BNR · ISTORIC
Curs BNR 2018
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2018, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru BRL.
Cursul BRL în 2018
1.0496
+0.0012
(+0.11%)
Ultima cotație: 31.12.2018
Minimul anului
0.9429
-0.2902
(-23.53%)
14.09.2018
față de 14.09.2017 (1.2331)
Maximul anului
1.2044
-0.1239
(-9.33%)
09.01.2018
față de 09.01.2017 (1.3283)
Evoluție 2018
min 0.9429 · max 1.2044
Media anuală
1.0835
Prima cotație
03.01.2018
1.1841
Ultima cotație
31.12.2018
1.0496
Variație totală
-0.1345
-11.36%
Cea mai mare creștere
11.06.2018
+0.0509
Cea mai mare scădere
10.04.2018
-0.0352
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2018 (BRL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului BRL în 2018
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2018
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.9699
Aug1.0268
Iul1.0398
Cele mai mari medii lunare
Ian1.1883
Feb1.1609
Mar1.1533
Date importante în 2018
Prima cotație (an)03.01.20181.1841
Ultima cotație (an)31.12.20181.0496
Cea mai mare creștere (zi)11.06.2018+0.0509
Cea mai mare scădere (zi)10.04.2018-0.0352
Cea mai mare valoare09.01.20181.2044
Cea mai mică valoare14.09.20180.9429
Curs BRL pe luni în 2018
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 1,1883 | 1,1753 | 1,2044 | 20 |
| Februarie | 1,1609 | 1,1442 | 1,1767 | 20 |
| Martie | 1,1533 | 1,1298 | 1,1770 | 22 |
| Aprilie | 1,1139 | 1,0952 | 1,1430 | 19 |
| Mai | 1,0824 | 1,0531 | 1,1073 | 21 |
| Iunie | 1,0564 | 1,0145 | 1,0788 | 20 |
| Iulie | 1,0398 | 1,0126 | 1,0711 | 22 |
| August | 1,0268 | 0,9587 | 1,0792 | 22 |
| Septembrie | 0,9699 | 0,9429 | 1,0020 | 20 |
| Octombrie | 1,0757 | 0,9906 | 1,1227 | 23 |
| Noiembrie | 1,0864 | 1,0453 | 1,1078 | 21 |
| Decembrie | 1,0517 | 1,0394 | 1,0656 | 19 |
Valori zilnice BRL/RON în 2018
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2018 | 1,0496 RON |
| 28.12.2018 | 1,0484 RON |
| 27.12.2018 | 1,0394 RON |
| 24.12.2018 | 1,0422 RON |
| 21.12.2018 | 1,0590 RON |
| 20.12.2018 | 1,0420 RON |
| 19.12.2018 | 1,0440 RON |
| 18.12.2018 | 1,0468 RON |
| 17.12.2018 | 1,0484 RON |
| 14.12.2018 | 1,0587 RON |
| 13.12.2018 | 1,0599 RON |
| 12.12.2018 | 1,0533 RON |
| 11.12.2018 | 1,0432 RON |
| 10.12.2018 | 1,0434 RON |
| 07.12.2018 | 1,0542 RON |
| 06.12.2018 | 1,0622 RON |
| 05.12.2018 | 1,0656 RON |
| 04.12.2018 | 1,0612 RON |
| 03.12.2018 | 1,0614 RON |
| 29.11.2018 | 1,0648 RON |
| 28.11.2018 | 1,0647 RON |
| 27.11.2018 | 1,0453 RON |
| 26.11.2018 | 1,0710 RON |
| 23.11.2018 | 1,0782 RON |
| 22.11.2018 | 1,0737 RON |
| 21.11.2018 | 1,0916 RON |
| 20.11.2018 | 1,0861 RON |
| 19.11.2018 | 1,0914 RON |
| 16.11.2018 | 1,0882 RON |
| 15.11.2018 | 1,0910 RON |
| 14.11.2018 | 1,0870 RON |
| 13.11.2018 | 1,1008 RON |
| 12.11.2018 | 1,1073 RON |
| 09.11.2018 | 1,0918 RON |
| 08.11.2018 | 1,0940 RON |
| 07.11.2018 | 1,0789 RON |
| 06.11.2018 | 1,0975 RON |
| 05.11.2018 | 1,1078 RON |
| 02.11.2018 | 1,1019 RON |
