BNR · ISTORIC
Curs BNR 2014
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CAD.
Cursul CAD în 2014
3.1836
+0.0120
(+0.38%)
Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
2.8867
-0.4452
(-13.36%)
25.03.2014
față de 25.03.2013 (3.3319)
Maximul anului
3.1836
+0.1261
(+4.12%)
31.12.2014
față de 31.12.2013 (3.0575)
Evoluție 2014
min 2.8867 · max 3.1836
Media anuală
3.0315
Prima cotație
03.01.2014
3.0902
Ultima cotație
31.12.2014
3.1836
Variație totală
+0.0934
+3.02%
Cea mai mare creștere
18.12.2014
+0.0472
Cea mai mare scădere
23.01.2014
-0.0699
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (CAD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CAD în 2014
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2014
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mar2.9264
Apr2.9381
Mai2.9579
Cele mai mari medii lunare
Dec3.1378
Noi3.1326
Oct3.1057
Date importante în 2014
Prima cotație (an)03.01.20143.0902
Ultima cotație (an)31.12.20143.1836
Cea mai mare creștere (zi)18.12.2014+0.0472
Cea mai mare scădere (zi)23.01.2014-0.0699
Cea mai mare valoare31.12.20143.1836
Cea mai mică valoare25.03.20142.8867
Curs CAD pe luni în 2014
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 3,0326 | 2,9609 | 3,1069 | 21 |
| Februarie | 2,9751 | 2,9316 | 3,0034 | 20 |
| Martie | 2,9264 | 2,8867 | 2,9709 | 21 |
| Aprilie | 2,9381 | 2,9142 | 2,9603 | 21 |
| Mai | 2,9579 | 2,9128 | 2,9871 | 21 |
| Iunie | 2,9863 | 2,9501 | 3,0171 | 20 |
| Iulie | 3,0350 | 3,0008 | 3,0665 | 23 |
| August | 3,0404 | 3,0210 | 3,0857 | 20 |
| Septembrie | 3,1050 | 3,0739 | 3,1351 | 22 |
| Octombrie | 3,1057 | 3,0564 | 3,1381 | 23 |
| Noiembrie | 3,1326 | 3,0914 | 3,1807 | 20 |
| Decembrie | 3,1378 | 3,0778 | 3,1836 | 20 |
Valori zilnice CAD/RON în 2014
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2014 | 3,1836 RON |
| 30.12.2014 | 3,1716 RON |
| 29.12.2014 | 3,1550 RON |
| 24.12.2014 | 3,1583 RON |
| 23.12.2014 | 3,1500 RON |
| 22.12.2014 | 3,1430 RON |
| 19.12.2014 | 3,1459 RON |
| 18.12.2014 | 3,1288 RON |
| 17.12.2014 | 3,0816 RON |
| 16.12.2014 | 3,0778 RON |
| 15.12.2014 | 3,1154 RON |
| 12.12.2014 | 3,1042 RON |
| 11.12.2014 | 3,1175 RON |
| 10.12.2014 | 3,1299 RON |
| 09.12.2014 | 3,1294 RON |
| 08.12.2014 | 3,1676 RON |
| 05.12.2014 | 3,1438 RON |
| 04.12.2014 | 3,1640 RON |
| 03.12.2014 | 3,1544 RON |
| 02.12.2014 | 3,1351 RON |
| 28.11.2014 | 3,1193 RON |
| 27.11.2014 | 3,1406 RON |
| 26.11.2014 | 3,1441 RON |
| 25.11.2014 | 3,1540 RON |
| 24.11.2014 | 3,1807 RON |
| 21.11.2014 | 3,1619 RON |
| 20.11.2014 | 3,1257 RON |
| 19.11.2014 | 3,1236 RON |
| 18.11.2014 | 3,1396 RON |
| 17.11.2014 | 3,1299 RON |
| 14.11.2014 | 3,1274 RON |
| 13.11.2014 | 3,1415 RON |
| 12.11.2014 | 3,1423 RON |
| 11.11.2014 | 3,1311 RON |
| 10.11.2014 | 3,1361 RON |
| 07.11.2014 | 3,1290 RON |
| 06.11.2014 | 3,1016 RON |
| 05.11.2014 | 3,0914 RON |
| 04.11.2014 | 3,1012 RON |
| 03.11.2014 | 3,1319 RON |
| 31.10.2014 | 3,1336 RON |
