BNR · ISTORIC
Curs BNR 2008
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2008, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru GBP.
Cursul GBP în 2008
4.1169
+0.0392
(+0.96%)
Ultima cotație: 31.12.2008
Minimul anului
4.0777
-0.8318
(-16.94%)
30.12.2008
față de 28.12.2007 (4.9095)
Maximul anului
5.1076
+0.2538
(+5.23%)
06.10.2008
față de 05.10.2007 (4.8538)
Evoluție 2008
min 4.0777 · max 5.1076
Media anuală
4.6289
Prima cotație
03.01.2008
4.8096
Ultima cotație
31.12.2008
4.1169
Variație totală
-0.6927
-14.40%
Cea mai mare creștere
06.10.2008
+0.1698
Cea mai mare scădere
09.10.2008
-0.2038
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2008 (GBP)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului GBP în 2008
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2008
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Dec4.3120
Aug4.4489
Iul4.5114
Cele mai mari medii lunare
Ian4.9434
Feb4.8638
Mar4.7975
Date importante în 2008
Prima cotație (an)03.01.20084.8096
Ultima cotație (an)31.12.20084.1169
Cea mai mare creștere (zi)06.10.2008+0.1698
Cea mai mare scădere (zi)09.10.2008-0.2038
Cea mai mare valoare06.10.20085.1076
Cea mai mică valoare30.12.20084.0777
Curs GBP pe luni în 2008
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 4,9434 | 4,8096 | 5,0768 | 21 |
| Februarie | 4,8638 | 4,7957 | 4,9465 | 21 |
| Martie | 4,7975 | 4,6832 | 4,9201 | 21 |
| Aprilie | 4,5755 | 4,4334 | 4,7255 | 21 |
| Mai | 4,6207 | 4,5512 | 4,6980 | 21 |
| Iunie | 4,6154 | 4,5515 | 4,6670 | 21 |
| Iulie | 4,5114 | 4,4512 | 4,6152 | 23 |
| August | 4,4489 | 4,3798 | 4,5551 | 21 |
| Septembrie | 4,5361 | 4,3373 | 4,6916 | 22 |
| Octombrie | 4,7579 | 4,5401 | 5,1076 | 23 |
| Noiembrie | 4,5489 | 4,3654 | 4,6799 | 20 |
| Decembrie | 4,3120 | 4,0777 | 4,4874 | 20 |
Valori zilnice GBP/RON în 2008
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2008 | 4,1169 RON |
| 30.12.2008 | 4,0777 RON |
| 29.12.2008 | 4,0907 RON |
| 24.12.2008 | 4,1681 RON |
| 23.12.2008 | 4,1531 RON |
| 22.12.2008 | 4,1300 RON |
| 19.12.2008 | 4,2295 RON |
| 18.12.2008 | 4,1804 RON |
| 17.12.2008 | 4,3062 RON |
| 16.12.2008 | 4,3966 RON |
| 15.12.2008 | 4,3700 RON |
| 12.12.2008 | 4,3896 RON |
| 11.12.2008 | 4,4445 RON |
| 10.12.2008 | 4,4463 RON |
| 09.12.2008 | 4,4874 RON |
| 08.12.2008 | 4,4650 RON |
| 05.12.2008 | 4,4277 RON |
| 04.12.2008 | 4,4296 RON |
| 03.12.2008 | 4,4705 RON |
| 02.12.2008 | 4,4604 RON |
| 28.11.2008 | 4,5222 RON |
| 27.11.2008 | 4,6137 RON |
| 26.11.2008 | 4,5120 RON |
| 25.11.2008 | 4,4533 RON |
| 24.11.2008 | 4,4966 RON |
| 21.11.2008 | 4,5132 RON |
| 20.11.2008 | 4,5372 RON |
| 19.11.2008 | 4,5838 RON |
| 18.11.2008 | 4,5633 RON |
| 17.11.2008 | 4,4144 RON |
| 14.11.2008 | 4,3654 RON |
| 13.11.2008 | 4,5523 RON |
| 12.11.2008 | 4,6799 RON |
| 11.11.2008 | 4,6166 RON |
| 10.11.2008 | 4,5880 RON |
| 07.11.2008 | 4,5974 RON |
| 06.11.2008 | 4,5924 RON |
| 05.11.2008 | 4,5434 RON |
| 04.11.2008 | 4,5807 RON |
| 03.11.2008 | 4,6523 RON |
