BNR · ISTORIC
Curs BNR 2012
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2012, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru NZD.
Cursul NZD în 2012
2.7603
-0.0042
(-0.15%)
Ultima cotație: 31.12.2012
Minimul anului
2.6185
+0.1711
(+6.99%)
04.01.2012
față de 04.01.2011 (2.4474)
Maximul anului
3.0965
+0.5357
(+20.92%)
03.08.2012
față de 03.08.2011 (2.5608)
Evoluție 2012
min 2.6185 · max 3.0965
Media anuală
2.8111
Prima cotație
04.01.2012
2.6185
Ultima cotație
31.12.2012
2.7603
Variație totală
+0.1418
+5.42%
Cea mai mare creștere
03.08.2012
+0.0493
Cea mai mare scădere
06.08.2012
-0.0737
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2012 (NZD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului NZD în 2012
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2012
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mai2.6820
Ian2.6976
Mar2.7105
Cele mai mari medii lunare
Iul2.9531
Aug2.9516
Noi2.8914
Date importante în 2012
Prima cotație (an)04.01.20122.6185
Ultima cotație (an)31.12.20122.7603
Cea mai mare creștere (zi)03.08.2012+0.0493
Cea mai mare scădere (zi)06.08.2012-0.0737
Cea mai mare valoare03.08.20123.0965
Cea mai mică valoare04.01.20122.6185
Curs NZD pe luni în 2012
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,6976 | 2,6185 | 2,7337 | 20 |
| Februarie | 2,7444 | 2,7052 | 2,7734 | 21 |
| Martie | 2,7105 | 2,6803 | 2,7449 | 22 |
| Aprilie | 2,7173 | 2,6890 | 2,7567 | 20 |
| Mai | 2,6820 | 2,6349 | 2,7328 | 22 |
| Iunie | 2,7776 | 2,7053 | 2,8318 | 20 |
| Iulie | 2,9531 | 2,8308 | 3,0326 | 22 |
| August | 2,9516 | 2,8433 | 3,0965 | 22 |
| Septembrie | 2,8630 | 2,8296 | 2,9173 | 20 |
| Octombrie | 2,8821 | 2,8524 | 2,9093 | 23 |
| Noiembrie | 2,8914 | 2,8618 | 2,9216 | 21 |
| Decembrie | 2,8477 | 2,7407 | 2,9352 | 19 |
Valori zilnice NZD/RON în 2012
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2012 | 2,7603 RON |
| 28.12.2012 | 2,7645 RON |
| 27.12.2012 | 2,7407 RON |
| 24.12.2012 | 2,7525 RON |
| 21.12.2012 | 2,7707 RON |
| 20.12.2012 | 2,8222 RON |
| 19.12.2012 | 2,8252 RON |
| 18.12.2012 | 2,8558 RON |
| 17.12.2012 | 2,8664 RON |
| 14.12.2012 | 2,8772 RON |
| 13.12.2012 | 2,9135 RON |
| 12.12.2012 | 2,9280 RON |
| 11.12.2012 | 2,9352 RON |
| 10.12.2012 | 2,9261 RON |
| 07.12.2012 | 2,9157 RON |
| 06.12.2012 | 2,8839 RON |
| 05.12.2012 | 2,8644 RON |
| 04.12.2012 | 2,8572 RON |
| 03.12.2012 | 2,8468 RON |
| 29.11.2012 | 2,8659 RON |
| 28.11.2012 | 2,8687 RON |
| 27.11.2012 | 2,8618 RON |
| 26.11.2012 | 2,8782 RON |
| 23.11.2012 | 2,8755 RON |
| 22.11.2012 | 2,8676 RON |
| 21.11.2012 | 2,8844 RON |
| 20.11.2012 | 2,8928 RON |
| 19.11.2012 | 2,9013 RON |
| 16.11.2012 | 2,8823 RON |
| 15.11.2012 | 2,8844 RON |
| 14.11.2012 | 2,9083 RON |
| 13.11.2012 | 2,9216 RON |
| 12.11.2012 | 2,9049 RON |
| 09.11.2012 | 2,9012 RON |
| 08.11.2012 | 2,8936 RON |
| 07.11.2012 | 2,9096 RON |
| 06.11.2012 | 2,9208 RON |
| 05.11.2012 | 2,9130 RON |
| 02.11.2012 | 2,9010 RON |
| 01.11.2012 | 2,8820 RON |
