BNR · ISTORIC
Curs BNR 2015
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru INR.
Cursul INR în 2015
0.0627
+0.0002
(+0.32%)
Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
0.0581
+0.0032
(+5.83%)
24.08.2015
față de 22.08.2014 (0.0549)
Maximul anului
0.0670
+0.0136
(+25.47%)
11.03.2015
față de 11.03.2014 (0.0534)
Evoluție 2015
min 0.0581 · max 0.0670
Media anuală
0.0625
Prima cotație
05.01.2015
0.0596
Ultima cotație
31.12.2015
0.0627
Variație totală
+0.0031
+5.20%
Cea mai mare creștere
23.01.2015
+0.0022
Cea mai mare scădere
04.12.2015
-0.0017
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (INR)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului INR în 2015
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2015
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.0595
Oct0.0605
Aug0.0610
Cele mai mari medii lunare
Mar0.0655
Apr0.0652
Iul0.0633
Date importante în 2015
Prima cotație (an)05.01.20150.0596
Ultima cotație (an)31.12.20150.0627
Cea mai mare creștere (zi)23.01.2015+0.0022
Cea mai mare scădere (zi)04.12.2015-0.0017
Cea mai mare valoare11.03.20150.0670
Cea mai mică valoare24.08.20150.0581
Curs INR pe luni în 2015
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0623 | 0,0595 | 0,0650 | 20 |
| Februarie | 0,0629 | 0,0623 | 0,0640 | 20 |
| Martie | 0,0655 | 0,0639 | 0,0670 | 22 |
| Aprilie | 0,0652 | 0,0621 | 0,0669 | 21 |
| Mai | 0,0625 | 0,0609 | 0,0640 | 20 |
| Iunie | 0,0623 | 0,0609 | 0,0633 | 21 |
| Iulie | 0,0633 | 0,0622 | 0,0643 | 23 |
| August | 0,0610 | 0,0581 | 0,0637 | 21 |
| Septembrie | 0,0595 | 0,0587 | 0,0602 | 22 |
| Octombrie | 0,0605 | 0,0595 | 0,0619 | 22 |
| Noiembrie | 0,0625 | 0,0613 | 0,0632 | 20 |
| Decembrie | 0,0622 | 0,0611 | 0,0633 | 21 |
Valori zilnice INR/RON în 2015
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2015 | 0,0627 RON |
| 30.12.2015 | 0,0625 RON |
| 29.12.2015 | 0,0623 RON |
| 28.12.2015 | 0,0622 RON |
| 24.12.2015 | 0,0626 RON |
| 23.12.2015 | 0,0625 RON |
| 22.12.2015 | 0,0623 RON |
| 21.12.2015 | 0,0626 RON |
| 18.12.2015 | 0,0628 RON |
| 17.12.2015 | 0,0624 RON |
| 16.12.2015 | 0,0618 RON |
| 15.12.2015 | 0,0611 RON |
| 14.12.2015 | 0,0613 RON |
| 11.12.2015 | 0,0618 RON |
| 10.12.2015 | 0,0616 RON |
| 09.12.2015 | 0,0614 RON |
| 08.12.2015 | 0,0619 RON |
| 07.12.2015 | 0,0621 RON |
| 04.12.2015 | 0,0616 RON |
| 03.12.2015 | 0,0633 RON |
| 02.12.2015 | 0,0632 RON |
| 27.11.2015 | 0,0629 RON |
| 26.11.2015 | 0,0628 RON |
| 25.11.2015 | 0,0632 RON |
| 24.11.2015 | 0,0629 RON |
| 23.11.2015 | 0,0630 RON |
| 20.11.2015 | 0,0627 RON |
| 19.11.2015 | 0,0627 RON |
| 18.11.2015 | 0,0628 RON |
| 17.11.2015 | 0,0630 RON |
| 16.11.2015 | 0,0627 RON |
| 13.11.2015 | 0,0623 RON |
| 12.11.2015 | 0,0627 RON |
| 11.11.2015 | 0,0625 RON |
| 10.11.2015 | 0,0625 RON |
| 09.11.2015 | 0,0623 RON |
| 06.11.2015 | 0,0623 RON |
| 05.11.2015 | 0,0623 RON |
| 04.11.2015 | 0,0622 RON |
| 03.11.2015 | 0,0615 RON |
| 02.11.2015 | 0,0613 RON |
