BNR · ISTORIC

Curs BNR 2016

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru INR.

Cursul INR în 2016 0.0634 -0.0003 (-0.47%) Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.0580 -0.0051 (-8.08%)
11.02.2016 față de 11.02.2015 (0.0631)
Maximul anului
0.0640 +0.0012 (+1.91%)
20.12.2016 față de 18.12.2015 (0.0628)
Evoluție 2016 min 0.0580 · max 0.0640
Media anuală 0.0604
Prima cotație 04.01.2016 0.0622
Ultima cotație 30.12.2016 0.0634
Variație totală +0.0012 +1.93%
Cea mai mare creștere 24.06.2016 +0.0010
Cea mai mare scădere 04.02.2016 -0.0010

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (INR)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului INR în 2016

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2016

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Feb0.0592
Apr0.0593
Aug0.0594

Cele mai mari medii lunare

Dec0.0631
Ian0.0619
Noi0.0617

Date importante în 2016

Prima cotație (an)04.01.20160.0622
Ultima cotație (an)30.12.20160.0634
Cea mai mare creștere (zi)24.06.2016+0.0010
Cea mai mare scădere (zi)04.02.2016-0.0010
Cea mai mare valoare20.12.20160.0640
Cea mai mică valoare11.02.20160.0580

Curs INR pe luni în 2016

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0619 0,0610 0,0631 20
Februarie 0,0592 0,0580 0,0615 21
Martie 0,0600 0,0592 0,0609 23
Aprilie 0,0593 0,0588 0,0598 21
Mai 0,0595 0,0583 0,0602 21
Iunie 0,0598 0,0590 0,0604 21
Iulie 0,0603 0,0600 0,0607 21
August 0,0594 0,0587 0,0602 22
Septembrie 0,0595 0,0591 0,0599 22
Octombrie 0,0611 0,0596 0,0619 21
Noiembrie 0,0617 0,0608 0,0624 21
Decembrie 0,0631 0,0615 0,0640 20

