BNR · ISTORIC
Curs BNR 2015
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CHF.
Cursul CHF în 2015
4.1797
-0.0010
(-0.02%)
Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
3.7346
+0.0578
(+1.57%)
13.01.2015
față de 13.01.2014 (3.6768)
Maximul anului
4.5817
+0.9057
(+24.64%)
23.01.2015
față de 23.01.2014 (3.6760)
Evoluție 2015
min 3.7346 · max 4.5817
Media anuală
4.1680
Prima cotație
05.01.2015
3.7428
Ultima cotație
31.12.2015
4.1797
Variație totală
+0.4369
+11.67%
Cea mai mare creștere
15.01.2015
+0.5872
Cea mai mare scădere
26.01.2015
-0.0977
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (CHF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CHF în 2015
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2015
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep4.0512
Oct4.0638
Aug4.1038
Cele mai mari medii lunare
Mai4.2805
Iun4.2738
Apr4.2535
Date importante în 2015
Prima cotație (an)05.01.20153.7428
Ultima cotație (an)31.12.20154.1797
Cea mai mare creștere (zi)15.01.2015+0.5872
Cea mai mare scădere (zi)26.01.2015-0.0977
Cea mai mare valoare23.01.20154.5817
Cea mai mică valoare13.01.20153.7346
Curs CHF pe luni în 2015
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 4,1485 | 3,7346 | 4,5817 | 20 |
| Februarie | 4,1706 | 4,1040 | 4,2451 | 20 |
| Martie | 4,1785 | 4,1413 | 4,2280 | 22 |
| Aprilie | 4,2535 | 4,1938 | 4,3384 | 21 |
| Mai | 4,2805 | 4,2401 | 4,3190 | 20 |
| Iunie | 4,2738 | 4,2055 | 4,3251 | 21 |
| Iulie | 4,2313 | 4,1401 | 4,3113 | 23 |
| August | 4,1038 | 4,0543 | 4,1532 | 21 |
| Septembrie | 4,0512 | 4,0114 | 4,0926 | 22 |
| Octombrie | 4,0638 | 4,0358 | 4,0994 | 22 |
| Noiembrie | 4,1047 | 4,0725 | 4,1343 | 20 |
| Decembrie | 4,1608 | 4,1026 | 4,1918 | 21 |
Valori zilnice CHF/RON în 2015
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2015 | 4,1797 RON |
| 30.12.2015 | 4,1807 RON |
| 29.12.2015 | 4,1839 RON |
| 28.12.2015 | 4,1725 RON |
| 24.12.2015 | 4,1918 RON |
| 23.12.2015 | 4,1797 RON |
| 22.12.2015 | 4,1704 RON |
| 21.12.2015 | 4,1706 RON |
| 18.12.2015 | 4,1904 RON |
| 17.12.2015 | 4,1571 RON |
| 16.12.2015 | 4,1665 RON |
| 15.12.2015 | 4,1569 RON |
| 14.12.2015 | 4,1801 RON |
| 11.12.2015 | 4,1822 RON |
| 10.12.2015 | 4,1619 RON |
| 09.12.2015 | 4,1445 RON |
| 08.12.2015 | 4,1396 RON |
| 07.12.2015 | 4,1308 RON |
| 04.12.2015 | 4,1120 RON |
| 03.12.2015 | 4,1235 RON |
| 02.12.2015 | 4,1026 RON |
| 27.11.2015 | 4,0725 RON |
| 26.11.2015 | 4,0843 RON |
| 25.11.2015 | 4,1064 RON |
| 24.11.2015 | 4,1062 RON |
| 23.11.2015 | 4,1062 RON |
| 20.11.2015 | 4,0971 RON |
| 19.11.2015 | 4,0796 RON |
| 18.11.2015 | 4,1093 RON |
| 17.11.2015 | 4,1151 RON |
| 16.11.2015 | 4,1122 RON |
| 13.11.2015 | 4,1153 RON |
| 12.11.2015 | 4,1226 RON |
| 11.11.2015 | 4,1144 RON |
| 10.11.2015 | 4,1343 RON |
| 09.11.2015 | 4,1211 RON |
| 06.11.2015 | 4,1139 RON |
| 05.11.2015 | 4,1080 RON |
| 04.11.2015 | 4,1098 RON |
| 03.11.2015 | 4,0844 RON |
| 02.11.2015 | 4,0820 RON |
