BNR · ISTORIC
Curs BNR 2021
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2021, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EUR.
Cursul EUR în 2021
4.9481
-0.0005
(-0.01%)
Ultima cotație: 31.12.2021
Minimul anului
4.8691
+0.0902
(+1.89%)
04.01.2021
față de 03.01.2020 (4.7789)
Maximul anului
4.9495
+0.0905
(+1.86%)
22.09.2021
față de 22.09.2020 (4.8590)
Evoluție 2021
min 4.8691 · max 4.9495
Media anuală
4.9208
Prima cotație
04.01.2021
4.8691
Ultima cotație
31.12.2021
4.9481
Variație totală
+0.0790
+1.62%
Cea mai mare creștere
30.03.2021
+0.0184
Cea mai mare scădere
01.04.2021
-0.0134
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2021 (EUR)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului EUR în 2021
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2021
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian4.8728
Feb4.8741
Mar4.8878
Cele mai mari medii lunare
Dec4.9489
Noi4.9488
Oct4.9481
Date importante în 2021
Prima cotație (an)04.01.20214.8691
Ultima cotație (an)31.12.20214.9481
Cea mai mare creștere (zi)30.03.2021+0.0184
Cea mai mare scădere (zi)01.04.2021-0.0134
Cea mai mare valoare22.09.20214.9495
Cea mai mică valoare04.01.20214.8691
Curs EUR pe luni în 2021
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 4,8728 | 4,8691 | 4,8746 | 20 |
| Februarie | 4,8741 | 4,8713 | 4,8748 | 20 |
| Martie | 4,8878 | 4,8744 | 4,9251 | 23 |
| Aprilie | 4,9221 | 4,9106 | 4,9279 | 21 |
| Mai | 4,9247 | 4,9160 | 4,9268 | 20 |
| Iunie | 4,9236 | 4,9188 | 4,9267 | 20 |
| Iulie | 4,9250 | 4,9194 | 4,9283 | 22 |
| August | 4,9229 | 4,9118 | 4,9349 | 22 |
| Septembrie | 4,9465 | 4,9345 | 4,9495 | 22 |
| Octombrie | 4,9481 | 4,9467 | 4,9490 | 21 |
| Noiembrie | 4,9488 | 4,9476 | 4,9491 | 21 |
| Decembrie | 4,9489 | 4,9481 | 4,9492 | 22 |
Valori zilnice EUR/RON în 2021
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2021 | 4,9481 RON |
| 30.12.2021 | 4,9486 RON |
| 29.12.2021 | 4,9490 RON |
| 28.12.2021 | 4,9491 RON |
| 27.12.2021 | 4,9492 RON |
| 24.12.2021 | 4,9490 RON |
| 23.12.2021 | 4,9488 RON |
| 22.12.2021 | 4,9489 RON |
| 21.12.2021 | 4,9491 RON |
| 20.12.2021 | 4,9488 RON |
| 17.12.2021 | 4,9492 RON |
| 16.12.2021 | 4,9491 RON |
| 15.12.2021 | 4,9489 RON |
| 14.12.2021 | 4,9492 RON |
| 13.12.2021 | 4,9491 RON |
| 10.12.2021 | 4,9490 RON |
| 09.12.2021 | 4,9491 RON |
| 08.12.2021 | 4,9488 RON |
| 07.12.2021 | 4,9485 RON |
| 06.12.2021 | 4,9483 RON |
| 03.12.2021 | 4,9487 RON |
| 02.12.2021 | 4,9490 RON |
| 29.11.2021 | 4,9490 RON |
| 26.11.2021 | 4,9491 RON |
| 25.11.2021 | 4,9490 RON |
| 24.11.2021 | 4,9491 RON |
| 23.11.2021 | 4,9487 RON |
| 22.11.2021 | 4,9491 RON |
| 19.11.2021 | 4,9490 RON |
| 18.11.2021 | 4,9488 RON |
| 17.11.2021 | 4,9491 RON |
| 16.11.2021 | 4,9487 RON |
| 15.11.2021 | 4,9489 RON |
| 12.11.2021 | 4,9476 RON |
| 11.11.2021 | 4,9489 RON |
| 10.11.2021 | 4,9490 RON |
| 09.11.2021 | 4,9482 RON |
| 08.11.2021 | 4,9489 RON |
| 05.11.2021 | 4,9485 RON |
| 04.11.2021 | 4,9486 RON |
