BNR · ISTORIC
Curs BNR 2026
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2026, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru KRW.
Cursul KRW în 2026
0.0036
0.0000
(-0.55%)
Ultima cotație: 28.10.2026
Minimul anului
0.0029
-0.0002
(-6.73%)
31.03.2026
față de 31.03.2025 (0.0031)
Maximul anului
0.0036
+0.0006
(+18.42%)
27.10.2026
față de 27.10.2025 (0.0031)
Evoluție 2026
min 0.0029 · max 0.0036
Media anuală
0.0031
Prima cotație
05.01.2026
0.0030
Ultima cotație
28.10.2026
0.0036
Variație totală
+0.0006
+19.25%
Cea mai mare creștere
02.10.2026
+0.0001
Cea mai mare scădere
08.05.2026
-0.0001
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2026 (KRW)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului KRW în 2026
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2026
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr0.0029
Mar0.0030
Ian0.0030
Cele mai mari medii lunare
Oct0.0036
Sep0.0034
Aug0.0032
Date importante în 2026
Prima cotație (an)05.01.20260.0030
Ultima cotație (an)28.10.20260.0036
Cea mai mare creștere (zi)02.10.2026+0.0001
Cea mai mare scădere (zi)08.05.2026-0.0001
Cea mai mare valoare27.10.20260.0036
Cea mai mică valoare31.03.20260.0029
Curs KRW pe luni în 2026
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0030 | 0,0029 | 0,0030 | 18 |
| Februarie | 0,0030 | 0,0029 | 0,0030 | 20 |
| Martie | 0,0030 | 0,0029 | 0,0030 | 22 |
| Aprilie | 0,0029 | 0,0029 | 0,0030 | 20 |
| Mai | 0,0030 | 0,0030 | 0,0031 | 20 |
| Iunie | 0,0030 | 0,0029 | 0,0030 | 21 |
| Iulie | 0,0031 | 0,0030 | 0,0032 | 23 |
| August | 0,0032 | 0,0032 | 0,0033 | 21 |
| Septembrie | 0,0034 | 0,0033 | 0,0034 | 22 |
| Octombrie | 0,0036 | 0,0034 | 0,0036 | 20 |
Valori zilnice KRW/RON în 2026
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.10.2026 | 0,0036 RON |
| 27.10.2026 | 0,0036 RON |
| 26.10.2026 | 0,0036 RON |
| 23.10.2026 | 0,0036 RON |
| 22.10.2026 | 0,0036 RON |
| 21.10.2026 | 0,0036 RON |
| 20.10.2026 | 0,0036 RON |
| 19.10.2026 | 0,0036 RON |
| 16.10.2026 | 0,0036 RON |
| 15.10.2026 | 0,0035 RON |
| 14.10.2026 | 0,0036 RON |
| 13.10.2026 | 0,0036 RON |
| 12.10.2026 | 0,0036 RON |
| 09.10.2026 | 0,0035 RON |
| 08.10.2026 | 0,0036 RON |
| 07.10.2026 | 0,0036 RON |
| 06.10.2026 | 0,0036 RON |
| 05.10.2026 | 0,0035 RON |
| 02.10.2026 | 0,0035 RON |
| 01.10.2026 | 0,0034 RON |
| 30.09.2026 | 0,0034 RON |
| 29.09.2026 | 0,0034 RON |
| 28.09.2026 | 0,0034 RON |
| 25.09.2026 | 0,0034 RON |
| 24.09.2026 | 0,0034 RON |
| 23.09.2026 | 0,0034 RON |
| 22.09.2026 | 0,0034 RON |
