BNR · ISTORIC

Curs BNR 2012

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2012, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru NZD.

Cursul NZD în 2012 2.7603 -0.0042 (-0.15%) Ultima cotație: 31.12.2012
Minimul anului
2.6185 +0.1711 (+6.99%)
04.01.2012 față de 04.01.2011 (2.4474)
Maximul anului
3.0965 +0.5357 (+20.92%)
03.08.2012 față de 03.08.2011 (2.5608)
Evoluție 2012 min 2.6185 · max 3.0965
Media anuală 2.8111
Prima cotație 04.01.2012 2.6185
Ultima cotație 31.12.2012 2.7603
Variație totală +0.1418 +5.42%
Cea mai mare creștere 03.08.2012 +0.0493
Cea mai mare scădere 06.08.2012 -0.0737

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2012 (NZD)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului NZD în 2012

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2012

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Mai2.6820
Ian2.6976
Mar2.7105

Cele mai mari medii lunare

Iul2.9531
Aug2.9516
Noi2.8914

Date importante în 2012

Prima cotație (an)04.01.20122.6185
Ultima cotație (an)31.12.20122.7603
Cea mai mare creștere (zi)03.08.2012+0.0493
Cea mai mare scădere (zi)06.08.2012-0.0737
Cea mai mare valoare03.08.20123.0965
Cea mai mică valoare04.01.20122.6185

Curs NZD pe luni în 2012

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 2,6976 2,6185 2,7337 20
Februarie 2,7444 2,7052 2,7734 21
Martie 2,7105 2,6803 2,7449 22
Aprilie 2,7173 2,6890 2,7567 20
Mai 2,6820 2,6349 2,7328 22
Iunie 2,7776 2,7053 2,8318 20
Iulie 2,9531 2,8308 3,0326 22
August 2,9516 2,8433 3,0965 22
Septembrie 2,8630 2,8296 2,9173 20
Octombrie 2,8821 2,8524 2,9093 23
Noiembrie 2,8914 2,8618 2,9216 21
Decembrie 2,8477 2,7407 2,9352 19

