BNR · ISTORIC

Curs BNR 2012

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2012, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EGP.

Cursul EGP în 2012 0.5275 -0.0158 (-2.91%) Ultima cotație: 31.12.2012
Minimul anului
0.5275 -0.0263 (-4.75%)
31.12.2012 față de 30.12.2011 (0.5538)
Maximul anului
0.6322 +0.1404 (+28.55%)
24.07.2012 față de 22.07.2011 (0.4918)
Evoluție 2012 min 0.5275 · max 0.6322
Media anuală 0.5717
Prima cotație 04.01.2012 0.5507
Ultima cotație 31.12.2012 0.5275
Variație totală -0.0232 -4.21%
Cea mai mare creștere 06.07.2012 +0.0107
Cea mai mare scădere 31.12.2012 -0.0158

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2012 (EGP)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului EGP în 2012

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2012

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Feb0.5449
Mar0.5479
Apr0.5503

Cele mai mari medii lunare

Iul0.6102
Aug0.5986
Iun0.5882

Date importante în 2012

Prima cotație (an)04.01.20120.5507
Ultima cotație (an)31.12.20120.5275
Cea mai mare creștere (zi)06.07.2012+0.0107
Cea mai mare scădere (zi)31.12.2012-0.0158
Cea mai mare valoare24.07.20120.6322
Cea mai mică valoare31.12.20120.5275

Curs EGP pe luni în 2012

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,5574 0,5460 0,5669 20
Februarie 0,5449 0,5363 0,5542 21
Martie 0,5479 0,5414 0,5559 22
Aprilie 0,5503 0,5430 0,5545 20
Mai 0,5744 0,5546 0,5944 22
Iunie 0,5882 0,5810 0,5999 20
Iulie 0,6102 0,5813 0,6322 22
August 0,5986 0,5817 0,6247 22
Septembrie 0,5746 0,5633 0,5876 20
Octombrie 0,5759 0,5707 0,5826 23
Noiembrie 0,5780 0,5676 0,5859 21
Decembrie 0,5554 0,5275 0,5719 19

