BNR · ISTORIC
Curs BNR 2016
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RSD.
Cursul RSD în 2016
0.0368
+0.0000
(+0.00%)
Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.0360
-0.0008
(-2.17%)
25.07.2016
față de 24.07.2015 (0.0368)
Maximul anului
0.0371
+0.0002
(+0.54%)
05.01.2016
față de 05.01.2015 (0.0369)
Evoluție 2016
min 0.0360 · max 0.0371
Media anuală
0.0365
Prima cotație
04.01.2016
0.0370
Ultima cotație
30.12.2016
0.0368
Variație totală
-0.0002
-0.54%
Cea mai mare creștere
01.02.2016
+0.0002
Cea mai mare scădere
11.10.2016
-0.0003
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (RSD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului RSD în 2016
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2016
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.0361
Aug0.0362
Mar0.0363
Cele mai mari medii lunare
Ian0.0369
Mai0.0366
Iun0.0366
Date importante în 2016
Prima cotație (an)04.01.20160.0370
Ultima cotație (an)30.12.20160.0368
Cea mai mare creștere (zi)01.02.2016+0.0002
Cea mai mare scădere (zi)11.10.2016-0.0003
Cea mai mare valoare05.01.20160.0371
Cea mai mică valoare25.07.20160.0360
Curs RSD pe luni în 2016
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0369 | 0,0367 | 0,0371 | 20 |
| Februarie | 0,0365 | 0,0362 | 0,0369 | 21 |
| Martie | 0,0363 | 0,0361 | 0,0365 | 23 |
| Aprilie | 0,0364 | 0,0364 | 0,0366 | 21 |
| Mai | 0,0366 | 0,0365 | 0,0368 | 21 |
| Iunie | 0,0366 | 0,0365 | 0,0368 | 21 |
| Iulie | 0,0364 | 0,0360 | 0,0366 | 21 |
| August | 0,0362 | 0,0361 | 0,0363 | 22 |
| Septembrie | 0,0361 | 0,0361 | 0,0362 | 22 |
| Octombrie | 0,0365 | 0,0361 | 0,0367 | 21 |
| Noiembrie | 0,0366 | 0,0366 | 0,0367 | 21 |
| Decembrie | 0,0366 | 0,0365 | 0,0369 | 20 |
Valori zilnice RSD/RON în 2016
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2016 | 0,0368 RON |
| 29.12.2016 | 0,0368 RON |
| 28.12.2016 | 0,0369 RON |
| 27.12.2016 | 0,0368 RON |
| 23.12.2016 | 0,0367 RON |
| 22.12.2016 | 0,0365 RON |
| 21.12.2016 | 0,0366 RON |
| 20.12.2016 | 0,0365 RON |
| 19.12.2016 | 0,0365 RON |
| 16.12.2016 | 0,0366 RON |
| 15.12.2016 | 0,0366 RON |
| 14.12.2016 | 0,0366 RON |
| 13.12.2016 | 0,0365 RON |
| 12.12.2016 | 0,0365 RON |
| 09.12.2016 | 0,0365 RON |
| 08.12.2016 | 0,0365 RON |
| 07.12.2016 | 0,0365 RON |
| 06.12.2016 | 0,0365 RON |
| 05.12.2016 | 0,0365 RON |
| 02.12.2016 | 0,0366 RON |
| 29.11.2016 | 0,0367 RON |
| 28.11.2016 | 0,0366 RON |
| 25.11.2016 | 0,0366 RON |
| 24.11.2016 | 0,0366 RON |
| 23.11.2016 | 0,0366 RON |
| 22.11.2016 | 0,0366 RON |
| 21.11.2016 | 0,0366 RON |
| 18.11.2016 | 0,0367 RON |
| 17.11.2016 | 0,0367 RON |
| 16.11.2016 | 0,0367 RON |
| 15.11.2016 | 0,0366 RON |
| 14.11.2016 | 0,0367 RON |
| 11.11.2016 | 0,0367 RON |
| 10.11.2016 | 0,0366 RON |
| 09.11.2016 | 0,0366 RON |
| 08.11.2016 | 0,0366 RON |
| 07.11.2016 | 0,0366 RON |
| 04.11.2016 | 0,0366 RON |
| 03.11.2016 | 0,0366 RON |
| 02.11.2016 | 0,0366 RON |
| 01.11.2016 | 0,0366 RON |
| 31.10.2016 | 0,0366 RON |
