BNR · ISTORIC
Curs BNR 2008
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2008, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CHF.
Cursul CHF în 2008
2.6717
+0.0002
(+0.01%)
Ultima cotație: 31.12.2008
Minimul anului
2.1256
+0.1943
(+10.06%)
07.08.2008
față de 07.08.2007 (1.9313)
Maximul anului
2.6717
+0.4973
(+22.87%)
31.12.2008
față de 28.12.2007 (2.1744)
Evoluție 2008
min 2.1256 · max 2.6717
Media anuală
2.3223
Prima cotație
03.01.2008
2.1911
Ultima cotație
31.12.2008
2.6717
Variație totală
+0.4806
+21.93%
Cea mai mare creștere
24.10.2008
+0.1295
Cea mai mare scădere
14.11.2008
-0.0868
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2008 (CHF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CHF în 2008
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2008
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Aug2.1752
Iul2.2111
Mai2.2528
Cele mai mari medii lunare
Dec2.5444
Noi2.4908
Oct2.4660
Date importante în 2008
Prima cotație (an)03.01.20082.1911
Ultima cotație (an)31.12.20082.6717
Cea mai mare creștere (zi)24.10.2008+0.1295
Cea mai mare scădere (zi)14.11.2008-0.0868
Cea mai mare valoare31.12.20082.6717
Cea mai mică valoare07.08.20082.1256
Curs CHF pe luni în 2008
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,2818 | 2,1826 | 2,3640 | 21 |
| Februarie | 2,2711 | 2,2340 | 2,3433 | 21 |
| Martie | 2,3700 | 2,3216 | 2,4269 | 21 |
| Aprilie | 2,2837 | 2,2148 | 2,3703 | 21 |
| Mai | 2,2528 | 2,2244 | 2,2920 | 21 |
| Iunie | 2,2647 | 2,2290 | 2,2853 | 21 |
| Iulie | 2,2111 | 2,1631 | 2,2700 | 23 |
| August | 2,1752 | 2,1256 | 2,2051 | 21 |
| Septembrie | 2,2739 | 2,1907 | 2,3627 | 22 |
| Octombrie | 2,4660 | 2,3659 | 2,5756 | 23 |
| Noiembrie | 2,4908 | 2,4406 | 2,5799 | 20 |
| Decembrie | 2,5444 | 2,4727 | 2,6717 | 20 |
Valori zilnice CHF/RON în 2008
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2008 | 2,6717 RON |
| 30.12.2008 | 2,6715 RON |
| 29.12.2008 | 2,6684 RON |
| 24.12.2008 | 2,6293 RON |
| 23.12.2008 | 2,5789 RON |
| 22.12.2008 | 2,5603 RON |
| 19.12.2008 | 2,5617 RON |
| 18.12.2008 | 2,5768 RON |
| 17.12.2008 | 2,5138 RON |
| 16.12.2008 | 2,4967 RON |
| 15.12.2008 | 2,4869 RON |
| 12.12.2008 | 2,4927 RON |
| 11.12.2008 | 2,4900 RON |
| 10.12.2008 | 2,4930 RON |
| 09.12.2008 | 2,5000 RON |
| 08.12.2008 | 2,4727 RON |
| 05.12.2008 | 2,5112 RON |
| 04.12.2008 | 2,5042 RON |
| 03.12.2008 | 2,5131 RON |
| 02.12.2008 | 2,4942 RON |
| 28.11.2008 | 2,4406 RON |
| 27.11.2008 | 2,4903 RON |
| 26.11.2008 | 2,4638 RON |
| 25.11.2008 | 2,4545 RON |
| 24.11.2008 | 2,4644 RON |
| 21.11.2008 | 2,4678 RON |
| 20.11.2008 | 2,5191 RON |
| 19.11.2008 | 2,5233 RON |
| 18.11.2008 | 2,5350 RON |
| 17.11.2008 | 2,4850 RON |
| 14.11.2008 | 2,4749 RON |
| 13.11.2008 | 2,5617 RON |
| 12.11.2008 | 2,5799 RON |
| 11.11.2008 | 2,5253 RON |
| 10.11.2008 | 2,4772 RON |
| 07.11.2008 | 2,4827 RON |
| 06.11.2008 | 2,4719 RON |
| 05.11.2008 | 2,4485 RON |
| 04.11.2008 | 2,4704 RON |
| 03.11.2008 | 2,4787 RON |
| 31.10.2008 | 2,4948 RON |
