BNR · ISTORIC
Curs BNR 2021
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2021, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru UAH.
Cursul UAH în 2021
0.1599
-0.0003
(-0.19%)
Ultima cotație: 31.12.2021
Minimul anului
0.1395
-0.0419
(-23.10%)
05.01.2021
față de 03.01.2020 (0.1814)
Maximul anului
0.1655
+0.0188
(+12.82%)
11.11.2021
față de 11.11.2020 (0.1467)
Evoluție 2021
min 0.1395 · max 0.1655
Media anuală
0.1528
Prima cotație
04.01.2021
0.1401
Ultima cotație
31.12.2021
0.1599
Variație totală
+0.0198
+14.13%
Cea mai mare creștere
18.10.2021
+0.0035
Cea mai mare scădere
14.10.2021
-0.0039
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2021 (UAH)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului UAH în 2021
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2021
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.1420
Feb0.1446
Mai0.1469
Cele mai mari medii lunare
Noi0.1638
Oct0.1616
Dec0.1609
Date importante în 2021
Prima cotație (an)04.01.20210.1401
Ultima cotație (an)31.12.20210.1599
Cea mai mare creștere (zi)18.10.2021+0.0035
Cea mai mare scădere (zi)14.10.2021-0.0039
Cea mai mare valoare11.11.20210.1655
Cea mai mică valoare05.01.20210.1395
Curs UAH pe luni în 2021
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,1420 | 0,1395 | 0,1432 | 20 |
| Februarie | 0,1446 | 0,1429 | 0,1466 | 20 |
| Martie | 0,1477 | 0,1444 | 0,1507 | 23 |
| Aprilie | 0,1475 | 0,1457 | 0,1503 | 21 |
| Mai | 0,1469 | 0,1459 | 0,1480 | 20 |
| Iunie | 0,1502 | 0,1477 | 0,1522 | 20 |
| Iulie | 0,1532 | 0,1517 | 0,1553 | 22 |
| August | 0,1563 | 0,1539 | 0,1585 | 22 |
| Septembrie | 0,1574 | 0,1544 | 0,1604 | 22 |
| Octombrie | 0,1616 | 0,1587 | 0,1628 | 21 |
| Noiembrie | 0,1638 | 0,1614 | 0,1655 | 21 |
| Decembrie | 0,1609 | 0,1599 | 0,1635 | 22 |
Valori zilnice UAH/RON în 2021
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2021 | 0,1599 RON |
| 30.12.2021 | 0,1602 RON |
| 29.12.2021 | 0,1612 RON |
| 28.12.2021 | 0,1606 RON |
| 27.12.2021 | 0,1602 RON |
| 24.12.2021 | 0,1603 RON |
| 23.12.2021 | 0,1604 RON |
| 22.12.2021 | 0,1607 RON |
| 21.12.2021 | 0,1608 RON |
| 20.12.2021 | 0,1610 RON |
| 17.12.2021 | 0,1604 RON |
| 16.12.2021 | 0,1609 RON |
| 15.12.2021 | 0,1613 RON |
| 14.12.2021 | 0,1622 RON |
| 13.12.2021 | 0,1635 RON |
| 10.12.2021 | 0,1626 RON |
| 09.12.2021 | 0,1615 RON |
| 08.12.2021 | 0,1611 RON |
| 07.12.2021 | 0,1607 RON |
| 06.12.2021 | 0,1600 RON |
| 03.12.2021 | 0,1602 RON |
| 02.12.2021 | 0,1601 RON |
| 29.11.2021 | 0,1614 RON |
| 26.11.2021 | 0,1619 RON |
| 25.11.2021 | 0,1633 RON |
| 24.11.2021 | 0,1639 RON |
| 23.11.2021 | 0,1635 RON |
| 22.11.2021 | 0,1646 RON |
| 19.11.2021 | 0,1648 RON |
| 18.11.2021 | 0,1650 RON |
| 17.11.2021 | 0,1649 RON |
| 16.11.2021 | 0,1649 RON |
| 15.11.2021 | 0,1640 RON |
| 12.11.2021 | 0,1655 RON |
| 11.11.2021 | 0,1655 RON |
| 10.11.2021 | 0,1641 RON |
| 09.11.2021 | 0,1635 RON |
| 08.11.2021 | 0,1640 RON |
| 05.11.2021 | 0,1643 RON |
| 04.11.2021 | 0,1638 RON |
