BNR · ISTORIC
Curs BNR 2016
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru INR.
Cursul INR în 2016
0.0634
-0.0003
(-0.47%)
Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.0580
-0.0051
(-8.08%)
11.02.2016
față de 11.02.2015 (0.0631)
Maximul anului
0.0640
+0.0012
(+1.91%)
20.12.2016
față de 18.12.2015 (0.0628)
Evoluție 2016
min 0.0580 · max 0.0640
Media anuală
0.0604
Prima cotație
04.01.2016
0.0622
Ultima cotație
30.12.2016
0.0634
Variație totală
+0.0012
+1.93%
Cea mai mare creștere
24.06.2016
+0.0010
Cea mai mare scădere
04.02.2016
-0.0010
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (INR)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului INR în 2016
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2016
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb0.0592
Apr0.0593
Aug0.0594
Cele mai mari medii lunare
Dec0.0631
Ian0.0619
Noi0.0617
Date importante în 2016
Prima cotație (an)04.01.20160.0622
Ultima cotație (an)30.12.20160.0634
Cea mai mare creștere (zi)24.06.2016+0.0010
Cea mai mare scădere (zi)04.02.2016-0.0010
Cea mai mare valoare20.12.20160.0640
Cea mai mică valoare11.02.20160.0580
Curs INR pe luni în 2016
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0619 | 0,0610 | 0,0631 | 20 |
| Februarie | 0,0592 | 0,0580 | 0,0615 | 21 |
| Martie | 0,0600 | 0,0592 | 0,0609 | 23 |
| Aprilie | 0,0593 | 0,0588 | 0,0598 | 21 |
| Mai | 0,0595 | 0,0583 | 0,0602 | 21 |
| Iunie | 0,0598 | 0,0590 | 0,0604 | 21 |
| Iulie | 0,0603 | 0,0600 | 0,0607 | 21 |
| August | 0,0594 | 0,0587 | 0,0602 | 22 |
| Septembrie | 0,0595 | 0,0591 | 0,0599 | 22 |
| Octombrie | 0,0611 | 0,0596 | 0,0619 | 21 |
| Noiembrie | 0,0617 | 0,0608 | 0,0624 | 21 |
| Decembrie | 0,0631 | 0,0615 | 0,0640 | 20 |
Valori zilnice INR/RON în 2016
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2016 | 0,0634 RON |
| 29.12.2016 | 0,0637 RON |
| 28.12.2016 | 0,0639 RON |
| 27.12.2016 | 0,0638 RON |
| 23.12.2016 | 0,0639 RON |
| 22.12.2016 | 0,0634 RON |
| 21.12.2016 | 0,0640 RON |
| 20.12.2016 | 0,0640 RON |
| 19.12.2016 | 0,0637 RON |
| 16.12.2016 | 0,0638 RON |
| 15.12.2016 | 0,0636 RON |
| 14.12.2016 | 0,0628 RON |
| 13.12.2016 | 0,0629 RON |
| 12.12.2016 | 0,0630 RON |
| 09.12.2016 | 0,0628 RON |
| 08.12.2016 | 0,0620 RON |
| 07.12.2016 | 0,0620 RON |
| 06.12.2016 | 0,0615 RON |
| 05.12.2016 | 0,0620 RON |
| 02.12.2016 | 0,0621 RON |
| 29.11.2016 | 0,0621 RON |
| 28.11.2016 | 0,0618 RON |
| 25.11.2016 | 0,0622 RON |
| 24.11.2016 | 0,0621 RON |
| 23.11.2016 | 0,0620 RON |
| 22.11.2016 | 0,0622 RON |
| 21.11.2016 | 0,0622 RON |
| 18.11.2016 | 0,0624 RON |
| 17.11.2016 | 0,0621 RON |
| 16.11.2016 | 0,0623 RON |
| 15.11.2016 | 0,0619 RON |
| 14.11.2016 | 0,0620 RON |
| 11.11.2016 | 0,0617 RON |
| 10.11.2016 | 0,0620 RON |
| 09.11.2016 | 0,0611 RON |
| 08.11.2016 | 0,0613 RON |
| 07.11.2016 | 0,0609 RON |
| 04.11.2016 | 0,0608 RON |
| 03.11.2016 | 0,0608 RON |
| 02.11.2016 | 0,0609 RON |
| 01.11.2016 | 0,0614 RON |
| 31.10.2016 | 0,0616 RON |