| 30.10.2015 | 4,0778 RON |
| 29.10.2015 | 4,0837 RON |
| 28.10.2015 | 4,0742 RON |
| 27.10.2015 | 4,0800 RON |
| 26.10.2015 | 4,0994 RON |
| 23.10.2015 | 4,0933 RON |
| 22.10.2015 | 4,0658 RON |
| 21.10.2015 | 4,0754 RON |
| 20.10.2015 | 4,0934 RON |
| 19.10.2015 | 4,0800 RON |
| 16.10.2015 | 4,0774 RON |
| 15.10.2015 | 4,0630 RON |
| 14.10.2015 | 4,0474 RON |
| 13.10.2015 | 4,0409 RON |
| 12.10.2015 | 4,0358 RON |
| 09.10.2015 | 4,0444 RON |
| 08.10.2015 | 4,0412 RON |
| 07.10.2015 | 4,0606 RON |
| 06.10.2015 | 4,0422 RON |
| 05.10.2015 | 4,0397 RON |
| 02.10.2015 | 4,0408 RON |
| 01.10.2015 | 4,0474 RON |
| 30.09.2015 | 4,0442 RON |
| 29.09.2015 | 4,0503 RON |
| 28.09.2015 | 4,0301 RON |
| 25.09.2015 | 4,0373 RON |
| 24.09.2015 | 4,0385 RON |
| 23.09.2015 | 4,0643 RON |
| 22.09.2015 | 4,0654 RON |
| 21.09.2015 | 4,0529 RON |
| 18.09.2015 | 4,0379 RON |
| 17.09.2015 | 4,0366 RON |
| 16.09.2015 | 4,0405 RON |
| 15.09.2015 | 4,0320 RON |
| 14.09.2015 | 4,0202 RON |
| 11.09.2015 | 4,0114 RON |
| 10.09.2015 | 4,0457 RON |
| 09.09.2015 | 4,0562 RON |
| 08.09.2015 | 4,0558 RON |
| 07.09.2015 | 4,0758 RON |
| 04.09.2015 | 4,0815 RON |
| 03.09.2015 | 4,0693 RON |
| 02.09.2015 | 4,0873 RON |
| 01.09.2015 | 4,0926 RON |
| 31.08.2015 | 4,1015 RON |
| 28.08.2015 | 4,0813 RON |
| 27.08.2015 | 4,1193 RON |
| 26.08.2015 | 4,1092 RON |
| 25.08.2015 | 4,0922 RON |
| 24.08.2015 | 4,1096 RON |
| 21.08.2015 | 4,1098 RON |
| 20.08.2015 | 4,1290 RON |
| 19.08.2015 | 4,1197 RON |
| 18.08.2015 | 4,0951 RON |
| 17.08.2015 | 4,0833 RON |
| 14.08.2015 | 4,0701 RON |
| 13.08.2015 | 4,0543 RON |
| 12.08.2015 | 4,0613 RON |
| 11.08.2015 | 4,0682 RON |
| 10.08.2015 | 4,0971 RON |
| 07.08.2015 | 4,1101 RON |
| 06.08.2015 | 4,1198 RON |
| 05.08.2015 | 4,1459 RON |
| 04.08.2015 | 4,1507 RON |
| 03.08.2015 | 4,1532 RON |
| 31.07.2015 | 4,1733 RON |
| 30.07.2015 | 4,1401 RON |
| 29.07.2015 | 4,1536 RON |
| 28.07.2015 | 4,1441 RON |
| 27.07.2015 | 4,1739 RON |
| 24.07.2015 | 4,2042 RON |
| 23.07.2015 | 4,2131 RON |
| 22.07.2015 | 4,2121 RON |
| 21.07.2015 | 4,2249 RON |
| 20.07.2015 | 4,2320 RON |
| 17.07.2015 | 4,2391 RON |
| 16.07.2015 | 4,2408 RON |
| 15.07.2015 | 4,2440 RON |
| 14.07.2015 | 4,2456 RON |
| 13.07.2015 | 4,2304 RON |
| 10.07.2015 | 4,2474 RON |
| 09.07.2015 | 4,2716 RON |
| 08.07.2015 | 4,3071 RON |
| 07.07.2015 | 4,3113 RON |
| 06.07.2015 | 4,2943 RON |
| 03.07.2015 | 4,2825 RON |
| 02.07.2015 | 4,2547 RON |
| 01.07.2015 | 4,2798 RON |
| 30.06.2015 | 4,3021 RON |
| 29.06.2015 | 4,3251 RON |
| 26.06.2015 | 4,2647 RON |
| 25.06.2015 | 4,2490 RON |
| 24.06.2015 | 4,2821 RON |
| 23.06.2015 | 4,2857 RON |
| 22.06.2015 | 4,2939 RON |
| 19.06.2015 | 4,2977 RON |
| 18.06.2015 | 4,2898 RON |
| 17.06.2015 | 4,2888 RON |
| 16.06.2015 | 4,2832 RON |
| 15.06.2015 | 4,2837 RON |
| 12.06.2015 | 4,2773 RON |
| 11.06.2015 | 4,2356 RON |
| 10.06.2015 | 4,2564 RON |
| 09.06.2015 | 4,2676 RON |
| 08.06.2015 | 4,2615 RON |
| 05.06.2015 | 4,2335 RON |
