BNR · ISTORIC

Curs BNR 2016

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RSD.

Cursul RSD în 2016 0.0368 +0.0000 (+0.00%) Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.0360 -0.0008 (-2.17%)
25.07.2016 față de 24.07.2015 (0.0368)
Maximul anului
0.0371 +0.0002 (+0.54%)
05.01.2016 față de 05.01.2015 (0.0369)
Evoluție 2016 min 0.0360 · max 0.0371
Media anuală 0.0365
Prima cotație 04.01.2016 0.0370
Ultima cotație 30.12.2016 0.0368
Variație totală -0.0002 -0.54%
Cea mai mare creștere 01.02.2016 +0.0002
Cea mai mare scădere 11.10.2016 -0.0003

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (RSD)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului RSD în 2016

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2016

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Sep0.0361
Aug0.0362
Mar0.0363

Cele mai mari medii lunare

Ian0.0369
Mai0.0366
Iun0.0366

Date importante în 2016

Prima cotație (an)04.01.20160.0370
Ultima cotație (an)30.12.20160.0368
Cea mai mare creștere (zi)01.02.2016+0.0002
Cea mai mare scădere (zi)11.10.2016-0.0003
Cea mai mare valoare05.01.20160.0371
Cea mai mică valoare25.07.20160.0360

Curs RSD pe luni în 2016

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0369 0,0367 0,0371 20
Februarie 0,0365 0,0362 0,0369 21
Martie 0,0363 0,0361 0,0365 23
Aprilie 0,0364 0,0364 0,0366 21
Mai 0,0366 0,0365 0,0368 21
Iunie 0,0366 0,0365 0,0368 21
Iulie 0,0364 0,0360 0,0366 21
August 0,0362 0,0361 0,0363 22
Septembrie 0,0361 0,0361 0,0362 22
Octombrie 0,0365 0,0361 0,0367 21
Noiembrie 0,0366 0,0366 0,0367 21
Decembrie 0,0366 0,0365 0,0369 20

