BNR · ISTORIC
Curs BNR 2013
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2013, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru PLN.
Cursul PLN în 2013
1.0812
+0.0049
(+0.46%)
Ultima cotație: 31.12.2013
Minimul anului
1.0184
-0.0315
(-3.00%)
26.06.2013
față de 26.06.2012 (1.0499)
Maximul anului
1.0813
+0.1083
(+11.13%)
03.01.2013
față de 30.12.2011 (0.9730)
Evoluție 2013
min 1.0184 · max 1.0813
Media anuală
1.0529
Prima cotație
03.01.2013
1.0813
Ultima cotație
31.12.2013
1.0812
Variație totală
-0.0001
-0.01%
Cea mai mare creștere
03.06.2013
+0.0132
Cea mai mare scădere
26.06.2013
-0.0215
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2013 (PLN)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului PLN în 2013
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2013
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Iul1.0349
Mai1.0374
Iun1.0468
Cele mai mari medii lunare
Dec1.0686
Oct1.0611
Noi1.0610
Date importante în 2013
Prima cotație (an)03.01.20131.0813
Ultima cotație (an)31.12.20131.0812
Cea mai mare creștere (zi)03.06.2013+0.0132
Cea mai mare scădere (zi)26.06.2013-0.0215
Cea mai mare valoare03.01.20131.0813
Cea mai mică valoare26.06.20131.0184
Curs PLN pe luni în 2013
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 1,0570 | 1,0411 | 1,0813 | 21 |
| Februarie | 1,0512 | 1,0420 | 1,0602 | 20 |
| Martie | 1,0567 | 1,0503 | 1,0636 | 21 |
| Aprilie | 1,0582 | 1,0429 | 1,0696 | 22 |
| Mai | 1,0374 | 1,0201 | 1,0483 | 21 |
| Iunie | 1,0468 | 1,0184 | 1,0626 | 19 |
| Iulie | 1,0349 | 1,0223 | 1,0475 | 23 |
| August | 1,0487 | 1,0381 | 1,0599 | 21 |
| Septembrie | 1,0537 | 1,0399 | 1,0639 | 21 |
| Octombrie | 1,0611 | 1,0534 | 1,0667 | 23 |
| Noiembrie | 1,0610 | 1,0563 | 1,0641 | 21 |
| Decembrie | 1,0686 | 1,0576 | 1,0812 | 20 |
Valori zilnice PLN/RON în 2013
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2013 | 1,0812 RON |
| 30.12.2013 | 1,0763 RON |
| 27.12.2013 | 1,0744 RON |
| 24.12.2013 | 1,0762 RON |
| 23.12.2013 | 1,0749 RON |
| 20.12.2013 | 1,0742 RON |
| 19.12.2013 | 1,0745 RON |
| 18.12.2013 | 1,0705 RON |
| 17.12.2013 | 1,0682 RON |
| 16.12.2013 | 1,0661 RON |
| 13.12.2013 | 1,0657 RON |
| 12.12.2013 | 1,0639 RON |
| 11.12.2013 | 1,0644 RON |
| 10.12.2013 | 1,0647 RON |
| 09.12.2013 | 1,0630 RON |
| 06.12.2013 | 1,0630 RON |
| 05.12.2013 | 1,0651 RON |
| 04.12.2013 | 1,0645 RON |
| 03.12.2013 | 1,0626 RON |
| 02.12.2013 | 1,0576 RON |
| 29.11.2013 | 1,0563 RON |
| 28.11.2013 | 1,0564 RON |
| 27.11.2013 | 1,0568 RON |
| 26.11.2013 | 1,0592 RON |
| 25.11.2013 | 1,0604 RON |
| 22.11.2013 | 1,0606 RON |
| 21.11.2013 | 1,0608 RON |
| 20.11.2013 | 1,0613 RON |
| 19.11.2013 | 1,0636 RON |
| 18.11.2013 | 1,0641 RON |
| 15.11.2013 | 1,0632 RON |
| 14.11.2013 | 1,0626 RON |
| 13.11.2013 | 1,0615 RON |
| 12.11.2013 | 1,0588 RON |
| 11.11.2013 | 1,0609 RON |
| 08.11.2013 | 1,0619 RON |
| 07.11.2013 | 1,0637 RON |
| 06.11.2013 | 1,0625 RON |
| 05.11.2013 | 1,0632 RON |
| 04.11.2013 | 1,0619 RON |
