BNR · ISTORIC

Curs BNR 2012

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2012, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru GBP.

Cursul GBP în 2012 5.4297 +0.0218 (+0.40%) Ultima cotație: 31.12.2012
Minimul anului
5.1280 +0.1840 (+3.72%)
28.02.2012 față de 28.02.2011 (4.9440)
Maximul anului
5.9430 +1.1582 (+24.21%)
24.07.2012 față de 22.07.2011 (4.7848)
Evoluție 2012 min 5.1280 · max 5.9430
Media anuală 5.4994
Prima cotație 04.01.2012 5.1908
Ultima cotație 31.12.2012 5.4297
Variație totală +0.2389 +4.60%
Cea mai mare creștere 06.07.2012 +0.0901
Cea mai mare scădere 06.08.2012 -0.1513

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2012 (GBP)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului GBP în 2012

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2012

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Feb5.1952
Ian5.2192
Mar5.2298

Cele mai mari medii lunare

Iul5.7668
Aug5.7190
Oct5.6511

Date importante în 2012

Prima cotație (an)04.01.20125.1908
Ultima cotație (an)31.12.20125.4297
Cea mai mare creștere (zi)06.07.2012+0.0901
Cea mai mare scădere (zi)06.08.2012-0.1513
Cea mai mare valoare24.07.20125.9430
Cea mai mică valoare28.02.20125.1280

Curs GBP pe luni în 2012

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 5,2192 5,1774 5,2766 20
Februarie 5,1952 5,1280 5,2453 21
Martie 5,2298 5,1926 5,2741 22
Aprilie 5,3219 5,2535 5,4090 20
Mai 5,5202 5,4248 5,5827 22
Iunie 5,5320 5,4893 5,5808 20
Iulie 5,7668 5,5213 5,9430 22
August 5,7190 5,6078 5,9102 22
Septembrie 5,6403 5,5662 5,6966 20
Octombrie 5,6511 5,6213 5,6865 23
Noiembrie 5,6325 5,5536 5,6776 21
Decembrie 5,5288 5,4066 5,6346 19

