BNR · ISTORIC
Curs BNR 2013
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2013, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EGP.
Cursul EGP în 2013
0.4684
+0.0013
(+0.28%)
Ultima cotație: 31.12.2013
Minimul anului
0.4656
-0.0737
(-13.67%)
27.12.2013
față de 27.12.2012 (0.5393)
Maximul anului
0.5298
-0.0209
(-3.80%)
04.01.2013
față de 04.01.2012 (0.5507)
Evoluție 2013
min 0.4656 · max 0.5298
Media anuală
0.4841
Prima cotație
03.01.2013
0.5246
Ultima cotație
31.12.2013
0.4684
Variație totală
-0.0562
-10.71%
Cea mai mare creștere
20.06.2013
+0.0108
Cea mai mare scădere
19.09.2013
-0.0097
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2013 (EGP)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului EGP în 2013
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2013
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Dec0.4721
Oct0.4731
Aug0.4766
Cele mai mari medii lunare
Ian0.5009
Mar0.4999
Apr0.4898
Date importante în 2013
Prima cotație (an)03.01.20130.5246
Ultima cotație (an)31.12.20130.4684
Cea mai mare creștere (zi)20.06.2013+0.0108
Cea mai mare scădere (zi)19.09.2013-0.0097
Cea mai mare valoare04.01.20130.5298
Cea mai mică valoare27.12.20130.4656
Curs EGP pe luni în 2013
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,5009 | 0,4815 | 0,5298 | 21 |
| Februarie | 0,4879 | 0,4770 | 0,4969 | 20 |
| Martie | 0,4999 | 0,4910 | 0,5071 | 21 |
| Aprilie | 0,4898 | 0,4769 | 0,5075 | 22 |
| Mai | 0,4798 | 0,4727 | 0,4848 | 21 |
| Iunie | 0,4849 | 0,4777 | 0,4922 | 19 |
| Iulie | 0,4826 | 0,4717 | 0,4933 | 23 |
| August | 0,4766 | 0,4743 | 0,4801 | 21 |
| Septembrie | 0,4841 | 0,4764 | 0,4939 | 21 |
| Octombrie | 0,4731 | 0,4666 | 0,4787 | 23 |
| Noiembrie | 0,4782 | 0,4736 | 0,4830 | 21 |
| Decembrie | 0,4721 | 0,4656 | 0,4782 | 20 |
Valori zilnice EGP/RON în 2013
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2013 | 0,4684 RON |
| 30.12.2013 | 0,4671 RON |
| 27.12.2013 | 0,4656 RON |
| 24.12.2013 | 0,4720 RON |
| 23.12.2013 | 0,4731 RON |
| 20.12.2013 | 0,4745 RON |
| 19.12.2013 | 0,4742 RON |
| 18.12.2013 | 0,4719 RON |
| 17.12.2013 | 0,4707 RON |
| 16.12.2013 | 0,4694 RON |
| 13.12.2013 | 0,4716 RON |
| 12.12.2013 | 0,4695 RON |
| 11.12.2013 | 0,4699 RON |
| 10.12.2013 | 0,4707 RON |
| 09.12.2013 | 0,4715 RON |
| 06.12.2013 | 0,4735 RON |
| 05.12.2013 | 0,4773 RON |
| 04.12.2013 | 0,4777 RON |
| 03.12.2013 | 0,4782 RON |
| 02.12.2013 | 0,4755 RON |
| 29.11.2013 | 0,4742 RON |
| 28.11.2013 | 0,4736 RON |
| 27.11.2013 | 0,4743 RON |
| 26.11.2013 | 0,4762 RON |
| 25.11.2013 | 0,4776 RON |
| 22.11.2013 | 0,4783 RON |
| 21.11.2013 | 0,4805 RON |
| 20.11.2013 | 0,4771 RON |
| 19.11.2013 | 0,4777 RON |
| 18.11.2013 | 0,4777 RON |
| 15.11.2013 | 0,4805 RON |
| 14.11.2013 | 0,4813 RON |
| 13.11.2013 | 0,4829 RON |
| 12.11.2013 | 0,4830 RON |
| 11.11.2013 | 0,4826 RON |
| 08.11.2013 | 0,4806 RON |
| 07.11.2013 | 0,4763 RON |
| 06.11.2013 | 0,4765 RON |
| 05.11.2013 | 0,4776 RON |
| 04.11.2013 | 0,4766 RON |
