BNR · ISTORIC
Curs BNR 2013
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2013, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru INR.
Cursul INR în 2013
0.0527
+0.0003
(+0.57%)
Ultima cotație: 31.12.2013
Minimul anului
0.0490
-0.0148
(-23.20%)
28.08.2013
față de 28.08.2012 (0.0638)
Maximul anului
0.0636
-0.0009
(-1.40%)
01.04.2013
față de 30.03.2012 (0.0645)
Evoluție 2013
min 0.0490 · max 0.0636
Media anuală
0.0570
Prima cotație
03.01.2013
0.0617
Ultima cotație
31.12.2013
0.0527
Variație totală
-0.0090
-14.59%
Cea mai mare creștere
06.09.2013
+0.0011
Cea mai mare scădere
28.08.2013
-0.0018
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2013 (INR)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului INR în 2013
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2013
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.0524
Noi0.0526
Dec0.0527
Cele mai mari medii lunare
Mar0.0623
Apr0.0620
Feb0.0609
Date importante în 2013
Prima cotație (an)03.01.20130.0617
Ultima cotație (an)31.12.20130.0527
Cea mai mare creștere (zi)06.09.2013+0.0011
Cea mai mare scădere (zi)28.08.2013-0.0018
Cea mai mare valoare01.04.20130.0636
Cea mai mică valoare28.08.20130.0490
Curs INR pe luni în 2013
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0607 | 0,0595 | 0,0617 | 21 |
| Februarie | 0,0609 | 0,0602 | 0,0620 | 20 |
| Martie | 0,0623 | 0,0609 | 0,0635 | 21 |
| Aprilie | 0,0620 | 0,0609 | 0,0636 | 22 |
| Mai | 0,0607 | 0,0594 | 0,0614 | 21 |
| Iunie | 0,0582 | 0,0562 | 0,0603 | 19 |
| Iulie | 0,0565 | 0,0545 | 0,0576 | 23 |
| August | 0,0529 | 0,0490 | 0,0552 | 21 |
| Septembrie | 0,0524 | 0,0496 | 0,0533 | 21 |
| Octombrie | 0,0529 | 0,0523 | 0,0538 | 23 |
| Noiembrie | 0,0526 | 0,0523 | 0,0534 | 21 |
| Decembrie | 0,0527 | 0,0522 | 0,0533 | 20 |
Valori zilnice INR/RON în 2013
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2013 | 0,0527 RON |
| 30.12.2013 | 0,0524 RON |
| 27.12.2013 | 0,0522 RON |
| 24.12.2013 | 0,0527 RON |
| 23.12.2013 | 0,0529 RON |
| 20.12.2013 | 0,0527 RON |
| 19.12.2013 | 0,0527 RON |
| 18.12.2013 | 0,0525 RON |
| 17.12.2013 | 0,0523 RON |
| 16.12.2013 | 0,0522 RON |
| 13.12.2013 | 0,0522 RON |
| 12.12.2013 | 0,0524 RON |
| 11.12.2013 | 0,0528 RON |
| 10.12.2013 | 0,0530 RON |
| 09.12.2013 | 0,0532 RON |
| 06.12.2013 | 0,0529 RON |
| 05.12.2013 | 0,0533 RON |
| 04.12.2013 | 0,0529 RON |
| 03.12.2013 | 0,0528 RON |
| 02.12.2013 | 0,0527 RON |
| 29.11.2013 | 0,0523 RON |
| 28.11.2013 | 0,0523 RON |
| 27.11.2013 | 0,0525 RON |
| 26.11.2013 | 0,0525 RON |
| 25.11.2013 | 0,0527 RON |
| 22.11.2013 | 0,0524 RON |
| 21.11.2013 | 0,0526 RON |
| 20.11.2013 | 0,0525 RON |
| 19.11.2013 | 0,0529 RON |
| 18.11.2013 | 0,0527 RON |
| 15.11.2013 | 0,0523 RON |
| 14.11.2013 | 0,0524 RON |
| 13.11.2013 | 0,0524 RON |
| 12.11.2013 | 0,0523 RON |
| 11.11.2013 | 0,0525 RON |
| 08.11.2013 | 0,0528 RON |
| 07.11.2013 | 0,0525 RON |
| 06.11.2013 | 0,0527 RON |
| 05.11.2013 | 0,0534 RON |
| 04.11.2013 | 0,0532 RON |
