BNR · ISTORIC
Curs BNR 2012
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2012, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru AUD.
Cursul AUD în 2012
3.4841
-0.0068
(-0.19%)
Ultima cotație: 31.12.2012
Minimul anului
3.4036
+0.3815
(+12.62%)
03.04.2012
față de 01.04.2011 (3.0221)
Maximul anului
3.9956
+0.8143
(+25.60%)
03.08.2012
față de 03.08.2011 (3.1813)
Evoluție 2012
min 3.4036 · max 3.9956
Media anuală
3.5933
Prima cotație
04.01.2012
3.4329
Ultima cotație
31.12.2012
3.4841
Variație totală
+0.0512
+1.49%
Cea mai mare creștere
06.07.2012
+0.0592
Cea mai mare scădere
06.08.2012
-0.0950
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2012 (AUD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului AUD în 2012
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2012
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr3.4372
Mai3.4572
Mar3.4815
Cele mai mari medii lunare
Aug3.8135
Iul3.8094
Noi3.6717
Date importante în 2012
Prima cotație (an)04.01.20123.4329
Ultima cotație (an)31.12.20123.4841
Cea mai mare creștere (zi)06.07.2012+0.0592
Cea mai mare scădere (zi)06.08.2012-0.0950
Cea mai mare valoare03.08.20123.9956
Cea mai mică valoare03.04.20123.4036
Curs AUD pe luni în 2012
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 3,5038 | 3,4329 | 3,5309 | 20 |
| Februarie | 3,5270 | 3,4597 | 3,5699 | 21 |
| Martie | 3,4815 | 3,4088 | 3,5398 | 22 |
| Aprilie | 3,4372 | 3,4036 | 3,4713 | 20 |
| Mai | 3,4572 | 3,4240 | 3,5053 | 22 |
| Iunie | 3,5539 | 3,4936 | 3,6055 | 20 |
| Iulie | 3,8094 | 3,6118 | 3,9440 | 22 |
| August | 3,8135 | 3,6630 | 3,9956 | 22 |
| Septembrie | 3,6381 | 3,5902 | 3,6588 | 20 |
| Octombrie | 3,6185 | 3,5801 | 3,6476 | 23 |
| Noiembrie | 3,6717 | 3,6298 | 3,7213 | 21 |
| Decembrie | 3,5847 | 3,4654 | 3,6812 | 19 |
Valori zilnice AUD/RON în 2012
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2012 | 3,4841 RON |
| 28.12.2012 | 3,4909 RON |
| 27.12.2012 | 3,4654 RON |
| 24.12.2012 | 3,4814 RON |
| 21.12.2012 | 3,5059 RON |
| 20.12.2012 | 3,5459 RON |
| 19.12.2012 | 3,5433 RON |
| 18.12.2012 | 3,5686 RON |
| 17.12.2012 | 3,5767 RON |
| 14.12.2012 | 3,6024 RON |
| 13.12.2012 | 3,6405 RON |
| 12.12.2012 | 3,6673 RON |
| 11.12.2012 | 3,6735 RON |
| 10.12.2012 | 3,6812 RON |
| 07.12.2012 | 3,6703 RON |
| 06.12.2012 | 3,6398 RON |
| 05.12.2012 | 3,6320 RON |
| 04.12.2012 | 3,6275 RON |
| 03.12.2012 | 3,6120 RON |
| 29.11.2012 | 3,6298 RON |
| 28.11.2012 | 3,6496 RON |
| 27.11.2012 | 3,6458 RON |
| 26.11.2012 | 3,6518 RON |
| 23.11.2012 | 3,6561 RON |
| 22.11.2012 | 3,6513 RON |
| 21.11.2012 | 3,6749 RON |
| 20.11.2012 | 3,6793 RON |
| 19.11.2012 | 3,6898 RON |
| 16.11.2012 | 3,6782 RON |
| 15.11.2012 | 3,6761 RON |
| 14.11.2012 | 3,7176 RON |
| 13.11.2012 | 3,7213 RON |
| 12.11.2012 | 3,7094 RON |
| 09.11.2012 | 3,6979 RON |
| 08.11.2012 | 3,6909 RON |
| 07.11.2012 | 3,6707 RON |
| 06.11.2012 | 3,6850 RON |
| 05.11.2012 | 3,6562 RON |
| 02.11.2012 | 3,6431 RON |
| 01.11.2012 | 3,6314 RON |
