BNR · ISTORIC

Curs BNR 2015

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru INR.

Cursul INR în 2015 0.0627 +0.0002 (+0.32%) Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
0.0581 +0.0032 (+5.83%)
24.08.2015 față de 22.08.2014 (0.0549)
Maximul anului
0.0670 +0.0136 (+25.47%)
11.03.2015 față de 11.03.2014 (0.0534)
Evoluție 2015 min 0.0581 · max 0.0670
Media anuală 0.0625
Prima cotație 05.01.2015 0.0596
Ultima cotație 31.12.2015 0.0627
Variație totală +0.0031 +5.20%
Cea mai mare creștere 23.01.2015 +0.0022
Cea mai mare scădere 04.12.2015 -0.0017

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (INR)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului INR în 2015

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2015

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Sep0.0595
Oct0.0605
Aug0.0610

Cele mai mari medii lunare

Mar0.0655
Apr0.0652
Iul0.0633

Date importante în 2015

Prima cotație (an)05.01.20150.0596
Ultima cotație (an)31.12.20150.0627
Cea mai mare creștere (zi)23.01.2015+0.0022
Cea mai mare scădere (zi)04.12.2015-0.0017
Cea mai mare valoare11.03.20150.0670
Cea mai mică valoare24.08.20150.0581

Curs INR pe luni în 2015

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0623 0,0595 0,0650 20
Februarie 0,0629 0,0623 0,0640 20
Martie 0,0655 0,0639 0,0670 22
Aprilie 0,0652 0,0621 0,0669 21
Mai 0,0625 0,0609 0,0640 20
Iunie 0,0623 0,0609 0,0633 21
Iulie 0,0633 0,0622 0,0643 23
August 0,0610 0,0581 0,0637 21
Septembrie 0,0595 0,0587 0,0602 22
Octombrie 0,0605 0,0595 0,0619 22
Noiembrie 0,0625 0,0613 0,0632 20
Decembrie 0,0622 0,0611 0,0633 21

