BNR · ISTORIC
Curs BNR 2019
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2019, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru UAH.
Cursul UAH în 2019
0.1782
+0.0001
(+0.06%)
Ultima cotație: 31.12.2019
Minimul anului
0.1434
+0.0069
(+5.05%)
10.01.2019
față de 10.01.2018 (0.1365)
Maximul anului
0.1856
+0.0363
(+24.31%)
24.12.2019
față de 24.12.2018 (0.1493)
Evoluție 2019
min 0.1434 · max 0.1856
Media anuală
0.1647
Prima cotație
03.01.2019
0.1492
Ultima cotație
31.12.2019
0.1782
Variație totală
+0.0290
+19.44%
Cea mai mare creștere
05.02.2019
+0.0036
Cea mai mare scădere
27.12.2019
-0.0047
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2019 (UAH)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului UAH în 2019
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2019
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.1476
Feb0.1541
Mar0.1564
Cele mai mari medii lunare
Dec0.1819
Noi0.1774
Sep0.1740
Date importante în 2019
Prima cotație (an)03.01.20190.1492
Ultima cotație (an)31.12.20190.1782
Cea mai mare creștere (zi)05.02.2019+0.0036
Cea mai mare scădere (zi)27.12.2019-0.0047
Cea mai mare valoare24.12.20190.1856
Cea mai mică valoare10.01.20190.1434
Curs UAH pe luni în 2019
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,1476 | 0,1434 | 0,1514 | 20 |
| Februarie | 0,1541 | 0,1491 | 0,1560 | 20 |
| Martie | 0,1564 | 0,1531 | 0,1606 | 21 |
| Aprilie | 0,1579 | 0,1558 | 0,1603 | 20 |
| Mai | 0,1613 | 0,1585 | 0,1637 | 22 |
| Iunie | 0,1580 | 0,1549 | 0,1594 | 19 |
| Iulie | 0,1640 | 0,1596 | 0,1692 | 23 |
| August | 0,1683 | 0,1649 | 0,1706 | 21 |
| Septembrie | 0,1740 | 0,1691 | 0,1805 | 21 |
| Octombrie | 0,1734 | 0,1702 | 0,1780 | 23 |
| Noiembrie | 0,1774 | 0,1716 | 0,1813 | 21 |
| Decembrie | 0,1819 | 0,1781 | 0,1856 | 20 |
Valori zilnice UAH/RON în 2019
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2019 | 0,1782 RON |
| 30.12.2019 | 0,1781 RON |
| 27.12.2019 | 0,1809 RON |
| 24.12.2019 | 0,1856 RON |
| 23.12.2019 | 0,1849 RON |
| 20.12.2019 | 0,1842 RON |
| 19.12.2019 | 0,1835 RON |
| 18.12.2019 | 0,1832 RON |
| 17.12.2019 | 0,1825 RON |
| 16.12.2019 | 0,1826 RON |
| 13.12.2019 | 0,1819 RON |
| 12.12.2019 | 0,1822 RON |
| 11.12.2019 | 0,1824 RON |
| 10.12.2019 | 0,1822 RON |
| 09.12.2019 | 0,1819 RON |
| 06.12.2019 | 0,1816 RON |
| 05.12.2019 | 0,1804 RON |
| 04.12.2019 | 0,1803 RON |
| 03.12.2019 | 0,1802 RON |
| 02.12.2019 | 0,1811 RON |
| 29.11.2019 | 0,1813 RON |
| 28.11.2019 | 0,1804 RON |
| 27.11.2019 | 0,1810 RON |
| 26.11.2019 | 0,1808 RON |
| 25.11.2019 | 0,1801 RON |
| 22.11.2019 | 0,1788 RON |
| 21.11.2019 | 0,1784 RON |
| 20.11.2019 | 0,1784 RON |
| 19.11.2019 | 0,1784 RON |
| 18.11.2019 | 0,1786 RON |
| 15.11.2019 | 0,1785 RON |
| 14.11.2019 | 0,1788 RON |
| 13.11.2019 | 0,1778 RON |
| 12.11.2019 | 0,1766 RON |
| 11.11.2019 | 0,1761 RON |
| 08.11.2019 | 0,1760 RON |
| 07.11.2019 | 0,1752 RON |
| 06.11.2019 | 0,1738 RON |
| 05.11.2019 | 0,1731 RON |