| 30.10.2015 | 0,0616 RON |
| 29.10.2015 | 0,0619 RON |
| 28.10.2015 | 0,0617 RON |
| 27.10.2015 | 0,0618 RON |
| 26.10.2015 | 0,0619 RON |
| 23.10.2015 | 0,0614 RON |
| 22.10.2015 | 0,0601 RON |
| 21.10.2015 | 0,0599 RON |
| 20.10.2015 | 0,0600 RON |
| 19.10.2015 | 0,0602 RON |
| 16.10.2015 | 0,0599 RON |
| 15.10.2015 | 0,0595 RON |
| 14.10.2015 | 0,0595 RON |
| 13.10.2015 | 0,0596 RON |
| 12.10.2015 | 0,0597 RON |
| 09.10.2015 | 0,0601 RON |
| 08.10.2015 | 0,0600 RON |
| 07.10.2015 | 0,0604 RON |
| 06.10.2015 | 0,0602 RON |
| 05.10.2015 | 0,0600 RON |
| 02.10.2015 | 0,0603 RON |
| 01.10.2015 | 0,0604 RON |
| 30.09.2015 | 0,0599 RON |
| 29.09.2015 | 0,0596 RON |
| 28.09.2015 | 0,0597 RON |
| 25.09.2015 | 0,0599 RON |
| 24.09.2015 | 0,0596 RON |
| 23.09.2015 | 0,0602 RON |
| 22.09.2015 | 0,0600 RON |
| 21.09.2015 | 0,0597 RON |
| 18.09.2015 | 0,0587 RON |
| 17.09.2015 | 0,0591 RON |
| 16.09.2015 | 0,0593 RON |
| 15.09.2015 | 0,0588 RON |
| 14.09.2015 | 0,0587 RON |
| 11.09.2015 | 0,0589 RON |
| 10.09.2015 | 0,0595 RON |
| 09.09.2015 | 0,0595 RON |
| 08.09.2015 | 0,0595 RON |
| 07.09.2015 | 0,0593 RON |
| 04.09.2015 | 0,0597 RON |
| 03.09.2015 | 0,0596 RON |
| 02.09.2015 | 0,0596 RON |
| 01.09.2015 | 0,0594 RON |
| 31.08.2015 | 0,0595 RON |
| 28.08.2015 | 0,0593 RON |
| 27.08.2015 | 0,0595 RON |
| 26.08.2015 | 0,0585 RON |
| 25.08.2015 | 0,0582 RON |
| 24.08.2015 | 0,0581 RON |
| 21.08.2015 | 0,0597 RON |
| 20.08.2015 | 0,0607 RON |
| 19.08.2015 | 0,0616 RON |
| 18.08.2015 | 0,0612 RON |
| 17.08.2015 | 0,0610 RON |
| 14.08.2015 | 0,0609 RON |
| 13.08.2015 | 0,0610 RON |
| 12.08.2015 | 0,0612 RON |
| 11.08.2015 | 0,0623 RON |
| 10.08.2015 | 0,0632 RON |
| 07.08.2015 | 0,0633 RON |
| 06.08.2015 | 0,0635 RON |
| 05.08.2015 | 0,0637 RON |
| 04.08.2015 | 0,0629 RON |
| 03.08.2015 | 0,0627 RON |
| 31.07.2015 | 0,0626 RON |
| 30.07.2015 | 0,0627 RON |
| 29.07.2015 | 0,0625 RON |
| 28.07.2015 | 0,0624 RON |
| 27.07.2015 | 0,0622 RON |
| 24.07.2015 | 0,0632 RON |
| 23.07.2015 | 0,0631 RON |
| 22.07.2015 | 0,0636 RON |
| 21.07.2015 | 0,0639 RON |
| 20.07.2015 | 0,0641 RON |
| 17.07.2015 | 0,0639 RON |
| 16.07.2015 | 0,0638 RON |
| 15.07.2015 | 0,0634 RON |
| 14.07.2015 | 0,0632 RON |
| 13.07.2015 | 0,0631 RON |
| 10.07.2015 | 0,0628 RON |
| 09.07.2015 | 0,0640 RON |
| 08.07.2015 | 0,0639 RON |
| 07.07.2015 | 0,0643 RON |
| 06.07.2015 | 0,0639 RON |
| 03.07.2015 | 0,0635 RON |
| 02.07.2015 | 0,0636 RON |
| 01.07.2015 | 0,0632 RON |
| 30.06.2015 | 0,0628 RON |
| 29.06.2015 | 0,0633 RON |
| 26.06.2015 | 0,0626 RON |
| 25.06.2015 | 0,0627 RON |
| 24.06.2015 | 0,0627 RON |
| 23.06.2015 | 0,0627 RON |
| 22.06.2015 | 0,0622 RON |
| 19.06.2015 | 0,0624 RON |
| 18.06.2015 | 0,0617 RON |
| 17.06.2015 | 0,0620 RON |
| 16.06.2015 | 0,0622 RON |
| 15.06.2015 | 0,0622 RON |
| 12.06.2015 | 0,0624 RON |
| 11.06.2015 | 0,0620 RON |
| 10.06.2015 | 0,0619 RON |
| 09.06.2015 | 0,0620 RON |
| 08.06.2015 | 0,0625 RON |
| 05.06.2015 | 0,0618 RON |
