BNR · ISTORIC

Curs BNR 2016

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru BGN.

Cursul BGN în 2016 2.3218 +0.0004 (+0.02%) Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
2.2724 +0.0112 (+0.50%)
25.07.2016 față de 24.07.2015 (2.2612)
Maximul anului
2.3218 +0.0078 (+0.34%)
28.12.2016 față de 28.12.2015 (2.3140)
Evoluție 2016 min 2.2724 · max 2.3218
Media anuală 2.2957
Prima cotație 04.01.2016 2.3094
Ultima cotație 30.12.2016 2.3218
Variație totală +0.0124 +0.54%
Cea mai mare creștere 10.10.2016 +0.0115
Cea mai mare scădere 11.10.2016 -0.0145

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (BGN)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului BGN în 2016

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2016

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Sep2.2755
Aug2.2800
Mar2.2833

Cele mai mari medii lunare

Ian2.3164
Iun2.3120
Dec2.3097

Date importante în 2016

Prima cotație (an)04.01.20162.3094
Ultima cotație (an)30.12.20162.3218
Cea mai mare creștere (zi)10.10.2016+0.0115
Cea mai mare scădere (zi)11.10.2016-0.0145
Cea mai mare valoare28.12.20162.3218
Cea mai mică valoare25.07.20162.2724

Curs BGN pe luni în 2016

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 2,3164 2,3094 2,3206 20
Februarie 2,2915 2,2788 2,3172 21
Martie 2,2833 2,2791 2,2893 23
Aprilie 2,2869 2,2828 2,2933 21
Mai 2,3005 2,2938 2,3108 21
Iunie 2,3120 2,3044 2,3210 21
Iulie 2,2936 2,2724 2,3110 21
August 2,2800 2,2746 2,2884 22
Septembrie 2,2755 2,2734 2,2782 22
Octombrie 2,2979 2,2744 2,3097 21
Noiembrie 2,3060 2,3002 2,3120 21
Decembrie 2,3097 2,3000 2,3218 20