| 01.11.2013 | 0,0531 RON |
| 31.10.2013 | 0,0528 RON |
| 30.10.2013 | 0,0526 RON |
| 29.10.2013 | 0,0526 RON |
| 28.10.2013 | 0,0523 RON |
| 25.10.2013 | 0,0524 RON |
| 24.10.2013 | 0,0525 RON |
| 23.10.2013 | 0,0524 RON |
| 22.10.2013 | 0,0527 RON |
| 21.10.2013 | 0,0529 RON |
| 18.10.2013 | 0,0530 RON |
| 17.10.2013 | 0,0532 RON |
| 16.10.2013 | 0,0532 RON |
| 15.10.2013 | 0,0533 RON |
| 14.10.2013 | 0,0538 RON |
| 11.10.2013 | 0,0537 RON |
| 10.10.2013 | 0,0532 RON |
| 09.10.2013 | 0,0533 RON |
| 08.10.2013 | 0,0528 RON |
| 07.10.2013 | 0,0527 RON |
| 04.10.2013 | 0,0530 RON |
| 03.10.2013 | 0,0528 RON |
| 02.10.2013 | 0,0527 RON |
| 01.10.2013 | 0,0528 RON |
| 30.09.2013 | 0,0528 RON |
| 27.09.2013 | 0,0530 RON |
| 26.09.2013 | 0,0532 RON |
| 25.09.2013 | 0,0530 RON |
| 24.09.2013 | 0,0528 RON |
| 23.09.2013 | 0,0528 RON |
| 20.09.2013 | 0,0530 RON |
| 19.09.2013 | 0,0531 RON |
| 18.09.2013 | 0,0530 RON |
| 17.09.2013 | 0,0531 RON |
| 16.09.2013 | 0,0532 RON |
| 13.09.2013 | 0,0529 RON |
| 12.09.2013 | 0,0530 RON |
| 11.09.2013 | 0,0533 RON |
| 10.09.2013 | 0,0524 RON |
| 09.09.2013 | 0,0519 RON |
| 06.09.2013 | 0,0523 RON |
| 05.09.2013 | 0,0512 RON |
| 04.09.2013 | 0,0503 RON |
| 03.09.2013 | 0,0496 RON |
| 02.09.2013 | 0,0507 RON |
| 30.08.2013 | 0,0507 RON |
| 29.08.2013 | 0,0497 RON |
| 28.08.2013 | 0,0490 RON |
| 27.08.2013 | 0,0508 RON |
| 26.08.2013 | 0,0516 RON |
| 23.08.2013 | 0,0516 RON |
| 22.08.2013 | 0,0513 RON |
| 21.08.2013 | 0,0516 RON |
| 20.08.2013 | 0,0522 RON |
| 19.08.2013 | 0,0533 RON |
| 16.08.2013 | 0,0540 RON |
| 14.08.2013 | 0,0544 RON |
| 13.08.2013 | 0,0545 RON |
| 12.08.2013 | 0,0546 RON |
| 09.08.2013 | 0,0546 RON |
| 08.08.2013 | 0,0545 RON |
| 07.08.2013 | 0,0545 RON |
| 06.08.2013 | 0,0540 RON |
| 05.08.2013 | 0,0546 RON |
| 02.08.2013 | 0,0551 RON |
| 01.08.2013 | 0,0552 RON |
| 31.07.2013 | 0,0545 RON |
| 30.07.2013 | 0,0550 RON |
| 29.07.2013 | 0,0558 RON |
| 26.07.2013 | 0,0561 RON |
| 25.07.2013 | 0,0564 RON |
| 24.07.2013 | 0,0563 RON |
| 23.07.2013 | 0,0562 RON |
| 22.07.2013 | 0,0563 RON |
| 19.07.2013 | 0,0565 RON |
| 18.07.2013 | 0,0567 RON |
| 17.07.2013 | 0,0568 RON |
| 16.07.2013 | 0,0572 RON |
| 15.07.2013 | 0,0566 RON |
| 12.07.2013 | 0,0564 RON |
| 11.07.2013 | 0,0567 RON |
| 10.07.2013 | 0,0576 RON |
| 09.07.2013 | 0,0572 RON |
| 08.07.2013 | 0,0568 RON |
| 05.07.2013 | 0,0570 RON |
| 04.07.2013 | 0,0567 RON |
| 03.07.2013 | 0,0570 RON |
| 02.07.2013 | 0,0572 RON |
| 01.07.2013 | 0,0575 RON |
| 28.06.2013 | 0,0576 RON |
| 27.06.2013 | 0,0567 RON |
| 26.06.2013 | 0,0562 RON |
| 25.06.2013 | 0,0575 RON |
| 21.06.2013 | 0,0577 RON |
| 20.06.2013 | 0,0574 RON |
| 19.06.2013 | 0,0572 RON |
| 18.06.2013 | 0,0571 RON |
| 17.06.2013 | 0,0578 RON |
| 14.06.2013 | 0,0582 RON |
| 13.06.2013 | 0,0578 RON |
| 12.06.2013 | 0,0584 RON |
| 11.06.2013 | 0,0583 RON |
| 10.06.2013 | 0,0590 RON |
| 07.06.2013 | 0,0603 RON |
| 06.06.2013 | 0,0600 RON |
| 05.06.2013 | 0,0599 RON |
