BNR · ISTORIC

Curs BNR 2014

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CAD.

Cursul CAD în 2014 3.1836 +0.0120 (+0.38%) Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
2.8867 -0.4452 (-13.36%)
25.03.2014 față de 25.03.2013 (3.3319)
Maximul anului
3.1836 +0.1261 (+4.12%)
31.12.2014 față de 31.12.2013 (3.0575)
Evoluție 2014 min 2.8867 · max 3.1836
Media anuală 3.0315
Prima cotație 03.01.2014 3.0902
Ultima cotație 31.12.2014 3.1836
Variație totală +0.0934 +3.02%
Cea mai mare creștere 18.12.2014 +0.0472
Cea mai mare scădere 23.01.2014 -0.0699

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (CAD)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului CAD în 2014

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2014

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Mar2.9264
Apr2.9381
Mai2.9579

Cele mai mari medii lunare

Dec3.1378
Noi3.1326
Oct3.1057

Date importante în 2014

Prima cotație (an)03.01.20143.0902
Ultima cotație (an)31.12.20143.1836
Cea mai mare creștere (zi)18.12.2014+0.0472
Cea mai mare scădere (zi)23.01.2014-0.0699
Cea mai mare valoare31.12.20143.1836
Cea mai mică valoare25.03.20142.8867

Curs CAD pe luni în 2014

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 3,0326 2,9609 3,1069 21
Februarie 2,9751 2,9316 3,0034 20
Martie 2,9264 2,8867 2,9709 21
Aprilie 2,9381 2,9142 2,9603 21
Mai 2,9579 2,9128 2,9871 21
Iunie 2,9863 2,9501 3,0171 20
Iulie 3,0350 3,0008 3,0665 23
August 3,0404 3,0210 3,0857 20
Septembrie 3,1050 3,0739 3,1351 22
Octombrie 3,1057 3,0564 3,1381 23
Noiembrie 3,1326 3,0914 3,1807 20
Decembrie 3,1378 3,0778 3,1836 20

