BNR · ISTORIC

Curs BNR 2023

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2023, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru DKK.

Cursul DKK în 2023 0.6675 +0.0001 (+0.01%) Ultima cotație: 29.12.2023
Minimul anului
0.6569 -0.0075 (-1.13%)
26.01.2023 față de 26.01.2022 (0.6644)
Maximul anului
0.6685 +0.0037 (+0.56%)
19.05.2023 față de 19.05.2022 (0.6648)
Evoluție 2023 min 0.6569 · max 0.6685
Media anuală 0.6639
Prima cotație 03.01.2023 0.6625
Ultima cotație 29.12.2023 0.6675
Variație totală +0.0050 +0.75%
Cea mai mare creștere 31.01.2023 +0.0025
Cea mai mare scădere 25.01.2023 -0.0023

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2023 (DKK)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului DKK în 2023

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2023

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Feb0.6592
Mar0.6616
Ian0.6618

Cele mai mari medii lunare

Dec0.6667
Noi0.6664
Sep0.6660

Date importante în 2023

Prima cotație (an)03.01.20230.6625
Ultima cotație (an)29.12.20230.6675
Cea mai mare creștere (zi)31.01.2023+0.0025
Cea mai mare scădere (zi)25.01.2023-0.0023
Cea mai mare valoare19.05.20230.6685
Cea mai mică valoare26.01.20230.6569

Curs DKK pe luni în 2023

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,6618 0,6569 0,6642 20
Februarie 0,6592 0,6571 0,6614 20
Martie 0,6616 0,6602 0,6645 23
Aprilie 0,6625 0,6614 0,6635 18
Mai 0,6643 0,6608 0,6685 22
Iunie 0,6658 0,6650 0,6666 20
Iulie 0,6632 0,6602 0,6649 21
August 0,6630 0,6619 0,6646 22
Septembrie 0,6660 0,6634 0,6673 21
Octombrie 0,6660 0,6650 0,6670 22
Noiembrie 0,6664 0,6657 0,6669 21
Decembrie 0,6667 0,6662 0,6675 18

