BNR · ISTORIC
Curs BNR 2013
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2013, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru KRW.
Cursul KRW în 2013
0.0031
+0.0000
(+0.19%)
Ultima cotație: 31.12.2013
Minimul anului
0.0029
0.0000
(-0.68%)
01.02.2013
față de 01.02.2012 (0.0029)
Maximul anului
0.0032
+0.0003
(+10.66%)
04.01.2013
față de 04.01.2012 (0.0029)
Evoluție 2013
min 0.0029 · max 0.0032
Media anuală
0.0030
Prima cotație
03.01.2013
0.0032
Ultima cotație
31.12.2013
0.0031
Variație totală
-0.0001
-2.74%
Cea mai mare creștere
06.09.2013
+0.0000
Cea mai mare scădere
25.01.2013
-0.0001
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2013 (KRW)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului KRW în 2013
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2013
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Aug0.0030
Iun0.0030
Mai0.0030
Cele mai mari medii lunare
Noi0.0031
Ian0.0031
Sep0.0031
Date importante în 2013
Prima cotație (an)03.01.20130.0032
Ultima cotație (an)31.12.20130.0031
Cea mai mare creștere (zi)06.09.2013+0.0000
Cea mai mare scădere (zi)25.01.2013-0.0001
Cea mai mare valoare04.01.20130.0032
Cea mai mică valoare01.02.20130.0029
Curs KRW pe luni în 2013
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0031 | 0,0030 | 0,0032 | 21 |
| Februarie | 0,0030 | 0,0029 | 0,0031 | 20 |
| Martie | 0,0031 | 0,0030 | 0,0031 | 21 |
| Aprilie | 0,0030 | 0,0030 | 0,0031 | 22 |
| Mai | 0,0030 | 0,0030 | 0,0030 | 21 |
| Iunie | 0,0030 | 0,0029 | 0,0031 | 19 |
| Iulie | 0,0030 | 0,0030 | 0,0030 | 23 |
| August | 0,0030 | 0,0030 | 0,0030 | 21 |
| Septembrie | 0,0031 | 0,0030 | 0,0031 | 21 |
| Octombrie | 0,0031 | 0,0030 | 0,0031 | 23 |
| Noiembrie | 0,0031 | 0,0031 | 0,0031 | 21 |
| Decembrie | 0,0031 | 0,0031 | 0,0031 | 20 |
Valori zilnice KRW/RON în 2013
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2013 | 0,0031 RON |
| 30.12.2013 | 0,0031 RON |
| 27.12.2013 | 0,0031 RON |
| 24.12.2013 | 0,0031 RON |
| 23.12.2013 | 0,0031 RON |
| 20.12.2013 | 0,0031 RON |
| 19.12.2013 | 0,0031 RON |
| 18.12.2013 | 0,0031 RON |
| 17.12.2013 | 0,0031 RON |
| 16.12.2013 | 0,0031 RON |
| 13.12.2013 | 0,0031 RON |
| 12.12.2013 | 0,0031 RON |
| 11.12.2013 | 0,0031 RON |
| 10.12.2013 | 0,0031 RON |
| 09.12.2013 | 0,0031 RON |
| 06.12.2013 | 0,0031 RON |
| 05.12.2013 | 0,0031 RON |
| 04.12.2013 | 0,0031 RON |
| 03.12.2013 | 0,0031 RON |
| 02.12.2013 | 0,0031 RON |
| 29.11.2013 | 0,0031 RON |
| 28.11.2013 | 0,0031 RON |
| 27.11.2013 | 0,0031 RON |
| 26.11.2013 | 0,0031 RON |
| 25.11.2013 | 0,0031 RON |
| 22.11.2013 | 0,0031 RON |
| 21.11.2013 | 0,0031 RON |
| 20.11.2013 | 0,0031 RON |
| 19.11.2013 | 0,0031 RON |
| 18.11.2013 | 0,0031 RON |
| 15.11.2013 | 0,0031 RON |
| 14.11.2013 | 0,0031 RON |
| 13.11.2013 | 0,0031 RON |
| 12.11.2013 | 0,0031 RON |
| 11.11.2013 | 0,0031 RON |
| 08.11.2013 | 0,0031 RON |
| 07.11.2013 | 0,0031 RON |
| 06.11.2013 | 0,0031 RON |
| 05.11.2013 | 0,0031 RON |
| 04.11.2013 | 0,0031 RON |