| 01.11.2013 | 1,0605 RON |
| 31.10.2013 | 1,0607 RON |
| 30.10.2013 | 1,0589 RON |
| 29.10.2013 | 1,0603 RON |
| 28.10.2013 | 1,0622 RON |
| 25.10.2013 | 1,0638 RON |
| 24.10.2013 | 1,0633 RON |
| 23.10.2013 | 1,0613 RON |
| 22.10.2013 | 1,0614 RON |
| 21.10.2013 | 1,0627 RON |
| 18.10.2013 | 1,0658 RON |
| 17.10.2013 | 1,0667 RON |
| 16.10.2013 | 1,0651 RON |
| 15.10.2013 | 1,0640 RON |
| 14.10.2013 | 1,0654 RON |
| 11.10.2013 | 1,0631 RON |
| 10.10.2013 | 1,0654 RON |
| 09.10.2013 | 1,0638 RON |
| 08.10.2013 | 1,0587 RON |
| 07.10.2013 | 1,0544 RON |
| 04.10.2013 | 1,0534 RON |
| 03.10.2013 | 1,0561 RON |
| 02.10.2013 | 1,0547 RON |
| 01.10.2013 | 1,0544 RON |
| 30.09.2013 | 1,0579 RON |
| 27.09.2013 | 1,0551 RON |
| 26.09.2013 | 1,0566 RON |
| 25.09.2013 | 1,0621 RON |
| 24.09.2013 | 1,0565 RON |
| 23.09.2013 | 1,0563 RON |
| 20.09.2013 | 1,0545 RON |
| 19.09.2013 | 1,0634 RON |
| 18.09.2013 | 1,0588 RON |
| 17.09.2013 | 1,0612 RON |
| 16.09.2013 | 1,0619 RON |
| 13.09.2013 | 1,0639 RON |
| 12.09.2013 | 1,0632 RON |
| 11.09.2013 | 1,0557 RON |
| 10.09.2013 | 1,0476 RON |
| 09.09.2013 | 1,0472 RON |
| 06.09.2013 | 1,0415 RON |
| 05.09.2013 | 1,0409 RON |
| 04.09.2013 | 1,0428 RON |
| 03.09.2013 | 1,0400 RON |
| 02.09.2013 | 1,0399 RON |
| 30.08.2013 | 1,0407 RON |
| 29.08.2013 | 1,0381 RON |
| 28.08.2013 | 1,0413 RON |
| 27.08.2013 | 1,0462 RON |
| 26.08.2013 | 1,0466 RON |
| 23.08.2013 | 1,0466 RON |
| 22.08.2013 | 1,0461 RON |
| 21.08.2013 | 1,0496 RON |
| 20.08.2013 | 1,0501 RON |
| 19.08.2013 | 1,0487 RON |
| 16.08.2013 | 1,0520 RON |
| 14.08.2013 | 1,0547 RON |
| 13.08.2013 | 1,0557 RON |
| 12.08.2013 | 1,0572 RON |
| 09.08.2013 | 1,0599 RON |
| 08.08.2013 | 1,0552 RON |
| 07.08.2013 | 1,0516 RON |
| 06.08.2013 | 1,0471 RON |
| 05.08.2013 | 1,0480 RON |
| 02.08.2013 | 1,0425 RON |
| 01.08.2013 | 1,0446 RON |
| 31.07.2013 | 1,0383 RON |
| 30.07.2013 | 1,0393 RON |
| 29.07.2013 | 1,0399 RON |
| 26.07.2013 | 1,0368 RON |
| 25.07.2013 | 1,0332 RON |
| 24.07.2013 | 1,0462 RON |
| 23.07.2013 | 1,0475 RON |
| 22.07.2013 | 1,0475 RON |
| 19.07.2013 | 1,0435 RON |
| 18.07.2013 | 1,0446 RON |
| 17.07.2013 | 1,0414 RON |
| 16.07.2013 | 1,0377 RON |
| 15.07.2013 | 1,0310 RON |
| 12.07.2013 | 1,0223 RON |
| 11.07.2013 | 1,0228 RON |
| 10.07.2013 | 1,0264 RON |
| 09.07.2013 | 1,0280 RON |
| 08.07.2013 | 1,0326 RON |
| 05.07.2013 | 1,0372 RON |
| 04.07.2013 | 1,0298 RON |
| 03.07.2013 | 1,0252 RON |
| 02.07.2013 | 1,0252 RON |
| 01.07.2013 | 1,0269 RON |
| 28.06.2013 | 1,0302 RON |
| 27.06.2013 | 1,0261 RON |
| 26.06.2013 | 1,0184 RON |
| 25.06.2013 | 1,0399 RON |
| 21.06.2013 | 1,0476 RON |
| 20.06.2013 | 1,0514 RON |
| 19.06.2013 | 1,0581 RON |
| 18.06.2013 | 1,0545 RON |
| 17.06.2013 | 1,0535 RON |
| 14.06.2013 | 1,0584 RON |
| 13.06.2013 | 1,0528 RON |
| 12.06.2013 | 1,0580 RON |
| 11.06.2013 | 1,0562 RON |
| 10.06.2013 | 1,0626 RON |
| 07.06.2013 | 1,0580 RON |
| 06.06.2013 | 1,0473 RON |
| 05.06.2013 | 1,0448 RON |
