BNR · ISTORIC
Curs BNR 2018
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2018, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EUR.
Cursul EUR în 2018
4.6639
+0.0058
(+0.12%)
Ultima cotație: 31.12.2018
Minimul anului
4.6206
+0.0574
(+1.26%)
03.08.2018
față de 03.08.2017 (4.5632)
Maximul anului
4.6695
+0.0708
(+1.54%)
21.06.2018
față de 21.06.2017 (4.5987)
Evoluție 2018
min 4.6206 · max 4.6695
Media anuală
4.6535
Prima cotație
03.01.2018
4.6412
Ultima cotație
31.12.2018
4.6639
Variație totală
+0.0227
+0.49%
Cea mai mare creștere
16.01.2018
+0.0343
Cea mai mare scădere
05.02.2018
-0.0179
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2018 (EUR)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului EUR în 2018
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2018
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mai4.6387
Aug4.6437
Sep4.6466
Cele mai mari medii lunare
Oct4.6651
Iun4.6611
Noi4.6610
Date importante în 2018
Prima cotație (an)03.01.20184.6412
Ultima cotație (an)31.12.20184.6639
Cea mai mare creștere (zi)16.01.2018+0.0343
Cea mai mare scădere (zi)05.02.2018-0.0179
Cea mai mare valoare21.06.20184.6695
Cea mai mică valoare03.08.20184.6206
Curs EUR pe luni în 2018
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 4,6500 | 4,6256 | 4,6679 | 20 |
| Februarie | 4,6555 | 4,6347 | 4,6625 | 20 |
| Martie | 4,6605 | 4,6502 | 4,6659 | 22 |
| Aprilie | 4,6565 | 4,6474 | 4,6618 | 19 |
| Mai | 4,6387 | 4,6225 | 4,6630 | 21 |
| Iunie | 4,6611 | 4,6513 | 4,6695 | 20 |
| Iulie | 4,6502 | 4,6248 | 4,6619 | 22 |
| August | 4,6437 | 4,6206 | 4,6607 | 22 |
| Septembrie | 4,6466 | 4,6321 | 4,6647 | 20 |
| Octombrie | 4,6651 | 4,6590 | 4,6685 | 23 |
| Noiembrie | 4,6610 | 4,6553 | 4,6662 | 21 |
| Decembrie | 4,6530 | 4,6413 | 4,6639 | 19 |
Valori zilnice EUR/RON în 2018
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2018 | 4,6639 RON |
| 28.12.2018 | 4,6581 RON |
| 27.12.2018 | 4,6471 RON |
| 24.12.2018 | 4,6413 RON |
| 21.12.2018 | 4,6458 RON |
| 20.12.2018 | 4,6598 RON |
| 19.12.2018 | 4,6571 RON |
| 18.12.2018 | 4,6478 RON |
| 17.12.2018 | 4,6550 RON |
| 14.12.2018 | 4,6540 RON |
| 13.12.2018 | 4,6485 RON |
| 12.12.2018 | 4,6605 RON |
| 11.12.2018 | 4,6528 RON |
| 10.12.2018 | 4,6495 RON |
| 07.12.2018 | 4,6480 RON |
| 06.12.2018 | 4,6556 RON |
| 05.12.2018 | 4,6542 RON |
| 04.12.2018 | 4,6519 RON |
| 03.12.2018 | 4,6566 RON |
| 29.11.2018 | 4,6560 RON |
| 28.11.2018 | 4,6580 RON |
| 27.11.2018 | 4,6599 RON |
| 26.11.2018 | 4,6585 RON |
| 23.11.2018 | 4,6584 RON |
| 22.11.2018 | 4,6553 RON |
| 21.11.2018 | 4,6644 RON |
| 20.11.2018 | 4,6662 RON |
| 19.11.2018 | 4,6650 RON |
| 16.11.2018 | 4,6639 RON |
| 15.11.2018 | 4,6635 RON |
| 14.11.2018 | 4,6590 RON |
| 13.11.2018 | 4,6599 RON |
| 12.11.2018 | 4,6586 RON |
| 09.11.2018 | 4,6588 RON |
| 08.11.2018 | 4,6630 RON |
| 07.11.2018 | 4,6617 RON |
| 06.11.2018 | 4,6640 RON |
| 05.11.2018 | 4,6612 RON |
| 02.11.2018 | 4,6621 RON |