| 01.11.2013 | 0,0031 RON |
| 31.10.2013 | 0,0031 RON |
| 30.10.2013 | 0,0030 RON |
| 29.10.2013 | 0,0030 RON |
| 28.10.2013 | 0,0030 RON |
| 25.10.2013 | 0,0030 RON |
| 24.10.2013 | 0,0030 RON |
| 23.10.2013 | 0,0030 RON |
| 22.10.2013 | 0,0031 RON |
| 21.10.2013 | 0,0031 RON |
| 18.10.2013 | 0,0031 RON |
| 17.10.2013 | 0,0031 RON |
| 16.10.2013 | 0,0031 RON |
| 15.10.2013 | 0,0031 RON |
| 14.10.2013 | 0,0031 RON |
| 11.10.2013 | 0,0031 RON |
| 10.10.2013 | 0,0031 RON |
| 09.10.2013 | 0,0031 RON |
| 08.10.2013 | 0,0030 RON |
| 07.10.2013 | 0,0030 RON |
| 04.10.2013 | 0,0030 RON |
| 03.10.2013 | 0,0030 RON |
| 02.10.2013 | 0,0031 RON |
| 01.10.2013 | 0,0031 RON |
| 30.09.2013 | 0,0031 RON |
| 27.09.2013 | 0,0031 RON |
| 26.09.2013 | 0,0031 RON |
| 25.09.2013 | 0,0031 RON |
| 24.09.2013 | 0,0031 RON |
| 23.09.2013 | 0,0031 RON |
| 20.09.2013 | 0,0031 RON |
| 19.09.2013 | 0,0031 RON |
| 18.09.2013 | 0,0031 RON |
| 17.09.2013 | 0,0031 RON |
| 16.09.2013 | 0,0031 RON |
| 13.09.2013 | 0,0031 RON |
| 12.09.2013 | 0,0031 RON |
| 11.09.2013 | 0,0031 RON |
| 10.09.2013 | 0,0031 RON |
| 09.09.2013 | 0,0031 RON |
| 06.09.2013 | 0,0031 RON |
| 05.09.2013 | 0,0031 RON |
| 04.09.2013 | 0,0031 RON |
| 03.09.2013 | 0,0031 RON |
| 02.09.2013 | 0,0030 RON |
| 30.08.2013 | 0,0030 RON |
| 29.08.2013 | 0,0030 RON |
| 28.08.2013 | 0,0030 RON |
| 27.08.2013 | 0,0030 RON |
| 26.08.2013 | 0,0030 RON |
| 23.08.2013 | 0,0030 RON |
| 22.08.2013 | 0,0030 RON |
| 21.08.2013 | 0,0030 RON |
| 20.08.2013 | 0,0030 RON |
| 19.08.2013 | 0,0030 RON |
| 16.08.2013 | 0,0030 RON |
| 14.08.2013 | 0,0030 RON |
| 13.08.2013 | 0,0030 RON |
| 12.08.2013 | 0,0030 RON |
| 09.08.2013 | 0,0030 RON |
| 08.08.2013 | 0,0030 RON |
| 07.08.2013 | 0,0030 RON |
| 06.08.2013 | 0,0030 RON |
| 05.08.2013 | 0,0030 RON |
| 02.08.2013 | 0,0030 RON |
| 01.08.2013 | 0,0030 RON |
| 31.07.2013 | 0,0030 RON |
| 30.07.2013 | 0,0030 RON |
| 29.07.2013 | 0,0030 RON |
| 26.07.2013 | 0,0030 RON |
| 25.07.2013 | 0,0030 RON |
| 24.07.2013 | 0,0030 RON |
| 23.07.2013 | 0,0030 RON |
| 22.07.2013 | 0,0030 RON |
| 19.07.2013 | 0,0030 RON |
| 18.07.2013 | 0,0030 RON |
| 17.07.2013 | 0,0030 RON |
| 16.07.2013 | 0,0030 RON |
| 15.07.2013 | 0,0030 RON |
| 12.07.2013 | 0,0030 RON |
| 11.07.2013 | 0,0030 RON |
| 10.07.2013 | 0,0030 RON |
| 09.07.2013 | 0,0030 RON |
| 08.07.2013 | 0,0030 RON |
| 05.07.2013 | 0,0030 RON |
| 04.07.2013 | 0,0030 RON |
| 03.07.2013 | 0,0030 RON |
| 02.07.2013 | 0,0030 RON |
| 01.07.2013 | 0,0030 RON |
| 28.06.2013 | 0,0030 RON |
| 27.06.2013 | 0,0030 RON |
| 26.06.2013 | 0,0029 RON |
| 25.06.2013 | 0,0029 RON |
| 21.06.2013 | 0,0030 RON |
| 20.06.2013 | 0,0030 RON |
| 19.06.2013 | 0,0030 RON |
| 18.06.2013 | 0,0030 RON |
| 17.06.2013 | 0,0030 RON |
| 14.06.2013 | 0,0030 RON |
| 13.06.2013 | 0,0030 RON |
| 12.06.2013 | 0,0030 RON |
| 11.06.2013 | 0,0030 RON |
| 10.06.2013 | 0,0030 RON |
| 07.06.2013 | 0,0031 RON |
| 06.06.2013 | 0,0030 RON |
| 05.06.2013 | 0,0030 RON |
