BNR · ISTORIC
Curs BNR 2016
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru BRL.
Cursul BRL în 2016
1.3222
+0.0022
(+0.17%)
Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.9849
-0.3952
(-28.64%)
17.02.2016
față de 17.02.2015 (1.3801)
Maximul anului
1.3299
+0.2867
(+27.48%)
28.12.2016
față de 28.12.2015 (1.0432)
Evoluție 2016
min 0.9849 · max 1.3299
Media anuală
1.1701
Prima cotație
04.01.2016
1.0450
Ultima cotație
30.12.2016
1.3222
Variație totală
+0.2772
+26.53%
Cea mai mare creștere
24.06.2016
+0.0444
Cea mai mare scădere
02.12.2016
-0.0675
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (BRL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului BRL în 2016
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2016
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb1.0194
Ian1.0286
Mar1.0845
Cele mai mari medii lunare
Oct1.2781
Dec1.2743
Noi1.2494
Date importante în 2016
Prima cotație (an)04.01.20161.0450
Ultima cotație (an)30.12.20161.3222
Cea mai mare creștere (zi)24.06.2016+0.0444
Cea mai mare scădere (zi)02.12.2016-0.0675
Cea mai mare valoare28.12.20161.3299
Cea mai mică valoare17.02.20160.9849
Curs BRL pe luni în 2016
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 1,0286 | 1,0054 | 1,0503 | 20 |
| Februarie | 1,0194 | 0,9849 | 1,0438 | 21 |
| Martie | 1,0845 | 1,0219 | 1,1243 | 23 |
| Aprilie | 1,1098 | 1,0675 | 1,1442 | 21 |
| Mai | 1,1269 | 1,0980 | 1,1466 | 21 |
| Iunie | 1,1735 | 1,1253 | 1,2509 | 21 |
| Iulie | 1,2366 | 1,2130 | 1,2652 | 21 |
| August | 1,2395 | 1,2181 | 1,2800 | 22 |
| Septembrie | 1,2218 | 1,1829 | 1,2406 | 22 |
| Octombrie | 1,2781 | 1,2138 | 1,3222 | 21 |
| Noiembrie | 1,2494 | 1,2167 | 1,2796 | 21 |
| Decembrie | 1,2743 | 1,1854 | 1,3299 | 20 |
Valori zilnice BRL/RON în 2016
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2016 | 1,3222 RON |
| 29.12.2016 | 1,3200 RON |
| 28.12.2016 | 1,3299 RON |
| 27.12.2016 | 1,3231 RON |
| 23.12.2016 | 1,3192 RON |
| 22.12.2016 | 1,2966 RON |
| 21.12.2016 | 1,2950 RON |
| 20.12.2016 | 1,2928 RON |
| 19.12.2016 | 1,2739 RON |
| 16.12.2016 | 1,2840 RON |
| 15.12.2016 | 1,2801 RON |
| 14.12.2016 | 1,2726 RON |
| 13.12.2016 | 1,2725 RON |
| 12.12.2016 | 1,2588 RON |
| 09.12.2016 | 1,2558 RON |
| 08.12.2016 | 1,2333 RON |
| 07.12.2016 | 1,2318 RON |
| 06.12.2016 | 1,2211 RON |
| 05.12.2016 | 1,2172 RON |
| 02.12.2016 | 1,1854 RON |
| 29.11.2016 | 1,2529 RON |
| 28.11.2016 | 1,2405 RON |
| 25.11.2016 | 1,2547 RON |
| 24.11.2016 | 1,2409 RON |
| 23.11.2016 | 1,2663 RON |
| 22.11.2016 | 1,2527 RON |
| 21.11.2016 | 1,2551 RON |
| 18.11.2016 | 1,2385 RON |
| 17.11.2016 | 1,2221 RON |
| 16.11.2016 | 1,2274 RON |
| 15.11.2016 | 1,2167 RON |
| 14.11.2016 | 1,2370 RON |
| 11.11.2016 | 1,2222 RON |
| 10.11.2016 | 1,2746 RON |
| 09.11.2016 | 1,2772 RON |
| 08.11.2016 | 1,2749 RON |
| 07.11.2016 | 1,2567 RON |
| 04.11.2016 | 1,2448 RON |
| 03.11.2016 | 1,2481 RON |
| 02.11.2016 | 1,2550 RON |
| 01.11.2016 | 1,2796 RON |