| 31.10.2012 | 3,6247 RON |
| 30.10.2012 | 3,6351 RON |
| 29.10.2012 | 3,6437 RON |
| 26.10.2012 | 3,6361 RON |
| 25.10.2012 | 3,6445 RON |
| 24.10.2012 | 3,6476 RON |
| 23.10.2012 | 3,6161 RON |
| 22.10.2012 | 3,6182 RON |
| 19.10.2012 | 3,6355 RON |
| 18.10.2012 | 3,6310 RON |
| 17.10.2012 | 3,6017 RON |
| 16.10.2012 | 3,6085 RON |
| 15.10.2012 | 3,6072 RON |
| 12.10.2012 | 3,6119 RON |
| 11.10.2012 | 3,6452 RON |
| 10.10.2012 | 3,6312 RON |
| 09.10.2012 | 3,6008 RON |
| 08.10.2012 | 3,5829 RON |
| 05.10.2012 | 3,6005 RON |
| 04.10.2012 | 3,5853 RON |
| 03.10.2012 | 3,5801 RON |
| 02.10.2012 | 3,6059 RON |
| 01.10.2012 | 3,6314 RON |
| 28.09.2012 | 3,6588 RON |
| 27.09.2012 | 3,6540 RON |
| 26.09.2012 | 3,6351 RON |
| 25.09.2012 | 3,6455 RON |
| 24.09.2012 | 3,6410 RON |
| 21.09.2012 | 3,6393 RON |
| 20.09.2012 | 3,6213 RON |
| 19.09.2012 | 3,6134 RON |
| 18.09.2012 | 3,5902 RON |
| 17.09.2012 | 3,6093 RON |
| 14.09.2012 | 3,6560 RON |
| 13.09.2012 | 3,6411 RON |
| 12.09.2012 | 3,6452 RON |
| 11.09.2012 | 3,6340 RON |
| 10.09.2012 | 3,6288 RON |
| 07.09.2012 | 3,6456 RON |
| 06.09.2012 | 3,6375 RON |
| 05.09.2012 | 3,6534 RON |
| 04.09.2012 | 3,6545 RON |
| 03.09.2012 | 3,6584 RON |
| 31.08.2012 | 3,6630 RON |
| 30.08.2012 | 3,6725 RON |
| 29.08.2012 | 3,6848 RON |
| 28.08.2012 | 3,6849 RON |
| 27.08.2012 | 3,7070 RON |
| 24.08.2012 | 3,7173 RON |
| 23.08.2012 | 3,7512 RON |
| 22.08.2012 | 3,7584 RON |
| 21.08.2012 | 3,8083 RON |
| 20.08.2012 | 3,8079 RON |
| 17.08.2012 | 3,7883 RON |
| 16.08.2012 | 3,8375 RON |
| 14.08.2012 | 3,8489 RON |
| 13.08.2012 | 3,8802 RON |
| 10.08.2012 | 3,8925 RON |
| 09.08.2012 | 3,8892 RON |
| 08.08.2012 | 3,8702 RON |
| 07.08.2012 | 3,8679 RON |
| 06.08.2012 | 3,9006 RON |
| 03.08.2012 | 3,9956 RON |
| 02.08.2012 | 3,9451 RON |
| 01.08.2012 | 3,9246 RON |
| 31.07.2012 | 3,9216 RON |
| 30.07.2012 | 3,8904 RON |
| 27.07.2012 | 3,9173 RON |
| 26.07.2012 | 3,9285 RON |
| 25.07.2012 | 3,9106 RON |
| 24.07.2012 | 3,9440 RON |
| 23.07.2012 | 3,9077 RON |
| 20.07.2012 | 3,8988 RON |
| 19.07.2012 | 3,8680 RON |
| 18.07.2012 | 3,8404 RON |
| 17.07.2012 | 3,8176 RON |
| 16.07.2012 | 3,8165 RON |
| 13.07.2012 | 3,7935 RON |
| 12.07.2012 | 3,7561 RON |
| 11.07.2012 | 3,7787 RON |
| 10.07.2012 | 3,7542 RON |
| 09.07.2012 | 3,7487 RON |
| 06.07.2012 | 3,7402 RON |
| 05.07.2012 | 3,6810 RON |
| 04.07.2012 | 3,6524 RON |
| 03.07.2012 | 3,6292 RON |
| 02.07.2012 | 3,6118 RON |
| 29.06.2012 | 3,5961 RON |
| 28.06.2012 | 3,6055 RON |
| 27.06.2012 | 3,5809 RON |
| 26.06.2012 | 3,5888 RON |
| 25.06.2012 | 3,5802 RON |
| 22.06.2012 | 3,5666 RON |
| 21.06.2012 | 3,5805 RON |
| 20.06.2012 | 3,5843 RON |
| 19.06.2012 | 3,5926 RON |
| 18.06.2012 | 3,5645 RON |
| 15.06.2012 | 3,5434 RON |
| 14.06.2012 | 3,5281 RON |
| 13.06.2012 | 3,5450 RON |
| 12.06.2012 | 3,5329 RON |
| 11.06.2012 | 3,5301 RON |
| 08.06.2012 | 3,5243 RON |
| 07.06.2012 | 3,5260 RON |
| 06.06.2012 | 3,5182 RON |
| 05.06.2012 | 3,4936 RON |