| 04.11.2019 | 0,1716 RON |
| 01.11.2019 | 0,1720 RON |
| 31.10.2019 | 0,1719 RON |
| 30.10.2019 | 0,1711 RON |
| 29.10.2019 | 0,1711 RON |
| 28.10.2019 | 0,1710 RON |
| 25.10.2019 | 0,1702 RON |
| 24.10.2019 | 0,1715 RON |
| 23.10.2019 | 0,1721 RON |
| 22.10.2019 | 0,1722 RON |
| 21.10.2019 | 0,1707 RON |
| 18.10.2019 | 0,1708 RON |
| 17.10.2019 | 0,1725 RON |
| 16.10.2019 | 0,1735 RON |
| 15.10.2019 | 0,1749 RON |
| 14.10.2019 | 0,1757 RON |
| 11.10.2019 | 0,1753 RON |
| 10.10.2019 | 0,1750 RON |
| 09.10.2019 | 0,1752 RON |
| 08.10.2019 | 0,1750 RON |
| 07.10.2019 | 0,1740 RON |
| 04.10.2019 | 0,1758 RON |
| 03.10.2019 | 0,1749 RON |
| 02.10.2019 | 0,1767 RON |
| 01.10.2019 | 0,1780 RON |
| 30.09.2019 | 0,1804 RON |
| 27.09.2019 | 0,1805 RON |
| 26.09.2019 | 0,1796 RON |
| 25.09.2019 | 0,1778 RON |
| 24.09.2019 | 0,1775 RON |
| 23.09.2019 | 0,1780 RON |
| 20.09.2019 | 0,1746 RON |
| 19.09.2019 | 0,1741 RON |
| 18.09.2019 | 0,1738 RON |
| 17.09.2019 | 0,1734 RON |
| 16.09.2019 | 0,1726 RON |
| 13.09.2019 | 0,1723 RON |
| 12.09.2019 | 0,1732 RON |
| 11.09.2019 | 0,1719 RON |
| 10.09.2019 | 0,1722 RON |
| 09.09.2019 | 0,1712 RON |
| 06.09.2019 | 0,1714 RON |
| 05.09.2019 | 0,1691 RON |
| 04.09.2019 | 0,1698 RON |
| 03.09.2019 | 0,1707 RON |
| 02.09.2019 | 0,1704 RON |
| 30.08.2019 | 0,1706 RON |
| 29.08.2019 | 0,1693 RON |
| 28.08.2019 | 0,1690 RON |
| 27.08.2019 | 0,1693 RON |
| 26.08.2019 | 0,1692 RON |
| 23.08.2019 | 0,1703 RON |
| 22.08.2019 | 0,1705 RON |
| 21.08.2019 | 0,1693 RON |
| 20.08.2019 | 0,1698 RON |
| 19.08.2019 | 0,1690 RON |
| 16.08.2019 | 0,1685 RON |
| 14.08.2019 | 0,1670 RON |
| 13.08.2019 | 0,1676 RON |
| 12.08.2019 | 0,1680 RON |
| 09.08.2019 | 0,1680 RON |
| 08.08.2019 | 0,1666 RON |
| 07.08.2019 | 0,1665 RON |
| 06.08.2019 | 0,1651 RON |
| 05.08.2019 | 0,1649 RON |
| 02.08.2019 | 0,1666 RON |
| 01.08.2019 | 0,1688 RON |
| 31.07.2019 | 0,1690 RON |
| 30.07.2019 | 0,1692 RON |
| 29.07.2019 | 0,1684 RON |
| 26.07.2019 | 0,1669 RON |
| 25.07.2019 | 0,1664 RON |
| 24.07.2019 | 0,1662 RON |
| 23.07.2019 | 0,1645 RON |
| 22.07.2019 | 0,1641 RON |
| 19.07.2019 | 0,1635 RON |
| 18.07.2019 | 0,1616 RON |
| 17.07.2019 | 0,1612 RON |
| 16.07.2019 | 0,1626 RON |
| 15.07.2019 | 0,1629 RON |
| 12.07.2019 | 0,1632 RON |
| 11.07.2019 | 0,1627 RON |
| 10.07.2019 | 0,1646 RON |
| 09.07.2019 | 0,1656 RON |
| 08.07.2019 | 0,1644 RON |
| 05.07.2019 | 0,1634 RON |
| 04.07.2019 | 0,1621 RON |
| 03.07.2019 | 0,1602 RON |
| 02.07.2019 | 0,1597 RON |
| 01.07.2019 | 0,1596 RON |
| 28.06.2019 | 0,1589 RON |
| 27.06.2019 | 0,1587 RON |
| 26.06.2019 | 0,1587 RON |
| 25.06.2019 | 0,1583 RON |
| 24.06.2019 | 0,1583 RON |
| 21.06.2019 | 0,1589 RON |
| 20.06.2019 | 0,1581 RON |
| 19.06.2019 | 0,1594 RON |
| 18.06.2019 | 0,1589 RON |
| 14.06.2019 | 0,1583 RON |
| 13.06.2019 | 0,1584 RON |
| 12.06.2019 | 0,1576 RON |
| 11.06.2019 | 0,1580 RON |
| 10.06.2019 | 0,1583 RON |
| 07.06.2019 | 0,1577 RON |
| 06.06.2019 | 0,1569 RON |