| 31.10.2016 | 1,2831 RON |
| 28.10.2016 | 1,3029 RON |
| 27.10.2016 | 1,3137 RON |
| 26.10.2016 | 1,3222 RON |
| 25.10.2016 | 1,3206 RON |
| 24.10.2016 | 1,3133 RON |
| 21.10.2016 | 1,3175 RON |
| 20.10.2016 | 1,2966 RON |
| 19.10.2016 | 1,2835 RON |
| 18.10.2016 | 1,2775 RON |
| 17.10.2016 | 1,2811 RON |
| 14.10.2016 | 1,2852 RON |
| 13.10.2016 | 1,2772 RON |
| 12.10.2016 | 1,2757 RON |
| 11.10.2016 | 1,2608 RON |
| 10.10.2016 | 1,2555 RON |
| 07.10.2016 | 1,2519 RON |
| 06.10.2016 | 1,2429 RON |
| 05.10.2016 | 1,2192 RON |
| 04.10.2016 | 1,2453 RON |
| 03.10.2016 | 1,2138 RON |
| 30.09.2016 | 1,2216 RON |
| 29.09.2016 | 1,2343 RON |
| 28.09.2016 | 1,2260 RON |
| 27.09.2016 | 1,2201 RON |
| 26.09.2016 | 1,2202 RON |
| 23.09.2016 | 1,2319 RON |
| 22.09.2016 | 1,2329 RON |
| 21.09.2016 | 1,2255 RON |
| 20.09.2016 | 1,2171 RON |
| 19.09.2016 | 1,2193 RON |
| 16.09.2016 | 1,2000 RON |
| 15.09.2016 | 1,1829 RON |
| 14.09.2016 | 1,1948 RON |
| 13.09.2016 | 1,2201 RON |
| 12.09.2016 | 1,2130 RON |
| 09.09.2016 | 1,2281 RON |
| 08.09.2016 | 1,2368 RON |
| 07.09.2016 | 1,2390 RON |
| 06.09.2016 | 1,2244 RON |
| 05.09.2016 | 1,2232 RON |
| 02.09.2016 | 1,2287 RON |
| 01.09.2016 | 1,2406 RON |
| 31.08.2016 | 1,2340 RON |
| 30.08.2016 | 1,2337 RON |
| 29.08.2016 | 1,2226 RON |
| 26.08.2016 | 1,2205 RON |
| 25.08.2016 | 1,2227 RON |
| 24.08.2016 | 1,2211 RON |
| 23.08.2016 | 1,2296 RON |
| 22.08.2016 | 1,2312 RON |
| 19.08.2016 | 1,2181 RON |
| 18.08.2016 | 1,2351 RON |
| 17.08.2016 | 1,2385 RON |
| 16.08.2016 | 1,2407 RON |
| 12.08.2016 | 1,2734 RON |
| 11.08.2016 | 1,2800 RON |
| 10.08.2016 | 1,2672 RON |
| 09.08.2016 | 1,2685 RON |
| 08.08.2016 | 1,2703 RON |
| 05.08.2016 | 1,2556 RON |
| 04.08.2016 | 1,2375 RON |
| 03.08.2016 | 1,2211 RON |
| 02.08.2016 | 1,2195 RON |
| 01.08.2016 | 1,2274 RON |
| 29.07.2016 | 1,2214 RON |
| 28.07.2016 | 1,2336 RON |
| 27.07.2016 | 1,2396 RON |
| 26.07.2016 | 1,2330 RON |
| 25.07.2016 | 1,2417 RON |
| 22.07.2016 | 1,2367 RON |
| 21.07.2016 | 1,2434 RON |
| 20.07.2016 | 1,2491 RON |
| 19.07.2016 | 1,2430 RON |
| 18.07.2016 | 1,2328 RON |
| 15.07.2016 | 1,2394 RON |
| 14.07.2016 | 1,2367 RON |
| 13.07.2016 | 1,2304 RON |
| 12.07.2016 | 1,2213 RON |
| 11.07.2016 | 1,2357 RON |
| 08.07.2016 | 1,2130 RON |
| 07.07.2016 | 1,2233 RON |
| 06.07.2016 | 1,2378 RON |
| 05.07.2016 | 1,2357 RON |
| 04.07.2016 | 1,2551 RON |
| 01.07.2016 | 1,2652 RON |
| 30.06.2016 | 1,2509 RON |
| 29.06.2016 | 1,2379 RON |
| 28.06.2016 | 1,2025 RON |
| 27.06.2016 | 1,2153 RON |
| 24.06.2016 | 1,2208 RON |
| 23.06.2016 | 1,1764 RON |
| 22.06.2016 | 1,1755 RON |
| 21.06.2016 | 1,1789 RON |
| 17.06.2016 | 1,1632 RON |
| 16.06.2016 | 1,1617 RON |
| 15.06.2016 | 1,1609 RON |
| 14.06.2016 | 1,1603 RON |
| 13.06.2016 | 1,1738 RON |
| 10.06.2016 | 1,1747 RON |
| 09.06.2016 | 1,1827 RON |
| 08.06.2016 | 1,1526 RON |
| 07.06.2016 | 1,1367 RON |
| 06.06.2016 | 1,1296 RON |
| 03.06.2016 | 1,1338 RON |
| 02.06.2016 | 1,1253 RON |
| 01.06.2016 | 1,1307 RON |
