BNR · ISTORIC
Curs BNR 2026
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2026, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru ZAR.
Cursul ZAR în 2026
0.2885
+0.0004
(+0.14%)
Ultima cotație: 28.10.2026
Minimul anului
0.2576
+0.0042
(+1.66%)
27.03.2026
față de 27.03.2025 (0.2534)
Maximul anului
0.2895
+0.0356
(+14.02%)
13.10.2026
față de 13.10.2025 (0.2539)
Evoluție 2026
min 0.2576 · max 0.2895
Media anuală
0.2742
Prima cotație
05.01.2026
0.2645
Ultima cotație
28.10.2026
0.2885
Variație totală
+0.0240
+9.07%
Cea mai mare creștere
06.05.2026
+0.0073
Cea mai mare scădere
24.07.2026
-0.0082
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2026 (ZAR)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului ZAR în 2026
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2026
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr0.2630
Mar0.2635
Ian0.2667
Cele mai mari medii lunare
Oct0.2876
Sep0.2819
Aug0.2800
Date importante în 2026
Prima cotație (an)05.01.20260.2645
Ultima cotație (an)28.10.20260.2885
Cea mai mare creștere (zi)06.05.2026+0.0073
Cea mai mare scădere (zi)24.07.2026-0.0082
Cea mai mare valoare13.10.20260.2895
Cea mai mică valoare27.03.20260.2576
Curs ZAR pe luni în 2026
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2667 | 0,2641 | 0,2703 | 18 |
| Februarie | 0,2691 | 0,2670 | 0,2716 | 20 |
| Martie | 0,2635 | 0,2576 | 0,2704 | 22 |
| Aprilie | 0,2630 | 0,2603 | 0,2651 | 20 |
| Mai | 0,2719 | 0,2663 | 0,2781 | 20 |
| Iunie | 0,2778 | 0,2736 | 0,2811 | 21 |
| Iulie | 0,2786 | 0,2714 | 0,2826 | 23 |
| August | 0,2800 | 0,2759 | 0,2828 | 21 |
| Septembrie | 0,2819 | 0,2798 | 0,2843 | 22 |
| Octombrie | 0,2876 | 0,2820 | 0,2895 | 20 |
Valori zilnice ZAR/RON în 2026
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.10.2026 | 0,2885 RON |
| 27.10.2026 | 0,2881 RON |
| 26.10.2026 | 0,2869 RON |
| 23.10.2026 | 0,2883 RON |
| 22.10.2026 | 0,2890 RON |
| 21.10.2026 | 0,2893 RON |
| 20.10.2026 | 0,2889 RON |
| 19.10.2026 | 0,2887 RON |
| 16.10.2026 | 0,2886 RON |
| 15.10.2026 | 0,2884 RON |
| 14.10.2026 | 0,2893 RON |
| 13.10.2026 | 0,2895 RON |
| 12.10.2026 | 0,2884 RON |
| 09.10.2026 | 0,2879 RON |
| 08.10.2026 | 0,2866 RON |
| 07.10.2026 | 0,2870 RON |
| 06.10.2026 | 0,2873 RON |
| 05.10.2026 | 0,2851 RON |
| 02.10.2026 | 0,2847 RON |
| 01.10.2026 | 0,2820 RON |
| 30.09.2026 | 0,2835 RON |
| 29.09.2026 | 0,2835 RON |
| 28.09.2026 | 0,2822 RON |
| 25.09.2026 | 0,2834 RON |
| 24.09.2026 | 0,2825 RON |
| 23.09.2026 | 0,2843 RON |
| 22.09.2026 | 0,2827 RON |
