BNR · ISTORIC
Curs BNR 2016
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EGP.
Cursul EGP în 2016
0.2326
+0.0050
(+2.20%)
Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.2201
-0.3073
(-58.27%)
22.12.2016
față de 22.12.2015 (0.5274)
Maximul anului
0.5382
+0.0096
(+1.82%)
06.01.2016
față de 06.01.2015 (0.5286)
Evoluție 2016
min 0.2201 · max 0.5382
Media anuală
0.4331
Prima cotație
04.01.2016
0.5287
Ultima cotație
30.12.2016
0.2326
Variație totală
-0.2961
-56.01%
Cea mai mare creștere
10.11.2016
+0.0133
Cea mai mare scădere
03.11.2016
-0.1659
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (EGP)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului EGP în 2016
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2016
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Dec0.2305
Noi0.2729
Apr0.4446
Cele mai mari medii lunare
Ian0.5326
Feb0.5159
Mar0.4765
Date importante în 2016
Prima cotație (an)04.01.20160.5287
Ultima cotație (an)30.12.20160.2326
Cea mai mare creștere (zi)10.11.2016+0.0133
Cea mai mare scădere (zi)03.11.2016-0.1659
Cea mai mare valoare06.01.20160.5382
Cea mai mică valoare22.12.20160.2201
Curs EGP pe luni în 2016
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,5326 | 0,5287 | 0,5382 | 20 |
| Februarie | 0,5159 | 0,5060 | 0,5329 | 21 |
| Martie | 0,4765 | 0,4431 | 0,5244 | 23 |
| Aprilie | 0,4446 | 0,4408 | 0,4525 | 21 |
| Mai | 0,4487 | 0,4358 | 0,4560 | 21 |
| Iunie | 0,4534 | 0,4464 | 0,4609 | 21 |
| Iulie | 0,4569 | 0,4527 | 0,4628 | 21 |
| August | 0,4489 | 0,4431 | 0,4550 | 22 |
| Septembrie | 0,4475 | 0,4447 | 0,4541 | 22 |
| Octombrie | 0,4590 | 0,4458 | 0,4662 | 21 |
| Noiembrie | 0,2729 | 0,2339 | 0,4612 | 21 |
| Decembrie | 0,2305 | 0,2201 | 0,2378 | 20 |
Valori zilnice EGP/RON în 2016
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2016 | 0,2326 RON |
| 29.12.2016 | 0,2276 RON |
| 28.12.2016 | 0,2320 RON |
| 27.12.2016 | 0,2302 RON |
| 23.12.2016 | 0,2283 RON |
| 22.12.2016 | 0,2201 RON |
| 21.12.2016 | 0,2219 RON |
| 20.12.2016 | 0,2251 RON |
| 19.12.2016 | 0,2286 RON |
| 16.12.2016 | 0,2348 RON |
| 15.12.2016 | 0,2335 RON |
| 14.12.2016 | 0,2272 RON |
| 13.12.2016 | 0,2315 RON |
| 12.12.2016 | 0,2318 RON |
| 09.12.2016 | 0,2345 RON |
| 08.12.2016 | 0,2299 RON |
| 07.12.2016 | 0,2339 RON |
| 06.12.2016 | 0,2324 RON |
| 05.12.2016 | 0,2357 RON |
| 02.12.2016 | 0,2378 RON |
| 29.11.2016 | 0,2377 RON |
| 28.11.2016 | 0,2387 RON |
| 25.11.2016 | 0,2431 RON |
| 24.11.2016 | 0,2431 RON |
| 23.11.2016 | 0,2421 RON |
| 22.11.2016 | 0,2431 RON |
| 21.11.2016 | 0,2423 RON |
| 18.11.2016 | 0,2743 RON |
| 17.11.2016 | 0,2649 RON |
| 16.11.2016 | 0,2733 RON |
| 15.11.2016 | 0,2682 RON |
| 14.11.2016 | 0,2681 RON |
| 11.11.2016 | 0,2556 RON |
| 10.11.2016 | 0,2472 RON |
| 09.11.2016 | 0,2339 RON |
| 08.11.2016 | 0,2359 RON |
| 07.11.2016 | 0,2426 RON |
| 04.11.2016 | 0,2660 RON |
| 03.11.2016 | 0,2919 RON |
| 02.11.2016 | 0,4578 RON |
| 01.11.2016 | 0,4612 RON |
| 31.10.2016 | 0,4632 RON |
