BNR · ISTORIC
Curs BNR 2018
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2018, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CAD.
Cursul CAD în 2018
2.9925
+0.0074
(+0.25%)
Ultima cotație: 31.12.2018
Minimul anului
2.8943
-0.2948
(-9.24%)
16.03.2018
față de 16.03.2017 (3.1891)
Maximul anului
3.1579
+0.0352
(+1.13%)
02.10.2018
față de 02.10.2017 (3.1227)
Evoluție 2018
min 2.8943 · max 3.1579
Media anuală
3.0429
Prima cotație
03.01.2018
3.0842
Ultima cotație
31.12.2018
2.9925
Variație totală
-0.0917
-2.97%
Cea mai mare creștere
01.10.2018
+0.0437
Cea mai mare scădere
12.01.2018
-0.0369
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2018 (CAD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CAD în 2018
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2018
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mar2.9237
Apr2.9774
Feb2.9996
Cele mai mari medii lunare
Oct3.1227
Noi3.1105
Aug3.0823
Date importante în 2018
Prima cotație (an)03.01.20183.0842
Ultima cotație (an)31.12.20182.9925
Cea mai mare creștere (zi)01.10.2018+0.0437
Cea mai mare scădere (zi)12.01.2018-0.0369
Cea mai mare valoare02.10.20183.1579
Cea mai mică valoare16.03.20182.8943
Curs CAD pe luni în 2018
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 3,0676 | 3,0335 | 3,1385 | 20 |
| Februarie | 2,9996 | 2,9752 | 3,0409 | 20 |
| Martie | 2,9237 | 2,8943 | 2,9735 | 22 |
| Aprilie | 2,9774 | 2,9308 | 3,0067 | 19 |
| Mai | 3,0517 | 3,0172 | 3,0945 | 21 |
| Iunie | 3,0395 | 3,0042 | 3,0755 | 20 |
| Iulie | 3,0286 | 3,0125 | 3,0477 | 22 |
| August | 3,0823 | 3,0396 | 3,1211 | 22 |
| Septembrie | 3,0554 | 3,0283 | 3,0891 | 20 |
| Octombrie | 3,1227 | 3,0902 | 3,1579 | 23 |
| Noiembrie | 3,1105 | 3,0838 | 3,1326 | 21 |
| Decembrie | 3,0460 | 2,9851 | 3,1143 | 19 |
Valori zilnice CAD/RON în 2018
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2018 | 2,9925 RON |
| 28.12.2018 | 2,9851 RON |
| 27.12.2018 | 2,9944 RON |
| 24.12.2018 | 2,9978 RON |
| 21.12.2018 | 3,0075 RON |
| 20.12.2018 | 3,0171 RON |
| 19.12.2018 | 3,0329 RON |
| 18.12.2018 | 3,0443 RON |
| 17.12.2018 | 3,0695 RON |
| 14.12.2018 | 3,0770 RON |
| 13.12.2018 | 3,0597 RON |
| 12.12.2018 | 3,0743 RON |
| 11.12.2018 | 3,0499 RON |
| 10.12.2018 | 3,0614 RON |
| 07.12.2018 | 3,0534 RON |
| 06.12.2018 | 3,0582 RON |
| 05.12.2018 | 3,0891 RON |
| 04.12.2018 | 3,0962 RON |
| 03.12.2018 | 3,1143 RON |
| 29.11.2018 | 3,0858 RON |
| 28.11.2018 | 3,0970 RON |
| 27.11.2018 | 3,1071 RON |
| 26.11.2018 | 3,1063 RON |
| 23.11.2018 | 3,0995 RON |
| 22.11.2018 | 3,0841 RON |
| 21.11.2018 | 3,0838 RON |
| 20.11.2018 | 3,0960 RON |
| 19.11.2018 | 3,1027 RON |
| 16.11.2018 | 3,1283 RON |
| 15.11.2018 | 3,1201 RON |
| 14.11.2018 | 3,1236 RON |
| 13.11.2018 | 3,1326 RON |
| 12.11.2018 | 3,1313 RON |
| 09.11.2018 | 3,1117 RON |
| 08.11.2018 | 3,1177 RON |
| 07.11.2018 | 3,1042 RON |
| 06.11.2018 | 3,1169 RON |
| 05.11.2018 | 3,1253 RON |
| 02.11.2018 | 3,1196 RON |