| 30.10.2014 | 3,1339 RON |
| 29.10.2014 | 3,1114 RON |
| 28.10.2014 | 3,1044 RON |
| 27.10.2014 | 3,1076 RON |
| 24.10.2014 | 3,1159 RON |
| 23.10.2014 | 3,1082 RON |
| 22.10.2014 | 3,0961 RON |
| 21.10.2014 | 3,0717 RON |
| 20.10.2014 | 3,0719 RON |
| 17.10.2014 | 3,0716 RON |
| 16.10.2014 | 3,0564 RON |
| 15.10.2014 | 3,0706 RON |
| 14.10.2014 | 3,0990 RON |
| 13.10.2014 | 3,0998 RON |
| 10.10.2014 | 3,1037 RON |
| 09.10.2014 | 3,1075 RON |
| 08.10.2014 | 3,1188 RON |
| 07.10.2014 | 3,1269 RON |
| 06.10.2014 | 3,1335 RON |
| 03.10.2014 | 3,1270 RON |
| 02.10.2014 | 3,1381 RON |
| 01.10.2014 | 3,1243 RON |
| 30.09.2014 | 3,1351 RON |
| 29.09.2014 | 3,1238 RON |
| 26.09.2014 | 3,1097 RON |
| 25.09.2014 | 3,1114 RON |
| 24.09.2014 | 3,0912 RON |
| 23.09.2014 | 3,1057 RON |
| 22.09.2014 | 3,1193 RON |
| 19.09.2014 | 3,1187 RON |
| 18.09.2014 | 3,1149 RON |
| 17.09.2014 | 3,1111 RON |
| 16.09.2014 | 3,0863 RON |
| 15.09.2014 | 3,0856 RON |
| 12.09.2014 | 3,0925 RON |
| 11.09.2014 | 3,1145 RON |
| 10.09.2014 | 3,1138 RON |
| 09.09.2014 | 3,1204 RON |
| 08.09.2014 | 3,1238 RON |
| 05.09.2014 | 3,1219 RON |
| 04.09.2014 | 3,0762 RON |
| 03.09.2014 | 3,0739 RON |
| 02.09.2014 | 3,0780 RON |
| 01.09.2014 | 3,0814 RON |
| 29.08.2014 | 3,0857 RON |
| 28.08.2014 | 3,0711 RON |
| 27.08.2014 | 3,0589 RON |
| 26.08.2014 | 3,0346 RON |
| 25.08.2014 | 3,0393 RON |
| 22.08.2014 | 3,0324 RON |
| 21.08.2014 | 3,0306 RON |
| 20.08.2014 | 3,0386 RON |
| 19.08.2014 | 3,0464 RON |
| 18.08.2014 | 3,0432 RON |
| 14.08.2014 | 3,0431 RON |
| 13.08.2014 | 3,0391 RON |
| 12.08.2014 | 3,0424 RON |
| 11.08.2014 | 3,0241 RON |
| 08.08.2014 | 3,0386 RON |
| 07.08.2014 | 3,0368 RON |
| 06.08.2014 | 3,0330 RON |
| 05.08.2014 | 3,0234 RON |
| 04.08.2014 | 3,0210 RON |
| 01.08.2014 | 3,0253 RON |
| 31.07.2014 | 3,0244 RON |
| 30.07.2014 | 3,0228 RON |
| 29.07.2014 | 3,0267 RON |
| 28.07.2014 | 3,0201 RON |
| 25.07.2014 | 3,0389 RON |
| 24.07.2014 | 3,0554 RON |
| 23.07.2014 | 3,0665 RON |
| 22.07.2014 | 3,0645 RON |
| 21.07.2014 | 3,0612 RON |
| 18.07.2014 | 3,0550 RON |
| 17.07.2014 | 3,0561 RON |
| 16.07.2014 | 3,0445 RON |
| 15.07.2014 | 3,0265 RON |
| 14.07.2014 | 3,0211 RON |
| 11.07.2014 | 3,0519 RON |
| 10.07.2014 | 3,0226 RON |
| 09.07.2014 | 3,0231 RON |
| 08.07.2014 | 3,0213 RON |
| 07.07.2014 | 3,0307 RON |
| 04.07.2014 | 3,0353 RON |
| 03.07.2014 | 3,0166 RON |
| 02.07.2014 | 3,0191 RON |
| 01.07.2014 | 3,0008 RON |
| 30.06.2014 | 3,0075 RON |
| 27.06.2014 | 3,0156 RON |
| 26.06.2014 | 3,0075 RON |
| 25.06.2014 | 3,0064 RON |
| 24.06.2014 | 3,0074 RON |
| 23.06.2014 | 3,0171 RON |
| 20.06.2014 | 2,9857 RON |
| 19.06.2014 | 2,9822 RON |
| 18.06.2014 | 2,9900 RON |
| 17.06.2014 | 2,9918 RON |
| 16.06.2014 | 2,9918 RON |
| 13.06.2014 | 2,9835 RON |
| 12.06.2014 | 2,9925 RON |
| 11.06.2014 | 2,9807 RON |
| 10.06.2014 | 2,9689 RON |
| 06.06.2014 | 2,9501 RON |
| 05.06.2014 | 2,9524 RON |
| 04.06.2014 | 2,9601 RON |
