BNR · ISTORIC

Curs BNR 2014

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EGP.

Cursul EGP în 2014 0.5157 -0.0002 (-0.04%) Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
0.4478 -0.0379 (-7.80%)
01.07.2014 față de 01.07.2013 (0.4857)
Maximul anului
0.5159 +0.0488 (+10.45%)
30.12.2014 față de 30.12.2013 (0.4671)
Evoluție 2014 min 0.4478 · max 0.5159
Media anuală 0.4726
Prima cotație 03.01.2014 0.4726
Ultima cotație 31.12.2014 0.5157
Variație totală +0.0431 +9.12%
Cea mai mare creștere 05.09.2014 +0.0065
Cea mai mare scădere 07.03.2014 -0.0057

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (EGP)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului EGP în 2014

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2014

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Iun0.4523
Mai0.4543
Iul0.4554

Cele mai mari medii lunare

Dec0.5061
Noi0.4966
Oct0.4872

Date importante în 2014

Prima cotație (an)03.01.20140.4726
Ultima cotație (an)31.12.20140.5157
Cea mai mare creștere (zi)05.09.2014+0.0065
Cea mai mare scădere (zi)07.03.2014-0.0057
Cea mai mare valoare30.12.20140.5159
Cea mai mică valoare01.07.20140.4478

Curs EGP pe luni în 2014

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,4770 0,4726 0,4814 21
Februarie 0,4723 0,4686 0,4778 20
Martie 0,4670 0,4637 0,4725 21
Aprilie 0,4625 0,4576 0,4666 21
Mai 0,4543 0,4508 0,4590 21
Iunie 0,4523 0,4495 0,4548 20
Iulie 0,4554 0,4478 0,4618 23
August 0,4647 0,4620 0,4684 20
Septembrie 0,4778 0,4683 0,4898 22
Octombrie 0,4872 0,4826 0,4922 23
Noiembrie 0,4966 0,4934 0,5002 20
Decembrie 0,5061 0,4980 0,5159 20

