BNR · ISTORIC
Curs BNR 2023
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2023, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RSD.
Cursul RSD în 2023
0.0425
+0.0000
(+0.00%)
Ultima cotație: 29.12.2023
Minimul anului
0.0416
-0.0005
(-1.19%)
26.01.2023
față de 26.01.2022 (0.0421)
Maximul anului
0.0425
+0.0004
(+0.95%)
19.05.2023
față de 19.05.2022 (0.0421)
Evoluție 2023
min 0.0416 · max 0.0425
Media anuală
0.0422
Prima cotație
03.01.2023
0.0420
Ultima cotație
29.12.2023
0.0425
Variație totală
+0.0005
+1.19%
Cea mai mare creștere
12.01.2023
+0.0001
Cea mai mare scădere
26.01.2023
-0.0002
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2023 (RSD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului RSD în 2023
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2023
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb0.0418
Ian0.0420
Mar0.0420
Cele mai mari medii lunare
Dec0.0424
Noi0.0424
Oct0.0424
Date importante în 2023
Prima cotație (an)03.01.20230.0420
Ultima cotație (an)29.12.20230.0425
Cea mai mare creștere (zi)12.01.2023+0.0001
Cea mai mare scădere (zi)26.01.2023-0.0002
Cea mai mare valoare19.05.20230.0425
Cea mai mică valoare26.01.20230.0416
Curs RSD pe luni în 2023
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0420 | 0,0416 | 0,0421 | 20 |
| Februarie | 0,0418 | 0,0417 | 0,0420 | 20 |
| Martie | 0,0420 | 0,0419 | 0,0422 | 23 |
| Aprilie | 0,0421 | 0,0420 | 0,0422 | 18 |
| Mai | 0,0422 | 0,0420 | 0,0425 | 22 |
| Iunie | 0,0423 | 0,0422 | 0,0424 | 20 |
| Iulie | 0,0422 | 0,0420 | 0,0423 | 21 |
| August | 0,0422 | 0,0421 | 0,0422 | 22 |
| Septembrie | 0,0424 | 0,0422 | 0,0425 | 21 |
| Octombrie | 0,0424 | 0,0423 | 0,0425 | 22 |
| Noiembrie | 0,0424 | 0,0424 | 0,0424 | 21 |
| Decembrie | 0,0424 | 0,0424 | 0,0425 | 18 |
Valori zilnice RSD/RON în 2023
| Data | Curs |
|---|---|
| 29.12.2023 | 0,0425 RON |
| 28.12.2023 | 0,0425 RON |
| 27.12.2023 | 0,0424 RON |
| 22.12.2023 | 0,0424 RON |
| 21.12.2023 | 0,0424 RON |
| 20.12.2023 | 0,0424 RON |
| 19.12.2023 | 0,0424 RON |
| 18.12.2023 | 0,0424 RON |
| 15.12.2023 | 0,0424 RON |
| 14.12.2023 | 0,0424 RON |
| 13.12.2023 | 0,0424 RON |
| 12.12.2023 | 0,0425 RON |
| 11.12.2023 | 0,0424 RON |
| 08.12.2023 | 0,0424 RON |
| 07.12.2023 | 0,0424 RON |
| 06.12.2023 | 0,0424 RON |
| 05.12.2023 | 0,0424 RON |
| 04.12.2023 | 0,0424 RON |
| 29.11.2023 | 0,0424 RON |
| 28.11.2023 | 0,0424 RON |
| 27.11.2023 | 0,0424 RON |
| 24.11.2023 | 0,0424 RON |
| 23.11.2023 | 0,0424 RON |
| 22.11.2023 | 0,0424 RON |
| 21.11.2023 | 0,0424 RON |
| 20.11.2023 | 0,0424 RON |
| 17.11.2023 | 0,0424 RON |
| 16.11.2023 | 0,0424 RON |
| 15.11.2023 | 0,0424 RON |
| 14.11.2023 | 0,0424 RON |
| 13.11.2023 | 0,0424 RON |
| 10.11.2023 | 0,0424 RON |
| 09.11.2023 | 0,0424 RON |
| 08.11.2023 | 0,0424 RON |
| 07.11.2023 | 0,0424 RON |
| 06.11.2023 | 0,0424 RON |
| 03.11.2023 | 0,0424 RON |
| 02.11.2023 | 0,0424 RON |
| 01.11.2023 | 0,0424 RON |
