BNR · ISTORIC

Curs BNR 2017

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2017, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru INR.

Cursul INR în 2017 0.0610 +0.0002 (+0.33%) Ultima cotație: 29.12.2017
Minimul anului
0.0592 -0.0002 (-0.34%)
22.09.2017 față de 22.09.2016 (0.0594)
Maximul anului
0.0662 +0.0074 (+12.59%)
07.04.2017 față de 07.04.2016 (0.0588)
Evoluție 2017 min 0.0592 · max 0.0662
Media anuală 0.0622
Prima cotație 03.01.2017 0.0635
Ultima cotație 29.12.2017 0.0610
Variație totală -0.0025 -3.94%
Cea mai mare creștere 07.04.2017 +0.0007
Cea mai mare scădere 24.04.2017 -0.0010

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2017 (INR)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului INR în 2017

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2017

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Sep0.0599
Oct0.0600
Aug0.0606

Cele mai mari medii lunare

Apr0.0655
Mar0.0647
Mai0.0640

Date importante în 2017

Prima cotație (an)03.01.20170.0635
Ultima cotație (an)29.12.20170.0610
Cea mai mare creștere (zi)07.04.2017+0.0007
Cea mai mare scădere (zi)24.04.2017-0.0010
Cea mai mare valoare07.04.20170.0662
Cea mai mică valoare22.09.20170.0592

Curs INR pe luni în 2017

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0623 0,0614 0,0636 20
Februarie 0,0633 0,0621 0,0643 20
Martie 0,0647 0,0642 0,0657 23
Aprilie 0,0655 0,0645 0,0662 19
Mai 0,0640 0,0625 0,0650 22
Iunie 0,0632 0,0617 0,0639 20
Iulie 0,0616 0,0606 0,0625 21
August 0,0606 0,0597 0,0611 22
Septembrie 0,0599 0,0592 0,0604 21
Octombrie 0,0600 0,0594 0,0611 22
Noiembrie 0,0608 0,0600 0,0614 21
Decembrie 0,0610 0,0607 0,0613 18

