BNR · ISTORIC
Curs BNR 2014
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EGP.
Cursul EGP în 2014
0.5157
-0.0002
(-0.04%)
Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
0.4478
-0.0379
(-7.80%)
01.07.2014
față de 01.07.2013 (0.4857)
Maximul anului
0.5159
+0.0488
(+10.45%)
30.12.2014
față de 30.12.2013 (0.4671)
Evoluție 2014
min 0.4478 · max 0.5159
Media anuală
0.4726
Prima cotație
03.01.2014
0.4726
Ultima cotație
31.12.2014
0.5157
Variație totală
+0.0431
+9.12%
Cea mai mare creștere
05.09.2014
+0.0065
Cea mai mare scădere
07.03.2014
-0.0057
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (EGP)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului EGP în 2014
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2014
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Iun0.4523
Mai0.4543
Iul0.4554
Cele mai mari medii lunare
Dec0.5061
Noi0.4966
Oct0.4872
Date importante în 2014
Prima cotație (an)03.01.20140.4726
Ultima cotație (an)31.12.20140.5157
Cea mai mare creștere (zi)05.09.2014+0.0065
Cea mai mare scădere (zi)07.03.2014-0.0057
Cea mai mare valoare30.12.20140.5159
Cea mai mică valoare01.07.20140.4478
Curs EGP pe luni în 2014
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,4770 | 0,4726 | 0,4814 | 21 |
| Februarie | 0,4723 | 0,4686 | 0,4778 | 20 |
| Martie | 0,4670 | 0,4637 | 0,4725 | 21 |
| Aprilie | 0,4625 | 0,4576 | 0,4666 | 21 |
| Mai | 0,4543 | 0,4508 | 0,4590 | 21 |
| Iunie | 0,4523 | 0,4495 | 0,4548 | 20 |
| Iulie | 0,4554 | 0,4478 | 0,4618 | 23 |
| August | 0,4647 | 0,4620 | 0,4684 | 20 |
| Septembrie | 0,4778 | 0,4683 | 0,4898 | 22 |
| Octombrie | 0,4872 | 0,4826 | 0,4922 | 23 |
| Noiembrie | 0,4966 | 0,4934 | 0,5002 | 20 |
| Decembrie | 0,5061 | 0,4980 | 0,5159 | 20 |
Valori zilnice EGP/RON în 2014
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2014 | 0,5157 RON |
| 30.12.2014 | 0,5159 RON |
| 29.12.2014 | 0,5131 RON |
| 24.12.2014 | 0,5126 RON |
| 23.12.2014 | 0,5118 RON |
| 22.12.2014 | 0,5096 RON |
| 19.12.2014 | 0,5101 RON |
| 18.12.2014 | 0,5070 RON |
| 17.12.2014 | 0,5024 RON |
| 16.12.2014 | 0,5009 RON |
| 15.12.2014 | 0,5043 RON |
| 12.12.2014 | 0,5021 RON |
| 11.12.2014 | 0,5005 RON |
| 10.12.2014 | 0,5019 RON |
| 09.12.2014 | 0,5023 RON |
| 08.12.2014 | 0,5069 RON |
| 05.12.2014 | 0,5016 RON |
| 04.12.2014 | 0,5027 RON |
| 03.12.2014 | 0,5023 RON |
| 02.12.2014 | 0,4980 RON |
| 28.11.2014 | 0,4970 RON |
| 27.11.2014 | 0,4956 RON |
| 26.11.2014 | 0,4962 RON |
| 25.11.2014 | 0,4986 RON |
| 24.11.2014 | 0,5001 RON |
| 21.11.2014 | 0,4993 RON |
| 20.11.2014 | 0,4961 RON |
| 19.11.2014 | 0,4953 RON |
| 18.11.2014 | 0,4957 RON |
| 17.11.2014 | 0,4954 RON |
| 14.11.2014 | 0,4968 RON |
| 13.11.2014 | 0,4968 RON |
| 12.11.2014 | 0,4975 RON |
| 11.11.2014 | 0,4989 RON |
| 10.11.2014 | 0,4959 RON |
| 07.11.2014 | 0,5002 RON |
| 06.11.2014 | 0,4945 RON |
| 05.11.2014 | 0,4947 RON |
| 04.11.2014 | 0,4934 RON |
| 03.11.2014 | 0,4940 RON |
| 31.10.2014 | 0,4909 RON |
