BNR · ISTORIC
Curs BNR 2023
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2023, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru NZD.
Cursul NZD în 2023
2.8384
+0.0023
(+0.08%)
Ultima cotație: 29.12.2023
Minimul anului
2.6821
-0.3302
(-10.96%)
21.08.2023
față de 19.08.2022 (3.0123)
Maximul anului
2.9449
+0.0055
(+0.19%)
18.01.2023
față de 18.01.2022 (2.9394)
Evoluție 2023
min 2.6821 · max 2.9449
Media anuală
2.8079
Prima cotație
03.01.2023
2.9077
Ultima cotație
29.12.2023
2.8384
Variație totală
-0.0693
-2.38%
Cea mai mare creștere
04.12.2023
+0.0450
Cea mai mare scădere
24.05.2023
-0.0585
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2023 (NZD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului NZD în 2023
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2023
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Aug2.7161
Noi2.7542
Sep2.7560
Cele mai mari medii lunare
Ian2.9198
Feb2.8841
Mar2.8560
Date importante în 2023
Prima cotație (an)03.01.20232.9077
Ultima cotație (an)29.12.20232.8384
Cea mai mare creștere (zi)04.12.2023+0.0450
Cea mai mare scădere (zi)24.05.2023-0.0585
Cea mai mare valoare18.01.20232.9449
Cea mai mică valoare21.08.20232.6821
Curs NZD pe luni în 2023
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,9198 | 2,9061 | 2,9449 | 20 |
| Februarie | 2,8841 | 2,8549 | 2,9090 | 20 |
| Martie | 2,8560 | 2,8311 | 2,8916 | 23 |
| Aprilie | 2,7958 | 2,7392 | 2,8468 | 18 |
| Mai | 2,8300 | 2,7810 | 2,8949 | 22 |
| Iunie | 2,8063 | 2,7588 | 2,8301 | 20 |
| Iulie | 2,7824 | 2,7486 | 2,8207 | 21 |
| August | 2,7161 | 2,6821 | 2,7720 | 22 |
| Septembrie | 2,7560 | 2,7063 | 2,8303 | 21 |
| Octombrie | 2,7735 | 2,7250 | 2,8197 | 22 |
| Noiembrie | 2,7542 | 2,7228 | 2,7852 | 21 |
| Decembrie | 2,8323 | 2,8121 | 2,8516 | 18 |
Valori zilnice NZD/RON în 2023
| Data | Curs |
|---|---|
| 29.12.2023 | 2,8384 RON |
| 28.12.2023 | 2,8361 RON |
| 27.12.2023 | 2,8448 RON |
| 22.12.2023 | 2,8391 RON |
| 21.12.2023 | 2,8357 RON |
| 20.12.2023 | 2,8516 RON |
| 19.12.2023 | 2,8321 RON |
| 18.12.2023 | 2,8345 RON |
| 15.12.2023 | 2,8204 RON |
| 14.12.2023 | 2,8316 RON |
| 13.12.2023 | 2,8121 RON |
| 12.12.2023 | 2,8335 RON |
| 11.12.2023 | 2,8222 RON |
| 08.12.2023 | 2,8339 RON |
| 07.12.2023 | 2,8356 RON |
| 06.12.2023 | 2,8299 RON |
| 05.12.2023 | 2,8194 RON |
| 04.12.2023 | 2,8302 RON |
| 29.11.2023 | 2,7852 RON |
| 28.11.2023 | 2,7660 RON |
| 27.11.2023 | 2,7640 RON |
| 24.11.2023 | 2,7627 RON |
| 23.11.2023 | 2,7518 RON |
| 22.11.2023 | 2,7512 RON |
| 21.11.2023 | 2,7549 RON |
| 20.11.2023 | 2,7437 RON |
| 17.11.2023 | 2,7415 RON |
| 16.11.2023 | 2,7472 RON |
| 15.11.2023 | 2,7657 RON |
| 14.11.2023 | 2,7228 RON |
| 13.11.2023 | 2,7360 RON |
| 10.11.2023 | 2,7405 RON |
| 09.11.2023 | 2,7577 RON |
| 08.11.2023 | 2,7591 RON |
| 07.11.2023 | 2,7558 RON |
| 06.11.2023 | 2,7641 RON |
| 03.11.2023 | 2,7651 RON |
| 02.11.2023 | 2,7611 RON |
| 01.11.2023 | 2,7415 RON |
