BNR · ISTORIC

Curs BNR 2014

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CHF.

Cursul CHF în 2014 3.7273 +0.0005 (+0.01%) Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
3.5956 +0.1361 (+3.93%)
28.05.2014 față de 28.05.2013 (3.4595)
Maximul anului
3.7286 +0.0849 (+2.33%)
15.12.2014 față de 13.12.2013 (3.6437)
Evoluție 2014 min 3.5956 · max 3.7286
Media anuală 3.6587
Prima cotație 03.01.2014 3.6498
Ultima cotație 31.12.2014 3.7273
Variație totală +0.0775 +2.12%
Cea mai mare creștere 20.02.2014 +0.0304
Cea mai mare scădere 04.02.2014 -0.0270

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (CHF)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului CHF în 2014

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2014

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Iun3.6084
Mai3.6250
Iul3.6294

Cele mai mari medii lunare

Dec3.7083
Mar3.6896
Noi3.6823

Date importante în 2014

Prima cotație (an)03.01.20143.6498
Ultima cotație (an)31.12.20143.7273
Cea mai mare creștere (zi)20.02.2014+0.0304
Cea mai mare scădere (zi)04.02.2014-0.0270
Cea mai mare valoare15.12.20143.7286
Cea mai mică valoare28.05.20143.5956

Curs CHF pe luni în 2014

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 3,6713 3,6372 3,7025 21
Februarie 3,6768 3,6439 3,7074 20
Martie 3,6896 3,6507 3,7254 21
Aprilie 3,6603 3,6397 3,6797 21
Mai 3,6250 3,5956 3,6479 21
Iunie 3,6084 3,5956 3,6147 20
Iulie 3,6294 3,6085 3,6617 23
August 3,6514 3,6344 3,6644 20
Septembrie 3,6517 3,6444 3,6669 22
Octombrie 3,6555 3,6353 3,6728 23
Noiembrie 3,6823 3,6614 3,6976 20
Decembrie 3,7083 3,6784 3,7286 20