| 28.10.2016 | 0,0617 RON |
| 27.10.2016 | 0,0617 RON |
| 26.10.2016 | 0,0616 RON |
| 25.10.2016 | 0,0617 RON |
| 24.10.2016 | 0,0619 RON |
| 21.10.2016 | 0,0618 RON |
| 20.10.2016 | 0,0615 RON |
| 19.10.2016 | 0,0614 RON |
| 18.10.2016 | 0,0614 RON |
| 17.10.2016 | 0,0614 RON |
| 14.10.2016 | 0,0612 RON |
| 13.10.2016 | 0,0611 RON |
| 12.10.2016 | 0,0610 RON |
| 11.10.2016 | 0,0607 RON |
| 10.10.2016 | 0,0607 RON |
| 07.10.2016 | 0,0606 RON |
| 06.10.2016 | 0,0600 RON |
| 05.10.2016 | 0,0597 RON |
| 04.10.2016 | 0,0601 RON |
| 03.10.2016 | 0,0596 RON |
| 30.09.2016 | 0,0598 RON |
| 29.09.2016 | 0,0593 RON |
| 28.09.2016 | 0,0597 RON |
| 27.09.2016 | 0,0595 RON |
| 26.09.2016 | 0,0594 RON |
| 23.09.2016 | 0,0595 RON |
| 22.09.2016 | 0,0594 RON |
| 21.09.2016 | 0,0596 RON |
| 20.09.2016 | 0,0594 RON |
| 19.09.2016 | 0,0594 RON |
| 16.09.2016 | 0,0592 RON |
| 15.09.2016 | 0,0591 RON |
| 14.09.2016 | 0,0592 RON |
| 13.09.2016 | 0,0592 RON |
| 12.09.2016 | 0,0593 RON |
| 09.09.2016 | 0,0592 RON |
| 08.09.2016 | 0,0595 RON |
| 07.09.2016 | 0,0597 RON |
| 06.09.2016 | 0,0599 RON |
| 05.09.2016 | 0,0599 RON |
| 02.09.2016 | 0,0596 RON |
| 01.09.2016 | 0,0597 RON |
| 31.08.2016 | 0,0596 RON |
| 30.08.2016 | 0,0594 RON |
| 29.08.2016 | 0,0594 RON |
| 26.08.2016 | 0,0589 RON |
| 25.08.2016 | 0,0589 RON |
| 24.08.2016 | 0,0589 RON |
| 23.08.2016 | 0,0587 RON |
| 22.08.2016 | 0,0588 RON |
| 19.08.2016 | 0,0589 RON |
| 18.08.2016 | 0,0592 RON |
| 17.08.2016 | 0,0593 RON |
| 16.08.2016 | 0,0592 RON |
| 12.08.2016 | 0,0598 RON |
| 11.08.2016 | 0,0599 RON |
| 10.08.2016 | 0,0598 RON |
| 09.08.2016 | 0,0601 RON |
| 08.08.2016 | 0,0602 RON |
| 05.08.2016 | 0,0600 RON |
| 04.08.2016 | 0,0598 RON |
| 03.08.2016 | 0,0594 RON |
| 02.08.2016 | 0,0596 RON |
| 01.08.2016 | 0,0597 RON |
| 29.07.2016 | 0,0600 RON |
| 28.07.2016 | 0,0600 RON |
| 27.07.2016 | 0,0605 RON |
| 26.07.2016 | 0,0602 RON |
| 25.07.2016 | 0,0601 RON |
| 22.07.2016 | 0,0603 RON |
| 21.07.2016 | 0,0603 RON |
| 20.07.2016 | 0,0605 RON |
| 19.07.2016 | 0,0602 RON |
| 18.07.2016 | 0,0603 RON |
| 15.07.2016 | 0,0600 RON |
| 14.07.2016 | 0,0604 RON |
| 13.07.2016 | 0,0604 RON |
| 12.07.2016 | 0,0602 RON |
| 11.07.2016 | 0,0607 RON |
| 08.07.2016 | 0,0606 RON |
| 07.07.2016 | 0,0604 RON |
| 06.07.2016 | 0,0605 RON |
| 05.07.2016 | 0,0600 RON |
| 04.07.2016 | 0,0604 RON |
| 01.07.2016 | 0,0603 RON |
| 30.06.2016 | 0,0602 RON |
| 29.06.2016 | 0,0604 RON |
| 28.06.2016 | 0,0601 RON |
| 27.06.2016 | 0,0602 RON |
| 24.06.2016 | 0,0600 RON |
| 23.06.2016 | 0,0590 RON |
| 22.06.2016 | 0,0595 RON |
| 21.06.2016 | 0,0592 RON |
| 17.06.2016 | 0,0600 RON |
| 16.06.2016 | 0,0600 RON |
| 15.06.2016 | 0,0602 RON |
| 14.06.2016 | 0,0599 RON |
| 13.06.2016 | 0,0598 RON |
| 10.06.2016 | 0,0598 RON |
| 09.06.2016 | 0,0595 RON |
| 08.06.2016 | 0,0594 RON |
| 07.06.2016 | 0,0594 RON |
| 06.06.2016 | 0,0594 RON |
| 03.06.2016 | 0,0602 RON |
| 02.06.2016 | 0,0600 RON |
| 01.06.2016 | 0,0600 RON |
