BNR · ISTORIC

Curs BNR 2023

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2023, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RSD.

Cursul RSD în 2023 0.0425 +0.0000 (+0.00%) Ultima cotație: 29.12.2023
Minimul anului
0.0416 -0.0005 (-1.19%)
26.01.2023 față de 26.01.2022 (0.0421)
Maximul anului
0.0425 +0.0004 (+0.95%)
19.05.2023 față de 19.05.2022 (0.0421)
Evoluție 2023 min 0.0416 · max 0.0425
Media anuală 0.0422
Prima cotație 03.01.2023 0.0420
Ultima cotație 29.12.2023 0.0425
Variație totală +0.0005 +1.19%
Cea mai mare creștere 12.01.2023 +0.0001
Cea mai mare scădere 26.01.2023 -0.0002

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2023 (RSD)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului RSD în 2023

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2023

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Feb0.0418
Ian0.0420
Mar0.0420

Cele mai mari medii lunare

Dec0.0424
Noi0.0424
Oct0.0424

Date importante în 2023

Prima cotație (an)03.01.20230.0420
Ultima cotație (an)29.12.20230.0425
Cea mai mare creștere (zi)12.01.2023+0.0001
Cea mai mare scădere (zi)26.01.2023-0.0002
Cea mai mare valoare19.05.20230.0425
Cea mai mică valoare26.01.20230.0416

Curs RSD pe luni în 2023

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0420 0,0416 0,0421 20
Februarie 0,0418 0,0417 0,0420 20
Martie 0,0420 0,0419 0,0422 23
Aprilie 0,0421 0,0420 0,0422 18
Mai 0,0422 0,0420 0,0425 22
Iunie 0,0423 0,0422 0,0424 20
Iulie 0,0422 0,0420 0,0423 21
August 0,0422 0,0421 0,0422 22
Septembrie 0,0424 0,0422 0,0425 21
Octombrie 0,0424 0,0423 0,0425 22
Noiembrie 0,0424 0,0424 0,0424 21
Decembrie 0,0424 0,0424 0,0425 18