| 01.11.2018 | 3,1273 RON |
| 31.10.2018 | 3,1334 RON |
| 30.10.2018 | 3,1305 RON |
| 29.10.2018 | 3,1247 RON |
| 26.10.2018 | 3,1231 RON |
| 25.10.2018 | 3,1386 RON |
| 24.10.2018 | 3,1182 RON |
| 23.10.2018 | 3,1040 RON |
| 22.10.2018 | 3,0994 RON |
| 19.10.2018 | 3,1229 RON |
| 18.10.2018 | 3,1071 RON |
| 17.10.2018 | 3,1152 RON |
| 16.10.2018 | 3,1090 RON |
| 15.10.2018 | 3,0949 RON |
| 12.10.2018 | 3,0902 RON |
| 11.10.2018 | 3,0954 RON |
| 10.10.2018 | 3,1316 RON |
| 09.10.2018 | 3,1350 RON |
| 08.10.2018 | 3,1249 RON |
| 05.10.2018 | 3,1410 RON |
| 04.10.2018 | 3,1523 RON |
| 03.10.2018 | 3,1409 RON |
| 02.10.2018 | 3,1579 RON |
| 01.10.2018 | 3,1328 RON |
| 28.09.2018 | 3,0891 RON |
| 27.09.2018 | 3,0515 RON |
| 26.09.2018 | 3,0582 RON |
| 25.09.2018 | 3,0570 RON |
| 24.09.2018 | 3,0579 RON |
| 21.09.2018 | 3,0614 RON |
| 20.09.2018 | 3,0794 RON |
| 19.09.2018 | 3,0701 RON |
| 18.09.2018 | 3,0576 RON |
| 17.09.2018 | 3,0591 RON |
| 14.09.2018 | 3,0511 RON |
| 13.09.2018 | 3,0691 RON |
| 12.09.2018 | 3,0652 RON |
| 11.09.2018 | 3,0356 RON |
| 10.09.2018 | 3,0369 RON |
| 07.09.2018 | 3,0355 RON |
| 06.09.2018 | 3,0283 RON |
| 05.09.2018 | 3,0369 RON |
| 04.09.2018 | 3,0467 RON |
| 03.09.2018 | 3,0620 RON |
| 31.08.2018 | 3,0580 RON |
| 30.08.2018 | 3,0713 RON |
| 29.08.2018 | 3,0817 RON |
| 28.08.2018 | 3,0695 RON |
| 27.08.2018 | 3,0673 RON |
| 24.08.2018 | 3,0645 RON |
| 23.08.2018 | 3,0842 RON |
| 22.08.2018 | 3,0790 RON |
| 21.08.2018 | 3,0947 RON |
| 20.08.2018 | 3,1168 RON |
| 17.08.2018 | 3,1091 RON |
| 16.08.2018 | 3,1211 RON |
| 14.08.2018 | 3,1200 RON |
| 13.08.2018 | 3,1140 RON |
| 10.08.2018 | 3,0996 RON |
| 09.08.2018 | 3,0755 RON |
| 08.08.2018 | 3,0617 RON |
| 07.08.2018 | 3,0883 RON |
| 06.08.2018 | 3,0754 RON |
| 03.08.2018 | 3,0652 RON |
| 02.08.2018 | 3,0533 RON |
| 01.08.2018 | 3,0396 RON |
| 31.07.2018 | 3,0270 RON |
| 30.07.2018 | 3,0298 RON |
| 27.07.2018 | 3,0477 RON |
| 26.07.2018 | 3,0284 RON |
| 25.07.2018 | 3,0129 RON |
| 24.07.2018 | 3,0125 RON |
| 23.07.2018 | 3,0233 RON |
| 20.07.2018 | 3,0169 RON |
| 19.07.2018 | 3,0322 RON |
| 18.07.2018 | 3,0232 RON |
| 17.07.2018 | 3,0243 RON |
| 16.07.2018 | 3,0258 RON |
| 13.07.2018 | 3,0381 RON |
| 12.07.2018 | 3,0241 RON |
| 11.07.2018 | 3,0240 RON |
| 10.07.2018 | 3,0252 RON |
| 09.07.2018 | 3,0271 RON |
| 06.07.2018 | 3,0310 RON |
| 05.07.2018 | 3,0342 RON |
| 04.07.2018 | 3,0467 RON |
| 03.07.2018 | 3,0355 RON |
| 02.07.2018 | 3,0396 RON |
| 29.06.2018 | 3,0265 RON |
| 28.06.2018 | 3,0222 RON |
| 27.06.2018 | 3,0042 RON |
| 26.06.2018 | 3,0057 RON |
| 25.06.2018 | 3,0154 RON |
| 22.06.2018 | 3,0154 RON |
| 21.06.2018 | 3,0417 RON |
| 20.06.2018 | 3,0328 RON |
| 19.06.2018 | 3,0532 RON |
| 18.06.2018 | 3,0565 RON |
| 15.06.2018 | 3,0564 RON |
| 14.06.2018 | 3,0449 RON |
| 13.06.2018 | 3,0463 RON |
| 12.06.2018 | 3,0395 RON |
| 11.06.2018 | 3,0453 RON |
| 08.06.2018 | 3,0409 RON |
| 07.06.2018 | 3,0396 RON |