Valori zilnice BGN/RON în 2016

DataCurs
30.12.2016 2,3218 RON
29.12.2016 2,3214 RON
28.12.2016 2,3218 RON
27.12.2016 2,3194 RON
23.12.2016 2,3166 RON
22.12.2016 2,3092 RON
21.12.2016 2,3108 RON
20.12.2016 2,3108 RON
19.12.2016 2,3072 RON
16.12.2016 2,3116 RON
15.12.2016 2,3112 RON
14.12.2016 2,3093 RON
13.12.2016 2,3046 RON
12.12.2016 2,3043 RON
09.12.2016 2,3000 RON
08.12.2016 2,3018 RON
07.12.2016 2,3011 RON
06.12.2016 2,3013 RON
05.12.2016 2,3022 RON
02.12.2016 2,3072 RON
29.11.2016 2,3091 RON
28.11.2016 2,3072 RON
25.11.2016 2,3083 RON
24.11.2016 2,3056 RON
23.11.2016 2,3085 RON
22.11.2016 2,3061 RON
21.11.2016 2,3064 RON
18.11.2016 2,3082 RON
17.11.2016 2,3108 RON
16.11.2016 2,3120 RON
15.11.2016 2,3083 RON
14.11.2016 2,3089 RON
11.11.2016 2,3072 RON
10.11.2016 2,3008 RON
09.11.2016 2,3059 RON
08.11.2016 2,3045 RON
07.11.2016 2,3002 RON
04.11.2016 2,3016 RON
03.11.2016 2,3004 RON
02.11.2016 2,3029 RON
01.11.2016 2,3037 RON
31.10.2016 2,3037 RON
28.10.2016 2,2997 RON
27.10.2016 2,3027 RON
26.10.2016 2,2985 RON
25.10.2016 2,2962 RON
24.10.2016 2,3037 RON
21.10.2016 2,3043 RON
20.10.2016 2,3032 RON
19.10.2016 2,3011 RON
18.10.2016 2,3052 RON
17.10.2016 2,3066 RON
14.10.2016 2,3016 RON
13.10.2016 2,3039 RON
12.10.2016 2,2988 RON
11.10.2016 2,2952 RON
10.10.2016 2,3097 RON
07.10.2016 2,2982 RON
06.10.2016 2,2873 RON
05.10.2016 2,2818 RON
04.10.2016 2,2791 RON
03.10.2016 2,2744 RON
30.09.2016 2,2764 RON
29.09.2016 2,2760 RON
28.09.2016 2,2749 RON
27.09.2016 2,2750 RON
26.09.2016 2,2755 RON
23.09.2016 2,2737 RON
22.09.2016 2,2754 RON
21.09.2016 2,2757 RON
20.09.2016 2,2770 RON
19.09.2016 2,2734 RON
16.09.2016 2,2762 RON
15.09.2016 2,2737 RON
14.09.2016 2,2746 RON
13.09.2016 2,2747 RON
12.09.2016 2,2753 RON
09.09.2016 2,2761 RON
08.09.2016 2,2766 RON
07.09.2016 2,2760 RON
06.09.2016 2,2759 RON
05.09.2016 2,2736 RON
02.09.2016 2,2782 RON
01.09.2016 2,2781 RON
31.08.2016 2,2770 RON
30.08.2016 2,2746 RON
29.08.2016 2,2814 RON
26.08.2016 2,2788 RON
25.08.2016 2,2777 RON
24.08.2016 2,2807 RON
23.08.2016 2,2796 RON
22.08.2016 2,2809 RON
19.08.2016 2,2844 RON
18.08.2016 2,2884 RON
17.08.2016 2,2871 RON
16.08.2016 2,2793 RON
12.08.2016 2,2800 RON
11.08.2016 2,2807 RON
10.08.2016 2,2792 RON
09.08.2016 2,2792 RON
08.08.2016 2,2789 RON
05.08.2016 2,2823 RON
04.08.2016 2,2786 RON
03.08.2016 2,2765 RON
02.08.2016 2,2776 RON
01.08.2016 2,2781 RON
29.07.2016 2,2831 RON
28.07.2016 2,2812 RON
27.07.2016 2,2848 RON
26.07.2016 2,2821 RON
25.07.2016 2,2724 RON
22.07.2016 2,2810 RON
21.07.2016 2,2855 RON
20.07.2016 2,2868 RON
19.07.2016 2,2874 RON
18.07.2016 2,2858 RON
15.07.2016 2,2936 RON
14.07.2016 2,2949 RON
13.07.2016 2,2963 RON
12.07.2016 2,2957 RON
11.07.2016 2,2979 RON
08.07.2016 2,3088 RON
07.07.2016 2,3105 RON
06.07.2016 2,3110 RON
05.07.2016 2,3089 RON
04.07.2016 2,3092 RON
