BNR · ISTORIC

Curs BNR 2014

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru ZAR.

Cursul ZAR în 2014 0.3187 +0.0015 (+0.47%) Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
0.2937 -0.0644 (-17.98%)
30.01.2014 față de 30.01.2013 (0.3581)
Maximul anului
0.3266 +0.0012 (+0.37%)
21.11.2014 față de 21.11.2013 (0.3254)
Evoluție 2014 min 0.2937 · max 0.3266
Media anuală 0.3086
Prima cotație 03.01.2014 0.3095
Ultima cotație 31.12.2014 0.3187
Variație totală +0.0092 +2.97%
Cea mai mare creștere 18.12.2014 +0.0079
Cea mai mare scădere 24.01.2014 -0.0068

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (ZAR)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului ZAR în 2014

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2014

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Feb0.2997
Mar0.3024
Iun0.3027

Cele mai mari medii lunare

Noi0.3201
Dec0.3149
Oct0.3146

Date importante în 2014

Prima cotație (an)03.01.20140.3095
Ultima cotație (an)31.12.20140.3187
Cea mai mare creștere (zi)18.12.2014+0.0079
Cea mai mare scădere (zi)24.01.2014-0.0068
Cea mai mare valoare21.11.20140.3266
Cea mai mică valoare30.01.20140.2937

Curs ZAR pe luni în 2014

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,3046 0,2937 0,3103 21
Februarie 0,2997 0,2949 0,3070 20
Martie 0,3024 0,2978 0,3071 21
Aprilie 0,3062 0,3020 0,3098 21
Mai 0,3093 0,3029 0,3140 21
Iunie 0,3027 0,3010 0,3053 20
Iulie 0,3054 0,2983 0,3129 23
August 0,3112 0,3082 0,3157 20
Septembrie 0,3116 0,3075 0,3171 22
Octombrie 0,3146 0,3098 0,3230 23
Noiembrie 0,3201 0,3159 0,3266 20
Decembrie 0,3149 0,3064 0,3231 20