| 28.10.2016 | 0,0365 RON |
| 27.10.2016 | 0,0366 RON |
| 26.10.2016 | 0,0365 RON |
| 25.10.2016 | 0,0364 RON |
| 24.10.2016 | 0,0366 RON |
| 21.10.2016 | 0,0366 RON |
| 20.10.2016 | 0,0366 RON |
| 19.10.2016 | 0,0365 RON |
| 18.10.2016 | 0,0366 RON |
| 17.10.2016 | 0,0366 RON |
| 14.10.2016 | 0,0365 RON |
| 13.10.2016 | 0,0366 RON |
| 12.10.2016 | 0,0365 RON |
| 11.10.2016 | 0,0364 RON |
| 10.10.2016 | 0,0367 RON |
| 07.10.2016 | 0,0365 RON |
| 06.10.2016 | 0,0363 RON |
| 05.10.2016 | 0,0363 RON |
| 04.10.2016 | 0,0362 RON |
| 03.10.2016 | 0,0361 RON |
| 30.09.2016 | 0,0361 RON |
| 29.09.2016 | 0,0361 RON |
| 28.09.2016 | 0,0361 RON |
| 27.09.2016 | 0,0361 RON |
| 26.09.2016 | 0,0362 RON |
| 23.09.2016 | 0,0361 RON |
| 22.09.2016 | 0,0361 RON |
| 21.09.2016 | 0,0361 RON |
| 20.09.2016 | 0,0361 RON |
| 19.09.2016 | 0,0361 RON |
| 16.09.2016 | 0,0362 RON |
| 15.09.2016 | 0,0361 RON |
| 14.09.2016 | 0,0361 RON |
| 13.09.2016 | 0,0361 RON |
| 12.09.2016 | 0,0361 RON |
| 09.09.2016 | 0,0361 RON |
| 08.09.2016 | 0,0361 RON |
| 07.09.2016 | 0,0361 RON |
| 06.09.2016 | 0,0361 RON |
| 05.09.2016 | 0,0361 RON |
| 02.09.2016 | 0,0362 RON |
| 01.09.2016 | 0,0362 RON |
| 31.08.2016 | 0,0362 RON |
| 30.08.2016 | 0,0361 RON |
| 29.08.2016 | 0,0362 RON |
| 26.08.2016 | 0,0361 RON |
| 25.08.2016 | 0,0361 RON |
| 24.08.2016 | 0,0362 RON |
| 23.08.2016 | 0,0361 RON |
| 22.08.2016 | 0,0361 RON |
| 19.08.2016 | 0,0362 RON |
| 18.08.2016 | 0,0363 RON |
| 17.08.2016 | 0,0363 RON |
| 16.08.2016 | 0,0362 RON |
| 12.08.2016 | 0,0362 RON |
| 11.08.2016 | 0,0362 RON |
| 10.08.2016 | 0,0362 RON |
| 09.08.2016 | 0,0362 RON |
| 08.08.2016 | 0,0362 RON |
| 05.08.2016 | 0,0362 RON |
| 04.08.2016 | 0,0362 RON |
| 03.08.2016 | 0,0361 RON |
| 02.08.2016 | 0,0361 RON |
| 01.08.2016 | 0,0361 RON |
| 29.07.2016 | 0,0363 RON |
| 28.07.2016 | 0,0362 RON |
| 27.07.2016 | 0,0362 RON |
| 26.07.2016 | 0,0362 RON |
| 25.07.2016 | 0,0360 RON |
| 22.07.2016 | 0,0361 RON |
| 21.07.2016 | 0,0362 RON |
| 20.07.2016 | 0,0363 RON |
| 19.07.2016 | 0,0363 RON |
| 18.07.2016 | 0,0363 RON |
| 15.07.2016 | 0,0364 RON |
| 14.07.2016 | 0,0364 RON |
| 13.07.2016 | 0,0364 RON |
| 12.07.2016 | 0,0364 RON |
| 11.07.2016 | 0,0364 RON |
| 08.07.2016 | 0,0366 RON |
| 07.07.2016 | 0,0366 RON |
| 06.07.2016 | 0,0366 RON |
| 05.07.2016 | 0,0366 RON |
| 04.07.2016 | 0,0366 RON |
| 01.07.2016 | 0,0366 RON |
| 30.06.2016 | 0,0367 RON |
| 29.06.2016 | 0,0367 RON |
| 28.06.2016 | 0,0366 RON |
| 27.06.2016 | 0,0365 RON |
| 24.06.2016 | 0,0366 RON |
| 23.06.2016 | 0,0365 RON |
| 22.06.2016 | 0,0366 RON |
| 21.06.2016 | 0,0367 RON |
| 17.06.2016 | 0,0368 RON |
| 16.06.2016 | 0,0368 RON |
| 15.06.2016 | 0,0367 RON |
| 14.06.2016 | 0,0366 RON |
| 13.06.2016 | 0,0366 RON |
| 10.06.2016 | 0,0366 RON |
| 09.06.2016 | 0,0366 RON |
| 08.06.2016 | 0,0365 RON |
| 07.06.2016 | 0,0365 RON |
| 06.06.2016 | 0,0366 RON |
| 03.06.2016 | 0,0367 RON |
| 02.06.2016 | 0,0367 RON |
| 01.06.2016 | 0,0367 RON |
