BNR · ISTORIC
Curs BNR 2021
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2021, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru DKK.
Cursul DKK în 2021
0.6653
-0.0002
(-0.03%)
Ultima cotație: 31.12.2021
Minimul anului
0.6546
+0.0151
(+2.36%)
04.01.2021
față de 03.01.2020 (0.6395)
Maximul anului
0.6656
+0.0127
(+1.95%)
22.09.2021
față de 22.09.2020 (0.6529)
Evoluție 2021
min 0.6546 · max 0.6656
Media anuală
0.6617
Prima cotație
04.01.2021
0.6546
Ultima cotație
31.12.2021
0.6653
Variație totală
+0.0107
+1.63%
Cea mai mare creștere
30.03.2021
+0.0025
Cea mai mare scădere
01.04.2021
-0.0018
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2021 (DKK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului DKK în 2021
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2021
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.6551
Feb0.6554
Mar0.6573
Cele mai mari medii lunare
Dec0.6655
Noi0.6654
Sep0.6652
Date importante în 2021
Prima cotație (an)04.01.20210.6546
Ultima cotație (an)31.12.20210.6653
Cea mai mare creștere (zi)30.03.2021+0.0025
Cea mai mare scădere (zi)01.04.2021-0.0018
Cea mai mare valoare22.09.20210.6656
Cea mai mică valoare04.01.20210.6546
Curs DKK pe luni în 2021
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,6551 | 0,6546 | 0,6555 | 20 |
| Februarie | 0,6554 | 0,6550 | 0,6555 | 20 |
| Martie | 0,6573 | 0,6555 | 0,6622 | 23 |
| Aprilie | 0,6618 | 0,6602 | 0,6626 | 21 |
| Mai | 0,6623 | 0,6611 | 0,6626 | 20 |
| Iunie | 0,6621 | 0,6615 | 0,6625 | 20 |
| Iulie | 0,6622 | 0,6615 | 0,6627 | 22 |
| August | 0,6620 | 0,6605 | 0,6637 | 22 |
| Septembrie | 0,6652 | 0,6636 | 0,6656 | 22 |
| Octombrie | 0,6651 | 0,6647 | 0,6653 | 21 |
| Noiembrie | 0,6654 | 0,6652 | 0,6655 | 21 |
| Decembrie | 0,6655 | 0,6653 | 0,6656 | 22 |
Valori zilnice DKK/RON în 2021
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2021 | 0,6653 RON |
| 30.12.2021 | 0,6655 RON |
| 29.12.2021 | 0,6655 RON |
| 28.12.2021 | 0,6655 RON |
| 27.12.2021 | 0,6656 RON |
| 24.12.2021 | 0,6656 RON |
| 23.12.2021 | 0,6655 RON |
| 22.12.2021 | 0,6655 RON |
| 21.12.2021 | 0,6656 RON |
| 20.12.2021 | 0,6655 RON |
| 17.12.2021 | 0,6655 RON |
| 16.12.2021 | 0,6656 RON |
| 15.12.2021 | 0,6655 RON |
| 14.12.2021 | 0,6656 RON |
| 13.12.2021 | 0,6655 RON |
| 10.12.2021 | 0,6655 RON |
| 09.12.2021 | 0,6656 RON |
| 08.12.2021 | 0,6655 RON |
| 07.12.2021 | 0,6655 RON |
| 06.12.2021 | 0,6654 RON |
| 03.12.2021 | 0,6655 RON |
| 02.12.2021 | 0,6655 RON |
| 29.11.2021 | 0,6655 RON |
| 26.11.2021 | 0,6655 RON |
| 25.11.2021 | 0,6655 RON |
| 24.11.2021 | 0,6655 RON |
| 23.11.2021 | 0,6655 RON |
| 22.11.2021 | 0,6655 RON |
| 19.11.2021 | 0,6655 RON |
| 18.11.2021 | 0,6655 RON |
| 17.11.2021 | 0,6655 RON |
| 16.11.2021 | 0,6654 RON |
| 15.11.2021 | 0,6654 RON |
| 12.11.2021 | 0,6653 RON |
| 11.11.2021 | 0,6654 RON |
| 10.11.2021 | 0,6654 RON |
| 09.11.2021 | 0,6653 RON |
| 08.11.2021 | 0,6654 RON |
| 05.11.2021 | 0,6653 RON |
| 04.11.2021 | 0,6654 RON |