| 31.05.2016 | 0,0602 RON |
| 30.05.2016 | 0,0601 RON |
| 27.05.2016 | 0,0602 RON |
| 26.05.2016 | 0,0600 RON |
| 25.05.2016 | 0,0600 RON |
| 24.05.2016 | 0,0596 RON |
| 23.05.2016 | 0,0598 RON |
| 20.05.2016 | 0,0596 RON |
| 19.05.2016 | 0,0596 RON |
| 18.05.2016 | 0,0595 RON |
| 17.05.2016 | 0,0593 RON |
| 16.05.2016 | 0,0594 RON |
| 13.05.2016 | 0,0594 RON |
| 12.05.2016 | 0,0592 RON |
| 11.05.2016 | 0,0591 RON |
| 10.05.2016 | 0,0592 RON |
| 09.05.2016 | 0,0592 RON |
| 06.05.2016 | 0,0592 RON |
| 05.05.2016 | 0,0592 RON |
| 04.05.2016 | 0,0587 RON |
| 03.05.2016 | 0,0583 RON |
| 29.04.2016 | 0,0592 RON |
| 28.04.2016 | 0,0592 RON |
| 27.04.2016 | 0,0595 RON |
| 26.04.2016 | 0,0597 RON |
| 25.04.2016 | 0,0597 RON |
| 22.04.2016 | 0,0597 RON |
| 21.04.2016 | 0,0598 RON |
| 20.04.2016 | 0,0596 RON |
| 19.04.2016 | 0,0595 RON |
| 18.04.2016 | 0,0595 RON |
| 15.04.2016 | 0,0597 RON |
| 14.04.2016 | 0,0596 RON |
| 13.04.2016 | 0,0593 RON |
| 12.04.2016 | 0,0589 RON |
| 11.04.2016 | 0,0591 RON |
| 08.04.2016 | 0,0589 RON |
| 07.04.2016 | 0,0588 RON |
| 06.04.2016 | 0,0590 RON |
| 05.04.2016 | 0,0591 RON |
| 04.04.2016 | 0,0594 RON |
| 01.04.2016 | 0,0591 RON |
| 31.03.2016 | 0,0594 RON |
| 30.03.2016 | 0,0594 RON |
| 29.03.2016 | 0,0599 RON |
| 28.03.2016 | 0,0600 RON |
| 25.03.2016 | 0,0599 RON |
| 24.03.2016 | 0,0598 RON |
| 23.03.2016 | 0,0598 RON |
| 22.03.2016 | 0,0597 RON |
| 21.03.2016 | 0,0596 RON |
| 18.03.2016 | 0,0595 RON |
| 17.03.2016 | 0,0592 RON |
| 16.03.2016 | 0,0601 RON |
| 15.03.2016 | 0,0599 RON |
| 14.03.2016 | 0,0599 RON |
| 11.03.2016 | 0,0599 RON |
| 10.03.2016 | 0,0606 RON |
| 09.03.2016 | 0,0606 RON |
| 08.03.2016 | 0,0602 RON |
| 07.03.2016 | 0,0607 RON |
| 04.03.2016 | 0,0606 RON |
| 03.03.2016 | 0,0609 RON |
| 02.03.2016 | 0,0607 RON |
| 01.03.2016 | 0,0604 RON |
| 29.02.2016 | 0,0599 RON |
| 26.02.2016 | 0,0590 RON |
| 25.02.2016 | 0,0590 RON |
| 24.02.2016 | 0,0594 RON |
| 23.02.2016 | 0,0592 RON |
| 22.02.2016 | 0,0590 RON |
| 19.02.2016 | 0,0587 RON |
| 18.02.2016 | 0,0585 RON |
| 17.02.2016 | 0,0586 RON |
| 16.02.2016 | 0,0584 RON |
| 15.02.2016 | 0,0587 RON |
| 12.02.2016 | 0,0581 RON |
| 11.02.2016 | 0,0580 RON |
| 10.02.2016 | 0,0588 RON |
| 09.02.2016 | 0,0590 RON |
| 08.02.2016 | 0,0590 RON |
| 05.02.2016 | 0,0594 RON |
| 04.02.2016 | 0,0596 RON |
| 03.02.2016 | 0,0606 RON |
| 02.02.2016 | 0,0608 RON |
| 01.02.2016 | 0,0615 RON |
| 29.01.2016 | 0,0612 RON |
| 28.01.2016 | 0,0611 RON |
| 27.01.2016 | 0,0612 RON |
| 26.01.2016 | 0,0617 RON |
| 25.01.2016 | 0,0617 RON |
| 22.01.2016 | 0,0618 RON |
| 21.01.2016 | 0,0612 RON |
| 20.01.2016 | 0,0610 RON |
| 19.01.2016 | 0,0616 RON |
| 18.01.2016 | 0,0615 RON |
| 15.01.2016 | 0,0614 RON |
| 14.01.2016 | 0,0618 RON |
| 13.01.2016 | 0,0627 RON |
| 12.01.2016 | 0,0625 RON |
| 11.01.2016 | 0,0622 RON |
| 08.01.2016 | 0,0625 RON |
| 07.01.2016 | 0,0624 RON |
| 06.01.2016 | 0,0631 RON |
| 05.01.2016 | 0,0630 RON |
| 04.01.2016 | 0,0622 RON |