| 30.10.2014 | 0,4908 RON |
| 29.10.2014 | 0,4856 RON |
| 28.10.2014 | 0,4871 RON |
| 27.10.2014 | 0,4883 RON |
| 24.10.2014 | 0,4890 RON |
| 23.10.2014 | 0,4885 RON |
| 22.10.2014 | 0,4866 RON |
| 21.10.2014 | 0,4835 RON |
| 20.10.2014 | 0,4840 RON |
| 17.10.2014 | 0,4827 RON |
| 16.10.2014 | 0,4841 RON |
| 15.10.2014 | 0,4881 RON |
| 14.10.2014 | 0,4879 RON |
| 13.10.2014 | 0,4857 RON |
| 10.10.2014 | 0,4861 RON |
| 09.10.2014 | 0,4826 RON |
| 08.10.2014 | 0,4871 RON |
| 07.10.2014 | 0,4887 RON |
| 06.10.2014 | 0,4922 RON |
| 03.10.2014 | 0,4888 RON |
| 02.10.2014 | 0,4879 RON |
| 01.10.2014 | 0,4895 RON |
| 30.09.2014 | 0,4898 RON |
| 29.09.2014 | 0,4871 RON |
| 26.09.2014 | 0,4831 RON |
| 25.09.2014 | 0,4837 RON |
| 24.09.2014 | 0,4790 RON |
| 23.09.2014 | 0,4775 RON |
| 22.09.2014 | 0,4791 RON |
| 19.09.2014 | 0,4781 RON |
| 18.09.2014 | 0,4790 RON |
| 17.09.2014 | 0,4769 RON |
| 16.09.2014 | 0,4772 RON |
| 15.09.2014 | 0,4785 RON |
| 12.09.2014 | 0,4783 RON |
| 11.09.2014 | 0,4783 RON |
| 10.09.2014 | 0,4783 RON |
| 09.09.2014 | 0,4798 RON |
| 08.09.2014 | 0,4763 RON |
| 05.09.2014 | 0,4750 RON |
| 04.09.2014 | 0,4685 RON |
| 03.09.2014 | 0,4691 RON |
| 02.09.2014 | 0,4698 RON |
| 01.09.2014 | 0,4683 RON |
| 29.08.2014 | 0,4684 RON |
| 28.08.2014 | 0,4661 RON |
| 27.08.2014 | 0,4661 RON |
| 26.08.2014 | 0,4657 RON |
| 25.08.2014 | 0,4655 RON |
| 22.08.2014 | 0,4644 RON |
| 21.08.2014 | 0,4653 RON |
| 20.08.2014 | 0,4656 RON |
| 19.08.2014 | 0,4646 RON |
| 18.08.2014 | 0,4634 RON |
| 14.08.2014 | 0,4637 RON |
| 13.08.2014 | 0,4643 RON |
| 12.08.2014 | 0,4657 RON |
| 11.08.2014 | 0,4640 RON |
| 08.08.2014 | 0,4642 RON |
| 07.08.2014 | 0,4642 RON |
| 06.08.2014 | 0,4654 RON |
| 05.08.2014 | 0,4621 RON |
| 04.08.2014 | 0,4620 RON |
| 01.08.2014 | 0,4629 RON |
| 31.07.2014 | 0,4618 RON |
| 30.07.2014 | 0,4594 RON |
| 29.07.2014 | 0,4575 RON |
| 28.07.2014 | 0,4565 RON |
| 25.07.2014 | 0,4576 RON |
| 24.07.2014 | 0,4583 RON |
| 23.07.2014 | 0,4601 RON |
| 22.07.2014 | 0,4605 RON |
| 21.07.2014 | 0,4601 RON |
| 18.07.2014 | 0,4592 RON |
| 17.07.2014 | 0,4590 RON |
| 16.07.2014 | 0,4583 RON |
| 15.07.2014 | 0,4544 RON |
| 14.07.2014 | 0,4538 RON |
| 11.07.2014 | 0,4540 RON |
| 10.07.2014 | 0,4510 RON |
| 09.07.2014 | 0,4512 RON |
| 08.07.2014 | 0,4515 RON |
| 07.07.2014 | 0,4512 RON |
| 04.07.2014 | 0,4517 RON |
| 03.07.2014 | 0,4494 RON |
| 02.07.2014 | 0,4491 RON |
| 01.07.2014 | 0,4478 RON |
| 30.06.2014 | 0,4495 RON |
| 27.06.2014 | 0,4509 RON |
| 26.06.2014 | 0,4504 RON |
| 25.06.2014 | 0,4518 RON |
| 24.06.2014 | 0,4509 RON |
| 23.06.2014 | 0,4528 RON |
| 20.06.2014 | 0,4518 RON |
| 19.06.2014 | 0,4510 RON |
| 18.06.2014 | 0,4543 RON |
| 17.06.2014 | 0,4543 RON |
| 16.06.2014 | 0,4548 RON |
| 13.06.2014 | 0,4531 RON |
| 12.06.2014 | 0,4545 RON |
| 11.06.2014 | 0,4543 RON |
| 10.06.2014 | 0,4531 RON |
| 06.06.2014 | 0,4507 RON |
| 05.06.2014 | 0,4516 RON |
| 04.06.2014 | 0,4526 RON |