| 01.11.2018 | 4,6639 RON |
| 31.10.2018 | 4,6668 RON |
| 30.10.2018 | 4,6665 RON |
| 29.10.2018 | 4,6628 RON |
| 26.10.2018 | 4,6630 RON |
| 25.10.2018 | 4,6622 RON |
| 24.10.2018 | 4,6590 RON |
| 23.10.2018 | 4,6670 RON |
| 22.10.2018 | 4,6671 RON |
| 19.10.2018 | 4,6669 RON |
| 18.10.2018 | 4,6658 RON |
| 17.10.2018 | 4,6667 RON |
| 16.10.2018 | 4,6677 RON |
| 15.10.2018 | 4,6663 RON |
| 12.10.2018 | 4,6590 RON |
| 11.10.2018 | 4,6674 RON |
| 10.10.2018 | 4,6628 RON |
| 09.10.2018 | 4,6668 RON |
| 08.10.2018 | 4,6671 RON |
| 05.10.2018 | 4,6685 RON |
| 04.10.2018 | 4,6684 RON |
| 03.10.2018 | 4,6643 RON |
| 02.10.2018 | 4,6658 RON |
| 01.10.2018 | 4,6596 RON |
| 28.09.2018 | 4,6637 RON |
| 27.09.2018 | 4,6647 RON |
| 26.09.2018 | 4,6605 RON |
| 25.09.2018 | 4,6603 RON |
| 24.09.2018 | 4,6578 RON |
| 21.09.2018 | 4,6559 RON |
| 20.09.2018 | 4,6519 RON |
| 19.09.2018 | 4,6524 RON |
| 18.09.2018 | 4,6478 RON |
| 17.09.2018 | 4,6435 RON |
| 14.09.2018 | 4,6430 RON |
| 13.09.2018 | 4,6391 RON |
| 12.09.2018 | 4,6393 RON |
| 11.09.2018 | 4,6325 RON |
| 10.09.2018 | 4,6332 RON |
| 07.09.2018 | 4,6410 RON |
| 06.09.2018 | 4,6383 RON |
| 05.09.2018 | 4,6369 RON |
| 04.09.2018 | 4,6321 RON |
| 03.09.2018 | 4,6375 RON |
| 31.08.2018 | 4,6440 RON |
| 30.08.2018 | 4,6430 RON |
| 29.08.2018 | 4,6489 RON |
| 28.08.2018 | 4,6474 RON |
| 27.08.2018 | 4,6416 RON |
| 24.08.2018 | 4,6377 RON |
| 23.08.2018 | 4,6490 RON |
| 22.08.2018 | 4,6445 RON |
| 21.08.2018 | 4,6434 RON |
| 20.08.2018 | 4,6483 RON |
| 17.08.2018 | 4,6569 RON |
| 16.08.2018 | 4,6586 RON |
| 14.08.2018 | 4,6590 RON |
| 13.08.2018 | 4,6607 RON |
| 10.08.2018 | 4,6567 RON |
| 09.08.2018 | 4,6427 RON |
| 08.08.2018 | 4,6426 RON |
| 07.08.2018 | 4,6428 RON |
| 06.08.2018 | 4,6250 RON |
| 03.08.2018 | 4,6206 RON |
| 02.08.2018 | 4,6217 RON |
| 01.08.2018 | 4,6255 RON |
| 31.07.2018 | 4,6283 RON |
| 30.07.2018 | 4,6248 RON |
| 27.07.2018 | 4,6315 RON |
| 26.07.2018 | 4,6273 RON |
| 25.07.2018 | 4,6282 RON |
| 24.07.2018 | 4,6367 RON |
| 23.07.2018 | 4,6512 RON |
| 20.07.2018 | 4,6562 RON |
| 19.07.2018 | 4,6549 RON |
| 18.07.2018 | 4,6541 RON |
| 17.07.2018 | 4,6572 RON |
| 16.07.2018 | 4,6550 RON |
| 13.07.2018 | 4,6589 RON |
| 12.07.2018 | 4,6596 RON |
| 11.07.2018 | 4,6607 RON |
| 10.07.2018 | 4,6587 RON |
| 09.07.2018 | 4,6590 RON |
| 06.07.2018 | 4,6616 RON |
| 05.07.2018 | 4,6619 RON |
| 04.07.2018 | 4,6617 RON |
| 03.07.2018 | 4,6554 RON |
| 02.07.2018 | 4,6610 RON |
| 29.06.2018 | 4,6611 RON |
| 28.06.2018 | 4,6569 RON |
| 27.06.2018 | 4,6537 RON |
| 26.06.2018 | 4,6620 RON |
| 25.06.2018 | 4,6665 RON |
| 22.06.2018 | 4,6686 RON |
| 21.06.2018 | 4,6695 RON |
| 20.06.2018 | 4,6660 RON |
| 19.06.2018 | 4,6663 RON |
| 18.06.2018 | 4,6662 RON |
| 15.06.2018 | 4,6618 RON |
| 14.06.2018 | 4,6656 RON |
| 13.06.2018 | 4,6647 RON |
| 12.06.2018 | 4,6587 RON |
| 11.06.2018 | 4,6586 RON |
| 08.06.2018 | 4,6582 RON |
| 07.06.2018 | 4,6564 RON |
