BNR · ISTORIC
Curs BNR 2014
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CHF.
Cursul CHF în 2014
3.7273
+0.0005
(+0.01%)
Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
3.5956
+0.1361
(+3.93%)
28.05.2014
față de 28.05.2013 (3.4595)
Maximul anului
3.7286
+0.0849
(+2.33%)
15.12.2014
față de 13.12.2013 (3.6437)
Evoluție 2014
min 3.5956 · max 3.7286
Media anuală
3.6587
Prima cotație
03.01.2014
3.6498
Ultima cotație
31.12.2014
3.7273
Variație totală
+0.0775
+2.12%
Cea mai mare creștere
20.02.2014
+0.0304
Cea mai mare scădere
04.02.2014
-0.0270
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (CHF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CHF în 2014
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2014
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Iun3.6084
Mai3.6250
Iul3.6294
Cele mai mari medii lunare
Dec3.7083
Mar3.6896
Noi3.6823
Date importante în 2014
Prima cotație (an)03.01.20143.6498
Ultima cotație (an)31.12.20143.7273
Cea mai mare creștere (zi)20.02.2014+0.0304
Cea mai mare scădere (zi)04.02.2014-0.0270
Cea mai mare valoare15.12.20143.7286
Cea mai mică valoare28.05.20143.5956
Curs CHF pe luni în 2014
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 3,6713 | 3,6372 | 3,7025 | 21 |
| Februarie | 3,6768 | 3,6439 | 3,7074 | 20 |
| Martie | 3,6896 | 3,6507 | 3,7254 | 21 |
| Aprilie | 3,6603 | 3,6397 | 3,6797 | 21 |
| Mai | 3,6250 | 3,5956 | 3,6479 | 21 |
| Iunie | 3,6084 | 3,5956 | 3,6147 | 20 |
| Iulie | 3,6294 | 3,6085 | 3,6617 | 23 |
| August | 3,6514 | 3,6344 | 3,6644 | 20 |
| Septembrie | 3,6517 | 3,6444 | 3,6669 | 22 |
| Octombrie | 3,6555 | 3,6353 | 3,6728 | 23 |
| Noiembrie | 3,6823 | 3,6614 | 3,6976 | 20 |
| Decembrie | 3,7083 | 3,6784 | 3,7286 | 20 |
Valori zilnice CHF/RON în 2014
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2014 | 3,7273 RON |
| 30.12.2014 | 3,7268 RON |
| 29.12.2014 | 3,7200 RON |
| 24.12.2014 | 3,7177 RON |
| 23.12.2014 | 3,7213 RON |
| 22.12.2014 | 3,7120 RON |
| 19.12.2014 | 3,7175 RON |
| 18.12.2014 | 3,7137 RON |
| 17.12.2014 | 3,7252 RON |
| 16.12.2014 | 3,7255 RON |
| 15.12.2014 | 3,7286 RON |
| 12.12.2014 | 3,7172 RON |
| 11.12.2014 | 3,7077 RON |
| 10.12.2014 | 3,6949 RON |
| 09.12.2014 | 3,6921 RON |
| 08.12.2014 | 3,6940 RON |
| 05.12.2014 | 3,6860 RON |
| 04.12.2014 | 3,6784 RON |
| 03.12.2014 | 3,6813 RON |
| 02.12.2014 | 3,6786 RON |
| 28.11.2014 | 3,6811 RON |
| 27.11.2014 | 3,6779 RON |
| 26.11.2014 | 3,6751 RON |
| 25.11.2014 | 3,6873 RON |
| 24.11.2014 | 3,6877 RON |
| 21.11.2014 | 3,6935 RON |
| 20.11.2014 | 3,6976 RON |
| 19.11.2014 | 3,6969 RON |
| 18.11.2014 | 3,6916 RON |
| 17.11.2014 | 3,6831 RON |
| 14.11.2014 | 3,6833 RON |
| 13.11.2014 | 3,6849 RON |
| 12.11.2014 | 3,6851 RON |
| 11.11.2014 | 3,6831 RON |
| 10.11.2014 | 3,6836 RON |
| 07.11.2014 | 3,6835 RON |
| 06.11.2014 | 3,6729 RON |
| 05.11.2014 | 3,6697 RON |
| 04.11.2014 | 3,6663 RON |
| 03.11.2014 | 3,6614 RON |
| 31.10.2014 | 3,6583 RON |