Valori zilnice ZAR/RON în 2014

DataCurs
31.12.2014 0,3187 RON
30.12.2014 0,3172 RON
29.12.2014 0,3160 RON
24.12.2014 0,3142 RON
23.12.2014 0,3160 RON
22.12.2014 0,3146 RON
19.12.2014 0,3134 RON
18.12.2014 0,3143 RON
17.12.2014 0,3064 RON
16.12.2014 0,3088 RON
15.12.2014 0,3115 RON
12.12.2014 0,3083 RON
11.12.2014 0,3112 RON
10.12.2014 0,3119 RON
09.12.2014 0,3129 RON
08.12.2014 0,3166 RON
05.12.2014 0,3198 RON
04.12.2014 0,3221 RON
03.12.2014 0,3209 RON
02.12.2014 0,3231 RON
28.11.2014 0,3229 RON
27.11.2014 0,3230 RON
26.11.2014 0,3223 RON
25.11.2014 0,3233 RON
24.11.2014 0,3252 RON
21.11.2014 0,3266 RON
20.11.2014 0,3216 RON
19.11.2014 0,3214 RON
18.11.2014 0,3199 RON
17.11.2014 0,3189 RON
14.11.2014 0,3171 RON
13.11.2014 0,3178 RON
12.11.2014 0,3167 RON
11.11.2014 0,3159 RON
10.11.2014 0,3173 RON
07.11.2014 0,3160 RON
06.11.2014 0,3178 RON
05.11.2014 0,3177 RON
04.11.2014 0,3196 RON
03.11.2014 0,3204 RON
31.10.2014 0,3230 RON
30.10.2014 0,3205 RON
29.10.2014 0,3195 RON
28.10.2014 0,3185 RON
27.10.2014 0,3176 RON
24.10.2014 0,3187 RON
23.10.2014 0,3188 RON
22.10.2014 0,3153 RON
21.10.2014 0,3150 RON
20.10.2014 0,3133 RON
17.10.2014 0,3117 RON
16.10.2014 0,3098 RON
15.10.2014 0,3151 RON
14.10.2014 0,3135 RON
13.10.2014 0,3150 RON
10.10.2014 0,3122 RON
09.10.2014 0,3133 RON
08.10.2014 0,3108 RON
07.10.2014 0,3108 RON
06.10.2014 0,3120 RON
03.10.2014 0,3107 RON
02.10.2014 0,3115 RON
01.10.2014 0,3100 RON
30.09.2014 0,3112 RON
29.09.2014 0,3086 RON
26.09.2014 0,3090 RON
25.09.2014 0,3091 RON
24.09.2014 0,3075 RON
23.09.2014 0,3078 RON
22.09.2014 0,3079 RON
19.09.2014 0,3093 RON
18.09.2014 0,3120 RON
17.09.2014 0,3120 RON
16.09.2014 0,3122 RON
15.09.2014 0,3096 RON
12.09.2014 0,3111 RON
11.09.2014 0,3125 RON
10.09.2014 0,3120 RON
09.09.2014 0,3148 RON
08.09.2014 0,3171 RON
05.09.2014 0,3163 RON
04.09.2014 0,3142 RON
03.09.2014 0,3133 RON
02.09.2014 0,3131 RON
01.09.2014 0,3138 RON
29.08.2014 0,3157 RON
28.08.2014 0,3133 RON
27.08.2014 0,3131 RON
26.08.2014 0,3120 RON
25.08.2014 0,3112 RON
22.08.2014 0,3102 RON
21.08.2014 0,3109 RON
20.08.2014 0,3112 RON
19.08.2014 0,3128 RON
18.08.2014 0,3120 RON
14.08.2014 0,3128 RON
13.08.2014 0,3125 RON
12.08.2014 0,3123 RON
11.08.2014 0,3104 RON
08.08.2014 0,3089 RON
07.08.2014 0,3090 RON
06.08.2014 0,3083 RON
05.08.2014 0,3105 RON
04.08.2014 0,3091 RON
01.08.2014 0,3082 RON
31.07.2014 0,3086 RON
30.07.2014 0,3097 RON
29.07.2014 0,3084 RON
28.07.2014 0,3102 RON
25.07.2014 0,3105 RON
24.07.2014 0,3125 RON
23.07.2014 0,3129 RON
22.07.2014 0,3104 RON
21.07.2014 0,3095 RON
18.07.2014 0,3071 RON
17.07.2014 0,3071 RON
16.07.2014 0,3062 RON
15.07.2014 0,3032 RON
14.07.2014 0,3028 RON
11.07.2014 0,3027 RON
10.07.2014 0,3002 RON
09.07.2014 0,3014 RON
08.07.2014 0,3017 RON
07.07.2014 0,2987 RON
04.07.2014 0,3004 RON
03.07.2014 0,2983 RON
02.07.2014 0,2996 RON
01.07.2014 0,3011 RON
30.06.2014 0,3028 RON
27.06.2014 0,3038 RON
26.06.2014 0,3027 RON
25.06.2014 0,3048 RON
24.06.2014 0,3053 RON
23.06.2014 0,3040 RON
20.06.2014 0,3025 RON
19.06.2014 0,3032 RON
18.06.2014 0,3016 RON
17.06.2014 0,3021 RON
16.06.2014 0,3029 RON
13.06.2014 0,3012 RON
12.06.2014 0,3024 RON
11.06.2014 0,3013 RON
10.06.2014 0,3022 RON
06.06.2014 0,3024 RON
05.06.2014 0,3020 RON
04.06.2014 0,3010 RON
03.06.2014 0,3019 RON
02.06.2014 0,3046 RON
30.05.2014 0,3094 RON
29.05.2014 0,3095 RON
28.05.2014 0,3077 RON
27.05.2014 0,3087 RON
26.05.2014 0,3123 RON
23.05.2014 0,3127 RON
22.05.2014 0,3109 RON
21.05.2014 0,3111 RON
20.05.2014 0,3099 RON
19.05.2014 0,3101 RON
16.05.2014 0,3110 RON
15.05.2014 0,3136 RON
14.05.2014 0,3140 RON
13.05.2014 0,3121 RON
12.05.2014 0,3112 RON
09.05.2014 0,3094 RON
08.05.2014 0,3066 RON
07.05.2014 0,3029 RON
06.05.2014 0,3031 RON
05.05.2014 0,3050 RON
02.05.2014 0,3042 RON
30.04.2014 0,3050 RON
29.04.2014 0,3023 RON
28.04.2014 0,3020 RON
25.04.2014 0,3025 RON
24.04.2014 0,3056 RON
23.04.2014 0,3051 RON
22.04.2014 0,3067 RON
18.04.2014 0,3078 RON
17.04.2014 0,3063 RON
16.04.2014 0,3072 RON
15.04.2014 0,3076 RON
14.04.2014 0,3071 RON
11.04.2014 0,3073 RON
10.04.2014 0,3090 RON
09.04.2014 0,3098 RON
08.04.2014 0,3094 RON
07.04.2014 0,3080 RON
04.04.2014 0,3059 RON
03.04.2014 0,3045 RON
02.04.2014 0,3051 RON
01.04.2014 0,3051 RON
31.03.2014 0,3054 RON
28.03.2014 0,3053 RON
27.03.2014 0,3042 RON
26.03.2014 0,3020 RON
25.03.2014 0,3001 RON
24.03.2014 0,2996 RON
21.03.2014 0,2993 RON
20.03.2014 0,2983 RON
19.03.2014 0,3014 RON
18.03.2014 0,3020 RON
17.03.2014 0,3032 RON
14.03.2014 0,3016 RON
13.03.2014 0,3002 RON
12.03.2014 0,2978 RON
11.03.2014 0,3014 RON
10.03.2014 0,3021 RON
07.03.2014 0,3049 RON
06.03.2014 0,3071 RON
05.03.2014 0,3065 RON
04.03.2014 0,3032 RON
03.03.2014 0,3047 RON
28.02.2014 0,3056 RON
27.02.2014 0,3043 RON
26.02.2014 0,3070 RON
25.02.2014 0,3053 RON
24.02.2014 0,2987 RON
21.02.2014 0,2986 RON
20.02.2014 0,2983 RON
19.02.2014 0,2996 RON
18.02.2014 0,3009 RON
17.02.2014 0,3023 RON
14.02.2014 0,2981 RON
13.02.2014 0,2970 RON
12.02.2014 0,2992 RON
11.02.2014 0,2962 RON
10.02.2014 0,2949 RON
07.02.2014 0,2991 RON
06.02.2014 0,2969 RON
05.02.2014 0,2973 RON
04.02.2014 0,2951 RON
03.02.2014 0,2992 RON
31.01.2014 0,2953 RON
30.01.2014 0,2937 RON
29.01.2014 0,2957 RON
28.01.2014 0,3005 RON
27.01.2014 0,2955 RON
24.01.2014 0,2970 RON
23.01.2014 0,3038 RON
22.01.2014 0,3087 RON
21.01.2014 0,3102 RON
20.01.2014 0,3084 RON
17.01.2014 0,3072 RON
16.01.2014 0,3052 RON
15.01.2014 0,3049 RON
14.01.2014 0,3049 RON
13.01.2014 0,3103 RON
10.01.2014 0,3103 RON
09.01.2014 0,3080 RON
08.01.2014 0,3096 RON
07.01.2014 0,3096 RON
06.01.2014 0,3084 RON
03.01.2014 0,3095 RON