| 03.11.2021 | 0,1628 RON |
| 02.11.2021 | 0,1622 RON |
| 01.11.2021 | 0,1627 RON |
| 29.10.2021 | 0,1617 RON |
| 28.10.2021 | 0,1622 RON |
| 27.10.2021 | 0,1617 RON |
| 26.10.2021 | 0,1612 RON |
| 25.10.2021 | 0,1614 RON |
| 22.10.2021 | 0,1617 RON |
| 21.10.2021 | 0,1619 RON |
| 20.10.2021 | 0,1625 RON |
| 19.10.2021 | 0,1615 RON |
| 18.10.2021 | 0,1623 RON |
| 15.10.2021 | 0,1588 RON |
| 14.10.2021 | 0,1587 RON |
| 13.10.2021 | 0,1626 RON |
| 12.10.2021 | 0,1625 RON |
| 11.10.2021 | 0,1625 RON |
| 08.10.2021 | 0,1623 RON |
| 07.10.2021 | 0,1625 RON |
| 06.10.2021 | 0,1628 RON |
| 05.10.2021 | 0,1615 RON |
| 04.10.2021 | 0,1603 RON |
| 01.10.2021 | 0,1605 RON |
| 30.09.2021 | 0,1604 RON |
| 29.09.2021 | 0,1595 RON |
| 28.09.2021 | 0,1594 RON |
| 27.09.2021 | 0,1587 RON |
| 24.09.2021 | 0,1583 RON |
| 23.09.2021 | 0,1589 RON |
| 22.09.2021 | 0,1584 RON |
| 21.09.2021 | 0,1580 RON |
| 20.09.2021 | 0,1582 RON |
| 17.09.2021 | 0,1575 RON |
| 16.09.2021 | 0,1578 RON |
| 15.09.2021 | 0,1570 RON |
| 14.09.2021 | 0,1573 RON |
| 13.09.2021 | 0,1571 RON |
| 10.09.2021 | 0,1563 RON |
| 09.09.2021 | 0,1566 RON |
| 08.09.2021 | 0,1566 RON |
| 07.09.2021 | 0,1563 RON |
| 06.09.2021 | 0,1555 RON |
| 03.09.2021 | 0,1547 RON |
| 02.09.2021 | 0,1544 RON |
| 01.09.2021 | 0,1554 RON |
| 31.08.2021 | 0,1551 RON |
| 30.08.2021 | 0,1558 RON |
| 27.08.2021 | 0,1559 RON |
| 26.08.2021 | 0,1565 RON |
| 25.08.2021 | 0,1570 RON |
| 24.08.2021 | 0,1580 RON |
| 23.08.2021 | 0,1582 RON |
| 20.08.2021 | 0,1585 RON |
| 19.08.2021 | 0,1583 RON |
| 18.08.2021 | 0,1577 RON |
| 17.08.2021 | 0,1567 RON |
| 16.08.2021 | 0,1564 RON |
| 13.08.2021 | 0,1567 RON |
| 12.08.2021 | 0,1564 RON |
| 11.08.2021 | 0,1565 RON |
| 10.08.2021 | 0,1567 RON |
| 09.08.2021 | 0,1558 RON |
| 06.08.2021 | 0,1552 RON |
| 05.08.2021 | 0,1542 RON |
| 04.08.2021 | 0,1541 RON |
| 03.08.2021 | 0,1543 RON |
| 02.08.2021 | 0,1539 RON |
| 30.07.2021 | 0,1542 RON |
| 29.07.2021 | 0,1541 RON |
| 28.07.2021 | 0,1551 RON |
| 27.07.2021 | 0,1553 RON |
| 26.07.2021 | 0,1542 RON |
| 23.07.2021 | 0,1547 RON |
| 22.07.2021 | 0,1535 RON |
| 21.07.2021 | 0,1537 RON |
| 20.07.2021 | 0,1534 RON |
| 19.07.2021 | 0,1536 RON |
| 16.07.2021 | 0,1532 RON |
| 15.07.2021 | 0,1525 RON |
| 14.07.2021 | 0,1531 RON |
| 13.07.2021 | 0,1523 RON |
| 12.07.2021 | 0,1522 RON |
| 09.07.2021 | 0,1522 RON |
| 08.07.2021 | 0,1527 RON |
| 07.07.2021 | 0,1528 RON |
| 06.07.2021 | 0,1526 RON |
| 05.07.2021 | 0,1521 RON |
| 02.07.2021 | 0,1521 RON |
| 01.07.2021 | 0,1517 RON |
| 30.06.2021 | 0,1522 RON |
| 29.06.2021 | 0,1521 RON |
| 28.06.2021 | 0,1506 RON |
| 25.06.2021 | 0,1506 RON |
| 24.06.2021 | 0,1504 RON |
| 23.06.2021 | 0,1514 RON |
| 22.06.2021 | 0,1516 RON |
| 18.06.2021 | 0,1520 RON |
| 17.06.2021 | 0,1517 RON |
| 16.06.2021 | 0,1501 RON |
| 15.06.2021 | 0,1509 RON |
| 14.06.2021 | 0,1504 RON |
| 11.06.2021 | 0,1498 RON |
| 10.06.2021 | 0,1493 RON |
| 09.06.2021 | 0,1491 RON |
| 08.06.2021 | 0,1489 RON |
| 07.06.2021 | 0,1490 RON |