| 31.10.2023 | 2,7250 RON |
| 30.10.2023 | 2,7381 RON |
| 27.10.2023 | 2,7422 RON |
| 26.10.2023 | 2,7340 RON |
| 25.10.2023 | 2,7339 RON |
| 24.10.2023 | 2,7319 RON |
| 23.10.2023 | 2,7281 RON |
| 20.10.2023 | 2,7368 RON |
| 19.10.2023 | 2,7445 RON |
| 18.10.2023 | 2,7745 RON |
| 17.10.2023 | 2,7702 RON |
| 16.10.2023 | 2,7887 RON |
| 13.10.2023 | 2,7851 RON |
| 12.10.2023 | 2,8043 RON |
| 11.10.2023 | 2,8197 RON |
| 10.10.2023 | 2,8191 RON |
| 09.10.2023 | 2,8184 RON |
| 06.10.2023 | 2,8036 RON |
| 05.10.2023 | 2,8045 RON |
| 04.10.2023 | 2,7976 RON |
| 03.10.2023 | 2,7982 RON |
| 02.10.2023 | 2,8175 RON |
| 29.09.2023 | 2,8303 RON |
| 28.09.2023 | 2,8103 RON |
| 27.09.2023 | 2,7954 RON |
| 26.09.2023 | 2,7955 RON |
| 25.09.2023 | 2,7816 RON |
| 22.09.2023 | 2,7817 RON |
| 21.09.2023 | 2,7620 RON |
| 20.09.2023 | 2,7638 RON |
| 19.09.2023 | 2,7607 RON |
| 18.09.2023 | 2,7496 RON |
| 15.09.2023 | 2,7571 RON |
| 14.09.2023 | 2,7413 RON |
| 13.09.2023 | 2,7336 RON |
| 12.09.2023 | 2,7372 RON |
| 11.09.2023 | 2,7404 RON |
| 08.09.2023 | 2,7410 RON |
| 07.09.2023 | 2,7267 RON |
| 06.09.2023 | 2,7214 RON |
| 05.09.2023 | 2,7063 RON |
| 04.09.2023 | 2,7225 RON |
| 01.09.2023 | 2,7170 RON |
| 31.08.2023 | 2,7023 RON |
| 30.08.2023 | 2,7027 RON |
| 29.08.2023 | 2,7088 RON |
| 28.08.2023 | 2,6946 RON |
| 25.08.2023 | 2,7043 RON |
| 24.08.2023 | 2,7018 RON |
| 23.08.2023 | 2,7109 RON |
| 22.08.2023 | 2,6994 RON |
| 21.08.2023 | 2,6821 RON |
| 18.08.2023 | 2,6942 RON |
| 17.08.2023 | 2,6957 RON |
| 16.08.2023 | 2,6986 RON |
| 14.08.2023 | 2,6998 RON |
| 11.08.2023 | 2,7035 RON |
| 10.08.2023 | 2,7205 RON |
| 09.08.2023 | 2,7353 RON |
| 08.08.2023 | 2,7303 RON |
| 07.08.2023 | 2,7504 RON |
| 04.08.2023 | 2,7502 RON |
| 03.08.2023 | 2,7455 RON |
| 02.08.2023 | 2,7502 RON |
| 01.08.2023 | 2,7720 RON |
| 31.07.2023 | 2,7703 RON |
| 28.07.2023 | 2,7643 RON |
| 27.07.2023 | 2,7659 RON |
| 26.07.2023 | 2,7679 RON |
| 25.07.2023 | 2,7635 RON |
| 24.07.2023 | 2,7560 RON |
| 21.07.2023 | 2,7486 RON |
| 20.07.2023 | 2,7709 RON |
| 19.07.2023 | 2,7500 RON |
| 18.07.2023 | 2,7638 RON |
| 17.07.2023 | 2,7843 RON |
| 14.07.2023 | 2,8064 RON |
| 13.07.2023 | 2,8107 RON |
| 12.07.2023 | 2,7826 RON |
| 11.07.2023 | 2,7817 RON |
| 10.07.2023 | 2,7921 RON |
| 07.07.2023 | 2,8118 RON |
| 06.07.2023 | 2,8207 RON |
| 05.07.2023 | 2,8158 RON |
| 04.07.2023 | 2,8076 RON |
| 03.07.2023 | 2,7965 RON |
| 30.06.2023 | 2,7829 RON |
| 29.06.2023 | 2,7621 RON |
| 28.06.2023 | 2,7588 RON |
| 27.06.2023 | 2,8021 RON |
| 26.06.2023 | 2,8013 RON |
| 23.06.2023 | 2,7989 RON |
| 22.06.2023 | 2,8045 RON |
| 21.06.2023 | 2,8029 RON |
| 20.06.2023 | 2,8076 RON |
| 19.06.2023 | 2,8224 RON |
| 16.06.2023 | 2,8229 RON |
| 15.06.2023 | 2,8271 RON |
| 14.06.2023 | 2,8301 RON |
| 13.06.2023 | 2,8172 RON |
| 12.06.2023 | 2,8269 RON |
| 09.06.2023 | 2,8055 RON |
| 08.06.2023 | 2,8029 RON |
| 07.06.2023 | 2,8175 RON |
