BNR · ISTORIC

Curs BNR 2019

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2019, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru UAH.

Cursul UAH în 2019 0.1782 +0.0001 (+0.06%) Ultima cotație: 31.12.2019
Minimul anului
0.1434 +0.0069 (+5.05%)
10.01.2019 față de 10.01.2018 (0.1365)
Maximul anului
0.1856 +0.0363 (+24.31%)
24.12.2019 față de 24.12.2018 (0.1493)
Evoluție 2019 min 0.1434 · max 0.1856
Media anuală 0.1647
Prima cotație 03.01.2019 0.1492
Ultima cotație 31.12.2019 0.1782
Variație totală +0.0290 +19.44%
Cea mai mare creștere 05.02.2019 +0.0036
Cea mai mare scădere 27.12.2019 -0.0047

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2019 (UAH)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului UAH în 2019

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2019

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Ian0.1476
Feb0.1541
Mar0.1564

Cele mai mari medii lunare

Dec0.1819
Noi0.1774
Sep0.1740

Date importante în 2019

Prima cotație (an)03.01.20190.1492
Ultima cotație (an)31.12.20190.1782
Cea mai mare creștere (zi)05.02.2019+0.0036
Cea mai mare scădere (zi)27.12.2019-0.0047
Cea mai mare valoare24.12.20190.1856
Cea mai mică valoare10.01.20190.1434

Curs UAH pe luni în 2019

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,1476 0,1434 0,1514 20
Februarie 0,1541 0,1491 0,1560 20
Martie 0,1564 0,1531 0,1606 21
Aprilie 0,1579 0,1558 0,1603 20
Mai 0,1613 0,1585 0,1637 22
Iunie 0,1580 0,1549 0,1594 19
Iulie 0,1640 0,1596 0,1692 23
August 0,1683 0,1649 0,1706 21
Septembrie 0,1740 0,1691 0,1805 21
Octombrie 0,1734 0,1702 0,1780 23
Noiembrie 0,1774 0,1716 0,1813 21
Decembrie 0,1819 0,1781 0,1856 20