| 05.06.2019 | 0,1561 RON |
| 04.06.2019 | 0,1549 RON |
| 03.06.2019 | 0,1570 RON |
| 31.05.2019 | 0,1585 RON |
| 30.05.2019 | 0,1598 RON |
| 29.05.2019 | 0,1600 RON |
| 28.05.2019 | 0,1608 RON |
| 27.05.2019 | 0,1613 RON |
| 24.05.2019 | 0,1611 RON |
| 23.05.2019 | 0,1623 RON |
| 22.05.2019 | 0,1619 RON |
| 21.05.2019 | 0,1637 RON |
| 20.05.2019 | 0,1618 RON |
| 17.05.2019 | 0,1618 RON |
| 16.05.2019 | 0,1611 RON |
| 15.05.2019 | 0,1613 RON |
| 14.05.2019 | 0,1617 RON |
| 13.05.2019 | 0,1621 RON |
| 10.05.2019 | 0,1618 RON |
| 09.05.2019 | 0,1621 RON |
| 08.05.2019 | 0,1621 RON |
| 07.05.2019 | 0,1613 RON |
| 06.05.2019 | 0,1604 RON |
| 03.05.2019 | 0,1612 RON |
| 02.05.2019 | 0,1595 RON |
| 30.04.2019 | 0,1600 RON |
| 25.04.2019 | 0,1603 RON |
| 24.04.2019 | 0,1596 RON |
| 23.04.2019 | 0,1582 RON |
| 22.04.2019 | 0,1584 RON |
| 19.04.2019 | 0,1580 RON |
| 18.04.2019 | 0,1578 RON |
| 17.04.2019 | 0,1576 RON |
| 16.04.2019 | 0,1579 RON |
| 15.04.2019 | 0,1577 RON |
| 12.04.2019 | 0,1575 RON |
| 11.04.2019 | 0,1572 RON |
| 10.04.2019 | 0,1580 RON |
| 09.04.2019 | 0,1580 RON |
| 08.04.2019 | 0,1586 RON |
| 05.04.2019 | 0,1580 RON |
| 04.04.2019 | 0,1574 RON |
| 03.04.2019 | 0,1561 RON |
| 02.04.2019 | 0,1563 RON |
| 01.04.2019 | 0,1558 RON |
| 29.03.2019 | 0,1561 RON |
| 28.03.2019 | 0,1553 RON |
| 27.03.2019 | 0,1559 RON |
| 26.03.2019 | 0,1555 RON |
| 25.03.2019 | 0,1560 RON |
| 22.03.2019 | 0,1562 RON |
| 21.03.2019 | 0,1531 RON |
| 20.03.2019 | 0,1544 RON |
| 19.03.2019 | 0,1541 RON |
| 18.03.2019 | 0,1542 RON |
| 15.03.2019 | 0,1554 RON |
| 14.03.2019 | 0,1572 RON |
| 13.03.2019 | 0,1577 RON |
| 12.03.2019 | 0,1601 RON |
| 11.03.2019 | 0,1606 RON |
| 08.03.2019 | 0,1590 RON |
| 07.03.2019 | 0,1584 RON |
| 06.03.2019 | 0,1586 RON |
| 05.03.2019 | 0,1571 RON |
| 04.03.2019 | 0,1557 RON |
| 01.03.2019 | 0,1542 RON |
| 28.02.2019 | 0,1538 RON |
| 27.02.2019 | 0,1538 RON |
| 26.02.2019 | 0,1550 RON |
| 25.02.2019 | 0,1548 RON |
| 22.02.2019 | 0,1552 RON |
| 21.02.2019 | 0,1551 RON |
| 20.02.2019 | 0,1549 RON |
| 19.02.2019 | 0,1545 RON |
| 18.02.2019 | 0,1540 RON |
| 15.02.2019 | 0,1540 RON |
| 14.02.2019 | 0,1548 RON |
| 13.02.2019 | 0,1549 RON |
| 12.02.2019 | 0,1555 RON |
| 11.02.2019 | 0,1551 RON |
| 08.02.2019 | 0,1560 RON |
| 07.02.2019 | 0,1551 RON |
| 06.02.2019 | 0,1546 RON |
| 05.02.2019 | 0,1528 RON |
| 04.02.2019 | 0,1492 RON |
| 01.02.2019 | 0,1491 RON |
| 31.01.2019 | 0,1487 RON |
| 30.01.2019 | 0,1497 RON |
| 29.01.2019 | 0,1497 RON |
| 28.01.2019 | 0,1502 RON |
| 25.01.2019 | 0,1514 RON |
| 23.01.2019 | 0,1510 RON |
| 22.01.2019 | 0,1484 RON |
| 21.01.2019 | 0,1482 RON |
| 18.01.2019 | 0,1472 RON |
| 17.01.2019 | 0,1468 RON |
| 16.01.2019 | 0,1466 RON |
| 15.01.2019 | 0,1453 RON |
| 14.01.2019 | 0,1457 RON |
| 11.01.2019 | 0,1441 RON |
| 10.01.2019 | 0,1434 RON |
| 09.01.2019 | 0,1449 RON |
| 08.01.2019 | 0,1454 RON |
| 07.01.2019 | 0,1475 RON |
| 04.01.2019 | 0,1477 RON |
| 03.01.2019 | 0,1492 RON |