| 31.10.2008 | 4,6607 RON |
| 30.10.2008 | 4,5890 RON |
| 29.10.2008 | 4,5944 RON |
| 28.10.2008 | 4,6906 RON |
| 27.10.2008 | 4,5509 RON |
| 24.10.2008 | 4,5401 RON |
| 23.10.2008 | 4,5660 RON |
| 22.10.2008 | 4,5576 RON |
| 21.10.2008 | 4,6646 RON |
| 20.10.2008 | 4,7617 RON |
| 17.10.2008 | 4,8188 RON |
| 16.10.2008 | 4,8329 RON |
| 15.10.2008 | 4,8719 RON |
| 14.10.2008 | 4,8366 RON |
| 13.10.2008 | 4,7733 RON |
| 10.10.2008 | 4,7136 RON |
| 09.10.2008 | 4,8212 RON |
| 08.10.2008 | 5,0250 RON |
| 07.10.2008 | 5,0394 RON |
| 06.10.2008 | 5,1076 RON |
| 03.10.2008 | 4,9378 RON |
| 02.10.2008 | 4,7689 RON |
| 01.10.2008 | 4,7085 RON |
| 30.09.2008 | 4,6916 RON |
| 29.09.2008 | 4,6494 RON |
| 26.09.2008 | 4,6392 RON |
| 25.09.2008 | 4,6475 RON |
| 24.09.2008 | 4,6478 RON |
| 23.09.2008 | 4,6053 RON |
| 22.09.2008 | 4,5920 RON |
| 19.09.2008 | 4,6017 RON |
| 18.09.2008 | 4,6481 RON |
| 17.09.2008 | 4,5702 RON |
| 16.09.2008 | 4,5951 RON |
| 15.09.2008 | 4,5596 RON |
| 12.09.2008 | 4,5257 RON |
| 11.09.2008 | 4,5366 RON |
| 10.09.2008 | 4,4830 RON |
| 09.09.2008 | 4,4538 RON |
| 08.09.2008 | 4,4695 RON |
| 05.09.2008 | 4,4666 RON |
| 04.09.2008 | 4,3655 RON |
| 03.09.2008 | 4,3658 RON |
| 02.09.2008 | 4,3421 RON |
| 01.09.2008 | 4,3373 RON |
| 29.08.2008 | 4,3888 RON |
| 28.08.2008 | 4,4268 RON |
| 27.08.2008 | 4,4498 RON |
| 26.08.2008 | 4,4555 RON |
| 25.08.2008 | 4,4143 RON |
| 22.08.2008 | 4,4136 RON |
| 21.08.2008 | 4,4652 RON |
| 20.08.2008 | 4,4487 RON |
| 19.08.2008 | 4,4700 RON |
| 18.08.2008 | 4,4765 RON |
| 15.08.2008 | 4,4748 RON |
| 14.08.2008 | 4,4390 RON |
| 13.08.2008 | 4,4739 RON |
| 12.08.2008 | 4,5416 RON |
| 11.08.2008 | 4,5551 RON |
| 08.08.2008 | 4,4502 RON |
| 07.08.2008 | 4,3798 RON |
| 06.08.2008 | 4,3895 RON |
| 05.08.2008 | 4,4232 RON |
| 04.08.2008 | 4,4234 RON |
| 01.08.2008 | 4,4662 RON |
| 31.07.2008 | 4,4875 RON |
| 30.07.2008 | 4,4938 RON |
| 29.07.2008 | 4,4962 RON |
| 28.07.2008 | 4,4787 RON |
| 25.07.2008 | 4,5233 RON |
| 24.07.2008 | 4,5280 RON |
| 23.07.2008 | 4,5453 RON |
| 22.07.2008 | 4,4926 RON |
| 21.07.2008 | 4,4588 RON |
| 18.07.2008 | 4,4736 RON |
| 17.07.2008 | 4,5031 RON |
| 16.07.2008 | 4,5231 RON |
| 15.07.2008 | 4,5299 RON |
| 14.07.2008 | 4,4787 RON |
| 11.07.2008 | 4,4839 RON |
| 10.07.2008 | 4,4635 RON |
| 09.07.2008 | 4,4512 RON |
| 08.07.2008 | 4,5186 RON |
| 07.07.2008 | 4,5323 RON |
| 04.07.2008 | 4,5633 RON |
| 03.07.2008 | 4,5459 RON |
| 02.07.2008 | 4,5765 RON |
| 01.07.2008 | 4,6152 RON |
| 30.06.2008 | 4,6022 RON |
| 27.06.2008 | 4,6058 RON |
| 26.06.2008 | 4,6089 RON |
| 25.06.2008 | 4,6381 RON |
| 24.06.2008 | 4,6402 RON |
| 23.06.2008 | 4,6491 RON |
| 20.06.2008 | 4,6432 RON |
| 19.06.2008 | 4,6670 RON |
| 18.06.2008 | 4,6115 RON |
| 17.06.2008 | 4,6125 RON |
| 16.06.2008 | 4,6477 RON |
| 13.06.2008 | 4,6601 RON |
| 12.06.2008 | 4,6298 RON |
| 11.06.2008 | 4,6275 RON |
| 10.06.2008 | 4,6268 RON |
| 09.06.2008 | 4,6085 RON |
| 06.06.2008 | 4,5685 RON |
| 05.06.2008 | 4,5736 RON |
| 04.06.2008 | 4,5888 RON |
