BNR · ISTORIC

Curs BNR 2026

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2026, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru KRW.

Cursul KRW în 2026 0.0036 0.0000 (-0.55%) Ultima cotație: 28.10.2026
Minimul anului
0.0029 -0.0002 (-6.73%)
31.03.2026 față de 31.03.2025 (0.0031)
Maximul anului
0.0036 +0.0006 (+18.42%)
27.10.2026 față de 27.10.2025 (0.0031)
Evoluție 2026 min 0.0029 · max 0.0036
Media anuală 0.0031
Prima cotație 05.01.2026 0.0030
Ultima cotație 28.10.2026 0.0036
Variație totală +0.0006 +19.25%
Cea mai mare creștere 02.10.2026 +0.0001
Cea mai mare scădere 08.05.2026 -0.0001

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2026 (KRW)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului KRW în 2026

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2026

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Apr0.0029
Mar0.0030
Ian0.0030

Cele mai mari medii lunare

Oct0.0036
Sep0.0034
Aug0.0032

Date importante în 2026

Prima cotație (an)05.01.20260.0030
Ultima cotație (an)28.10.20260.0036
Cea mai mare creștere (zi)02.10.2026+0.0001
Cea mai mare scădere (zi)08.05.2026-0.0001
Cea mai mare valoare27.10.20260.0036
Cea mai mică valoare31.03.20260.0029

Curs KRW pe luni în 2026

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0030 0,0029 0,0030 18
Februarie 0,0030 0,0029 0,0030 20
Martie 0,0030 0,0029 0,0030 22
Aprilie 0,0029 0,0029 0,0030 20
Mai 0,0030 0,0030 0,0031 20
Iunie 0,0030 0,0029 0,0030 21
Iulie 0,0031 0,0030 0,0032 23
August 0,0032 0,0032 0,0033 21
Septembrie 0,0034 0,0033 0,0034 22
Octombrie 0,0036 0,0034 0,0036 20