| 03.11.2021 | 4,9490 RON |
| 02.11.2021 | 4,9487 RON |
| 01.11.2021 | 4,9488 RON |
| 29.10.2021 | 4,9489 RON |
| 28.10.2021 | 4,9490 RON |
| 27.10.2021 | 4,9486 RON |
| 26.10.2021 | 4,9476 RON |
| 25.10.2021 | 4,9472 RON |
| 22.10.2021 | 4,9467 RON |
| 21.10.2021 | 4,9470 RON |
| 20.10.2021 | 4,9488 RON |
| 19.10.2021 | 4,9490 RON |
| 18.10.2021 | 4,9481 RON |
| 15.10.2021 | 4,9484 RON |
| 14.10.2021 | 4,9488 RON |
| 13.10.2021 | 4,9490 RON |
| 12.10.2021 | 4,9485 RON |
| 11.10.2021 | 4,9486 RON |
| 08.10.2021 | 4,9470 RON |
| 07.10.2021 | 4,9475 RON |
| 06.10.2021 | 4,9483 RON |
| 05.10.2021 | 4,9485 RON |
| 04.10.2021 | 4,9469 RON |
| 01.10.2021 | 4,9479 RON |
| 30.09.2021 | 4,9471 RON |
| 29.09.2021 | 4,9480 RON |
| 28.09.2021 | 4,9481 RON |
| 27.09.2021 | 4,9488 RON |
| 24.09.2021 | 4,9491 RON |
| 23.09.2021 | 4,9490 RON |
| 22.09.2021 | 4,9495 RON |
| 21.09.2021 | 4,9485 RON |
| 20.09.2021 | 4,9481 RON |
| 17.09.2021 | 4,9473 RON |
| 16.09.2021 | 4,9482 RON |
| 15.09.2021 | 4,9481 RON |
| 14.09.2021 | 4,9475 RON |
| 13.09.2021 | 4,9444 RON |
| 10.09.2021 | 4,9432 RON |
| 09.09.2021 | 4,9482 RON |
| 08.09.2021 | 4,9479 RON |
| 07.09.2021 | 4,9488 RON |
| 06.09.2021 | 4,9475 RON |
| 03.09.2021 | 4,9416 RON |
| 02.09.2021 | 4,9386 RON |
| 01.09.2021 | 4,9345 RON |
| 31.08.2021 | 4,9348 RON |
| 30.08.2021 | 4,9349 RON |
| 27.08.2021 | 4,9334 RON |
| 26.08.2021 | 4,9306 RON |
| 25.08.2021 | 4,9284 RON |
| 24.08.2021 | 4,9286 RON |
| 23.08.2021 | 4,9335 RON |
| 20.08.2021 | 4,9338 RON |
| 19.08.2021 | 4,9278 RON |
| 18.08.2021 | 4,9259 RON |
| 17.08.2021 | 4,9232 RON |
| 16.08.2021 | 4,9120 RON |
| 13.08.2021 | 4,9118 RON |
| 12.08.2021 | 4,9148 RON |
| 11.08.2021 | 4,9158 RON |
| 10.08.2021 | 4,9161 RON |
| 09.08.2021 | 4,9131 RON |
| 06.08.2021 | 4,9145 RON |
| 05.08.2021 | 4,9176 RON |
| 04.08.2021 | 4,9184 RON |
| 03.08.2021 | 4,9183 RON |
| 02.08.2021 | 4,9171 RON |
| 30.07.2021 | 4,9198 RON |
| 29.07.2021 | 4,9209 RON |
| 28.07.2021 | 4,9197 RON |
| 27.07.2021 | 4,9194 RON |
| 26.07.2021 | 4,9208 RON |
| 23.07.2021 | 4,9219 RON |
| 22.07.2021 | 4,9241 RON |
| 21.07.2021 | 4,9247 RON |
| 20.07.2021 | 4,9253 RON |
| 19.07.2021 | 4,9262 RON |
| 16.07.2021 | 4,9274 RON |
| 15.07.2021 | 4,9277 RON |
| 14.07.2021 | 4,9283 RON |
| 13.07.2021 | 4,9278 RON |
| 12.07.2021 | 4,9275 RON |
| 09.07.2021 | 4,9281 RON |
| 08.07.2021 | 4,9268 RON |
| 07.07.2021 | 4,9270 RON |
| 06.07.2021 | 4,9265 RON |
| 05.07.2021 | 4,9266 RON |
| 02.07.2021 | 4,9269 RON |
| 01.07.2021 | 4,9261 RON |
| 30.06.2021 | 4,9267 RON |
| 29.06.2021 | 4,9262 RON |
| 28.06.2021 | 4,9260 RON |
| 25.06.2021 | 4,9254 RON |
| 24.06.2021 | 4,9242 RON |
| 23.06.2021 | 4,9259 RON |
| 22.06.2021 | 4,9253 RON |
| 18.06.2021 | 4,9250 RON |
| 17.06.2021 | 4,9242 RON |
| 16.06.2021 | 4,9241 RON |
| 15.06.2021 | 4,9243 RON |
| 14.06.2021 | 4,9188 RON |
| 11.06.2021 | 4,9202 RON |
| 10.06.2021 | 4,9218 RON |
| 09.06.2021 | 4,9232 RON |
| 08.06.2021 | 4,9229 RON |
| 07.06.2021 | 4,9230 RON |
