BNR · ISTORIC

Curs BNR 2014

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru NZD.

Cursul NZD în 2014 2.8903 +0.0074 (+0.26%) Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
2.6879 -0.0324 (-1.19%)
04.02.2014 față de 04.02.2013 (2.7203)
Maximul anului
2.8903 +0.2147 (+8.02%)
31.12.2014 față de 31.12.2013 (2.6756)
Evoluție 2014 min 2.6879 · max 2.8903
Media anuală 2.7781
Prima cotație 03.01.2014 2.7192
Ultima cotație 31.12.2014 2.8903
Variație totală +0.1711 +6.29%
Cea mai mare creștere 21.11.2014 +0.0438
Cea mai mare scădere 24.07.2014 -0.0409

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (NZD)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului NZD în 2014

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2014

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Feb2.7265
Oct2.7423
Ian2.7486

Cele mai mari medii lunare

Iul2.8294
Dec2.8085
Aug2.8018

Date importante în 2014

Prima cotație (an)03.01.20142.7192
Ultima cotație (an)31.12.20142.8903
Cea mai mare creștere (zi)21.11.2014+0.0438
Cea mai mare scădere (zi)24.07.2014-0.0409
Cea mai mare valoare31.12.20142.8903
Cea mai mică valoare04.02.20142.6879

Curs NZD pe luni în 2014

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 2,7486 2,7008 2,7856 21
Februarie 2,7265 2,6879 2,7514 20
Martie 2,7737 2,7401 2,8170 21
Aprilie 2,7804 2,7307 2,8112 21
Mai 2,7714 2,7418 2,8141 21
Iunie 2,7899 2,7224 2,8277 20
Iulie 2,8294 2,7839 2,8648 23
August 2,8018 2,7752 2,8184 20
Septembrie 2,7830 2,7038 2,8350 22
Octombrie 2,7423 2,7152 2,7749 23
Noiembrie 2,7811 2,7368 2,8267 20
Decembrie 2,8085 2,7572 2,8903 20

