |
| 02.02.2011 | 1,0908 RON |
| 01.02.2011 | 1,0882 RON |
| 31.01.2011 | 1,0807 RON |
| 28.01.2011 | 1,0847 RON |
| 27.01.2011 | 1,0931 RON |
| 26.01.2011 | 1,0994 RON |
| 25.01.2011 | 1,1020 RON |
| 24.01.2011 | 1,1003 RON |
| 21.01.2011 | 1,0969 RON |
| 20.01.2011 | 1,0953 RON |
| 19.01.2011 | 1,0976 RON |
| 18.01.2011 | 1,0996 RON |
| 17.01.2011 | 1,1015 RON |
| 14.01.2011 | 1,0984 RON |
| 13.01.2011 | 1,1029 RON |
| 12.01.2011 | 1,1063 RON |
| 11.01.2011 | 1,0937 RON |
| 10.01.2011 | 1,0908 RON |
| 07.01.2011 | 1,0995 RON |
| 06.01.2011 | 1,1035 RON |
| 05.01.2011 | 1,0937 RON |
| 04.01.2011 | 1,0818 RON |
| 03.01.2011 | 1,0793 RON |