BNR · ISTORIC
Curs BNR 2008
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2008, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru TRY.
Cursul TRY în 2008
1.8563
+0.0036
(+0.19%)
Ultima cotație: 31.12.2008
Minimul anului
1.6671
-0.2828
(-14.50%)
23.10.2008
față de 23.10.2007 (1.9499)
Maximul anului
2.1657
+0.3214
(+17.43%)
25.01.2008
față de 25.01.2007 (1.8443)
Evoluție 2008
min 1.6671 · max 2.1657
Media anuală
1.9372
Prima cotație
03.01.2008
2.0768
Ultima cotație
31.12.2008
1.8563
Variație totală
-0.2205
-10.62%
Cea mai mare creștere
28.10.2008
+0.1319
Cea mai mare scădere
08.10.2008
-0.1006
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2008 (TRY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului TRY în 2008
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2008
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr1.7734
Noi1.8555
Iul1.8696
Cele mai mari medii lunare
Ian2.1323
Feb2.0716
Sep2.0339
Date importante în 2008
Prima cotație (an)03.01.20082.0768
Ultima cotație (an)31.12.20081.8563
Cea mai mare creștere (zi)28.10.2008+0.1319
Cea mai mare scădere (zi)08.10.2008-0.1006
Cea mai mare valoare25.01.20082.1657
Cea mai mică valoare23.10.20081.6671
Curs TRY pe luni în 2008
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,1323 | 2,0768 | 2,1657 | 21 |
| Februarie | 2,0716 | 2,0424 | 2,1217 | 21 |
| Martie | 1,9263 | 1,7878 | 2,0246 | 21 |
| Aprilie | 1,7734 | 1,7013 | 1,8627 | 21 |
| Mai | 1,8860 | 1,8567 | 1,9293 | 21 |
| Iunie | 1,9038 | 1,8733 | 1,9308 | 21 |
| Iulie | 1,8696 | 1,8359 | 1,9464 | 23 |
| August | 1,9982 | 1,9272 | 2,0392 | 21 |
| Septembrie | 2,0339 | 1,9930 | 2,0702 | 22 |
| Octombrie | 1,9194 | 1,6671 | 2,1642 | 23 |
| Noiembrie | 1,8555 | 1,7970 | 1,9092 | 20 |
| Decembrie | 1,8728 | 1,7728 | 1,9459 | 20 |
Valori zilnice TRY/RON în 2008
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2008 | 1,8563 RON |
| 30.12.2008 | 1,8527 RON |
| 29.12.2008 | 1,8442 RON |
| 24.12.2008 | 1,8663 RON |
| 23.12.2008 | 1,8390 RON |
| 22.12.2008 | 1,8440 RON |
| 19.12.2008 | 1,8565 RON |
| 18.12.2008 | 1,7728 RON |
| 17.12.2008 | 1,8042 RON |
| 16.12.2008 | 1,8452 RON |
| 15.12.2008 | 1,8628 RON |
| 12.12.2008 | 1,8688 RON |
| 11.12.2008 | 1,9137 RON |
| 10.12.2008 | 1,9230 RON |
| 09.12.2008 | 1,9183 RON |
| 08.12.2008 | 1,9084 RON |
| 05.12.2008 | 1,9273 RON |
| 04.12.2008 | 1,9459 RON |
| 03.12.2008 | 1,9252 RON |
| 02.12.2008 | 1,8810 RON |
| 28.11.2008 | 1,8733 RON |
| 27.11.2008 | 1,8898 RON |
| 26.11.2008 | 1,8467 RON |
| 25.11.2008 | 1,8684 RON |
| 24.11.2008 | 1,8579 RON |
| 21.11.2008 | 1,7993 RON |
| 20.11.2008 | 1,7970 RON |
| 19.11.2008 | 1,8233 RON |
| 18.11.2008 | 1,8327 RON |
| 17.11.2008 | 1,8302 RON |
| 14.11.2008 | 1,8022 RON |
| 13.11.2008 | 1,8587 RON |
| 12.11.2008 | 1,8549 RON |
| 11.11.2008 | 1,8458 RON |
| 10.11.2008 | 1,9092 RON |
| 07.11.2008 | 1,8827 RON |
| 06.11.2008 | 1,8736 RON |
| 05.11.2008 | 1,9006 RON |
| 04.11.2008 | 1,8938 RON |
| 03.11.2008 | 1,8705 RON |
| 31.10.2008 | 1,8373 RON |