| 30.10.2014 | 3,6657 RON |
| 29.10.2014 | 3,6676 RON |
| 28.10.2014 | 3,6642 RON |
| 27.10.2014 | 3,6703 RON |
| 24.10.2014 | 3,6645 RON |
| 23.10.2014 | 3,6654 RON |
| 22.10.2014 | 3,6611 RON |
| 21.10.2014 | 3,6596 RON |
| 20.10.2014 | 3,6618 RON |
| 17.10.2014 | 3,6614 RON |
| 16.10.2014 | 3,6728 RON |
| 15.10.2014 | 3,6543 RON |
| 14.10.2014 | 3,6517 RON |
| 13.10.2014 | 3,6429 RON |
| 10.10.2014 | 3,6405 RON |
| 09.10.2014 | 3,6358 RON |
| 08.10.2014 | 3,6353 RON |
| 07.10.2014 | 3,6395 RON |
| 06.10.2014 | 3,6417 RON |
| 03.10.2014 | 3,6499 RON |
| 02.10.2014 | 3,6521 RON |
| 01.10.2014 | 3,6599 RON |
| 30.09.2014 | 3,6568 RON |
| 29.09.2014 | 3,6577 RON |
| 26.09.2014 | 3,6467 RON |
| 25.09.2014 | 3,6457 RON |
| 24.09.2014 | 3,6444 RON |
| 23.09.2014 | 3,6465 RON |
| 22.09.2014 | 3,6475 RON |
| 19.09.2014 | 3,6481 RON |
| 18.09.2014 | 3,6505 RON |
| 17.09.2014 | 3,6491 RON |
| 16.09.2014 | 3,6544 RON |
| 15.09.2014 | 3,6536 RON |
| 12.09.2014 | 3,6540 RON |
| 11.09.2014 | 3,6530 RON |
| 10.09.2014 | 3,6669 RON |
| 09.09.2014 | 3,6666 RON |
| 08.09.2014 | 3,6552 RON |
| 05.09.2014 | 3,6486 RON |
| 04.09.2014 | 3,6497 RON |
| 03.09.2014 | 3,6486 RON |
| 02.09.2014 | 3,6479 RON |
| 01.09.2014 | 3,6451 RON |
| 29.08.2014 | 3,6583 RON |
| 28.08.2014 | 3,6486 RON |
| 27.08.2014 | 3,6392 RON |
| 26.08.2014 | 3,6397 RON |
| 25.08.2014 | 3,6344 RON |
| 22.08.2014 | 3,6461 RON |
| 21.08.2014 | 3,6457 RON |
| 20.08.2014 | 3,6552 RON |
| 19.08.2014 | 3,6616 RON |
| 18.08.2014 | 3,6640 RON |
| 14.08.2014 | 3,6614 RON |
| 13.08.2014 | 3,6539 RON |
| 12.08.2014 | 3,6591 RON |
| 11.08.2014 | 3,6604 RON |
| 08.08.2014 | 3,6644 RON |
| 07.08.2014 | 3,6535 RON |
| 06.08.2014 | 3,6575 RON |
| 05.08.2014 | 3,6349 RON |
| 04.08.2014 | 3,6444 RON |
| 01.08.2014 | 3,6454 RON |
| 31.07.2014 | 3,6313 RON |
| 30.07.2014 | 3,6197 RON |
| 29.07.2014 | 3,6175 RON |
| 28.07.2014 | 3,6102 RON |
| 25.07.2014 | 3,6204 RON |
| 24.07.2014 | 3,6343 RON |
| 23.07.2014 | 3,6447 RON |
| 22.07.2014 | 3,6544 RON |
| 21.07.2014 | 3,6617 RON |
| 18.07.2014 | 3,6577 RON |
| 17.07.2014 | 3,6582 RON |
| 16.07.2014 | 3,6485 RON |
| 15.07.2014 | 3,6377 RON |
| 14.07.2014 | 3,6407 RON |
| 11.07.2014 | 3,6381 RON |
| 10.07.2014 | 3,6188 RON |
| 09.07.2014 | 3,6138 RON |
| 08.07.2014 | 3,6123 RON |
| 07.07.2014 | 3,6085 RON |
| 04.07.2014 | 3,6104 RON |
| 03.07.2014 | 3,6125 RON |
| 02.07.2014 | 3,6133 RON |
| 01.07.2014 | 3,6109 RON |
| 30.06.2014 | 3,6097 RON |
| 27.06.2014 | 3,6077 RON |
| 26.06.2014 | 3,6036 RON |
| 25.06.2014 | 3,6123 RON |
| 24.06.2014 | 3,6117 RON |
| 23.06.2014 | 3,6129 RON |
| 20.06.2014 | 3,6124 RON |
| 19.06.2014 | 3,6127 RON |
| 18.06.2014 | 3,6137 RON |
| 17.06.2014 | 3,6147 RON |
| 16.06.2014 | 3,6126 RON |
| 13.06.2014 | 3,6132 RON |
| 12.06.2014 | 3,6058 RON |
| 11.06.2014 | 3,6080 RON |
| 10.06.2014 | 3,6017 RON |
| 06.06.2014 | 3,6077 RON |
| 05.06.2014 | 3,6051 RON |
| 04.06.2014 | 3,6094 RON |
