BNR · ISTORIC
Curs BNR 2015
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru BRL.
Cursul BRL în 2015
1.0472
-0.0247
(-2.30%)
Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
0.9428
-0.4769
(-33.59%)
24.09.2015
față de 24.09.2014 (1.4197)
Maximul anului
1.5534
+0.1536
(+10.97%)
23.01.2015
față de 23.01.2014 (1.3998)
Evoluție 2015
min 0.9428 · max 1.5534
Media anuală
1.2204
Prima cotație
05.01.2015
1.4005
Ultima cotație
31.12.2015
1.0472
Variație totală
-0.3533
-25.23%
Cea mai mare creștere
23.01.2015
+0.0646
Cea mai mare scădere
02.02.2015
-0.0543
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (BRL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului BRL în 2015
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2015
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Oct1.0146
Sep1.0151
Dec1.0699
Cele mai mari medii lunare
Ian1.4708
Feb1.3882
Apr1.3405
Date importante în 2015
Prima cotație (an)05.01.20151.4005
Ultima cotație (an)31.12.20151.0472
Cea mai mare creștere (zi)23.01.2015+0.0646
Cea mai mare scădere (zi)02.02.2015-0.0543
Cea mai mare valoare23.01.20151.5534
Cea mai mică valoare24.09.20150.9428
Curs BRL pe luni în 2015
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 1,4708 | 1,3961 | 1,5534 | 20 |
| Februarie | 1,3882 | 1,3542 | 1,4496 | 20 |
| Martie | 1,3069 | 1,2496 | 1,3946 | 22 |
| Aprilie | 1,3405 | 1,2875 | 1,3853 | 21 |
| Mai | 1,3049 | 1,2788 | 1,3385 | 20 |
| Iunie | 1,2789 | 1,2458 | 1,2958 | 21 |
| Iulie | 1,2553 | 1,1870 | 1,2984 | 23 |
| August | 1,1342 | 1,0699 | 1,1727 | 21 |
| Septembrie | 1,0151 | 0,9428 | 1,0867 | 22 |
| Octombrie | 1,0146 | 0,9867 | 1,0460 | 22 |
| Noiembrie | 1,0950 | 1,0439 | 1,1330 | 20 |
| Decembrie | 1,0699 | 1,0294 | 1,1048 | 21 |
Valori zilnice BRL/RON în 2015
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2015 | 1,0472 RON |
| 30.12.2015 | 1,0719 RON |
| 29.12.2015 | 1,0719 RON |
| 28.12.2015 | 1,0432 RON |
| 24.12.2015 | 1,0480 RON |
| 23.12.2015 | 1,0368 RON |
| 22.12.2015 | 1,0294 RON |
| 21.12.2015 | 1,0442 RON |
| 18.12.2015 | 1,0755 RON |
| 17.12.2015 | 1,0671 RON |
| 16.12.2015 | 1,0566 RON |
| 15.12.2015 | 1,0542 RON |
| 14.12.2015 | 1,0624 RON |
| 11.12.2015 | 1,0847 RON |
| 10.12.2015 | 1,0999 RON |
| 09.12.2015 | 1,0757 RON |
| 08.12.2015 | 1,1013 RON |
| 07.12.2015 | 1,1048 RON |
| 04.12.2015 | 1,0959 RON |
| 03.12.2015 | 1,1031 RON |
| 02.12.2015 | 1,0949 RON |
| 27.11.2015 | 1,1214 RON |
| 26.11.2015 | 1,1176 RON |
| 25.11.2015 | 1,1330 RON |
| 24.11.2015 | 1,1192 RON |
| 23.11.2015 | 1,1300 RON |
| 20.11.2015 | 1,1037 RON |
| 19.11.2015 | 1,1018 RON |
| 18.11.2015 | 1,0926 RON |
| 17.11.2015 | 1,0898 RON |
| 16.11.2015 | 1,0758 RON |
| 13.11.2015 | 1,0932 RON |
| 12.11.2015 | 1,1003 RON |
| 11.11.2015 | 1,1016 RON |
| 10.11.2015 | 1,0919 RON |
| 09.11.2015 | 1,0962 RON |
| 06.11.2015 | 1,0832 RON |
| 05.11.2015 | 1,0771 RON |
| 04.11.2015 | 1,0794 RON |
| 03.11.2015 | 1,0475 RON |
| 02.11.2015 | 1,0439 RON |