| 30.10.2008 | 1,8561 RON |
| 29.10.2008 | 1,8812 RON |
| 28.10.2008 | 1,8805 RON |
| 27.10.2008 | 1,7486 RON |
| 24.10.2008 | 1,7168 RON |
| 23.10.2008 | 1,6671 RON |
| 22.10.2008 | 1,6933 RON |
| 21.10.2008 | 1,7922 RON |
| 20.10.2008 | 1,8209 RON |
| 17.10.2008 | 1,8402 RON |
| 16.10.2008 | 1,8958 RON |
| 15.10.2008 | 1,9903 RON |
| 14.10.2008 | 1,9988 RON |
| 13.10.2008 | 1,9772 RON |
| 10.10.2008 | 1,9378 RON |
| 09.10.2008 | 2,0126 RON |
| 08.10.2008 | 2,0123 RON |
| 07.10.2008 | 2,1129 RON |
| 06.10.2008 | 2,1642 RON |
| 03.10.2008 | 2,1339 RON |
| 02.10.2008 | 2,0949 RON |
| 01.10.2008 | 2,0816 RON |
| 30.09.2008 | 2,0466 RON |
| 29.09.2008 | 2,0502 RON |
| 26.09.2008 | 2,0364 RON |
| 25.09.2008 | 2,0194 RON |
| 24.09.2008 | 2,0187 RON |
| 23.09.2008 | 2,0009 RON |
| 22.09.2008 | 2,0080 RON |
| 19.09.2008 | 2,0372 RON |
| 18.09.2008 | 1,9930 RON |
| 17.09.2008 | 2,0249 RON |
| 16.09.2008 | 2,0222 RON |
| 15.09.2008 | 2,0107 RON |
| 12.09.2008 | 2,0572 RON |
| 11.09.2008 | 2,0642 RON |
| 10.09.2008 | 2,0584 RON |
| 09.09.2008 | 2,0690 RON |
| 08.09.2008 | 2,0702 RON |
| 05.09.2008 | 2,0390 RON |
| 04.09.2008 | 2,0090 RON |
| 03.09.2008 | 2,0325 RON |
| 02.09.2008 | 2,0474 RON |
| 01.09.2008 | 2,0302 RON |
| 29.08.2008 | 2,0316 RON |
| 28.08.2008 | 2,0305 RON |
| 27.08.2008 | 2,0263 RON |
| 26.08.2008 | 2,0392 RON |
| 25.08.2008 | 2,0094 RON |
| 22.08.2008 | 2,0020 RON |
| 21.08.2008 | 2,0082 RON |
| 20.08.2008 | 2,0096 RON |
| 19.08.2008 | 2,0261 RON |
| 18.08.2008 | 2,0261 RON |
| 15.08.2008 | 2,0319 RON |
| 14.08.2008 | 2,0075 RON |
| 13.08.2008 | 2,0155 RON |
| 12.08.2008 | 2,0196 RON |
| 11.08.2008 | 2,0029 RON |
| 08.08.2008 | 1,9590 RON |
| 07.08.2008 | 1,9294 RON |
| 06.08.2008 | 1,9272 RON |
| 05.08.2008 | 1,9603 RON |
| 04.08.2008 | 1,9522 RON |
| 01.08.2008 | 1,9470 RON |
| 31.07.2008 | 1,9464 RON |
| 30.07.2008 | 1,9025 RON |
| 29.07.2008 | 1,8700 RON |
| 28.07.2008 | 1,8723 RON |
| 25.07.2008 | 1,8801 RON |
| 24.07.2008 | 1,8913 RON |
| 23.07.2008 | 1,9011 RON |
| 22.07.2008 | 1,8700 RON |
| 21.07.2008 | 1,8779 RON |
| 18.07.2008 | 1,8738 RON |
| 17.07.2008 | 1,8596 RON |
| 16.07.2008 | 1,8537 RON |
| 15.07.2008 | 1,8518 RON |
| 14.07.2008 | 1,8522 RON |
| 11.07.2008 | 1,8579 RON |
| 10.07.2008 | 1,8528 RON |
| 09.07.2008 | 1,8449 RON |
| 08.07.2008 | 1,8512 RON |
| 07.07.2008 | 1,8707 RON |
| 04.07.2008 | 1,8601 RON |
| 03.07.2008 | 1,8359 RON |
| 02.07.2008 | 1,8631 RON |
| 01.07.2008 | 1,8622 RON |
| 30.06.2008 | 1,8815 RON |
| 27.06.2008 | 1,8768 RON |
| 26.06.2008 | 1,9120 RON |
| 25.06.2008 | 1,9196 RON |
| 24.06.2008 | 1,9165 RON |
| 23.06.2008 | 1,9305 RON |
| 20.06.2008 | 1,9258 RON |
| 19.06.2008 | 1,9269 RON |
| 18.06.2008 | 1,9308 RON |
| 17.06.2008 | 1,9186 RON |
| 16.06.2008 | 1,9085 RON |
| 13.06.2008 | 1,9070 RON |
| 12.06.2008 | 1,8912 RON |
| 11.06.2008 | 1,8850 RON |
| 10.06.2008 | 1,9063 RON |
| 09.06.2008 | 1,8733 RON |
| 06.06.2008 | 1,8847 RON |
| 05.06.2008 | 1,9112 RON |
| 04.06.2008 | 1,8942 RON |