| 03.06.2014 | 2,9616 RON |
| 02.06.2014 | 2,9733 RON |
| 30.05.2014 | 2,9833 RON |
| 29.05.2014 | 2,9699 RON |
| 28.05.2014 | 2,9755 RON |
| 27.05.2014 | 2,9697 RON |
| 26.05.2014 | 2,9752 RON |
| 23.05.2014 | 2,9735 RON |
| 22.05.2014 | 2,9582 RON |
| 21.05.2014 | 2,9693 RON |
| 20.05.2014 | 2,9734 RON |
| 19.05.2014 | 2,9756 RON |
| 16.05.2014 | 2,9700 RON |
| 15.05.2014 | 2,9871 RON |
| 14.05.2014 | 2,9721 RON |
| 13.05.2014 | 2,9519 RON |
| 12.05.2014 | 2,9566 RON |
| 09.05.2014 | 2,9629 RON |
| 08.05.2014 | 2,9207 RON |
| 07.05.2014 | 2,9264 RON |
| 06.05.2014 | 2,9128 RON |
| 05.05.2014 | 2,9179 RON |
| 02.05.2014 | 2,9146 RON |
| 30.04.2014 | 2,9374 RON |
| 29.04.2014 | 2,9170 RON |
| 28.04.2014 | 2,9142 RON |
| 25.04.2014 | 2,9164 RON |
| 24.04.2014 | 2,9272 RON |
| 23.04.2014 | 2,9262 RON |
| 22.04.2014 | 2,9366 RON |
| 18.04.2014 | 2,9325 RON |
| 17.04.2014 | 2,9292 RON |
| 16.04.2014 | 2,9391 RON |
| 15.04.2014 | 2,9422 RON |
| 14.04.2014 | 2,9450 RON |
| 11.04.2014 | 2,9413 RON |
| 10.04.2014 | 2,9546 RON |
| 09.04.2014 | 2,9583 RON |
| 08.04.2014 | 2,9603 RON |
| 07.04.2014 | 2,9591 RON |
| 04.04.2014 | 2,9505 RON |
| 03.04.2014 | 2,9491 RON |
| 02.04.2014 | 2,9383 RON |
| 01.04.2014 | 2,9251 RON |
| 31.03.2014 | 2,9217 RON |
| 28.03.2014 | 2,9423 RON |
| 27.03.2014 | 2,9330 RON |
| 26.03.2014 | 2,9035 RON |
| 25.03.2014 | 2,8867 RON |
| 24.03.2014 | 2,8964 RON |
| 21.03.2014 | 2,8905 RON |
| 20.03.2014 | 2,8971 RON |
| 19.03.2014 | 2,8915 RON |
| 18.03.2014 | 2,9338 RON |
| 17.03.2014 | 2,9377 RON |
| 14.03.2014 | 2,9299 RON |
| 13.03.2014 | 2,9180 RON |
| 12.03.2014 | 2,9264 RON |
| 11.03.2014 | 2,9225 RON |
| 10.03.2014 | 2,9186 RON |
| 07.03.2014 | 2,9439 RON |
| 06.03.2014 | 2,9709 RON |
| 05.03.2014 | 2,9699 RON |
| 04.03.2014 | 2,9639 RON |
| 03.03.2014 | 2,9560 RON |
| 28.02.2014 | 2,9316 RON |
| 27.02.2014 | 2,9643 RON |
| 26.02.2014 | 2,9660 RON |
| 25.02.2014 | 2,9675 RON |
| 24.02.2014 | 2,9470 RON |
| 21.02.2014 | 2,9533 RON |
| 20.02.2014 | 2,9841 RON |
| 19.02.2014 | 2,9920 RON |
| 18.02.2014 | 2,9838 RON |
| 17.02.2014 | 2,9879 RON |
| 14.02.2014 | 2,9879 RON |
| 13.02.2014 | 2,9913 RON |
| 12.02.2014 | 2,9886 RON |
| 11.02.2014 | 2,9584 RON |
| 10.02.2014 | 2,9739 RON |
| 07.02.2014 | 2,9861 RON |
| 06.02.2014 | 2,9843 RON |
| 05.02.2014 | 2,9828 RON |
| 04.02.2014 | 2,9670 RON |
| 03.02.2014 | 3,0034 RON |
| 31.01.2014 | 2,9697 RON |
| 30.01.2014 | 2,9649 RON |
| 29.01.2014 | 2,9609 RON |
| 28.01.2014 | 2,9879 RON |
| 27.01.2014 | 2,9977 RON |
| 24.01.2014 | 2,9895 RON |
| 23.01.2014 | 2,9801 RON |
| 22.01.2014 | 3,0500 RON |
| 21.01.2014 | 3,0442 RON |
| 20.01.2014 | 3,0559 RON |
| 17.01.2014 | 3,0450 RON |
| 16.01.2014 | 3,0402 RON |
| 15.01.2014 | 3,0285 RON |
| 14.01.2014 | 3,0348 RON |
| 13.01.2014 | 3,0408 RON |
| 10.01.2014 | 3,0788 RON |
| 09.01.2014 | 3,0699 RON |
| 08.01.2014 | 3,0631 RON |
| 07.01.2014 | 3,0856 RON |
| 06.01.2014 | 3,1069 RON |
| 03.01.2014 | 3,0902 RON |