BNR · ISTORIC
Curs BNR 2017
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2017, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru INR.
Cursul INR în 2017
0.0610
+0.0002
(+0.33%)
Ultima cotație: 29.12.2017
Minimul anului
0.0592
-0.0002
(-0.34%)
22.09.2017
față de 22.09.2016 (0.0594)
Maximul anului
0.0662
+0.0074
(+12.59%)
07.04.2017
față de 07.04.2016 (0.0588)
Evoluție 2017
min 0.0592 · max 0.0662
Media anuală
0.0622
Prima cotație
03.01.2017
0.0635
Ultima cotație
29.12.2017
0.0610
Variație totală
-0.0025
-3.94%
Cea mai mare creștere
07.04.2017
+0.0007
Cea mai mare scădere
24.04.2017
-0.0010
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2017 (INR)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului INR în 2017
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2017
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.0599
Oct0.0600
Aug0.0606
Cele mai mari medii lunare
Apr0.0655
Mar0.0647
Mai0.0640
Date importante în 2017
Prima cotație (an)03.01.20170.0635
Ultima cotație (an)29.12.20170.0610
Cea mai mare creștere (zi)07.04.2017+0.0007
Cea mai mare scădere (zi)24.04.2017-0.0010
Cea mai mare valoare07.04.20170.0662
Cea mai mică valoare22.09.20170.0592
Curs INR pe luni în 2017
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0623 | 0,0614 | 0,0636 | 20 |
| Februarie | 0,0633 | 0,0621 | 0,0643 | 20 |
| Martie | 0,0647 | 0,0642 | 0,0657 | 23 |
| Aprilie | 0,0655 | 0,0645 | 0,0662 | 19 |
| Mai | 0,0640 | 0,0625 | 0,0650 | 22 |
| Iunie | 0,0632 | 0,0617 | 0,0639 | 20 |
| Iulie | 0,0616 | 0,0606 | 0,0625 | 21 |
| August | 0,0606 | 0,0597 | 0,0611 | 22 |
| Septembrie | 0,0599 | 0,0592 | 0,0604 | 21 |
| Octombrie | 0,0600 | 0,0594 | 0,0611 | 22 |
| Noiembrie | 0,0608 | 0,0600 | 0,0614 | 21 |
| Decembrie | 0,0610 | 0,0607 | 0,0613 | 18 |
Valori zilnice INR/RON în 2017
| Data | Curs |
|---|---|
| 29.12.2017 | 0,0610 RON |
| 28.12.2017 | 0,0608 RON |
| 27.12.2017 | 0,0610 RON |
| 22.12.2017 | 0,0611 RON |
| 21.12.2017 | 0,0609 RON |
| 20.12.2017 | 0,0610 RON |
| 19.12.2017 | 0,0611 RON |
| 18.12.2017 | 0,0611 RON |
| 15.12.2017 | 0,0613 RON |
| 14.12.2017 | 0,0609 RON |
| 13.12.2017 | 0,0612 RON |
| 12.12.2017 | 0,0611 RON |
| 11.12.2017 | 0,0610 RON |
| 08.12.2017 | 0,0612 RON |
| 07.12.2017 | 0,0609 RON |
| 06.12.2017 | 0,0607 RON |
| 05.12.2017 | 0,0607 RON |
| 04.12.2017 | 0,0607 RON |
| 29.11.2017 | 0,0609 RON |
| 28.11.2017 | 0,0606 RON |
| 27.11.2017 | 0,0602 RON |
| 24.11.2017 | 0,0606 RON |
| 23.11.2017 | 0,0608 RON |
| 22.11.2017 | 0,0609 RON |
| 21.11.2017 | 0,0611 RON |
| 20.11.2017 | 0,0605 RON |
| 17.11.2017 | 0,0605 RON |
| 16.11.2017 | 0,0604 RON |
| 15.11.2017 | 0,0600 RON |
| 14.11.2017 | 0,0607 RON |
| 13.11.2017 | 0,0610 RON |
| 10.11.2017 | 0,0611 RON |
| 09.11.2017 | 0,0614 RON |
| 08.11.2017 | 0,0613 RON |
| 07.11.2017 | 0,0611 RON |
| 06.11.2017 | 0,0611 RON |
| 03.11.2017 | 0,0611 RON |
| 02.11.2017 | 0,0611 RON |
| 01.11.2017 | 0,0612 RON |
