BNR · ISTORIC

Curs BNR 2016

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru BRL.

Cursul BRL în 2016 1.3222 +0.0022 (+0.17%) Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.9849 -0.3952 (-28.64%)
17.02.2016 față de 17.02.2015 (1.3801)
Maximul anului
1.3299 +0.2867 (+27.48%)
28.12.2016 față de 28.12.2015 (1.0432)
Evoluție 2016 min 0.9849 · max 1.3299
Media anuală 1.1701
Prima cotație 04.01.2016 1.0450
Ultima cotație 30.12.2016 1.3222
Variație totală +0.2772 +26.53%
Cea mai mare creștere 24.06.2016 +0.0444
Cea mai mare scădere 02.12.2016 -0.0675

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (BRL)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului BRL în 2016

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2016

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Feb1.0194
Ian1.0286
Mar1.0845

Cele mai mari medii lunare

Oct1.2781
Dec1.2743
Noi1.2494

Date importante în 2016

Prima cotație (an)04.01.20161.0450
Ultima cotație (an)30.12.20161.3222
Cea mai mare creștere (zi)24.06.2016+0.0444
Cea mai mare scădere (zi)02.12.2016-0.0675
Cea mai mare valoare28.12.20161.3299
Cea mai mică valoare17.02.20160.9849

Curs BRL pe luni în 2016

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 1,0286 1,0054 1,0503 20
Februarie 1,0194 0,9849 1,0438 21
Martie 1,0845 1,0219 1,1243 23
Aprilie 1,1098 1,0675 1,1442 21
Mai 1,1269 1,0980 1,1466 21
Iunie 1,1735 1,1253 1,2509 21
Iulie 1,2366 1,2130 1,2652 21
August 1,2395 1,2181 1,2800 22
Septembrie 1,2218 1,1829 1,2406 22
Octombrie 1,2781 1,2138 1,3222 21
Noiembrie 1,2494 1,2167 1,2796 21
Decembrie 1,2743 1,1854 1,3299 20