Valori zilnice KRW/RON în 2026

DataCurs
28.10.2026 0,0036 RON
27.10.2026 0,0036 RON
26.10.2026 0,0036 RON
23.10.2026 0,0036 RON
22.10.2026 0,0036 RON
21.10.2026 0,0036 RON
20.10.2026 0,0036 RON
19.10.2026 0,0036 RON
16.10.2026 0,0036 RON
15.10.2026 0,0035 RON
14.10.2026 0,0036 RON
13.10.2026 0,0036 RON
12.10.2026 0,0036 RON
09.10.2026 0,0035 RON
08.10.2026 0,0036 RON
07.10.2026 0,0036 RON
06.10.2026 0,0036 RON
05.10.2026 0,0035 RON
02.10.2026 0,0035 RON
01.10.2026 0,0034 RON
30.09.2026 0,0034 RON
29.09.2026 0,0034 RON
28.09.2026 0,0034 RON
25.09.2026 0,0034 RON
24.09.2026 0,0034 RON
23.09.2026 0,0034 RON
22.09.2026 0,0034 RON
21.09.2026 0,0033 RON
18.09.2026 0,0033 RON
17.09.2026 0,0033 RON
16.09.2026 0,0033 RON
15.09.2026 0,0034 RON
14.09.2026 0,0034 RON
11.09.2026 0,0034 RON
10.09.2026 0,0034 RON
09.09.2026 0,0034 RON
08.09.2026 0,0034 RON
07.09.2026 0,0034 RON
04.09.2026 0,0033 RON
03.09.2026 0,0033 RON
02.09.2026 0,0033 RON
01.09.2026 0,0033 RON
31.08.2026 0,0033 RON
28.08.2026 0,0033 RON
27.08.2026 0,0033 RON
26.08.2026 0,0033 RON
25.08.2026 0,0033 RON
24.08.2026 0,0033 RON
21.08.2026 0,0032 RON
20.08.2026 0,0032 RON
19.08.2026 0,0033 RON
18.08.2026 0,0032 RON
17.08.2026 0,0032 RON
14.08.2026 0,0032 RON
13.08.2026 0,0032 RON
12.08.2026 0,0032 RON
11.08.2026 0,0032 RON
10.08.2026 0,0032 RON
07.08.2026 0,0032 RON
06.08.2026 0,0032 RON
05.08.2026 0,0032 RON
04.08.2026 0,0032 RON
03.08.2026 0,0032 RON
31.07.2026 0,0032 RON
30.07.2026 0,0032 RON
29.07.2026 0,0032 RON
28.07.2026 0,0032 RON
27.07.2026 0,0031 RON
24.07.2026 0,0031 RON
23.07.2026 0,0031 RON
22.07.2026 0,0031 RON
21.07.2026 0,0031 RON
20.07.2026 0,0031 RON
17.07.2026 0,0031 RON
16.07.2026 0,0031 RON
15.07.2026 0,0031 RON
14.07.2026 0,0031 RON
13.07.2026 0,0031 RON
10.07.2026 0,0030 RON
09.07.2026 0,0030 RON
08.07.2026 0,0030 RON
07.07.2026 0,0030 RON
06.07.2026 0,0030 RON
03.07.2026 0,0030 RON
02.07.2026 0,0030 RON
01.07.2026 0,0030 RON
30.06.2026 0,0030 RON
29.06.2026 0,0030 RON
26.06.2026 0,0030 RON
25.06.2026 0,0030 RON
24.06.2026 0,0030 RON
23.06.2026 0,0030 RON
22.06.2026 0,0030 RON
19.06.2026 0,0030 RON
18.06.2026 0,0030 RON
17.06.2026 0,0030 RON
16.06.2026 0,0030 RON
15.06.2026 0,0030 RON
12.06.2026 0,0030 RON
11.06.2026 0,0030 RON
10.06.2026 0,0030 RON
09.06.2026 0,0030 RON
08.06.2026 0,0030 RON
05.06.2026 0,0029 RON
04.06.2026 0,0029 RON
03.06.2026 0,0030 RON
02.06.2026 0,0030 RON
29.05.2026 0,0030 RON
28.05.2026 0,0030 RON
27.05.2026 0,0030 RON
26.05.2026 0,0030 RON
25.05.2026 0,0030 RON
22.05.2026 0,0030 RON
21.05.2026 0,0030 RON
20.05.2026 0,0030 RON
19.05.2026 0,0030 RON
18.05.2026 0,0030 RON
15.05.2026 0,0030 RON
14.05.2026 0,0030 RON
13.05.2026 0,0030 RON
12.05.2026 0,0030 RON
11.05.2026 0,0030 RON
08.05.2026 0,0030 RON
07.05.2026 0,0031 RON
06.05.2026 0,0031 RON
05.05.2026 0,0030 RON
04.05.2026 0,0030 RON
30.04.2026 0,0030 RON
29.04.2026 0,0029 RON
28.04.2026 0,0030 RON
27.04.2026 0,0029 RON
24.04.2026 0,0029 RON
23.04.2026 0,0029 RON
22.04.2026 0,0029 RON
21.04.2026 0,0030 RON
20.04.2026 0,0029 RON
17.04.2026 0,0029 RON
16.04.2026 0,0029 RON
15.04.2026 0,0029 RON
14.04.2026 0,0029 RON
09.04.2026 0,0029 RON
08.04.2026 0,0030 RON
07.04.2026 0,0029 RON
06.04.2026 0,0029 RON
03.04.2026 0,0029 RON
02.04.2026 0,0029 RON
01.04.2026 0,0029 RON
31.03.2026 0,0029 RON
30.03.2026 0,0029 RON
27.03.2026 0,0029 RON
26.03.2026 0,0029 RON
25.03.2026 0,0029 RON
24.03.2026 0,0029 RON
23.03.2026 0,0029 RON
20.03.2026 0,0029 RON
19.03.2026 0,0030 RON
18.03.2026 0,0030 RON
17.03.2026 0,0030 RON
16.03.2026 0,0030 RON
13.03.2026 0,0030 RON
12.03.2026 0,0030 RON
11.03.2026 0,0030 RON
10.03.2026 0,0030 RON
09.03.2026 0,0030 RON
06.03.2026 0,0030 RON
05.03.2026 0,0030 RON
04.03.2026 0,0030 RON
03.03.2026 0,0030 RON
02.03.2026 0,0030 RON
27.02.2026 0,0030 RON
26.02.2026 0,0030 RON
25.02.2026 0,0030 RON
24.02.2026 0,0030 RON
23.02.2026 0,0030 RON
20.02.2026 0,0030 RON
19.02.2026 0,0030 RON
18.02.2026 0,0030 RON
17.02.2026 0,0030 RON
16.02.2026 0,0030 RON
13.02.2026 0,0030 RON
12.02.2026 0,0030 RON
11.02.2026 0,0029 RON
10.02.2026 0,0029 RON
09.02.2026 0,0029 RON
06.02.2026 0,0029 RON
05.02.2026 0,0029 RON
04.02.2026 0,0030 RON
03.02.2026 0,0030 RON
02.02.2026 0,0030 RON
30.01.2026 0,0030 RON
29.01.2026 0,0030 RON
28.01.2026 0,0030 RON
27.01.2026 0,0030 RON
26.01.2026 0,0030 RON
23.01.2026 0,0030 RON
22.01.2026 0,0030 RON
21.01.2026 0,0030 RON
20.01.2026 0,0029 RON
19.01.2026 0,0030 RON
16.01.2026 0,0030 RON
15.01.2026 0,0030 RON
14.01.2026 0,0030 RON
13.01.2026 0,0030 RON
12.01.2026 0,0030 RON
09.01.2026 0,0030 RON
08.01.2026 0,0030 RON
05.01.2026 0,0030 RON