| 30.10.2008 | 2,4426 RON |
| 29.10.2008 | 2,4902 RON |
| 28.10.2008 | 2,5756 RON |
| 27.10.2008 | 2,5526 RON |
| 24.10.2008 | 2,5444 RON |
| 23.10.2008 | 2,4149 RON |
| 22.10.2008 | 2,3943 RON |
| 21.10.2008 | 2,3712 RON |
| 20.10.2008 | 2,3944 RON |
| 17.10.2008 | 2,4467 RON |
| 16.10.2008 | 2,4750 RON |
| 15.10.2008 | 2,4481 RON |
| 14.10.2008 | 2,4337 RON |
| 13.10.2008 | 2,4486 RON |
| 10.10.2008 | 2,4816 RON |
| 09.10.2008 | 2,4708 RON |
| 08.10.2008 | 2,5417 RON |
| 07.10.2008 | 2,5331 RON |
| 06.10.2008 | 2,5409 RON |
| 03.10.2008 | 2,4673 RON |
| 02.10.2008 | 2,3886 RON |
| 01.10.2008 | 2,3659 RON |
| 30.09.2008 | 2,3627 RON |
| 29.09.2008 | 2,3341 RON |
| 26.09.2008 | 2,3178 RON |
| 25.09.2008 | 2,3059 RON |
| 24.09.2008 | 2,2991 RON |
| 23.09.2008 | 2,2936 RON |
| 22.09.2008 | 2,2694 RON |
| 19.09.2008 | 2,2833 RON |
| 18.09.2008 | 2,3288 RON |
| 17.09.2008 | 2,2868 RON |
| 16.09.2008 | 2,3095 RON |
| 15.09.2008 | 2,2779 RON |
| 12.09.2008 | 2,2512 RON |
| 11.09.2008 | 2,2764 RON |
| 10.09.2008 | 2,2575 RON |
| 09.09.2008 | 2,2371 RON |
| 08.09.2008 | 2,2460 RON |
| 05.09.2008 | 2,2715 RON |
| 04.09.2008 | 2,2204 RON |
| 03.09.2008 | 2,2103 RON |
| 02.09.2008 | 2,1955 RON |
| 01.09.2008 | 2,1907 RON |
| 29.08.2008 | 2,1864 RON |
| 28.08.2008 | 2,2051 RON |
| 27.08.2008 | 2,2016 RON |
| 26.08.2008 | 2,1937 RON |
| 25.08.2008 | 2,1724 RON |
| 22.08.2008 | 2,1736 RON |
| 21.08.2008 | 2,1836 RON |
| 20.08.2008 | 2,1800 RON |
| 19.08.2008 | 2,1908 RON |
| 18.08.2008 | 2,1870 RON |
| 15.08.2008 | 2,1939 RON |
| 14.08.2008 | 2,1819 RON |
| 13.08.2008 | 2,1831 RON |
| 12.08.2008 | 2,1903 RON |
| 11.08.2008 | 2,1987 RON |
| 08.08.2008 | 2,1508 RON |
| 07.08.2008 | 2,1256 RON |
| 06.08.2008 | 2,1332 RON |
| 05.08.2008 | 2,1479 RON |
| 04.08.2008 | 2,1442 RON |
| 01.08.2008 | 2,1554 RON |
| 31.07.2008 | 2,1631 RON |
| 30.07.2008 | 2,1672 RON |
| 29.07.2008 | 2,1807 RON |
| 28.07.2008 | 2,1794 RON |
| 25.07.2008 | 2,1946 RON |
| 24.07.2008 | 2,1959 RON |
| 23.07.2008 | 2,2010 RON |
| 22.07.2008 | 2,2046 RON |
| 21.07.2008 | 2,1881 RON |
| 18.07.2008 | 2,1995 RON |
| 17.07.2008 | 2,2132 RON |
| 16.07.2008 | 2,2438 RON |
| 15.07.2008 | 2,2406 RON |
| 14.07.2008 | 2,2047 RON |
| 11.07.2008 | 2,2081 RON |
| 10.07.2008 | 2,1898 RON |
| 09.07.2008 | 2,1849 RON |
| 08.07.2008 | 2,2317 RON |
| 07.07.2008 | 2,2342 RON |
| 04.07.2008 | 2,2442 RON |
| 03.07.2008 | 2,2574 RON |
| 02.07.2008 | 2,2580 RON |
| 01.07.2008 | 2,2700 RON |
| 30.06.2008 | 2,2732 RON |
| 27.06.2008 | 2,2746 RON |
| 26.06.2008 | 2,2555 RON |
| 25.06.2008 | 2,2575 RON |
| 24.06.2008 | 2,2705 RON |
| 23.06.2008 | 2,2683 RON |
| 20.06.2008 | 2,2676 RON |
| 19.06.2008 | 2,2732 RON |
| 18.06.2008 | 2,2636 RON |
| 17.06.2008 | 2,2669 RON |
| 16.06.2008 | 2,2684 RON |
| 13.06.2008 | 2,2821 RON |
| 12.06.2008 | 2,2778 RON |
| 11.06.2008 | 2,2759 RON |
| 10.06.2008 | 2,2746 RON |
| 09.06.2008 | 2,2853 RON |
| 06.06.2008 | 2,2465 RON |
| 05.06.2008 | 2,2394 RON |
| 04.06.2008 | 2,2588 RON |