Valori zilnice CHF/RON în 2014

DataCurs
31.12.2014 3,7273 RON
30.12.2014 3,7268 RON
29.12.2014 3,7200 RON
24.12.2014 3,7177 RON
23.12.2014 3,7213 RON
22.12.2014 3,7120 RON
19.12.2014 3,7175 RON
18.12.2014 3,7137 RON
17.12.2014 3,7252 RON
16.12.2014 3,7255 RON
15.12.2014 3,7286 RON
12.12.2014 3,7172 RON
11.12.2014 3,7077 RON
10.12.2014 3,6949 RON
09.12.2014 3,6921 RON
08.12.2014 3,6940 RON
05.12.2014 3,6860 RON
04.12.2014 3,6784 RON
03.12.2014 3,6813 RON
02.12.2014 3,6786 RON
28.11.2014 3,6811 RON
27.11.2014 3,6779 RON
26.11.2014 3,6751 RON
25.11.2014 3,6873 RON
24.11.2014 3,6877 RON
21.11.2014 3,6935 RON
20.11.2014 3,6976 RON
19.11.2014 3,6969 RON
18.11.2014 3,6916 RON
17.11.2014 3,6831 RON
14.11.2014 3,6833 RON
13.11.2014 3,6849 RON
12.11.2014 3,6851 RON
11.11.2014 3,6831 RON
10.11.2014 3,6836 RON
07.11.2014 3,6835 RON
06.11.2014 3,6729 RON
05.11.2014 3,6697 RON
04.11.2014 3,6663 RON
03.11.2014 3,6614 RON
31.10.2014 3,6583 RON
30.10.2014 3,6657 RON
29.10.2014 3,6676 RON
28.10.2014 3,6642 RON
27.10.2014 3,6703 RON
24.10.2014 3,6645 RON
23.10.2014 3,6654 RON
22.10.2014 3,6611 RON
21.10.2014 3,6596 RON
20.10.2014 3,6618 RON
17.10.2014 3,6614 RON
16.10.2014 3,6728 RON
15.10.2014 3,6543 RON
14.10.2014 3,6517 RON
13.10.2014 3,6429 RON
10.10.2014 3,6405 RON
09.10.2014 3,6358 RON
08.10.2014 3,6353 RON
07.10.2014 3,6395 RON
06.10.2014 3,6417 RON
03.10.2014 3,6499 RON
02.10.2014 3,6521 RON
01.10.2014 3,6599 RON
30.09.2014 3,6568 RON
29.09.2014 3,6577 RON
26.09.2014 3,6467 RON
25.09.2014 3,6457 RON
24.09.2014 3,6444 RON
23.09.2014 3,6465 RON
22.09.2014 3,6475 RON
19.09.2014 3,6481 RON
18.09.2014 3,6505 RON
17.09.2014 3,6491 RON
16.09.2014 3,6544 RON
15.09.2014 3,6536 RON
12.09.2014 3,6540 RON
11.09.2014 3,6530 RON
10.09.2014 3,6669 RON
09.09.2014 3,6666 RON
08.09.2014 3,6552 RON
05.09.2014 3,6486 RON
04.09.2014 3,6497 RON
03.09.2014 3,6486 RON
02.09.2014 3,6479 RON
01.09.2014 3,6451 RON
29.08.2014 3,6583 RON
28.08.2014 3,6486 RON
27.08.2014 3,6392 RON
26.08.2014 3,6397 RON
25.08.2014 3,6344 RON
22.08.2014 3,6461 RON
21.08.2014 3,6457 RON
20.08.2014 3,6552 RON
19.08.2014 3,6616 RON
18.08.2014 3,6640 RON
14.08.2014 3,6614 RON
13.08.2014 3,6539 RON
12.08.2014 3,6591 RON
11.08.2014 3,6604 RON
08.08.2014 3,6644 RON
07.08.2014 3,6535 RON
06.08.2014 3,6575 RON
05.08.2014 3,6349 RON
04.08.2014 3,6444 RON
01.08.2014 3,6454 RON
31.07.2014 3,6313 RON
30.07.2014 3,6197 RON
29.07.2014 3,6175 RON
28.07.2014 3,6102 RON
25.07.2014 3,6204 RON
24.07.2014 3,6343 RON
23.07.2014 3,6447 RON
22.07.2014 3,6544 RON
21.07.2014 3,6617 RON
18.07.2014 3,6577 RON
17.07.2014 3,6582 RON
16.07.2014 3,6485 RON
15.07.2014 3,6377 RON
14.07.2014 3,6407 RON
11.07.2014 3,6381 RON
10.07.2014 3,6188 RON
09.07.2014 3,6138 RON
08.07.2014 3,6123 RON
07.07.2014 3,6085 RON
04.07.2014 3,6104 RON
03.07.2014 3,6125 RON
02.07.2014 3,6133 RON
01.07.2014 3,6109 RON
30.06.2014 3,6097 RON
27.06.2014 3,6077 RON
26.06.2014 3,6036 RON
25.06.2014 3,6123 RON
24.06.2014 3,6117 RON
23.06.2014 3,6129 RON
20.06.2014 3,6124 RON
19.06.2014 3,6127 RON
18.06.2014 3,6137 RON
17.06.2014 3,6147 RON
16.06.2014 3,6126 RON
13.06.2014 3,6132 RON
12.06.2014 3,6058 RON
11.06.2014 3,6080 RON
10.06.2014 3,6017 RON
06.06.2014 3,6077 RON
05.06.2014 3,6051 RON
04.06.2014 3,6094 RON
03.06.2014 3,5980 RON
02.06.2014 3,5956 RON
30.05.2014 3,6038 RON
29.05.2014 3,5986 RON
28.05.2014 3,5956 RON
27.05.2014 3,5972 RON
26.05.2014 3,6111 RON
23.05.2014 3,6160 RON
22.05.2014 3,6160 RON
21.05.2014 3,6318 RON
20.05.2014 3,6278 RON
19.05.2014 3,6230 RON
16.05.2014 3,6249 RON
15.05.2014 3,6289 RON
14.05.2014 3,6416 RON
13.05.2014 3,6309 RON
12.05.2014 3,6314 RON
09.05.2014 3,6342 RON
08.05.2014 3,6383 RON
07.05.2014 3,6417 RON
06.05.2014 3,6476 RON
05.05.2014 3,6479 RON
02.05.2014 3,6376 RON
30.04.2014 3,6488 RON
29.04.2014 3,6397 RON
28.04.2014 3,6595 RON
25.04.2014 3,6518 RON
24.04.2014 3,6572 RON
23.04.2014 3,6632 RON
22.04.2014 3,6584 RON
18.04.2014 3,6578 RON
17.04.2014 3,6694 RON
16.04.2014 3,6797 RON
15.04.2014 3,6714 RON
14.04.2014 3,6768 RON
11.04.2014 3,6677 RON
10.04.2014 3,6639 RON
09.04.2014 3,6601 RON
08.04.2014 3,6528 RON
07.04.2014 3,6525 RON
04.04.2014 3,6454 RON
03.04.2014 3,6619 RON
02.04.2014 3,6634 RON
01.04.2014 3,6646 RON
31.03.2014 3,6525 RON
28.03.2014 3,6509 RON
27.03.2014 3,6704 RON
26.03.2014 3,6507 RON
25.03.2014 3,6653 RON
24.03.2014 3,6720 RON
21.03.2014 3,6801 RON
20.03.2014 3,6860 RON
19.03.2014 3,6945 RON
18.03.2014 3,7081 RON
17.03.2014 3,7111 RON
14.03.2014 3,7135 RON
13.03.2014 3,7092 RON
12.03.2014 3,7103 RON
11.03.2014 3,6930 RON
10.03.2014 3,6932 RON
07.03.2014 3,6853 RON
06.03.2014 3,6903 RON
05.03.2014 3,7042 RON
04.03.2014 3,7146 RON
03.03.2014 3,7254 RON
28.02.2014 3,6989 RON
27.02.2014 3,7036 RON
26.02.2014 3,6991 RON
25.02.2014 3,7041 RON
24.02.2014 3,6968 RON
21.02.2014 3,7021 RON
20.02.2014 3,7074 RON
19.02.2014 3,6770 RON
18.02.2014 3,6718 RON
17.02.2014 3,6749 RON
14.02.2014 3,6655 RON
13.02.2014 3,6772 RON
12.02.2014 3,6563 RON
11.02.2014 3,6537 RON
10.02.2014 3,6595 RON
07.02.2014 3,6639 RON
06.02.2014 3,6541 RON
05.02.2014 3,6439 RON
04.02.2014 3,6493 RON
03.02.2014 3,6763 RON
31.01.2014 3,6760 RON
30.01.2014 3,6870 RON
29.01.2014 3,6846 RON
28.01.2014 3,6924 RON
27.01.2014 3,7025 RON
24.01.2014 3,6948 RON
23.01.2014 3,6760 RON
22.01.2014 3,6696 RON
21.01.2014 3,6689 RON
20.01.2014 3,6780 RON
17.01.2014 3,6739 RON
16.01.2014 3,6633 RON
15.01.2014 3,6629 RON
14.01.2014 3,6694 RON
13.01.2014 3,6768 RON
10.01.2014 3,6822 RON
09.01.2014 3,6616 RON
08.01.2014 3,6372 RON
07.01.2014 3,6395 RON
06.01.2014 3,6507 RON
03.01.2014 3,6498 RON