BNR · ISTORIC
Curs BNR 2021
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2021, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru TRY.
Cursul TRY în 2021
0.3277
-0.0053
(-1.59%)
Ultima cotație: 31.12.2021
Minimul anului
0.2512
-0.2658
(-51.41%)
20.12.2021
față de 18.12.2020 (0.5170)
Maximul anului
0.5815
-0.1461
(-20.08%)
18.02.2021
față de 18.02.2020 (0.7276)
Evoluție 2021
min 0.2512 · max 0.5815
Media anuală
0.4810
Prima cotație
04.01.2021
0.5382
Ultima cotație
31.12.2021
0.3277
Variație totală
-0.2105
-39.11%
Cea mai mare creștere
21.12.2021
+0.0915
Cea mai mare scădere
22.03.2021
-0.0546
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2021 (TRY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului TRY în 2021
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2021
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Dec0.3257
Noi0.4128
Oct0.4633
Cele mai mari medii lunare
Feb0.5691
Ian0.5420
Mar0.5351
Date importante în 2021
Prima cotație (an)04.01.20210.5382
Ultima cotație (an)31.12.20210.3277
Cea mai mare creștere (zi)21.12.2021+0.0915
Cea mai mare scădere (zi)22.03.2021-0.0546
Cea mai mare valoare18.02.20210.5815
Cea mai mică valoare20.12.20210.2512
Curs TRY pe luni în 2021
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,5420 | 0,5350 | 0,5496 | 20 |
| Februarie | 0,5691 | 0,5447 | 0,5815 | 20 |
| Martie | 0,5351 | 0,5015 | 0,5679 | 23 |
| Aprilie | 0,5052 | 0,4893 | 0,5183 | 21 |
| Mai | 0,4833 | 0,4710 | 0,4931 | 20 |
| Iunie | 0,4749 | 0,4672 | 0,4877 | 20 |
| Iulie | 0,4841 | 0,4774 | 0,4918 | 22 |
| August | 0,4930 | 0,4822 | 0,5015 | 22 |
| Septembrie | 0,4913 | 0,4776 | 0,5029 | 22 |
| Octombrie | 0,4633 | 0,4356 | 0,4820 | 21 |
| Noiembrie | 0,4128 | 0,3462 | 0,4478 | 21 |
| Decembrie | 0,3257 | 0,2512 | 0,3870 | 22 |
Valori zilnice TRY/RON în 2021
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2021 | 0,3277 RON |
| 30.12.2021 | 0,3330 RON |
| 29.12.2021 | 0,3519 RON |
| 28.12.2021 | 0,3673 RON |
| 27.12.2021 | 0,3835 RON |
| 24.12.2021 | 0,3653 RON |
| 23.12.2021 | 0,3870 RON |
| 22.12.2021 | 0,3516 RON |
| 21.12.2021 | 0,3427 RON |
| 20.12.2021 | 0,2512 RON |
| 17.12.2021 | 0,2633 RON |
| 16.12.2021 | 0,2878 RON |
| 15.12.2021 | 0,2990 RON |
| 14.12.2021 | 0,3053 RON |
| 13.12.2021 | 0,3082 RON |
| 10.12.2021 | 0,3188 RON |
| 09.12.2021 | 0,3178 RON |
| 08.12.2021 | 0,3206 RON |
| 07.12.2021 | 0,3202 RON |
| 06.12.2021 | 0,3178 RON |
| 03.12.2021 | 0,3195 RON |
| 02.12.2021 | 0,3254 RON |
| 29.11.2021 | 0,3462 RON |
| 26.11.2021 | 0,3624 RON |
| 25.11.2021 | 0,3675 RON |
| 24.11.2021 | 0,3529 RON |
| 23.11.2021 | 0,3573 RON |
| 22.11.2021 | 0,3919 RON |
| 19.11.2021 | 0,3933 RON |
| 18.11.2021 | 0,4143 RON |
| 17.11.2021 | 0,4180 RON |
| 16.11.2021 | 0,4269 RON |
| 15.11.2021 | 0,4322 RON |
| 12.11.2021 | 0,4355 RON |
| 11.11.2021 | 0,4340 RON |
| 10.11.2021 | 0,4362 RON |
| 09.11.2021 | 0,4398 RON |
| 08.11.2021 | 0,4402 RON |
| 05.11.2021 | 0,4420 RON |
| 04.11.2021 | 0,4415 RON |