| 04.06.2021 | 0,1491 RON |
| 03.06.2021 | 0,1477 RON |
| 02.06.2021 | 0,1477 RON |
| 31.05.2021 | 0,1469 RON |
| 28.05.2021 | 0,1468 RON |
| 27.05.2021 | 0,1465 RON |
| 26.05.2021 | 0,1459 RON |
| 25.05.2021 | 0,1464 RON |
| 24.05.2021 | 0,1472 RON |
| 21.05.2021 | 0,1468 RON |
| 20.05.2021 | 0,1472 RON |
| 19.05.2021 | 0,1470 RON |
| 18.05.2021 | 0,1471 RON |
| 17.05.2021 | 0,1470 RON |
| 14.05.2021 | 0,1473 RON |
| 13.05.2021 | 0,1478 RON |
| 12.05.2021 | 0,1468 RON |
| 11.05.2021 | 0,1463 RON |
| 10.05.2021 | 0,1462 RON |
| 07.05.2021 | 0,1469 RON |
| 06.05.2021 | 0,1473 RON |
| 05.05.2021 | 0,1480 RON |
| 04.05.2021 | 0,1474 RON |
| 29.04.2021 | 0,1464 RON |
| 28.04.2021 | 0,1470 RON |
| 27.04.2021 | 0,1467 RON |
| 26.04.2021 | 0,1462 RON |
| 23.04.2021 | 0,1464 RON |
| 22.04.2021 | 0,1457 RON |
| 21.04.2021 | 0,1458 RON |
| 20.04.2021 | 0,1459 RON |
| 19.04.2021 | 0,1463 RON |
| 16.04.2021 | 0,1470 RON |
| 15.04.2021 | 0,1471 RON |
| 14.04.2021 | 0,1475 RON |
| 13.04.2021 | 0,1476 RON |
| 12.04.2021 | 0,1480 RON |
| 09.04.2021 | 0,1483 RON |
| 08.04.2021 | 0,1483 RON |
| 07.04.2021 | 0,1481 RON |
| 06.04.2021 | 0,1497 RON |
| 05.04.2021 | 0,1499 RON |
| 02.04.2021 | 0,1491 RON |
| 01.04.2021 | 0,1503 RON |
| 31.03.2021 | 0,1507 RON |
| 30.03.2021 | 0,1502 RON |
| 29.03.2021 | 0,1485 RON |
| 26.03.2021 | 0,1483 RON |
| 25.03.2021 | 0,1480 RON |
| 24.03.2021 | 0,1484 RON |
| 23.03.2021 | 0,1483 RON |
| 22.03.2021 | 0,1481 RON |
| 19.03.2021 | 0,1481 RON |
| 18.03.2021 | 0,1479 RON |
| 17.03.2021 | 0,1483 RON |
| 16.03.2021 | 0,1480 RON |
| 15.03.2021 | 0,1481 RON |
| 12.03.2021 | 0,1479 RON |
| 11.03.2021 | 0,1471 RON |
| 10.03.2021 | 0,1480 RON |
| 09.03.2021 | 0,1482 RON |
| 08.03.2021 | 0,1475 RON |
| 05.03.2021 | 0,1476 RON |
| 04.03.2021 | 0,1461 RON |
| 03.03.2021 | 0,1450 RON |
| 02.03.2021 | 0,1450 RON |
| 01.03.2021 | 0,1444 RON |
| 26.02.2021 | 0,1439 RON |
| 25.02.2021 | 0,1429 RON |
| 24.02.2021 | 0,1434 RON |
| 23.02.2021 | 0,1438 RON |
| 22.02.2021 | 0,1442 RON |
| 19.02.2021 | 0,1443 RON |
| 18.02.2021 | 0,1451 RON |
| 17.02.2021 | 0,1449 RON |
| 16.02.2021 | 0,1440 RON |
| 15.02.2021 | 0,1438 RON |
| 12.02.2021 | 0,1446 RON |
| 11.02.2021 | 0,1445 RON |
| 10.02.2021 | 0,1448 RON |
| 09.02.2021 | 0,1456 RON |
| 08.02.2021 | 0,1465 RON |
| 05.02.2021 | 0,1466 RON |
| 04.02.2021 | 0,1458 RON |
| 03.02.2021 | 0,1449 RON |
| 02.02.2021 | 0,1443 RON |
| 01.02.2021 | 0,1438 RON |
| 29.01.2021 | 0,1430 RON |
| 28.01.2021 | 0,1429 RON |
| 27.01.2021 | 0,1427 RON |
| 26.01.2021 | 0,1427 RON |
| 25.01.2021 | 0,1424 RON |
| 22.01.2021 | 0,1423 RON |
| 21.01.2021 | 0,1419 RON |
| 20.01.2021 | 0,1424 RON |
| 19.01.2021 | 0,1429 RON |
| 18.01.2021 | 0,1431 RON |
| 15.01.2021 | 0,1432 RON |
| 14.01.2021 | 0,1426 RON |
| 13.01.2021 | 0,1432 RON |
| 12.01.2021 | 0,1430 RON |
| 11.01.2021 | 0,1421 RON |
| 08.01.2021 | 0,1397 RON |
| 07.01.2021 | 0,1397 RON |
| 06.01.2021 | 0,1396 RON |
| 05.01.2021 | 0,1395 RON |
| 04.01.2021 | 0,1401 RON |