01.07.2016 2,3084 RON
30.06.2016 2,3116 RON
29.06.2016 2,3121 RON
28.06.2016 2,3124 RON
27.06.2016 2,3086 RON
24.06.2016 2,3196 RON
23.06.2016 2,3100 RON
22.06.2016 2,3172 RON
21.06.2016 2,3177 RON
17.06.2016 2,3182 RON
16.06.2016 2,3210 RON
15.06.2016 2,3174 RON
14.06.2016 2,3119 RON
13.06.2016 2,3099 RON
10.06.2016 2,3065 RON
09.06.2016 2,3072 RON
08.06.2016 2,3044 RON
07.06.2016 2,3048 RON
06.06.2016 2,3098 RON
03.06.2016 2,3105 RON
02.06.2016 2,3119 RON
01.06.2016 2,3083 RON
31.05.2016 2,3067 RON
30.05.2016 2,3028 RON
27.05.2016 2,3046 RON
26.05.2016 2,3039 RON
25.05.2016 2,3039 RON
24.05.2016 2,3067 RON
23.05.2016 2,3108 RON
20.05.2016 2,3040 RON
19.05.2016 2,3021 RON
18.05.2016 2,2985 RON
17.05.2016 2,2938 RON
16.05.2016 2,2948 RON
13.05.2016 2,2995 RON
12.05.2016 2,2986 RON
11.05.2016 2,2962 RON
10.05.2016 2,2949 RON
09.05.2016 2,2942 RON
06.05.2016 2,3015 RON
05.05.2016 2,3019 RON
04.05.2016 2,2966 RON
03.05.2016 2,2944 RON
29.04.2016 2,2893 RON
28.04.2016 2,2866 RON
27.04.2016 2,2828 RON
26.04.2016 2,2903 RON
25.04.2016 2,2891 RON
22.04.2016 2,2890 RON
21.04.2016 2,2901 RON
20.04.2016 2,2933 RON
19.04.2016 2,2912 RON
18.04.2016 2,2894 RON
15.04.2016 2,2870 RON
14.04.2016 2,2862 RON
13.04.2016 2,2852 RON
12.04.2016 2,2861 RON
11.04.2016 2,2838 RON
08.04.2016 2,2837 RON
07.04.2016 2,2838 RON
06.04.2016 2,2833 RON
05.04.2016 2,2839 RON
04.04.2016 2,2840 RON
01.04.2016 2,2862 RON
31.03.2016 2,2875 RON
30.03.2016 2,2795 RON
29.03.2016 2,2821 RON
28.03.2016 2,2813 RON
25.03.2016 2,2823 RON
24.03.2016 2,2832 RON
23.03.2016 2,2824 RON
22.03.2016 2,2852 RON
21.03.2016 2,2840 RON
18.03.2016 2,2855 RON
17.03.2016 2,2888 RON
16.03.2016 2,2893 RON
15.03.2016 2,2857 RON
14.03.2016 2,2841 RON
11.03.2016 2,2816 RON
10.03.2016 2,2808 RON
09.03.2016 2,2819 RON
08.03.2016 2,2821 RON
07.03.2016 2,2817 RON
04.03.2016 2,2843 RON
03.03.2016 2,2791 RON
02.03.2016 2,2796 RON
01.03.2016 2,2832 RON
29.02.2016 2,2851 RON
26.02.2016 2,2821 RON
25.02.2016 2,2850 RON
24.02.2016 2,2888 RON
23.02.2016 2,2862 RON
22.02.2016 2,2892 RON
19.02.2016 2,2833 RON
18.02.2016 2,2788 RON
17.02.2016 2,2796 RON
16.02.2016 2,2823 RON
15.02.2016 2,2860 RON
12.02.2016 2,2877 RON
11.02.2016 2,2920 RON
10.02.2016 2,2933 RON
09.02.2016 2,2960 RON
08.02.2016 2,2887 RON
05.02.2016 2,3015 RON
04.02.2016 2,3052 RON
03.02.2016 2,3079 RON
02.02.2016 2,3059 RON
01.02.2016 2,3172 RON
29.01.2016 2,3180 RON
28.01.2016 2,3206 RON
27.01.2016 2,3176 RON
26.01.2016 2,3174 RON
25.01.2016 2,3143 RON
22.01.2016 2,3149 RON
21.01.2016 2,3172 RON
20.01.2016 2,3174 RON
19.01.2016 2,3187 RON
18.01.2016 2,3193 RON
15.01.2016 2,3194 RON
14.01.2016 2,3203 RON
13.01.2016 2,3153 RON
12.01.2016 2,3179 RON
11.01.2016 2,3147 RON
08.01.2016 2,3147 RON
07.01.2016 2,3149 RON
06.01.2016 2,3119 RON
05.01.2016 2,3131 RON
04.01.2016 2,3094 RON