| 04.06.2013 | 0,0595 RON |
| 03.06.2013 | 0,0597 RON |
| 31.05.2013 | 0,0595 RON |
| 30.05.2013 | 0,0594 RON |
| 29.05.2013 | 0,0599 RON |
| 28.05.2013 | 0,0599 RON |
| 27.05.2013 | 0,0605 RON |
| 24.05.2013 | 0,0605 RON |
| 23.05.2013 | 0,0607 RON |
| 22.05.2013 | 0,0605 RON |
| 21.05.2013 | 0,0612 RON |
| 20.05.2013 | 0,0613 RON |
| 17.05.2013 | 0,0614 RON |
| 16.05.2013 | 0,0614 RON |
| 15.05.2013 | 0,0614 RON |
| 14.05.2013 | 0,0609 RON |
| 13.05.2013 | 0,0607 RON |
| 10.05.2013 | 0,0608 RON |
| 09.05.2013 | 0,0606 RON |
| 08.05.2013 | 0,0607 RON |
| 07.05.2013 | 0,0610 RON |
| 03.05.2013 | 0,0607 RON |
| 02.05.2013 | 0,0611 RON |
| 30.04.2013 | 0,0614 RON |
| 29.04.2013 | 0,0609 RON |
| 26.04.2013 | 0,0613 RON |
| 25.04.2013 | 0,0615 RON |
| 24.04.2013 | 0,0616 RON |
| 23.04.2013 | 0,0616 RON |
| 22.04.2013 | 0,0616 RON |
| 19.04.2013 | 0,0619 RON |
| 18.04.2013 | 0,0620 RON |
| 17.04.2013 | 0,0613 RON |
| 16.04.2013 | 0,0617 RON |
| 15.04.2013 | 0,0614 RON |
| 12.04.2013 | 0,0617 RON |
| 11.04.2013 | 0,0617 RON |
| 10.04.2013 | 0,0615 RON |
| 09.04.2013 | 0,0619 RON |
| 08.04.2013 | 0,0621 RON |
| 05.04.2013 | 0,0624 RON |
| 04.04.2013 | 0,0631 RON |
| 03.04.2013 | 0,0633 RON |
| 02.04.2013 | 0,0634 RON |
| 01.04.2013 | 0,0636 RON |
| 29.03.2013 | 0,0635 RON |
| 28.03.2013 | 0,0635 RON |
| 27.03.2013 | 0,0634 RON |
| 26.03.2013 | 0,0630 RON |
| 25.03.2013 | 0,0627 RON |
| 22.03.2013 | 0,0630 RON |
| 21.03.2013 | 0,0630 RON |
| 20.03.2013 | 0,0629 RON |
| 19.03.2013 | 0,0626 RON |
| 18.03.2013 | 0,0629 RON |
| 15.03.2013 | 0,0623 RON |
| 14.03.2013 | 0,0626 RON |
| 13.03.2013 | 0,0620 RON |
| 12.03.2013 | 0,0619 RON |
| 11.03.2013 | 0,0617 RON |
| 08.03.2013 | 0,0611 RON |
| 07.03.2013 | 0,0612 RON |
| 06.03.2013 | 0,0611 RON |
| 05.03.2013 | 0,0610 RON |
| 04.03.2013 | 0,0612 RON |
| 01.03.2013 | 0,0609 RON |
| 28.02.2013 | 0,0613 RON |
| 27.02.2013 | 0,0620 RON |
| 26.02.2013 | 0,0619 RON |
| 25.02.2013 | 0,0612 RON |
| 22.02.2013 | 0,0611 RON |
| 21.02.2013 | 0,0610 RON |
| 20.02.2013 | 0,0604 RON |
| 19.02.2013 | 0,0605 RON |
| 18.02.2013 | 0,0605 RON |
| 15.02.2013 | 0,0607 RON |
| 14.02.2013 | 0,0610 RON |
| 13.02.2013 | 0,0605 RON |
| 12.02.2013 | 0,0608 RON |
| 11.02.2013 | 0,0611 RON |
| 08.02.2013 | 0,0612 RON |
| 07.02.2013 | 0,0610 RON |
| 06.02.2013 | 0,0609 RON |
| 05.02.2013 | 0,0608 RON |
| 04.02.2013 | 0,0604 RON |
| 01.02.2013 | 0,0602 RON |
| 31.01.2013 | 0,0608 RON |
| 30.01.2013 | 0,0606 RON |
| 29.01.2013 | 0,0607 RON |
| 28.01.2013 | 0,0606 RON |
| 25.01.2013 | 0,0603 RON |
| 24.01.2013 | 0,0610 RON |
| 23.01.2013 | 0,0611 RON |
| 22.01.2013 | 0,0606 RON |
| 21.01.2013 | 0,0607 RON |
| 18.01.2013 | 0,0603 RON |
| 17.01.2013 | 0,0597 RON |
| 16.01.2013 | 0,0595 RON |
| 15.01.2013 | 0,0602 RON |
| 14.01.2013 | 0,0601 RON |
| 11.01.2013 | 0,0603 RON |
| 10.01.2013 | 0,0611 RON |
| 09.01.2013 | 0,0615 RON |
| 08.01.2013 | 0,0610 RON |
| 07.01.2013 | 0,0614 RON |
| 04.01.2013 | 0,0617 RON |
| 03.01.2013 | 0,0617 RON |