| 31.05.2016 | 0,0367 RON |
| 30.05.2016 | 0,0366 RON |
| 27.05.2016 | 0,0365 RON |
| 26.05.2016 | 0,0366 RON |
| 25.05.2016 | 0,0367 RON |
| 24.05.2016 | 0,0367 RON |
| 23.05.2016 | 0,0368 RON |
| 20.05.2016 | 0,0367 RON |
| 19.05.2016 | 0,0367 RON |
| 18.05.2016 | 0,0367 RON |
| 17.05.2016 | 0,0366 RON |
| 16.05.2016 | 0,0366 RON |
| 13.05.2016 | 0,0367 RON |
| 12.05.2016 | 0,0366 RON |
| 11.05.2016 | 0,0366 RON |
| 10.05.2016 | 0,0366 RON |
| 09.05.2016 | 0,0365 RON |
| 06.05.2016 | 0,0367 RON |
| 05.05.2016 | 0,0367 RON |
| 04.05.2016 | 0,0366 RON |
| 03.05.2016 | 0,0366 RON |
| 29.04.2016 | 0,0366 RON |
| 28.04.2016 | 0,0365 RON |
| 27.04.2016 | 0,0364 RON |
| 26.04.2016 | 0,0365 RON |
| 25.04.2016 | 0,0365 RON |
| 22.04.2016 | 0,0364 RON |
| 21.04.2016 | 0,0364 RON |
| 20.04.2016 | 0,0365 RON |
| 19.04.2016 | 0,0364 RON |
| 18.04.2016 | 0,0364 RON |
| 15.04.2016 | 0,0364 RON |
| 14.04.2016 | 0,0364 RON |
| 13.04.2016 | 0,0364 RON |
| 12.04.2016 | 0,0364 RON |
| 11.04.2016 | 0,0364 RON |
| 08.04.2016 | 0,0364 RON |
| 07.04.2016 | 0,0364 RON |
| 06.04.2016 | 0,0364 RON |
| 05.04.2016 | 0,0364 RON |
| 04.04.2016 | 0,0364 RON |
| 01.04.2016 | 0,0364 RON |
| 31.03.2016 | 0,0364 RON |
| 30.03.2016 | 0,0363 RON |
| 29.03.2016 | 0,0364 RON |
| 28.03.2016 | 0,0364 RON |
| 25.03.2016 | 0,0363 RON |
| 24.03.2016 | 0,0363 RON |
| 23.03.2016 | 0,0365 RON |
| 22.03.2016 | 0,0364 RON |
| 21.03.2016 | 0,0364 RON |
| 18.03.2016 | 0,0364 RON |
| 17.03.2016 | 0,0364 RON |
| 16.03.2016 | 0,0363 RON |
| 15.03.2016 | 0,0363 RON |
| 14.03.2016 | 0,0362 RON |
| 11.03.2016 | 0,0362 RON |
| 10.03.2016 | 0,0361 RON |
| 09.03.2016 | 0,0362 RON |
| 08.03.2016 | 0,0362 RON |
| 07.03.2016 | 0,0361 RON |
| 04.03.2016 | 0,0362 RON |
| 03.03.2016 | 0,0361 RON |
| 02.03.2016 | 0,0361 RON |
| 01.03.2016 | 0,0362 RON |
| 29.02.2016 | 0,0362 RON |
| 26.02.2016 | 0,0362 RON |
| 25.02.2016 | 0,0362 RON |
| 24.02.2016 | 0,0363 RON |
| 23.02.2016 | 0,0363 RON |
| 22.02.2016 | 0,0363 RON |
| 19.02.2016 | 0,0362 RON |
| 18.02.2016 | 0,0363 RON |
| 17.02.2016 | 0,0363 RON |
| 16.02.2016 | 0,0364 RON |
| 15.02.2016 | 0,0364 RON |
| 12.02.2016 | 0,0365 RON |
| 11.02.2016 | 0,0365 RON |
| 10.02.2016 | 0,0365 RON |
| 09.02.2016 | 0,0367 RON |
| 08.02.2016 | 0,0366 RON |
| 05.02.2016 | 0,0368 RON |
| 04.02.2016 | 0,0368 RON |
| 03.02.2016 | 0,0368 RON |
| 02.02.2016 | 0,0368 RON |
| 01.02.2016 | 0,0369 RON |
| 29.01.2016 | 0,0367 RON |
| 28.01.2016 | 0,0368 RON |
| 27.01.2016 | 0,0368 RON |
| 26.01.2016 | 0,0368 RON |
| 25.01.2016 | 0,0367 RON |
| 22.01.2016 | 0,0369 RON |
| 21.01.2016 | 0,0369 RON |
| 20.01.2016 | 0,0369 RON |
| 19.01.2016 | 0,0369 RON |
| 18.01.2016 | 0,0369 RON |
| 15.01.2016 | 0,0369 RON |
| 14.01.2016 | 0,0370 RON |
| 13.01.2016 | 0,0370 RON |
| 12.01.2016 | 0,0371 RON |
| 11.01.2016 | 0,0371 RON |
| 08.01.2016 | 0,0371 RON |
| 07.01.2016 | 0,0371 RON |
| 06.01.2016 | 0,0371 RON |
| 05.01.2016 | 0,0371 RON |
| 04.01.2016 | 0,0370 RON |