| 21.09.2026 | 0,0033 RON |
| 18.09.2026 | 0,0033 RON |
| 17.09.2026 | 0,0033 RON |
| 16.09.2026 | 0,0033 RON |
| 15.09.2026 | 0,0034 RON |
| 14.09.2026 | 0,0034 RON |
| 11.09.2026 | 0,0034 RON |
| 10.09.2026 | 0,0034 RON |
| 09.09.2026 | 0,0034 RON |
| 08.09.2026 | 0,0034 RON |
| 07.09.2026 | 0,0034 RON |
| 04.09.2026 | 0,0033 RON |
| 03.09.2026 | 0,0033 RON |
| 02.09.2026 | 0,0033 RON |
| 01.09.2026 | 0,0033 RON |
| 31.08.2026 | 0,0033 RON |
| 28.08.2026 | 0,0033 RON |
| 27.08.2026 | 0,0033 RON |
| 26.08.2026 | 0,0033 RON |
| 25.08.2026 | 0,0033 RON |
| 24.08.2026 | 0,0033 RON |
| 21.08.2026 | 0,0032 RON |
| 20.08.2026 | 0,0032 RON |
| 19.08.2026 | 0,0033 RON |
| 18.08.2026 | 0,0032 RON |
| 17.08.2026 | 0,0032 RON |
| 14.08.2026 | 0,0032 RON |
| 13.08.2026 | 0,0032 RON |
| 12.08.2026 | 0,0032 RON |
| 11.08.2026 | 0,0032 RON |
| 10.08.2026 | 0,0032 RON |
| 07.08.2026 | 0,0032 RON |
| 06.08.2026 | 0,0032 RON |
| 05.08.2026 | 0,0032 RON |
| 04.08.2026 | 0,0032 RON |
| 03.08.2026 | 0,0032 RON |
| 31.07.2026 | 0,0032 RON |
| 30.07.2026 | 0,0032 RON |
| 29.07.2026 | 0,0032 RON |
| 28.07.2026 | 0,0032 RON |
| 27.07.2026 | 0,0031 RON |
| 24.07.2026 | 0,0031 RON |
| 23.07.2026 | 0,0031 RON |
| 22.07.2026 | 0,0031 RON |
| 21.07.2026 | 0,0031 RON |
| 20.07.2026 | 0,0031 RON |
| 17.07.2026 | 0,0031 RON |
| 16.07.2026 | 0,0031 RON |
| 15.07.2026 | 0,0031 RON |
| 14.07.2026 | 0,0031 RON |
| 13.07.2026 | 0,0031 RON |
| 10.07.2026 | 0,0030 RON |
| 09.07.2026 | 0,0030 RON |
| 08.07.2026 | 0,0030 RON |
| 07.07.2026 | 0,0030 RON |
| 06.07.2026 | 0,0030 RON |
| 03.07.2026 | 0,0030 RON |
| 02.07.2026 | 0,0030 RON |
| 01.07.2026 | 0,0030 RON |
| 30.06.2026 | 0,0030 RON |
| 29.06.2026 | 0,0030 RON |
| 26.06.2026 | 0,0030 RON |
| 25.06.2026 | 0,0030 RON |
| 24.06.2026 | 0,0030 RON |
| 23.06.2026 | 0,0030 RON |
| 22.06.2026 | 0,0030 RON |
| 19.06.2026 | 0,0030 RON |
| 18.06.2026 | 0,0030 RON |
| 17.06.2026 | 0,0030 RON |
| 16.06.2026 | 0,0030 RON |
| 15.06.2026 | 0,0030 RON |
| 12.06.2026 | 0,0030 RON |
| 11.06.2026 | 0,0030 RON |
| 10.06.2026 | 0,0030 RON |
| 09.06.2026 | 0,0030 RON |
| 08.06.2026 | 0,0030 RON |
| 05.06.2026 | 0,0029 RON |
| 04.06.2026 | 0,0029 RON |
| 03.06.2026 | 0,0030 RON |
| 02.06.2026 | 0,0030 RON |
| 29.05.2026 | 0,0030 RON |
| 28.05.2026 | 0,0030 RON |
| 27.05.2026 | 0,0030 RON |
| 26.05.2026 | 0,0030 RON |
| 25.05.2026 | 0,0030 RON |
| 22.05.2026 | 0,0030 RON |
| 21.05.2026 | 0,0030 RON |
| 20.05.2026 | 0,0030 RON |
| 19.05.2026 | 0,0030 RON |
| 18.05.2026 | 0,0030 RON |
