BNR · ISTORIC
Curs BNR 2025
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2025, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CHF.
Cursul CHF în 2025
5.4743
-0.0168
(-0.31%)
Ultima cotație: 31.12.2025
Minimul anului
5.1610
-0.0052
(-0.10%)
14.03.2025
față de 14.03.2024 (5.1662)
Maximul anului
5.5259
+0.2083
(+3.92%)
14.11.2025
față de 14.11.2024 (5.3176)
Evoluție 2025
min 5.1610 · max 5.5259
Media anuală
5.3829
Prima cotație
03.01.2025
5.3185
Ultima cotație
31.12.2025
5.4743
Variație totală
+0.1558
+2.93%
Cea mai mare creștere
04.04.2025
+0.0734
Cea mai mare scădere
19.05.2025
-0.0898
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2025 (CHF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CHF în 2025
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2025
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mar5.2115
Ian5.2852
Feb5.2877
Cele mai mari medii lunare
Oct5.4774
Noi5.4754
Dec5.4563
Date importante în 2025
Prima cotație (an)03.01.20255.3185
Ultima cotație (an)31.12.20255.4743
Cea mai mare creștere (zi)04.04.2025+0.0734
Cea mai mare scădere (zi)19.05.2025-0.0898
Cea mai mare valoare14.11.20255.5259
Cea mai mică valoare14.03.20255.1610
Curs CHF pe luni în 2025
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 5,2852 | 5,2638 | 5,3188 | 18 |
| Februarie | 5,2877 | 5,2633 | 5,3062 | 20 |
| Martie | 5,2115 | 5,1610 | 5,3090 | 21 |
| Aprilie | 5,3088 | 5,2114 | 5,3816 | 20 |
| Mai | 5,4165 | 5,3278 | 5,4930 | 21 |
| Iunie | 5,3815 | 5,3413 | 5,4345 | 20 |
| Iulie | 5,4395 | 5,4141 | 5,4619 | 23 |
| August | 5,3982 | 5,3652 | 5,4544 | 20 |
| Septembrie | 5,4273 | 5,4106 | 5,4401 | 22 |
| Octombrie | 5,4774 | 5,4354 | 5,5096 | 23 |
| Noiembrie | 5,4754 | 5,4466 | 5,5259 | 20 |
| Decembrie | 5,4563 | 5,4198 | 5,4911 | 20 |
Valori zilnice CHF/RON în 2025
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2025 | 5,4743 RON |
| 30.12.2025 | 5,4911 RON |
| 29.12.2025 | 5,4794 RON |
| 24.12.2025 | 5,4821 RON |
| 23.12.2025 | 5,4784 RON |
| 22.12.2025 | 5,4655 RON |
| 19.12.2025 | 5,4650 RON |
| 18.12.2025 | 5,4593 RON |
| 17.12.2025 | 5,4513 RON |
| 16.12.2025 | 5,4410 RON |
| 15.12.2025 | 5,4468 RON |
| 12.12.2025 | 5,4586 RON |
| 11.12.2025 | 5,4515 RON |
| 10.12.2025 | 5,4330 RON |
| 09.12.2025 | 5,4198 RON |
| 08.12.2025 | 5,4342 RON |
| 05.12.2025 | 5,4427 RON |
| 04.12.2025 | 5,4521 RON |
| 03.12.2025 | 5,4516 RON |
| 02.12.2025 | 5,4481 RON |
| 28.11.2025 | 5,4594 RON |
| 27.11.2025 | 5,4542 RON |
| 26.11.2025 | 5,4532 RON |
| 25.11.2025 | 5,4466 RON |
| 24.11.2025 | 5,4665 RON |
| 21.11.2025 | 5,4845 RON |
| 20.11.2025 | 5,4743 RON |
| 19.11.2025 | 5,4787 RON |
| 18.11.2025 | 5,5084 RON |
| 17.11.2025 | 5,5115 RON |
| 14.11.2025 | 5,5259 RON |
| 13.11.2025 | 5,5032 RON |
| 12.11.2025 | 5,4972 RON |
| 11.11.2025 | 5,4772 RON |
| 10.11.2025 | 5,4561 RON |
| 07.11.2025 | 5,4550 RON |
| 06.11.2025 | 5,4566 RON |
| 05.11.2025 | 5,4608 RON |
