BNR · ISTORIC
Curs BNR 2014
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru NZD.
Cursul NZD în 2014
2.8903
+0.0074
(+0.26%)
Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
2.6879
-0.0324
(-1.19%)
04.02.2014
față de 04.02.2013 (2.7203)
Maximul anului
2.8903
+0.2147
(+8.02%)
31.12.2014
față de 31.12.2013 (2.6756)
Evoluție 2014
min 2.6879 · max 2.8903
Media anuală
2.7781
Prima cotație
03.01.2014
2.7192
Ultima cotație
31.12.2014
2.8903
Variație totală
+0.1711
+6.29%
Cea mai mare creștere
21.11.2014
+0.0438
Cea mai mare scădere
24.07.2014
-0.0409
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (NZD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului NZD în 2014
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2014
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb2.7265
Oct2.7423
Ian2.7486
Cele mai mari medii lunare
Iul2.8294
Dec2.8085
Aug2.8018
Date importante în 2014
Prima cotație (an)03.01.20142.7192
Ultima cotație (an)31.12.20142.8903
Cea mai mare creștere (zi)21.11.2014+0.0438
Cea mai mare scădere (zi)24.07.2014-0.0409
Cea mai mare valoare31.12.20142.8903
Cea mai mică valoare04.02.20142.6879
Curs NZD pe luni în 2014
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,7486 | 2,7008 | 2,7856 | 21 |
| Februarie | 2,7265 | 2,6879 | 2,7514 | 20 |
| Martie | 2,7737 | 2,7401 | 2,8170 | 21 |
| Aprilie | 2,7804 | 2,7307 | 2,8112 | 21 |
| Mai | 2,7714 | 2,7418 | 2,8141 | 21 |
| Iunie | 2,7899 | 2,7224 | 2,8277 | 20 |
| Iulie | 2,8294 | 2,7839 | 2,8648 | 23 |
| August | 2,8018 | 2,7752 | 2,8184 | 20 |
| Septembrie | 2,7830 | 2,7038 | 2,8350 | 22 |
| Octombrie | 2,7423 | 2,7152 | 2,7749 | 23 |
| Noiembrie | 2,7811 | 2,7368 | 2,8267 | 20 |
| Decembrie | 2,8085 | 2,7572 | 2,8903 | 20 |
Valori zilnice NZD/RON în 2014
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2014 | 2,8903 RON |
| 30.12.2014 | 2,8829 RON |
| 29.12.2014 | 2,8570 RON |
| 24.12.2014 | 2,8330 RON |
| 23.12.2014 | 2,8370 RON |
| 22.12.2014 | 2,8277 RON |
| 19.12.2014 | 2,8317 RON |
| 18.12.2014 | 2,8076 RON |
| 17.12.2014 | 2,7766 RON |
| 16.12.2014 | 2,7872 RON |
| 15.12.2014 | 2,7968 RON |
| 12.12.2014 | 2,8041 RON |
| 11.12.2014 | 2,7953 RON |
| 10.12.2014 | 2,7652 RON |
| 09.12.2014 | 2,7572 RON |
| 08.12.2014 | 2,7714 RON |
| 05.12.2014 | 2,7821 RON |
| 04.12.2014 | 2,7861 RON |
| 03.12.2014 | 2,7916 RON |
| 02.12.2014 | 2,7894 RON |
| 28.11.2014 | 2,7920 RON |
| 27.11.2014 | 2,7892 RON |
| 26.11.2014 | 2,7730 RON |
| 25.11.2014 | 2,7800 RON |
| 24.11.2014 | 2,8158 RON |
| 21.11.2014 | 2,8267 RON |
| 20.11.2014 | 2,7829 RON |
| 19.11.2014 | 2,7863 RON |
| 18.11.2014 | 2,8179 RON |
| 17.11.2014 | 2,8035 RON |
| 14.11.2014 | 2,7980 RON |
| 13.11.2014 | 2,8146 RON |
| 12.11.2014 | 2,7988 RON |
| 11.11.2014 | 2,7626 RON |
| 10.11.2014 | 2,7683 RON |
| 07.11.2014 | 2,7545 RON |
| 06.11.2014 | 2,7368 RON |
| 05.11.2014 | 2,7385 RON |
| 04.11.2014 | 2,7408 RON |
| 03.11.2014 | 2,7424 RON |
| 31.10.2014 | 2,7571 RON |