| 03.06.2008 | 1,8864 RON |
| 02.06.2008 | 1,8930 RON |
| 30.05.2008 | 1,9293 RON |
| 29.05.2008 | 1,9219 RON |
| 28.05.2008 | 1,8955 RON |
| 27.05.2008 | 1,8683 RON |
| 26.05.2008 | 1,8653 RON |
| 23.05.2008 | 1,8801 RON |
| 22.05.2008 | 1,8663 RON |
| 21.05.2008 | 1,8613 RON |
| 20.05.2008 | 1,8842 RON |
| 19.05.2008 | 1,8930 RON |
| 16.05.2008 | 1,9198 RON |
| 15.05.2008 | 1,8918 RON |
| 14.05.2008 | 1,8965 RON |
| 13.05.2008 | 1,8853 RON |
| 12.05.2008 | 1,8914 RON |
| 09.05.2008 | 1,8768 RON |
| 08.05.2008 | 1,8958 RON |
| 07.05.2008 | 1,8947 RON |
| 06.05.2008 | 1,8726 RON |
| 05.05.2008 | 1,8594 RON |
| 02.05.2008 | 1,8567 RON |
| 30.04.2008 | 1,8315 RON |
| 29.04.2008 | 1,8286 RON |
| 25.04.2008 | 1,7951 RON |
| 24.04.2008 | 1,7495 RON |
| 23.04.2008 | 1,7230 RON |
| 22.04.2008 | 1,7051 RON |
| 21.04.2008 | 1,7053 RON |
| 18.04.2008 | 1,7085 RON |
| 17.04.2008 | 1,7013 RON |
| 16.04.2008 | 1,7102 RON |
| 15.04.2008 | 1,7376 RON |
| 14.04.2008 | 1,7511 RON |
| 11.04.2008 | 1,7604 RON |
| 10.04.2008 | 1,7587 RON |
| 09.04.2008 | 1,8061 RON |
| 08.04.2008 | 1,8081 RON |
| 07.04.2008 | 1,8432 RON |
| 04.04.2008 | 1,8188 RON |
| 03.04.2008 | 1,8627 RON |
| 02.04.2008 | 1,8337 RON |
| 01.04.2008 | 1,8027 RON |
| 31.03.2008 | 1,7878 RON |
| 28.03.2008 | 1,8423 RON |
| 27.03.2008 | 1,8620 RON |
| 26.03.2008 | 1,8646 RON |
| 25.03.2008 | 1,9199 RON |
| 24.03.2008 | 1,9366 RON |
| 21.03.2008 | 1,9367 RON |
| 20.03.2008 | 1,9427 RON |
| 19.03.2008 | 1,9245 RON |
| 18.03.2008 | 1,8953 RON |
| 17.03.2008 | 1,8766 RON |
| 14.03.2008 | 1,9451 RON |
| 13.03.2008 | 1,9183 RON |
| 12.03.2008 | 1,9558 RON |
| 11.03.2008 | 1,9210 RON |
| 10.03.2008 | 1,9478 RON |
| 07.03.2008 | 1,9318 RON |
| 06.03.2008 | 1,9811 RON |
| 05.03.2008 | 2,0163 RON |
| 04.03.2008 | 2,0217 RON |
| 03.03.2008 | 2,0246 RON |
| 29.02.2008 | 2,0466 RON |
| 28.02.2008 | 2,0489 RON |
| 27.02.2008 | 2,0477 RON |
| 26.02.2008 | 2,0531 RON |
| 25.02.2008 | 2,0587 RON |
| 22.02.2008 | 2,0510 RON |
| 21.02.2008 | 2,0548 RON |
| 20.02.2008 | 2,0576 RON |
| 19.02.2008 | 2,0675 RON |
| 18.02.2008 | 2,0798 RON |
| 15.02.2008 | 2,0769 RON |
| 14.02.2008 | 2,0868 RON |
| 13.02.2008 | 2,0700 RON |
| 12.02.2008 | 2,0434 RON |
| 11.02.2008 | 2,0424 RON |
| 08.02.2008 | 2,1013 RON |
| 07.02.2008 | 2,0847 RON |
| 06.02.2008 | 2,1107 RON |
| 05.02.2008 | 2,1112 RON |
| 04.02.2008 | 2,0879 RON |
| 01.02.2008 | 2,1217 RON |
| 31.01.2008 | 2,1161 RON |
| 30.01.2008 | 2,1363 RON |
| 29.01.2008 | 2,1465 RON |
| 28.01.2008 | 2,1506 RON |
| 25.01.2008 | 2,1657 RON |
| 24.01.2008 | 2,1481 RON |
| 23.01.2008 | 2,1469 RON |
| 22.01.2008 | 2,1146 RON |
| 21.01.2008 | 2,1228 RON |
| 18.01.2008 | 2,1285 RON |
| 17.01.2008 | 2,1218 RON |
| 16.01.2008 | 2,1325 RON |
| 15.01.2008 | 2,1633 RON |
| 14.01.2008 | 2,1642 RON |
| 11.01.2008 | 2,1540 RON |
| 10.01.2008 | 2,1612 RON |
| 09.01.2008 | 2,1297 RON |
| 08.01.2008 | 2,1101 RON |
| 07.01.2008 | 2,0839 RON |
| 04.01.2008 | 2,1042 RON |
| 03.01.2008 | 2,0768 RON |