| 06.06.2018 | 3,0570 RON |
| 05.06.2018 | 3,0719 RON |
| 04.06.2018 | 3,0755 RON |
| 31.05.2018 | 3,0921 RON |
| 30.05.2018 | 3,0744 RON |
| 29.05.2018 | 3,0945 RON |
| 25.05.2018 | 3,0615 RON |
| 24.05.2018 | 3,0654 RON |
| 23.05.2018 | 3,0650 RON |
| 22.05.2018 | 3,0647 RON |
| 21.05.2018 | 3,0596 RON |
| 18.05.2018 | 3,0647 RON |
| 17.05.2018 | 3,0729 RON |
| 16.05.2018 | 3,0517 RON |
| 15.05.2018 | 3,0291 RON |
| 14.05.2018 | 3,0269 RON |
| 11.05.2018 | 3,0469 RON |
| 10.05.2018 | 3,0549 RON |
| 09.05.2018 | 3,0288 RON |
| 08.05.2018 | 3,0172 RON |
| 07.05.2018 | 3,0311 RON |
| 04.05.2018 | 3,0237 RON |
| 03.05.2018 | 3,0304 RON |
| 02.05.2018 | 3,0294 RON |
| 30.04.2018 | 2,9937 RON |
| 27.04.2018 | 2,9951 RON |
| 26.04.2018 | 2,9725 RON |
| 25.04.2018 | 2,9606 RON |
| 24.04.2018 | 2,9689 RON |
| 23.04.2018 | 2,9737 RON |
| 20.04.2018 | 2,9902 RON |
| 19.04.2018 | 2,9844 RON |
| 18.04.2018 | 2,9880 RON |
| 17.04.2018 | 2,9885 RON |
| 16.04.2018 | 2,9828 RON |
| 13.04.2018 | 3,0067 RON |
| 12.04.2018 | 2,9974 RON |
| 11.04.2018 | 2,9882 RON |
| 10.04.2018 | 2,9810 RON |
| 05.04.2018 | 2,9717 RON |
| 04.04.2018 | 2,9567 RON |
| 03.04.2018 | 2,9405 RON |
| 02.04.2018 | 2,9308 RON |
| 30.03.2018 | 2,9349 RON |
| 29.03.2018 | 2,9284 RON |
| 28.03.2018 | 2,9137 RON |
| 27.03.2018 | 2,9121 RON |
| 26.03.2018 | 2,9224 RON |
| 23.03.2018 | 2,9273 RON |
| 22.03.2018 | 2,9422 RON |
| 21.03.2018 | 2,9174 RON |
| 20.03.2018 | 2,8995 RON |
| 19.03.2018 | 2,8999 RON |
| 16.03.2018 | 2,8943 RON |
| 15.03.2018 | 2,9088 RON |
| 14.03.2018 | 2,9109 RON |
| 13.03.2018 | 2,9391 RON |
| 12.03.2018 | 2,9524 RON |
| 09.03.2018 | 2,9423 RON |
| 08.03.2018 | 2,9110 RON |
| 07.03.2018 | 2,8992 RON |
| 06.03.2018 | 2,9091 RON |
| 05.03.2018 | 2,9339 RON |
| 02.03.2018 | 2,9484 RON |
| 01.03.2018 | 2,9735 RON |
| 28.02.2018 | 2,9873 RON |
| 27.02.2018 | 2,9775 RON |
| 26.02.2018 | 2,9881 RON |
| 23.02.2018 | 2,9752 RON |
| 22.02.2018 | 2,9864 RON |
| 21.02.2018 | 2,9874 RON |
| 20.02.2018 | 2,9998 RON |
| 19.02.2018 | 2,9911 RON |
| 16.02.2018 | 2,9904 RON |
| 15.02.2018 | 2,9908 RON |
| 14.02.2018 | 2,9986 RON |
| 13.02.2018 | 3,0009 RON |
| 12.02.2018 | 3,0194 RON |
| 09.02.2018 | 3,0136 RON |
| 08.02.2018 | 3,0205 RON |
| 07.02.2018 | 3,0101 RON |
| 06.02.2018 | 2,9901 RON |
| 05.02.2018 | 2,9947 RON |
| 02.02.2018 | 3,0293 RON |
| 01.02.2018 | 3,0409 RON |
| 31.01.2018 | 3,0491 RON |
| 30.01.2018 | 3,0365 RON |
| 29.01.2018 | 3,0358 RON |
| 26.01.2018 | 3,0421 RON |
| 25.01.2018 | 3,0531 RON |
| 23.01.2018 | 3,0559 RON |
| 22.01.2018 | 3,0525 RON |
| 19.01.2018 | 3,0592 RON |
| 18.01.2018 | 3,0605 RON |
| 17.01.2018 | 3,0601 RON |
| 16.01.2018 | 3,0695 RON |
| 15.01.2018 | 3,0335 RON |
| 12.01.2018 | 3,0560 RON |
| 11.01.2018 | 3,0929 RON |
| 10.01.2018 | 3,1128 RON |
| 09.01.2018 | 3,1385 RON |
| 08.01.2018 | 3,1118 RON |
| 05.01.2018 | 3,0773 RON |
| 04.01.2018 | 3,0700 RON |
| 03.01.2018 | 3,0842 RON |