Valori zilnice UAH/RON în 2019

DataCurs
31.12.2019 0,1782 RON
30.12.2019 0,1781 RON
27.12.2019 0,1809 RON
24.12.2019 0,1856 RON
23.12.2019 0,1849 RON
20.12.2019 0,1842 RON
19.12.2019 0,1835 RON
18.12.2019 0,1832 RON
17.12.2019 0,1825 RON
16.12.2019 0,1826 RON
13.12.2019 0,1819 RON
12.12.2019 0,1822 RON
11.12.2019 0,1824 RON
10.12.2019 0,1822 RON
09.12.2019 0,1819 RON
06.12.2019 0,1816 RON
05.12.2019 0,1804 RON
04.12.2019 0,1803 RON
03.12.2019 0,1802 RON
02.12.2019 0,1811 RON
29.11.2019 0,1813 RON
28.11.2019 0,1804 RON
27.11.2019 0,1810 RON
26.11.2019 0,1808 RON
25.11.2019 0,1801 RON
22.11.2019 0,1788 RON
21.11.2019 0,1784 RON
20.11.2019 0,1784 RON
19.11.2019 0,1784 RON
18.11.2019 0,1786 RON
15.11.2019 0,1785 RON
14.11.2019 0,1788 RON
13.11.2019 0,1778 RON
12.11.2019 0,1766 RON
11.11.2019 0,1761 RON
08.11.2019 0,1760 RON
07.11.2019 0,1752 RON
06.11.2019 0,1738 RON
05.11.2019 0,1731 RON
04.11.2019 0,1716 RON
01.11.2019 0,1720 RON
31.10.2019 0,1719 RON
30.10.2019 0,1711 RON
29.10.2019 0,1711 RON
28.10.2019 0,1710 RON
25.10.2019 0,1702 RON
24.10.2019 0,1715 RON
23.10.2019 0,1721 RON
22.10.2019 0,1722 RON
21.10.2019 0,1707 RON
18.10.2019 0,1708 RON
17.10.2019 0,1725 RON
16.10.2019 0,1735 RON
15.10.2019 0,1749 RON
14.10.2019 0,1757 RON
11.10.2019 0,1753 RON
10.10.2019 0,1750 RON
09.10.2019 0,1752 RON
08.10.2019 0,1750 RON
07.10.2019 0,1740 RON
04.10.2019 0,1758 RON
03.10.2019 0,1749 RON
02.10.2019 0,1767 RON
01.10.2019 0,1780 RON
30.09.2019 0,1804 RON
27.09.2019 0,1805 RON
26.09.2019 0,1796 RON
25.09.2019 0,1778 RON
24.09.2019 0,1775 RON
23.09.2019 0,1780 RON
20.09.2019 0,1746 RON
19.09.2019 0,1741 RON
18.09.2019 0,1738 RON
17.09.2019 0,1734 RON
16.09.2019 0,1726 RON
13.09.2019 0,1723 RON
12.09.2019 0,1732 RON
11.09.2019 0,1719 RON
10.09.2019 0,1722 RON
09.09.2019 0,1712 RON
06.09.2019 0,1714 RON
05.09.2019 0,1691 RON
04.09.2019 0,1698 RON
03.09.2019 0,1707 RON
02.09.2019 0,1704 RON
30.08.2019 0,1706 RON
29.08.2019 0,1693 RON
28.08.2019 0,1690 RON
27.08.2019 0,1693 RON
26.08.2019 0,1692 RON
23.08.2019 0,1703 RON
22.08.2019 0,1705 RON
21.08.2019 0,1693 RON
20.08.2019 0,1698 RON
19.08.2019 0,1690 RON
16.08.2019 0,1685 RON
14.08.2019 0,1670 RON
13.08.2019 0,1676 RON
12.08.2019 0,1680 RON
09.08.2019 0,1680 RON
08.08.2019 0,1666 RON
07.08.2019 0,1665 RON
06.08.2019 0,1651 RON
05.08.2019 0,1649 RON
02.08.2019 0,1666 RON
01.08.2019 0,1688 RON
31.07.2019 0,1690 RON
30.07.2019 0,1692 RON
29.07.2019 0,1684 RON
26.07.2019 0,1669 RON
25.07.2019 0,1664 RON
24.07.2019 0,1662 RON
23.07.2019 0,1645 RON
22.07.2019 0,1641 RON
19.07.2019 0,1635 RON
18.07.2019 0,1616 RON
17.07.2019 0,1612 RON
16.07.2019 0,1626 RON
15.07.2019 0,1629 RON
12.07.2019 0,1632 RON
11.07.2019 0,1627 RON
10.07.2019 0,1646 RON
09.07.2019 0,1656 RON
08.07.2019 0,1644 RON
05.07.2019 0,1634 RON
04.07.2019 0,1621 RON
03.07.2019 0,1602 RON
02.07.2019 0,1597 RON
01.07.2019 0,1596 RON
28.06.2019 0,1589 RON
27.06.2019 0,1587 RON
26.06.2019 0,1587 RON
25.06.2019 0,1583 RON
24.06.2019 0,1583 RON
21.06.2019 0,1589 RON
20.06.2019 0,1581 RON
19.06.2019 0,1594 RON
18.06.2019 0,1589 RON
14.06.2019 0,1583 RON
13.06.2019 0,1584 RON
12.06.2019 0,1576 RON
11.06.2019 0,1580 RON
10.06.2019 0,1583 RON
07.06.2019 0,1577 RON
06.06.2019 0,1569 RON
05.06.2019 0,1561 RON
04.06.2019 0,1549 RON
03.06.2019 0,1570 RON
31.05.2019 0,1585 RON
30.05.2019 0,1598 RON
29.05.2019 0,1600 RON
28.05.2019 0,1608 RON
27.05.2019 0,1613 RON
24.05.2019 0,1611 RON
23.05.2019 0,1623 RON
22.05.2019 0,1619 RON
21.05.2019 0,1637 RON
20.05.2019 0,1618 RON
17.05.2019 0,1618 RON
16.05.2019 0,1611 RON
15.05.2019 0,1613 RON
14.05.2019 0,1617 RON
13.05.2019 0,1621 RON
10.05.2019 0,1618 RON
09.05.2019 0,1621 RON
08.05.2019 0,1621 RON
07.05.2019 0,1613 RON
06.05.2019 0,1604 RON
03.05.2019 0,1612 RON
02.05.2019 0,1595 RON
30.04.2019 0,1600 RON
25.04.2019 0,1603 RON
24.04.2019 0,1596 RON
23.04.2019 0,1582 RON
22.04.2019 0,1584 RON
19.04.2019 0,1580 RON
18.04.2019 0,1578 RON
17.04.2019 0,1576 RON
16.04.2019 0,1579 RON
15.04.2019 0,1577 RON
12.04.2019 0,1575 RON
11.04.2019 0,1572 RON
10.04.2019 0,1580 RON
09.04.2019 0,1580 RON
08.04.2019 0,1586 RON
05.04.2019 0,1580 RON
04.04.2019 0,1574 RON
03.04.2019 0,1561 RON
02.04.2019 0,1563 RON
01.04.2019 0,1558 RON
29.03.2019 0,1561 RON
28.03.2019 0,1553 RON
27.03.2019 0,1559 RON
26.03.2019 0,1555 RON
25.03.2019 0,1560 RON
22.03.2019 0,1562 RON
21.03.2019 0,1531 RON
20.03.2019 0,1544 RON
19.03.2019 0,1541 RON
18.03.2019 0,1542 RON
15.03.2019 0,1554 RON
14.03.2019 0,1572 RON
13.03.2019 0,1577 RON
12.03.2019 0,1601 RON
11.03.2019 0,1606 RON
08.03.2019 0,1590 RON
07.03.2019 0,1584 RON
06.03.2019 0,1586 RON
05.03.2019 0,1571 RON
04.03.2019 0,1557 RON
01.03.2019 0,1542 RON
28.02.2019 0,1538 RON
27.02.2019 0,1538 RON
26.02.2019 0,1550 RON
25.02.2019 0,1548 RON
22.02.2019 0,1552 RON
21.02.2019 0,1551 RON
20.02.2019 0,1549 RON
19.02.2019 0,1545 RON
18.02.2019 0,1540 RON
15.02.2019 0,1540 RON
14.02.2019 0,1548 RON
13.02.2019 0,1549 RON
12.02.2019 0,1555 RON
11.02.2019 0,1551 RON
08.02.2019 0,1560 RON
07.02.2019 0,1551 RON
06.02.2019 0,1546 RON
05.02.2019 0,1528 RON
04.02.2019 0,1492 RON
01.02.2019 0,1491 RON
31.01.2019 0,1487 RON
30.01.2019 0,1497 RON
29.01.2019 0,1497 RON
28.01.2019 0,1502 RON
25.01.2019 0,1514 RON
23.01.2019 0,1510 RON
22.01.2019 0,1484 RON
21.01.2019 0,1482 RON
18.01.2019 0,1472 RON
17.01.2019 0,1468 RON
16.01.2019 0,1466 RON
15.01.2019 0,1453 RON
14.01.2019 0,1457 RON
11.01.2019 0,1441 RON
10.01.2019 0,1434 RON
09.01.2019 0,1449 RON
08.01.2019 0,1454 RON
07.01.2019 0,1475 RON
04.01.2019 0,1477 RON
03.01.2019 0,1492 RON