Valori zilnice EGP/RON în 2012

DataCurs
31.12.2012 0,5275 RON
28.12.2012 0,5433 RON
27.12.2012 0,5393 RON
24.12.2012 0,5425 RON
21.12.2012 0,5454 RON
20.12.2012 0,5479 RON
19.12.2012 0,5467 RON
18.12.2012 0,5491 RON
17.12.2012 0,5508 RON
14.12.2012 0,5544 RON
13.12.2012 0,5596 RON
12.12.2012 0,5648 RON
11.12.2012 0,5692 RON
10.12.2012 0,5718 RON
07.12.2012 0,5719 RON
06.12.2012 0,5663 RON
05.12.2012 0,5679 RON
04.12.2012 0,5668 RON
03.12.2012 0,5672 RON
29.11.2012 0,5676 RON
28.11.2012 0,5712 RON
27.11.2012 0,5700 RON
26.11.2012 0,5726 RON
23.11.2012 0,5777 RON
22.11.2012 0,5782 RON
21.11.2012 0,5815 RON
20.11.2012 0,5799 RON
19.11.2012 0,5822 RON
16.11.2012 0,5843 RON
15.11.2012 0,5827 RON
14.11.2012 0,5837 RON
13.11.2012 0,5859 RON
12.11.2012 0,5832 RON
09.11.2012 0,5811 RON
08.11.2012 0,5796 RON
07.11.2012 0,5737 RON
06.11.2012 0,5773 RON
05.11.2012 0,5781 RON
02.11.2012 0,5754 RON
01.11.2012 0,5731 RON
31.10.2012 0,5707 RON
30.10.2012 0,5731 RON
29.10.2012 0,5768 RON
26.10.2012 0,5768 RON
25.10.2012 0,5747 RON
24.10.2012 0,5797 RON
23.10.2012 0,5756 RON
22.10.2012 0,5741 RON
19.10.2012 0,5748 RON
18.10.2012 0,5720 RON
17.10.2012 0,5717 RON
16.10.2012 0,5761 RON
15.10.2012 0,5779 RON
12.10.2012 0,5771 RON
11.10.2012 0,5817 RON
10.10.2012 0,5826 RON
09.10.2012 0,5787 RON
08.10.2012 0,5775 RON
05.10.2012 0,5764 RON
04.10.2012 0,5760 RON
03.10.2012 0,5739 RON
02.10.2012 0,5743 RON
01.10.2012 0,5742 RON
28.09.2012 0,5745 RON
27.09.2012 0,5766 RON
26.09.2012 0,5760 RON
25.09.2012 0,5744 RON
24.09.2012 0,5740 RON
21.09.2012 0,5685 RON
20.09.2012 0,5721 RON
19.09.2012 0,5681 RON
18.09.2012 0,5665 RON
17.09.2012 0,5633 RON
14.09.2012 0,5661 RON
13.09.2012 0,5723 RON
12.09.2012 0,5700 RON
11.09.2012 0,5752 RON
10.09.2012 0,5757 RON
07.09.2012 0,5791 RON
06.09.2012 0,5831 RON
05.09.2012 0,5876 RON
04.09.2012 0,5840 RON
03.09.2012 0,5853 RON
31.08.2012 0,5817 RON
30.08.2012 0,5827 RON
29.08.2012 0,5838 RON
28.08.2012 0,5828 RON
27.08.2012 0,5859 RON
24.08.2012 0,5871 RON
23.08.2012 0,5868 RON
22.08.2012 0,5919 RON
21.08.2012 0,5962 RON
20.08.2012 0,5994 RON
17.08.2012 0,5968 RON
16.08.2012 0,6021 RON
14.08.2012 0,6024 RON
13.08.2012 0,6056 RON
10.08.2012 0,6081 RON
09.08.2012 0,6042 RON
08.08.2012 0,6041 RON
07.08.2012 0,6022 RON
06.08.2012 0,6090 RON
03.08.2012 0,6247 RON
02.08.2012 0,6177 RON
01.08.2012 0,6140 RON
31.07.2012 0,6133 RON
30.07.2012 0,6110 RON
27.07.2012 0,6194 RON
26.07.2012 0,6278 RON
25.07.2012 0,6274 RON
24.07.2012 0,6322 RON
23.07.2012 0,6266 RON
20.07.2012 0,6172 RON
19.07.2012 0,6121 RON
18.07.2012 0,6153 RON
17.07.2012 0,6121 RON
16.07.2012 0,6165 RON
13.07.2012 0,6148 RON
12.07.2012 0,6108 RON
11.07.2012 0,6079 RON
10.07.2012 0,6054 RON
09.07.2012 0,6082 RON
06.07.2012 0,6023 RON
05.07.2012 0,5916 RON
04.07.2012 0,5869 RON
