BNR · ISTORIC

Curs BNR 2014

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru PLN.

Cursul PLN în 2014 1.0475 +0.0069 (+0.66%) Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
1.0388 -0.0374 (-3.48%)
24.12.2014 față de 24.12.2013 (1.0762)
Maximul anului
1.0907 +0.0239 (+2.24%)
13.01.2014 față de 11.01.2013 (1.0668)
Evoluție 2014 min 1.0388 · max 1.0907
Media anuală 1.0620
Prima cotație 03.01.2014 1.0774
Ultima cotație 31.12.2014 1.0475
Variație totală -0.0299 -2.78%
Cea mai mare creștere 09.01.2014 +0.0088
Cea mai mare scădere 29.01.2014 -0.0123

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (PLN)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului PLN în 2014

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2014

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Oct1.0498
Noi1.0514
Sep1.0526

Cele mai mari medii lunare

Ian1.0816
Feb1.0753
Mar1.0698

Date importante în 2014

Prima cotație (an)03.01.20141.0774
Ultima cotație (an)31.12.20141.0475
Cea mai mare creștere (zi)09.01.2014+0.0088
Cea mai mare scădere (zi)29.01.2014-0.0123
Cea mai mare valoare13.01.20141.0907
Cea mai mică valoare24.12.20141.0388

Curs PLN pe luni în 2014

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 1,0816 1,0614 1,0907 21
Februarie 1,0753 1,0580 1,0863 20
Martie 1,0698 1,0643 1,0790 21
Aprilie 1,0661 1,0562 1,0715 21
Mai 1,0586 1,0554 1,0624 21
Iunie 1,0625 1,0543 1,0689 20
Iulie 1,0639 1,0548 1,0729 23
August 1,0553 1,0451 1,0614 20
Septembrie 1,0526 1,0447 1,0573 22
Octombrie 1,0498 1,0451 1,0560 23
Noiembrie 1,0514 1,0452 1,0585 20
Decembrie 1,0579 1,0388 1,0737 20