| 31.10.2017 | 0,0611 RON |
| 30.10.2017 | 0,0609 RON |
| 27.10.2017 | 0,0608 RON |
| 26.10.2017 | 0,0601 RON |
| 25.10.2017 | 0,0600 RON |
| 24.10.2017 | 0,0602 RON |
| 23.10.2017 | 0,0602 RON |
| 20.10.2017 | 0,0599 RON |
| 19.10.2017 | 0,0598 RON |
| 18.10.2017 | 0,0599 RON |
| 17.10.2017 | 0,0600 RON |
| 16.10.2017 | 0,0601 RON |
| 13.10.2017 | 0,0598 RON |
| 12.10.2017 | 0,0595 RON |
| 11.10.2017 | 0,0595 RON |
| 10.10.2017 | 0,0594 RON |
| 09.10.2017 | 0,0596 RON |
| 06.10.2017 | 0,0599 RON |
| 05.10.2017 | 0,0599 RON |
| 04.10.2017 | 0,0597 RON |
| 03.10.2017 | 0,0596 RON |
| 02.10.2017 | 0,0598 RON |
| 29.09.2017 | 0,0597 RON |
| 28.09.2017 | 0,0596 RON |
| 27.09.2017 | 0,0596 RON |
| 26.09.2017 | 0,0596 RON |
| 25.09.2017 | 0,0595 RON |
| 22.09.2017 | 0,0592 RON |
| 21.09.2017 | 0,0596 RON |
| 20.09.2017 | 0,0595 RON |
| 19.09.2017 | 0,0597 RON |
| 18.09.2017 | 0,0600 RON |
| 15.09.2017 | 0,0601 RON |
| 14.09.2017 | 0,0603 RON |
| 13.09.2017 | 0,0600 RON |
| 12.09.2017 | 0,0601 RON |
| 11.09.2017 | 0,0599 RON |
| 08.09.2017 | 0,0597 RON |
| 07.09.2017 | 0,0599 RON |
| 06.09.2017 | 0,0601 RON |
| 05.09.2017 | 0,0604 RON |
| 04.09.2017 | 0,0602 RON |
| 01.09.2017 | 0,0603 RON |
| 31.08.2017 | 0,0604 RON |
| 30.08.2017 | 0,0602 RON |
| 29.08.2017 | 0,0597 RON |
| 28.08.2017 | 0,0603 RON |
| 25.08.2017 | 0,0607 RON |
| 24.08.2017 | 0,0607 RON |
| 23.08.2017 | 0,0608 RON |
| 22.08.2017 | 0,0608 RON |
| 21.08.2017 | 0,0609 RON |
| 18.08.2017 | 0,0609 RON |
| 17.08.2017 | 0,0609 RON |
| 16.08.2017 | 0,0608 RON |
| 14.08.2017 | 0,0605 RON |
| 11.08.2017 | 0,0607 RON |
| 10.08.2017 | 0,0611 RON |
| 09.08.2017 | 0,0610 RON |
| 08.08.2017 | 0,0606 RON |
| 07.08.2017 | 0,0607 RON |
| 04.08.2017 | 0,0603 RON |
| 03.08.2017 | 0,0605 RON |
| 02.08.2017 | 0,0603 RON |
| 01.08.2017 | 0,0602 RON |
| 31.07.2017 | 0,0606 RON |
| 28.07.2017 | 0,0607 RON |
| 27.07.2017 | 0,0607 RON |
| 26.07.2017 | 0,0610 RON |
| 25.07.2017 | 0,0608 RON |
| 24.07.2017 | 0,0608 RON |
| 21.07.2017 | 0,0610 RON |
| 20.07.2017 | 0,0616 RON |
| 19.07.2017 | 0,0616 RON |
| 18.07.2017 | 0,0614 RON |
| 17.07.2017 | 0,0618 RON |
| 14.07.2017 | 0,0620 RON |
| 13.07.2017 | 0,0622 RON |
| 12.07.2017 | 0,0619 RON |
| 11.07.2017 | 0,0621 RON |
| 10.07.2017 | 0,0621 RON |
| 07.07.2017 | 0,0621 RON |
| 06.07.2017 | 0,0623 RON |
| 05.07.2017 | 0,0625 RON |
| 04.07.2017 | 0,0623 RON |
| 03.07.2017 | 0,0618 RON |
| 30.06.2017 | 0,0617 RON |
| 29.06.2017 | 0,0617 RON |
| 28.06.2017 | 0,0621 RON |
| 27.06.2017 | 0,0628 RON |
| 26.06.2017 | 0,0635 RON |
| 23.06.2017 | 0,0634 RON |
| 22.06.2017 | 0,0637 RON |
| 21.06.2017 | 0,0639 RON |
| 20.06.2017 | 0,0639 RON |
| 19.06.2017 | 0,0636 RON |
| 16.06.2017 | 0,0636 RON |
| 15.06.2017 | 0,0638 RON |
| 14.06.2017 | 0,0634 RON |
| 13.06.2017 | 0,0632 RON |
| 12.06.2017 | 0,0631 RON |
| 09.06.2017 | 0,0635 RON |
| 08.06.2017 | 0,0632 RON |
| 07.06.2017 | 0,0630 RON |
| 06.06.2017 | 0,0630 RON |