| 30.10.2015 | 1,0460 RON |
| 29.10.2015 | 1,0338 RON |
| 28.10.2015 | 1,0305 RON |
| 27.10.2015 | 1,0271 RON |
| 26.10.2015 | 1,0360 RON |
| 23.10.2015 | 1,0196 RON |
| 22.10.2015 | 0,9927 RON |
| 21.10.2015 | 0,9987 RON |
| 20.10.2015 | 1,0016 RON |
| 19.10.2015 | 0,9923 RON |
| 16.10.2015 | 1,0239 RON |
| 15.10.2015 | 1,0147 RON |
| 14.10.2015 | 0,9955 RON |
| 13.10.2015 | 1,0324 RON |
| 12.10.2015 | 1,0303 RON |
| 09.10.2015 | 1,0285 RON |
| 08.10.2015 | 1,0059 RON |
| 07.10.2015 | 1,0199 RON |
| 06.10.2015 | 1,0065 RON |
| 05.10.2015 | 0,9952 RON |
| 02.10.2015 | 0,9867 RON |
| 01.10.2015 | 1,0035 RON |
| 30.09.2015 | 0,9701 RON |
| 29.09.2015 | 0,9580 RON |
| 28.09.2015 | 0,9920 RON |
| 25.09.2015 | 1,0065 RON |
| 24.09.2015 | 0,9428 RON |
| 23.09.2015 | 0,9807 RON |
| 22.09.2015 | 0,9922 RON |
| 21.09.2015 | 0,9938 RON |
| 18.09.2015 | 0,9917 RON |
| 17.09.2015 | 1,0217 RON |
| 16.09.2015 | 1,0194 RON |
| 15.09.2015 | 1,0257 RON |
| 14.09.2015 | 1,0052 RON |
| 11.09.2015 | 1,0168 RON |
| 10.09.2015 | 1,0467 RON |
| 09.09.2015 | 1,0351 RON |
| 08.09.2015 | 1,0365 RON |
| 07.09.2015 | 1,0327 RON |
| 04.09.2015 | 1,0627 RON |
| 03.09.2015 | 1,0500 RON |
| 02.09.2015 | 1,0661 RON |
| 01.09.2015 | 1,0867 RON |
| 31.08.2015 | 1,1020 RON |
| 28.08.2015 | 1,1032 RON |
| 27.08.2015 | 1,0960 RON |
| 26.08.2015 | 1,0699 RON |
| 25.08.2015 | 1,0885 RON |
| 24.08.2015 | 1,1047 RON |
| 21.08.2015 | 1,1367 RON |
| 20.08.2015 | 1,1387 RON |
| 19.08.2015 | 1,1572 RON |
| 18.08.2015 | 1,1480 RON |
| 17.08.2015 | 1,1437 RON |
| 14.08.2015 | 1,1255 RON |
| 13.08.2015 | 1,1412 RON |
| 12.08.2015 | 1,1410 RON |
| 11.08.2015 | 1,1639 RON |
| 10.08.2015 | 1,1491 RON |
| 07.08.2015 | 1,1431 RON |
| 06.08.2015 | 1,1573 RON |
| 05.08.2015 | 1,1706 RON |
| 04.08.2015 | 1,1660 RON |
| 03.08.2015 | 1,1727 RON |
| 31.07.2015 | 1,1907 RON |
| 30.07.2015 | 1,2056 RON |
| 29.07.2015 | 1,1870 RON |
| 28.07.2015 | 1,1876 RON |
| 27.07.2015 | 1,1888 RON |
| 24.07.2015 | 1,2289 RON |
| 23.07.2015 | 1,2493 RON |
| 22.07.2015 | 1,2707 RON |
| 21.07.2015 | 1,2708 RON |
| 20.07.2015 | 1,2775 RON |
| 17.07.2015 | 1,2862 RON |
| 16.07.2015 | 1,2902 RON |
| 15.07.2015 | 1,2790 RON |
| 14.07.2015 | 1,2762 RON |
| 13.07.2015 | 1,2651 RON |
| 10.07.2015 | 1,2364 RON |
| 09.07.2015 | 1,2545 RON |
| 08.07.2015 | 1,2716 RON |
| 07.07.2015 | 1,2961 RON |
| 06.07.2015 | 1,2881 RON |
| 03.07.2015 | 1,2984 RON |
| 02.07.2015 | 1,2801 RON |
| 01.07.2015 | 1,2934 RON |
| 30.06.2015 | 1,2788 RON |
| 29.06.2015 | 1,2899 RON |
| 26.06.2015 | 1,2723 RON |
| 25.06.2015 | 1,2878 RON |
| 24.06.2015 | 1,2958 RON |
| 23.06.2015 | 1,2906 RON |
| 22.06.2015 | 1,2748 RON |
| 19.06.2015 | 1,2953 RON |
| 18.06.2015 | 1,2865 RON |
| 17.06.2015 | 1,2871 RON |
| 16.06.2015 | 1,2768 RON |
| 15.06.2015 | 1,2759 RON |
| 12.06.2015 | 1,2941 RON |
| 11.06.2015 | 1,2720 RON |
| 10.06.2015 | 1,2796 RON |
| 09.06.2015 | 1,2721 RON |
| 08.06.2015 | 1,2739 RON |
| 05.06.2015 | 1,2558 RON |