| 03.06.2014 | 3,5980 RON |
| 02.06.2014 | 3,5956 RON |
| 30.05.2014 | 3,6038 RON |
| 29.05.2014 | 3,5986 RON |
| 28.05.2014 | 3,5956 RON |
| 27.05.2014 | 3,5972 RON |
| 26.05.2014 | 3,6111 RON |
| 23.05.2014 | 3,6160 RON |
| 22.05.2014 | 3,6160 RON |
| 21.05.2014 | 3,6318 RON |
| 20.05.2014 | 3,6278 RON |
| 19.05.2014 | 3,6230 RON |
| 16.05.2014 | 3,6249 RON |
| 15.05.2014 | 3,6289 RON |
| 14.05.2014 | 3,6416 RON |
| 13.05.2014 | 3,6309 RON |
| 12.05.2014 | 3,6314 RON |
| 09.05.2014 | 3,6342 RON |
| 08.05.2014 | 3,6383 RON |
| 07.05.2014 | 3,6417 RON |
| 06.05.2014 | 3,6476 RON |
| 05.05.2014 | 3,6479 RON |
| 02.05.2014 | 3,6376 RON |
| 30.04.2014 | 3,6488 RON |
| 29.04.2014 | 3,6397 RON |
| 28.04.2014 | 3,6595 RON |
| 25.04.2014 | 3,6518 RON |
| 24.04.2014 | 3,6572 RON |
| 23.04.2014 | 3,6632 RON |
| 22.04.2014 | 3,6584 RON |
| 18.04.2014 | 3,6578 RON |
| 17.04.2014 | 3,6694 RON |
| 16.04.2014 | 3,6797 RON |
| 15.04.2014 | 3,6714 RON |
| 14.04.2014 | 3,6768 RON |
| 11.04.2014 | 3,6677 RON |
| 10.04.2014 | 3,6639 RON |
| 09.04.2014 | 3,6601 RON |
| 08.04.2014 | 3,6528 RON |
| 07.04.2014 | 3,6525 RON |
| 04.04.2014 | 3,6454 RON |
| 03.04.2014 | 3,6619 RON |
| 02.04.2014 | 3,6634 RON |
| 01.04.2014 | 3,6646 RON |
| 31.03.2014 | 3,6525 RON |
| 28.03.2014 | 3,6509 RON |
| 27.03.2014 | 3,6704 RON |
| 26.03.2014 | 3,6507 RON |
| 25.03.2014 | 3,6653 RON |
| 24.03.2014 | 3,6720 RON |
| 21.03.2014 | 3,6801 RON |
| 20.03.2014 | 3,6860 RON |
| 19.03.2014 | 3,6945 RON |
| 18.03.2014 | 3,7081 RON |
| 17.03.2014 | 3,7111 RON |
| 14.03.2014 | 3,7135 RON |
| 13.03.2014 | 3,7092 RON |
| 12.03.2014 | 3,7103 RON |
| 11.03.2014 | 3,6930 RON |
| 10.03.2014 | 3,6932 RON |
| 07.03.2014 | 3,6853 RON |
| 06.03.2014 | 3,6903 RON |
| 05.03.2014 | 3,7042 RON |
| 04.03.2014 | 3,7146 RON |
| 03.03.2014 | 3,7254 RON |
| 28.02.2014 | 3,6989 RON |
| 27.02.2014 | 3,7036 RON |
| 26.02.2014 | 3,6991 RON |
| 25.02.2014 | 3,7041 RON |
| 24.02.2014 | 3,6968 RON |
| 21.02.2014 | 3,7021 RON |
| 20.02.2014 | 3,7074 RON |
| 19.02.2014 | 3,6770 RON |
| 18.02.2014 | 3,6718 RON |
| 17.02.2014 | 3,6749 RON |
| 14.02.2014 | 3,6655 RON |
| 13.02.2014 | 3,6772 RON |
| 12.02.2014 | 3,6563 RON |
| 11.02.2014 | 3,6537 RON |
| 10.02.2014 | 3,6595 RON |
| 07.02.2014 | 3,6639 RON |
| 06.02.2014 | 3,6541 RON |
| 05.02.2014 | 3,6439 RON |
| 04.02.2014 | 3,6493 RON |
| 03.02.2014 | 3,6763 RON |
| 31.01.2014 | 3,6760 RON |
| 30.01.2014 | 3,6870 RON |
| 29.01.2014 | 3,6846 RON |
| 28.01.2014 | 3,6924 RON |
| 27.01.2014 | 3,7025 RON |
| 24.01.2014 | 3,6948 RON |
| 23.01.2014 | 3,6760 RON |
| 22.01.2014 | 3,6696 RON |
| 21.01.2014 | 3,6689 RON |
| 20.01.2014 | 3,6780 RON |
| 17.01.2014 | 3,6739 RON |
| 16.01.2014 | 3,6633 RON |
| 15.01.2014 | 3,6629 RON |
| 14.01.2014 | 3,6694 RON |
| 13.01.2014 | 3,6768 RON |
| 10.01.2014 | 3,6822 RON |
| 09.01.2014 | 3,6616 RON |
| 08.01.2014 | 3,6372 RON |
| 07.01.2014 | 3,6395 RON |
| 06.01.2014 | 3,6507 RON |
| 03.01.2014 | 3,6498 RON |