| 01.11.2013 | 0,4764 RON |
| 31.10.2013 | 0,4709 RON |
| 30.10.2013 | 0,4674 RON |
| 29.10.2013 | 0,4687 RON |
| 28.10.2013 | 0,4666 RON |
| 25.10.2013 | 0,4683 RON |
| 24.10.2013 | 0,4682 RON |
| 23.10.2013 | 0,4681 RON |
| 22.10.2013 | 0,4710 RON |
| 21.10.2013 | 0,4719 RON |
| 18.10.2013 | 0,4719 RON |
| 17.10.2013 | 0,4742 RON |
| 16.10.2013 | 0,4771 RON |
| 15.10.2013 | 0,4781 RON |
| 14.10.2013 | 0,4781 RON |
| 11.10.2013 | 0,4758 RON |
| 10.10.2013 | 0,4787 RON |
| 09.10.2013 | 0,4787 RON |
| 08.10.2013 | 0,4743 RON |
| 07.10.2013 | 0,4735 RON |
| 04.10.2013 | 0,4725 RON |
| 03.10.2013 | 0,4734 RON |
| 02.10.2013 | 0,4772 RON |
| 01.10.2013 | 0,4773 RON |
| 30.09.2013 | 0,4796 RON |
| 27.09.2013 | 0,4795 RON |
| 26.09.2013 | 0,4802 RON |
| 25.09.2013 | 0,4810 RON |
| 24.09.2013 | 0,4806 RON |
| 23.09.2013 | 0,4803 RON |
| 20.09.2013 | 0,4782 RON |
| 19.09.2013 | 0,4764 RON |
| 18.09.2013 | 0,4861 RON |
| 17.09.2013 | 0,4859 RON |
| 16.09.2013 | 0,4840 RON |
| 13.09.2013 | 0,4886 RON |
| 12.09.2013 | 0,4894 RON |
| 11.09.2013 | 0,4886 RON |
| 10.09.2013 | 0,4890 RON |
| 09.09.2013 | 0,4907 RON |
| 06.09.2013 | 0,4939 RON |
| 05.09.2013 | 0,4898 RON |
| 04.09.2013 | 0,4834 RON |
| 03.09.2013 | 0,4819 RON |
| 02.09.2013 | 0,4787 RON |
| 30.08.2013 | 0,4796 RON |
| 29.08.2013 | 0,4797 RON |
| 28.08.2013 | 0,4747 RON |
| 27.08.2013 | 0,4765 RON |
| 26.08.2013 | 0,4745 RON |
| 23.08.2013 | 0,4743 RON |
| 22.08.2013 | 0,4768 RON |
| 21.08.2013 | 0,4753 RON |
| 20.08.2013 | 0,4754 RON |
| 19.08.2013 | 0,4779 RON |
| 16.08.2013 | 0,4775 RON |
| 14.08.2013 | 0,4784 RON |
| 13.08.2013 | 0,4757 RON |
| 12.08.2013 | 0,4763 RON |
| 09.08.2013 | 0,4747 RON |
| 08.08.2013 | 0,4761 RON |
| 07.08.2013 | 0,4774 RON |
| 06.08.2013 | 0,4747 RON |
| 05.08.2013 | 0,4757 RON |
| 02.08.2013 | 0,4801 RON |
| 01.08.2013 | 0,4777 RON |
| 31.07.2013 | 0,4739 RON |
| 30.07.2013 | 0,4725 RON |
| 29.07.2013 | 0,4728 RON |
| 26.07.2013 | 0,4717 RON |
| 25.07.2013 | 0,4758 RON |
| 24.07.2013 | 0,4754 RON |
| 23.07.2013 | 0,4795 RON |
| 22.07.2013 | 0,4790 RON |
| 19.07.2013 | 0,4825 RON |
| 18.07.2013 | 0,4829 RON |
| 17.07.2013 | 0,4828 RON |
| 16.07.2013 | 0,4842 RON |
| 15.07.2013 | 0,4846 RON |
| 12.07.2013 | 0,4840 RON |
| 11.07.2013 | 0,4848 RON |
| 10.07.2013 | 0,4933 RON |
| 09.07.2013 | 0,4916 RON |
| 08.07.2013 | 0,4933 RON |
| 05.07.2013 | 0,4905 RON |
| 04.07.2013 | 0,4861 RON |
| 03.07.2013 | 0,4885 RON |
| 02.07.2013 | 0,4855 RON |
| 01.07.2013 | 0,4857 RON |
| 28.06.2013 | 0,4865 RON |
| 27.06.2013 | 0,4868 RON |
| 26.06.2013 | 0,4834 RON |
| 25.06.2013 | 0,4881 RON |
| 21.06.2013 | 0,4880 RON |
| 20.06.2013 | 0,4911 RON |
| 19.06.2013 | 0,4803 RON |
| 18.06.2013 | 0,4786 RON |
| 17.06.2013 | 0,4777 RON |
| 14.06.2013 | 0,4786 RON |
| 13.06.2013 | 0,4812 RON |
| 12.06.2013 | 0,4843 RON |
| 11.06.2013 | 0,4871 RON |
| 10.06.2013 | 0,4892 RON |
| 07.06.2013 | 0,4922 RON |
| 06.06.2013 | 0,4883 RON |
| 05.06.2013 | 0,4851 RON |