| 04.06.2013 | 0,0030 RON |
| 03.06.2013 | 0,0030 RON |
| 31.05.2013 | 0,0030 RON |
| 30.05.2013 | 0,0030 RON |
| 29.05.2013 | 0,0030 RON |
| 28.05.2013 | 0,0030 RON |
| 27.05.2013 | 0,0030 RON |
| 24.05.2013 | 0,0030 RON |
| 23.05.2013 | 0,0030 RON |
| 22.05.2013 | 0,0030 RON |
| 21.05.2013 | 0,0030 RON |
| 20.05.2013 | 0,0030 RON |
| 17.05.2013 | 0,0030 RON |
| 16.05.2013 | 0,0030 RON |
| 15.05.2013 | 0,0030 RON |
| 14.05.2013 | 0,0030 RON |
| 13.05.2013 | 0,0030 RON |
| 10.05.2013 | 0,0030 RON |
| 09.05.2013 | 0,0030 RON |
| 08.05.2013 | 0,0030 RON |
| 07.05.2013 | 0,0030 RON |
| 03.05.2013 | 0,0030 RON |
| 02.05.2013 | 0,0030 RON |
| 30.04.2013 | 0,0030 RON |
| 29.04.2013 | 0,0030 RON |
| 26.04.2013 | 0,0030 RON |
| 25.04.2013 | 0,0030 RON |
| 24.04.2013 | 0,0030 RON |
| 23.04.2013 | 0,0030 RON |
| 22.04.2013 | 0,0030 RON |
| 19.04.2013 | 0,0030 RON |
| 18.04.2013 | 0,0030 RON |
| 17.04.2013 | 0,0030 RON |
| 16.04.2013 | 0,0030 RON |
| 15.04.2013 | 0,0030 RON |
| 12.04.2013 | 0,0030 RON |
| 11.04.2013 | 0,0030 RON |
| 10.04.2013 | 0,0030 RON |
| 09.04.2013 | 0,0030 RON |
| 08.04.2013 | 0,0030 RON |
| 05.04.2013 | 0,0030 RON |
| 04.04.2013 | 0,0031 RON |
| 03.04.2013 | 0,0031 RON |
| 02.04.2013 | 0,0031 RON |
| 01.04.2013 | 0,0031 RON |
| 29.03.2013 | 0,0031 RON |
| 28.03.2013 | 0,0031 RON |
| 27.03.2013 | 0,0031 RON |
| 26.03.2013 | 0,0031 RON |
| 25.03.2013 | 0,0031 RON |
| 22.03.2013 | 0,0031 RON |
| 21.03.2013 | 0,0031 RON |
| 20.03.2013 | 0,0031 RON |
| 19.03.2013 | 0,0031 RON |
| 18.03.2013 | 0,0031 RON |
| 15.03.2013 | 0,0030 RON |
| 14.03.2013 | 0,0031 RON |
| 13.03.2013 | 0,0031 RON |
| 12.03.2013 | 0,0031 RON |
| 11.03.2013 | 0,0031 RON |
| 08.03.2013 | 0,0030 RON |
| 07.03.2013 | 0,0031 RON |
| 06.03.2013 | 0,0031 RON |
| 05.03.2013 | 0,0031 RON |
| 04.03.2013 | 0,0031 RON |
| 01.03.2013 | 0,0031 RON |
| 28.02.2013 | 0,0031 RON |
| 27.02.2013 | 0,0031 RON |
| 26.02.2013 | 0,0031 RON |
| 25.02.2013 | 0,0030 RON |
| 22.02.2013 | 0,0031 RON |
| 21.02.2013 | 0,0031 RON |
| 20.02.2013 | 0,0030 RON |
| 19.02.2013 | 0,0030 RON |
| 18.02.2013 | 0,0030 RON |
| 15.02.2013 | 0,0031 RON |
| 14.02.2013 | 0,0030 RON |
| 13.02.2013 | 0,0030 RON |
| 12.02.2013 | 0,0030 RON |
| 11.02.2013 | 0,0030 RON |
| 08.02.2013 | 0,0030 RON |
| 07.02.2013 | 0,0030 RON |
| 06.02.2013 | 0,0030 RON |
| 05.02.2013 | 0,0030 RON |
| 04.02.2013 | 0,0030 RON |
| 01.02.2013 | 0,0029 RON |
| 31.01.2013 | 0,0030 RON |
| 30.01.2013 | 0,0030 RON |
| 29.01.2013 | 0,0030 RON |
| 28.01.2013 | 0,0030 RON |
| 25.01.2013 | 0,0030 RON |
| 24.01.2013 | 0,0031 RON |
| 23.01.2013 | 0,0031 RON |
| 22.01.2013 | 0,0031 RON |
| 21.01.2013 | 0,0031 RON |
| 18.01.2013 | 0,0031 RON |
| 17.01.2013 | 0,0031 RON |
| 16.01.2013 | 0,0031 RON |
| 15.01.2013 | 0,0031 RON |
| 14.01.2013 | 0,0031 RON |
| 11.01.2013 | 0,0031 RON |
| 10.01.2013 | 0,0032 RON |
| 09.01.2013 | 0,0032 RON |
| 08.01.2013 | 0,0032 RON |
| 07.01.2013 | 0,0032 RON |
| 04.01.2013 | 0,0032 RON |
| 03.01.2013 | 0,0032 RON |