BNR · ISTORIC
Curs BNR 2010
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2010, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru UAH.
Cursul UAH în 2010
0.4027
-0.0037
(-0.91%)
Ultima cotație: 31.12.2010
Minimul anului
0.3471
13.01.2010
Maximul anului
0.4524
+0.0631
(+16.21%)
30.06.2010
față de 30.06.2009 (0.3893)
Evoluție 2010
min 0.3471 · max 0.4524
Media anuală
0.4001
Prima cotație
04.01.2010
0.3664
Ultima cotație
31.12.2010
0.4027
Variație totală
+0.0363
+9.91%
Cea mai mare creștere
05.02.2010
+0.0135
Cea mai mare scădere
02.07.2010
-0.0128
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2010 (UAH)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului UAH în 2010
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2010
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.3598
Feb0.3739
Mar0.3784
Cele mai mari medii lunare
Iun0.4388
Iul0.4224
Mai0.4191
Date importante în 2010
Prima cotație (an)04.01.20100.3664
Ultima cotație (an)31.12.20100.4027
Cea mai mare creștere (zi)05.02.2010+0.0135
Cea mai mare scădere (zi)02.07.2010-0.0128
Cea mai mare valoare30.06.20100.4524
Cea mai mică valoare13.01.20100.3471
Curs UAH pe luni în 2010
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,3598 | 0,3471 | 0,3679 | 20 |
| Februarie | 0,3739 | 0,3622 | 0,3833 | 20 |
| Martie | 0,3784 | 0,3709 | 0,3849 | 23 |
| Aprilie | 0,3880 | 0,3822 | 0,3970 | 21 |
| Mai | 0,4191 | 0,3919 | 0,4352 | 20 |
| Iunie | 0,4388 | 0,4296 | 0,4524 | 22 |
| Iulie | 0,4224 | 0,4119 | 0,4477 | 22 |
| August | 0,4161 | 0,4036 | 0,4259 | 22 |
| Septembrie | 0,4119 | 0,3941 | 0,4269 | 22 |
| Octombrie | 0,3872 | 0,3819 | 0,3935 | 21 |
| Noiembrie | 0,3944 | 0,3791 | 0,4130 | 22 |
| Decembrie | 0,4069 | 0,4000 | 0,4104 | 22 |
Valori zilnice UAH/RON în 2010
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2010 | 0,4027 RON |
| 30.12.2010 | 0,4064 RON |
| 29.12.2010 | 0,4102 RON |
| 28.12.2010 | 0,4059 RON |
| 27.12.2010 | 0,4091 RON |
| 24.12.2010 | 0,4098 RON |
| 23.12.2010 | 0,4104 RON |
| 22.12.2010 | 0,4085 RON |
| 21.12.2010 | 0,4084 RON |
| 20.12.2010 | 0,4074 RON |
| 17.12.2010 | 0,4030 RON |
| 16.12.2010 | 0,4055 RON |
| 15.12.2010 | 0,4042 RON |
| 14.12.2010 | 0,4000 RON |
| 13.12.2010 | 0,4076 RON |
| 10.12.2010 | 0,4075 RON |
| 09.12.2010 | 0,4086 RON |
| 08.12.2010 | 0,4083 RON |
| 07.12.2010 | 0,4054 RON |
| 06.12.2010 | 0,4084 RON |
| 03.12.2010 | 0,4067 RON |
| 02.12.2010 | 0,4070 RON |
| 30.11.2010 | 0,4130 RON |
| 29.11.2010 | 0,4086 RON |
| 26.11.2010 | 0,4051 RON |
| 25.11.2010 | 0,4035 RON |
| 24.11.2010 | 0,4062 RON |
| 23.11.2010 | 0,3982 RON |
| 22.11.2010 | 0,3932 RON |
| 19.11.2010 | 0,3946 RON |
| 18.11.2010 | 0,3970 RON |
| 17.11.2010 | 0,4003 RON |
| 16.11.2010 | 0,3968 RON |
| 15.11.2010 | 0,3972 RON |
| 12.11.2010 | 0,3935 RON |
| 11.11.2010 | 0,3917 RON |
| 10.11.2010 | 0,3892 RON |
| 09.11.2010 | 0,3867 RON |
| 08.11.2010 | 0,3864 RON |
| 05.11.2010 | 0,3817 RON |
| 04.11.2010 | 0,3791 RON |
| 03.11.2010 | 0,3842 RON |