Valori zilnice NZD/RON în 2012

DataCurs
31.12.2012 2,7603 RON
28.12.2012 2,7645 RON
27.12.2012 2,7407 RON
24.12.2012 2,7525 RON
21.12.2012 2,7707 RON
20.12.2012 2,8222 RON
19.12.2012 2,8252 RON
18.12.2012 2,8558 RON
17.12.2012 2,8664 RON
14.12.2012 2,8772 RON
13.12.2012 2,9135 RON
12.12.2012 2,9280 RON
11.12.2012 2,9352 RON
10.12.2012 2,9261 RON
07.12.2012 2,9157 RON
06.12.2012 2,8839 RON
05.12.2012 2,8644 RON
04.12.2012 2,8572 RON
03.12.2012 2,8468 RON
29.11.2012 2,8659 RON
28.11.2012 2,8687 RON
27.11.2012 2,8618 RON
26.11.2012 2,8782 RON
23.11.2012 2,8755 RON
22.11.2012 2,8676 RON
21.11.2012 2,8844 RON
20.11.2012 2,8928 RON
19.11.2012 2,9013 RON
16.11.2012 2,8823 RON
15.11.2012 2,8844 RON
14.11.2012 2,9083 RON
13.11.2012 2,9216 RON
12.11.2012 2,9049 RON
09.11.2012 2,9012 RON
08.11.2012 2,8936 RON
07.11.2012 2,9096 RON
06.11.2012 2,9208 RON
05.11.2012 2,9130 RON
02.11.2012 2,9010 RON
01.11.2012 2,8820 RON
31.10.2012 2,8687 RON
30.10.2012 2,8809 RON
29.10.2012 2,8897 RON
26.10.2012 2,8835 RON
25.10.2012 2,8874 RON
24.10.2012 2,8777 RON
23.10.2012 2,8687 RON
22.10.2012 2,8658 RON
19.10.2012 2,8759 RON
18.10.2012 2,8697 RON
17.10.2012 2,8524 RON
16.10.2012 2,8618 RON
15.10.2012 2,8729 RON
12.10.2012 2,8884 RON
11.10.2012 2,9026 RON
10.10.2012 2,9022 RON
09.10.2012 2,8909 RON
08.10.2012 2,8774 RON
05.10.2012 2,8958 RON
04.10.2012 2,8802 RON
03.10.2012 2,8784 RON
02.10.2012 2,9093 RON
01.10.2012 2,9071 RON
28.09.2012 2,9173 RON
27.09.2012 2,9084 RON
26.09.2012 2,8803 RON
25.09.2012 2,8841 RON
24.09.2012 2,8783 RON
21.09.2012 2,8847 RON
20.09.2012 2,8665 RON
19.09.2012 2,8615 RON
18.09.2012 2,8436 RON
17.09.2012 2,8428 RON
14.09.2012 2,8784 RON
13.09.2012 2,8641 RON
12.09.2012 2,8565 RON
11.09.2012 2,8480 RON
10.09.2012 2,8413 RON
07.09.2012 2,8372 RON
06.09.2012 2,8296 RON
05.09.2012 2,8437 RON
04.09.2012 2,8399 RON
03.09.2012 2,8531 RON
31.08.2012 2,8433 RON
30.08.2012 2,8488 RON
29.08.2012 2,8530 RON
28.08.2012 2,8691 RON
27.08.2012 2,8919 RON
24.08.2012 2,8969 RON
23.08.2012 2,9196 RON
22.08.2012 2,9157 RON
21.08.2012 2,9505 RON
20.08.2012 2,9489 RON
17.08.2012 2,9310 RON
16.08.2012 2,9548 RON
14.08.2012 2,9587 RON
13.08.2012 2,9843 RON
10.08.2012 2,9979 RON
09.08.2012 2,9869 RON
08.08.2012 2,9850 RON
07.08.2012 3,0003 RON
06.08.2012 3,0228 RON
03.08.2012 3,0965 RON
02.08.2012 3,0472 RON
01.08.2012 3,0322 RON
31.07.2012 3,0182 RON
30.07.2012 3,0018 RON
27.07.2012 3,0210 RON
26.07.2012 3,0143 RON
25.07.2012 2,9916 RON
24.07.2012 3,0326 RON
23.07.2012 3,0078 RON
20.07.2012 3,0044 RON
19.07.2012 2,9836 RON
18.07.2012 2,9610 RON
17.07.2012 2,9627 RON
16.07.2012 2,9699 RON
13.07.2012 2,9559 RON
12.07.2012 2,9215 RON
11.07.2012 2,9391 RON
10.07.2012 2,9260 RON
09.07.2012 2,9279 RON
06.07.2012 2,9219 RON
05.07.2012 2,8779 RON
04.07.2012 2,8582 RON