Valori zilnice NZD/RON în 2014

DataCurs
31.12.2014 2,8903 RON
30.12.2014 2,8829 RON
29.12.2014 2,8570 RON
24.12.2014 2,8330 RON
23.12.2014 2,8370 RON
22.12.2014 2,8277 RON
19.12.2014 2,8317 RON
18.12.2014 2,8076 RON
17.12.2014 2,7766 RON
16.12.2014 2,7872 RON
15.12.2014 2,7968 RON
12.12.2014 2,8041 RON
11.12.2014 2,7953 RON
10.12.2014 2,7652 RON
09.12.2014 2,7572 RON
08.12.2014 2,7714 RON
05.12.2014 2,7821 RON
04.12.2014 2,7861 RON
03.12.2014 2,7916 RON
02.12.2014 2,7894 RON
28.11.2014 2,7920 RON
27.11.2014 2,7892 RON
26.11.2014 2,7730 RON
25.11.2014 2,7800 RON
24.11.2014 2,8158 RON
21.11.2014 2,8267 RON
20.11.2014 2,7829 RON
19.11.2014 2,7863 RON
18.11.2014 2,8179 RON
17.11.2014 2,8035 RON
14.11.2014 2,7980 RON
13.11.2014 2,8146 RON
12.11.2014 2,7988 RON
11.11.2014 2,7626 RON
10.11.2014 2,7683 RON
07.11.2014 2,7545 RON
06.11.2014 2,7368 RON
05.11.2014 2,7385 RON
04.11.2014 2,7408 RON
03.11.2014 2,7424 RON
31.10.2014 2,7571 RON
30.10.2014 2,7386 RON
29.10.2014 2,7556 RON
28.10.2014 2,7501 RON
27.10.2014 2,7491 RON
24.10.2014 2,7399 RON
23.10.2014 2,7417 RON
22.10.2014 2,7749 RON
21.10.2014 2,7605 RON
20.10.2014 2,7516 RON
17.10.2014 2,7412 RON
16.10.2014 2,7391 RON
15.10.2014 2,7313 RON
14.10.2014 2,7365 RON
13.10.2014 2,7324 RON
10.10.2014 2,7152 RON
09.10.2014 2,7400 RON
08.10.2014 2,7229 RON
07.10.2014 2,7321 RON
06.10.2014 2,7371 RON
03.10.2014 2,7457 RON
02.10.2014 2,7468 RON
01.10.2014 2,7324 RON
30.09.2014 2,7161 RON
29.09.2014 2,7038 RON
26.09.2014 2,7329 RON
25.09.2014 2,7520 RON
24.09.2014 2,7639 RON
23.09.2014 2,7798 RON
22.09.2014 2,7800 RON
19.09.2014 2,7816 RON
18.09.2014 2,7846 RON
17.09.2014 2,7887 RON
16.09.2014 2,7819 RON
15.09.2014 2,7835 RON
12.09.2014 2,7974 RON
11.09.2014 2,7966 RON
10.09.2014 2,8140 RON
09.09.2014 2,8350 RON
08.09.2014 2,8315 RON
05.09.2014 2,8174 RON
04.09.2014 2,7901 RON
03.09.2014 2,7901 RON
02.09.2014 2,7983 RON
01.09.2014 2,8072 RON
29.08.2014 2,8069 RON
28.08.2014 2,7992 RON
27.08.2014 2,7889 RON
26.08.2014 2,7752 RON
25.08.2014 2,7840 RON
22.08.2014 2,7957 RON
21.08.2014 2,7868 RON
20.08.2014 2,7922 RON
19.08.2014 2,8079 RON
18.08.2014 2,8103 RON
14.08.2014 2,8184 RON
13.08.2014 2,7982 RON
12.08.2014 2,8062 RON
11.08.2014 2,8076 RON
08.08.2014 2,8096 RON
07.08.2014 2,8099 RON
06.08.2014 2,8103 RON
05.08.2014 2,8158 RON
04.08.2014 2,8083 RON
01.08.2014 2,8044 RON
31.07.2014 2,8035 RON
30.07.2014 2,7950 RON
29.07.2014 2,7839 RON
28.07.2014 2,7889 RON
25.07.2014 2,7956 RON
24.07.2014 2,8138 RON
23.07.2014 2,8547 RON
22.07.2014 2,8543 RON
21.07.2014 2,8616 RON
18.07.2014 2,8494 RON
17.07.2014 2,8519 RON
16.07.2014 2,8532 RON
15.07.2014 2,8582 RON
14.07.2014 2,8591 RON
11.07.2014 2,8648 RON
10.07.2014 2,8375 RON
09.07.2014 2,8416 RON
08.07.2014 2,8361 RON
07.07.2014 2,8192 RON
04.07.2014 2,8211 RON
03.07.2014 2,8155 RON
02.07.2014 2,8157 RON
01.07.2014 2,8024 RON
30.06.2014 2,8079 RON
27.06.2014 2,8236 RON
26.06.2014 2,8219 RON
25.06.2014 2,8078 RON
24.06.2014 2,8090 RON
23.06.2014 2,8277 RON
20.06.2014 2,8123 RON
19.06.2014 2,8141 RON
18.06.2014 2,8155 RON
17.06.2014 2,8139 RON
16.06.2014 2,8201 RON
13.06.2014 2,8047 RON
12.06.2014 2,8184 RON
11.06.2014 2,7827 RON
10.06.2014 2,7578 RON
06.06.2014 2,7467 RON
05.06.2014 2,7254 RON
04.06.2014 2,7224 RON
03.06.2014 2,7329 RON
02.06.2014 2,7334 RON
30.05.2014 2,7418 RON
29.05.2014 2,7436 RON
28.05.2014 2,7424 RON
27.05.2014 2,7533 RON
26.05.2014 2,7598 RON
23.05.2014 2,7699 RON
22.05.2014 2,7668 RON
21.05.2014 2,7794 RON
20.05.2014 2,7802 RON
19.05.2014 2,7936 RON
16.05.2014 2,7873 RON
15.05.2014 2,8141 RON
14.05.2014 2,8039 RON
13.05.2014 2,7814 RON
12.05.2014 2,7786 RON
09.05.2014 2,7670 RON
08.05.2014 2,7528 RON
07.05.2014 2,7623 RON
06.05.2014 2,7819 RON
05.05.2014 2,7728 RON
02.05.2014 2,7655 RON
30.04.2014 2,7547 RON
29.04.2014 2,7307 RON
28.04.2014 2,7482 RON
25.04.2014 2,7586 RON
24.04.2014 2,7700 RON
23.04.2014 2,7739 RON
22.04.2014 2,7781 RON
18.04.2014 2,7717 RON
17.04.2014 2,7805 RON
16.04.2014 2,7797 RON
15.04.2014 2,7991 RON
14.04.2014 2,7975 RON
11.04.2014 2,7930 RON
10.04.2014 2,8047 RON
09.04.2014 2,8112 RON
08.04.2014 2,8057 RON
07.04.2014 2,7987 RON
04.04.2014 2,7781 RON
03.04.2014 2,7707 RON
02.04.2014 2,7732 RON
01.04.2014 2,8112 RON
31.03.2014 2,7983 RON
28.03.2014 2,8135 RON
27.03.2014 2,8170 RON
26.03.2014 2,7854 RON
25.03.2014 2,7673 RON
24.03.2014 2,7750 RON
21.03.2014 2,7809 RON
20.03.2014 2,7849 RON
19.03.2014 2,7844 RON
18.03.2014 2,7793 RON
17.03.2014 2,7847 RON
14.03.2014 2,7730 RON
13.03.2014 2,7649 RON
12.03.2014 2,7519 RON
11.03.2014 2,7579 RON
10.03.2014 2,7439 RON
07.03.2014 2,7517 RON
06.03.2014 2,7702 RON
05.03.2014 2,7672 RON
04.03.2014 2,7558 RON
03.03.2014 2,7401 RON
28.02.2014 2,7435 RON
27.02.2014 2,7514 RON
26.02.2014 2,7384 RON
25.02.2014 2,7370 RON
24.02.2014 2,7150 RON
21.02.2014 2,7352 RON
20.02.2014 2,7384 RON
19.02.2014 2,7236 RON
18.02.2014 2,7201 RON
17.02.2014 2,7379 RON
14.02.2014 2,7388 RON
13.02.2014 2,7403 RON
12.02.2014 2,7426 RON
11.02.2014 2,7221 RON
10.02.2014 2,7149 RON
07.02.2014 2,7230 RON
06.02.2014 2,7155 RON
05.02.2014 2,7081 RON
04.02.2014 2,6879 RON
03.02.2014 2,6969 RON
31.01.2014 2,7049 RON
30.01.2014 2,7008 RON
29.01.2014 2,7361 RON
28.01.2014 2,7496 RON
27.01.2014 2,7292 RON
24.01.2014 2,7297 RON
23.01.2014 2,7638 RON
22.01.2014 2,7856 RON
21.01.2014 2,7834 RON
20.01.2014 2,7612 RON
17.01.2014 2,7560 RON
16.01.2014 2,7636 RON
15.01.2014 2,7794 RON
14.01.2014 2,7807 RON
13.01.2014 2,7671 RON
10.01.2014 2,7532 RON
09.01.2014 2,7468 RON
08.01.2014 2,7434 RON
07.01.2014 2,7328 RON
06.01.2014 2,7332 RON
03.01.2014 2,7192 RON