Valori zilnice DKK/RON în 2023

DataCurs
29.12.2023 0,6675 RON
28.12.2023 0,6674 RON
27.12.2023 0,6670 RON
22.12.2023 0,6665 RON
21.12.2023 0,6664 RON
20.12.2023 0,6666 RON
19.12.2023 0,6667 RON
18.12.2023 0,6664 RON
15.12.2023 0,6668 RON
14.12.2023 0,6669 RON
13.12.2023 0,6671 RON
12.12.2023 0,6668 RON
11.12.2023 0,6667 RON
08.12.2023 0,6663 RON
07.12.2023 0,6664 RON
06.12.2023 0,6663 RON
05.12.2023 0,6662 RON
04.12.2023 0,6663 RON
29.11.2023 0,6669 RON
28.11.2023 0,6669 RON
27.11.2023 0,6667 RON
24.11.2023 0,6666 RON
23.11.2023 0,6667 RON
22.11.2023 0,6668 RON
21.11.2023 0,6666 RON
20.11.2023 0,6667 RON
17.11.2023 0,6665 RON
16.11.2023 0,6664 RON
15.11.2023 0,6663 RON
14.11.2023 0,6666 RON
13.11.2023 0,6663 RON
10.11.2023 0,6663 RON
09.11.2023 0,6660 RON
08.11.2023 0,6661 RON
07.11.2023 0,6664 RON
06.11.2023 0,6663 RON
03.11.2023 0,6661 RON
02.11.2023 0,6658 RON
01.11.2023 0,6657 RON
31.10.2023 0,6654 RON
30.10.2023 0,6652 RON
27.10.2023 0,6657 RON
26.10.2023 0,6651 RON
25.10.2023 0,6650 RON
24.10.2023 0,6655 RON
23.10.2023 0,6662 RON
20.10.2023 0,6665 RON
19.10.2023 0,6663 RON
18.10.2023 0,6662 RON
17.10.2023 0,6657 RON
16.10.2023 0,6657 RON
13.10.2023 0,6657 RON
12.10.2023 0,6656 RON
11.10.2023 0,6660 RON
10.10.2023 0,6659 RON
09.10.2023 0,6663 RON
06.10.2023 0,6655 RON
05.10.2023 0,6665 RON
04.10.2023 0,6670 RON
03.10.2023 0,6670 RON
02.10.2023 0,6669 RON
29.09.2023 0,6671 RON
28.09.2023 0,6673 RON
27.09.2023 0,6672 RON
26.09.2023 0,6664 RON
25.09.2023 0,6662 RON
22.09.2023 0,6663 RON
21.09.2023 0,6668 RON
20.09.2023 0,6669 RON
19.09.2023 0,6667 RON
18.09.2023 0,6663 RON
15.09.2023 0,6664 RON
14.09.2023 0,6662 RON
13.09.2023 0,6661 RON
12.09.2023 0,6661 RON
11.09.2023 0,6658 RON
08.09.2023 0,6655 RON
07.09.2023 0,6654 RON
06.09.2023 0,6654 RON
05.09.2023 0,6640 RON
04.09.2023 0,6637 RON
01.09.2023 0,6634 RON
31.08.2023 0,6631 RON
30.08.2023 0,6631 RON
29.08.2023 0,6631 RON
28.08.2023 0,6623 RON
25.08.2023 0,6626 RON
24.08.2023 0,6619 RON
23.08.2023 0,6629 RON
22.08.2023 0,6625 RON
21.08.2023 0,6631 RON
18.08.2023 0,6635 RON
17.08.2023 0,6622 RON
16.08.2023 0,6623 RON
14.08.2023 0,6632 RON
11.08.2023 0,6632 RON
10.08.2023 0,6634 RON
09.08.2023 0,6640 RON
08.08.2023 0,6643 RON
07.08.2023 0,6642 RON
04.08.2023 0,6646 RON
03.08.2023 0,6627 RON
02.08.2023 0,6621 RON
01.08.2023 0,6620 RON
31.07.2023 0,6622 RON
28.07.2023 0,6617 RON
27.07.2023 0,6614 RON
26.07.2023 0,6615 RON
25.07.2023 0,6602 RON
24.07.2023 0,6609 RON
21.07.2023 0,6627 RON
20.07.2023 0,6630 RON
19.07.2023 0,6639 RON
18.07.2023 0,6628 RON
17.07.2023 0,6630 RON
14.07.2023 0,6633 RON
13.07.2023 0,6634 RON
12.07.2023 0,6644 RON
11.07.2023 0,6643 RON
10.07.2023 0,6646 RON
07.07.2023 0,6648 RON
06.07.2023 0,6646 RON
05.07.2023 0,6643 RON
04.07.2023 0,6647 RON
03.07.2023 0,6649 RON
30.06.2023 0,6665 RON
29.06.2023 0,6666 RON
28.06.2023 0,6658 RON
27.06.2023 0,6664 RON
26.06.2023 0,6656 RON
23.06.2023 0,6654 RON
22.06.2023 0,6664 RON
21.06.2023 0,6663 RON
20.06.2023 0,6662 RON
19.06.2023 0,6657 RON
16.06.2023 0,6657 RON
15.06.2023 0,6654 RON
14.06.2023 0,6650 RON
13.06.2023 0,6656 RON
12.06.2023 0,6652 RON
09.06.2023 0,6652 RON
08.06.2023 0,6650 RON
07.06.2023 0,6655 RON
06.06.2023 0,6661 RON
02.06.2023 0,6664 RON
31.05.2023 0,6673 RON
30.05.2023 0,6665 RON
29.05.2023 0,6656 RON
26.05.2023 0,6655 RON
25.05.2023 0,6654 RON
24.05.2023 0,6663 RON
23.05.2023 0,6674 RON
22.05.2023 0,6683 RON
19.05.2023 0,6685 RON
18.05.2023 0,6677 RON
17.05.2023 0,6661 RON
16.05.2023 0,6641 RON
15.05.2023 0,6628 RON
12.05.2023 0,6622 RON
11.05.2023 0,6619 RON
10.05.2023 0,6610 RON
09.05.2023 0,6608 RON
08.05.2023 0,6613 RON
05.05.2023 0,6614 RON
04.05.2023 0,6615 RON
03.05.2023 0,6616 RON
02.05.2023 0,6613 RON
28.04.2023 0,6621 RON
27.04.2023 0,6633 RON
26.04.2023 0,6628 RON
25.04.2023 0,6620 RON
24.04.2023 0,6614 RON
21.04.2023 0,6629 RON
20.04.2023 0,6616 RON
19.04.2023 0,6621 RON
18.04.2023 0,6626 RON
13.04.2023 0,6635 RON
12.04.2023 0,6628 RON
11.04.2023 0,6622 RON
10.04.2023 0,6619 RON
07.04.2023 0,6625 RON
06.04.2023 0,6626 RON
05.04.2023 0,6620 RON
04.04.2023 0,6627 RON
03.04.2023 0,6634 RON
31.03.2023 0,6645 RON
30.03.2023 0,6644 RON
29.03.2023 0,6641 RON
28.03.2023 0,6640 RON
27.03.2023 0,6630 RON
24.03.2023 0,6611 RON
23.03.2023 0,6608 RON
22.03.2023 0,6611 RON
21.03.2023 0,6609 RON
20.03.2023 0,6612 RON
17.03.2023 0,6608 RON
16.03.2023 0,6605 RON
15.03.2023 0,6609 RON
14.03.2023 0,6615 RON
13.03.2023 0,6603 RON
10.03.2023 0,6602 RON
09.03.2023 0,6606 RON
08.03.2023 0,6606 RON
07.03.2023 0,6613 RON
06.03.2023 0,6612 RON
03.03.2023 0,6613 RON
02.03.2023 0,6614 RON
01.03.2023 0,6618 RON
28.02.2023 0,6611 RON
27.02.2023 0,6608 RON
24.02.2023 0,6605 RON
23.02.2023 0,6599 RON
22.02.2023 0,6614 RON
21.02.2023 0,6606 RON
20.02.2023 0,6607 RON
17.02.2023 0,6585 RON
16.02.2023 0,6577 RON
15.02.2023 0,6574 RON
14.02.2023 0,6577 RON
13.02.2023 0,6582 RON
10.02.2023 0,6588 RON
09.02.2023 0,6571 RON
08.02.2023 0,6578 RON
07.02.2023 0,6588 RON
06.02.2023 0,6587 RON
03.02.2023 0,6582 RON
02.02.2023 0,6590 RON
01.02.2023 0,6607 RON
31.01.2023 0,6617 RON
30.01.2023 0,6592 RON
27.01.2023 0,6577 RON
26.01.2023 0,6569 RON
25.01.2023 0,6590 RON
23.01.2023 0,6613 RON
20.01.2023 0,6621 RON
19.01.2023 0,6626 RON
18.01.2023 0,6634 RON
17.01.2023 0,6629 RON
16.01.2023 0,6641 RON
13.01.2023 0,6642 RON
12.01.2023 0,6636 RON
11.01.2023 0,6633 RON
10.01.2023 0,6622 RON
09.01.2023 0,6622 RON
06.01.2023 0,6628 RON
05.01.2023 0,6621 RON
04.01.2023 0,6624 RON
03.01.2023 0,6625 RON