| 04.06.2015 | 1,2458 RON |
| 03.06.2015 | 1,2725 RON |
| 02.06.2015 | 1,2794 RON |
| 29.05.2015 | 1,2788 RON |
| 28.05.2015 | 1,2929 RON |
| 27.05.2015 | 1,2940 RON |
| 26.05.2015 | 1,3201 RON |
| 25.05.2015 | 1,3080 RON |
| 22.05.2015 | 1,3067 RON |
| 21.05.2015 | 1,3248 RON |
| 20.05.2015 | 1,3145 RON |
| 19.05.2015 | 1,3206 RON |
| 18.05.2015 | 1,2972 RON |
| 15.05.2015 | 1,3056 RON |
| 14.05.2015 | 1,2857 RON |
| 13.05.2015 | 1,3134 RON |
| 12.05.2015 | 1,2950 RON |
| 11.05.2015 | 1,3385 RON |
| 08.05.2015 | 1,3081 RON |
| 07.05.2015 | 1,2893 RON |
| 06.05.2015 | 1,2946 RON |
| 05.05.2015 | 1,2909 RON |
| 04.05.2015 | 1,3197 RON |
| 30.04.2015 | 1,3358 RON |
| 29.04.2015 | 1,3612 RON |
| 28.04.2015 | 1,3853 RON |
| 27.04.2015 | 1,3802 RON |
| 24.04.2015 | 1,3659 RON |
| 23.04.2015 | 1,3680 RON |
| 22.04.2015 | 1,3531 RON |
| 21.04.2015 | 1,3732 RON |
| 20.04.2015 | 1,3560 RON |
| 17.04.2015 | 1,3492 RON |
| 16.04.2015 | 1,3662 RON |
| 15.04.2015 | 1,3579 RON |
| 14.04.2015 | 1,3377 RON |
| 10.04.2015 | 1,3585 RON |
| 09.04.2015 | 1,3422 RON |
| 08.04.2015 | 1,2944 RON |
| 07.04.2015 | 1,3013 RON |
| 06.04.2015 | 1,2894 RON |
| 03.04.2015 | 1,3002 RON |
| 02.04.2015 | 1,2875 RON |
| 01.04.2015 | 1,2878 RON |
| 31.03.2015 | 1,2732 RON |
| 30.03.2015 | 1,2496 RON |
| 27.03.2015 | 1,2840 RON |
| 26.03.2015 | 1,2546 RON |
| 25.03.2015 | 1,2805 RON |
| 24.03.2015 | 1,2788 RON |
| 23.03.2015 | 1,2627 RON |
| 20.03.2015 | 1,2508 RON |
| 19.03.2015 | 1,2721 RON |
| 18.03.2015 | 1,2841 RON |
| 17.03.2015 | 1,2791 RON |
| 16.03.2015 | 1,2958 RON |
| 13.03.2015 | 1,3189 RON |
| 12.03.2015 | 1,3339 RON |
| 11.03.2015 | 1,3559 RON |
| 10.03.2015 | 1,3106 RON |
| 09.03.2015 | 1,3311 RON |
| 06.03.2015 | 1,3481 RON |
| 05.03.2015 | 1,3511 RON |
| 04.03.2015 | 1,3660 RON |
| 03.03.2015 | 1,3772 RON |
| 02.03.2015 | 1,3946 RON |
| 27.02.2015 | 1,3586 RON |
| 26.02.2015 | 1,3542 RON |
| 25.02.2015 | 1,3751 RON |
| 24.02.2015 | 1,3663 RON |
| 23.02.2015 | 1,3727 RON |
| 20.02.2015 | 1,3690 RON |
| 19.02.2015 | 1,3736 RON |
| 18.02.2015 | 1,3810 RON |
| 17.02.2015 | 1,3801 RON |
| 16.02.2015 | 1,3727 RON |
| 13.02.2015 | 1,3800 RON |
| 12.02.2015 | 1,3620 RON |
| 11.02.2015 | 1,3854 RON |
| 10.02.2015 | 1,4186 RON |
| 09.02.2015 | 1,4048 RON |
| 06.02.2015 | 1,4053 RON |
| 05.02.2015 | 1,4057 RON |
| 04.02.2015 | 1,4278 RON |
| 03.02.2015 | 1,4212 RON |
| 02.02.2015 | 1,4496 RON |
| 30.01.2015 | 1,5039 RON |
| 29.01.2015 | 1,5267 RON |
| 28.01.2015 | 1,5260 RON |
| 27.01.2015 | 1,5345 RON |
| 26.01.2015 | 1,5458 RON |
| 23.01.2015 | 1,5534 RON |
| 22.01.2015 | 1,4888 RON |
| 21.01.2015 | 1,4912 RON |
| 20.01.2015 | 1,4622 RON |
| 19.01.2015 | 1,4808 RON |
| 16.01.2015 | 1,4700 RON |
| 15.01.2015 | 1,4703 RON |
| 14.01.2015 | 1,4463 RON |
| 13.01.2015 | 1,4209 RON |
| 12.01.2015 | 1,4456 RON |
| 09.01.2015 | 1,4267 RON |
| 08.01.2015 | 1,4210 RON |
| 07.01.2015 | 1,4046 RON |
| 06.01.2015 | 1,3961 RON |
| 05.01.2015 | 1,4005 RON |