| 06.06.2018 | 4,6513 RON |
| 05.06.2018 | 4,6531 RON |
| 04.06.2018 | 4,6566 RON |
| 31.05.2018 | 4,6485 RON |
| 30.05.2018 | 4,6399 RON |
| 29.05.2018 | 4,6397 RON |
| 25.05.2018 | 4,6288 RON |
| 24.05.2018 | 4,6243 RON |
| 23.05.2018 | 4,6292 RON |
| 22.05.2018 | 4,6225 RON |
| 21.05.2018 | 4,6228 RON |
| 18.05.2018 | 4,6303 RON |
| 17.05.2018 | 4,6296 RON |
| 16.05.2018 | 4,6338 RON |
| 15.05.2018 | 4,6283 RON |
| 14.05.2018 | 4,6289 RON |
| 11.05.2018 | 4,6348 RON |
| 10.05.2018 | 4,6397 RON |
| 09.05.2018 | 4,6454 RON |
| 08.05.2018 | 4,6496 RON |
| 07.05.2018 | 4,6542 RON |
| 04.05.2018 | 4,6569 RON |
| 03.05.2018 | 4,6618 RON |
| 02.05.2018 | 4,6630 RON |
| 30.04.2018 | 4,6589 RON |
| 27.04.2018 | 4,6618 RON |
| 26.04.2018 | 4,6490 RON |
| 25.04.2018 | 4,6474 RON |
| 24.04.2018 | 4,6516 RON |
| 23.04.2018 | 4,6563 RON |
| 20.04.2018 | 4,6606 RON |
| 19.04.2018 | 4,6579 RON |
| 18.04.2018 | 4,6530 RON |
| 17.04.2018 | 4,6485 RON |
| 16.04.2018 | 4,6507 RON |
| 13.04.2018 | 4,6611 RON |
| 12.04.2018 | 4,6617 RON |
| 11.04.2018 | 4,6600 RON |
| 10.04.2018 | 4,6605 RON |
| 05.04.2018 | 4,6615 RON |
| 04.04.2018 | 4,6598 RON |
| 03.04.2018 | 4,6585 RON |
| 02.04.2018 | 4,6548 RON |
| 30.03.2018 | 4,6576 RON |
| 29.03.2018 | 4,6569 RON |
| 28.03.2018 | 4,6557 RON |
| 27.03.2018 | 4,6502 RON |
| 26.03.2018 | 4,6594 RON |
| 23.03.2018 | 4,6651 RON |
| 22.03.2018 | 4,6659 RON |
| 21.03.2018 | 4,6651 RON |
| 20.03.2018 | 4,6655 RON |
| 19.03.2018 | 4,6650 RON |
| 16.03.2018 | 4,6646 RON |
| 15.03.2018 | 4,6620 RON |
| 14.03.2018 | 4,6622 RON |
| 13.03.2018 | 4,6607 RON |
| 12.03.2018 | 4,6616 RON |
| 09.03.2018 | 4,6570 RON |
| 08.03.2018 | 4,6592 RON |
| 07.03.2018 | 4,6597 RON |
| 06.03.2018 | 4,6596 RON |
| 05.03.2018 | 4,6598 RON |
| 02.03.2018 | 4,6590 RON |
| 01.03.2018 | 4,6581 RON |
| 28.02.2018 | 4,6625 RON |
| 27.02.2018 | 4,6564 RON |
| 26.02.2018 | 4,6613 RON |
| 23.02.2018 | 4,6552 RON |
| 22.02.2018 | 4,6539 RON |
| 21.02.2018 | 4,6606 RON |
| 20.02.2018 | 4,6623 RON |
| 19.02.2018 | 4,6609 RON |
| 16.02.2018 | 4,6595 RON |
| 15.02.2018 | 4,6598 RON |
| 14.02.2018 | 4,6588 RON |
| 13.02.2018 | 4,6572 RON |
| 12.02.2018 | 4,6534 RON |
| 09.02.2018 | 4,6561 RON |
| 08.02.2018 | 4,6533 RON |
| 07.02.2018 | 4,6538 RON |
| 06.02.2018 | 4,6423 RON |
| 05.02.2018 | 4,6347 RON |
| 02.02.2018 | 4,6526 RON |
| 01.02.2018 | 4,6551 RON |
| 31.01.2018 | 4,6582 RON |
| 30.01.2018 | 4,6474 RON |
| 29.01.2018 | 4,6540 RON |
| 26.01.2018 | 4,6658 RON |
| 25.01.2018 | 4,6665 RON |
| 23.01.2018 | 4,6679 RON |
| 22.01.2018 | 4,6656 RON |
| 19.01.2018 | 4,6614 RON |
| 18.01.2018 | 4,6514 RON |
| 17.01.2018 | 4,6573 RON |
| 16.01.2018 | 4,6599 RON |
| 15.01.2018 | 4,6256 RON |
| 12.01.2018 | 4,6377 RON |
| 11.01.2018 | 4,6374 RON |
| 10.01.2018 | 4,6434 RON |
| 09.01.2018 | 4,6571 RON |
| 08.01.2018 | 4,6348 RON |
| 05.01.2018 | 4,6365 RON |
| 04.01.2018 | 4,6304 RON |
| 03.01.2018 | 4,6412 RON |