| 03.11.2021 | 0,6653 RON |
| 02.11.2021 | 0,6652 RON |
| 01.11.2021 | 0,6652 RON |
| 29.10.2021 | 0,6653 RON |
| 28.10.2021 | 0,6653 RON |
| 27.10.2021 | 0,6652 RON |
| 26.10.2021 | 0,6651 RON |
| 25.10.2021 | 0,6649 RON |
| 22.10.2021 | 0,6648 RON |
| 21.10.2021 | 0,6649 RON |
| 20.10.2021 | 0,6651 RON |
| 19.10.2021 | 0,6651 RON |
| 18.10.2021 | 0,6650 RON |
| 15.10.2021 | 0,6651 RON |
| 14.10.2021 | 0,6651 RON |
| 13.10.2021 | 0,6651 RON |
| 12.10.2021 | 0,6651 RON |
| 11.10.2021 | 0,6650 RON |
| 08.10.2021 | 0,6647 RON |
| 07.10.2021 | 0,6650 RON |
| 06.10.2021 | 0,6651 RON |
| 05.10.2021 | 0,6653 RON |
| 04.10.2021 | 0,6652 RON |
| 01.10.2021 | 0,6653 RON |
| 30.09.2021 | 0,6653 RON |
| 29.09.2021 | 0,6654 RON |
| 28.09.2021 | 0,6654 RON |
| 27.09.2021 | 0,6655 RON |
| 24.09.2021 | 0,6655 RON |
| 23.09.2021 | 0,6655 RON |
| 22.09.2021 | 0,6656 RON |
| 21.09.2021 | 0,6655 RON |
| 20.09.2021 | 0,6654 RON |
| 17.09.2021 | 0,6653 RON |
| 16.09.2021 | 0,6654 RON |
| 15.09.2021 | 0,6654 RON |
| 14.09.2021 | 0,6653 RON |
| 13.09.2021 | 0,6649 RON |
| 10.09.2021 | 0,6648 RON |
| 09.09.2021 | 0,6654 RON |
| 08.09.2021 | 0,6654 RON |
| 07.09.2021 | 0,6655 RON |
| 06.09.2021 | 0,6653 RON |
| 03.09.2021 | 0,6645 RON |
| 02.09.2021 | 0,6642 RON |
| 01.09.2021 | 0,6636 RON |
| 31.08.2021 | 0,6636 RON |
| 30.08.2021 | 0,6637 RON |
| 27.08.2021 | 0,6635 RON |
| 26.08.2021 | 0,6630 RON |
| 25.08.2021 | 0,6627 RON |
| 24.08.2021 | 0,6627 RON |
| 23.08.2021 | 0,6634 RON |
| 20.08.2021 | 0,6634 RON |
| 19.08.2021 | 0,6626 RON |
| 18.08.2021 | 0,6624 RON |
| 17.08.2021 | 0,6620 RON |
| 16.08.2021 | 0,6605 RON |
| 13.08.2021 | 0,6605 RON |
| 12.08.2021 | 0,6609 RON |
| 11.08.2021 | 0,6610 RON |
| 10.08.2021 | 0,6610 RON |
| 09.08.2021 | 0,6606 RON |
| 06.08.2021 | 0,6608 RON |
| 05.08.2021 | 0,6613 RON |
| 04.08.2021 | 0,6613 RON |
| 03.08.2021 | 0,6612 RON |
| 02.08.2021 | 0,6610 RON |
| 30.07.2021 | 0,6615 RON |
| 29.07.2021 | 0,6616 RON |
| 28.07.2021 | 0,6615 RON |
| 27.07.2021 | 0,6615 RON |
| 26.07.2021 | 0,6617 RON |
| 23.07.2021 | 0,6617 RON |
| 22.07.2021 | 0,6620 RON |
| 21.07.2021 | 0,6621 RON |
| 20.07.2021 | 0,6622 RON |
| 19.07.2021 | 0,6623 RON |
| 16.07.2021 | 0,6625 RON |
| 15.07.2021 | 0,6626 RON |
| 14.07.2021 | 0,6626 RON |
| 13.07.2021 | 0,6625 RON |
| 12.07.2021 | 0,6625 RON |
| 09.07.2021 | 0,6627 RON |
| 08.07.2021 | 0,6625 RON |
| 07.07.2021 | 0,6626 RON |
| 06.07.2021 | 0,6625 RON |
| 05.07.2021 | 0,6625 RON |
| 02.07.2021 | 0,6626 RON |
| 01.07.2021 | 0,6625 RON |
| 30.06.2021 | 0,6625 RON |
| 29.06.2021 | 0,6625 RON |
| 28.06.2021 | 0,6624 RON |
| 25.06.2021 | 0,6623 RON |
| 24.06.2021 | 0,6622 RON |
| 23.06.2021 | 0,6624 RON |
| 22.06.2021 | 0,6624 RON |
| 18.06.2021 | 0,6623 RON |
| 17.06.2021 | 0,6621 RON |
| 16.06.2021 | 0,6622 RON |
| 15.06.2021 | 0,6622 RON |
| 14.06.2021 | 0,6615 RON |
| 11.06.2021 | 0,6617 RON |
| 10.06.2021 | 0,6619 RON |
| 09.06.2021 | 0,6620 RON |
| 08.06.2021 | 0,6620 RON |
| 07.06.2021 | 0,6620 RON |