| 03.06.2014 | 0,4517 RON |
| 02.06.2014 | 0,4515 RON |
| 30.05.2014 | 0,4518 RON |
| 29.05.2014 | 0,4512 RON |
| 28.05.2014 | 0,4517 RON |
| 27.05.2014 | 0,4508 RON |
| 26.05.2014 | 0,4523 RON |
| 23.05.2014 | 0,4545 RON |
| 22.05.2014 | 0,4526 RON |
| 21.05.2014 | 0,4545 RON |
| 20.05.2014 | 0,4549 RON |
| 19.05.2014 | 0,4538 RON |
| 16.05.2014 | 0,4538 RON |
| 15.05.2014 | 0,4570 RON |
| 14.05.2014 | 0,4590 RON |
| 13.05.2014 | 0,4566 RON |
| 12.05.2014 | 0,4571 RON |
| 09.05.2014 | 0,4551 RON |
| 08.05.2014 | 0,4523 RON |
| 07.05.2014 | 0,4542 RON |
| 06.05.2014 | 0,4545 RON |
| 05.05.2014 | 0,4569 RON |
| 02.05.2014 | 0,4565 RON |
| 30.04.2014 | 0,4599 RON |
| 29.04.2014 | 0,4576 RON |
| 28.04.2014 | 0,4592 RON |
| 25.04.2014 | 0,4598 RON |
| 24.04.2014 | 0,4613 RON |
| 23.04.2014 | 0,4615 RON |
| 22.04.2014 | 0,4629 RON |
| 18.04.2014 | 0,4617 RON |
| 17.04.2014 | 0,4614 RON |
| 16.04.2014 | 0,4633 RON |
| 15.04.2014 | 0,4634 RON |
| 14.04.2014 | 0,4636 RON |
| 11.04.2014 | 0,4606 RON |
| 10.04.2014 | 0,4611 RON |
| 09.04.2014 | 0,4639 RON |
| 08.04.2014 | 0,4640 RON |
| 07.04.2014 | 0,4664 RON |
| 04.04.2014 | 0,4666 RON |
| 03.04.2014 | 0,4658 RON |
| 02.04.2014 | 0,4647 RON |
| 01.04.2014 | 0,4644 RON |
| 31.03.2014 | 0,4637 RON |
| 28.03.2014 | 0,4653 RON |
| 27.03.2014 | 0,4669 RON |
| 26.03.2014 | 0,4646 RON |
| 25.03.2014 | 0,4648 RON |
| 24.03.2014 | 0,4674 RON |
| 21.03.2014 | 0,4668 RON |
| 20.03.2014 | 0,4689 RON |
| 19.03.2014 | 0,4643 RON |
| 18.03.2014 | 0,4658 RON |
| 17.03.2014 | 0,4665 RON |
| 14.03.2014 | 0,4664 RON |
| 13.03.2014 | 0,4640 RON |
| 12.03.2014 | 0,4674 RON |
| 11.03.2014 | 0,4669 RON |
| 10.03.2014 | 0,4659 RON |
| 07.03.2014 | 0,4648 RON |
| 06.03.2014 | 0,4705 RON |
| 05.03.2014 | 0,4725 RON |
| 04.03.2014 | 0,4721 RON |
| 03.03.2014 | 0,4709 RON |
| 28.02.2014 | 0,4686 RON |
| 27.02.2014 | 0,4741 RON |
| 26.02.2014 | 0,4720 RON |
| 25.02.2014 | 0,4720 RON |
| 24.02.2014 | 0,4708 RON |
| 21.02.2014 | 0,4735 RON |
| 20.02.2014 | 0,4747 RON |
| 19.02.2014 | 0,4693 RON |
| 18.02.2014 | 0,4696 RON |
| 17.02.2014 | 0,4706 RON |
| 14.02.2014 | 0,4701 RON |
| 13.02.2014 | 0,4721 RON |
| 12.02.2014 | 0,4715 RON |
| 11.02.2014 | 0,4699 RON |
| 10.02.2014 | 0,4719 RON |
| 07.02.2014 | 0,4747 RON |
| 06.02.2014 | 0,4743 RON |
| 05.02.2014 | 0,4737 RON |
| 04.02.2014 | 0,4739 RON |
| 03.02.2014 | 0,4778 RON |
| 31.01.2014 | 0,4772 RON |
| 30.01.2014 | 0,4761 RON |
| 29.01.2014 | 0,4746 RON |
| 28.01.2014 | 0,4772 RON |
| 27.01.2014 | 0,4766 RON |
| 24.01.2014 | 0,4756 RON |
| 23.01.2014 | 0,4772 RON |
| 22.01.2014 | 0,4804 RON |
| 21.01.2014 | 0,4814 RON |
| 20.01.2014 | 0,4808 RON |
| 17.01.2014 | 0,4783 RON |
| 16.01.2014 | 0,4774 RON |
| 15.01.2014 | 0,4773 RON |
| 14.01.2014 | 0,4753 RON |
| 13.01.2014 | 0,4773 RON |
| 10.01.2014 | 0,4802 RON |
| 09.01.2014 | 0,4779 RON |
| 08.01.2014 | 0,4755 RON |
| 07.01.2014 | 0,4741 RON |
| 06.01.2014 | 0,4744 RON |
| 03.01.2014 | 0,4726 RON |