Valori zilnice EGP/RON în 2014

DataCurs
31.12.2014 0,5157 RON
30.12.2014 0,5159 RON
29.12.2014 0,5131 RON
24.12.2014 0,5126 RON
23.12.2014 0,5118 RON
22.12.2014 0,5096 RON
19.12.2014 0,5101 RON
18.12.2014 0,5070 RON
17.12.2014 0,5024 RON
16.12.2014 0,5009 RON
15.12.2014 0,5043 RON
12.12.2014 0,5021 RON
11.12.2014 0,5005 RON
10.12.2014 0,5019 RON
09.12.2014 0,5023 RON
08.12.2014 0,5069 RON
05.12.2014 0,5016 RON
04.12.2014 0,5027 RON
03.12.2014 0,5023 RON
02.12.2014 0,4980 RON
28.11.2014 0,4970 RON
27.11.2014 0,4956 RON
26.11.2014 0,4962 RON
25.11.2014 0,4986 RON
24.11.2014 0,5001 RON
21.11.2014 0,4993 RON
20.11.2014 0,4961 RON
19.11.2014 0,4953 RON
18.11.2014 0,4957 RON
17.11.2014 0,4954 RON
14.11.2014 0,4968 RON
13.11.2014 0,4968 RON
12.11.2014 0,4975 RON
11.11.2014 0,4989 RON
10.11.2014 0,4959 RON
07.11.2014 0,5002 RON
06.11.2014 0,4945 RON
05.11.2014 0,4947 RON
04.11.2014 0,4934 RON
03.11.2014 0,4940 RON
31.10.2014 0,4909 RON
30.10.2014 0,4908 RON
29.10.2014 0,4856 RON
28.10.2014 0,4871 RON
27.10.2014 0,4883 RON
24.10.2014 0,4890 RON
23.10.2014 0,4885 RON
22.10.2014 0,4866 RON
21.10.2014 0,4835 RON
20.10.2014 0,4840 RON
17.10.2014 0,4827 RON
16.10.2014 0,4841 RON
15.10.2014 0,4881 RON
14.10.2014 0,4879 RON
13.10.2014 0,4857 RON
10.10.2014 0,4861 RON
09.10.2014 0,4826 RON
08.10.2014 0,4871 RON
07.10.2014 0,4887 RON
06.10.2014 0,4922 RON
03.10.2014 0,4888 RON
02.10.2014 0,4879 RON
01.10.2014 0,4895 RON
30.09.2014 0,4898 RON
29.09.2014 0,4871 RON
26.09.2014 0,4831 RON
25.09.2014 0,4837 RON
24.09.2014 0,4790 RON
23.09.2014 0,4775 RON
22.09.2014 0,4791 RON
19.09.2014 0,4781 RON
18.09.2014 0,4790 RON
17.09.2014 0,4769 RON
16.09.2014 0,4772 RON
15.09.2014 0,4785 RON
12.09.2014 0,4783 RON
11.09.2014 0,4783 RON
10.09.2014 0,4783 RON
09.09.2014 0,4798 RON
08.09.2014 0,4763 RON
05.09.2014 0,4750 RON
04.09.2014 0,4685 RON
03.09.2014 0,4691 RON
02.09.2014 0,4698 RON
01.09.2014 0,4683 RON
29.08.2014 0,4684 RON
28.08.2014 0,4661 RON
27.08.2014 0,4661 RON
26.08.2014 0,4657 RON
25.08.2014 0,4655 RON
22.08.2014 0,4644 RON
21.08.2014 0,4653 RON
20.08.2014 0,4656 RON
19.08.2014 0,4646 RON
18.08.2014 0,4634 RON
14.08.2014 0,4637 RON
13.08.2014 0,4643 RON
12.08.2014 0,4657 RON
11.08.2014 0,4640 RON
08.08.2014 0,4642 RON
07.08.2014 0,4642 RON
06.08.2014 0,4654 RON
05.08.2014 0,4621 RON
04.08.2014 0,4620 RON
01.08.2014 0,4629 RON
31.07.2014 0,4618 RON
30.07.2014 0,4594 RON
29.07.2014 0,4575 RON
28.07.2014 0,4565 RON
25.07.2014 0,4576 RON
24.07.2014 0,4583 RON
23.07.2014 0,4601 RON
22.07.2014 0,4605 RON
21.07.2014 0,4601 RON
18.07.2014 0,4592 RON
17.07.2014 0,4590 RON
16.07.2014 0,4583 RON
15.07.2014 0,4544 RON
14.07.2014 0,4538 RON
11.07.2014 0,4540 RON
10.07.2014 0,4510 RON
09.07.2014 0,4512 RON
08.07.2014 0,4515 RON
07.07.2014 0,4512 RON
04.07.2014 0,4517 RON
03.07.2014 0,4494 RON
02.07.2014 0,4491 RON
01.07.2014 0,4478 RON
30.06.2014 0,4495 RON
27.06.2014 0,4509 RON
26.06.2014 0,4504 RON
25.06.2014 0,4518 RON
24.06.2014 0,4509 RON
23.06.2014 0,4528 RON
20.06.2014 0,4518 RON
19.06.2014 0,4510 RON
18.06.2014 0,4543 RON
17.06.2014 0,4543 RON
16.06.2014 0,4548 RON
13.06.2014 0,4531 RON
12.06.2014 0,4545 RON
11.06.2014 0,4543 RON
10.06.2014 0,4531 RON
06.06.2014 0,4507 RON
05.06.2014 0,4516 RON
04.06.2014 0,4526 RON
03.06.2014 0,4517 RON
02.06.2014 0,4515 RON
30.05.2014 0,4518 RON
29.05.2014 0,4512 RON
28.05.2014 0,4517 RON
27.05.2014 0,4508 RON
26.05.2014 0,4523 RON
23.05.2014 0,4545 RON
22.05.2014 0,4526 RON
21.05.2014 0,4545 RON
20.05.2014 0,4549 RON
19.05.2014 0,4538 RON
16.05.2014 0,4538 RON
15.05.2014 0,4570 RON
14.05.2014 0,4590 RON
13.05.2014 0,4566 RON
12.05.2014 0,4571 RON
09.05.2014 0,4551 RON
08.05.2014 0,4523 RON
07.05.2014 0,4542 RON
06.05.2014 0,4545 RON
05.05.2014 0,4569 RON
02.05.2014 0,4565 RON
30.04.2014 0,4599 RON
29.04.2014 0,4576 RON
28.04.2014 0,4592 RON
25.04.2014 0,4598 RON
24.04.2014 0,4613 RON
23.04.2014 0,4615 RON
22.04.2014 0,4629 RON
18.04.2014 0,4617 RON
17.04.2014 0,4614 RON
16.04.2014 0,4633 RON
15.04.2014 0,4634 RON
14.04.2014 0,4636 RON
11.04.2014 0,4606 RON
10.04.2014 0,4611 RON
09.04.2014 0,4639 RON
08.04.2014 0,4640 RON
07.04.2014 0,4664 RON
04.04.2014 0,4666 RON
03.04.2014 0,4658 RON
02.04.2014 0,4647 RON
01.04.2014 0,4644 RON
31.03.2014 0,4637 RON
28.03.2014 0,4653 RON
27.03.2014 0,4669 RON
26.03.2014 0,4646 RON
25.03.2014 0,4648 RON
24.03.2014 0,4674 RON
21.03.2014 0,4668 RON
20.03.2014 0,4689 RON
19.03.2014 0,4643 RON
18.03.2014 0,4658 RON
17.03.2014 0,4665 RON
14.03.2014 0,4664 RON
13.03.2014 0,4640 RON
12.03.2014 0,4674 RON
11.03.2014 0,4669 RON
10.03.2014 0,4659 RON
07.03.2014 0,4648 RON
06.03.2014 0,4705 RON
05.03.2014 0,4725 RON
04.03.2014 0,4721 RON
03.03.2014 0,4709 RON
28.02.2014 0,4686 RON
27.02.2014 0,4741 RON
26.02.2014 0,4720 RON
25.02.2014 0,4720 RON
24.02.2014 0,4708 RON
21.02.2014 0,4735 RON
20.02.2014 0,4747 RON
19.02.2014 0,4693 RON
18.02.2014 0,4696 RON
17.02.2014 0,4706 RON
14.02.2014 0,4701 RON
13.02.2014 0,4721 RON
12.02.2014 0,4715 RON
11.02.2014 0,4699 RON
10.02.2014 0,4719 RON
07.02.2014 0,4747 RON
06.02.2014 0,4743 RON
05.02.2014 0,4737 RON
04.02.2014 0,4739 RON
03.02.2014 0,4778 RON
31.01.2014 0,4772 RON
30.01.2014 0,4761 RON
29.01.2014 0,4746 RON
28.01.2014 0,4772 RON
27.01.2014 0,4766 RON
24.01.2014 0,4756 RON
23.01.2014 0,4772 RON
22.01.2014 0,4804 RON
21.01.2014 0,4814 RON
20.01.2014 0,4808 RON
17.01.2014 0,4783 RON
16.01.2014 0,4774 RON
15.01.2014 0,4773 RON
14.01.2014 0,4753 RON
13.01.2014 0,4773 RON
10.01.2014 0,4802 RON
09.01.2014 0,4779 RON
08.01.2014 0,4755 RON
07.01.2014 0,4741 RON
06.01.2014 0,4744 RON
03.01.2014 0,4726 RON