| 31.10.2012 | 2,8687 RON |
| 30.10.2012 | 2,8809 RON |
| 29.10.2012 | 2,8897 RON |
| 26.10.2012 | 2,8835 RON |
| 25.10.2012 | 2,8874 RON |
| 24.10.2012 | 2,8777 RON |
| 23.10.2012 | 2,8687 RON |
| 22.10.2012 | 2,8658 RON |
| 19.10.2012 | 2,8759 RON |
| 18.10.2012 | 2,8697 RON |
| 17.10.2012 | 2,8524 RON |
| 16.10.2012 | 2,8618 RON |
| 15.10.2012 | 2,8729 RON |
| 12.10.2012 | 2,8884 RON |
| 11.10.2012 | 2,9026 RON |
| 10.10.2012 | 2,9022 RON |
| 09.10.2012 | 2,8909 RON |
| 08.10.2012 | 2,8774 RON |
| 05.10.2012 | 2,8958 RON |
| 04.10.2012 | 2,8802 RON |
| 03.10.2012 | 2,8784 RON |
| 02.10.2012 | 2,9093 RON |
| 01.10.2012 | 2,9071 RON |
| 28.09.2012 | 2,9173 RON |
| 27.09.2012 | 2,9084 RON |
| 26.09.2012 | 2,8803 RON |
| 25.09.2012 | 2,8841 RON |
| 24.09.2012 | 2,8783 RON |
| 21.09.2012 | 2,8847 RON |
| 20.09.2012 | 2,8665 RON |
| 19.09.2012 | 2,8615 RON |
| 18.09.2012 | 2,8436 RON |
| 17.09.2012 | 2,8428 RON |
| 14.09.2012 | 2,8784 RON |
| 13.09.2012 | 2,8641 RON |
| 12.09.2012 | 2,8565 RON |
| 11.09.2012 | 2,8480 RON |
| 10.09.2012 | 2,8413 RON |
| 07.09.2012 | 2,8372 RON |
| 06.09.2012 | 2,8296 RON |
| 05.09.2012 | 2,8437 RON |
| 04.09.2012 | 2,8399 RON |
| 03.09.2012 | 2,8531 RON |
| 31.08.2012 | 2,8433 RON |
| 30.08.2012 | 2,8488 RON |
| 29.08.2012 | 2,8530 RON |
| 28.08.2012 | 2,8691 RON |
| 27.08.2012 | 2,8919 RON |
| 24.08.2012 | 2,8969 RON |
| 23.08.2012 | 2,9196 RON |
| 22.08.2012 | 2,9157 RON |
| 21.08.2012 | 2,9505 RON |
| 20.08.2012 | 2,9489 RON |
| 17.08.2012 | 2,9310 RON |
| 16.08.2012 | 2,9548 RON |
| 14.08.2012 | 2,9587 RON |
| 13.08.2012 | 2,9843 RON |
| 10.08.2012 | 2,9979 RON |
| 09.08.2012 | 2,9869 RON |
| 08.08.2012 | 2,9850 RON |
| 07.08.2012 | 3,0003 RON |
| 06.08.2012 | 3,0228 RON |
| 03.08.2012 | 3,0965 RON |
| 02.08.2012 | 3,0472 RON |
| 01.08.2012 | 3,0322 RON |
| 31.07.2012 | 3,0182 RON |
| 30.07.2012 | 3,0018 RON |
| 27.07.2012 | 3,0210 RON |
| 26.07.2012 | 3,0143 RON |
| 25.07.2012 | 2,9916 RON |
| 24.07.2012 | 3,0326 RON |
| 23.07.2012 | 3,0078 RON |
| 20.07.2012 | 3,0044 RON |
| 19.07.2012 | 2,9836 RON |
| 18.07.2012 | 2,9610 RON |
| 17.07.2012 | 2,9627 RON |
| 16.07.2012 | 2,9699 RON |
| 13.07.2012 | 2,9559 RON |
| 12.07.2012 | 2,9215 RON |
| 11.07.2012 | 2,9391 RON |
| 10.07.2012 | 2,9260 RON |
| 09.07.2012 | 2,9279 RON |
| 06.07.2012 | 2,9219 RON |
| 05.07.2012 | 2,8779 RON |
| 04.07.2012 | 2,8582 RON |
| 03.07.2012 | 2,8400 RON |
| 02.07.2012 | 2,8308 RON |
| 29.06.2012 | 2,8213 RON |
| 28.06.2012 | 2,8318 RON |
| 27.06.2012 | 2,8093 RON |
| 26.06.2012 | 2,8282 RON |
| 25.06.2012 | 2,8154 RON |
| 22.06.2012 | 2,8001 RON |
| 21.06.2012 | 2,8126 RON |
| 20.06.2012 | 2,8026 RON |
| 19.06.2012 | 2,8145 RON |
| 18.06.2012 | 2,7961 RON |
| 15.06.2012 | 2,7729 RON |
| 14.06.2012 | 2,7583 RON |
| 13.06.2012 | 2,7686 RON |
| 12.06.2012 | 2,7623 RON |
| 11.06.2012 | 2,7455 RON |
| 08.06.2012 | 2,7347 RON |
| 07.06.2012 | 2,7346 RON |
| 06.06.2012 | 2,7240 RON |
| 05.06.2012 | 2,7053 RON |