| 30.10.2014 | 2,7386 RON |
| 29.10.2014 | 2,7556 RON |
| 28.10.2014 | 2,7501 RON |
| 27.10.2014 | 2,7491 RON |
| 24.10.2014 | 2,7399 RON |
| 23.10.2014 | 2,7417 RON |
| 22.10.2014 | 2,7749 RON |
| 21.10.2014 | 2,7605 RON |
| 20.10.2014 | 2,7516 RON |
| 17.10.2014 | 2,7412 RON |
| 16.10.2014 | 2,7391 RON |
| 15.10.2014 | 2,7313 RON |
| 14.10.2014 | 2,7365 RON |
| 13.10.2014 | 2,7324 RON |
| 10.10.2014 | 2,7152 RON |
| 09.10.2014 | 2,7400 RON |
| 08.10.2014 | 2,7229 RON |
| 07.10.2014 | 2,7321 RON |
| 06.10.2014 | 2,7371 RON |
| 03.10.2014 | 2,7457 RON |
| 02.10.2014 | 2,7468 RON |
| 01.10.2014 | 2,7324 RON |
| 30.09.2014 | 2,7161 RON |
| 29.09.2014 | 2,7038 RON |
| 26.09.2014 | 2,7329 RON |
| 25.09.2014 | 2,7520 RON |
| 24.09.2014 | 2,7639 RON |
| 23.09.2014 | 2,7798 RON |
| 22.09.2014 | 2,7800 RON |
| 19.09.2014 | 2,7816 RON |
| 18.09.2014 | 2,7846 RON |
| 17.09.2014 | 2,7887 RON |
| 16.09.2014 | 2,7819 RON |
| 15.09.2014 | 2,7835 RON |
| 12.09.2014 | 2,7974 RON |
| 11.09.2014 | 2,7966 RON |
| 10.09.2014 | 2,8140 RON |
| 09.09.2014 | 2,8350 RON |
| 08.09.2014 | 2,8315 RON |
| 05.09.2014 | 2,8174 RON |
| 04.09.2014 | 2,7901 RON |
| 03.09.2014 | 2,7901 RON |
| 02.09.2014 | 2,7983 RON |
| 01.09.2014 | 2,8072 RON |
| 29.08.2014 | 2,8069 RON |
| 28.08.2014 | 2,7992 RON |
| 27.08.2014 | 2,7889 RON |
| 26.08.2014 | 2,7752 RON |
| 25.08.2014 | 2,7840 RON |
| 22.08.2014 | 2,7957 RON |
| 21.08.2014 | 2,7868 RON |
| 20.08.2014 | 2,7922 RON |
| 19.08.2014 | 2,8079 RON |
| 18.08.2014 | 2,8103 RON |
| 14.08.2014 | 2,8184 RON |
| 13.08.2014 | 2,7982 RON |
| 12.08.2014 | 2,8062 RON |
| 11.08.2014 | 2,8076 RON |
| 08.08.2014 | 2,8096 RON |
| 07.08.2014 | 2,8099 RON |
| 06.08.2014 | 2,8103 RON |
| 05.08.2014 | 2,8158 RON |
| 04.08.2014 | 2,8083 RON |
| 01.08.2014 | 2,8044 RON |
| 31.07.2014 | 2,8035 RON |
| 30.07.2014 | 2,7950 RON |
| 29.07.2014 | 2,7839 RON |
| 28.07.2014 | 2,7889 RON |
| 25.07.2014 | 2,7956 RON |
| 24.07.2014 | 2,8138 RON |
| 23.07.2014 | 2,8547 RON |
| 22.07.2014 | 2,8543 RON |
| 21.07.2014 | 2,8616 RON |
| 18.07.2014 | 2,8494 RON |
| 17.07.2014 | 2,8519 RON |
| 16.07.2014 | 2,8532 RON |
| 15.07.2014 | 2,8582 RON |
| 14.07.2014 | 2,8591 RON |
| 11.07.2014 | 2,8648 RON |
| 10.07.2014 | 2,8375 RON |
| 09.07.2014 | 2,8416 RON |
| 08.07.2014 | 2,8361 RON |
| 07.07.2014 | 2,8192 RON |
| 04.07.2014 | 2,8211 RON |
| 03.07.2014 | 2,8155 RON |
| 02.07.2014 | 2,8157 RON |
| 01.07.2014 | 2,8024 RON |
| 30.06.2014 | 2,8079 RON |
| 27.06.2014 | 2,8236 RON |
| 26.06.2014 | 2,8219 RON |
| 25.06.2014 | 2,8078 RON |
| 24.06.2014 | 2,8090 RON |
| 23.06.2014 | 2,8277 RON |
| 20.06.2014 | 2,8123 RON |
| 19.06.2014 | 2,8141 RON |
| 18.06.2014 | 2,8155 RON |
| 17.06.2014 | 2,8139 RON |
| 16.06.2014 | 2,8201 RON |
| 13.06.2014 | 2,8047 RON |
| 12.06.2014 | 2,8184 RON |
| 11.06.2014 | 2,7827 RON |
| 10.06.2014 | 2,7578 RON |
| 06.06.2014 | 2,7467 RON |
| 05.06.2014 | 2,7254 RON |
| 04.06.2014 | 2,7224 RON |