| 06.06.2023 | 2,8188 RON |
| 02.06.2023 | 2,8134 RON |
| 31.05.2023 | 2,7959 RON |
| 30.05.2023 | 2,8035 RON |
| 29.05.2023 | 2,8030 RON |
| 26.05.2023 | 2,8081 RON |
| 25.05.2023 | 2,8093 RON |
| 24.05.2023 | 2,8252 RON |
| 23.05.2023 | 2,8837 RON |
| 22.05.2023 | 2,8899 RON |
| 19.05.2023 | 2,8949 RON |
| 18.05.2023 | 2,8697 RON |
| 17.05.2023 | 2,8621 RON |
| 16.05.2023 | 2,8374 RON |
| 15.05.2023 | 2,8227 RON |
| 12.05.2023 | 2,8183 RON |
| 11.05.2023 | 2,8605 RON |
| 10.05.2023 | 2,8469 RON |
| 09.05.2023 | 2,8390 RON |
| 08.05.2023 | 2,8254 RON |
| 05.05.2023 | 2,8133 RON |
| 04.05.2023 | 2,7854 RON |
| 03.05.2023 | 2,7810 RON |
| 02.05.2023 | 2,7853 RON |
| 28.04.2023 | 2,7538 RON |
| 27.04.2023 | 2,7527 RON |
| 26.04.2023 | 2,7392 RON |
| 25.04.2023 | 2,7593 RON |
| 24.04.2023 | 2,7513 RON |
| 21.04.2023 | 2,7652 RON |
| 20.04.2023 | 2,7752 RON |
| 19.04.2023 | 2,7871 RON |
| 18.04.2023 | 2,7955 RON |
| 13.04.2023 | 2,7993 RON |
| 12.04.2023 | 2,7969 RON |
| 11.04.2023 | 2,8093 RON |
| 10.04.2023 | 2,8254 RON |
| 07.04.2023 | 2,8343 RON |
| 06.04.2023 | 2,8461 RON |
| 05.04.2023 | 2,8425 RON |
| 04.04.2023 | 2,8468 RON |
| 03.04.2023 | 2,8443 RON |
| 31.03.2023 | 2,8500 RON |
| 30.03.2023 | 2,8405 RON |
| 29.03.2023 | 2,8458 RON |
| 28.03.2023 | 2,8446 RON |
| 27.03.2023 | 2,8424 RON |
| 24.03.2023 | 2,8482 RON |
| 23.03.2023 | 2,8392 RON |
| 22.03.2023 | 2,8403 RON |
| 21.03.2023 | 2,8311 RON |
| 20.03.2023 | 2,8744 RON |
| 17.03.2023 | 2,8844 RON |
| 16.03.2023 | 2,8552 RON |
| 15.03.2023 | 2,8686 RON |
| 14.03.2023 | 2,8581 RON |
| 13.03.2023 | 2,8426 RON |
| 10.03.2023 | 2,8333 RON |
| 09.03.2023 | 2,8525 RON |
| 08.03.2023 | 2,8523 RON |
| 07.03.2023 | 2,8626 RON |
| 06.03.2023 | 2,8637 RON |
| 03.03.2023 | 2,8865 RON |
| 02.03.2023 | 2,8808 RON |
| 01.03.2023 | 2,8916 RON |
| 28.02.2023 | 2,8549 RON |
| 27.02.2023 | 2,8659 RON |
| 24.02.2023 | 2,8860 RON |
| 23.02.2023 | 2,8890 RON |
| 22.02.2023 | 2,8809 RON |
| 21.02.2023 | 2,8794 RON |
| 20.02.2023 | 2,8710 RON |
| 17.02.2023 | 2,8584 RON |
| 16.02.2023 | 2,8817 RON |
| 15.02.2023 | 2,8697 RON |
| 14.02.2023 | 2,8870 RON |
| 13.02.2023 | 2,9077 RON |
| 10.02.2023 | 2,8955 RON |
| 09.02.2023 | 2,8902 RON |
| 08.02.2023 | 2,8876 RON |
| 07.02.2023 | 2,8912 RON |
| 06.02.2023 | 2,8685 RON |
| 03.02.2023 | 2,9037 RON |
| 02.02.2023 | 2,9050 RON |
| 01.02.2023 | 2,9090 RON |
| 31.01.2023 | 2,9183 RON |
| 30.01.2023 | 2,9222 RON |
| 27.01.2023 | 2,9159 RON |
| 26.01.2023 | 2,9061 RON |
| 25.01.2023 | 2,9198 RON |
| 23.01.2023 | 2,9280 RON |
| 20.01.2023 | 2,9179 RON |
| 19.01.2023 | 2,9086 RON |
| 18.01.2023 | 2,9449 RON |
| 17.01.2023 | 2,9067 RON |
| 16.01.2023 | 2,9172 RON |
| 13.01.2023 | 2,9146 RON |
| 12.01.2023 | 2,9138 RON |
| 11.01.2023 | 2,9190 RON |
| 10.01.2023 | 2,9262 RON |
| 09.01.2023 | 2,9425 RON |
| 06.01.2023 | 2,9127 RON |
| 05.01.2023 | 2,9176 RON |
| 04.01.2023 | 2,9357 RON |
| 03.01.2023 | 2,9077 RON |