BNR · ISTORIC
Curs BNR 2023
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2023, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru DKK.
Cursul DKK în 2023
0.6675
+0.0001
(+0.01%)
Ultima cotație: 29.12.2023
Minimul anului
0.6569
-0.0075
(-1.13%)
26.01.2023
față de 26.01.2022 (0.6644)
Maximul anului
0.6685
+0.0037
(+0.56%)
19.05.2023
față de 19.05.2022 (0.6648)
Evoluție 2023
min 0.6569 · max 0.6685
Media anuală
0.6639
Prima cotație
03.01.2023
0.6625
Ultima cotație
29.12.2023
0.6675
Variație totală
+0.0050
+0.75%
Cea mai mare creștere
31.01.2023
+0.0025
Cea mai mare scădere
25.01.2023
-0.0023
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2023 (DKK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului DKK în 2023
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2023
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb0.6592
Mar0.6616
Ian0.6618
Cele mai mari medii lunare
Dec0.6667
Noi0.6664
Sep0.6660
Date importante în 2023
Prima cotație (an)03.01.20230.6625
Ultima cotație (an)29.12.20230.6675
Cea mai mare creștere (zi)31.01.2023+0.0025
Cea mai mare scădere (zi)25.01.2023-0.0023
Cea mai mare valoare19.05.20230.6685
Cea mai mică valoare26.01.20230.6569
Curs DKK pe luni în 2023
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,6618 | 0,6569 | 0,6642 | 20 |
| Februarie | 0,6592 | 0,6571 | 0,6614 | 20 |
| Martie | 0,6616 | 0,6602 | 0,6645 | 23 |
| Aprilie | 0,6625 | 0,6614 | 0,6635 | 18 |
| Mai | 0,6643 | 0,6608 | 0,6685 | 22 |
| Iunie | 0,6658 | 0,6650 | 0,6666 | 20 |
| Iulie | 0,6632 | 0,6602 | 0,6649 | 21 |
| August | 0,6630 | 0,6619 | 0,6646 | 22 |
| Septembrie | 0,6660 | 0,6634 | 0,6673 | 21 |
| Octombrie | 0,6660 | 0,6650 | 0,6670 | 22 |
| Noiembrie | 0,6664 | 0,6657 | 0,6669 | 21 |
| Decembrie | 0,6667 | 0,6662 | 0,6675 | 18 |
Valori zilnice DKK/RON în 2023
| Data | Curs |
|---|---|
| 29.12.2023 | 0,6675 RON |
| 28.12.2023 | 0,6674 RON |
| 27.12.2023 | 0,6670 RON |
| 22.12.2023 | 0,6665 RON |
| 21.12.2023 | 0,6664 RON |
| 20.12.2023 | 0,6666 RON |
| 19.12.2023 | 0,6667 RON |
| 18.12.2023 | 0,6664 RON |
| 15.12.2023 | 0,6668 RON |
| 14.12.2023 | 0,6669 RON |
| 13.12.2023 | 0,6671 RON |
| 12.12.2023 | 0,6668 RON |
| 11.12.2023 | 0,6667 RON |
| 08.12.2023 | 0,6663 RON |
| 07.12.2023 | 0,6664 RON |
| 06.12.2023 | 0,6663 RON |
| 05.12.2023 | 0,6662 RON |
| 04.12.2023 | 0,6663 RON |
| 29.11.2023 | 0,6669 RON |
| 28.11.2023 | 0,6669 RON |
| 27.11.2023 | 0,6667 RON |
| 24.11.2023 | 0,6666 RON |
| 23.11.2023 | 0,6667 RON |
| 22.11.2023 | 0,6668 RON |
| 21.11.2023 | 0,6666 RON |
| 20.11.2023 | 0,6667 RON |
| 17.11.2023 | 0,6665 RON |
| 16.11.2023 | 0,6664 RON |
| 15.11.2023 | 0,6663 RON |
| 14.11.2023 | 0,6666 RON |
| 13.11.2023 | 0,6663 RON |
| 10.11.2023 | 0,6663 RON |
| 09.11.2023 | 0,6660 RON |
| 08.11.2023 | 0,6661 RON |
| 07.11.2023 | 0,6664 RON |
| 06.11.2023 | 0,6663 RON |
| 03.11.2023 | 0,6661 RON |
| 02.11.2023 | 0,6658 RON |
| 01.11.2023 | 0,6657 RON |
