BNR · ISTORIC
Curs BNR 2014
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EUR.
Cursul EUR în 2014
4.4821
-0.0013
(-0.03%)
Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
4.3845
-0.0656
(-1.47%)
01.07.2014
față de 01.07.2013 (4.4501)
Maximul anului
4.5447
+0.1694
(+3.87%)
10.01.2014
față de 10.01.2013 (4.3753)
Evoluție 2014
min 4.3845 · max 4.5447
Media anuală
4.4440
Prima cotație
03.01.2014
4.4882
Ultima cotație
31.12.2014
4.4821
Variație totală
-0.0061
-0.14%
Cea mai mare creștere
20.02.2014
+0.0323
Cea mai mare scădere
04.02.2014
-0.0346
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (EUR)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului EUR în 2014
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2014
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Iun4.3951
Iul4.4097
Sep4.4100
Cele mai mari medii lunare
Ian4.5219
Mar4.4931
Feb4.4906
Date importante în 2014
Prima cotație (an)03.01.20144.4882
Ultima cotație (an)31.12.20144.4821
Cea mai mare creștere (zi)20.02.2014+0.0323
Cea mai mare scădere (zi)04.02.2014-0.0346
Cea mai mare valoare10.01.20144.5447
Cea mai mică valoare01.07.20144.3845
Curs EUR pe luni în 2014
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 4,5219 | 4,4882 | 4,5447 | 21 |
| Februarie | 4,4906 | 4,4556 | 4,5239 | 20 |
| Martie | 4,4931 | 4,4514 | 4,5196 | 21 |
| Aprilie | 4,4620 | 4,4403 | 4,4762 | 21 |
| Mai | 4,4245 | 4,3934 | 4,4419 | 21 |
| Iunie | 4,3951 | 4,3847 | 4,4063 | 20 |
| Iulie | 4,4097 | 4,3845 | 4,4488 | 23 |
| August | 4,4249 | 4,3941 | 4,4455 | 20 |
| Septembrie | 4,4100 | 4,3989 | 4,4287 | 22 |
| Octombrie | 4,4152 | 4,4030 | 4,4300 | 23 |
| Noiembrie | 4,4289 | 4,4133 | 4,4421 | 20 |
| Decembrie | 4,4591 | 4,4269 | 4,4834 | 20 |
Valori zilnice EUR/RON în 2014
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2014 | 4,4821 RON |
| 30.12.2014 | 4,4834 RON |
| 29.12.2014 | 4,4744 RON |
| 24.12.2014 | 4,4702 RON |
| 23.12.2014 | 4,4758 RON |
| 22.12.2014 | 4,4674 RON |
| 19.12.2014 | 4,4750 RON |
| 18.12.2014 | 4,4705 RON |
| 17.12.2014 | 4,4738 RON |
| 16.12.2014 | 4,4738 RON |
| 15.12.2014 | 4,4788 RON |
| 12.12.2014 | 4,4645 RON |
| 11.12.2014 | 4,4546 RON |
| 10.12.2014 | 4,4415 RON |
| 09.12.2014 | 4,4386 RON |
| 08.12.2014 | 4,4419 RON |
| 05.12.2014 | 4,4315 RON |
| 04.12.2014 | 4,4269 RON |
| 03.12.2014 | 4,4282 RON |
| 02.12.2014 | 4,4292 RON |
| 28.11.2014 | 4,4247 RON |
| 27.11.2014 | 4,4199 RON |
| 26.11.2014 | 4,4200 RON |
| 25.11.2014 | 4,4338 RON |
| 24.11.2014 | 4,4347 RON |
| 21.11.2014 | 4,4412 RON |
| 20.11.2014 | 4,4421 RON |
| 19.11.2014 | 4,4407 RON |
| 18.11.2014 | 4,4353 RON |
| 17.11.2014 | 4,4243 RON |
| 14.11.2014 | 4,4272 RON |
| 13.11.2014 | 4,4293 RON |
| 12.11.2014 | 4,4319 RON |
| 11.11.2014 | 4,4269 RON |
| 10.11.2014 | 4,4304 RON |
| 07.11.2014 | 4,4360 RON |
| 06.11.2014 | 4,4277 RON |
| 05.11.2014 | 4,4192 RON |
| 04.11.2014 | 4,4193 RON |
| 03.11.2014 | 4,4133 RON |
| 31.10.2014 | 4,4139 RON |