Valori zilnice GBP/RON în 2012

DataCurs
31.12.2012 5,4297 RON
28.12.2012 5,4079 RON
27.12.2012 5,4066 RON
24.12.2012 5,4191 RON
21.12.2012 5,4638 RON
20.12.2012 5,4967 RON
19.12.2012 5,4956 RON
18.12.2012 5,4957 RON
17.12.2012 5,5042 RON
14.12.2012 5,5189 RON
13.12.2012 5,5672 RON
12.12.2012 5,6138 RON
11.12.2012 5,6292 RON
10.12.2012 5,6346 RON
07.12.2012 5,6229 RON
06.12.2012 5,5938 RON
05.12.2012 5,5926 RON
04.12.2012 5,5863 RON
03.12.2012 5,5685 RON
29.11.2012 5,5536 RON
28.11.2012 5,5863 RON
27.11.2012 5,5803 RON
26.11.2012 5,5990 RON
23.11.2012 5,6045 RON
22.11.2012 5,6176 RON
21.11.2012 5,6427 RON
20.11.2012 5,6360 RON
19.11.2012 5,6524 RON
16.11.2012 5,6512 RON
15.11.2012 5,6361 RON
14.11.2012 5,6488 RON
13.11.2012 5,6776 RON
12.11.2012 5,6552 RON
09.11.2012 5,6709 RON
08.11.2012 5,6537 RON
07.11.2012 5,6172 RON
06.11.2012 5,6407 RON
05.11.2012 5,6437 RON
02.11.2012 5,6541 RON
01.11.2012 5,6602 RON
31.10.2012 5,6213 RON
30.10.2012 5,6255 RON
29.10.2012 5,6548 RON
26.10.2012 5,6731 RON
25.10.2012 5,6604 RON
24.10.2012 5,6500 RON
23.10.2012 5,6224 RON
22.10.2012 5,6233 RON
19.10.2012 5,6373 RON
18.10.2012 5,6404 RON
17.10.2012 5,6388 RON
16.10.2012 5,6544 RON
15.10.2012 5,6656 RON
12.10.2012 5,6465 RON
11.10.2012 5,6817 RON
10.10.2012 5,6817 RON
09.10.2012 5,6474 RON
08.10.2012 5,6538 RON
05.10.2012 5,6865 RON
04.10.2012 5,6556 RON
03.10.2012 5,6433 RON
02.10.2012 5,6575 RON
01.10.2012 5,6529 RON
28.09.2012 5,6813 RON
27.09.2012 5,6966 RON
26.09.2012 5,6765 RON
25.09.2012 5,6803 RON
24.09.2012 5,6718 RON
21.09.2012 5,6399 RON
20.09.2012 5,6376 RON
19.09.2012 5,6128 RON
18.09.2012 5,5968 RON
17.09.2012 5,5662 RON
14.09.2012 5,5956 RON
13.09.2012 5,6239 RON
12.09.2012 5,5975 RON
11.09.2012 5,6099 RON
10.09.2012 5,6109 RON
07.09.2012 5,6335 RON
06.09.2012 5,6515 RON
05.09.2012 5,6900 RON
04.09.2012 5,6601 RON
03.09.2012 5,6736 RON
31.08.2012 5,6116 RON
30.08.2012 5,6253 RON
29.08.2012 5,6271 RON
28.08.2012 5,6078 RON
27.08.2012 5,6387 RON
24.08.2012 5,6650 RON
23.08.2012 5,6751 RON
22.08.2012 5,6874 RON
21.08.2012 5,7123 RON
20.08.2012 5,7171 RON
17.08.2012 5,6966 RON
16.08.2012 5,7455 RON
14.08.2012 5,7394 RON
13.08.2012 5,7657 RON
10.08.2012 5,7712 RON
09.08.2012 5,7548 RON
08.08.2012 5,7202 RON
07.08.2012 5,7187 RON
06.08.2012 5,7589 RON
03.08.2012 5,9102 RON
02.08.2012 5,8365 RON
01.08.2012 5,8326 RON
31.07.2012 5,8428 RON
30.07.2012 5,8236 RON
27.07.2012 5,9039 RON
26.07.2012 5,9063 RON
25.07.2012 5,9012 RON
24.07.2012 5,9430 RON
23.07.2012 5,9009 RON
20.07.2012 5,8795 RON
19.07.2012 5,8186 RON
18.07.2012 5,8164 RON
17.07.2012 5,8062 RON
16.07.2012 5,8089 RON
13.07.2012 5,7610 RON
12.07.2012 5,7303 RON
11.07.2012 5,7349 RON
10.07.2012 5,7006 RON
09.07.2012 5,7097 RON
06.07.2012 5,6697 RON
05.07.2012 5,5796 RON
04.07.2012 5,5657 RON