| 31.05.2016 | 1,1356 RON |
| 30.05.2016 | 1,1201 RON |
| 27.05.2016 | 1,1257 RON |
| 26.05.2016 | 1,1248 RON |
| 25.05.2016 | 1,1325 RON |
| 24.05.2016 | 1,1305 RON |
| 23.05.2016 | 1,1466 RON |
| 20.05.2016 | 1,1273 RON |
| 19.05.2016 | 1,1289 RON |
| 18.05.2016 | 1,1428 RON |
| 17.05.2016 | 1,1313 RON |
| 16.05.2016 | 1,1238 RON |
| 13.05.2016 | 1,1430 RON |
| 12.05.2016 | 1,1428 RON |
| 11.05.2016 | 1,1343 RON |
| 10.05.2016 | 1,1216 RON |
| 09.05.2016 | 1,1257 RON |
| 06.05.2016 | 1,1144 RON |
| 05.05.2016 | 1,1099 RON |
| 04.05.2016 | 1,0980 RON |
| 03.05.2016 | 1,1049 RON |
| 29.04.2016 | 1,1287 RON |
| 28.04.2016 | 1,1173 RON |
| 27.04.2016 | 1,1209 RON |
| 26.04.2016 | 1,1169 RON |
| 25.04.2016 | 1,1160 RON |
| 22.04.2016 | 1,1237 RON |
| 21.04.2016 | 1,1242 RON |
| 20.04.2016 | 1,1181 RON |
| 19.04.2016 | 1,0943 RON |
| 18.04.2016 | 1,1220 RON |
| 15.04.2016 | 1,1442 RON |
| 14.04.2016 | 1,1359 RON |
| 13.04.2016 | 1,1313 RON |
| 12.04.2016 | 1,1229 RON |
| 11.04.2016 | 1,0936 RON |
| 08.04.2016 | 1,0675 RON |
| 07.04.2016 | 1,0762 RON |
| 06.04.2016 | 1,0688 RON |
| 05.04.2016 | 1,0851 RON |
| 04.04.2016 | 1,1058 RON |
| 01.04.2016 | 1,0917 RON |
| 31.03.2016 | 1,0941 RON |
| 30.03.2016 | 1,0845 RON |
| 29.03.2016 | 1,0994 RON |
| 28.03.2016 | 1,0833 RON |
| 25.03.2016 | 1,0850 RON |
| 24.03.2016 | 1,0859 RON |
| 23.03.2016 | 1,1146 RON |
| 22.03.2016 | 1,1002 RON |
| 21.03.2016 | 1,0931 RON |
| 18.03.2016 | 1,0938 RON |
| 17.03.2016 | 1,0572 RON |
| 16.03.2016 | 1,0721 RON |
| 15.03.2016 | 1,1021 RON |
| 14.03.2016 | 1,1243 RON |
| 11.03.2016 | 1,1147 RON |
| 10.03.2016 | 1,1043 RON |
| 09.03.2016 | 1,0847 RON |
| 08.03.2016 | 1,0720 RON |
| 07.03.2016 | 1,0840 RON |
| 04.03.2016 | 1,0709 RON |
| 03.03.2016 | 1,0538 RON |
| 02.03.2016 | 1,0482 RON |
| 01.03.2016 | 1,0219 RON |
| 29.02.2016 | 1,0261 RON |
| 26.02.2016 | 1,0246 RON |
| 25.02.2016 | 1,0249 RON |
| 24.02.2016 | 1,0304 RON |
| 23.02.2016 | 1,0286 RON |
| 22.02.2016 | 1,0070 RON |
| 19.02.2016 | 0,9991 RON |
| 18.02.2016 | 1,0062 RON |
| 17.02.2016 | 0,9849 RON |
| 16.02.2016 | 1,0004 RON |
| 15.02.2016 | 0,9980 RON |
| 12.02.2016 | 0,9924 RON |
| 11.02.2016 | 1,0099 RON |
| 10.02.2016 | 1,0259 RON |
| 09.02.2016 | 1,0285 RON |
| 08.02.2016 | 1,0278 RON |
| 05.02.2016 | 1,0347 RON |
| 04.02.2016 | 1,0350 RON |
| 03.02.2016 | 1,0354 RON |
| 02.02.2016 | 1,0438 RON |
| 01.02.2016 | 1,0438 RON |
| 29.01.2016 | 1,0197 RON |
| 28.01.2016 | 1,0151 RON |
| 27.01.2016 | 1,0236 RON |
| 26.01.2016 | 1,0242 RON |
| 25.01.2016 | 1,0217 RON |
| 22.01.2016 | 1,0054 RON |
| 21.01.2016 | 1,0146 RON |
| 20.01.2016 | 1,0202 RON |
| 19.01.2016 | 1,0278 RON |
| 18.01.2016 | 1,0295 RON |
| 15.01.2016 | 1,0358 RON |
| 14.01.2016 | 1,0342 RON |
| 13.01.2016 | 1,0406 RON |
| 12.01.2016 | 1,0307 RON |
| 11.01.2016 | 1,0327 RON |
| 08.01.2016 | 1,0292 RON |
| 07.01.2016 | 1,0330 RON |
| 06.01.2016 | 1,0503 RON |
| 05.01.2016 | 1,0390 RON |
| 04.01.2016 | 1,0450 RON |