Valori zilnice RSD/RON în 2016

DataCurs
30.12.2016 0,0368 RON
29.12.2016 0,0368 RON
28.12.2016 0,0369 RON
27.12.2016 0,0368 RON
23.12.2016 0,0367 RON
22.12.2016 0,0365 RON
21.12.2016 0,0366 RON
20.12.2016 0,0365 RON
19.12.2016 0,0365 RON
16.12.2016 0,0366 RON
15.12.2016 0,0366 RON
14.12.2016 0,0366 RON
13.12.2016 0,0365 RON
12.12.2016 0,0365 RON
09.12.2016 0,0365 RON
08.12.2016 0,0365 RON
07.12.2016 0,0365 RON
06.12.2016 0,0365 RON
05.12.2016 0,0365 RON
02.12.2016 0,0366 RON
29.11.2016 0,0367 RON
28.11.2016 0,0366 RON
25.11.2016 0,0366 RON
24.11.2016 0,0366 RON
23.11.2016 0,0366 RON
22.11.2016 0,0366 RON
21.11.2016 0,0366 RON
18.11.2016 0,0367 RON
17.11.2016 0,0367 RON
16.11.2016 0,0367 RON
15.11.2016 0,0366 RON
14.11.2016 0,0367 RON
11.11.2016 0,0367 RON
10.11.2016 0,0366 RON
09.11.2016 0,0366 RON
08.11.2016 0,0366 RON
07.11.2016 0,0366 RON
04.11.2016 0,0366 RON
03.11.2016 0,0366 RON
02.11.2016 0,0366 RON
01.11.2016 0,0366 RON
31.10.2016 0,0366 RON
28.10.2016 0,0365 RON
27.10.2016 0,0366 RON
26.10.2016 0,0365 RON
25.10.2016 0,0364 RON
24.10.2016 0,0366 RON
21.10.2016 0,0366 RON
20.10.2016 0,0366 RON
19.10.2016 0,0365 RON
18.10.2016 0,0366 RON
17.10.2016 0,0366 RON
14.10.2016 0,0365 RON
13.10.2016 0,0366 RON
12.10.2016 0,0365 RON
11.10.2016 0,0364 RON
10.10.2016 0,0367 RON
07.10.2016 0,0365 RON
06.10.2016 0,0363 RON
05.10.2016 0,0363 RON
04.10.2016 0,0362 RON
03.10.2016 0,0361 RON
30.09.2016 0,0361 RON
29.09.2016 0,0361 RON
28.09.2016 0,0361 RON
27.09.2016 0,0361 RON
26.09.2016 0,0362 RON
23.09.2016 0,0361 RON
22.09.2016 0,0361 RON
21.09.2016 0,0361 RON
20.09.2016 0,0361 RON
19.09.2016 0,0361 RON
16.09.2016 0,0362 RON
15.09.2016 0,0361 RON
14.09.2016 0,0361 RON
13.09.2016 0,0361 RON
12.09.2016 0,0361 RON
09.09.2016 0,0361 RON
08.09.2016 0,0361 RON
07.09.2016 0,0361 RON
06.09.2016 0,0361 RON
05.09.2016 0,0361 RON
02.09.2016 0,0362 RON
01.09.2016 0,0362 RON
31.08.2016 0,0362 RON
30.08.2016 0,0361 RON
29.08.2016 0,0362 RON
26.08.2016 0,0361 RON
25.08.2016 0,0361 RON
24.08.2016 0,0362 RON
23.08.2016 0,0361 RON
22.08.2016 0,0361 RON
19.08.2016 0,0362 RON
18.08.2016 0,0363 RON
17.08.2016 0,0363 RON
16.08.2016 0,0362 RON
12.08.2016 0,0362 RON
11.08.2016 0,0362 RON
10.08.2016 0,0362 RON
09.08.2016 0,0362 RON
08.08.2016 0,0362 RON
05.08.2016 0,0362 RON
04.08.2016 0,0362 RON
03.08.2016 0,0361 RON
02.08.2016 0,0361 RON
01.08.2016 0,0361 RON
29.07.2016 0,0363 RON
28.07.2016 0,0362 RON
27.07.2016 0,0362 RON
26.07.2016 0,0362 RON
25.07.2016 0,0360 RON
22.07.2016 0,0361 RON
21.07.2016 0,0362 RON
20.07.2016 0,0363 RON
19.07.2016 0,0363 RON
18.07.2016 0,0363 RON
15.07.2016 0,0364 RON
14.07.2016 0,0364 RON
13.07.2016 0,0364 RON
12.07.2016 0,0364 RON
11.07.2016 0,0364 RON
08.07.2016 0,0366 RON
07.07.2016 0,0366 RON
06.07.2016 0,0366 RON
05.07.2016 0,0366 RON
04.07.2016 0,0366 RON