| 02.11.2010 | 0,3855 RON |
| 01.11.2010 | 0,3850 RON |
| 29.10.2010 | 0,3876 RON |
| 28.10.2010 | 0,3877 RON |
| 27.10.2010 | 0,3898 RON |
| 26.10.2010 | 0,3849 RON |
| 25.10.2010 | 0,3827 RON |
| 22.10.2010 | 0,3897 RON |
| 21.10.2010 | 0,3868 RON |
| 20.10.2010 | 0,3924 RON |
| 19.10.2010 | 0,3879 RON |
| 18.10.2010 | 0,3882 RON |
| 15.10.2010 | 0,3819 RON |
| 14.10.2010 | 0,3822 RON |
| 13.10.2010 | 0,3845 RON |
| 12.10.2010 | 0,3855 RON |
| 11.10.2010 | 0,3850 RON |
| 08.10.2010 | 0,3862 RON |
| 07.10.2010 | 0,3848 RON |
| 06.10.2010 | 0,3880 RON |
| 05.10.2010 | 0,3912 RON |
| 04.10.2010 | 0,3935 RON |
| 01.10.2010 | 0,3912 RON |
| 30.09.2010 | 0,3941 RON |
| 29.09.2010 | 0,3956 RON |
| 28.09.2010 | 0,4002 RON |
| 27.09.2010 | 0,3982 RON |
| 24.09.2010 | 0,4002 RON |
| 23.09.2010 | 0,4038 RON |
| 22.09.2010 | 0,4002 RON |
| 21.09.2010 | 0,4093 RON |
| 20.09.2010 | 0,4107 RON |
| 17.09.2010 | 0,4074 RON |
| 16.09.2010 | 0,4094 RON |
| 15.09.2010 | 0,4112 RON |
| 14.09.2010 | 0,4181 RON |
| 13.09.2010 | 0,4205 RON |
| 10.09.2010 | 0,4246 RON |
| 09.09.2010 | 0,4249 RON |
| 08.09.2010 | 0,4269 RON |
| 07.09.2010 | 0,4232 RON |
| 06.09.2010 | 0,4199 RON |
| 03.09.2010 | 0,4216 RON |
| 02.09.2010 | 0,4203 RON |
| 01.09.2010 | 0,4224 RON |
| 31.08.2010 | 0,4259 RON |
| 30.08.2010 | 0,4218 RON |
| 27.08.2010 | 0,4232 RON |
| 26.08.2010 | 0,4239 RON |
| 25.08.2010 | 0,4223 RON |
| 24.08.2010 | 0,4227 RON |
| 23.08.2010 | 0,4212 RON |
| 20.08.2010 | 0,4200 RON |
| 19.08.2010 | 0,4176 RON |
| 18.08.2010 | 0,4175 RON |
| 17.08.2010 | 0,4163 RON |
| 16.08.2010 | 0,4184 RON |
| 13.08.2010 | 0,4179 RON |
| 12.08.2010 | 0,4180 RON |
| 11.08.2010 | 0,4123 RON |
| 10.08.2010 | 0,4077 RON |
| 09.08.2010 | 0,4036 RON |
| 06.08.2010 | 0,4086 RON |
| 05.08.2010 | 0,4099 RON |
| 04.08.2010 | 0,4081 RON |
| 03.08.2010 | 0,4058 RON |
| 02.08.2010 | 0,4119 RON |
| 30.07.2010 | 0,4124 RON |
| 29.07.2010 | 0,4119 RON |
| 28.07.2010 | 0,4138 RON |
| 27.07.2010 | 0,4142 RON |
| 26.07.2010 | 0,4179 RON |
| 23.07.2010 | 0,4177 RON |
| 22.07.2010 | 0,4208 RON |
| 21.07.2010 | 0,4214 RON |
| 20.07.2010 | 0,4173 RON |
| 19.07.2010 | 0,4179 RON |
| 16.07.2010 | 0,4170 RON |
| 15.07.2010 | 0,4213 RON |
| 14.07.2010 | 0,4249 RON |
| 13.07.2010 | 0,4288 RON |
| 12.07.2010 | 0,4279 RON |
| 09.07.2010 | 0,4224 RON |
| 08.07.2010 | 0,4225 RON |
| 07.07.2010 | 0,4256 RON |
| 06.07.2010 | 0,4258 RON |
| 05.07.2010 | 0,4292 RON |
| 02.07.2010 | 0,4349 RON |
| 01.07.2010 | 0,4477 RON |
| 30.06.2010 | 0,4524 RON |
| 29.06.2010 | 0,4517 RON |
| 28.06.2010 | 0,4451 RON |
| 25.06.2010 | 0,4417 RON |
| 24.06.2010 | 0,4355 RON |
| 23.06.2010 | 0,4343 RON |
| 22.06.2010 | 0,4351 RON |
| 21.06.2010 | 0,4309 RON |
| 18.06.2010 | 0,4329 RON |
| 17.06.2010 | 0,4349 RON |
| 16.06.2010 | 0,4343 RON |
| 15.06.2010 | 0,4385 RON |
| 14.06.2010 | 0,4359 RON |
| 11.06.2010 | 0,4399 RON |
| 10.06.2010 | 0,4415 RON |
| 09.06.2010 | 0,4460 RON |
| 08.06.2010 | 0,4485 RON |
| 07.06.2010 | 0,4447 RON |
| 04.06.2010 | 0,4344 RON |