| 31.10.2023 | 0,0424 RON |
| 30.10.2023 | 0,0424 RON |
| 27.10.2023 | 0,0424 RON |
| 26.10.2023 | 0,0424 RON |
| 25.10.2023 | 0,0424 RON |
| 24.10.2023 | 0,0424 RON |
| 23.10.2023 | 0,0424 RON |
| 20.10.2023 | 0,0424 RON |
| 19.10.2023 | 0,0424 RON |
| 18.10.2023 | 0,0424 RON |
| 17.10.2023 | 0,0424 RON |
| 16.10.2023 | 0,0424 RON |
| 13.10.2023 | 0,0424 RON |
| 12.10.2023 | 0,0423 RON |
| 11.10.2023 | 0,0424 RON |
| 10.10.2023 | 0,0424 RON |
| 09.10.2023 | 0,0424 RON |
| 06.10.2023 | 0,0424 RON |
| 05.10.2023 | 0,0424 RON |
| 04.10.2023 | 0,0424 RON |
| 03.10.2023 | 0,0424 RON |
| 02.10.2023 | 0,0425 RON |
| 29.09.2023 | 0,0425 RON |
| 28.09.2023 | 0,0424 RON |
| 27.09.2023 | 0,0424 RON |
| 26.09.2023 | 0,0424 RON |
| 25.09.2023 | 0,0424 RON |
| 22.09.2023 | 0,0424 RON |
| 21.09.2023 | 0,0424 RON |
| 20.09.2023 | 0,0424 RON |
| 19.09.2023 | 0,0424 RON |
| 18.09.2023 | 0,0424 RON |
| 15.09.2023 | 0,0424 RON |
| 14.09.2023 | 0,0424 RON |
| 13.09.2023 | 0,0424 RON |
| 12.09.2023 | 0,0424 RON |
| 11.09.2023 | 0,0424 RON |
| 08.09.2023 | 0,0424 RON |
| 07.09.2023 | 0,0424 RON |
| 06.09.2023 | 0,0423 RON |
| 05.09.2023 | 0,0422 RON |
| 04.09.2023 | 0,0422 RON |
| 01.09.2023 | 0,0422 RON |
| 31.08.2023 | 0,0422 RON |
| 30.08.2023 | 0,0422 RON |
| 29.08.2023 | 0,0422 RON |
| 28.08.2023 | 0,0421 RON |
| 25.08.2023 | 0,0421 RON |
| 24.08.2023 | 0,0421 RON |
| 23.08.2023 | 0,0421 RON |
| 22.08.2023 | 0,0421 RON |
| 21.08.2023 | 0,0422 RON |
| 18.08.2023 | 0,0422 RON |
| 17.08.2023 | 0,0421 RON |
| 16.08.2023 | 0,0421 RON |
| 14.08.2023 | 0,0422 RON |
| 11.08.2023 | 0,0422 RON |
| 10.08.2023 | 0,0422 RON |
| 09.08.2023 | 0,0422 RON |
| 08.08.2023 | 0,0422 RON |
| 07.08.2023 | 0,0422 RON |
| 04.08.2023 | 0,0422 RON |
| 03.08.2023 | 0,0421 RON |
| 02.08.2023 | 0,0421 RON |
| 01.08.2023 | 0,0421 RON |
| 31.07.2023 | 0,0421 RON |
| 28.07.2023 | 0,0421 RON |
| 27.07.2023 | 0,0421 RON |
| 26.07.2023 | 0,0421 RON |
| 25.07.2023 | 0,0420 RON |
| 24.07.2023 | 0,0420 RON |
| 21.07.2023 | 0,0421 RON |
| 20.07.2023 | 0,0421 RON |
| 19.07.2023 | 0,0422 RON |
| 18.07.2023 | 0,0421 RON |
| 17.07.2023 | 0,0422 RON |
| 14.07.2023 | 0,0422 RON |
| 13.07.2023 | 0,0422 RON |
| 12.07.2023 | 0,0422 RON |
| 11.07.2023 | 0,0422 RON |
| 10.07.2023 | 0,0422 RON |
| 07.07.2023 | 0,0423 RON |
| 06.07.2023 | 0,0422 RON |
| 05.07.2023 | 0,0422 RON |
| 04.07.2023 | 0,0422 RON |
| 03.07.2023 | 0,0423 RON |
| 30.06.2023 | 0,0423 RON |
| 29.06.2023 | 0,0424 RON |
| 28.06.2023 | 0,0423 RON |
| 27.06.2023 | 0,0423 RON |
| 26.06.2023 | 0,0423 RON |
| 23.06.2023 | 0,0423 RON |
| 22.06.2023 | 0,0423 RON |
| 21.06.2023 | 0,0423 RON |
| 20.06.2023 | 0,0423 RON |
| 19.06.2023 | 0,0423 RON |
| 16.06.2023 | 0,0423 RON |
| 15.06.2023 | 0,0423 RON |
| 14.06.2023 | 0,0422 RON |
| 13.06.2023 | 0,0423 RON |
| 12.06.2023 | 0,0423 RON |
| 09.06.2023 | 0,0423 RON |
| 08.06.2023 | 0,0423 RON |
| 07.06.2023 | 0,0423 RON |