Valori zilnice BRL/RON în 2016

DataCurs
30.12.2016 1,3222 RON
29.12.2016 1,3200 RON
28.12.2016 1,3299 RON
27.12.2016 1,3231 RON
23.12.2016 1,3192 RON
22.12.2016 1,2966 RON
21.12.2016 1,2950 RON
20.12.2016 1,2928 RON
19.12.2016 1,2739 RON
16.12.2016 1,2840 RON
15.12.2016 1,2801 RON
14.12.2016 1,2726 RON
13.12.2016 1,2725 RON
12.12.2016 1,2588 RON
09.12.2016 1,2558 RON
08.12.2016 1,2333 RON
07.12.2016 1,2318 RON
06.12.2016 1,2211 RON
05.12.2016 1,2172 RON
02.12.2016 1,1854 RON
29.11.2016 1,2529 RON
28.11.2016 1,2405 RON
25.11.2016 1,2547 RON
24.11.2016 1,2409 RON
23.11.2016 1,2663 RON
22.11.2016 1,2527 RON
21.11.2016 1,2551 RON
18.11.2016 1,2385 RON
17.11.2016 1,2221 RON
16.11.2016 1,2274 RON
15.11.2016 1,2167 RON
14.11.2016 1,2370 RON
11.11.2016 1,2222 RON
10.11.2016 1,2746 RON
09.11.2016 1,2772 RON
08.11.2016 1,2749 RON
07.11.2016 1,2567 RON
04.11.2016 1,2448 RON
03.11.2016 1,2481 RON
02.11.2016 1,2550 RON
01.11.2016 1,2796 RON
31.10.2016 1,2831 RON
28.10.2016 1,3029 RON
27.10.2016 1,3137 RON
26.10.2016 1,3222 RON
25.10.2016 1,3206 RON
24.10.2016 1,3133 RON
21.10.2016 1,3175 RON
20.10.2016 1,2966 RON
19.10.2016 1,2835 RON
18.10.2016 1,2775 RON
17.10.2016 1,2811 RON
14.10.2016 1,2852 RON
13.10.2016 1,2772 RON
12.10.2016 1,2757 RON
11.10.2016 1,2608 RON
10.10.2016 1,2555 RON
07.10.2016 1,2519 RON
06.10.2016 1,2429 RON
05.10.2016 1,2192 RON
04.10.2016 1,2453 RON
03.10.2016 1,2138 RON
30.09.2016 1,2216 RON
29.09.2016 1,2343 RON
28.09.2016 1,2260 RON
27.09.2016 1,2201 RON
26.09.2016 1,2202 RON
23.09.2016 1,2319 RON
22.09.2016 1,2329 RON
21.09.2016 1,2255 RON
20.09.2016 1,2171 RON
19.09.2016 1,2193 RON
16.09.2016 1,2000 RON
15.09.2016 1,1829 RON
14.09.2016 1,1948 RON
13.09.2016 1,2201 RON
12.09.2016 1,2130 RON
09.09.2016 1,2281 RON
08.09.2016 1,2368 RON
07.09.2016 1,2390 RON
06.09.2016 1,2244 RON
05.09.2016 1,2232 RON
02.09.2016 1,2287 RON
01.09.2016 1,2406 RON
31.08.2016 1,2340 RON
30.08.2016 1,2337 RON
29.08.2016 1,2226 RON
26.08.2016 1,2205 RON
25.08.2016 1,2227 RON
24.08.2016 1,2211 RON
23.08.2016 1,2296 RON
22.08.2016 1,2312 RON
19.08.2016 1,2181 RON
18.08.2016 1,2351 RON
17.08.2016 1,2385 RON
16.08.2016 1,2407 RON
12.08.2016 1,2734 RON
11.08.2016 1,2800 RON
10.08.2016 1,2672 RON
09.08.2016 1,2685 RON
08.08.2016 1,2703 RON
05.08.2016 1,2556 RON
04.08.2016 1,2375 RON
03.08.2016 1,2211 RON
02.08.2016 1,2195 RON
01.08.2016 1,2274 RON
29.07.2016 1,2214 RON
28.07.2016 1,2336 RON
27.07.2016 1,2396 RON
26.07.2016 1,2330 RON
25.07.2016 1,2417 RON
22.07.2016 1,2367 RON
21.07.2016 1,2434 RON
20.07.2016 1,2491 RON
19.07.2016 1,2430 RON
18.07.2016 1,2328 RON
15.07.2016 1,2394 RON
14.07.2016 1,2367 RON
13.07.2016 1,2304 RON
12.07.2016 1,2213 RON
11.07.2016 1,2357 RON
08.07.2016 1,2130 RON
07.07.2016 1,2233 RON
06.07.2016 1,2378 RON
05.07.2016 1,2357 RON
04.07.2016 1,2551 RON