| 31.10.2023 | 0,6654 RON |
| 30.10.2023 | 0,6652 RON |
| 27.10.2023 | 0,6657 RON |
| 26.10.2023 | 0,6651 RON |
| 25.10.2023 | 0,6650 RON |
| 24.10.2023 | 0,6655 RON |
| 23.10.2023 | 0,6662 RON |
| 20.10.2023 | 0,6665 RON |
| 19.10.2023 | 0,6663 RON |
| 18.10.2023 | 0,6662 RON |
| 17.10.2023 | 0,6657 RON |
| 16.10.2023 | 0,6657 RON |
| 13.10.2023 | 0,6657 RON |
| 12.10.2023 | 0,6656 RON |
| 11.10.2023 | 0,6660 RON |
| 10.10.2023 | 0,6659 RON |
| 09.10.2023 | 0,6663 RON |
| 06.10.2023 | 0,6655 RON |
| 05.10.2023 | 0,6665 RON |
| 04.10.2023 | 0,6670 RON |
| 03.10.2023 | 0,6670 RON |
| 02.10.2023 | 0,6669 RON |
| 29.09.2023 | 0,6671 RON |
| 28.09.2023 | 0,6673 RON |
| 27.09.2023 | 0,6672 RON |
| 26.09.2023 | 0,6664 RON |
| 25.09.2023 | 0,6662 RON |
| 22.09.2023 | 0,6663 RON |
| 21.09.2023 | 0,6668 RON |
| 20.09.2023 | 0,6669 RON |
| 19.09.2023 | 0,6667 RON |
| 18.09.2023 | 0,6663 RON |
| 15.09.2023 | 0,6664 RON |
| 14.09.2023 | 0,6662 RON |
| 13.09.2023 | 0,6661 RON |
| 12.09.2023 | 0,6661 RON |
| 11.09.2023 | 0,6658 RON |
| 08.09.2023 | 0,6655 RON |
| 07.09.2023 | 0,6654 RON |
| 06.09.2023 | 0,6654 RON |
| 05.09.2023 | 0,6640 RON |
| 04.09.2023 | 0,6637 RON |
| 01.09.2023 | 0,6634 RON |
| 31.08.2023 | 0,6631 RON |
| 30.08.2023 | 0,6631 RON |
| 29.08.2023 | 0,6631 RON |
| 28.08.2023 | 0,6623 RON |
| 25.08.2023 | 0,6626 RON |
| 24.08.2023 | 0,6619 RON |
| 23.08.2023 | 0,6629 RON |
| 22.08.2023 | 0,6625 RON |
| 21.08.2023 | 0,6631 RON |
| 18.08.2023 | 0,6635 RON |
| 17.08.2023 | 0,6622 RON |
| 16.08.2023 | 0,6623 RON |
| 14.08.2023 | 0,6632 RON |
| 11.08.2023 | 0,6632 RON |
| 10.08.2023 | 0,6634 RON |
| 09.08.2023 | 0,6640 RON |
| 08.08.2023 | 0,6643 RON |
| 07.08.2023 | 0,6642 RON |
| 04.08.2023 | 0,6646 RON |
| 03.08.2023 | 0,6627 RON |
| 02.08.2023 | 0,6621 RON |
| 01.08.2023 | 0,6620 RON |
| 31.07.2023 | 0,6622 RON |
| 28.07.2023 | 0,6617 RON |
| 27.07.2023 | 0,6614 RON |
| 26.07.2023 | 0,6615 RON |
| 25.07.2023 | 0,6602 RON |
| 24.07.2023 | 0,6609 RON |
| 21.07.2023 | 0,6627 RON |
| 20.07.2023 | 0,6630 RON |
| 19.07.2023 | 0,6639 RON |
| 18.07.2023 | 0,6628 RON |
| 17.07.2023 | 0,6630 RON |
| 14.07.2023 | 0,6633 RON |
| 13.07.2023 | 0,6634 RON |
| 12.07.2023 | 0,6644 RON |
| 11.07.2023 | 0,6643 RON |
| 10.07.2023 | 0,6646 RON |
| 07.07.2023 | 0,6648 RON |
| 06.07.2023 | 0,6646 RON |
| 05.07.2023 | 0,6643 RON |
| 04.07.2023 | 0,6647 RON |
| 03.07.2023 | 0,6649 RON |
| 30.06.2023 | 0,6665 RON |
| 29.06.2023 | 0,6666 RON |
| 28.06.2023 | 0,6658 RON |
| 27.06.2023 | 0,6664 RON |
| 26.06.2023 | 0,6656 RON |
| 23.06.2023 | 0,6654 RON |
| 22.06.2023 | 0,6664 RON |
| 21.06.2023 | 0,6663 RON |
| 20.06.2023 | 0,6662 RON |
| 19.06.2023 | 0,6657 RON |
| 16.06.2023 | 0,6657 RON |
| 15.06.2023 | 0,6654 RON |
| 14.06.2023 | 0,6650 RON |
| 13.06.2023 | 0,6656 RON |
| 12.06.2023 | 0,6652 RON |
| 09.06.2023 | 0,6652 RON |
| 08.06.2023 | 0,6650 RON |
| 07.06.2023 | 0,6655 RON |