| 03.11.2021 | 0,4418 RON |
| 02.11.2021 | 0,4476 RON |
| 01.11.2021 | 0,4478 RON |
| 29.10.2021 | 0,4417 RON |
| 28.10.2021 | 0,4436 RON |
| 27.10.2021 | 0,4482 RON |
| 26.10.2021 | 0,4499 RON |
| 25.10.2021 | 0,4356 RON |
| 22.10.2021 | 0,4428 RON |
| 21.10.2021 | 0,4572 RON |
| 20.10.2021 | 0,4564 RON |
| 19.10.2021 | 0,4562 RON |
| 18.10.2021 | 0,4600 RON |
| 15.10.2021 | 0,4618 RON |
| 14.10.2021 | 0,4648 RON |
| 13.10.2021 | 0,4737 RON |
| 12.10.2021 | 0,4761 RON |
| 11.10.2021 | 0,4772 RON |
| 08.10.2021 | 0,4795 RON |
| 07.10.2021 | 0,4808 RON |
| 06.10.2021 | 0,4805 RON |
| 05.10.2021 | 0,4814 RON |
| 04.10.2021 | 0,4800 RON |
| 01.10.2021 | 0,4820 RON |
| 30.09.2021 | 0,4785 RON |
| 29.09.2021 | 0,4790 RON |
| 28.09.2021 | 0,4776 RON |
| 27.09.2021 | 0,4786 RON |
| 24.09.2021 | 0,4777 RON |
| 23.09.2021 | 0,4882 RON |
| 22.09.2021 | 0,4873 RON |
| 21.09.2021 | 0,4882 RON |
| 20.09.2021 | 0,4876 RON |
| 17.09.2021 | 0,4886 RON |
| 16.09.2021 | 0,4964 RON |
| 15.09.2021 | 0,4961 RON |
| 14.09.2021 | 0,4952 RON |
| 13.09.2021 | 0,4957 RON |
| 10.09.2021 | 0,4953 RON |
| 09.09.2021 | 0,4931 RON |
| 08.09.2021 | 0,4949 RON |
| 07.09.2021 | 0,5011 RON |
| 06.09.2021 | 0,5027 RON |
| 03.09.2021 | 0,5009 RON |
| 02.09.2021 | 0,5029 RON |
| 01.09.2021 | 0,5028 RON |
| 31.08.2021 | 0,5015 RON |
| 30.08.2021 | 0,5003 RON |
| 27.08.2021 | 0,5001 RON |
| 26.08.2021 | 0,4996 RON |
| 25.08.2021 | 0,4992 RON |
| 24.08.2021 | 0,4976 RON |
| 23.08.2021 | 0,4967 RON |
| 20.08.2021 | 0,4946 RON |
| 19.08.2021 | 0,4937 RON |
| 18.08.2021 | 0,4957 RON |
| 17.08.2021 | 0,4965 RON |
| 16.08.2021 | 0,4917 RON |
| 13.08.2021 | 0,4894 RON |
| 12.08.2021 | 0,4865 RON |
| 11.08.2021 | 0,4854 RON |
| 10.08.2021 | 0,4846 RON |
| 09.08.2021 | 0,4822 RON |
| 06.08.2021 | 0,4842 RON |
| 05.08.2021 | 0,4856 RON |
| 04.08.2021 | 0,4910 RON |
| 03.08.2021 | 0,4969 RON |
| 02.08.2021 | 0,4934 RON |
| 30.07.2021 | 0,4918 RON |
| 29.07.2021 | 0,4859 RON |
| 28.07.2021 | 0,4861 RON |
| 27.07.2021 | 0,4865 RON |
| 26.07.2021 | 0,4863 RON |
| 23.07.2021 | 0,4884 RON |
| 22.07.2021 | 0,4876 RON |
| 21.07.2021 | 0,4870 RON |
| 20.07.2021 | 0,4875 RON |
| 19.07.2021 | 0,4873 RON |
| 16.07.2021 | 0,4888 RON |
| 15.07.2021 | 0,4861 RON |
| 14.07.2021 | 0,4840 RON |
| 13.07.2021 | 0,4823 RON |
| 12.07.2021 | 0,4821 RON |
| 09.07.2021 | 0,4788 RON |
| 08.07.2021 | 0,4791 RON |
| 07.07.2021 | 0,4796 RON |
| 06.07.2021 | 0,4796 RON |
| 05.07.2021 | 0,4774 RON |
| 02.07.2021 | 0,4792 RON |
| 01.07.2021 | 0,4795 RON |
| 30.06.2021 | 0,4762 RON |
| 29.06.2021 | 0,4745 RON |
| 28.06.2021 | 0,4720 RON |
| 25.06.2021 | 0,4744 RON |
| 24.06.2021 | 0,4769 RON |
| 23.06.2021 | 0,4786 RON |
| 22.06.2021 | 0,4751 RON |
| 18.06.2021 | 0,4771 RON |
| 17.06.2021 | 0,4786 RON |
| 16.06.2021 | 0,4745 RON |
| 15.06.2021 | 0,4751 RON |
| 14.06.2021 | 0,4877 RON |
| 11.06.2021 | 0,4842 RON |
| 10.06.2021 | 0,4745 RON |
| 09.06.2021 | 0,4712 RON |
| 08.06.2021 | 0,4712 RON |
| 07.06.2021 | 0,4703 RON |