| 03.06.2014 | 2,7329 RON |
| 02.06.2014 | 2,7334 RON |
| 30.05.2014 | 2,7418 RON |
| 29.05.2014 | 2,7436 RON |
| 28.05.2014 | 2,7424 RON |
| 27.05.2014 | 2,7533 RON |
| 26.05.2014 | 2,7598 RON |
| 23.05.2014 | 2,7699 RON |
| 22.05.2014 | 2,7668 RON |
| 21.05.2014 | 2,7794 RON |
| 20.05.2014 | 2,7802 RON |
| 19.05.2014 | 2,7936 RON |
| 16.05.2014 | 2,7873 RON |
| 15.05.2014 | 2,8141 RON |
| 14.05.2014 | 2,8039 RON |
| 13.05.2014 | 2,7814 RON |
| 12.05.2014 | 2,7786 RON |
| 09.05.2014 | 2,7670 RON |
| 08.05.2014 | 2,7528 RON |
| 07.05.2014 | 2,7623 RON |
| 06.05.2014 | 2,7819 RON |
| 05.05.2014 | 2,7728 RON |
| 02.05.2014 | 2,7655 RON |
| 30.04.2014 | 2,7547 RON |
| 29.04.2014 | 2,7307 RON |
| 28.04.2014 | 2,7482 RON |
| 25.04.2014 | 2,7586 RON |
| 24.04.2014 | 2,7700 RON |
| 23.04.2014 | 2,7739 RON |
| 22.04.2014 | 2,7781 RON |
| 18.04.2014 | 2,7717 RON |
| 17.04.2014 | 2,7805 RON |
| 16.04.2014 | 2,7797 RON |
| 15.04.2014 | 2,7991 RON |
| 14.04.2014 | 2,7975 RON |
| 11.04.2014 | 2,7930 RON |
| 10.04.2014 | 2,8047 RON |
| 09.04.2014 | 2,8112 RON |
| 08.04.2014 | 2,8057 RON |
| 07.04.2014 | 2,7987 RON |
| 04.04.2014 | 2,7781 RON |
| 03.04.2014 | 2,7707 RON |
| 02.04.2014 | 2,7732 RON |
| 01.04.2014 | 2,8112 RON |
| 31.03.2014 | 2,7983 RON |
| 28.03.2014 | 2,8135 RON |
| 27.03.2014 | 2,8170 RON |
| 26.03.2014 | 2,7854 RON |
| 25.03.2014 | 2,7673 RON |
| 24.03.2014 | 2,7750 RON |
| 21.03.2014 | 2,7809 RON |
| 20.03.2014 | 2,7849 RON |
| 19.03.2014 | 2,7844 RON |
| 18.03.2014 | 2,7793 RON |
| 17.03.2014 | 2,7847 RON |
| 14.03.2014 | 2,7730 RON |
| 13.03.2014 | 2,7649 RON |
| 12.03.2014 | 2,7519 RON |
| 11.03.2014 | 2,7579 RON |
| 10.03.2014 | 2,7439 RON |
| 07.03.2014 | 2,7517 RON |
| 06.03.2014 | 2,7702 RON |
| 05.03.2014 | 2,7672 RON |
| 04.03.2014 | 2,7558 RON |
| 03.03.2014 | 2,7401 RON |
| 28.02.2014 | 2,7435 RON |
| 27.02.2014 | 2,7514 RON |
| 26.02.2014 | 2,7384 RON |
| 25.02.2014 | 2,7370 RON |
| 24.02.2014 | 2,7150 RON |
| 21.02.2014 | 2,7352 RON |
| 20.02.2014 | 2,7384 RON |
| 19.02.2014 | 2,7236 RON |
| 18.02.2014 | 2,7201 RON |
| 17.02.2014 | 2,7379 RON |
| 14.02.2014 | 2,7388 RON |
| 13.02.2014 | 2,7403 RON |
| 12.02.2014 | 2,7426 RON |
| 11.02.2014 | 2,7221 RON |
| 10.02.2014 | 2,7149 RON |
| 07.02.2014 | 2,7230 RON |
| 06.02.2014 | 2,7155 RON |
| 05.02.2014 | 2,7081 RON |
| 04.02.2014 | 2,6879 RON |
| 03.02.2014 | 2,6969 RON |
| 31.01.2014 | 2,7049 RON |
| 30.01.2014 | 2,7008 RON |
| 29.01.2014 | 2,7361 RON |
| 28.01.2014 | 2,7496 RON |
| 27.01.2014 | 2,7292 RON |
| 24.01.2014 | 2,7297 RON |
| 23.01.2014 | 2,7638 RON |
| 22.01.2014 | 2,7856 RON |
| 21.01.2014 | 2,7834 RON |
| 20.01.2014 | 2,7612 RON |
| 17.01.2014 | 2,7560 RON |
| 16.01.2014 | 2,7636 RON |
| 15.01.2014 | 2,7794 RON |
| 14.01.2014 | 2,7807 RON |
| 13.01.2014 | 2,7671 RON |
| 10.01.2014 | 2,7532 RON |
| 09.01.2014 | 2,7468 RON |
| 08.01.2014 | 2,7434 RON |
| 07.01.2014 | 2,7328 RON |
| 06.01.2014 | 2,7332 RON |
| 03.01.2014 | 2,7192 RON |