BNR · ISTORIC
Curs BNR 2012
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2012, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EGP.
Cursul EGP în 2012
0.5275
-0.0158
(-2.91%)
Ultima cotație: 31.12.2012
Minimul anului
0.5275
-0.0263
(-4.75%)
31.12.2012
față de 30.12.2011 (0.5538)
Maximul anului
0.6322
+0.1404
(+28.55%)
24.07.2012
față de 22.07.2011 (0.4918)
Evoluție 2012
min 0.5275 · max 0.6322
Media anuală
0.5717
Prima cotație
04.01.2012
0.5507
Ultima cotație
31.12.2012
0.5275
Variație totală
-0.0232
-4.21%
Cea mai mare creștere
06.07.2012
+0.0107
Cea mai mare scădere
31.12.2012
-0.0158
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2012 (EGP)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului EGP în 2012
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2012
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb0.5449
Mar0.5479
Apr0.5503
Cele mai mari medii lunare
Iul0.6102
Aug0.5986
Iun0.5882
Date importante în 2012
Prima cotație (an)04.01.20120.5507
Ultima cotație (an)31.12.20120.5275
Cea mai mare creștere (zi)06.07.2012+0.0107
Cea mai mare scădere (zi)31.12.2012-0.0158
Cea mai mare valoare24.07.20120.6322
Cea mai mică valoare31.12.20120.5275
Curs EGP pe luni în 2012
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,5574 | 0,5460 | 0,5669 | 20 |
| Februarie | 0,5449 | 0,5363 | 0,5542 | 21 |
| Martie | 0,5479 | 0,5414 | 0,5559 | 22 |
| Aprilie | 0,5503 | 0,5430 | 0,5545 | 20 |
| Mai | 0,5744 | 0,5546 | 0,5944 | 22 |
| Iunie | 0,5882 | 0,5810 | 0,5999 | 20 |
| Iulie | 0,6102 | 0,5813 | 0,6322 | 22 |
| August | 0,5986 | 0,5817 | 0,6247 | 22 |
| Septembrie | 0,5746 | 0,5633 | 0,5876 | 20 |
| Octombrie | 0,5759 | 0,5707 | 0,5826 | 23 |
| Noiembrie | 0,5780 | 0,5676 | 0,5859 | 21 |
| Decembrie | 0,5554 | 0,5275 | 0,5719 | 19 |
Valori zilnice EGP/RON în 2012
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2012 | 0,5275 RON |
| 28.12.2012 | 0,5433 RON |
| 27.12.2012 | 0,5393 RON |
| 24.12.2012 | 0,5425 RON |
| 21.12.2012 | 0,5454 RON |
| 20.12.2012 | 0,5479 RON |
| 19.12.2012 | 0,5467 RON |
| 18.12.2012 | 0,5491 RON |
| 17.12.2012 | 0,5508 RON |
| 14.12.2012 | 0,5544 RON |
| 13.12.2012 | 0,5596 RON |
| 12.12.2012 | 0,5648 RON |
| 11.12.2012 | 0,5692 RON |
| 10.12.2012 | 0,5718 RON |
| 07.12.2012 | 0,5719 RON |
| 06.12.2012 | 0,5663 RON |
| 05.12.2012 | 0,5679 RON |
| 04.12.2012 | 0,5668 RON |
| 03.12.2012 | 0,5672 RON |
| 29.11.2012 | 0,5676 RON |
| 28.11.2012 | 0,5712 RON |
| 27.11.2012 | 0,5700 RON |
| 26.11.2012 | 0,5726 RON |
| 23.11.2012 | 0,5777 RON |
| 22.11.2012 | 0,5782 RON |
| 21.11.2012 | 0,5815 RON |
| 20.11.2012 | 0,5799 RON |
| 19.11.2012 | 0,5822 RON |
| 16.11.2012 | 0,5843 RON |
| 15.11.2012 | 0,5827 RON |
| 14.11.2012 | 0,5837 RON |
| 13.11.2012 | 0,5859 RON |
| 12.11.2012 | 0,5832 RON |
| 09.11.2012 | 0,5811 RON |
| 08.11.2012 | 0,5796 RON |
| 07.11.2012 | 0,5737 RON |
| 06.11.2012 | 0,5773 RON |
| 05.11.2012 | 0,5781 RON |
| 02.11.2012 | 0,5754 RON |
| 01.11.2012 | 0,5731 RON |