| 01.06.2012 | 3,4956 RON |
| 31.05.2012 | 3,5053 RON |
| 30.05.2012 | 3,5015 RON |
| 29.05.2012 | 3,5003 RON |
| 28.05.2012 | 3,5037 RON |
| 25.05.2012 | 3,4694 RON |
| 24.05.2012 | 3,4685 RON |
| 23.05.2012 | 3,4369 RON |
| 22.05.2012 | 3,4403 RON |
| 21.05.2012 | 3,4240 RON |
| 18.05.2012 | 3,4486 RON |
| 17.05.2012 | 3,4700 RON |
| 16.05.2012 | 3,4677 RON |
| 15.05.2012 | 3,4549 RON |
| 14.05.2012 | 3,4407 RON |
| 11.05.2012 | 3,4359 RON |
| 10.05.2012 | 3,4414 RON |
| 09.05.2012 | 3,4246 RON |
| 08.05.2012 | 3,4283 RON |
| 07.05.2012 | 3,4439 RON |
| 04.05.2012 | 3,4328 RON |
| 03.05.2012 | 3,4494 RON |
| 02.05.2012 | 3,4711 RON |
| 30.04.2012 | 3,4673 RON |
| 27.04.2012 | 3,4426 RON |
| 26.04.2012 | 3,4315 RON |
| 25.04.2012 | 3,4235 RON |
| 24.04.2012 | 3,4214 RON |
| 23.04.2012 | 3,4275 RON |
| 20.04.2012 | 3,4319 RON |
| 19.04.2012 | 3,4563 RON |
| 18.04.2012 | 3,4713 RON |
| 17.04.2012 | 3,4484 RON |
| 13.04.2012 | 3,4542 RON |
| 12.04.2012 | 3,4615 RON |
| 11.04.2012 | 3,4316 RON |
| 10.04.2012 | 3,4332 RON |
| 09.04.2012 | 3,4374 RON |
| 06.04.2012 | 3,4515 RON |
| 05.04.2012 | 3,4342 RON |
| 04.04.2012 | 3,4086 RON |
| 03.04.2012 | 3,4036 RON |
| 02.04.2012 | 3,4071 RON |
| 30.03.2012 | 3,4133 RON |
| 29.03.2012 | 3,4088 RON |
| 28.03.2012 | 3,4103 RON |
| 27.03.2012 | 3,4437 RON |
| 26.03.2012 | 3,4555 RON |
| 23.03.2012 | 3,4299 RON |
| 22.03.2012 | 3,4445 RON |
| 21.03.2012 | 3,4558 RON |
| 20.03.2012 | 3,4789 RON |
| 19.03.2012 | 3,5224 RON |
| 16.03.2012 | 3,5319 RON |
| 15.03.2012 | 3,5116 RON |
| 14.03.2012 | 3,4969 RON |
| 13.03.2012 | 3,4999 RON |
| 12.03.2012 | 3,4944 RON |
| 09.03.2012 | 3,4974 RON |
| 08.03.2012 | 3,5128 RON |
| 07.03.2012 | 3,5020 RON |
| 06.03.2012 | 3,5069 RON |
| 05.03.2012 | 3,5231 RON |
| 02.03.2012 | 3,5398 RON |
| 01.03.2012 | 3,5129 RON |
| 29.02.2012 | 3,5084 RON |
| 28.02.2012 | 3,4799 RON |
| 27.02.2012 | 3,4597 RON |
| 24.02.2012 | 3,4894 RON |
| 23.02.2012 | 3,4981 RON |
| 22.02.2012 | 3,5057 RON |
| 21.02.2012 | 3,5112 RON |
| 20.02.2012 | 3,5469 RON |
| 17.02.2012 | 3,5639 RON |
| 16.02.2012 | 3,5653 RON |
| 15.02.2012 | 3,5524 RON |
| 14.02.2012 | 3,5281 RON |
| 13.02.2012 | 3,5251 RON |
| 10.02.2012 | 3,5096 RON |
| 09.02.2012 | 3,5418 RON |
| 08.02.2012 | 3,5521 RON |
| 07.02.2012 | 3,5699 RON |
| 06.02.2012 | 3,5602 RON |
| 03.02.2012 | 3,5328 RON |
| 02.02.2012 | 3,5386 RON |
| 01.02.2012 | 3,5278 RON |
| 31.01.2012 | 3,5104 RON |
| 30.01.2012 | 3,4804 RON |
| 27.01.2012 | 3,5172 RON |
| 26.01.2012 | 3,5183 RON |
| 25.01.2012 | 3,5051 RON |
| 24.01.2012 | 3,4963 RON |
| 23.01.2012 | 3,5286 RON |
| 20.01.2012 | 3,5026 RON |
| 19.01.2012 | 3,5074 RON |
| 18.01.2012 | 3,5309 RON |
| 17.01.2012 | 3,5292 RON |
| 16.01.2012 | 3,5254 RON |
| 13.01.2012 | 3,5043 RON |
| 12.01.2012 | 3,5207 RON |
| 11.01.2012 | 3,5247 RON |
| 10.01.2012 | 3,5174 RON |
| 09.01.2012 | 3,4841 RON |
| 06.01.2012 | 3,4746 RON |
| 05.01.2012 | 3,4648 RON |
| 04.01.2012 | 3,4329 RON |