| 02.06.2017 | 0,0631 RON |
| 31.05.2017 | 0,0633 RON |
| 30.05.2017 | 0,0633 RON |
| 29.05.2017 | 0,0633 RON |
| 26.05.2017 | 0,0630 RON |
| 25.05.2017 | 0,0628 RON |
| 24.05.2017 | 0,0628 RON |
| 23.05.2017 | 0,0625 RON |
| 22.05.2017 | 0,0631 RON |
| 19.05.2017 | 0,0631 RON |
| 18.05.2017 | 0,0634 RON |
| 17.05.2017 | 0,0640 RON |
| 16.05.2017 | 0,0643 RON |
| 15.05.2017 | 0,0648 RON |
| 12.05.2017 | 0,0650 RON |
| 11.05.2017 | 0,0650 RON |
| 10.05.2017 | 0,0648 RON |
| 09.05.2017 | 0,0646 RON |
| 08.05.2017 | 0,0647 RON |
| 05.05.2017 | 0,0645 RON |
| 04.05.2017 | 0,0648 RON |
| 03.05.2017 | 0,0650 RON |
| 02.05.2017 | 0,0649 RON |
| 28.04.2017 | 0,0645 RON |
| 27.04.2017 | 0,0648 RON |
| 26.04.2017 | 0,0650 RON |
| 25.04.2017 | 0,0647 RON |
| 24.04.2017 | 0,0647 RON |
| 21.04.2017 | 0,0657 RON |
| 20.04.2017 | 0,0653 RON |
| 19.04.2017 | 0,0654 RON |
| 18.04.2017 | 0,0656 RON |
| 14.04.2017 | 0,0661 RON |
| 13.04.2017 | 0,0659 RON |
| 12.04.2017 | 0,0659 RON |
| 11.04.2017 | 0,0660 RON |
| 10.04.2017 | 0,0662 RON |
| 07.04.2017 | 0,0662 RON |
| 06.04.2017 | 0,0655 RON |
| 05.04.2017 | 0,0656 RON |
| 04.04.2017 | 0,0657 RON |
| 03.04.2017 | 0,0657 RON |
| 31.03.2017 | 0,0657 RON |
| 30.03.2017 | 0,0652 RON |
| 29.03.2017 | 0,0651 RON |
| 28.03.2017 | 0,0645 RON |
| 27.03.2017 | 0,0644 RON |
| 24.03.2017 | 0,0644 RON |
| 23.03.2017 | 0,0644 RON |
| 22.03.2017 | 0,0646 RON |
| 21.03.2017 | 0,0647 RON |
| 20.03.2017 | 0,0649 RON |
| 17.03.2017 | 0,0648 RON |
| 16.03.2017 | 0,0649 RON |
| 15.03.2017 | 0,0651 RON |
| 14.03.2017 | 0,0649 RON |
| 13.03.2017 | 0,0645 RON |
| 10.03.2017 | 0,0644 RON |
| 09.03.2017 | 0,0645 RON |
| 08.03.2017 | 0,0646 RON |
| 07.03.2017 | 0,0644 RON |
| 06.03.2017 | 0,0642 RON |
| 03.03.2017 | 0,0644 RON |
| 02.03.2017 | 0,0644 RON |
| 01.03.2017 | 0,0642 RON |
| 28.02.2017 | 0,0638 RON |
| 27.02.2017 | 0,0638 RON |
| 24.02.2017 | 0,0641 RON |
| 23.02.2017 | 0,0641 RON |
| 22.02.2017 | 0,0643 RON |
| 21.02.2017 | 0,0640 RON |
| 20.02.2017 | 0,0636 RON |
| 17.02.2017 | 0,0633 RON |
| 16.02.2017 | 0,0634 RON |
| 15.02.2017 | 0,0639 RON |
| 14.02.2017 | 0,0634 RON |
| 13.02.2017 | 0,0632 RON |
| 10.02.2017 | 0,0633 RON |
| 09.02.2017 | 0,0628 RON |
| 08.02.2017 | 0,0627 RON |
| 07.02.2017 | 0,0625 RON |
| 06.02.2017 | 0,0625 RON |
| 03.02.2017 | 0,0624 RON |
| 02.02.2017 | 0,0622 RON |
| 01.02.2017 | 0,0621 RON |
| 31.01.2017 | 0,0620 RON |
| 30.01.2017 | 0,0619 RON |
| 27.01.2017 | 0,0620 RON |
| 26.01.2017 | 0,0616 RON |
| 25.01.2017 | 0,0614 RON |
| 23.01.2017 | 0,0615 RON |
| 20.01.2017 | 0,0620 RON |
| 19.01.2017 | 0,0618 RON |
| 18.01.2017 | 0,0619 RON |
| 17.01.2017 | 0,0621 RON |
| 16.01.2017 | 0,0625 RON |
| 13.01.2017 | 0,0619 RON |
| 12.01.2017 | 0,0621 RON |
| 11.01.2017 | 0,0625 RON |
| 10.01.2017 | 0,0623 RON |
| 09.01.2017 | 0,0628 RON |
| 06.01.2017 | 0,0625 RON |
| 05.01.2017 | 0,0632 RON |
| 04.01.2017 | 0,0636 RON |
| 03.01.2017 | 0,0635 RON |