| 06.06.2023 | 0,0423 RON |
| 02.06.2023 | 0,0423 RON |
| 31.05.2023 | 0,0424 RON |
| 30.05.2023 | 0,0423 RON |
| 29.05.2023 | 0,0423 RON |
| 26.05.2023 | 0,0423 RON |
| 25.05.2023 | 0,0423 RON |
| 24.05.2023 | 0,0423 RON |
| 23.05.2023 | 0,0424 RON |
| 22.05.2023 | 0,0424 RON |
| 19.05.2023 | 0,0425 RON |
| 18.05.2023 | 0,0424 RON |
| 17.05.2023 | 0,0423 RON |
| 16.05.2023 | 0,0422 RON |
| 15.05.2023 | 0,0421 RON |
| 12.05.2023 | 0,0421 RON |
| 11.05.2023 | 0,0420 RON |
| 10.05.2023 | 0,0420 RON |
| 09.05.2023 | 0,0420 RON |
| 08.05.2023 | 0,0420 RON |
| 05.05.2023 | 0,0420 RON |
| 04.05.2023 | 0,0420 RON |
| 03.05.2023 | 0,0420 RON |
| 02.05.2023 | 0,0420 RON |
| 28.04.2023 | 0,0421 RON |
| 27.04.2023 | 0,0422 RON |
| 26.04.2023 | 0,0421 RON |
| 25.04.2023 | 0,0421 RON |
| 24.04.2023 | 0,0420 RON |
| 21.04.2023 | 0,0421 RON |
| 20.04.2023 | 0,0420 RON |
| 19.04.2023 | 0,0421 RON |
| 18.04.2023 | 0,0421 RON |
| 13.04.2023 | 0,0421 RON |
| 12.04.2023 | 0,0421 RON |
| 11.04.2023 | 0,0421 RON |
| 10.04.2023 | 0,0421 RON |
| 07.04.2023 | 0,0421 RON |
| 06.04.2023 | 0,0421 RON |
| 05.04.2023 | 0,0421 RON |
| 04.04.2023 | 0,0421 RON |
| 03.04.2023 | 0,0421 RON |
| 31.03.2023 | 0,0422 RON |
| 30.03.2023 | 0,0422 RON |
| 29.03.2023 | 0,0422 RON |
| 28.03.2023 | 0,0422 RON |
| 27.03.2023 | 0,0421 RON |
| 24.03.2023 | 0,0420 RON |
| 23.03.2023 | 0,0419 RON |
| 22.03.2023 | 0,0420 RON |
| 21.03.2023 | 0,0420 RON |
| 20.03.2023 | 0,0420 RON |
| 17.03.2023 | 0,0419 RON |
| 16.03.2023 | 0,0419 RON |
| 15.03.2023 | 0,0420 RON |
| 14.03.2023 | 0,0420 RON |
| 13.03.2023 | 0,0419 RON |
| 10.03.2023 | 0,0419 RON |
| 09.03.2023 | 0,0419 RON |
| 08.03.2023 | 0,0419 RON |
| 07.03.2023 | 0,0419 RON |
| 06.03.2023 | 0,0420 RON |
| 03.03.2023 | 0,0420 RON |
| 02.03.2023 | 0,0420 RON |
| 01.03.2023 | 0,0420 RON |
| 28.02.2023 | 0,0419 RON |
| 27.02.2023 | 0,0419 RON |
| 24.02.2023 | 0,0419 RON |
| 23.02.2023 | 0,0419 RON |
| 22.02.2023 | 0,0420 RON |
| 21.02.2023 | 0,0419 RON |
| 20.02.2023 | 0,0419 RON |
| 17.02.2023 | 0,0418 RON |
| 16.02.2023 | 0,0418 RON |
| 15.02.2023 | 0,0418 RON |
| 14.02.2023 | 0,0418 RON |
| 13.02.2023 | 0,0418 RON |
| 10.02.2023 | 0,0418 RON |
| 09.02.2023 | 0,0417 RON |
| 08.02.2023 | 0,0417 RON |
| 07.02.2023 | 0,0418 RON |
| 06.02.2023 | 0,0418 RON |
| 03.02.2023 | 0,0418 RON |
| 02.02.2023 | 0,0418 RON |
| 01.02.2023 | 0,0419 RON |
| 31.01.2023 | 0,0419 RON |
| 30.01.2023 | 0,0418 RON |
| 27.01.2023 | 0,0417 RON |
| 26.01.2023 | 0,0416 RON |
| 25.01.2023 | 0,0418 RON |
| 23.01.2023 | 0,0419 RON |
| 20.01.2023 | 0,0420 RON |
| 19.01.2023 | 0,0420 RON |
| 18.01.2023 | 0,0421 RON |
| 17.01.2023 | 0,0420 RON |
| 16.01.2023 | 0,0421 RON |
| 13.01.2023 | 0,0421 RON |
| 12.01.2023 | 0,0421 RON |
| 11.01.2023 | 0,0420 RON |
| 10.01.2023 | 0,0420 RON |
| 09.01.2023 | 0,0420 RON |
| 06.01.2023 | 0,0420 RON |
| 05.01.2023 | 0,0420 RON |
| 04.01.2023 | 0,0420 RON |
| 03.01.2023 | 0,0420 RON |