Valori zilnice PLN/RON în 2014

DataCurs
31.12.2014 1,0475 RON
30.12.2014 1,0406 RON
29.12.2014 1,0407 RON
24.12.2014 1,0388 RON
23.12.2014 1,0468 RON
22.12.2014 1,0479 RON
19.12.2014 1,0454 RON
18.12.2014 1,0547 RON
17.12.2014 1,0588 RON
16.12.2014 1,0672 RON
15.12.2014 1,0737 RON
12.12.2014 1,0679 RON
11.12.2014 1,0668 RON
10.12.2014 1,0672 RON
09.12.2014 1,0671 RON
08.12.2014 1,0670 RON
05.12.2014 1,0656 RON
04.12.2014 1,0654 RON
03.12.2014 1,0643 RON
02.12.2014 1,0642 RON
28.11.2014 1,0582 RON
27.11.2014 1,0568 RON
26.11.2014 1,0585 RON
25.11.2014 1,0570 RON
24.11.2014 1,0571 RON
21.11.2014 1,0560 RON
20.11.2014 1,0538 RON
19.11.2014 1,0526 RON
18.11.2014 1,0504 RON
17.11.2014 1,0477 RON
14.11.2014 1,0462 RON
13.11.2014 1,0495 RON
12.11.2014 1,0501 RON
11.11.2014 1,0486 RON
10.11.2014 1,0496 RON
07.11.2014 1,0503 RON
06.11.2014 1,0487 RON
05.11.2014 1,0452 RON
04.11.2014 1,0462 RON
03.11.2014 1,0460 RON
31.10.2014 1,0508 RON
30.10.2014 1,0469 RON
29.10.2014 1,0467 RON
28.10.2014 1,0455 RON
27.10.2014 1,0476 RON
24.10.2014 1,0464 RON
23.10.2014 1,0459 RON
22.10.2014 1,0458 RON
21.10.2014 1,0461 RON
20.10.2014 1,0469 RON
17.10.2014 1,0451 RON
16.10.2014 1,0477 RON
15.10.2014 1,0494 RON
14.10.2014 1,0488 RON
13.10.2014 1,0519 RON
10.10.2014 1,0530 RON
09.10.2014 1,0539 RON
08.10.2014 1,0530 RON
07.10.2014 1,0529 RON
06.10.2014 1,0545 RON
03.10.2014 1,0558 RON
02.10.2014 1,0550 RON
01.10.2014 1,0560 RON
30.09.2014 1,0573 RON
29.09.2014 1,0560 RON
26.09.2014 1,0536 RON
25.09.2014 1,0540 RON
24.09.2014 1,0544 RON
23.09.2014 1,0537 RON
22.09.2014 1,0522 RON
19.09.2014 1,0516 RON
18.09.2014 1,0533 RON
17.09.2014 1,0552 RON
16.09.2014 1,0525 RON
15.09.2014 1,0528 RON
12.09.2014 1,0535 RON
11.09.2014 1,0544 RON
10.09.2014 1,0536 RON
09.09.2014 1,0533 RON
08.09.2014 1,0545 RON
05.09.2014 1,0502 RON
04.09.2014 1,0500 RON
03.09.2014 1,0498 RON
02.09.2014 1,0455 RON
01.09.2014 1,0447 RON
29.08.2014 1,0451 RON
28.08.2014 1,0455 RON
27.08.2014 1,0488 RON
26.08.2014 1,0515 RON
25.08.2014 1,0512 RON
22.08.2014 1,0531 RON
21.08.2014 1,0540 RON
20.08.2014 1,0566 RON
19.08.2014 1,0591 RON
18.08.2014 1,0572 RON
14.08.2014 1,0606 RON
13.08.2014 1,0566 RON
12.08.2014 1,0556 RON
11.08.2014 1,0586 RON
08.08.2014 1,0555 RON
07.08.2014 1,0572 RON
06.08.2014 1,0587 RON
05.08.2014 1,0614 RON
04.08.2014 1,0612 RON
01.08.2014 1,0578 RON
31.07.2014 1,0623 RON
30.07.2014 1,0599 RON
29.07.2014 1,0585 RON
28.07.2014 1,0578 RON
25.07.2014 1,0615 RON
24.07.2014 1,0671 RON
23.07.2014 1,0712 RON
22.07.2014 1,0709 RON
21.07.2014 1,0718 RON
18.07.2014 1,0701 RON
17.07.2014 1,0723 RON
16.07.2014 1,0729 RON
15.07.2014 1,0663 RON
14.07.2014 1,0676 RON
11.07.2014 1,0664 RON
10.07.2014 1,0620 RON
09.07.2014 1,0629 RON
08.07.2014 1,0608 RON
07.07.2014 1,0583 RON
04.07.2014 1,0594 RON
03.07.2014 1,0573 RON
02.07.2014 1,0576 RON
01.07.2014 1,0548 RON
30.06.2014 1,0543 RON
27.06.2014 1,0572 RON
26.06.2014 1,0589 RON
25.06.2014 1,0608 RON
24.06.2014 1,0566 RON
23.06.2014 1,0587 RON
20.06.2014 1,0585 RON
19.06.2014 1,0667 RON
18.06.2014 1,0622 RON
17.06.2014 1,0646 RON
16.06.2014 1,0612 RON
13.06.2014 1,0665 RON
12.06.2014 1,0687 RON
11.06.2014 1,0679 RON
10.06.2014 1,0689 RON
06.06.2014 1,0672 RON
05.06.2014 1,0667 RON
04.06.2014 1,0623 RON
03.06.2014 1,0614 RON
02.06.2014 1,0614 RON
30.05.2014 1,0624 RON
29.05.2014 1,0611 RON
28.05.2014 1,0556 RON
27.05.2014 1,0554 RON
26.05.2014 1,0610 RON
23.05.2014 1,0622 RON
22.05.2014 1,0581 RON
21.05.2014 1,0595 RON
20.05.2014 1,0584 RON
19.05.2014 1,0569 RON
16.05.2014 1,0560 RON
15.05.2014 1,0609 RON
14.05.2014 1,0615 RON
13.05.2014 1,0595 RON
12.05.2014 1,0604 RON
09.05.2014 1,0596 RON
08.05.2014 1,0584 RON
07.05.2014 1,0556 RON
06.05.2014 1,0559 RON
05.05.2014 1,0559 RON
02.05.2014 1,0564 RON
30.04.2014 1,0596 RON
29.04.2014 1,0562 RON
28.04.2014 1,0578 RON
25.04.2014 1,0590 RON
24.04.2014 1,0648 RON
23.04.2014 1,0665 RON
22.04.2014 1,0659 RON
18.04.2014 1,0665 RON
17.04.2014 1,0655 RON
16.04.2014 1,0681 RON
15.04.2014 1,0669 RON
14.04.2014 1,0675 RON
11.04.2014 1,0682 RON
10.04.2014 1,0685 RON
09.04.2014 1,0704 RON
08.04.2014 1,0689 RON
07.04.2014 1,0691 RON
04.04.2014 1,0706 RON
03.04.2014 1,0715 RON
02.04.2014 1,0692 RON
01.04.2014 1,0683 RON
31.03.2014 1,0685 RON
28.03.2014 1,0673 RON
27.03.2014 1,0706 RON
26.03.2014 1,0683 RON
25.03.2014 1,0650 RON
24.03.2014 1,0669 RON
21.03.2014 1,0685 RON
20.03.2014 1,0669 RON
19.03.2014 1,0705 RON
18.03.2014 1,0671 RON
17.03.2014 1,0673 RON
14.03.2014 1,0643 RON
13.03.2014 1,0663 RON
12.03.2014 1,0668 RON
11.03.2014 1,0674 RON
10.03.2014 1,0716 RON
07.03.2014 1,0729 RON
06.03.2014 1,0761 RON
05.03.2014 1,0790 RON
04.03.2014 1,0782 RON
03.03.2014 1,0765 RON
28.02.2014 1,0811 RON
27.02.2014 1,0753 RON
26.02.2014 1,0857 RON
25.02.2014 1,0863 RON
24.02.2014 1,0837 RON
21.02.2014 1,0834 RON
20.02.2014 1,0825 RON
19.02.2014 1,0785 RON
18.02.2014 1,0792 RON
17.02.2014 1,0819 RON
14.02.2014 1,0786 RON
13.02.2014 1,0765 RON
12.02.2014 1,0740 RON
11.02.2014 1,0698 RON
10.02.2014 1,0703 RON
07.02.2014 1,0706 RON
06.02.2014 1,0674 RON
05.02.2014 1,0624 RON
04.02.2014 1,0580 RON
03.02.2014 1,0602 RON
31.01.2014 1,0614 RON
30.01.2014 1,0654 RON
29.01.2014 1,0710 RON
28.01.2014 1,0833 RON
27.01.2014 1,0775 RON
24.01.2014 1,0762 RON
23.01.2014 1,0871 RON
22.01.2014 1,0869 RON
21.01.2014 1,0900 RON
20.01.2014 1,0906 RON
17.01.2014 1,0896 RON
16.01.2014 1,0872 RON
15.01.2014 1,0897 RON
14.01.2014 1,0888 RON
13.01.2014 1,0907 RON
10.01.2014 1,0888 RON
09.01.2014 1,0846 RON
08.01.2014 1,0758 RON
07.01.2014 1,0761 RON
06.01.2014 1,0763 RON
03.01.2014 1,0774 RON