Valori zilnice INR/RON în 2016

DataCurs
30.12.2016 0,0634 RON
29.12.2016 0,0637 RON
28.12.2016 0,0639 RON
27.12.2016 0,0638 RON
23.12.2016 0,0639 RON
22.12.2016 0,0634 RON
21.12.2016 0,0640 RON
20.12.2016 0,0640 RON
19.12.2016 0,0637 RON
16.12.2016 0,0638 RON
15.12.2016 0,0636 RON
14.12.2016 0,0628 RON
13.12.2016 0,0629 RON
12.12.2016 0,0630 RON
09.12.2016 0,0628 RON
08.12.2016 0,0620 RON
07.12.2016 0,0620 RON
06.12.2016 0,0615 RON
05.12.2016 0,0620 RON
02.12.2016 0,0621 RON
29.11.2016 0,0621 RON
28.11.2016 0,0618 RON
25.11.2016 0,0622 RON
24.11.2016 0,0621 RON
23.11.2016 0,0620 RON
22.11.2016 0,0622 RON
21.11.2016 0,0622 RON
18.11.2016 0,0624 RON
17.11.2016 0,0621 RON
16.11.2016 0,0623 RON
15.11.2016 0,0619 RON
14.11.2016 0,0620 RON
11.11.2016 0,0617 RON
10.11.2016 0,0620 RON
09.11.2016 0,0611 RON
08.11.2016 0,0613 RON
07.11.2016 0,0609 RON
04.11.2016 0,0608 RON
03.11.2016 0,0608 RON
02.11.2016 0,0609 RON
01.11.2016 0,0614 RON
31.10.2016 0,0616 RON
28.10.2016 0,0617 RON
27.10.2016 0,0617 RON
26.10.2016 0,0616 RON
25.10.2016 0,0617 RON
24.10.2016 0,0619 RON
21.10.2016 0,0618 RON
20.10.2016 0,0615 RON
19.10.2016 0,0614 RON
18.10.2016 0,0614 RON
17.10.2016 0,0614 RON
14.10.2016 0,0612 RON
13.10.2016 0,0611 RON
12.10.2016 0,0610 RON
11.10.2016 0,0607 RON
10.10.2016 0,0607 RON
07.10.2016 0,0606 RON
06.10.2016 0,0600 RON
05.10.2016 0,0597 RON
04.10.2016 0,0601 RON
03.10.2016 0,0596 RON
30.09.2016 0,0598 RON
29.09.2016 0,0593 RON
28.09.2016 0,0597 RON
27.09.2016 0,0595 RON
26.09.2016 0,0594 RON
23.09.2016 0,0595 RON
22.09.2016 0,0594 RON
21.09.2016 0,0596 RON
20.09.2016 0,0594 RON
19.09.2016 0,0594 RON
16.09.2016 0,0592 RON
15.09.2016 0,0591 RON
14.09.2016 0,0592 RON
13.09.2016 0,0592 RON
12.09.2016 0,0593 RON
09.09.2016 0,0592 RON
08.09.2016 0,0595 RON
07.09.2016 0,0597 RON
06.09.2016 0,0599 RON
05.09.2016 0,0599 RON
02.09.2016 0,0596 RON
01.09.2016 0,0597 RON
31.08.2016 0,0596 RON
30.08.2016 0,0594 RON
29.08.2016 0,0594 RON
26.08.2016 0,0589 RON
25.08.2016 0,0589 RON
24.08.2016 0,0589 RON
23.08.2016 0,0587 RON
22.08.2016 0,0588 RON
19.08.2016 0,0589 RON
18.08.2016 0,0592 RON
17.08.2016 0,0593 RON
16.08.2016 0,0592 RON
12.08.2016 0,0598 RON
11.08.2016 0,0599 RON
10.08.2016 0,0598 RON
09.08.2016 0,0601 RON
08.08.2016 0,0602 RON
05.08.2016 0,0600 RON
04.08.2016 0,0598 RON
03.08.2016 0,0594 RON
02.08.2016 0,0596 RON
01.08.2016 0,0597 RON
29.07.2016 0,0600 RON
28.07.2016 0,0600 RON
27.07.2016 0,0605 RON
26.07.2016 0,0602 RON
25.07.2016 0,0601 RON
22.07.2016 0,0603 RON
21.07.2016 0,0603 RON
20.07.2016 0,0605 RON
19.07.2016 0,0602 RON
18.07.2016 0,0603 RON
15.07.2016 0,0600 RON
14.07.2016 0,0604 RON
13.07.2016 0,0604 RON
12.07.2016 0,0602 RON
11.07.2016 0,0607 RON
08.07.2016 0,0606 RON
07.07.2016 0,0604 RON
06.07.2016 0,0605 RON
05.07.2016 0,0600 RON
04.07.2016 0,0604 RON