| 04.11.2025 | 5,4685 RON |
| 03.11.2025 | 5,4698 RON |
| 31.10.2025 | 5,4787 RON |
| 30.10.2025 | 5,4781 RON |
| 29.10.2025 | 5,4817 RON |
| 28.10.2025 | 5,4925 RON |
| 27.10.2025 | 5,4867 RON |
| 24.10.2025 | 5,4992 RON |
| 23.10.2025 | 5,4929 RON |
| 22.10.2025 | 5,5054 RON |
| 21.10.2025 | 5,5076 RON |
| 20.10.2025 | 5,5040 RON |
| 17.10.2025 | 5,5096 RON |
| 16.10.2025 | 5,4799 RON |
| 15.10.2025 | 5,4659 RON |
| 14.10.2025 | 5,4759 RON |
| 13.10.2025 | 5,4664 RON |
| 10.10.2025 | 5,4605 RON |
| 09.10.2025 | 5,4723 RON |
| 08.10.2025 | 5,4805 RON |
| 07.10.2025 | 5,4704 RON |
| 06.10.2025 | 5,4593 RON |
| 03.10.2025 | 5,4403 RON |
| 02.10.2025 | 5,4354 RON |
| 01.10.2025 | 5,4373 RON |
| 30.09.2025 | 5,4253 RON |
| 29.09.2025 | 5,4389 RON |
| 26.09.2025 | 5,4363 RON |
| 25.09.2025 | 5,4306 RON |
| 24.09.2025 | 5,4352 RON |
| 23.09.2025 | 5,4318 RON |
| 22.09.2025 | 5,4267 RON |
| 19.09.2025 | 5,4257 RON |
| 18.09.2025 | 5,4347 RON |
| 17.09.2025 | 5,4387 RON |
| 16.09.2025 | 5,4177 RON |
| 15.09.2025 | 5,4178 RON |
| 12.09.2025 | 5,4221 RON |
| 11.09.2025 | 5,4290 RON |
| 10.09.2025 | 5,4353 RON |
| 09.09.2025 | 5,4401 RON |
| 08.09.2025 | 5,4314 RON |
| 05.09.2025 | 5,4106 RON |
| 04.09.2025 | 5,4165 RON |
| 03.09.2025 | 5,4211 RON |
| 02.09.2025 | 5,4204 RON |
| 01.09.2025 | 5,4141 RON |
| 29.08.2025 | 5,4228 RON |
| 28.08.2025 | 5,4325 RON |
| 27.08.2025 | 5,4137 RON |
| 26.08.2025 | 5,3905 RON |
| 25.08.2025 | 5,3868 RON |
| 22.08.2025 | 5,3834 RON |
| 21.08.2025 | 5,3890 RON |
| 20.08.2025 | 5,3836 RON |
| 19.08.2025 | 5,3735 RON |
| 18.08.2025 | 5,3652 RON |
| 14.08.2025 | 5,3754 RON |
| 13.08.2025 | 5,3791 RON |
| 12.08.2025 | 5,3875 RON |
| 11.08.2025 | 5,3765 RON |
| 08.08.2025 | 5,3913 RON |
| 07.08.2025 | 5,3897 RON |
| 06.08.2025 | 5,4197 RON |
| 05.08.2025 | 5,4254 RON |
| 04.08.2025 | 5,4241 RON |
| 01.08.2025 | 5,4544 RON |
| 31.07.2025 | 5,4564 RON |
| 30.07.2025 | 5,4594 RON |
| 29.07.2025 | 5,4448 RON |
| 28.07.2025 | 5,4328 RON |
| 25.07.2025 | 5,4251 RON |
| 24.07.2025 | 5,4297 RON |
| 23.07.2025 | 5,4512 RON |
| 22.07.2025 | 5,4340 RON |
| 21.07.2025 | 5,4394 RON |
| 18.07.2025 | 5,4336 RON |
| 17.07.2025 | 5,4419 RON |
| 16.07.2025 | 5,4475 RON |
| 15.07.2025 | 5,4619 RON |
| 14.07.2025 | 5,4530 RON |
| 11.07.2025 | 5,4596 RON |
| 10.07.2025 | 5,4484 RON |
| 09.07.2025 | 5,4451 RON |
| 08.07.2025 | 5,4183 RON |
| 07.07.2025 | 5,4146 RON |
| 04.07.2025 | 5,4155 RON |
| 03.07.2025 | 5,4141 RON |
| 02.07.2025 | 5,4295 RON |
| 01.07.2025 | 5,4517 RON |
| 30.06.2025 | 5,4345 RON |
| 27.06.2025 | 5,4322 RON |
| 26.06.2025 | 5,4055 RON |
| 25.06.2025 | 5,3999 RON |
| 24.06.2025 | 5,3713 RON |
| 23.06.2025 | 5,3779 RON |
| 20.06.2025 | 5,3628 RON |
| 19.06.2025 | 5,3674 RON |
| 18.06.2025 | 5,3500 RON |
| 17.06.2025 | 5,3505 RON |
| 16.06.2025 | 5,3511 RON |
| 13.06.2025 | 5,3715 RON |
| 12.06.2025 | 5,3413 RON |
| 11.06.2025 | 5,3476 RON |
| 10.06.2025 | 5,3709 RON |