03.07.2012 5,5458 RON
02.07.2012 5,5213 RON
29.06.2012 5,5101 RON
28.06.2012 5,5649 RON
27.06.2012 5,5593 RON
26.06.2012 5,5808 RON
25.06.2012 5,5644 RON
22.06.2012 5,5586 RON
21.06.2012 5,5324 RON
20.06.2012 5,5249 RON
19.06.2012 5,5436 RON
18.06.2012 5,5371 RON
15.06.2012 5,4893 RON
14.06.2012 5,5086 RON
13.06.2012 5,5395 RON
12.06.2012 5,5267 RON
11.06.2012 5,5129 RON
08.06.2012 5,5180 RON
07.06.2012 5,4970 RON
06.06.2012 5,5175 RON
05.06.2012 5,5081 RON
01.06.2012 5,5463 RON
31.05.2012 5,5787 RON
30.05.2012 5,5805 RON
29.05.2012 5,5827 RON
28.05.2012 5,5683 RON
25.05.2012 5,5585 RON
24.05.2012 5,5765 RON
23.05.2012 5,5429 RON
22.05.2012 5,4947 RON
21.05.2012 5,5015 RON
18.05.2012 5,5343 RON
17.05.2012 5,5488 RON
16.05.2012 5,5669 RON
15.05.2012 5,5562 RON
14.05.2012 5,5404 RON
11.05.2012 5,5107 RON
10.05.2012 5,5014 RON
09.05.2012 5,4820 RON
08.05.2012 5,4610 RON
07.05.2012 5,4626 RON
04.05.2012 5,4248 RON
03.05.2012 5,4303 RON
02.05.2012 5,4414 RON
30.04.2012 5,4090 RON
27.04.2012 5,3638 RON
26.04.2012 5,3581 RON
25.04.2012 5,3326 RON
24.04.2012 5,3708 RON
23.04.2012 5,3591 RON
20.04.2012 5,3478 RON
19.04.2012 5,3482 RON
18.04.2012 5,3437 RON
17.04.2012 5,3090 RON
13.04.2012 5,2971 RON
12.04.2012 5,3116 RON
11.04.2012 5,3029 RON
10.04.2012 5,2882 RON
09.04.2012 5,3049 RON
06.04.2012 5,3051 RON
05.04.2012 5,2984 RON
04.04.2012 5,2727 RON
03.04.2012 5,2535 RON
02.04.2012 5,2615 RON
30.03.2012 5,2532 RON
29.03.2012 5,2425 RON
28.03.2012 5,2211 RON
27.03.2012 5,2240 RON
26.03.2012 5,2303 RON
23.03.2012 5,2315 RON
22.03.2012 5,2473 RON
21.03.2012 5,2406 RON
20.03.2012 5,2601 RON
19.03.2012 5,2707 RON
16.03.2012 5,2741 RON
15.03.2012 5,2434 RON
14.03.2012 5,2398 RON
13.03.2012 5,2017 RON
12.03.2012 5,1938 RON
09.03.2012 5,1926 RON
08.03.2012 5,2038 RON
07.03.2012 5,2118 RON
06.03.2012 5,2272 RON
05.03.2012 5,2125 RON
02.03.2012 5,2282 RON
01.03.2012 5,2050 RON
29.02.2012 5,1548 RON
28.02.2012 5,1280 RON
27.02.2012 5,1509 RON
24.02.2012 5,1372 RON
23.02.2012 5,1416 RON
22.02.2012 5,1815 RON
21.02.2012 5,2025 RON
20.02.2012 5,2131 RON
17.02.2012 5,2453 RON
16.02.2012 5,2428 RON
15.02.2012 5,1824 RON
14.02.2012 5,1862 RON
13.02.2012 5,1805 RON
10.02.2012 5,1981 RON
09.02.2012 5,1952 RON
08.02.2012 5,2181 RON
07.02.2012 5,2329 RON
06.02.2012 5,2376 RON
03.02.2012 5,2250 RON
02.02.2012 5,2307 RON
01.02.2012 5,2151 RON
31.01.2012 5,1969 RON
30.01.2012 5,1774 RON
27.01.2012 5,1879 RON
26.01.2012 5,1798 RON
25.01.2012 5,2228 RON
24.01.2012 5,1924 RON
23.01.2012 5,2126 RON
20.01.2012 5,2039 RON
19.01.2012 5,2051 RON
18.01.2012 5,2089 RON
17.01.2012 5,2082 RON
16.01.2012 5,2446 RON
13.01.2012 5,1954 RON
12.01.2012 5,2282 RON
11.01.2012 5,2766 RON
10.01.2012 5,2709 RON
09.01.2012 5,2667 RON
06.01.2012 5,2609 RON
05.01.2012 5,2549 RON
04.01.2012 5,1908 RON