Valori zilnice INR/RON în 2017

DataCurs
29.12.2017 0,0610 RON
28.12.2017 0,0608 RON
27.12.2017 0,0610 RON
22.12.2017 0,0611 RON
21.12.2017 0,0609 RON
20.12.2017 0,0610 RON
19.12.2017 0,0611 RON
18.12.2017 0,0611 RON
15.12.2017 0,0613 RON
14.12.2017 0,0609 RON
13.12.2017 0,0612 RON
12.12.2017 0,0611 RON
11.12.2017 0,0610 RON
08.12.2017 0,0612 RON
07.12.2017 0,0609 RON
06.12.2017 0,0607 RON
05.12.2017 0,0607 RON
04.12.2017 0,0607 RON
29.11.2017 0,0609 RON
28.11.2017 0,0606 RON
27.11.2017 0,0602 RON
24.11.2017 0,0606 RON
23.11.2017 0,0608 RON
22.11.2017 0,0609 RON
21.11.2017 0,0611 RON
20.11.2017 0,0605 RON
17.11.2017 0,0605 RON
16.11.2017 0,0604 RON
15.11.2017 0,0600 RON
14.11.2017 0,0607 RON
13.11.2017 0,0610 RON
10.11.2017 0,0611 RON
09.11.2017 0,0614 RON
08.11.2017 0,0613 RON
07.11.2017 0,0611 RON
06.11.2017 0,0611 RON
03.11.2017 0,0611 RON
02.11.2017 0,0611 RON
01.11.2017 0,0612 RON
31.10.2017 0,0611 RON
30.10.2017 0,0609 RON
27.10.2017 0,0608 RON
26.10.2017 0,0601 RON
25.10.2017 0,0600 RON
24.10.2017 0,0602 RON
23.10.2017 0,0602 RON
20.10.2017 0,0599 RON
19.10.2017 0,0598 RON
18.10.2017 0,0599 RON
17.10.2017 0,0600 RON
16.10.2017 0,0601 RON
13.10.2017 0,0598 RON
12.10.2017 0,0595 RON
11.10.2017 0,0595 RON
10.10.2017 0,0594 RON
09.10.2017 0,0596 RON
06.10.2017 0,0599 RON
05.10.2017 0,0599 RON
04.10.2017 0,0597 RON
03.10.2017 0,0596 RON
02.10.2017 0,0598 RON
29.09.2017 0,0597 RON
28.09.2017 0,0596 RON
27.09.2017 0,0596 RON
26.09.2017 0,0596 RON
25.09.2017 0,0595 RON
22.09.2017 0,0592 RON
21.09.2017 0,0596 RON
20.09.2017 0,0595 RON
19.09.2017 0,0597 RON
18.09.2017 0,0600 RON
15.09.2017 0,0601 RON
14.09.2017 0,0603 RON
13.09.2017 0,0600 RON
12.09.2017 0,0601 RON
11.09.2017 0,0599 RON
08.09.2017 0,0597 RON
07.09.2017 0,0599 RON
06.09.2017 0,0601 RON
05.09.2017 0,0604 RON
04.09.2017 0,0602 RON
01.09.2017 0,0603 RON
31.08.2017 0,0604 RON
30.08.2017 0,0602 RON
29.08.2017 0,0597 RON
28.08.2017 0,0603 RON
25.08.2017 0,0607 RON
24.08.2017 0,0607 RON
23.08.2017 0,0608 RON
22.08.2017 0,0608 RON
21.08.2017 0,0609 RON
18.08.2017 0,0609 RON
17.08.2017 0,0609 RON
16.08.2017 0,0608 RON
14.08.2017 0,0605 RON
11.08.2017 0,0607 RON
10.08.2017 0,0611 RON
09.08.2017 0,0610 RON
08.08.2017 0,0606 RON
07.08.2017 0,0607 RON
04.08.2017 0,0603 RON
03.08.2017 0,0605 RON
02.08.2017 0,0603 RON
01.08.2017 0,0602 RON
31.07.2017 0,0606 RON
28.07.2017 0,0607 RON
27.07.2017 0,0607 RON
26.07.2017 0,0610 RON
25.07.2017 0,0608 RON
24.07.2017 0,0608 RON
21.07.2017 0,0610 RON
20.07.2017 0,0616 RON
19.07.2017 0,0616 RON
18.07.2017 0,0614 RON
17.07.2017 0,0618 RON
14.07.2017 0,0620 RON
13.07.2017 0,0622 RON
12.07.2017 0,0619 RON
11.07.2017 0,0621 RON
10.07.2017 0,0621 RON
07.07.2017 0,0621 RON
06.07.2017 0,0623 RON
05.07.2017 0,0625 RON
04.07.2017 0,0623 RON
03.07.2017 0,0618 RON
30.06.2017 0,0617 RON
29.06.2017 0,0617 RON
28.06.2017 0,0621 RON
27.06.2017 0,0628 RON
26.06.2017 0,0635 RON
23.06.2017 0,0634 RON
22.06.2017 0,0637 RON
21.06.2017 0,0639 RON
20.06.2017 0,0639 RON
19.06.2017 0,0636 RON
16.06.2017 0,0636 RON
15.06.2017 0,0638 RON
14.06.2017 0,0634 RON
13.06.2017 0,0632 RON
12.06.2017 0,0631 RON
09.06.2017 0,0635 RON
08.06.2017 0,0632 RON
07.06.2017 0,0630 RON
06.06.2017 0,0630 RON
02.06.2017 0,0631 RON
31.05.2017 0,0633 RON
30.05.2017 0,0633 RON
29.05.2017 0,0633 RON
26.05.2017 0,0630 RON
25.05.2017 0,0628 RON
24.05.2017 0,0628 RON
23.05.2017 0,0625 RON
22.05.2017 0,0631 RON
19.05.2017 0,0631 RON
18.05.2017 0,0634 RON
17.05.2017 0,0640 RON
16.05.2017 0,0643 RON
15.05.2017 0,0648 RON
12.05.2017 0,0650 RON
11.05.2017 0,0650 RON
10.05.2017 0,0648 RON
09.05.2017 0,0646 RON
08.05.2017 0,0647 RON
05.05.2017 0,0645 RON
04.05.2017 0,0648 RON
03.05.2017 0,0650 RON
02.05.2017 0,0649 RON
28.04.2017 0,0645 RON
27.04.2017 0,0648 RON
26.04.2017 0,0650 RON
25.04.2017 0,0647 RON
24.04.2017 0,0647 RON
21.04.2017 0,0657 RON
20.04.2017 0,0653 RON
19.04.2017 0,0654 RON
18.04.2017 0,0656 RON
14.04.2017 0,0661 RON
13.04.2017 0,0659 RON
12.04.2017 0,0659 RON
11.04.2017 0,0660 RON
10.04.2017 0,0662 RON
07.04.2017 0,0662 RON
06.04.2017 0,0655 RON
05.04.2017 0,0656 RON
04.04.2017 0,0657 RON
03.04.2017 0,0657 RON
31.03.2017 0,0657 RON
30.03.2017 0,0652 RON
29.03.2017 0,0651 RON
28.03.2017 0,0645 RON
27.03.2017 0,0644 RON
24.03.2017 0,0644 RON
23.03.2017 0,0644 RON
22.03.2017 0,0646 RON
21.03.2017 0,0647 RON
20.03.2017 0,0649 RON
17.03.2017 0,0648 RON
16.03.2017 0,0649 RON
15.03.2017 0,0651 RON
14.03.2017 0,0649 RON
13.03.2017 0,0645 RON
10.03.2017 0,0644 RON
09.03.2017 0,0645 RON
08.03.2017 0,0646 RON
07.03.2017 0,0644 RON
06.03.2017 0,0642 RON
03.03.2017 0,0644 RON
02.03.2017 0,0644 RON
01.03.2017 0,0642 RON
28.02.2017 0,0638 RON
27.02.2017 0,0638 RON
24.02.2017 0,0641 RON
23.02.2017 0,0641 RON
22.02.2017 0,0643 RON
21.02.2017 0,0640 RON
20.02.2017 0,0636 RON
17.02.2017 0,0633 RON
16.02.2017 0,0634 RON
15.02.2017 0,0639 RON
14.02.2017 0,0634 RON
13.02.2017 0,0632 RON
10.02.2017 0,0633 RON
09.02.2017 0,0628 RON
08.02.2017 0,0627 RON
07.02.2017 0,0625 RON
06.02.2017 0,0625 RON
03.02.2017 0,0624 RON
02.02.2017 0,0622 RON
01.02.2017 0,0621 RON
31.01.2017 0,0620 RON
30.01.2017 0,0619 RON
27.01.2017 0,0620 RON
26.01.2017 0,0616 RON
25.01.2017 0,0614 RON
23.01.2017 0,0615 RON
20.01.2017 0,0620 RON
19.01.2017 0,0618 RON
18.01.2017 0,0619 RON
17.01.2017 0,0621 RON
16.01.2017 0,0625 RON
13.01.2017 0,0619 RON
12.01.2017 0,0621 RON
11.01.2017 0,0625 RON
10.01.2017 0,0623 RON
09.01.2017 0,0628 RON
06.01.2017 0,0625 RON
05.01.2017 0,0632 RON
04.01.2017 0,0636 RON
03.01.2017 0,0635 RON