| 31.10.2012 | 0,5707 RON |
| 30.10.2012 | 0,5731 RON |
| 29.10.2012 | 0,5768 RON |
| 26.10.2012 | 0,5768 RON |
| 25.10.2012 | 0,5747 RON |
| 24.10.2012 | 0,5797 RON |
| 23.10.2012 | 0,5756 RON |
| 22.10.2012 | 0,5741 RON |
| 19.10.2012 | 0,5748 RON |
| 18.10.2012 | 0,5720 RON |
| 17.10.2012 | 0,5717 RON |
| 16.10.2012 | 0,5761 RON |
| 15.10.2012 | 0,5779 RON |
| 12.10.2012 | 0,5771 RON |
| 11.10.2012 | 0,5817 RON |
| 10.10.2012 | 0,5826 RON |
| 09.10.2012 | 0,5787 RON |
| 08.10.2012 | 0,5775 RON |
| 05.10.2012 | 0,5764 RON |
| 04.10.2012 | 0,5760 RON |
| 03.10.2012 | 0,5739 RON |
| 02.10.2012 | 0,5743 RON |
| 01.10.2012 | 0,5742 RON |
| 28.09.2012 | 0,5745 RON |
| 27.09.2012 | 0,5766 RON |
| 26.09.2012 | 0,5760 RON |
| 25.09.2012 | 0,5744 RON |
| 24.09.2012 | 0,5740 RON |
| 21.09.2012 | 0,5685 RON |
| 20.09.2012 | 0,5721 RON |
| 19.09.2012 | 0,5681 RON |
| 18.09.2012 | 0,5665 RON |
| 17.09.2012 | 0,5633 RON |
| 14.09.2012 | 0,5661 RON |
| 13.09.2012 | 0,5723 RON |
| 12.09.2012 | 0,5700 RON |
| 11.09.2012 | 0,5752 RON |
| 10.09.2012 | 0,5757 RON |
| 07.09.2012 | 0,5791 RON |
| 06.09.2012 | 0,5831 RON |
| 05.09.2012 | 0,5876 RON |
| 04.09.2012 | 0,5840 RON |
| 03.09.2012 | 0,5853 RON |
| 31.08.2012 | 0,5817 RON |
| 30.08.2012 | 0,5827 RON |
| 29.08.2012 | 0,5838 RON |
| 28.08.2012 | 0,5828 RON |
| 27.08.2012 | 0,5859 RON |
| 24.08.2012 | 0,5871 RON |
| 23.08.2012 | 0,5868 RON |
| 22.08.2012 | 0,5919 RON |
| 21.08.2012 | 0,5962 RON |
| 20.08.2012 | 0,5994 RON |
| 17.08.2012 | 0,5968 RON |
| 16.08.2012 | 0,6021 RON |
| 14.08.2012 | 0,6024 RON |
| 13.08.2012 | 0,6056 RON |
| 10.08.2012 | 0,6081 RON |
| 09.08.2012 | 0,6042 RON |
| 08.08.2012 | 0,6041 RON |
| 07.08.2012 | 0,6022 RON |
| 06.08.2012 | 0,6090 RON |
| 03.08.2012 | 0,6247 RON |
| 02.08.2012 | 0,6177 RON |
| 01.08.2012 | 0,6140 RON |
| 31.07.2012 | 0,6133 RON |
| 30.07.2012 | 0,6110 RON |
| 27.07.2012 | 0,6194 RON |
| 26.07.2012 | 0,6278 RON |
| 25.07.2012 | 0,6274 RON |
| 24.07.2012 | 0,6322 RON |
| 23.07.2012 | 0,6266 RON |
| 20.07.2012 | 0,6172 RON |
| 19.07.2012 | 0,6121 RON |
| 18.07.2012 | 0,6153 RON |
| 17.07.2012 | 0,6121 RON |
| 16.07.2012 | 0,6165 RON |
| 13.07.2012 | 0,6148 RON |
| 12.07.2012 | 0,6108 RON |
| 11.07.2012 | 0,6079 RON |
| 10.07.2012 | 0,6054 RON |
| 09.07.2012 | 0,6082 RON |
| 06.07.2012 | 0,6023 RON |
| 05.07.2012 | 0,5916 RON |
| 04.07.2012 | 0,5869 RON |
| 03.07.2012 | 0,5835 RON |
| 02.07.2012 | 0,5813 RON |
| 29.06.2012 | 0,5837 RON |
| 28.06.2012 | 0,5911 RON |
| 27.06.2012 | 0,5868 RON |
| 26.06.2012 | 0,5899 RON |
| 25.06.2012 | 0,5906 RON |
| 22.06.2012 | 0,5880 RON |
| 21.06.2012 | 0,5817 RON |
| 20.06.2012 | 0,5810 RON |
| 19.06.2012 | 0,5850 RON |
| 18.06.2012 | 0,5847 RON |
| 15.06.2012 | 0,5838 RON |
| 14.06.2012 | 0,5877 RON |
| 13.06.2012 | 0,5883 RON |
| 12.06.2012 | 0,5900 RON |
| 11.06.2012 | 0,5873 RON |
| 08.06.2012 | 0,5921 RON |
| 07.06.2012 | 0,5872 RON |
| 06.06.2012 | 0,5908 RON |
| 05.06.2012 | 0,5943 RON |