Valori zilnice RSD/RON în 2023

DataCurs
29.12.2023 0,0425 RON
28.12.2023 0,0425 RON
27.12.2023 0,0424 RON
22.12.2023 0,0424 RON
21.12.2023 0,0424 RON
20.12.2023 0,0424 RON
19.12.2023 0,0424 RON
18.12.2023 0,0424 RON
15.12.2023 0,0424 RON
14.12.2023 0,0424 RON
13.12.2023 0,0424 RON
12.12.2023 0,0425 RON
11.12.2023 0,0424 RON
08.12.2023 0,0424 RON
07.12.2023 0,0424 RON
06.12.2023 0,0424 RON
05.12.2023 0,0424 RON
04.12.2023 0,0424 RON
29.11.2023 0,0424 RON
28.11.2023 0,0424 RON
27.11.2023 0,0424 RON
24.11.2023 0,0424 RON
23.11.2023 0,0424 RON
22.11.2023 0,0424 RON
21.11.2023 0,0424 RON
20.11.2023 0,0424 RON
17.11.2023 0,0424 RON
16.11.2023 0,0424 RON
15.11.2023 0,0424 RON
14.11.2023 0,0424 RON
13.11.2023 0,0424 RON
10.11.2023 0,0424 RON
09.11.2023 0,0424 RON
08.11.2023 0,0424 RON
07.11.2023 0,0424 RON
06.11.2023 0,0424 RON
03.11.2023 0,0424 RON
02.11.2023 0,0424 RON
01.11.2023 0,0424 RON
31.10.2023 0,0424 RON
30.10.2023 0,0424 RON
27.10.2023 0,0424 RON
26.10.2023 0,0424 RON
25.10.2023 0,0424 RON
24.10.2023 0,0424 RON
23.10.2023 0,0424 RON
20.10.2023 0,0424 RON
19.10.2023 0,0424 RON
18.10.2023 0,0424 RON
17.10.2023 0,0424 RON
16.10.2023 0,0424 RON
13.10.2023 0,0424 RON
12.10.2023 0,0423 RON
11.10.2023 0,0424 RON
10.10.2023 0,0424 RON
09.10.2023 0,0424 RON
06.10.2023 0,0424 RON
05.10.2023 0,0424 RON
04.10.2023 0,0424 RON
03.10.2023 0,0424 RON
02.10.2023 0,0425 RON
29.09.2023 0,0425 RON
28.09.2023 0,0424 RON
27.09.2023 0,0424 RON
26.09.2023 0,0424 RON
25.09.2023 0,0424 RON
22.09.2023 0,0424 RON
21.09.2023 0,0424 RON
20.09.2023 0,0424 RON
19.09.2023 0,0424 RON
18.09.2023 0,0424 RON
15.09.2023 0,0424 RON
14.09.2023 0,0424 RON
13.09.2023 0,0424 RON
12.09.2023 0,0424 RON
11.09.2023 0,0424 RON
08.09.2023 0,0424 RON
07.09.2023 0,0424 RON
06.09.2023 0,0423 RON
05.09.2023 0,0422 RON
04.09.2023 0,0422 RON
01.09.2023 0,0422 RON
31.08.2023 0,0422 RON
30.08.2023 0,0422 RON
29.08.2023 0,0422 RON
28.08.2023 0,0421 RON
25.08.2023 0,0421 RON
24.08.2023 0,0421 RON
23.08.2023 0,0421 RON
22.08.2023 0,0421 RON
21.08.2023 0,0422 RON
18.08.2023 0,0422 RON
17.08.2023 0,0421 RON
16.08.2023 0,0421 RON
14.08.2023 0,0422 RON
11.08.2023 0,0422 RON
10.08.2023 0,0422 RON
09.08.2023 0,0422 RON
08.08.2023 0,0422 RON
07.08.2023 0,0422 RON
04.08.2023 0,0422 RON
03.08.2023 0,0421 RON
02.08.2023 0,0421 RON
01.08.2023 0,0421 RON
31.07.2023 0,0421 RON
28.07.2023 0,0421 RON
27.07.2023 0,0421 RON
26.07.2023 0,0421 RON
25.07.2023 0,0420 RON
24.07.2023 0,0420 RON
21.07.2023 0,0421 RON
20.07.2023 0,0421 RON
19.07.2023 0,0422 RON
18.07.2023 0,0421 RON
17.07.2023 0,0422 RON
14.07.2023 0,0422 RON
13.07.2023 0,0422 RON
12.07.2023 0,0422 RON
11.07.2023 0,0422 RON
10.07.2023 0,0422 RON
07.07.2023 0,0423 RON
06.07.2023 0,0422 RON
05.07.2023 0,0422 RON
04.07.2023 0,0422 RON
03.07.2023 0,0423 RON
30.06.2023 0,0423 RON
29.06.2023 0,0424 RON
28.06.2023 0,0423 RON
27.06.2023 0,0423 RON
26.06.2023 0,0423 RON
23.06.2023 0,0423 RON
22.06.2023 0,0423 RON
21.06.2023 0,0423 RON
20.06.2023 0,0423 RON
19.06.2023 0,0423 RON
16.06.2023 0,0423 RON
15.06.2023 0,0423 RON
14.06.2023 0,0422 RON
13.06.2023 0,0423 RON
12.06.2023 0,0423 RON
09.06.2023 0,0423 RON
08.06.2023 0,0423 RON
07.06.2023 0,0423 RON
06.06.2023 0,0423 RON
02.06.2023 0,0423 RON
31.05.2023 0,0424 RON
30.05.2023 0,0423 RON
29.05.2023 0,0423 RON
26.05.2023 0,0423 RON
25.05.2023 0,0423 RON
24.05.2023 0,0423 RON
23.05.2023 0,0424 RON
22.05.2023 0,0424 RON
19.05.2023 0,0425 RON
18.05.2023 0,0424 RON
17.05.2023 0,0423 RON
16.05.2023 0,0422 RON
15.05.2023 0,0421 RON
12.05.2023 0,0421 RON
11.05.2023 0,0420 RON
10.05.2023 0,0420 RON
09.05.2023 0,0420 RON
08.05.2023 0,0420 RON
05.05.2023 0,0420 RON
04.05.2023 0,0420 RON
03.05.2023 0,0420 RON
02.05.2023 0,0420 RON
28.04.2023 0,0421 RON
27.04.2023 0,0422 RON
26.04.2023 0,0421 RON
25.04.2023 0,0421 RON
24.04.2023 0,0420 RON
21.04.2023 0,0421 RON
20.04.2023 0,0420 RON
19.04.2023 0,0421 RON
18.04.2023 0,0421 RON
13.04.2023 0,0421 RON
12.04.2023 0,0421 RON
11.04.2023 0,0421 RON
10.04.2023 0,0421 RON
07.04.2023 0,0421 RON
06.04.2023 0,0421 RON
05.04.2023 0,0421 RON
04.04.2023 0,0421 RON
03.04.2023 0,0421 RON
31.03.2023 0,0422 RON
30.03.2023 0,0422 RON
29.03.2023 0,0422 RON
28.03.2023 0,0422 RON
27.03.2023 0,0421 RON
24.03.2023 0,0420 RON
23.03.2023 0,0419 RON
22.03.2023 0,0420 RON
21.03.2023 0,0420 RON
20.03.2023 0,0420 RON
17.03.2023 0,0419 RON
16.03.2023 0,0419 RON
15.03.2023 0,0420 RON
14.03.2023 0,0420 RON
13.03.2023 0,0419 RON
10.03.2023 0,0419 RON
09.03.2023 0,0419 RON
08.03.2023 0,0419 RON
07.03.2023 0,0419 RON
06.03.2023 0,0420 RON
03.03.2023 0,0420 RON
02.03.2023 0,0420 RON
01.03.2023 0,0420 RON
28.02.2023 0,0419 RON
27.02.2023 0,0419 RON
24.02.2023 0,0419 RON
23.02.2023 0,0419 RON
22.02.2023 0,0420 RON
21.02.2023 0,0419 RON
20.02.2023 0,0419 RON
17.02.2023 0,0418 RON
16.02.2023 0,0418 RON
15.02.2023 0,0418 RON
14.02.2023 0,0418 RON
13.02.2023 0,0418 RON
10.02.2023 0,0418 RON
09.02.2023 0,0417 RON
08.02.2023 0,0417 RON
07.02.2023 0,0418 RON
06.02.2023 0,0418 RON
03.02.2023 0,0418 RON
02.02.2023 0,0418 RON
01.02.2023 0,0419 RON
31.01.2023 0,0419 RON
30.01.2023 0,0418 RON
27.01.2023 0,0417 RON
26.01.2023 0,0416 RON
25.01.2023 0,0418 RON
23.01.2023 0,0419 RON
20.01.2023 0,0420 RON
19.01.2023 0,0420 RON
18.01.2023 0,0421 RON
17.01.2023 0,0420 RON
16.01.2023 0,0421 RON
13.01.2023 0,0421 RON
12.01.2023 0,0421 RON
11.01.2023 0,0420 RON
10.01.2023 0,0420 RON
09.01.2023 0,0420 RON
06.01.2023 0,0420 RON
05.01.2023 0,0420 RON
04.01.2023 0,0420 RON
03.01.2023 0,0420 RON