| 01.11.2018 | 1,1015 RON |
| 31.10.2018 | 1,1130 RON |
| 30.10.2018 | 1,1051 RON |
| 29.10.2018 | 1,1227 RON |
| 26.10.2018 | 1,1080 RON |
| 25.10.2018 | 1,0946 RON |
| 24.10.2018 | 1,1040 RON |
| 23.10.2018 | 1,1031 RON |
| 22.10.2018 | 1,0917 RON |
| 19.10.2018 | 1,0953 RON |
| 18.10.2018 | 1,0981 RON |
| 17.10.2018 | 1,0833 RON |
| 16.10.2018 | 1,0799 RON |
| 15.10.2018 | 1,0645 RON |
| 12.10.2018 | 1,0632 RON |
| 11.10.2018 | 1,0753 RON |
| 10.10.2018 | 1,0923 RON |
| 09.10.2018 | 1,0771 RON |
| 08.10.2018 | 1,0593 RON |
| 05.10.2018 | 1,0484 RON |
| 04.10.2018 | 1,0403 RON |
| 03.10.2018 | 1,0232 RON |
| 02.10.2018 | 1,0082 RON |
| 01.10.2018 | 0,9906 RON |
| 28.09.2018 | 1,0020 RON |
| 27.09.2018 | 0,9881 RON |
| 26.09.2018 | 0,9719 RON |
| 25.09.2018 | 0,9679 RON |
| 24.09.2018 | 0,9771 RON |
| 21.09.2018 | 0,9692 RON |
| 20.09.2018 | 0,9619 RON |
| 19.09.2018 | 0,9558 RON |
| 18.09.2018 | 0,9626 RON |
| 17.09.2018 | 0,9550 RON |
| 14.09.2018 | 0,9429 RON |
| 13.09.2018 | 0,9595 RON |
| 12.09.2018 | 0,9634 RON |
| 11.09.2018 | 0,9775 RON |
| 10.09.2018 | 0,9858 RON |
| 07.09.2018 | 0,9822 RON |
| 06.09.2018 | 0,9627 RON |
| 05.09.2018 | 0,9633 RON |
| 04.09.2018 | 0,9636 RON |
| 03.09.2018 | 0,9855 RON |
| 31.08.2018 | 0,9587 RON |
| 30.08.2018 | 0,9666 RON |
| 29.08.2018 | 0,9636 RON |
| 28.08.2018 | 0,9739 RON |
| 27.08.2018 | 0,9730 RON |
| 24.08.2018 | 0,9741 RON |
| 23.08.2018 | 0,9955 RON |
| 22.08.2018 | 0,9896 RON |
| 21.08.2018 | 1,0162 RON |
| 20.08.2018 | 1,0413 RON |
| 17.08.2018 | 1,0468 RON |
| 16.08.2018 | 1,0500 RON |
| 14.08.2018 | 1,0519 RON |
| 13.08.2018 | 1,0610 RON |
| 10.08.2018 | 1,0679 RON |
| 09.08.2018 | 1,0616 RON |
| 08.08.2018 | 1,0667 RON |
| 07.08.2018 | 1,0721 RON |
| 06.08.2018 | 1,0792 RON |
| 03.08.2018 | 1,0642 RON |
| 02.08.2018 | 1,0616 RON |
| 01.08.2018 | 1,0551 RON |
| 31.07.2018 | 1,0588 RON |
| 30.07.2018 | 1,0653 RON |
| 27.07.2018 | 1,0638 RON |
| 26.07.2018 | 1,0711 RON |
| 25.07.2018 | 1,0554 RON |
| 24.07.2018 | 1,0491 RON |
| 23.07.2018 | 1,0553 RON |
| 20.07.2018 | 1,0432 RON |
| 19.07.2018 | 1,0420 RON |
| 18.07.2018 | 1,0431 RON |
| 17.07.2018 | 1,0283 RON |
| 16.07.2018 | 1,0331 RON |
| 13.07.2018 | 1,0319 RON |
| 12.07.2018 | 1,0291 RON |
| 11.07.2018 | 1,0429 RON |
| 10.07.2018 | 1,0261 RON |
| 09.07.2018 | 1,0252 RON |
| 06.07.2018 | 1,0126 RON |
| 05.07.2018 | 1,0196 RON |
| 04.07.2018 | 1,0279 RON |
| 03.07.2018 | 1,0196 RON |
| 02.07.2018 | 1,0328 RON |
| 29.06.2018 | 1,0364 RON |
| 28.06.2018 | 1,0429 RON |
| 27.06.2018 | 1,0533 RON |
| 26.06.2018 | 1,0586 RON |
| 25.06.2018 | 1,0580 RON |
| 22.06.2018 | 1,0627 RON |
| 21.06.2018 | 1,0745 RON |
| 20.06.2018 | 1,0767 RON |
| 19.06.2018 | 1,0785 RON |
| 18.06.2018 | 1,0788 RON |
| 15.06.2018 | 1,0554 RON |
| 14.06.2018 | 1,0607 RON |
| 13.06.2018 | 1,0682 RON |
| 12.06.2018 | 1,0646 RON |
| 11.06.2018 | 1,0654 RON |
| 08.06.2018 | 1,0145 RON |
| 07.06.2018 | 1,0237 RON |