| 04.06.2013 | 0,4818 RON |
| 03.06.2013 | 0,4846 RON |
| 31.05.2013 | 0,4830 RON |
| 30.05.2013 | 0,4775 RON |
| 29.05.2013 | 0,4833 RON |
| 28.05.2013 | 0,4800 RON |
| 27.05.2013 | 0,4814 RON |
| 24.05.2013 | 0,4821 RON |
| 23.05.2013 | 0,4848 RON |
| 22.05.2013 | 0,4813 RON |
| 21.05.2013 | 0,4838 RON |
| 20.05.2013 | 0,4839 RON |
| 17.05.2013 | 0,4831 RON |
| 16.05.2013 | 0,4835 RON |
| 15.05.2013 | 0,4829 RON |
| 14.05.2013 | 0,4785 RON |
| 13.05.2013 | 0,4789 RON |
| 10.05.2013 | 0,4778 RON |
| 09.05.2013 | 0,4735 RON |
| 08.05.2013 | 0,4738 RON |
| 07.05.2013 | 0,4758 RON |
| 03.05.2013 | 0,4727 RON |
| 02.05.2013 | 0,4748 RON |
| 30.04.2013 | 0,4769 RON |
| 29.04.2013 | 0,4770 RON |
| 26.04.2013 | 0,4809 RON |
| 25.04.2013 | 0,4813 RON |
| 24.04.2013 | 0,4829 RON |
| 23.04.2013 | 0,4848 RON |
| 22.04.2013 | 0,4836 RON |
| 19.04.2013 | 0,4831 RON |
| 18.04.2013 | 0,4856 RON |
| 17.04.2013 | 0,4818 RON |
| 16.04.2013 | 0,4862 RON |
| 15.04.2013 | 0,4874 RON |
| 12.04.2013 | 0,4901 RON |
| 11.04.2013 | 0,4892 RON |
| 10.04.2013 | 0,4892 RON |
| 09.04.2013 | 0,4937 RON |
| 08.04.2013 | 0,4957 RON |
| 05.04.2013 | 0,5003 RON |
| 04.04.2013 | 0,5075 RON |
| 03.04.2013 | 0,5062 RON |
| 02.04.2013 | 0,5051 RON |
| 01.04.2013 | 0,5062 RON |
| 29.03.2013 | 0,5064 RON |
| 28.03.2013 | 0,5071 RON |
| 27.03.2013 | 0,5062 RON |
| 26.03.2013 | 0,5040 RON |
| 25.03.2013 | 0,4993 RON |
| 22.03.2013 | 0,5034 RON |
| 21.03.2013 | 0,5035 RON |
| 20.03.2013 | 0,5033 RON |
| 19.03.2013 | 0,5019 RON |
| 18.03.2013 | 0,5022 RON |
| 15.03.2013 | 0,4961 RON |
| 14.03.2013 | 0,5014 RON |
| 13.03.2013 | 0,4973 RON |
| 12.03.2013 | 0,4971 RON |
| 11.03.2013 | 0,4962 RON |
| 08.03.2013 | 0,4910 RON |
| 07.03.2013 | 0,4947 RON |
| 06.03.2013 | 0,4959 RON |
| 05.03.2013 | 0,4964 RON |
| 04.03.2013 | 0,4981 RON |
| 01.03.2013 | 0,4959 RON |
| 28.02.2013 | 0,4947 RON |
| 27.02.2013 | 0,4958 RON |
| 26.02.2013 | 0,4969 RON |
| 25.02.2013 | 0,4901 RON |
| 22.02.2013 | 0,4924 RON |
| 21.02.2013 | 0,4943 RON |
| 20.02.2013 | 0,4852 RON |
| 19.02.2013 | 0,4885 RON |
| 18.02.2013 | 0,4880 RON |
| 15.02.2013 | 0,4890 RON |
| 14.02.2013 | 0,4886 RON |
| 13.02.2013 | 0,4835 RON |
| 12.02.2013 | 0,4886 RON |
| 11.02.2013 | 0,4893 RON |
| 08.02.2013 | 0,4881 RON |
| 07.02.2013 | 0,4839 RON |
| 06.02.2013 | 0,4835 RON |
| 05.02.2013 | 0,4822 RON |
| 04.02.2013 | 0,4793 RON |
| 01.02.2013 | 0,4770 RON |
| 31.01.2013 | 0,4815 RON |
| 30.01.2013 | 0,4837 RON |
| 29.01.2013 | 0,4886 RON |
| 28.01.2013 | 0,4901 RON |
| 25.01.2013 | 0,4894 RON |
| 24.01.2013 | 0,4945 RON |
| 23.01.2013 | 0,4944 RON |
| 22.01.2013 | 0,4924 RON |
| 21.01.2013 | 0,4938 RON |
| 18.01.2013 | 0,4920 RON |
| 17.01.2013 | 0,4912 RON |
| 16.01.2013 | 0,4952 RON |
| 15.01.2013 | 0,4996 RON |
| 14.01.2013 | 0,4992 RON |
| 11.01.2013 | 0,5046 RON |
| 10.01.2013 | 0,5116 RON |
| 09.01.2013 | 0,5179 RON |
| 08.01.2013 | 0,5185 RON |
| 07.01.2013 | 0,5260 RON |
| 04.01.2013 | 0,5298 RON |
| 03.01.2013 | 0,5246 RON |