| 21.09.2026 | 0,2820 RON |
| 18.09.2026 | 0,2820 RON |
| 17.09.2026 | 0,2815 RON |
| 16.09.2026 | 0,2802 RON |
| 15.09.2026 | 0,2798 RON |
| 14.09.2026 | 0,2803 RON |
| 11.09.2026 | 0,2807 RON |
| 10.09.2026 | 0,2809 RON |
| 09.09.2026 | 0,2818 RON |
| 08.09.2026 | 0,2818 RON |
| 07.09.2026 | 0,2829 RON |
| 04.09.2026 | 0,2828 RON |
| 03.09.2026 | 0,2820 RON |
| 02.09.2026 | 0,2810 RON |
| 01.09.2026 | 0,2805 RON |
| 31.08.2026 | 0,2809 RON |
| 28.08.2026 | 0,2826 RON |
| 27.08.2026 | 0,2820 RON |
| 26.08.2026 | 0,2828 RON |
| 25.08.2026 | 0,2819 RON |
| 24.08.2026 | 0,2812 RON |
| 21.08.2026 | 0,2803 RON |
| 20.08.2026 | 0,2784 RON |
| 19.08.2026 | 0,2783 RON |
| 18.08.2026 | 0,2791 RON |
| 17.08.2026 | 0,2796 RON |
| 14.08.2026 | 0,2807 RON |
| 13.08.2026 | 0,2816 RON |
| 12.08.2026 | 0,2813 RON |
| 11.08.2026 | 0,2797 RON |
| 10.08.2026 | 0,2804 RON |
| 07.08.2026 | 0,2804 RON |
| 06.08.2026 | 0,2789 RON |
| 05.08.2026 | 0,2773 RON |
| 04.08.2026 | 0,2763 RON |
| 03.08.2026 | 0,2759 RON |
| 31.07.2026 | 0,2757 RON |
| 30.07.2026 | 0,2758 RON |
| 29.07.2026 | 0,2746 RON |
| 28.07.2026 | 0,2743 RON |
| 27.07.2026 | 0,2748 RON |
| 24.07.2026 | 0,2714 RON |
| 23.07.2026 | 0,2796 RON |
| 22.07.2026 | 0,2789 RON |
| 21.07.2026 | 0,2791 RON |
| 20.07.2026 | 0,2785 RON |
| 17.07.2026 | 0,2780 RON |
| 16.07.2026 | 0,2794 RON |
| 15.07.2026 | 0,2803 RON |
| 14.07.2026 | 0,2791 RON |
| 13.07.2026 | 0,2801 RON |
| 10.07.2026 | 0,2810 RON |
| 09.07.2026 | 0,2797 RON |
| 08.07.2026 | 0,2796 RON |
| 07.07.2026 | 0,2821 RON |
| 06.07.2026 | 0,2826 RON |
| 03.07.2026 | 0,2820 RON |
| 02.07.2026 | 0,2800 RON |
| 01.07.2026 | 0,2803 RON |
| 30.06.2026 | 0,2811 RON |
| 29.06.2026 | 0,2796 RON |
| 26.06.2026 | 0,2795 RON |
| 25.06.2026 | 0,2785 RON |
| 24.06.2026 | 0,2781 RON |
| 23.06.2026 | 0,2792 RON |
| 22.06.2026 | 0,2781 RON |
| 19.06.2026 | 0,2774 RON |
| 18.06.2026 | 0,2778 RON |
| 17.06.2026 | 0,2781 RON |
| 16.06.2026 | 0,2789 RON |
| 15.06.2026 | 0,2790 RON |
| 12.06.2026 | 0,2779 RON |
| 11.06.2026 | 0,2751 RON |
| 10.06.2026 | 0,2736 RON |
| 09.06.2026 | 0,2754 RON |
| 08.06.2026 | 0,2752 RON |
| 05.06.2026 | 0,2769 RON |
| 04.06.2026 | 0,2784 RON |
| 03.06.2026 | 0,2780 RON |
| 02.06.2026 | 0,2785 RON |
| 29.05.2026 | 0,2781 RON |
| 28.05.2026 | 0,2757 RON |
| 27.05.2026 | 0,2755 RON |
| 26.05.2026 | 0,2750 RON |
| 25.05.2026 | 0,2760 RON |
| 22.05.2026 | 0,2745 RON |
| 21.05.2026 | 0,2735 RON |
| 20.05.2026 | 0,2714 RON |
| 19.05.2026 | 0,2701 RON |
| 18.05.2026 | 0,2690 RON |