01.07.2016 0,0366 RON
30.06.2016 0,0367 RON
29.06.2016 0,0367 RON
28.06.2016 0,0366 RON
27.06.2016 0,0365 RON
24.06.2016 0,0366 RON
23.06.2016 0,0365 RON
22.06.2016 0,0366 RON
21.06.2016 0,0367 RON
17.06.2016 0,0368 RON
16.06.2016 0,0368 RON
15.06.2016 0,0367 RON
14.06.2016 0,0366 RON
13.06.2016 0,0366 RON
10.06.2016 0,0366 RON
09.06.2016 0,0366 RON
08.06.2016 0,0365 RON
07.06.2016 0,0365 RON
06.06.2016 0,0366 RON
03.06.2016 0,0367 RON
02.06.2016 0,0367 RON
01.06.2016 0,0367 RON
31.05.2016 0,0367 RON
30.05.2016 0,0366 RON
27.05.2016 0,0365 RON
26.05.2016 0,0366 RON
25.05.2016 0,0367 RON
24.05.2016 0,0367 RON
23.05.2016 0,0368 RON
20.05.2016 0,0367 RON
19.05.2016 0,0367 RON
18.05.2016 0,0367 RON
17.05.2016 0,0366 RON
16.05.2016 0,0366 RON
13.05.2016 0,0367 RON
12.05.2016 0,0366 RON
11.05.2016 0,0366 RON
10.05.2016 0,0366 RON
09.05.2016 0,0365 RON
06.05.2016 0,0367 RON
05.05.2016 0,0367 RON
04.05.2016 0,0366 RON
03.05.2016 0,0366 RON
29.04.2016 0,0366 RON
28.04.2016 0,0365 RON
27.04.2016 0,0364 RON
26.04.2016 0,0365 RON
25.04.2016 0,0365 RON
22.04.2016 0,0364 RON
21.04.2016 0,0364 RON
20.04.2016 0,0365 RON
19.04.2016 0,0364 RON
18.04.2016 0,0364 RON
15.04.2016 0,0364 RON
14.04.2016 0,0364 RON
13.04.2016 0,0364 RON
12.04.2016 0,0364 RON
11.04.2016 0,0364 RON
08.04.2016 0,0364 RON
07.04.2016 0,0364 RON
06.04.2016 0,0364 RON
05.04.2016 0,0364 RON
04.04.2016 0,0364 RON
01.04.2016 0,0364 RON
31.03.2016 0,0364 RON
30.03.2016 0,0363 RON
29.03.2016 0,0364 RON
28.03.2016 0,0364 RON
25.03.2016 0,0363 RON
24.03.2016 0,0363 RON
23.03.2016 0,0365 RON
22.03.2016 0,0364 RON
21.03.2016 0,0364 RON
18.03.2016 0,0364 RON
17.03.2016 0,0364 RON
16.03.2016 0,0363 RON
15.03.2016 0,0363 RON
14.03.2016 0,0362 RON
11.03.2016 0,0362 RON
10.03.2016 0,0361 RON
09.03.2016 0,0362 RON
08.03.2016 0,0362 RON
07.03.2016 0,0361 RON
04.03.2016 0,0362 RON
03.03.2016 0,0361 RON
02.03.2016 0,0361 RON
01.03.2016 0,0362 RON
29.02.2016 0,0362 RON
26.02.2016 0,0362 RON
25.02.2016 0,0362 RON
24.02.2016 0,0363 RON
23.02.2016 0,0363 RON
22.02.2016 0,0363 RON
19.02.2016 0,0362 RON
18.02.2016 0,0363 RON
17.02.2016 0,0363 RON
16.02.2016 0,0364 RON
15.02.2016 0,0364 RON
12.02.2016 0,0365 RON
11.02.2016 0,0365 RON
10.02.2016 0,0365 RON
09.02.2016 0,0367 RON
08.02.2016 0,0366 RON
05.02.2016 0,0368 RON
04.02.2016 0,0368 RON
03.02.2016 0,0368 RON
02.02.2016 0,0368 RON
01.02.2016 0,0369 RON
29.01.2016 0,0367 RON
28.01.2016 0,0368 RON
27.01.2016 0,0368 RON
26.01.2016 0,0368 RON
25.01.2016 0,0367 RON
22.01.2016 0,0369 RON
21.01.2016 0,0369 RON
20.01.2016 0,0369 RON
19.01.2016 0,0369 RON
18.01.2016 0,0369 RON
15.01.2016 0,0369 RON
14.01.2016 0,0370 RON
13.01.2016 0,0370 RON
12.01.2016 0,0371 RON
11.01.2016 0,0371 RON
08.01.2016 0,0371 RON
07.01.2016 0,0371 RON
06.01.2016 0,0371 RON
05.01.2016 0,0371 RON
04.01.2016 0,0370 RON