| 03.06.2008 | 2,2494 RON |
| 02.06.2008 | 2,2290 RON |
| 30.05.2008 | 2,2244 RON |
| 29.05.2008 | 2,2430 RON |
| 28.05.2008 | 2,2626 RON |
| 27.05.2008 | 2,2701 RON |
| 26.05.2008 | 2,2710 RON |
| 23.05.2008 | 2,2726 RON |
| 22.05.2008 | 2,2712 RON |
| 21.05.2008 | 2,2396 RON |
| 20.05.2008 | 2,2305 RON |
| 19.05.2008 | 2,2305 RON |
| 16.05.2008 | 2,2415 RON |
| 15.05.2008 | 2,2420 RON |
| 14.05.2008 | 2,2476 RON |
| 13.05.2008 | 2,2609 RON |
| 12.05.2008 | 2,2704 RON |
| 09.05.2008 | 2,2920 RON |
| 08.05.2008 | 2,2747 RON |
| 07.05.2008 | 2,2454 RON |
| 06.05.2008 | 2,2422 RON |
| 05.05.2008 | 2,2285 RON |
| 02.05.2008 | 2,2472 RON |
| 30.04.2008 | 2,2769 RON |
| 29.04.2008 | 2,2629 RON |
| 25.04.2008 | 2,2243 RON |
| 24.04.2008 | 2,2160 RON |
| 23.04.2008 | 2,2148 RON |
| 22.04.2008 | 2,2159 RON |
| 21.04.2008 | 2,2176 RON |
| 18.04.2008 | 2,2433 RON |
| 17.04.2008 | 2,2652 RON |
| 16.04.2008 | 2,2876 RON |
| 15.04.2008 | 2,2856 RON |
| 14.04.2008 | 2,2919 RON |
| 11.04.2008 | 2,2750 RON |
| 10.04.2008 | 2,3296 RON |
| 09.04.2008 | 2,3074 RON |
| 08.04.2008 | 2,3113 RON |
| 07.04.2008 | 2,3208 RON |
| 04.04.2008 | 2,3458 RON |
| 03.04.2008 | 2,3426 RON |
| 02.04.2008 | 2,3532 RON |
| 01.04.2008 | 2,3703 RON |
| 31.03.2008 | 2,3746 RON |
| 28.03.2008 | 2,3654 RON |
| 27.03.2008 | 2,3680 RON |
| 26.03.2008 | 2,3678 RON |
| 25.03.2008 | 2,3541 RON |
| 24.03.2008 | 2,3769 RON |
| 21.03.2008 | 2,3891 RON |
| 20.03.2008 | 2,3750 RON |
| 19.03.2008 | 2,3853 RON |
| 18.03.2008 | 2,4031 RON |
| 17.03.2008 | 2,4269 RON |
| 14.03.2008 | 2,3612 RON |
| 13.03.2008 | 2,3648 RON |
| 12.03.2008 | 2,3216 RON |
| 11.03.2008 | 2,3521 RON |
| 10.03.2008 | 2,3634 RON |
| 07.03.2008 | 2,3775 RON |
| 06.03.2008 | 2,3383 RON |
| 05.03.2008 | 2,3557 RON |
| 04.03.2008 | 2,3667 RON |
| 03.03.2008 | 2,3828 RON |
| 29.02.2008 | 2,3433 RON |
| 28.02.2008 | 2,2791 RON |
| 27.02.2008 | 2,2673 RON |
| 26.02.2008 | 2,2546 RON |
| 25.02.2008 | 2,2663 RON |
| 22.02.2008 | 2,2776 RON |
| 21.02.2008 | 2,2581 RON |
| 20.02.2008 | 2,2592 RON |
| 19.02.2008 | 2,2613 RON |
| 18.02.2008 | 2,2556 RON |
| 15.02.2008 | 2,2643 RON |
| 14.02.2008 | 2,2541 RON |
| 13.02.2008 | 2,2597 RON |
| 12.02.2008 | 2,2707 RON |
| 11.02.2008 | 2,2871 RON |
| 08.02.2008 | 2,2966 RON |
| 07.02.2008 | 2,2891 RON |
| 06.02.2008 | 2,2793 RON |
| 05.02.2008 | 2,2379 RON |
| 04.02.2008 | 2,2340 RON |
| 01.02.2008 | 2,2980 RON |
| 31.01.2008 | 2,3040 RON |
| 30.01.2008 | 2,3090 RON |
| 29.01.2008 | 2,3178 RON |
| 28.01.2008 | 2,3459 RON |
| 25.01.2008 | 2,3377 RON |
| 24.01.2008 | 2,3640 RON |
| 23.01.2008 | 2,3570 RON |
| 22.01.2008 | 2,3499 RON |
| 21.01.2008 | 2,3269 RON |
| 18.01.2008 | 2,2887 RON |
| 17.01.2008 | 2,2819 RON |
| 16.01.2008 | 2,2991 RON |
| 15.01.2008 | 2,2797 RON |
| 14.01.2008 | 2,2825 RON |
| 11.01.2008 | 2,2461 RON |
| 10.01.2008 | 2,2584 RON |
| 09.01.2008 | 2,2202 RON |
| 08.01.2008 | 2,1872 RON |
| 07.01.2008 | 2,1826 RON |
| 04.01.2008 | 2,1890 RON |
| 03.01.2008 | 2,1911 RON |