| 01.06.2012 | 2,7138 RON |
| 31.05.2012 | 2,7199 RON |
| 30.05.2012 | 2,7182 RON |
| 29.05.2012 | 2,7033 RON |
| 28.05.2012 | 2,7090 RON |
| 25.05.2012 | 2,6831 RON |
| 24.05.2012 | 2,6748 RON |
| 23.05.2012 | 2,6407 RON |
| 22.05.2012 | 2,6522 RON |
| 21.05.2012 | 2,6349 RON |
| 18.05.2012 | 2,6550 RON |
| 17.05.2012 | 2,6752 RON |
| 16.05.2012 | 2,6757 RON |
| 15.05.2012 | 2,6820 RON |
| 14.05.2012 | 2,6812 RON |
| 11.05.2012 | 2,6825 RON |
| 10.05.2012 | 2,6822 RON |
| 09.05.2012 | 2,6727 RON |
| 08.05.2012 | 2,6704 RON |
| 07.05.2012 | 2,6887 RON |
| 04.05.2012 | 2,6756 RON |
| 03.05.2012 | 2,6928 RON |
| 02.05.2012 | 2,7328 RON |
| 30.04.2012 | 2,7273 RON |
| 27.04.2012 | 2,6954 RON |
| 26.04.2012 | 2,7019 RON |
| 25.04.2012 | 2,6946 RON |
| 24.04.2012 | 2,7029 RON |
| 23.04.2012 | 2,7023 RON |
| 20.04.2012 | 2,7024 RON |
| 19.04.2012 | 2,7255 RON |
| 18.04.2012 | 2,7426 RON |
| 17.04.2012 | 2,7245 RON |
| 13.04.2012 | 2,7567 RON |
| 12.04.2012 | 2,7382 RON |
| 11.04.2012 | 2,7267 RON |
| 10.04.2012 | 2,7275 RON |
| 09.04.2012 | 2,7332 RON |
| 06.04.2012 | 2,7350 RON |
| 05.04.2012 | 2,7218 RON |
| 04.04.2012 | 2,7037 RON |
| 03.04.2012 | 2,6944 RON |
| 02.04.2012 | 2,6890 RON |
| 30.03.2012 | 2,6969 RON |
| 29.03.2012 | 2,6910 RON |
| 28.03.2012 | 2,6828 RON |
| 27.03.2012 | 2,6960 RON |
| 26.03.2012 | 2,6996 RON |
| 23.03.2012 | 2,6803 RON |
| 22.03.2012 | 2,6845 RON |
| 21.03.2012 | 2,6960 RON |
| 20.03.2012 | 2,7062 RON |
| 19.03.2012 | 2,7449 RON |
| 16.03.2012 | 2,7441 RON |
| 15.03.2012 | 2,7237 RON |
| 14.03.2012 | 2,7115 RON |
| 13.03.2012 | 2,7315 RON |
| 12.03.2012 | 2,7135 RON |
| 09.03.2012 | 2,7133 RON |
| 08.03.2012 | 2,7263 RON |
| 07.03.2012 | 2,7103 RON |
| 06.03.2012 | 2,6972 RON |
| 05.03.2012 | 2,7152 RON |
| 02.03.2012 | 2,7384 RON |
| 01.03.2012 | 2,7280 RON |
| 29.02.2012 | 2,7345 RON |
| 28.02.2012 | 2,7096 RON |
| 27.02.2012 | 2,7052 RON |
| 24.02.2012 | 2,7266 RON |
| 23.02.2012 | 2,7243 RON |
| 22.02.2012 | 2,7436 RON |
| 21.02.2012 | 2,7475 RON |
| 20.02.2012 | 2,7690 RON |
| 17.02.2012 | 2,7709 RON |
| 16.02.2012 | 2,7615 RON |
| 15.02.2012 | 2,7734 RON |
| 14.02.2012 | 2,7427 RON |
| 13.02.2012 | 2,7407 RON |
| 10.02.2012 | 2,7223 RON |
| 09.02.2012 | 2,7428 RON |
| 08.02.2012 | 2,7499 RON |
| 07.02.2012 | 2,7657 RON |
| 06.02.2012 | 2,7625 RON |
| 03.02.2012 | 2,7466 RON |
| 02.02.2012 | 2,7500 RON |
| 01.02.2012 | 2,7434 RON |
| 31.01.2012 | 2,7276 RON |
| 30.01.2012 | 2,7022 RON |
| 27.01.2012 | 2,7191 RON |
| 26.01.2012 | 2,7115 RON |
| 25.01.2012 | 2,6986 RON |
| 24.01.2012 | 2,7004 RON |
| 23.01.2012 | 2,7182 RON |
| 20.01.2012 | 2,7003 RON |
| 19.01.2012 | 2,7019 RON |
| 18.01.2012 | 2,7337 RON |
| 17.01.2012 | 2,7113 RON |
| 16.01.2012 | 2,7123 RON |
| 13.01.2012 | 2,6916 RON |
| 12.01.2012 | 2,7097 RON |
| 11.01.2012 | 2,7178 RON |
| 10.01.2012 | 2,7074 RON |
| 09.01.2012 | 2,6778 RON |
| 06.01.2012 | 2,6510 RON |
| 05.01.2012 | 2,6406 RON |
| 04.01.2012 | 2,6185 RON |