03.07.2012 0,5835 RON
02.07.2012 0,5813 RON
29.06.2012 0,5837 RON
28.06.2012 0,5911 RON
27.06.2012 0,5868 RON
26.06.2012 0,5899 RON
25.06.2012 0,5906 RON
22.06.2012 0,5880 RON
21.06.2012 0,5817 RON
20.06.2012 0,5810 RON
19.06.2012 0,5850 RON
18.06.2012 0,5847 RON
15.06.2012 0,5838 RON
14.06.2012 0,5877 RON
13.06.2012 0,5883 RON
12.06.2012 0,5900 RON
11.06.2012 0,5873 RON
08.06.2012 0,5921 RON
07.06.2012 0,5872 RON
06.06.2012 0,5908 RON
05.06.2012 0,5943 RON
01.06.2012 0,5999 RON
31.05.2012 0,5944 RON
30.05.2012 0,5932 RON
29.05.2012 0,5892 RON
28.05.2012 0,5872 RON
25.05.2012 0,5879 RON
24.05.2012 0,5887 RON
23.05.2012 0,5838 RON
22.05.2012 0,5757 RON
21.05.2012 0,5748 RON
18.05.2012 0,5785 RON
17.05.2012 0,5780 RON
16.05.2012 0,5796 RON
15.05.2012 0,5729 RON
14.05.2012 0,5709 RON
11.05.2012 0,5667 RON
10.05.2012 0,5653 RON
09.05.2012 0,5638 RON
08.05.2012 0,5608 RON
07.05.2012 0,5600 RON
04.05.2012 0,5546 RON
03.05.2012 0,5550 RON
02.05.2012 0,5558 RON
30.04.2012 0,5497 RON
27.04.2012 0,5469 RON
26.04.2012 0,5472 RON
25.04.2012 0,5480 RON
24.04.2012 0,5500 RON
23.04.2012 0,5507 RON
20.04.2012 0,5493 RON
19.04.2012 0,5511 RON
18.04.2012 0,5534 RON
17.04.2012 0,5513 RON
13.04.2012 0,5505 RON
12.04.2012 0,5522 RON
11.04.2012 0,5528 RON
10.04.2012 0,5534 RON
09.04.2012 0,5535 RON
06.04.2012 0,5543 RON
05.04.2012 0,5545 RON
04.04.2012 0,5500 RON
03.04.2012 0,5430 RON
02.04.2012 0,5432 RON
30.03.2012 0,5431 RON
29.03.2012 0,5461 RON
28.03.2012 0,5424 RON
27.03.2012 0,5417 RON
26.03.2012 0,5474 RON
23.03.2012 0,5464 RON
22.03.2012 0,5502 RON
21.03.2012 0,5467 RON
20.03.2012 0,5494 RON
19.03.2012 0,5515 RON
16.03.2012 0,5559 RON
15.03.2012 0,5547 RON
14.03.2012 0,5531 RON
13.03.2012 0,5510 RON
12.03.2012 0,5508 RON
09.03.2012 0,5458 RON
08.03.2012 0,5456 RON
07.03.2012 0,5485 RON
06.03.2012 0,5493 RON
05.03.2012 0,5470 RON
02.03.2012 0,5447 RON
01.03.2012 0,5414 RON
29.02.2012 0,5363 RON
28.02.2012 0,5364 RON
27.02.2012 0,5380 RON
24.02.2012 0,5388 RON
23.02.2012 0,5420 RON
22.02.2012 0,5460 RON
21.02.2012 0,5451 RON
20.02.2012 0,5451 RON
17.02.2012 0,5482 RON
16.02.2012 0,5542 RON
15.02.2012 0,5474 RON
14.02.2012 0,5454 RON
13.02.2012 0,5428 RON
10.02.2012 0,5440 RON
09.02.2012 0,5438 RON
08.02.2012 0,5441 RON
07.02.2012 0,5487 RON
06.02.2012 0,5521 RON
03.02.2012 0,5467 RON
02.02.2012 0,5482 RON
01.02.2012 0,5491 RON
31.01.2012 0,5460 RON
30.01.2012 0,5477 RON
27.01.2012 0,5471 RON
26.01.2012 0,5465 RON
25.01.2012 0,5551 RON
24.01.2012 0,5530 RON
23.01.2012 0,5548 RON
20.01.2012 0,5573 RON
19.01.2012 0,5576 RON
18.01.2012 0,5610 RON
17.01.2012 0,5603 RON
16.01.2012 0,5669 RON
13.01.2012 0,5611 RON
12.01.2012 0,5641 RON
11.01.2012 0,5662 RON
10.01.2012 0,5645 RON
09.01.2012 0,5649 RON
06.01.2012 0,5626 RON
05.01.2012 0,5601 RON
04.01.2012 0,5507 RON