03.07.2012 2,8400 RON
02.07.2012 2,8308 RON
29.06.2012 2,8213 RON
28.06.2012 2,8318 RON
27.06.2012 2,8093 RON
26.06.2012 2,8282 RON
25.06.2012 2,8154 RON
22.06.2012 2,8001 RON
21.06.2012 2,8126 RON
20.06.2012 2,8026 RON
19.06.2012 2,8145 RON
18.06.2012 2,7961 RON
15.06.2012 2,7729 RON
14.06.2012 2,7583 RON
13.06.2012 2,7686 RON
12.06.2012 2,7623 RON
11.06.2012 2,7455 RON
08.06.2012 2,7347 RON
07.06.2012 2,7346 RON
06.06.2012 2,7240 RON
05.06.2012 2,7053 RON
01.06.2012 2,7138 RON
31.05.2012 2,7199 RON
30.05.2012 2,7182 RON
29.05.2012 2,7033 RON
28.05.2012 2,7090 RON
25.05.2012 2,6831 RON
24.05.2012 2,6748 RON
23.05.2012 2,6407 RON
22.05.2012 2,6522 RON
21.05.2012 2,6349 RON
18.05.2012 2,6550 RON
17.05.2012 2,6752 RON
16.05.2012 2,6757 RON
15.05.2012 2,6820 RON
14.05.2012 2,6812 RON
11.05.2012 2,6825 RON
10.05.2012 2,6822 RON
09.05.2012 2,6727 RON
08.05.2012 2,6704 RON
07.05.2012 2,6887 RON
04.05.2012 2,6756 RON
03.05.2012 2,6928 RON
02.05.2012 2,7328 RON
30.04.2012 2,7273 RON
27.04.2012 2,6954 RON
26.04.2012 2,7019 RON
25.04.2012 2,6946 RON
24.04.2012 2,7029 RON
23.04.2012 2,7023 RON
20.04.2012 2,7024 RON
19.04.2012 2,7255 RON
18.04.2012 2,7426 RON
17.04.2012 2,7245 RON
13.04.2012 2,7567 RON
12.04.2012 2,7382 RON
11.04.2012 2,7267 RON
10.04.2012 2,7275 RON
09.04.2012 2,7332 RON
06.04.2012 2,7350 RON
05.04.2012 2,7218 RON
04.04.2012 2,7037 RON
03.04.2012 2,6944 RON
02.04.2012 2,6890 RON
30.03.2012 2,6969 RON
29.03.2012 2,6910 RON
28.03.2012 2,6828 RON
27.03.2012 2,6960 RON
26.03.2012 2,6996 RON
23.03.2012 2,6803 RON
22.03.2012 2,6845 RON
21.03.2012 2,6960 RON
20.03.2012 2,7062 RON
19.03.2012 2,7449 RON
16.03.2012 2,7441 RON
15.03.2012 2,7237 RON
14.03.2012 2,7115 RON
13.03.2012 2,7315 RON
12.03.2012 2,7135 RON
09.03.2012 2,7133 RON
08.03.2012 2,7263 RON
07.03.2012 2,7103 RON
06.03.2012 2,6972 RON
05.03.2012 2,7152 RON
02.03.2012 2,7384 RON
01.03.2012 2,7280 RON
29.02.2012 2,7345 RON
28.02.2012 2,7096 RON
27.02.2012 2,7052 RON
24.02.2012 2,7266 RON
23.02.2012 2,7243 RON
22.02.2012 2,7436 RON
21.02.2012 2,7475 RON
20.02.2012 2,7690 RON
17.02.2012 2,7709 RON
16.02.2012 2,7615 RON
15.02.2012 2,7734 RON
14.02.2012 2,7427 RON
13.02.2012 2,7407 RON
10.02.2012 2,7223 RON
09.02.2012 2,7428 RON
08.02.2012 2,7499 RON
07.02.2012 2,7657 RON
06.02.2012 2,7625 RON
03.02.2012 2,7466 RON
02.02.2012 2,7500 RON
01.02.2012 2,7434 RON
31.01.2012 2,7276 RON
30.01.2012 2,7022 RON
27.01.2012 2,7191 RON
26.01.2012 2,7115 RON
25.01.2012 2,6986 RON
24.01.2012 2,7004 RON
23.01.2012 2,7182 RON
20.01.2012 2,7003 RON
19.01.2012 2,7019 RON
18.01.2012 2,7337 RON
17.01.2012 2,7113 RON
16.01.2012 2,7123 RON
13.01.2012 2,6916 RON
12.01.2012 2,7097 RON
11.01.2012 2,7178 RON
10.01.2012 2,7074 RON
09.01.2012 2,6778 RON
06.01.2012 2,6510 RON
05.01.2012 2,6406 RON
04.01.2012 2,6185 RON