Valori zilnice INR/RON în 2015

DataCurs
31.12.2015 0,0627 RON
30.12.2015 0,0625 RON
29.12.2015 0,0623 RON
28.12.2015 0,0622 RON
24.12.2015 0,0626 RON
23.12.2015 0,0625 RON
22.12.2015 0,0623 RON
21.12.2015 0,0626 RON
18.12.2015 0,0628 RON
17.12.2015 0,0624 RON
16.12.2015 0,0618 RON
15.12.2015 0,0611 RON
14.12.2015 0,0613 RON
11.12.2015 0,0618 RON
10.12.2015 0,0616 RON
09.12.2015 0,0614 RON
08.12.2015 0,0619 RON
07.12.2015 0,0621 RON
04.12.2015 0,0616 RON
03.12.2015 0,0633 RON
02.12.2015 0,0632 RON
27.11.2015 0,0629 RON
26.11.2015 0,0628 RON
25.11.2015 0,0632 RON
24.11.2015 0,0629 RON
23.11.2015 0,0630 RON
20.11.2015 0,0627 RON
19.11.2015 0,0627 RON
18.11.2015 0,0628 RON
17.11.2015 0,0630 RON
16.11.2015 0,0627 RON
13.11.2015 0,0623 RON
12.11.2015 0,0627 RON
11.11.2015 0,0625 RON
10.11.2015 0,0625 RON
09.11.2015 0,0623 RON
06.11.2015 0,0623 RON
05.11.2015 0,0623 RON
04.11.2015 0,0622 RON
03.11.2015 0,0615 RON
02.11.2015 0,0613 RON
30.10.2015 0,0616 RON
29.10.2015 0,0619 RON
28.10.2015 0,0617 RON
27.10.2015 0,0618 RON
26.10.2015 0,0619 RON
23.10.2015 0,0614 RON
22.10.2015 0,0601 RON
21.10.2015 0,0599 RON
20.10.2015 0,0600 RON
19.10.2015 0,0602 RON
16.10.2015 0,0599 RON
15.10.2015 0,0595 RON
14.10.2015 0,0595 RON
13.10.2015 0,0596 RON
12.10.2015 0,0597 RON
09.10.2015 0,0601 RON
08.10.2015 0,0600 RON
07.10.2015 0,0604 RON
06.10.2015 0,0602 RON
05.10.2015 0,0600 RON
02.10.2015 0,0603 RON
01.10.2015 0,0604 RON
30.09.2015 0,0599 RON
29.09.2015 0,0596 RON
28.09.2015 0,0597 RON
25.09.2015 0,0599 RON
24.09.2015 0,0596 RON
23.09.2015 0,0602 RON
22.09.2015 0,0600 RON
21.09.2015 0,0597 RON
18.09.2015 0,0587 RON
17.09.2015 0,0591 RON
16.09.2015 0,0593 RON
15.09.2015 0,0588 RON
14.09.2015 0,0587 RON
11.09.2015 0,0589 RON
10.09.2015 0,0595 RON
09.09.2015 0,0595 RON
08.09.2015 0,0595 RON
07.09.2015 0,0593 RON
04.09.2015 0,0597 RON
03.09.2015 0,0596 RON
02.09.2015 0,0596 RON
01.09.2015 0,0594 RON
31.08.2015 0,0595 RON
28.08.2015 0,0593 RON
27.08.2015 0,0595 RON
26.08.2015 0,0585 RON
25.08.2015 0,0582 RON
24.08.2015 0,0581 RON
21.08.2015 0,0597 RON
20.08.2015 0,0607 RON
19.08.2015 0,0616 RON
18.08.2015 0,0612 RON
17.08.2015 0,0610 RON
14.08.2015 0,0609 RON
13.08.2015 0,0610 RON
12.08.2015 0,0612 RON
11.08.2015 0,0623 RON
10.08.2015 0,0632 RON
07.08.2015 0,0633 RON
06.08.2015 0,0635 RON
05.08.2015 0,0637 RON
04.08.2015 0,0629 RON
03.08.2015 0,0627 RON
31.07.2015 0,0626 RON
30.07.2015 0,0627 RON
29.07.2015 0,0625 RON
28.07.2015 0,0624 RON
27.07.2015 0,0622 RON
24.07.2015 0,0632 RON
23.07.2015 0,0631 RON
22.07.2015 0,0636 RON
21.07.2015 0,0639 RON
20.07.2015 0,0641 RON
17.07.2015 0,0639 RON
16.07.2015 0,0638 RON
15.07.2015 0,0634 RON
14.07.2015 0,0632 RON
13.07.2015 0,0631 RON
10.07.2015 0,0628 RON
09.07.2015 0,0640 RON
08.07.2015 0,0639 RON
07.07.2015 0,0643 RON
06.07.2015 0,0639 RON
03.07.2015 0,0635 RON
02.07.2015 0,0636 RON
01.07.2015 0,0632 RON
30.06.2015 0,0628 RON
29.06.2015 0,0633 RON
26.06.2015 0,0626 RON
25.06.2015 0,0627 RON
24.06.2015 0,0627 RON
23.06.2015 0,0627 RON
22.06.2015 0,0622 RON
19.06.2015 0,0624 RON
18.06.2015 0,0617 RON
17.06.2015 0,0620 RON
16.06.2015 0,0622 RON
15.06.2015 0,0622 RON
12.06.2015 0,0624 RON
11.06.2015 0,0620 RON
10.06.2015 0,0619 RON
09.06.2015 0,0620 RON
08.06.2015 0,0625 RON
05.06.2015 0,0618 RON
04.06.2015 0,0609 RON
03.06.2015 0,0624 RON
02.06.2015 0,0633 RON
29.05.2015 0,0633 RON
28.05.2015 0,0637 RON
27.05.2015 0,0638 RON
26.05.2015 0,0640 RON
25.05.2015 0,0638 RON
22.05.2015 0,0626 RON
21.05.2015 0,0626 RON
20.05.2015 0,0627 RON
19.05.2015 0,0624 RON
18.05.2015 0,0613 RON
15.05.2015 0,0615 RON
14.05.2015 0,0612 RON
13.05.2015 0,0620 RON
12.05.2015 0,0616 RON
11.05.2015 0,0623 RON
08.05.2015 0,0619 RON
07.05.2015 0,0609 RON
06.05.2015 0,0623 RON
05.05.2015 0,0628 RON
04.05.2015 0,0625 RON
30.04.2015 0,0621 RON
29.04.2015 0,0633 RON
28.04.2015 0,0640 RON
27.04.2015 0,0641 RON
24.04.2015 0,0639 RON
23.04.2015 0,0652 RON
22.04.2015 0,0652 RON
21.04.2015 0,0663 RON
20.04.2015 0,0656 RON
17.04.2015 0,0654 RON
16.04.2015 0,0664 RON
15.04.2015 0,0668 RON
14.04.2015 0,0669 RON
10.04.2015 0,0667 RON
09.04.2015 0,0658 RON
08.04.2015 0,0651 RON
07.04.2015 0,0652 RON
06.04.2015 0,0647 RON
03.04.2015 0,0653 RON
02.04.2015 0,0655 RON
01.04.2015 0,0660 RON
31.03.2015 0,0657 RON
30.03.2015 0,0648 RON
27.03.2015 0,0654 RON
26.03.2015 0,0641 RON
25.03.2015 0,0644 RON
24.03.2015 0,0644 RON
23.03.2015 0,0655 RON
20.03.2015 0,0663 RON
19.03.2015 0,0660 RON
18.03.2015 0,0667 RON
17.03.2015 0,0666 RON
16.03.2015 0,0670 RON
13.03.2015 0,0667 RON
12.03.2015 0,0668 RON
11.03.2015 0,0670 RON
10.03.2015 0,0659 RON
09.03.2015 0,0652 RON
06.03.2015 0,0648 RON
05.03.2015 0,0646 RON
04.03.2015 0,0644 RON
03.03.2015 0,0644 RON
02.03.2015 0,0639 RON
27.02.2015 0,0640 RON
26.02.2015 0,0631 RON
25.02.2015 0,0628 RON
24.02.2015 0,0632 RON
23.02.2015 0,0632 RON
20.02.2015 0,0631 RON
19.02.2015 0,0628 RON
18.02.2015 0,0627 RON
17.02.2015 0,0628 RON
16.02.2015 0,0625 RON
13.02.2015 0,0626 RON
12.02.2015 0,0628 RON
11.02.2015 0,0631 RON
10.02.2015 0,0633 RON
09.02.2015 0,0629 RON
06.02.2015 0,0625 RON
05.02.2015 0,0624 RON
04.02.2015 0,0623 RON
03.02.2015 0,0628 RON
02.02.2015 0,0628 RON
30.01.2015 0,0632 RON
29.01.2015 0,0637 RON
28.01.2015 0,0640 RON
27.01.2015 0,0646 RON
26.01.2015 0,0648 RON
23.01.2015 0,0650 RON
22.01.2015 0,0628 RON
21.01.2015 0,0633 RON
20.01.2015 0,0628 RON
19.01.2015 0,0628 RON
16.01.2015 0,0627 RON
15.01.2015 0,0621 RON
14.01.2015 0,0615 RON
13.01.2015 0,0612 RON
12.01.2015 0,0611 RON
09.01.2015 0,0609 RON
08.01.2015 0,0608 RON
07.01.2015 0,0600 RON
06.01.2015 0,0595 RON
05.01.2015 0,0596 RON