| 06.06.2023 | 0,6661 RON |
| 02.06.2023 | 0,6664 RON |
| 31.05.2023 | 0,6673 RON |
| 30.05.2023 | 0,6665 RON |
| 29.05.2023 | 0,6656 RON |
| 26.05.2023 | 0,6655 RON |
| 25.05.2023 | 0,6654 RON |
| 24.05.2023 | 0,6663 RON |
| 23.05.2023 | 0,6674 RON |
| 22.05.2023 | 0,6683 RON |
| 19.05.2023 | 0,6685 RON |
| 18.05.2023 | 0,6677 RON |
| 17.05.2023 | 0,6661 RON |
| 16.05.2023 | 0,6641 RON |
| 15.05.2023 | 0,6628 RON |
| 12.05.2023 | 0,6622 RON |
| 11.05.2023 | 0,6619 RON |
| 10.05.2023 | 0,6610 RON |
| 09.05.2023 | 0,6608 RON |
| 08.05.2023 | 0,6613 RON |
| 05.05.2023 | 0,6614 RON |
| 04.05.2023 | 0,6615 RON |
| 03.05.2023 | 0,6616 RON |
| 02.05.2023 | 0,6613 RON |
| 28.04.2023 | 0,6621 RON |
| 27.04.2023 | 0,6633 RON |
| 26.04.2023 | 0,6628 RON |
| 25.04.2023 | 0,6620 RON |
| 24.04.2023 | 0,6614 RON |
| 21.04.2023 | 0,6629 RON |
| 20.04.2023 | 0,6616 RON |
| 19.04.2023 | 0,6621 RON |
| 18.04.2023 | 0,6626 RON |
| 13.04.2023 | 0,6635 RON |
| 12.04.2023 | 0,6628 RON |
| 11.04.2023 | 0,6622 RON |
| 10.04.2023 | 0,6619 RON |
| 07.04.2023 | 0,6625 RON |
| 06.04.2023 | 0,6626 RON |
| 05.04.2023 | 0,6620 RON |
| 04.04.2023 | 0,6627 RON |
| 03.04.2023 | 0,6634 RON |
| 31.03.2023 | 0,6645 RON |
| 30.03.2023 | 0,6644 RON |
| 29.03.2023 | 0,6641 RON |
| 28.03.2023 | 0,6640 RON |
| 27.03.2023 | 0,6630 RON |
| 24.03.2023 | 0,6611 RON |
| 23.03.2023 | 0,6608 RON |
| 22.03.2023 | 0,6611 RON |
| 21.03.2023 | 0,6609 RON |
| 20.03.2023 | 0,6612 RON |
| 17.03.2023 | 0,6608 RON |
| 16.03.2023 | 0,6605 RON |
| 15.03.2023 | 0,6609 RON |
| 14.03.2023 | 0,6615 RON |
| 13.03.2023 | 0,6603 RON |
| 10.03.2023 | 0,6602 RON |
| 09.03.2023 | 0,6606 RON |
| 08.03.2023 | 0,6606 RON |
| 07.03.2023 | 0,6613 RON |
| 06.03.2023 | 0,6612 RON |
| 03.03.2023 | 0,6613 RON |
| 02.03.2023 | 0,6614 RON |
| 01.03.2023 | 0,6618 RON |
| 28.02.2023 | 0,6611 RON |
| 27.02.2023 | 0,6608 RON |
| 24.02.2023 | 0,6605 RON |
| 23.02.2023 | 0,6599 RON |
| 22.02.2023 | 0,6614 RON |
| 21.02.2023 | 0,6606 RON |
| 20.02.2023 | 0,6607 RON |
| 17.02.2023 | 0,6585 RON |
| 16.02.2023 | 0,6577 RON |
| 15.02.2023 | 0,6574 RON |
| 14.02.2023 | 0,6577 RON |
| 13.02.2023 | 0,6582 RON |
| 10.02.2023 | 0,6588 RON |
| 09.02.2023 | 0,6571 RON |
| 08.02.2023 | 0,6578 RON |
| 07.02.2023 | 0,6588 RON |
| 06.02.2023 | 0,6587 RON |
| 03.02.2023 | 0,6582 RON |
| 02.02.2023 | 0,6590 RON |
| 01.02.2023 | 0,6607 RON |
| 31.01.2023 | 0,6617 RON |
| 30.01.2023 | 0,6592 RON |
| 27.01.2023 | 0,6577 RON |
| 26.01.2023 | 0,6569 RON |
| 25.01.2023 | 0,6590 RON |
| 23.01.2023 | 0,6613 RON |
| 20.01.2023 | 0,6621 RON |
| 19.01.2023 | 0,6626 RON |
| 18.01.2023 | 0,6634 RON |
| 17.01.2023 | 0,6629 RON |
| 16.01.2023 | 0,6641 RON |
| 13.01.2023 | 0,6642 RON |
| 12.01.2023 | 0,6636 RON |
| 11.01.2023 | 0,6633 RON |
| 10.01.2023 | 0,6622 RON |
| 09.01.2023 | 0,6622 RON |
| 06.01.2023 | 0,6628 RON |
| 05.01.2023 | 0,6621 RON |
| 04.01.2023 | 0,6624 RON |
| 03.01.2023 | 0,6625 RON |