| 28.10.2016 | 0,4644 RON |
| 27.10.2016 | 0,4647 RON |
| 26.10.2016 | 0,4635 RON |
| 25.10.2016 | 0,4646 RON |
| 24.10.2016 | 0,4662 RON |
| 21.10.2016 | 0,4656 RON |
| 20.10.2016 | 0,4627 RON |
| 19.10.2016 | 0,4609 RON |
| 18.10.2016 | 0,4613 RON |
| 17.10.2016 | 0,4621 RON |
| 14.10.2016 | 0,4602 RON |
| 13.10.2016 | 0,4604 RON |
| 12.10.2016 | 0,4594 RON |
| 11.10.2016 | 0,4550 RON |
| 10.10.2016 | 0,4554 RON |
| 07.10.2016 | 0,4551 RON |
| 06.10.2016 | 0,4506 RON |
| 05.10.2016 | 0,4476 RON |
| 04.10.2016 | 0,4500 RON |
| 03.10.2016 | 0,4458 RON |
| 30.09.2016 | 0,4484 RON |
| 29.09.2016 | 0,4469 RON |
| 28.09.2016 | 0,4466 RON |
| 27.09.2016 | 0,4456 RON |
| 26.09.2016 | 0,4458 RON |
| 23.09.2016 | 0,4465 RON |
| 22.09.2016 | 0,4461 RON |
| 21.09.2016 | 0,4497 RON |
| 20.09.2016 | 0,4483 RON |
| 19.09.2016 | 0,4483 RON |
| 16.09.2016 | 0,4464 RON |
| 15.09.2016 | 0,4453 RON |
| 14.09.2016 | 0,4463 RON |
| 13.09.2016 | 0,4464 RON |
| 12.09.2016 | 0,4467 RON |
| 09.09.2016 | 0,4448 RON |
| 08.09.2016 | 0,4447 RON |
| 07.09.2016 | 0,4511 RON |
| 06.09.2016 | 0,4541 RON |
| 05.09.2016 | 0,4484 RON |
| 02.09.2016 | 0,4490 RON |
| 01.09.2016 | 0,4503 RON |
| 31.08.2016 | 0,4550 RON |
| 30.08.2016 | 0,4537 RON |
| 29.08.2016 | 0,4544 RON |
| 26.08.2016 | 0,4444 RON |
| 25.08.2016 | 0,4443 RON |
| 24.08.2016 | 0,4453 RON |
| 23.08.2016 | 0,4431 RON |
| 22.08.2016 | 0,4447 RON |
| 19.08.2016 | 0,4446 RON |
| 18.08.2016 | 0,4455 RON |
| 17.08.2016 | 0,4470 RON |
| 16.08.2016 | 0,4453 RON |
| 12.08.2016 | 0,4505 RON |
| 11.08.2016 | 0,4506 RON |
| 10.08.2016 | 0,4491 RON |
| 09.08.2016 | 0,4528 RON |
| 08.08.2016 | 0,4525 RON |
| 05.08.2016 | 0,4510 RON |
| 04.08.2016 | 0,4509 RON |
| 03.08.2016 | 0,4479 RON |
| 02.08.2016 | 0,4480 RON |
| 01.08.2016 | 0,4542 RON |
| 29.07.2016 | 0,4527 RON |
| 28.07.2016 | 0,4529 RON |
| 27.07.2016 | 0,4628 RON |
| 26.07.2016 | 0,4563 RON |
| 25.07.2016 | 0,4556 RON |
| 22.07.2016 | 0,4556 RON |
| 21.07.2016 | 0,4564 RON |
| 20.07.2016 | 0,4576 RON |
| 19.07.2016 | 0,4554 RON |
| 18.07.2016 | 0,4558 RON |
| 15.07.2016 | 0,4535 RON |
| 14.07.2016 | 0,4550 RON |
| 13.07.2016 | 0,4568 RON |
| 12.07.2016 | 0,4551 RON |
| 11.07.2016 | 0,4588 RON |
| 08.07.2016 | 0,4596 RON |
| 07.07.2016 | 0,4586 RON |
| 06.07.2016 | 0,4605 RON |
| 05.07.2016 | 0,4560 RON |
| 04.07.2016 | 0,4623 RON |
| 01.07.2016 | 0,4577 RON |
| 30.06.2016 | 0,4575 RON |
| 29.06.2016 | 0,4603 RON |
| 28.06.2016 | 0,4594 RON |
| 27.06.2016 | 0,4609 RON |
| 24.06.2016 | 0,4591 RON |
| 23.06.2016 | 0,4471 RON |
| 22.06.2016 | 0,4521 RON |
| 21.06.2016 | 0,4501 RON |
| 17.06.2016 | 0,4539 RON |
| 16.06.2016 | 0,4544 RON |
| 15.06.2016 | 0,4547 RON |
| 14.06.2016 | 0,4542 RON |
| 13.06.2016 | 0,4518 RON |
| 10.06.2016 | 0,4498 RON |
| 09.06.2016 | 0,4474 RON |
| 08.06.2016 | 0,4464 RON |
| 07.06.2016 | 0,4465 RON |
| 06.06.2016 | 0,4483 RON |
| 03.06.2016 | 0,4568 RON |
| 02.06.2016 | 0,4545 RON |
| 01.06.2016 | 0,4555 RON |