| 15.05.2026 | 0,0030 RON |
| 14.05.2026 | 0,0030 RON |
| 13.05.2026 | 0,0030 RON |
| 12.05.2026 | 0,0030 RON |
| 11.05.2026 | 0,0030 RON |
| 08.05.2026 | 0,0030 RON |
| 07.05.2026 | 0,0031 RON |
| 06.05.2026 | 0,0031 RON |
| 05.05.2026 | 0,0030 RON |
| 04.05.2026 | 0,0030 RON |
| 30.04.2026 | 0,0030 RON |
| 29.04.2026 | 0,0029 RON |
| 28.04.2026 | 0,0030 RON |
| 27.04.2026 | 0,0029 RON |
| 24.04.2026 | 0,0029 RON |
| 23.04.2026 | 0,0029 RON |
| 22.04.2026 | 0,0029 RON |
| 21.04.2026 | 0,0030 RON |
| 20.04.2026 | 0,0029 RON |
| 17.04.2026 | 0,0029 RON |
| 16.04.2026 | 0,0029 RON |
| 15.04.2026 | 0,0029 RON |
| 14.04.2026 | 0,0029 RON |
| 09.04.2026 | 0,0029 RON |
| 08.04.2026 | 0,0030 RON |
| 07.04.2026 | 0,0029 RON |
| 06.04.2026 | 0,0029 RON |
| 03.04.2026 | 0,0029 RON |
| 02.04.2026 | 0,0029 RON |
| 01.04.2026 | 0,0029 RON |
| 31.03.2026 | 0,0029 RON |
| 30.03.2026 | 0,0029 RON |
| 27.03.2026 | 0,0029 RON |
| 26.03.2026 | 0,0029 RON |
| 25.03.2026 | 0,0029 RON |
| 24.03.2026 | 0,0029 RON |
| 23.03.2026 | 0,0029 RON |
| 20.03.2026 | 0,0029 RON |
| 19.03.2026 | 0,0030 RON |
| 18.03.2026 | 0,0030 RON |
| 17.03.2026 | 0,0030 RON |
| 16.03.2026 | 0,0030 RON |
| 13.03.2026 | 0,0030 RON |
| 12.03.2026 | 0,0030 RON |
| 11.03.2026 | 0,0030 RON |
| 10.03.2026 | 0,0030 RON |
| 09.03.2026 | 0,0030 RON |
| 06.03.2026 | 0,0030 RON |
| 05.03.2026 | 0,0030 RON |
| 04.03.2026 | 0,0030 RON |
| 03.03.2026 | 0,0030 RON |
| 02.03.2026 | 0,0030 RON |
| 27.02.2026 | 0,0030 RON |
| 26.02.2026 | 0,0030 RON |
| 25.02.2026 | 0,0030 RON |
| 24.02.2026 | 0,0030 RON |
| 23.02.2026 | 0,0030 RON |
| 20.02.2026 | 0,0030 RON |
| 19.02.2026 | 0,0030 RON |
| 18.02.2026 | 0,0030 RON |
| 17.02.2026 | 0,0030 RON |
| 16.02.2026 | 0,0030 RON |
| 13.02.2026 | 0,0030 RON |
| 12.02.2026 | 0,0030 RON |
| 11.02.2026 | 0,0029 RON |
| 10.02.2026 | 0,0029 RON |
| 09.02.2026 | 0,0029 RON |
| 06.02.2026 | 0,0029 RON |
| 05.02.2026 | 0,0029 RON |
| 04.02.2026 | 0,0030 RON |
| 03.02.2026 | 0,0030 RON |
| 02.02.2026 | 0,0030 RON |
| 30.01.2026 | 0,0030 RON |
| 29.01.2026 | 0,0030 RON |
| 28.01.2026 | 0,0030 RON |
| 27.01.2026 | 0,0030 RON |
| 26.01.2026 | 0,0030 RON |
| 23.01.2026 | 0,0030 RON |
| 22.01.2026 | 0,0030 RON |
| 21.01.2026 | 0,0030 RON |
| 20.01.2026 | 0,0029 RON |
| 19.01.2026 | 0,0030 RON |
| 16.01.2026 | 0,0030 RON |
| 15.01.2026 | 0,0030 RON |
| 14.01.2026 | 0,0030 RON |
| 13.01.2026 | 0,0030 RON |
| 12.01.2026 | 0,0030 RON |
| 09.01.2026 | 0,0030 RON |
| 08.01.2026 | 0,0030 RON |
| 05.01.2026 | 0,0030 RON |