| 04.06.2021 | 4,9228 RON |
| 03.06.2021 | 4,9227 RON |
| 02.06.2021 | 4,9197 RON |
| 31.05.2021 | 4,9198 RON |
| 28.05.2021 | 4,9190 RON |
| 27.05.2021 | 4,9160 RON |
| 26.05.2021 | 4,9225 RON |
| 25.05.2021 | 4,9246 RON |
| 24.05.2021 | 4,9261 RON |
| 21.05.2021 | 4,9268 RON |
| 20.05.2021 | 4,9265 RON |
| 19.05.2021 | 4,9267 RON |
| 18.05.2021 | 4,9268 RON |
| 17.05.2021 | 4,9256 RON |
| 14.05.2021 | 4,9253 RON |
| 13.05.2021 | 4,9265 RON |
| 12.05.2021 | 4,9263 RON |
| 11.05.2021 | 4,9265 RON |
| 10.05.2021 | 4,9259 RON |
| 07.05.2021 | 4,9262 RON |
| 06.05.2021 | 4,9266 RON |
| 05.05.2021 | 4,9254 RON |
| 04.05.2021 | 4,9256 RON |
| 29.04.2021 | 4,9247 RON |
| 28.04.2021 | 4,9270 RON |
| 27.04.2021 | 4,9260 RON |
| 26.04.2021 | 4,9238 RON |
| 23.04.2021 | 4,9257 RON |
| 22.04.2021 | 4,9255 RON |
| 21.04.2021 | 4,9260 RON |
| 20.04.2021 | 4,9279 RON |
| 19.04.2021 | 4,9261 RON |
| 16.04.2021 | 4,9243 RON |
| 15.04.2021 | 4,9245 RON |
| 14.04.2021 | 4,9226 RON |
| 13.04.2021 | 4,9225 RON |
| 12.04.2021 | 4,9205 RON |
| 09.04.2021 | 4,9212 RON |
| 08.04.2021 | 4,9228 RON |
| 07.04.2021 | 4,9168 RON |
| 06.04.2021 | 4,9170 RON |
| 05.04.2021 | 4,9161 RON |
| 02.04.2021 | 4,9106 RON |
| 01.04.2021 | 4,9117 RON |
| 31.03.2021 | 4,9251 RON |
| 30.03.2021 | 4,9156 RON |
| 29.03.2021 | 4,8972 RON |
| 26.03.2021 | 4,8869 RON |
| 25.03.2021 | 4,8864 RON |
| 24.03.2021 | 4,8886 RON |
| 23.03.2021 | 4,8888 RON |
| 22.03.2021 | 4,8850 RON |
| 19.03.2021 | 4,8858 RON |
| 18.03.2021 | 4,8876 RON |
| 17.03.2021 | 4,8879 RON |
| 16.03.2021 | 4,8861 RON |
| 15.03.2021 | 4,8846 RON |
| 12.03.2021 | 4,8854 RON |
| 11.03.2021 | 4,8854 RON |
| 10.03.2021 | 4,8863 RON |
| 09.03.2021 | 4,8849 RON |
| 08.03.2021 | 4,8838 RON |
| 05.03.2021 | 4,8831 RON |
| 04.03.2021 | 4,8784 RON |
| 03.03.2021 | 4,8768 RON |
| 02.03.2021 | 4,8747 RON |
| 01.03.2021 | 4,8744 RON |
| 26.02.2021 | 4,8745 RON |
| 25.02.2021 | 4,8725 RON |
| 24.02.2021 | 4,8743 RON |
| 23.02.2021 | 4,8745 RON |
| 22.02.2021 | 4,8746 RON |
| 19.02.2021 | 4,8747 RON |
| 18.02.2021 | 4,8748 RON |
| 17.02.2021 | 4,8746 RON |
| 16.02.2021 | 4,8747 RON |
| 15.02.2021 | 4,8745 RON |
| 12.02.2021 | 4,8743 RON |
| 11.02.2021 | 4,8741 RON |
| 10.02.2021 | 4,8744 RON |
| 09.02.2021 | 4,8745 RON |
| 08.02.2021 | 4,8740 RON |
| 05.02.2021 | 4,8744 RON |
| 04.02.2021 | 4,8742 RON |
| 03.02.2021 | 4,8713 RON |
| 02.02.2021 | 4,8739 RON |
| 01.02.2021 | 4,8728 RON |
| 29.01.2021 | 4,8743 RON |
| 28.01.2021 | 4,8742 RON |
| 27.01.2021 | 4,8745 RON |
| 26.01.2021 | 4,8746 RON |
| 25.01.2021 | 4,8744 RON |
| 22.01.2021 | 4,8740 RON |
| 21.01.2021 | 4,8738 RON |
| 20.01.2021 | 4,8741 RON |
| 19.01.2021 | 4,8742 RON |
| 18.01.2021 | 4,8740 RON |
| 15.01.2021 | 4,8737 RON |
| 14.01.2021 | 4,8728 RON |
| 13.01.2021 | 4,8738 RON |
| 12.01.2021 | 4,8715 RON |
| 11.01.2021 | 4,8709 RON |
| 08.01.2021 | 4,8704 RON |
| 07.01.2021 | 4,8701 RON |
| 06.01.2021 | 4,8700 RON |
| 05.01.2021 | 4,8710 RON |
| 04.01.2021 | 4,8691 RON |