| 04.06.2021 | 0,6620 RON |
| 03.06.2021 | 0,6620 RON |
| 02.06.2021 | 0,6616 RON |
| 31.05.2021 | 0,6616 RON |
| 28.05.2021 | 0,6615 RON |
| 27.05.2021 | 0,6611 RON |
| 26.05.2021 | 0,6620 RON |
| 25.05.2021 | 0,6623 RON |
| 24.05.2021 | 0,6625 RON |
| 21.05.2021 | 0,6625 RON |
| 20.05.2021 | 0,6625 RON |
| 19.05.2021 | 0,6626 RON |
| 18.05.2021 | 0,6625 RON |
| 17.05.2021 | 0,6624 RON |
| 14.05.2021 | 0,6623 RON |
| 13.05.2021 | 0,6625 RON |
| 12.05.2021 | 0,6625 RON |
| 11.05.2021 | 0,6626 RON |
| 10.05.2021 | 0,6624 RON |
| 07.05.2021 | 0,6625 RON |
| 06.05.2021 | 0,6625 RON |
| 05.05.2021 | 0,6624 RON |
| 04.05.2021 | 0,6624 RON |
| 29.04.2021 | 0,6623 RON |
| 28.04.2021 | 0,6626 RON |
| 27.04.2021 | 0,6624 RON |
| 26.04.2021 | 0,6621 RON |
| 23.04.2021 | 0,6624 RON |
| 22.04.2021 | 0,6623 RON |
| 21.04.2021 | 0,6624 RON |
| 20.04.2021 | 0,6626 RON |
| 19.04.2021 | 0,6624 RON |
| 16.04.2021 | 0,6621 RON |
| 15.04.2021 | 0,6622 RON |
| 14.04.2021 | 0,6619 RON |
| 13.04.2021 | 0,6619 RON |
| 12.04.2021 | 0,6616 RON |
| 09.04.2021 | 0,6617 RON |
| 08.04.2021 | 0,6619 RON |
| 07.04.2021 | 0,6612 RON |
| 06.04.2021 | 0,6610 RON |
| 05.04.2021 | 0,6609 RON |
| 02.04.2021 | 0,6602 RON |
| 01.04.2021 | 0,6604 RON |
| 31.03.2021 | 0,6622 RON |
| 30.03.2021 | 0,6611 RON |
| 29.03.2021 | 0,6586 RON |
| 26.03.2021 | 0,6572 RON |
| 25.03.2021 | 0,6571 RON |
| 24.03.2021 | 0,6575 RON |
| 23.03.2021 | 0,6574 RON |
| 22.03.2021 | 0,6569 RON |
| 19.03.2021 | 0,6570 RON |
| 18.03.2021 | 0,6573 RON |
| 17.03.2021 | 0,6573 RON |
| 16.03.2021 | 0,6571 RON |
| 15.03.2021 | 0,6568 RON |
| 12.03.2021 | 0,6570 RON |
| 11.03.2021 | 0,6569 RON |
| 10.03.2021 | 0,6571 RON |
| 09.03.2021 | 0,6569 RON |
| 08.03.2021 | 0,6568 RON |
| 05.03.2021 | 0,6566 RON |
| 04.03.2021 | 0,6561 RON |
| 03.03.2021 | 0,6559 RON |
| 02.03.2021 | 0,6555 RON |
| 01.03.2021 | 0,6555 RON |
| 26.02.2021 | 0,6555 RON |
| 25.02.2021 | 0,6553 RON |
| 24.02.2021 | 0,6555 RON |
| 23.02.2021 | 0,6555 RON |
| 22.02.2021 | 0,6554 RON |
| 19.02.2021 | 0,6555 RON |
| 18.02.2021 | 0,6555 RON |
| 17.02.2021 | 0,6555 RON |
| 16.02.2021 | 0,6555 RON |
| 15.02.2021 | 0,6554 RON |
| 12.02.2021 | 0,6554 RON |
| 11.02.2021 | 0,6553 RON |
| 10.02.2021 | 0,6554 RON |
| 09.02.2021 | 0,6555 RON |
| 08.02.2021 | 0,6554 RON |
| 05.02.2021 | 0,6555 RON |
| 04.02.2021 | 0,6554 RON |
| 03.02.2021 | 0,6550 RON |
| 02.02.2021 | 0,6553 RON |
| 01.02.2021 | 0,6552 RON |
| 29.01.2021 | 0,6555 RON |
| 28.01.2021 | 0,6554 RON |
| 27.01.2021 | 0,6553 RON |
| 26.01.2021 | 0,6552 RON |
| 25.01.2021 | 0,6552 RON |
| 22.01.2021 | 0,6551 RON |
| 21.01.2021 | 0,6551 RON |
| 20.01.2021 | 0,6553 RON |
| 19.01.2021 | 0,6552 RON |
| 18.01.2021 | 0,6552 RON |
| 15.01.2021 | 0,6552 RON |
| 14.01.2021 | 0,6550 RON |
| 13.01.2021 | 0,6551 RON |
| 12.01.2021 | 0,6549 RON |
| 11.01.2021 | 0,6549 RON |
| 08.01.2021 | 0,6548 RON |
| 07.01.2021 | 0,6546 RON |
| 06.01.2021 | 0,6547 RON |
| 05.01.2021 | 0,6548 RON |
| 04.01.2021 | 0,6546 RON |