| 04.06.2015 | 0,0609 RON |
| 03.06.2015 | 0,0624 RON |
| 02.06.2015 | 0,0633 RON |
| 29.05.2015 | 0,0633 RON |
| 28.05.2015 | 0,0637 RON |
| 27.05.2015 | 0,0638 RON |
| 26.05.2015 | 0,0640 RON |
| 25.05.2015 | 0,0638 RON |
| 22.05.2015 | 0,0626 RON |
| 21.05.2015 | 0,0626 RON |
| 20.05.2015 | 0,0627 RON |
| 19.05.2015 | 0,0624 RON |
| 18.05.2015 | 0,0613 RON |
| 15.05.2015 | 0,0615 RON |
| 14.05.2015 | 0,0612 RON |
| 13.05.2015 | 0,0620 RON |
| 12.05.2015 | 0,0616 RON |
| 11.05.2015 | 0,0623 RON |
| 08.05.2015 | 0,0619 RON |
| 07.05.2015 | 0,0609 RON |
| 06.05.2015 | 0,0623 RON |
| 05.05.2015 | 0,0628 RON |
| 04.05.2015 | 0,0625 RON |
| 30.04.2015 | 0,0621 RON |
| 29.04.2015 | 0,0633 RON |
| 28.04.2015 | 0,0640 RON |
| 27.04.2015 | 0,0641 RON |
| 24.04.2015 | 0,0639 RON |
| 23.04.2015 | 0,0652 RON |
| 22.04.2015 | 0,0652 RON |
| 21.04.2015 | 0,0663 RON |
| 20.04.2015 | 0,0656 RON |
| 17.04.2015 | 0,0654 RON |
| 16.04.2015 | 0,0664 RON |
| 15.04.2015 | 0,0668 RON |
| 14.04.2015 | 0,0669 RON |
| 10.04.2015 | 0,0667 RON |
| 09.04.2015 | 0,0658 RON |
| 08.04.2015 | 0,0651 RON |
| 07.04.2015 | 0,0652 RON |
| 06.04.2015 | 0,0647 RON |
| 03.04.2015 | 0,0653 RON |
| 02.04.2015 | 0,0655 RON |
| 01.04.2015 | 0,0660 RON |
| 31.03.2015 | 0,0657 RON |
| 30.03.2015 | 0,0648 RON |
| 27.03.2015 | 0,0654 RON |
| 26.03.2015 | 0,0641 RON |
| 25.03.2015 | 0,0644 RON |
| 24.03.2015 | 0,0644 RON |
| 23.03.2015 | 0,0655 RON |
| 20.03.2015 | 0,0663 RON |
| 19.03.2015 | 0,0660 RON |
| 18.03.2015 | 0,0667 RON |
| 17.03.2015 | 0,0666 RON |
| 16.03.2015 | 0,0670 RON |
| 13.03.2015 | 0,0667 RON |
| 12.03.2015 | 0,0668 RON |
| 11.03.2015 | 0,0670 RON |
| 10.03.2015 | 0,0659 RON |
| 09.03.2015 | 0,0652 RON |
| 06.03.2015 | 0,0648 RON |
| 05.03.2015 | 0,0646 RON |
| 04.03.2015 | 0,0644 RON |
| 03.03.2015 | 0,0644 RON |
| 02.03.2015 | 0,0639 RON |
| 27.02.2015 | 0,0640 RON |
| 26.02.2015 | 0,0631 RON |
| 25.02.2015 | 0,0628 RON |
| 24.02.2015 | 0,0632 RON |
| 23.02.2015 | 0,0632 RON |
| 20.02.2015 | 0,0631 RON |
| 19.02.2015 | 0,0628 RON |
| 18.02.2015 | 0,0627 RON |
| 17.02.2015 | 0,0628 RON |
| 16.02.2015 | 0,0625 RON |
| 13.02.2015 | 0,0626 RON |
| 12.02.2015 | 0,0628 RON |
| 11.02.2015 | 0,0631 RON |
| 10.02.2015 | 0,0633 RON |
| 09.02.2015 | 0,0629 RON |
| 06.02.2015 | 0,0625 RON |
| 05.02.2015 | 0,0624 RON |
| 04.02.2015 | 0,0623 RON |
| 03.02.2015 | 0,0628 RON |
| 02.02.2015 | 0,0628 RON |
| 30.01.2015 | 0,0632 RON |
| 29.01.2015 | 0,0637 RON |
| 28.01.2015 | 0,0640 RON |
| 27.01.2015 | 0,0646 RON |
| 26.01.2015 | 0,0648 RON |
| 23.01.2015 | 0,0650 RON |
| 22.01.2015 | 0,0628 RON |
| 21.01.2015 | 0,0633 RON |
| 20.01.2015 | 0,0628 RON |
| 19.01.2015 | 0,0628 RON |
| 16.01.2015 | 0,0627 RON |
| 15.01.2015 | 0,0621 RON |
| 14.01.2015 | 0,0615 RON |
| 13.01.2015 | 0,0612 RON |
| 12.01.2015 | 0,0611 RON |
| 09.01.2015 | 0,0609 RON |
| 08.01.2015 | 0,0608 RON |
| 07.01.2015 | 0,0600 RON |
| 06.01.2015 | 0,0595 RON |
| 05.01.2015 | 0,0596 RON |