| 04.06.2013 | 1,0376 RON |
| 03.06.2013 | 1,0333 RON |
| 31.05.2013 | 1,0201 RON |
| 30.05.2013 | 1,0215 RON |
| 29.05.2013 | 1,0265 RON |
| 28.05.2013 | 1,0342 RON |
| 27.05.2013 | 1,0374 RON |
| 24.05.2013 | 1,0367 RON |
| 23.05.2013 | 1,0382 RON |
| 22.05.2013 | 1,0403 RON |
| 21.05.2013 | 1,0394 RON |
| 20.05.2013 | 1,0404 RON |
| 17.05.2013 | 1,0378 RON |
| 16.05.2013 | 1,0377 RON |
| 15.05.2013 | 1,0388 RON |
| 14.05.2013 | 1,0405 RON |
| 13.05.2013 | 1,0392 RON |
| 10.05.2013 | 1,0445 RON |
| 09.05.2013 | 1,0483 RON |
| 08.05.2013 | 1,0397 RON |
| 07.05.2013 | 1,0387 RON |
| 03.05.2013 | 1,0400 RON |
| 02.05.2013 | 1,0458 RON |
| 30.04.2013 | 1,0432 RON |
| 29.04.2013 | 1,0429 RON |
| 26.04.2013 | 1,0433 RON |
| 25.04.2013 | 1,0491 RON |
| 24.04.2013 | 1,0507 RON |
| 23.04.2013 | 1,0552 RON |
| 22.04.2013 | 1,0620 RON |
| 19.04.2013 | 1,0629 RON |
| 18.04.2013 | 1,0645 RON |
| 17.04.2013 | 1,0626 RON |
| 16.04.2013 | 1,0635 RON |
| 15.04.2013 | 1,0645 RON |
| 12.04.2013 | 1,0674 RON |
| 11.04.2013 | 1,0696 RON |
| 10.04.2013 | 1,0647 RON |
| 09.04.2013 | 1,0679 RON |
| 08.04.2013 | 1,0631 RON |
| 05.04.2013 | 1,0580 RON |
| 04.04.2013 | 1,0570 RON |
| 03.04.2013 | 1,0556 RON |
| 02.04.2013 | 1,0564 RON |
| 01.04.2013 | 1,0560 RON |
| 29.03.2013 | 1,0574 RON |
| 28.03.2013 | 1,0547 RON |
| 27.03.2013 | 1,0536 RON |
| 26.03.2013 | 1,0571 RON |
| 25.03.2013 | 1,0611 RON |
| 22.03.2013 | 1,0572 RON |
| 21.03.2013 | 1,0590 RON |
| 20.03.2013 | 1,0636 RON |
| 19.03.2013 | 1,0624 RON |
| 18.03.2013 | 1,0633 RON |
| 15.03.2013 | 1,0570 RON |
| 14.03.2013 | 1,0604 RON |
| 13.03.2013 | 1,0570 RON |
| 12.03.2013 | 1,0541 RON |
| 11.03.2013 | 1,0543 RON |
| 08.03.2013 | 1,0507 RON |
| 07.03.2013 | 1,0503 RON |
| 06.03.2013 | 1,0571 RON |
| 05.03.2013 | 1,0542 RON |
| 04.03.2013 | 1,0554 RON |
| 01.03.2013 | 1,0515 RON |
| 28.02.2013 | 1,0514 RON |
| 27.02.2013 | 1,0495 RON |
| 26.02.2013 | 1,0524 RON |
| 25.02.2013 | 1,0551 RON |
| 22.02.2013 | 1,0525 RON |
| 21.02.2013 | 1,0499 RON |
| 20.02.2013 | 1,0516 RON |
| 19.02.2013 | 1,0481 RON |
| 18.02.2013 | 1,0470 RON |
| 15.02.2013 | 1,0496 RON |
| 14.02.2013 | 1,0515 RON |
| 13.02.2013 | 1,0509 RON |
| 12.02.2013 | 1,0572 RON |
| 11.02.2013 | 1,0602 RON |
| 08.02.2013 | 1,0542 RON |
| 07.02.2013 | 1,0533 RON |
| 06.02.2013 | 1,0480 RON |
| 05.02.2013 | 1,0484 RON |
| 04.02.2013 | 1,0507 RON |
| 01.02.2013 | 1,0420 RON |
| 31.01.2013 | 1,0449 RON |
| 30.01.2013 | 1,0457 RON |
| 29.01.2013 | 1,0432 RON |
| 28.01.2013 | 1,0494 RON |
| 25.01.2013 | 1,0426 RON |
| 24.01.2013 | 1,0440 RON |
| 23.01.2013 | 1,0520 RON |
| 22.01.2013 | 1,0452 RON |
| 21.01.2013 | 1,0411 RON |
| 18.01.2013 | 1,0505 RON |
| 17.01.2013 | 1,0517 RON |
| 16.01.2013 | 1,0517 RON |
| 15.01.2013 | 1,0668 RON |
| 14.01.2013 | 1,0623 RON |
| 11.01.2013 | 1,0668 RON |
| 10.01.2013 | 1,0710 RON |
| 09.01.2013 | 1,0708 RON |
| 08.01.2013 | 1,0693 RON |
| 07.01.2013 | 1,0727 RON |
| 04.01.2013 | 1,0739 RON |
| 03.01.2013 | 1,0813 RON |