| 06.06.2018 | 1,0389 RON |
| 05.06.2018 | 1,0617 RON |
| 04.06.2018 | 1,0545 RON |
| 31.05.2018 | 1,0671 RON |
| 30.05.2018 | 1,0725 RON |
| 29.05.2018 | 1,0783 RON |
| 25.05.2018 | 1,0830 RON |
| 24.05.2018 | 1,0870 RON |
| 23.05.2018 | 1,0830 RON |
| 22.05.2018 | 1,0632 RON |
| 21.05.2018 | 1,0531 RON |
| 18.05.2018 | 1,0634 RON |
| 17.05.2018 | 1,0671 RON |
| 16.05.2018 | 1,0745 RON |
| 15.05.2018 | 1,0709 RON |
| 14.05.2018 | 1,0736 RON |
| 11.05.2018 | 1,0940 RON |
| 10.05.2018 | 1,0868 RON |
| 09.05.2018 | 1,0993 RON |
| 08.05.2018 | 1,1025 RON |
| 07.05.2018 | 1,1055 RON |
| 04.05.2018 | 1,1035 RON |
| 03.05.2018 | 1,0943 RON |
| 02.05.2018 | 1,1073 RON |
| 30.04.2018 | 1,1130 RON |
| 27.04.2018 | 1,1105 RON |
| 26.04.2018 | 1,0952 RON |
| 25.04.2018 | 1,0960 RON |
| 24.04.2018 | 1,1042 RON |
| 23.04.2018 | 1,1157 RON |
| 20.04.2018 | 1,1195 RON |
| 19.04.2018 | 1,1139 RON |
| 18.04.2018 | 1,1036 RON |
| 17.04.2018 | 1,0993 RON |
| 16.04.2018 | 1,0977 RON |
| 13.04.2018 | 1,1070 RON |
| 12.04.2018 | 1,1192 RON |
| 11.04.2018 | 1,1046 RON |
| 10.04.2018 | 1,1052 RON |
| 05.04.2018 | 1,1404 RON |
| 04.04.2018 | 1,1347 RON |
| 03.04.2018 | 1,1430 RON |
| 02.04.2018 | 1,1420 RON |
| 30.03.2018 | 1,1431 RON |
| 29.03.2018 | 1,1389 RON |
| 28.03.2018 | 1,1298 RON |
| 27.03.2018 | 1,1310 RON |
| 26.03.2018 | 1,1325 RON |
| 23.03.2018 | 1,1414 RON |
| 22.03.2018 | 1,1573 RON |
| 21.03.2018 | 1,1474 RON |
| 20.03.2018 | 1,1532 RON |
| 19.03.2018 | 1,1569 RON |
| 16.03.2018 | 1,1515 RON |
| 15.03.2018 | 1,1570 RON |
| 14.03.2018 | 1,1562 RON |
| 13.03.2018 | 1,1581 RON |
| 12.03.2018 | 1,1631 RON |
| 09.03.2018 | 1,1588 RON |
| 08.03.2018 | 1,1600 RON |
| 07.03.2018 | 1,1673 RON |
| 06.03.2018 | 1,1640 RON |
| 05.03.2018 | 1,1630 RON |
| 02.03.2018 | 1,1661 RON |
| 01.03.2018 | 1,1770 RON |
| 28.02.2018 | 1,1727 RON |
| 27.02.2018 | 1,1719 RON |
| 26.02.2018 | 1,1654 RON |
| 23.02.2018 | 1,1634 RON |
| 22.02.2018 | 1,1583 RON |
| 21.02.2018 | 1,1619 RON |
| 20.02.2018 | 1,1680 RON |
| 19.02.2018 | 1,1615 RON |
| 16.02.2018 | 1,1557 RON |
| 15.02.2018 | 1,1605 RON |
| 14.02.2018 | 1,1442 RON |
| 13.02.2018 | 1,1452 RON |
| 12.02.2018 | 1,1506 RON |
| 09.02.2018 | 1,1558 RON |
| 08.02.2018 | 1,1623 RON |
| 07.02.2018 | 1,1656 RON |
| 06.02.2018 | 1,1473 RON |
| 05.02.2018 | 1,1549 RON |
| 02.02.2018 | 1,1767 RON |
| 01.02.2018 | 1,1751 RON |
| 31.01.2018 | 1,1760 RON |
| 30.01.2018 | 1,1859 RON |
| 29.01.2018 | 1,1883 RON |
| 26.01.2018 | 1,1890 RON |
| 25.01.2018 | 1,1948 RON |
| 23.01.2018 | 1,1904 RON |
| 22.01.2018 | 1,1907 RON |
| 19.01.2018 | 1,1846 RON |
| 18.01.2018 | 1,1803 RON |
| 17.01.2018 | 1,1806 RON |
| 16.01.2018 | 1,1869 RON |
| 15.01.2018 | 1,1753 RON |
| 12.01.2018 | 1,1892 RON |
| 11.01.2018 | 1,2025 RON |
| 10.01.2018 | 1,1914 RON |
| 09.01.2018 | 1,2044 RON |
| 08.01.2018 | 1,1951 RON |
| 05.01.2018 | 1,1897 RON |
| 04.01.2018 | 1,1870 RON |
| 03.01.2018 | 1,1841 RON |