| 03.06.2010 | 0,4296 RON |
| 02.06.2010 | 0,4319 RON |
| 01.06.2010 | 0,4345 RON |
| 31.05.2010 | 0,4286 RON |
| 28.05.2010 | 0,4233 RON |
| 27.05.2010 | 0,4268 RON |
| 26.05.2010 | 0,4287 RON |
| 25.05.2010 | 0,4303 RON |
| 21.05.2010 | 0,4233 RON |
| 20.05.2010 | 0,4280 RON |
| 19.05.2010 | 0,4352 RON |
| 18.05.2010 | 0,4281 RON |
| 17.05.2010 | 0,4302 RON |
| 14.05.2010 | 0,4214 RON |
| 13.05.2010 | 0,4171 RON |
| 12.05.2010 | 0,4166 RON |
| 11.05.2010 | 0,4149 RON |
| 10.05.2010 | 0,4126 RON |
| 07.05.2010 | 0,4149 RON |
| 06.05.2010 | 0,4122 RON |
| 05.05.2010 | 0,4046 RON |
| 04.05.2010 | 0,3926 RON |
| 03.05.2010 | 0,3919 RON |
| 30.04.2010 | 0,3919 RON |
| 29.04.2010 | 0,3945 RON |
| 28.04.2010 | 0,3970 RON |
| 27.04.2010 | 0,3898 RON |
| 26.04.2010 | 0,3897 RON |
| 23.04.2010 | 0,3906 RON |
| 22.04.2010 | 0,3896 RON |
| 21.04.2010 | 0,3884 RON |
| 20.04.2010 | 0,3881 RON |
| 19.04.2010 | 0,3906 RON |
| 16.04.2010 | 0,3860 RON |
| 15.04.2010 | 0,3840 RON |
| 14.04.2010 | 0,3828 RON |
| 13.04.2010 | 0,3851 RON |
| 12.04.2010 | 0,3827 RON |
| 09.04.2010 | 0,3887 RON |
| 08.04.2010 | 0,3907 RON |
| 07.04.2010 | 0,3863 RON |
| 06.04.2010 | 0,3857 RON |
| 02.04.2010 | 0,3822 RON |
| 01.04.2010 | 0,3843 RON |
| 31.03.2010 | 0,3849 RON |
| 30.03.2010 | 0,3813 RON |
| 29.03.2010 | 0,3809 RON |
| 26.03.2010 | 0,3848 RON |
| 25.03.2010 | 0,3842 RON |
| 24.03.2010 | 0,3841 RON |
| 23.03.2010 | 0,3793 RON |
| 22.03.2010 | 0,3796 RON |
| 19.03.2010 | 0,3779 RON |
| 18.03.2010 | 0,3738 RON |
| 17.03.2010 | 0,3709 RON |
| 16.03.2010 | 0,3754 RON |
| 15.03.2010 | 0,3740 RON |
| 12.03.2010 | 0,3741 RON |
| 11.03.2010 | 0,3759 RON |
| 10.03.2010 | 0,3780 RON |
| 09.03.2010 | 0,3782 RON |
| 08.03.2010 | 0,3776 RON |
| 05.03.2010 | 0,3774 RON |
| 04.03.2010 | 0,3757 RON |
| 03.03.2010 | 0,3779 RON |
| 02.03.2010 | 0,3801 RON |
| 01.03.2010 | 0,3770 RON |
| 26.02.2010 | 0,3792 RON |
| 25.02.2010 | 0,3833 RON |
| 24.02.2010 | 0,3813 RON |
| 23.02.2010 | 0,3785 RON |
| 22.02.2010 | 0,3806 RON |
| 19.02.2010 | 0,3832 RON |
| 18.02.2010 | 0,3793 RON |
| 17.02.2010 | 0,3739 RON |
| 16.02.2010 | 0,3755 RON |
| 15.02.2010 | 0,3732 RON |
| 12.02.2010 | 0,3738 RON |
| 11.02.2010 | 0,3694 RON |
| 10.02.2010 | 0,3700 RON |
| 09.02.2010 | 0,3727 RON |
| 08.02.2010 | 0,3738 RON |
| 05.02.2010 | 0,3766 RON |
| 04.02.2010 | 0,3631 RON |
| 03.02.2010 | 0,3622 RON |
| 02.02.2010 | 0,3630 RON |
| 01.02.2010 | 0,3652 RON |
| 29.01.2010 | 0,3679 RON |
| 28.01.2010 | 0,3616 RON |
| 27.01.2010 | 0,3630 RON |
| 26.01.2010 | 0,3627 RON |
| 25.01.2010 | 0,3583 RON |
| 22.01.2010 | 0,3605 RON |
| 21.01.2010 | 0,3638 RON |
| 20.01.2010 | 0,3577 RON |
| 19.01.2010 | 0,3535 RON |
| 18.01.2010 | 0,3535 RON |
| 15.01.2010 | 0,3536 RON |
| 14.01.2010 | 0,3532 RON |
| 13.01.2010 | 0,3471 RON |
| 12.01.2010 | 0,3535 RON |
| 11.01.2010 | 0,3618 RON |
| 08.01.2010 | 0,3644 RON |
| 07.01.2010 | 0,3648 RON |
| 06.01.2010 | 0,3639 RON |
| 05.01.2010 | 0,3648 RON |
| 04.01.2010 | 0,3664 RON |