| 31.05.2016 | 0,4560 RON |
| 30.05.2016 | 0,4555 RON |
| 27.05.2016 | 0,4540 RON |
| 26.05.2016 | 0,4537 RON |
| 25.05.2016 | 0,4551 RON |
| 24.05.2016 | 0,4543 RON |
| 23.05.2016 | 0,4539 RON |
| 20.05.2016 | 0,4523 RON |
| 19.05.2016 | 0,4519 RON |
| 18.05.2016 | 0,4490 RON |
| 17.05.2016 | 0,4511 RON |
| 16.05.2016 | 0,4518 RON |
| 13.05.2016 | 0,4463 RON |
| 12.05.2016 | 0,4437 RON |
| 11.05.2016 | 0,4438 RON |
| 10.05.2016 | 0,4440 RON |
| 09.05.2016 | 0,4432 RON |
| 06.05.2016 | 0,4437 RON |
| 05.05.2016 | 0,4433 RON |
| 04.05.2016 | 0,4403 RON |
| 03.05.2016 | 0,4358 RON |
| 29.04.2016 | 0,4431 RON |
| 28.04.2016 | 0,4434 RON |
| 27.04.2016 | 0,4449 RON |
| 26.04.2016 | 0,4471 RON |
| 25.04.2016 | 0,4483 RON |
| 22.04.2016 | 0,4471 RON |
| 21.04.2016 | 0,4464 RON |
| 20.04.2016 | 0,4441 RON |
| 19.04.2016 | 0,4452 RON |
| 18.04.2016 | 0,4459 RON |
| 15.04.2016 | 0,4473 RON |
| 14.04.2016 | 0,4525 RON |
| 13.04.2016 | 0,4447 RON |
| 12.04.2016 | 0,4408 RON |
| 11.04.2016 | 0,4420 RON |
| 08.04.2016 | 0,4420 RON |
| 07.04.2016 | 0,4413 RON |
| 06.04.2016 | 0,4428 RON |
| 05.04.2016 | 0,4428 RON |
| 04.04.2016 | 0,4426 RON |
| 01.04.2016 | 0,4415 RON |
| 31.03.2016 | 0,4431 RON |
| 30.03.2016 | 0,4437 RON |
| 29.03.2016 | 0,4489 RON |
| 28.03.2016 | 0,4500 RON |
| 25.03.2016 | 0,4499 RON |
| 24.03.2016 | 0,4502 RON |
| 23.03.2016 | 0,4542 RON |
| 22.03.2016 | 0,4487 RON |
| 21.03.2016 | 0,4462 RON |
| 18.03.2016 | 0,4466 RON |
| 17.03.2016 | 0,4450 RON |
| 16.03.2016 | 0,4513 RON |
| 15.03.2016 | 0,4509 RON |
| 14.03.2016 | 0,4494 RON |
| 11.03.2016 | 0,5136 RON |
| 10.03.2016 | 0,5188 RON |
| 09.03.2016 | 0,5202 RON |
| 08.03.2016 | 0,5177 RON |
| 07.03.2016 | 0,5204 RON |
| 04.03.2016 | 0,5197 RON |
| 03.03.2016 | 0,5234 RON |
| 02.03.2016 | 0,5244 RON |
| 01.03.2016 | 0,5243 RON |
| 29.02.2016 | 0,5232 RON |
| 26.02.2016 | 0,5175 RON |
| 25.02.2016 | 0,5180 RON |
| 24.02.2016 | 0,5205 RON |
| 23.02.2016 | 0,5186 RON |
| 22.02.2016 | 0,5167 RON |
| 19.02.2016 | 0,5138 RON |
| 18.02.2016 | 0,5116 RON |
| 17.02.2016 | 0,5117 RON |
| 16.02.2016 | 0,5101 RON |
| 15.02.2016 | 0,5099 RON |
| 12.02.2016 | 0,5060 RON |
| 11.02.2016 | 0,5061 RON |
| 10.02.2016 | 0,5092 RON |
| 09.02.2016 | 0,5118 RON |
| 08.02.2016 | 0,5119 RON |
| 05.02.2016 | 0,5139 RON |
| 04.02.2016 | 0,5149 RON |
| 03.02.2016 | 0,5274 RON |
| 02.02.2016 | 0,5280 RON |
| 01.02.2016 | 0,5329 RON |
| 29.01.2016 | 0,5303 RON |
| 28.01.2016 | 0,5320 RON |
| 27.01.2016 | 0,5322 RON |
| 26.01.2016 | 0,5346 RON |
| 25.01.2016 | 0,5342 RON |
| 22.01.2016 | 0,5335 RON |
| 21.01.2016 | 0,5315 RON |
| 20.01.2016 | 0,5295 RON |
| 19.01.2016 | 0,5326 RON |
| 18.01.2016 | 0,5319 RON |
| 15.01.2016 | 0,5309 RON |
| 14.01.2016 | 0,5309 RON |
| 13.01.2016 | 0,5349 RON |
| 12.01.2016 | 0,5337 RON |
| 11.01.2016 | 0,5307 RON |
| 08.01.2016 | 0,5319 RON |
| 07.01.2016 | 0,5331 RON |
| 06.01.2016 | 0,5382 RON |
| 05.01.2016 | 0,5362 RON |
| 04.01.2016 | 0,5287 RON |