01.07.2016 0,0603 RON
30.06.2016 0,0602 RON
29.06.2016 0,0604 RON
28.06.2016 0,0601 RON
27.06.2016 0,0602 RON
24.06.2016 0,0600 RON
23.06.2016 0,0590 RON
22.06.2016 0,0595 RON
21.06.2016 0,0592 RON
17.06.2016 0,0600 RON
16.06.2016 0,0600 RON
15.06.2016 0,0602 RON
14.06.2016 0,0599 RON
13.06.2016 0,0598 RON
10.06.2016 0,0598 RON
09.06.2016 0,0595 RON
08.06.2016 0,0594 RON
07.06.2016 0,0594 RON
06.06.2016 0,0594 RON
03.06.2016 0,0602 RON
02.06.2016 0,0600 RON
01.06.2016 0,0600 RON
31.05.2016 0,0602 RON
30.05.2016 0,0601 RON
27.05.2016 0,0602 RON
26.05.2016 0,0600 RON
25.05.2016 0,0600 RON
24.05.2016 0,0596 RON
23.05.2016 0,0598 RON
20.05.2016 0,0596 RON
19.05.2016 0,0596 RON
18.05.2016 0,0595 RON
17.05.2016 0,0593 RON
16.05.2016 0,0594 RON
13.05.2016 0,0594 RON
12.05.2016 0,0592 RON
11.05.2016 0,0591 RON
10.05.2016 0,0592 RON
09.05.2016 0,0592 RON
06.05.2016 0,0592 RON
05.05.2016 0,0592 RON
04.05.2016 0,0587 RON
03.05.2016 0,0583 RON
29.04.2016 0,0592 RON
28.04.2016 0,0592 RON
27.04.2016 0,0595 RON
26.04.2016 0,0597 RON
25.04.2016 0,0597 RON
22.04.2016 0,0597 RON
21.04.2016 0,0598 RON
20.04.2016 0,0596 RON
19.04.2016 0,0595 RON
18.04.2016 0,0595 RON
15.04.2016 0,0597 RON
14.04.2016 0,0596 RON
13.04.2016 0,0593 RON
12.04.2016 0,0589 RON
11.04.2016 0,0591 RON
08.04.2016 0,0589 RON
07.04.2016 0,0588 RON
06.04.2016 0,0590 RON
05.04.2016 0,0591 RON
04.04.2016 0,0594 RON
01.04.2016 0,0591 RON
31.03.2016 0,0594 RON
30.03.2016 0,0594 RON
29.03.2016 0,0599 RON
28.03.2016 0,0600 RON
25.03.2016 0,0599 RON
24.03.2016 0,0598 RON
23.03.2016 0,0598 RON
22.03.2016 0,0597 RON
21.03.2016 0,0596 RON
18.03.2016 0,0595 RON
17.03.2016 0,0592 RON
16.03.2016 0,0601 RON
15.03.2016 0,0599 RON
14.03.2016 0,0599 RON
11.03.2016 0,0599 RON
10.03.2016 0,0606 RON
09.03.2016 0,0606 RON
08.03.2016 0,0602 RON
07.03.2016 0,0607 RON
04.03.2016 0,0606 RON
03.03.2016 0,0609 RON
02.03.2016 0,0607 RON
01.03.2016 0,0604 RON
29.02.2016 0,0599 RON
26.02.2016 0,0590 RON
25.02.2016 0,0590 RON
24.02.2016 0,0594 RON
23.02.2016 0,0592 RON
22.02.2016 0,0590 RON
19.02.2016 0,0587 RON
18.02.2016 0,0585 RON
17.02.2016 0,0586 RON
16.02.2016 0,0584 RON
15.02.2016 0,0587 RON
12.02.2016 0,0581 RON
11.02.2016 0,0580 RON
10.02.2016 0,0588 RON
09.02.2016 0,0590 RON
08.02.2016 0,0590 RON
05.02.2016 0,0594 RON
04.02.2016 0,0596 RON
03.02.2016 0,0606 RON
02.02.2016 0,0608 RON
01.02.2016 0,0615 RON
29.01.2016 0,0612 RON
28.01.2016 0,0611 RON
27.01.2016 0,0612 RON
26.01.2016 0,0617 RON
25.01.2016 0,0617 RON
22.01.2016 0,0618 RON
21.01.2016 0,0612 RON
20.01.2016 0,0610 RON
19.01.2016 0,0616 RON
18.01.2016 0,0615 RON
15.01.2016 0,0614 RON
14.01.2016 0,0618 RON
13.01.2016 0,0627 RON
12.01.2016 0,0625 RON
11.01.2016 0,0622 RON
08.01.2016 0,0625 RON
07.01.2016 0,0624 RON
06.01.2016 0,0631 RON
05.01.2016 0,0630 RON
04.01.2016 0,0622 RON