Valori zilnice CAD/RON în 2014

DataCurs
31.12.2014 3,1836 RON
30.12.2014 3,1716 RON
29.12.2014 3,1550 RON
24.12.2014 3,1583 RON
23.12.2014 3,1500 RON
22.12.2014 3,1430 RON
19.12.2014 3,1459 RON
18.12.2014 3,1288 RON
17.12.2014 3,0816 RON
16.12.2014 3,0778 RON
15.12.2014 3,1154 RON
12.12.2014 3,1042 RON
11.12.2014 3,1175 RON
10.12.2014 3,1299 RON
09.12.2014 3,1294 RON
08.12.2014 3,1676 RON
05.12.2014 3,1438 RON
04.12.2014 3,1640 RON
03.12.2014 3,1544 RON
02.12.2014 3,1351 RON
28.11.2014 3,1193 RON
27.11.2014 3,1406 RON
26.11.2014 3,1441 RON
25.11.2014 3,1540 RON
24.11.2014 3,1807 RON
21.11.2014 3,1619 RON
20.11.2014 3,1257 RON
19.11.2014 3,1236 RON
18.11.2014 3,1396 RON
17.11.2014 3,1299 RON
14.11.2014 3,1274 RON
13.11.2014 3,1415 RON
12.11.2014 3,1423 RON
11.11.2014 3,1311 RON
10.11.2014 3,1361 RON
07.11.2014 3,1290 RON
06.11.2014 3,1016 RON
05.11.2014 3,0914 RON
04.11.2014 3,1012 RON
03.11.2014 3,1319 RON
31.10.2014 3,1336 RON
30.10.2014 3,1339 RON
29.10.2014 3,1114 RON
28.10.2014 3,1044 RON
27.10.2014 3,1076 RON
24.10.2014 3,1159 RON
23.10.2014 3,1082 RON
22.10.2014 3,0961 RON
21.10.2014 3,0717 RON
20.10.2014 3,0719 RON
17.10.2014 3,0716 RON
16.10.2014 3,0564 RON
15.10.2014 3,0706 RON
14.10.2014 3,0990 RON
13.10.2014 3,0998 RON
10.10.2014 3,1037 RON
09.10.2014 3,1075 RON
08.10.2014 3,1188 RON
07.10.2014 3,1269 RON
06.10.2014 3,1335 RON
03.10.2014 3,1270 RON
02.10.2014 3,1381 RON
01.10.2014 3,1243 RON
30.09.2014 3,1351 RON
29.09.2014 3,1238 RON
26.09.2014 3,1097 RON
25.09.2014 3,1114 RON
24.09.2014 3,0912 RON
23.09.2014 3,1057 RON
22.09.2014 3,1193 RON
19.09.2014 3,1187 RON
18.09.2014 3,1149 RON
17.09.2014 3,1111 RON
16.09.2014 3,0863 RON
15.09.2014 3,0856 RON
12.09.2014 3,0925 RON
11.09.2014 3,1145 RON
10.09.2014 3,1138 RON
09.09.2014 3,1204 RON
08.09.2014 3,1238 RON
05.09.2014 3,1219 RON
04.09.2014 3,0762 RON
03.09.2014 3,0739 RON
02.09.2014 3,0780 RON
01.09.2014 3,0814 RON
29.08.2014 3,0857 RON
28.08.2014 3,0711 RON
27.08.2014 3,0589 RON
26.08.2014 3,0346 RON
25.08.2014 3,0393 RON
22.08.2014 3,0324 RON
21.08.2014 3,0306 RON
20.08.2014 3,0386 RON
19.08.2014 3,0464 RON
18.08.2014 3,0432 RON
14.08.2014 3,0431 RON
13.08.2014 3,0391 RON
12.08.2014 3,0424 RON
11.08.2014 3,0241 RON
08.08.2014 3,0386 RON
07.08.2014 3,0368 RON
06.08.2014 3,0330 RON
05.08.2014 3,0234 RON
04.08.2014 3,0210 RON
01.08.2014 3,0253 RON
31.07.2014 3,0244 RON
30.07.2014 3,0228 RON
29.07.2014 3,0267 RON
28.07.2014 3,0201 RON
25.07.2014 3,0389 RON
24.07.2014 3,0554 RON
23.07.2014 3,0665 RON
22.07.2014 3,0645 RON
21.07.2014 3,0612 RON
18.07.2014 3,0550 RON
17.07.2014 3,0561 RON
16.07.2014 3,0445 RON
15.07.2014 3,0265 RON
14.07.2014 3,0211 RON
11.07.2014 3,0519 RON
10.07.2014 3,0226 RON
09.07.2014 3,0231 RON
08.07.2014 3,0213 RON
07.07.2014 3,0307 RON
04.07.2014 3,0353 RON
03.07.2014 3,0166 RON
02.07.2014 3,0191 RON
01.07.2014 3,0008 RON
30.06.2014 3,0075 RON
27.06.2014 3,0156 RON
26.06.2014 3,0075 RON
25.06.2014 3,0064 RON
24.06.2014 3,0074 RON
23.06.2014 3,0171 RON
20.06.2014 2,9857 RON
19.06.2014 2,9822 RON
18.06.2014 2,9900 RON
17.06.2014 2,9918 RON
16.06.2014 2,9918 RON
13.06.2014 2,9835 RON
12.06.2014 2,9925 RON
11.06.2014 2,9807 RON
10.06.2014 2,9689 RON
06.06.2014 2,9501 RON
05.06.2014 2,9524 RON
04.06.2014 2,9601 RON
03.06.2014 2,9616 RON
02.06.2014 2,9733 RON
30.05.2014 2,9833 RON
29.05.2014 2,9699 RON
28.05.2014 2,9755 RON
27.05.2014 2,9697 RON
26.05.2014 2,9752 RON
23.05.2014 2,9735 RON
22.05.2014 2,9582 RON
21.05.2014 2,9693 RON
20.05.2014 2,9734 RON
19.05.2014 2,9756 RON
16.05.2014 2,9700 RON
15.05.2014 2,9871 RON
14.05.2014 2,9721 RON
13.05.2014 2,9519 RON
12.05.2014 2,9566 RON
09.05.2014 2,9629 RON
08.05.2014 2,9207 RON
07.05.2014 2,9264 RON
06.05.2014 2,9128 RON
05.05.2014 2,9179 RON
02.05.2014 2,9146 RON
30.04.2014 2,9374 RON
29.04.2014 2,9170 RON
28.04.2014 2,9142 RON
25.04.2014 2,9164 RON
24.04.2014 2,9272 RON
23.04.2014 2,9262 RON
22.04.2014 2,9366 RON
18.04.2014 2,9325 RON
17.04.2014 2,9292 RON
16.04.2014 2,9391 RON
15.04.2014 2,9422 RON
14.04.2014 2,9450 RON
11.04.2014 2,9413 RON
10.04.2014 2,9546 RON
09.04.2014 2,9583 RON
08.04.2014 2,9603 RON
07.04.2014 2,9591 RON
04.04.2014 2,9505 RON
03.04.2014 2,9491 RON
02.04.2014 2,9383 RON
01.04.2014 2,9251 RON
31.03.2014 2,9217 RON
28.03.2014 2,9423 RON
27.03.2014 2,9330 RON
26.03.2014 2,9035 RON
25.03.2014 2,8867 RON
24.03.2014 2,8964 RON
21.03.2014 2,8905 RON
20.03.2014 2,8971 RON
19.03.2014 2,8915 RON
18.03.2014 2,9338 RON
17.03.2014 2,9377 RON
14.03.2014 2,9299 RON
13.03.2014 2,9180 RON
12.03.2014 2,9264 RON
11.03.2014 2,9225 RON
10.03.2014 2,9186 RON
07.03.2014 2,9439 RON
06.03.2014 2,9709 RON
05.03.2014 2,9699 RON
04.03.2014 2,9639 RON
03.03.2014 2,9560 RON
28.02.2014 2,9316 RON
27.02.2014 2,9643 RON
26.02.2014 2,9660 RON
25.02.2014 2,9675 RON
24.02.2014 2,9470 RON
21.02.2014 2,9533 RON
20.02.2014 2,9841 RON
19.02.2014 2,9920 RON
18.02.2014 2,9838 RON
17.02.2014 2,9879 RON
14.02.2014 2,9879 RON
13.02.2014 2,9913 RON
12.02.2014 2,9886 RON
11.02.2014 2,9584 RON
10.02.2014 2,9739 RON
07.02.2014 2,9861 RON
06.02.2014 2,9843 RON
05.02.2014 2,9828 RON
04.02.2014 2,9670 RON
03.02.2014 3,0034 RON
31.01.2014 2,9697 RON
30.01.2014 2,9649 RON
29.01.2014 2,9609 RON
28.01.2014 2,9879 RON
27.01.2014 2,9977 RON
24.01.2014 2,9895 RON
23.01.2014 2,9801 RON
22.01.2014 3,0500 RON
21.01.2014 3,0442 RON
20.01.2014 3,0559 RON
17.01.2014 3,0450 RON
16.01.2014 3,0402 RON
15.01.2014 3,0285 RON
14.01.2014 3,0348 RON
13.01.2014 3,0408 RON
10.01.2014 3,0788 RON
09.01.2014 3,0699 RON
08.01.2014 3,0631 RON
07.01.2014 3,0856 RON
06.01.2014 3,1069 RON
03.01.2014 3,0902 RON