| 06.06.2025 | 5,3743 RON |
| 05.06.2025 | 5,3995 RON |
| 04.06.2025 | 5,3903 RON |
| 03.06.2025 | 5,4144 RON |
| 02.06.2025 | 5,4175 RON |
| 30.05.2025 | 5,4252 RON |
| 29.05.2025 | 5,4157 RON |
| 28.05.2025 | 5,3938 RON |
| 27.05.2025 | 5,3994 RON |
| 26.05.2025 | 5,4142 RON |
| 23.05.2025 | 5,3926 RON |
| 22.05.2025 | 5,4163 RON |
| 21.05.2025 | 5,4280 RON |
| 20.05.2025 | 5,4244 RON |
| 19.05.2025 | 5,3581 RON |
| 16.05.2025 | 5,4479 RON |
| 15.05.2025 | 5,4394 RON |
| 14.05.2025 | 5,4412 RON |
| 13.05.2025 | 5,4568 RON |
| 12.05.2025 | 5,4309 RON |
| 09.05.2025 | 5,4699 RON |
| 08.05.2025 | 5,4930 RON |
| 07.05.2025 | 5,4466 RON |
| 06.05.2025 | 5,3932 RON |
| 05.05.2025 | 5,3278 RON |
| 02.05.2025 | 5,3330 RON |
| 30.04.2025 | 5,3042 RON |
| 29.04.2025 | 5,2912 RON |
| 28.04.2025 | 5,2865 RON |
| 25.04.2025 | 5,2813 RON |
| 24.04.2025 | 5,2988 RON |
| 23.04.2025 | 5,2994 RON |
| 22.04.2025 | 5,3406 RON |
| 17.04.2025 | 5,3554 RON |
| 16.04.2025 | 5,3588 RON |
| 15.04.2025 | 5,3816 RON |
| 14.04.2025 | 5,3438 RON |
| 11.04.2025 | 5,3503 RON |
| 10.04.2025 | 5,3426 RON |
| 09.04.2025 | 5,3594 RON |
| 08.04.2025 | 5,3084 RON |
| 07.04.2025 | 5,3277 RON |
| 04.04.2025 | 5,2969 RON |
| 03.04.2025 | 5,2235 RON |
| 02.04.2025 | 5,2114 RON |
| 01.04.2025 | 5,2151 RON |
| 31.03.2025 | 5,2179 RON |
| 28.03.2025 | 5,2332 RON |
| 27.03.2025 | 5,2210 RON |
| 26.03.2025 | 5,2163 RON |
| 25.03.2025 | 5,2112 RON |
| 24.03.2025 | 5,2076 RON |
| 21.03.2025 | 5,2096 RON |
| 20.03.2025 | 5,2010 RON |
| 19.03.2025 | 5,1989 RON |
| 18.03.2025 | 5,1759 RON |
| 17.03.2025 | 5,1701 RON |
| 14.03.2025 | 5,1610 RON |
| 13.03.2025 | 5,1868 RON |
| 12.03.2025 | 5,1699 RON |
| 11.03.2025 | 5,1803 RON |
| 10.03.2025 | 5,2229 RON |
| 07.03.2025 | 5,2147 RON |
| 06.03.2025 | 5,1961 RON |
| 05.03.2025 | 5,2472 RON |
| 04.03.2025 | 5,3090 RON |
| 03.03.2025 | 5,2900 RON |
| 28.02.2025 | 5,3023 RON |
| 27.02.2025 | 5,2885 RON |
| 26.02.2025 | 5,2954 RON |
| 25.02.2025 | 5,3029 RON |
| 24.02.2025 | 5,2851 RON |
| 21.02.2025 | 5,2911 RON |
| 20.02.2025 | 5,2843 RON |
| 19.02.2025 | 5,2828 RON |
| 18.02.2025 | 5,2777 RON |
| 17.02.2025 | 5,2678 RON |
| 14.02.2025 | 5,2715 RON |
| 13.02.2025 | 5,2687 RON |
| 12.02.2025 | 5,2633 RON |
| 11.02.2025 | 5,2894 RON |
| 10.02.2025 | 5,2956 RON |
| 07.02.2025 | 5,2859 RON |
| 06.02.2025 | 5,3062 RON |
| 05.02.2025 | 5,2971 RON |
| 04.02.2025 | 5,3005 RON |
| 03.02.2025 | 5,2985 RON |
| 31.01.2025 | 5,2638 RON |
| 30.01.2025 | 5,2707 RON |
| 29.01.2025 | 5,2800 RON |
| 28.01.2025 | 5,2655 RON |
| 27.01.2025 | 5,2699 RON |
| 23.01.2025 | 5,2704 RON |
| 22.01.2025 | 5,2692 RON |
| 21.01.2025 | 5,2778 RON |
| 20.01.2025 | 5,2821 RON |
| 17.01.2025 | 5,2980 RON |
| 16.01.2025 | 5,3037 RON |
| 15.01.2025 | 5,2934 RON |
| 14.01.2025 | 5,2925 RON |
| 13.01.2025 | 5,3188 RON |
| 10.01.2025 | 5,2812 RON |
| 09.01.2025 | 5,2922 RON |
| 08.01.2025 | 5,2862 RON |
| 03.01.2025 | 5,3185 RON |