| 30.10.2014 | 4,4197 RON |
| 29.10.2014 | 4,4226 RON |
| 28.10.2014 | 4,4200 RON |
| 27.10.2014 | 4,4255 RON |
| 24.10.2014 | 4,4209 RON |
| 23.10.2014 | 4,4236 RON |
| 22.10.2014 | 4,4166 RON |
| 21.10.2014 | 4,4170 RON |
| 20.10.2014 | 4,4176 RON |
| 17.10.2014 | 4,4209 RON |
| 16.10.2014 | 4,4300 RON |
| 15.10.2014 | 4,4137 RON |
| 14.10.2014 | 4,4109 RON |
| 13.10.2014 | 4,4030 RON |
| 10.10.2014 | 4,4036 RON |
| 09.10.2014 | 4,4061 RON |
| 08.10.2014 | 4,4089 RON |
| 07.10.2014 | 4,4067 RON |
| 06.10.2014 | 4,4136 RON |
| 03.10.2014 | 4,4114 RON |
| 02.10.2014 | 4,4106 RON |
| 01.10.2014 | 4,4127 RON |
| 30.09.2014 | 4,4114 RON |
| 29.09.2014 | 4,4152 RON |
| 26.09.2014 | 4,4018 RON |
| 25.09.2014 | 4,4026 RON |
| 24.09.2014 | 4,4012 RON |
| 23.09.2014 | 4,4019 RON |
| 22.09.2014 | 4,4029 RON |
| 19.09.2014 | 4,4027 RON |
| 18.09.2014 | 4,4098 RON |
| 17.09.2014 | 4,4196 RON |
| 16.09.2014 | 4,4180 RON |
| 15.09.2014 | 4,4209 RON |
| 12.09.2014 | 4,4184 RON |
| 11.09.2014 | 4,4196 RON |
| 10.09.2014 | 4,4287 RON |
| 09.09.2014 | 4,4212 RON |
| 08.09.2014 | 4,4085 RON |
| 05.09.2014 | 4,4006 RON |
| 04.09.2014 | 4,4047 RON |
| 03.09.2014 | 4,4060 RON |
| 02.09.2014 | 4,4054 RON |
| 01.09.2014 | 4,3989 RON |
| 29.08.2014 | 4,4126 RON |
| 28.08.2014 | 4,4008 RON |
| 27.08.2014 | 4,3941 RON |
| 26.08.2014 | 4,3964 RON |
| 25.08.2014 | 4,3947 RON |
| 22.08.2014 | 4,4109 RON |
| 21.08.2014 | 4,4147 RON |
| 20.08.2014 | 4,4244 RON |
| 19.08.2014 | 4,4333 RON |
| 18.08.2014 | 4,4362 RON |
| 14.08.2014 | 4,4372 RON |
| 13.08.2014 | 4,4347 RON |
| 12.08.2014 | 4,4425 RON |
| 11.08.2014 | 4,4415 RON |
| 08.08.2014 | 4,4455 RON |
| 07.08.2014 | 4,4405 RON |
| 06.08.2014 | 4,4455 RON |
| 05.08.2014 | 4,4250 RON |
| 04.08.2014 | 4,4336 RON |
| 01.08.2014 | 4,4330 RON |
| 31.07.2014 | 4,4188 RON |
| 30.07.2014 | 4,4025 RON |
| 29.07.2014 | 4,3955 RON |
| 28.07.2014 | 4,3873 RON |
| 25.07.2014 | 4,4000 RON |
| 24.07.2014 | 4,4155 RON |
| 23.07.2014 | 4,4290 RON |
| 22.07.2014 | 4,4408 RON |
| 21.07.2014 | 4,4488 RON |
| 18.07.2014 | 4,4410 RON |
| 17.07.2014 | 4,4423 RON |
| 16.07.2014 | 4,4348 RON |
| 15.07.2014 | 4,4175 RON |
| 14.07.2014 | 4,4193 RON |
| 11.07.2014 | 4,4179 RON |
| 10.07.2014 | 4,3952 RON |
| 09.07.2014 | 4,3920 RON |
| 08.07.2014 | 4,3902 RON |
| 07.07.2014 | 4,3867 RON |
| 04.07.2014 | 4,3897 RON |
| 03.07.2014 | 4,3878 RON |
| 02.07.2014 | 4,3867 RON |
| 01.07.2014 | 4,3845 RON |
| 30.06.2014 | 4,3870 RON |
| 27.06.2014 | 4,3888 RON |
| 26.06.2014 | 4,3847 RON |
| 25.06.2014 | 4,3944 RON |
| 24.06.2014 | 4,3918 RON |
| 23.06.2014 | 4,3971 RON |
| 20.06.2014 | 4,3958 RON |
| 19.06.2014 | 4,3970 RON |
| 18.06.2014 | 4,4040 RON |
| 17.06.2014 | 4,4049 RON |
| 16.06.2014 | 4,3993 RON |
| 13.06.2014 | 4,3960 RON |
| 12.06.2014 | 4,3912 RON |
| 11.06.2014 | 4,3960 RON |
| 10.06.2014 | 4,3916 RON |
| 06.06.2014 | 4,3918 RON |
| 05.06.2014 | 4,3964 RON |
| 04.06.2014 | 4,4063 RON |