| 03.06.2008 | 4,5628 RON |
| 02.06.2008 | 4,5515 RON |
| 30.05.2008 | 4,6087 RON |
| 29.05.2008 | 4,6357 RON |
| 28.05.2008 | 4,6294 RON |
| 27.05.2008 | 4,6049 RON |
| 26.05.2008 | 4,6057 RON |
| 23.05.2008 | 4,6282 RON |
| 22.05.2008 | 4,6129 RON |
| 21.05.2008 | 4,5512 RON |
| 20.05.2008 | 4,5642 RON |
| 19.05.2008 | 4,5619 RON |
| 16.05.2008 | 4,6030 RON |
| 15.05.2008 | 4,6025 RON |
| 14.05.2008 | 4,6104 RON |
| 13.05.2008 | 4,6101 RON |
| 12.05.2008 | 4,6654 RON |
| 09.05.2008 | 4,6668 RON |
| 08.05.2008 | 4,6980 RON |
| 07.05.2008 | 4,6347 RON |
| 06.05.2008 | 4,6327 RON |
| 05.05.2008 | 4,6289 RON |
| 02.05.2008 | 4,6786 RON |
| 30.04.2008 | 4,6533 RON |
| 29.04.2008 | 4,6439 RON |
| 25.04.2008 | 4,5804 RON |
| 24.04.2008 | 4,4870 RON |
| 23.04.2008 | 4,4501 RON |
| 22.04.2008 | 4,4334 RON |
| 21.04.2008 | 4,4578 RON |
| 18.04.2008 | 4,5383 RON |
| 17.04.2008 | 4,4833 RON |
| 16.04.2008 | 4,5065 RON |
| 15.04.2008 | 4,4913 RON |
| 14.04.2008 | 4,5300 RON |
| 11.04.2008 | 4,5072 RON |
| 10.04.2008 | 4,5788 RON |
| 09.04.2008 | 4,6020 RON |
| 08.04.2008 | 4,6082 RON |
| 07.04.2008 | 4,6735 RON |
| 04.04.2008 | 4,7255 RON |
| 03.04.2008 | 4,7161 RON |
| 02.04.2008 | 4,7099 RON |
| 01.04.2008 | 4,7082 RON |
| 31.03.2008 | 4,6832 RON |
| 28.03.2008 | 4,6922 RON |
| 27.03.2008 | 4,7430 RON |
| 26.03.2008 | 4,7136 RON |
| 25.03.2008 | 4,7442 RON |
| 24.03.2008 | 4,7834 RON |
| 21.03.2008 | 4,7832 RON |
| 20.03.2008 | 4,7694 RON |
| 19.03.2008 | 4,7330 RON |
| 18.03.2008 | 4,7663 RON |
| 17.03.2008 | 4,7922 RON |
| 14.03.2008 | 4,8364 RON |
| 13.03.2008 | 4,8529 RON |
| 12.03.2008 | 4,8066 RON |
| 11.03.2008 | 4,8235 RON |
| 10.03.2008 | 4,8852 RON |
| 07.03.2008 | 4,8819 RON |
| 06.03.2008 | 4,8139 RON |
| 05.03.2008 | 4,8490 RON |
| 04.03.2008 | 4,8751 RON |
| 03.03.2008 | 4,9201 RON |
| 29.02.2008 | 4,8597 RON |
| 28.02.2008 | 4,7957 RON |
| 27.02.2008 | 4,8147 RON |
| 26.02.2008 | 4,8300 RON |
| 25.02.2008 | 4,8521 RON |
| 22.02.2008 | 4,8679 RON |
| 21.02.2008 | 4,8592 RON |
| 20.02.2008 | 4,8244 RON |
| 19.02.2008 | 4,8085 RON |
| 18.02.2008 | 4,8496 RON |
| 15.02.2008 | 4,8628 RON |
| 14.02.2008 | 4,9089 RON |
| 13.02.2008 | 4,8945 RON |
| 12.02.2008 | 4,8752 RON |
| 11.02.2008 | 4,8962 RON |
| 08.02.2008 | 4,9465 RON |
| 07.02.2008 | 4,8906 RON |
| 06.02.2008 | 4,9020 RON |
| 05.02.2008 | 4,8581 RON |
| 04.02.2008 | 4,8149 RON |
| 01.02.2008 | 4,9283 RON |
| 31.01.2008 | 4,9616 RON |
| 30.01.2008 | 5,0122 RON |
| 29.01.2008 | 5,0306 RON |
| 28.01.2008 | 5,0768 RON |
| 25.01.2008 | 5,0688 RON |
| 24.01.2008 | 5,0425 RON |
| 23.01.2008 | 5,0510 RON |
| 22.01.2008 | 5,0638 RON |
| 21.01.2008 | 5,0097 RON |
| 18.01.2008 | 4,9504 RON |
| 17.01.2008 | 4,9628 RON |
| 16.01.2008 | 4,9006 RON |
| 15.01.2008 | 4,8887 RON |
| 14.01.2008 | 4,8872 RON |
| 11.01.2008 | 4,8469 RON |
| 10.01.2008 | 4,9260 RON |
| 09.01.2008 | 4,8505 RON |
| 08.01.2008 | 4,8296 RON |
| 07.01.2008 | 4,8096 RON |
| 04.01.2008 | 4,8333 RON |
| 03.01.2008 | 4,8096 RON |