| 15.05.2026 | 0,2687 RON |
| 14.05.2026 | 0,2708 RON |
| 13.05.2026 | 0,2701 RON |
| 12.05.2026 | 0,2686 RON |
| 11.05.2026 | 0,2700 RON |
| 08.05.2026 | 0,2708 RON |
| 07.05.2026 | 0,2742 RON |
| 06.05.2026 | 0,2736 RON |
| 05.05.2026 | 0,2663 RON |
| 04.05.2026 | 0,2669 RON |
| 30.04.2026 | 0,2621 RON |
| 29.04.2026 | 0,2626 RON |
| 28.04.2026 | 0,2623 RON |
| 27.04.2026 | 0,2630 RON |
| 24.04.2026 | 0,2619 RON |
| 23.04.2026 | 0,2628 RON |
| 22.04.2026 | 0,2636 RON |
| 21.04.2026 | 0,2650 RON |
| 20.04.2026 | 0,2646 RON |
| 17.04.2026 | 0,2641 RON |
| 16.04.2026 | 0,2635 RON |
| 15.04.2026 | 0,2642 RON |
| 14.04.2026 | 0,2639 RON |
| 09.04.2026 | 0,2650 RON |
| 08.04.2026 | 0,2651 RON |
| 07.04.2026 | 0,2619 RON |
| 06.04.2026 | 0,2621 RON |
| 03.04.2026 | 0,2603 RON |
| 02.04.2026 | 0,2607 RON |
| 01.04.2026 | 0,2618 RON |
| 31.03.2026 | 0,2595 RON |
| 30.03.2026 | 0,2585 RON |
| 27.03.2026 | 0,2576 RON |
| 26.03.2026 | 0,2590 RON |
| 25.03.2026 | 0,2600 RON |
| 24.03.2026 | 0,2590 RON |
| 23.03.2026 | 0,2581 RON |
| 20.03.2026 | 0,2602 RON |
| 19.03.2026 | 0,2625 RON |
| 18.03.2026 | 0,2651 RON |
| 17.03.2026 | 0,2643 RON |
| 16.03.2026 | 0,2641 RON |
| 13.03.2026 | 0,2648 RON |
| 12.03.2026 | 0,2667 RON |
| 11.03.2026 | 0,2687 RON |
| 10.03.2026 | 0,2687 RON |
| 09.03.2026 | 0,2628 RON |
| 06.03.2026 | 0,2644 RON |
| 05.03.2026 | 0,2663 RON |
| 04.03.2026 | 0,2677 RON |
| 03.03.2026 | 0,2688 RON |
| 02.03.2026 | 0,2704 RON |
| 27.02.2026 | 0,2712 RON |
| 26.02.2026 | 0,2716 RON |
| 25.02.2026 | 0,2716 RON |
| 24.02.2026 | 0,2707 RON |
| 23.02.2026 | 0,2702 RON |
| 20.02.2026 | 0,2689 RON |
| 19.02.2026 | 0,2673 RON |
| 18.02.2026 | 0,2694 RON |
| 17.02.2026 | 0,2682 RON |
| 16.02.2026 | 0,2695 RON |
| 13.02.2026 | 0,2675 RON |
| 12.02.2026 | 0,2698 RON |
| 11.02.2026 | 0,2695 RON |
| 10.02.2026 | 0,2685 RON |
| 09.02.2026 | 0,2674 RON |
| 06.02.2026 | 0,2670 RON |
| 05.02.2026 | 0,2675 RON |
| 04.02.2026 | 0,2698 RON |
| 03.02.2026 | 0,2698 RON |
| 02.02.2026 | 0,2672 RON |
| 30.01.2026 | 0,2677 RON |
| 29.01.2026 | 0,2703 RON |
| 28.01.2026 | 0,2677 RON |
| 27.01.2026 | 0,2675 RON |
| 26.01.2026 | 0,2684 RON |
| 23.01.2026 | 0,2686 RON |
| 22.01.2026 | 0,2692 RON |
| 21.01.2026 | 0,2664 RON |
| 20.01.2026 | 0,2643 RON |
| 19.01.2026 | 0,2665 RON |
| 16.01.2026 | 0,2673 RON |
| 15.01.2026 | 0,2675 RON |
| 14.01.2026 | 0,2662 RON |
| 13.01.2026 | 0,2655 RON |
| 12.01.2026 | 0,2653 RON |
| 09.01.2026 | 0,2641 RON |
| 08.01.2026 | 0,2644 RON |
| 05.01.2026 | 0,2645 RON |