| 03.06.2014 | 4,3968 RON |
| 02.06.2014 | 4,3919 RON |
| 30.05.2014 | 4,3986 RON |
| 29.05.2014 | 4,3934 RON |
| 28.05.2014 | 4,3981 RON |
| 27.05.2014 | 4,3958 RON |
| 26.05.2014 | 4,4099 RON |
| 23.05.2014 | 4,4164 RON |
| 22.05.2014 | 4,4170 RON |
| 21.05.2014 | 4,4378 RON |
| 20.05.2014 | 4,4343 RON |
| 19.05.2014 | 4,4304 RON |
| 16.05.2014 | 4,4275 RON |
| 15.05.2014 | 4,4349 RON |
| 14.05.2014 | 4,4415 RON |
| 13.05.2014 | 4,4308 RON |
| 12.05.2014 | 4,4328 RON |
| 09.05.2014 | 4,4295 RON |
| 08.05.2014 | 4,4340 RON |
| 07.05.2014 | 4,4352 RON |
| 06.05.2014 | 4,4411 RON |
| 05.05.2014 | 4,4419 RON |
| 02.05.2014 | 4,4340 RON |
| 30.04.2014 | 4,4503 RON |
| 29.04.2014 | 4,4403 RON |
| 28.04.2014 | 4,4549 RON |
| 25.04.2014 | 4,4517 RON |
| 24.04.2014 | 4,4625 RON |
| 23.04.2014 | 4,4698 RON |
| 22.04.2014 | 4,4660 RON |
| 18.04.2014 | 4,4607 RON |
| 17.04.2014 | 4,4684 RON |
| 16.04.2014 | 4,4762 RON |
| 15.04.2014 | 4,4646 RON |
| 14.04.2014 | 4,4695 RON |
| 11.04.2014 | 4,4620 RON |
| 10.04.2014 | 4,4591 RON |
| 09.04.2014 | 4,4635 RON |
| 08.04.2014 | 4,4561 RON |
| 07.04.2014 | 4,4630 RON |
| 04.04.2014 | 4,4603 RON |
| 03.04.2014 | 4,4726 RON |
| 02.04.2014 | 4,4670 RON |
| 01.04.2014 | 4,4629 RON |
| 31.03.2014 | 4,4553 RON |
| 28.03.2014 | 4,4514 RON |
| 27.03.2014 | 4,4749 RON |
| 26.03.2014 | 4,4637 RON |
| 25.03.2014 | 4,4693 RON |
| 24.03.2014 | 4,4793 RON |
| 21.03.2014 | 4,4816 RON |
| 20.03.2014 | 4,4949 RON |
| 19.03.2014 | 4,4997 RON |
| 18.03.2014 | 4,5085 RON |
| 17.03.2014 | 4,5114 RON |
| 14.03.2014 | 4,5097 RON |
| 13.03.2014 | 4,5069 RON |
| 12.03.2014 | 4,5102 RON |
| 11.03.2014 | 4,4990 RON |
| 10.03.2014 | 4,4996 RON |
| 07.03.2014 | 4,4931 RON |
| 06.03.2014 | 4,4986 RON |
| 05.03.2014 | 4,5123 RON |
| 04.03.2014 | 4,5196 RON |
| 03.03.2014 | 4,5169 RON |
| 28.02.2014 | 4,4995 RON |
| 27.02.2014 | 4,5034 RON |
| 26.02.2014 | 4,5144 RON |
| 25.02.2014 | 4,5173 RON |
| 24.02.2014 | 4,5101 RON |
| 21.02.2014 | 4,5173 RON |
| 20.02.2014 | 4,5239 RON |
| 19.02.2014 | 4,4916 RON |
| 18.02.2014 | 4,4873 RON |
| 17.02.2014 | 4,4905 RON |
| 14.02.2014 | 4,4813 RON |
| 13.02.2014 | 4,4926 RON |
| 12.02.2014 | 4,4779 RON |
| 11.02.2014 | 4,4723 RON |
| 10.02.2014 | 4,4754 RON |
| 07.02.2014 | 4,4824 RON |
| 06.02.2014 | 4,4669 RON |
| 05.02.2014 | 4,4556 RON |
| 04.02.2014 | 4,4589 RON |
| 03.02.2014 | 4,4935 RON |
| 31.01.2014 | 4,4978 RON |
| 30.01.2014 | 4,5085 RON |
| 29.01.2014 | 4,5188 RON |
| 28.01.2014 | 4,5317 RON |
| 27.01.2014 | 4,5400 RON |
| 24.01.2014 | 4,5280 RON |
| 23.01.2014 | 4,5281 RON |
| 22.01.2014 | 4,5301 RON |
| 21.01.2014 | 4,5379 RON |
| 20.01.2014 | 4,5374 RON |
| 17.01.2014 | 4,5301 RON |
| 16.01.2014 | 4,5275 RON |
| 15.01.2014 | 4,5261 RON |
| 14.01.2014 | 4,5260 RON |
| 13.01.2014 | 4,5366 RON |
| 10.01.2014 | 4,5447 RON |
| 09.01.2014 | 4,5290 RON |
| 08.01.2014 | 4,4979 RON |
| 07.01.2014 | 4,5010 RON |
| 06.01.2014 | 4,4947 RON |
| 03.01.2014 | 4,4882 RON |