| 04.06.2015 | 4,2055 RON |
| 03.06.2015 | 4,2656 RON |
| 02.06.2015 | 4,3005 RON |
| 29.05.2015 | 4,2929 RON |
| 28.05.2015 | 4,2916 RON |
| 27.05.2015 | 4,2995 RON |
| 26.05.2015 | 4,3190 RON |
| 25.05.2015 | 4,2981 RON |
| 22.05.2015 | 4,2731 RON |
| 21.05.2015 | 4,2739 RON |
| 20.05.2015 | 4,2662 RON |
| 19.05.2015 | 4,2671 RON |
| 18.05.2015 | 4,2401 RON |
| 15.05.2015 | 4,2605 RON |
| 14.05.2015 | 4,2869 RON |
| 13.05.2015 | 4,2792 RON |
| 12.05.2015 | 4,2928 RON |
| 11.05.2015 | 4,2777 RON |
| 08.05.2015 | 4,2986 RON |
| 07.05.2015 | 4,3067 RON |
| 06.05.2015 | 4,2805 RON |
| 05.05.2015 | 4,2598 RON |
| 04.05.2015 | 4,2462 RON |
| 30.04.2015 | 4,2025 RON |
| 29.04.2015 | 4,1938 RON |
| 28.04.2015 | 4,2230 RON |
| 27.04.2015 | 4,2664 RON |
| 24.04.2015 | 4,2656 RON |
| 23.04.2015 | 4,2654 RON |
| 22.04.2015 | 4,3161 RON |
| 21.04.2015 | 4,3384 RON |
| 20.04.2015 | 4,3102 RON |
| 17.04.2015 | 4,2767 RON |
| 16.04.2015 | 4,2815 RON |
| 15.04.2015 | 4,2773 RON |
| 14.04.2015 | 4,2712 RON |
| 10.04.2015 | 4,2462 RON |
| 09.04.2015 | 4,2112 RON |
| 08.04.2015 | 4,2143 RON |
| 07.04.2015 | 4,2263 RON |
| 06.04.2015 | 4,2309 RON |
| 03.04.2015 | 4,2296 RON |
| 02.04.2015 | 4,2418 RON |
| 01.04.2015 | 4,2354 RON |
| 31.03.2015 | 4,2179 RON |
| 30.03.2015 | 4,2117 RON |
| 27.03.2015 | 4,2280 RON |
| 26.03.2015 | 4,2173 RON |
| 25.03.2015 | 4,1986 RON |
| 24.03.2015 | 4,1868 RON |
| 23.03.2015 | 4,1878 RON |
| 20.03.2015 | 4,1990 RON |
| 19.03.2015 | 4,1599 RON |
| 18.03.2015 | 4,1744 RON |
| 17.03.2015 | 4,1709 RON |
| 16.03.2015 | 4,1940 RON |
| 13.03.2015 | 4,1728 RON |
| 12.03.2015 | 4,1690 RON |
| 11.03.2015 | 4,1794 RON |
| 10.03.2015 | 4,1621 RON |
| 09.03.2015 | 4,1481 RON |
| 06.03.2015 | 4,1457 RON |
| 05.03.2015 | 4,1532 RON |
| 04.03.2015 | 4,1595 RON |
| 03.03.2015 | 4,1501 RON |
| 02.03.2015 | 4,1413 RON |
| 27.02.2015 | 4,1664 RON |
| 26.02.2015 | 4,1178 RON |
| 25.02.2015 | 4,1040 RON |
| 24.02.2015 | 4,1413 RON |
| 23.02.2015 | 4,1440 RON |
| 20.02.2015 | 4,1288 RON |
| 19.02.2015 | 4,1225 RON |
| 18.02.2015 | 4,1623 RON |
| 17.02.2015 | 4,1895 RON |
| 16.02.2015 | 4,1824 RON |
| 13.02.2015 | 4,1904 RON |
| 12.02.2015 | 4,2024 RON |
| 11.02.2015 | 4,2388 RON |
| 10.02.2015 | 4,2451 RON |
| 09.02.2015 | 4,2140 RON |
| 06.02.2015 | 4,1808 RON |
| 05.02.2015 | 4,1522 RON |
| 04.02.2015 | 4,1611 RON |
| 03.02.2015 | 4,1912 RON |
| 02.02.2015 | 4,1766 RON |
| 30.01.2015 | 4,2438 RON |
| 29.01.2015 | 4,2748 RON |
| 28.01.2015 | 4,3632 RON |
| 27.01.2015 | 4,4269 RON |
| 26.01.2015 | 4,4840 RON |
| 23.01.2015 | 4,5817 RON |
| 22.01.2015 | 4,5152 RON |
| 21.01.2015 | 4,5054 RON |
| 20.01.2015 | 4,4354 RON |
| 19.01.2015 | 4,4716 RON |
| 16.01.2015 | 4,4228 RON |
| 15.01.2015 | 4,3287 RON |
| 14.01.2015 | 3,7415 RON |
| 13.01.2015 | 3,7346 RON |
| 12.01.2015 | 3,7349 RON |
| 09.01.2015 | 3,7376 RON |
| 08.01.2015 | 3,7372 RON |
| 07.01.2015 | 3,7437 RON |
| 06.01.2015 | 3,7441 RON |
| 05.01.2015 | 3,7428 RON |