| 04.06.2021 | 0,4689 RON |
| 03.06.2021 | 0,4672 RON |
| 02.06.2021 | 0,4691 RON |
| 31.05.2021 | 0,4749 RON |
| 28.05.2021 | 0,4710 RON |
| 27.05.2021 | 0,4766 RON |
| 26.05.2021 | 0,4764 RON |
| 25.05.2021 | 0,4789 RON |
| 24.05.2021 | 0,4806 RON |
| 21.05.2021 | 0,4814 RON |
| 20.05.2021 | 0,4825 RON |
| 19.05.2021 | 0,4796 RON |
| 18.05.2021 | 0,4838 RON |
| 17.05.2021 | 0,4862 RON |
| 14.05.2021 | 0,4811 RON |
| 13.05.2021 | 0,4802 RON |
| 12.05.2021 | 0,4888 RON |
| 11.05.2021 | 0,4868 RON |
| 10.05.2021 | 0,4905 RON |
| 07.05.2021 | 0,4931 RON |
| 06.05.2021 | 0,4909 RON |
| 05.05.2021 | 0,4904 RON |
| 04.05.2021 | 0,4931 RON |
| 29.04.2021 | 0,4988 RON |
| 28.04.2021 | 0,4984 RON |
| 27.04.2021 | 0,4963 RON |
| 26.04.2021 | 0,4893 RON |
| 23.04.2021 | 0,4898 RON |
| 22.04.2021 | 0,4937 RON |
| 21.04.2021 | 0,5020 RON |
| 20.04.2021 | 0,5040 RON |
| 19.04.2021 | 0,5086 RON |
| 16.04.2021 | 0,5099 RON |
| 15.04.2021 | 0,5123 RON |
| 14.04.2021 | 0,5126 RON |
| 13.04.2021 | 0,5084 RON |
| 12.04.2021 | 0,5055 RON |
| 09.04.2021 | 0,5100 RON |
| 08.04.2021 | 0,5078 RON |
| 07.04.2021 | 0,5073 RON |
| 06.04.2021 | 0,5113 RON |
| 05.04.2021 | 0,5145 RON |
| 02.04.2021 | 0,5183 RON |
| 01.04.2021 | 0,5094 RON |
| 31.03.2021 | 0,5032 RON |
| 30.03.2021 | 0,5015 RON |
| 29.03.2021 | 0,5087 RON |
| 26.03.2021 | 0,5125 RON |
| 25.03.2021 | 0,5222 RON |
| 24.03.2021 | 0,5188 RON |
| 23.03.2021 | 0,5167 RON |
| 22.03.2021 | 0,5133 RON |
| 19.03.2021 | 0,5679 RON |
| 18.03.2021 | 0,5491 RON |
| 17.03.2021 | 0,5480 RON |
| 16.03.2021 | 0,5470 RON |
| 15.03.2021 | 0,5459 RON |
| 12.03.2021 | 0,5400 RON |
| 11.03.2021 | 0,5488 RON |
| 10.03.2021 | 0,5416 RON |
| 09.03.2021 | 0,5377 RON |
| 08.03.2021 | 0,5394 RON |
| 05.03.2021 | 0,5454 RON |
| 04.03.2021 | 0,5428 RON |
| 03.03.2021 | 0,5472 RON |
| 02.03.2021 | 0,5530 RON |
| 01.03.2021 | 0,5575 RON |
| 26.02.2021 | 0,5447 RON |
| 25.02.2021 | 0,5546 RON |
| 24.02.2021 | 0,5596 RON |
| 23.02.2021 | 0,5686 RON |
| 22.02.2021 | 0,5747 RON |
| 19.02.2021 | 0,5770 RON |
| 18.02.2021 | 0,5815 RON |
| 17.02.2021 | 0,5768 RON |
| 16.02.2021 | 0,5785 RON |
| 15.02.2021 | 0,5760 RON |
| 12.02.2021 | 0,5728 RON |
| 11.02.2021 | 0,5690 RON |
| 10.02.2021 | 0,5704 RON |
| 09.02.2021 | 0,5668 RON |
| 08.02.2021 | 0,5722 RON |
| 05.02.2021 | 0,5741 RON |
| 04.02.2021 | 0,5701 RON |
| 03.02.2021 | 0,5679 RON |
| 02.02.2021 | 0,5672 RON |
| 01.02.2021 | 0,5593 RON |
| 29.01.2021 | 0,5496 RON |
| 28.01.2021 | 0,5478 RON |
| 27.01.2021 | 0,5457 RON |
| 26.01.2021 | 0,5457 RON |
| 25.01.2021 | 0,5428 RON |
| 22.01.2021 | 0,5407 RON |
| 21.01.2021 | 0,5425 RON |
| 20.01.2021 | 0,5410 RON |
| 19.01.2021 | 0,5401 RON |
| 18.01.2021 | 0,5397 RON |
| 15.01.2021 | 0,5437 RON |
| 14.01.2021 | 0,5438 RON |
| 13.01.2021 | 0,5375 RON |
| 12.01.2021 | 0,5350 RON |
| 11.01.2021 | 0,5398 RON |
| 08.01.2021 | 0,5415 RON |
| 07.01.2021 | 0,5481 RON |
| 06.01.2021 | 0,5391 RON |
| 05.01.2021 | 0,5379 RON |
| 04.01.2021 | 0,5382 RON |