01.07.2016 1,2652 RON
30.06.2016 1,2509 RON
29.06.2016 1,2379 RON
28.06.2016 1,2025 RON
27.06.2016 1,2153 RON
24.06.2016 1,2208 RON
23.06.2016 1,1764 RON
22.06.2016 1,1755 RON
21.06.2016 1,1789 RON
17.06.2016 1,1632 RON
16.06.2016 1,1617 RON
15.06.2016 1,1609 RON
14.06.2016 1,1603 RON
13.06.2016 1,1738 RON
10.06.2016 1,1747 RON
09.06.2016 1,1827 RON
08.06.2016 1,1526 RON
07.06.2016 1,1367 RON
06.06.2016 1,1296 RON
03.06.2016 1,1338 RON
02.06.2016 1,1253 RON
01.06.2016 1,1307 RON
31.05.2016 1,1356 RON
30.05.2016 1,1201 RON
27.05.2016 1,1257 RON
26.05.2016 1,1248 RON
25.05.2016 1,1325 RON
24.05.2016 1,1305 RON
23.05.2016 1,1466 RON
20.05.2016 1,1273 RON
19.05.2016 1,1289 RON
18.05.2016 1,1428 RON
17.05.2016 1,1313 RON
16.05.2016 1,1238 RON
13.05.2016 1,1430 RON
12.05.2016 1,1428 RON
11.05.2016 1,1343 RON
10.05.2016 1,1216 RON
09.05.2016 1,1257 RON
06.05.2016 1,1144 RON
05.05.2016 1,1099 RON
04.05.2016 1,0980 RON
03.05.2016 1,1049 RON
29.04.2016 1,1287 RON
28.04.2016 1,1173 RON
27.04.2016 1,1209 RON
26.04.2016 1,1169 RON
25.04.2016 1,1160 RON
22.04.2016 1,1237 RON
21.04.2016 1,1242 RON
20.04.2016 1,1181 RON
19.04.2016 1,0943 RON
18.04.2016 1,1220 RON
15.04.2016 1,1442 RON
14.04.2016 1,1359 RON
13.04.2016 1,1313 RON
12.04.2016 1,1229 RON
11.04.2016 1,0936 RON
08.04.2016 1,0675 RON
07.04.2016 1,0762 RON
06.04.2016 1,0688 RON
05.04.2016 1,0851 RON
04.04.2016 1,1058 RON
01.04.2016 1,0917 RON
31.03.2016 1,0941 RON
30.03.2016 1,0845 RON
29.03.2016 1,0994 RON
28.03.2016 1,0833 RON
25.03.2016 1,0850 RON
24.03.2016 1,0859 RON
23.03.2016 1,1146 RON
22.03.2016 1,1002 RON
21.03.2016 1,0931 RON
18.03.2016 1,0938 RON
17.03.2016 1,0572 RON
16.03.2016 1,0721 RON
15.03.2016 1,1021 RON
14.03.2016 1,1243 RON
11.03.2016 1,1147 RON
10.03.2016 1,1043 RON
09.03.2016 1,0847 RON
08.03.2016 1,0720 RON
07.03.2016 1,0840 RON
04.03.2016 1,0709 RON
03.03.2016 1,0538 RON
02.03.2016 1,0482 RON
01.03.2016 1,0219 RON
29.02.2016 1,0261 RON
26.02.2016 1,0246 RON
25.02.2016 1,0249 RON
24.02.2016 1,0304 RON
23.02.2016 1,0286 RON
22.02.2016 1,0070 RON
19.02.2016 0,9991 RON
18.02.2016 1,0062 RON
17.02.2016 0,9849 RON
16.02.2016 1,0004 RON
15.02.2016 0,9980 RON
12.02.2016 0,9924 RON
11.02.2016 1,0099 RON
10.02.2016 1,0259 RON
09.02.2016 1,0285 RON
08.02.2016 1,0278 RON
05.02.2016 1,0347 RON
04.02.2016 1,0350 RON
03.02.2016 1,0354 RON
02.02.2016 1,0438 RON
01.02.2016 1,0438 RON
29.01.2016 1,0197 RON
28.01.2016 1,0151 RON
27.01.2016 1,0236 RON
26.01.2016 1,0242 RON
25.01.2016 1,0217 RON
22.01.2016 1,0054 RON
21.01.2016 1,0146 RON
20.01.2016 1,0202 RON
19.01.2016 1,0278 RON
18.01.2016 1,0295 RON
15.01.2016 1,0358 RON
14.01.2016 1,0342 RON
13.01.2016 1,0406 RON
12.01.2016 1,0307 RON
11.01.2016 1,0327 RON
08.01.2016 1,0292 RON
07.01.2016 1,0330 RON
06.01.2016 1,0503 RON
05.01.2016 1,0390 RON
04.01.2016 1,0450 RON