| 01.06.2012 | 0,5999 RON |
| 31.05.2012 | 0,5944 RON |
| 30.05.2012 | 0,5932 RON |
| 29.05.2012 | 0,5892 RON |
| 28.05.2012 | 0,5872 RON |
| 25.05.2012 | 0,5879 RON |
| 24.05.2012 | 0,5887 RON |
| 23.05.2012 | 0,5838 RON |
| 22.05.2012 | 0,5757 RON |
| 21.05.2012 | 0,5748 RON |
| 18.05.2012 | 0,5785 RON |
| 17.05.2012 | 0,5780 RON |
| 16.05.2012 | 0,5796 RON |
| 15.05.2012 | 0,5729 RON |
| 14.05.2012 | 0,5709 RON |
| 11.05.2012 | 0,5667 RON |
| 10.05.2012 | 0,5653 RON |
| 09.05.2012 | 0,5638 RON |
| 08.05.2012 | 0,5608 RON |
| 07.05.2012 | 0,5600 RON |
| 04.05.2012 | 0,5546 RON |
| 03.05.2012 | 0,5550 RON |
| 02.05.2012 | 0,5558 RON |
| 30.04.2012 | 0,5497 RON |
| 27.04.2012 | 0,5469 RON |
| 26.04.2012 | 0,5472 RON |
| 25.04.2012 | 0,5480 RON |
| 24.04.2012 | 0,5500 RON |
| 23.04.2012 | 0,5507 RON |
| 20.04.2012 | 0,5493 RON |
| 19.04.2012 | 0,5511 RON |
| 18.04.2012 | 0,5534 RON |
| 17.04.2012 | 0,5513 RON |
| 13.04.2012 | 0,5505 RON |
| 12.04.2012 | 0,5522 RON |
| 11.04.2012 | 0,5528 RON |
| 10.04.2012 | 0,5534 RON |
| 09.04.2012 | 0,5535 RON |
| 06.04.2012 | 0,5543 RON |
| 05.04.2012 | 0,5545 RON |
| 04.04.2012 | 0,5500 RON |
| 03.04.2012 | 0,5430 RON |
| 02.04.2012 | 0,5432 RON |
| 30.03.2012 | 0,5431 RON |
| 29.03.2012 | 0,5461 RON |
| 28.03.2012 | 0,5424 RON |
| 27.03.2012 | 0,5417 RON |
| 26.03.2012 | 0,5474 RON |
| 23.03.2012 | 0,5464 RON |
| 22.03.2012 | 0,5502 RON |
| 21.03.2012 | 0,5467 RON |
| 20.03.2012 | 0,5494 RON |
| 19.03.2012 | 0,5515 RON |
| 16.03.2012 | 0,5559 RON |
| 15.03.2012 | 0,5547 RON |
| 14.03.2012 | 0,5531 RON |
| 13.03.2012 | 0,5510 RON |
| 12.03.2012 | 0,5508 RON |
| 09.03.2012 | 0,5458 RON |
| 08.03.2012 | 0,5456 RON |
| 07.03.2012 | 0,5485 RON |
| 06.03.2012 | 0,5493 RON |
| 05.03.2012 | 0,5470 RON |
| 02.03.2012 | 0,5447 RON |
| 01.03.2012 | 0,5414 RON |
| 29.02.2012 | 0,5363 RON |
| 28.02.2012 | 0,5364 RON |
| 27.02.2012 | 0,5380 RON |
| 24.02.2012 | 0,5388 RON |
| 23.02.2012 | 0,5420 RON |
| 22.02.2012 | 0,5460 RON |
| 21.02.2012 | 0,5451 RON |
| 20.02.2012 | 0,5451 RON |
| 17.02.2012 | 0,5482 RON |
| 16.02.2012 | 0,5542 RON |
| 15.02.2012 | 0,5474 RON |
| 14.02.2012 | 0,5454 RON |
| 13.02.2012 | 0,5428 RON |
| 10.02.2012 | 0,5440 RON |
| 09.02.2012 | 0,5438 RON |
| 08.02.2012 | 0,5441 RON |
| 07.02.2012 | 0,5487 RON |
| 06.02.2012 | 0,5521 RON |
| 03.02.2012 | 0,5467 RON |
| 02.02.2012 | 0,5482 RON |
| 01.02.2012 | 0,5491 RON |
| 31.01.2012 | 0,5460 RON |
| 30.01.2012 | 0,5477 RON |
| 27.01.2012 | 0,5471 RON |
| 26.01.2012 | 0,5465 RON |
| 25.01.2012 | 0,5551 RON |
| 24.01.2012 | 0,5530 RON |
| 23.01.2012 | 0,5548 RON |
| 20.01.2012 | 0,5573 RON |
| 19.01.2012 | 0,5576 RON |
| 18.01.2012 | 0,5610 RON |
| 17.01.2012 | 0,5603 RON |
| 16.01.2012 | 0,5669 RON |
| 13.01.2012 | 0,5611 RON |
| 12.01.2012 | 0,5641 RON |
| 11.01.2012 | 0,5662 RON |
| 10.01.2012 | 0,5645 RON |
| 09.01.2012 | 0,5649 RON |
| 06.01.2012 | 0,5626 RON |
| 05.01.2012 | 0,5601 RON |
| 04.01.2012 | 0,5507 RON |