BNR · ISTORIC
Curs BNR 2017
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2017, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru TRY.
Cursul TRY în 2017
1.0308
+0.0088
(+0.86%)
Ultima cotație: 29.12.2017
Minimul anului
0.9902
-0.2556
(-20.52%)
29.11.2017
față de 29.11.2016 (1.2458)
Maximul anului
1.2095
-0.1972
(-14.02%)
04.01.2017
față de 04.01.2016 (1.4067)
Evoluție 2017
min 0.9902 · max 1.2095
Media anuală
1.1119
Prima cotație
03.01.2017
1.2090
Ultima cotație
29.12.2017
1.0308
Variație totală
-0.1782
-14.74%
Cea mai mare creștere
16.01.2017
+0.0204
Cea mai mare scădere
09.01.2017
-0.0290
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2017 (TRY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului TRY în 2017
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2017
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Noi1.0152
Dec1.0195
Oct1.0615
Cele mai mari medii lunare
Mar1.1600
Feb1.1570
Apr1.1567
Date importante în 2017
Prima cotație (an)03.01.20171.2090
Ultima cotație (an)29.12.20171.0308
Cea mai mare creștere (zi)16.01.2017+0.0204
Cea mai mare scădere (zi)09.01.2017-0.0290
Cea mai mare valoare04.01.20171.2095
Cea mai mică valoare29.11.20170.9902
Curs TRY pe luni în 2017
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 1,1276 | 1,0882 | 1,2095 | 20 |
| Februarie | 1,1570 | 1,1107 | 1,1979 | 20 |
| Martie | 1,1600 | 1,1385 | 1,1805 | 23 |
| Aprilie | 1,1567 | 1,1417 | 1,1708 | 19 |
| Mai | 1,1541 | 1,1302 | 1,1787 | 22 |
| Iunie | 1,1564 | 1,1326 | 1,1695 | 20 |
| Iulie | 1,1136 | 1,0979 | 1,1353 | 21 |
| August | 1,1040 | 1,0879 | 1,1167 | 22 |
| Septembrie | 1,1098 | 1,0943 | 1,1268 | 21 |
| Octombrie | 1,0615 | 1,0300 | 1,0916 | 22 |
| Noiembrie | 1,0152 | 0,9902 | 1,0360 | 21 |
| Decembrie | 1,0195 | 0,9963 | 1,0308 | 18 |
Valori zilnice TRY/RON în 2017
| Data | Curs |
|---|---|
| 29.12.2017 | 1,0308 RON |
| 28.12.2017 | 1,0220 RON |
| 27.12.2017 | 1,0227 RON |
| 22.12.2017 | 1,0239 RON |
| 21.12.2017 | 1,0193 RON |
| 20.12.2017 | 1,0197 RON |
| 19.12.2017 | 1,0176 RON |
| 18.12.2017 | 1,0194 RON |
| 15.12.2017 | 1,0163 RON |
| 14.12.2017 | 1,0209 RON |
| 13.12.2017 | 1,0248 RON |
| 12.12.2017 | 1,0286 RON |
| 11.12.2017 | 1,0242 RON |
| 08.12.2017 | 1,0225 RON |
| 07.12.2017 | 1,0177 RON |
| 06.12.2017 | 1,0152 RON |
| 05.12.2017 | 1,0083 RON |
| 04.12.2017 | 0,9963 RON |
| 29.11.2017 | 0,9902 RON |
| 28.11.2017 | 0,9924 RON |
| 27.11.2017 | 0,9935 RON |
| 24.11.2017 | 0,9926 RON |
| 23.11.2017 | 1,0049 RON |
| 22.11.2017 | 0,9986 RON |
| 21.11.2017 | 1,0017 RON |
| 20.11.2017 | 1,0121 RON |
| 17.11.2017 | 1,0112 RON |
| 16.11.2017 | 1,0189 RON |
| 15.11.2017 | 1,0074 RON |
| 14.11.2017 | 1,0246 RON |
| 13.11.2017 | 1,0291 RON |
| 10.11.2017 | 1,0282 RON |
| 09.11.2017 | 1,0360 RON |
| 08.11.2017 | 1,0223 RON |
| 07.11.2017 | 1,0295 RON |
| 06.11.2017 | 1,0247 RON |
| 03.11.2017 | 1,0308 RON |
| 02.11.2017 | 1,0357 RON |
| 01.11.2017 | 1,0357 RON |
| 31.10.2017 | 1,0433 RON |
| 30.10.2017 | 1,0473 RON |
| 27.10.2017 | 1,0364 RON |
| 26.10.2017 | 1,0300 RON |
| 25.10.2017 | 1,0449 RON |
| 24.10.2017 | 1,0514 RON |
| 23.10.2017 | 1,0579 RON |
| 20.10.2017 | 1,0615 RON |
| 19.10.2017 | 1,0613 RON |
| 18.10.2017 | 1,0591 RON |
| 17.10.2017 | 1,0651 RON |
| 16.10.2017 | 1,0660 RON |
| 13.10.2017 | 1,0614 RON |
| 12.10.2017 | 1,0624 RON |
| 11.10.2017 | 1,0528 RON |
| 10.10.2017 | 1,0535 RON |
| 09.10.2017 | 1,0558 RON |
| 06.10.2017 | 1,0822 RON |
| 05.10.2017 | 1,0889 RON |
| 04.10.2017 | 1,0903 RON |
| 03.10.2017 | 1,0889 RON |
| 02.10.2017 | 1,0916 RON |
| 29.09.2017 | 1,0964 RON |
| 28.09.2017 | 1,0943 RON |
| 27.09.2017 | 1,0944 RON |
| 26.09.2017 | 1,1017 RON |
| 25.09.2017 | 1,0992 RON |
| 22.09.2017 | 1,0983 RON |
| 21.09.2017 | 1,0987 RON |
| 20.09.2017 | 1,1008 RON |
| 19.09.2017 | 1,0968 RON |
| 18.09.2017 | 1,1110 RON |
| 15.09.2017 | 1,1193 RON |
| 14.09.2017 | 1,1180 RON |
| 13.09.2017 | 1,1152 RON |
| 12.09.2017 | 1,1181 RON |
| 11.09.2017 | 1,1268 RON |
| 08.09.2017 | 1,1157 RON |
| 07.09.2017 | 1,1192 RON |
| 06.09.2017 | 1,1175 RON |
| 05.09.2017 | 1,1215 RON |
| 04.09.2017 | 1,1215 RON |
| 01.09.2017 | 1,1213 RON |
| 31.08.2017 | 1,1157 RON |
| 30.08.2017 | 1,1137 RON |
| 29.08.2017 | 1,1075 RON |
| 28.08.2017 | 1,1161 RON |
| 25.08.2017 | 1,1152 RON |
| 24.08.2017 | 1,1167 RON |
| 23.08.2017 | 1,1135 RON |
| 22.08.2017 | 1,1130 RON |
| 21.08.2017 | 1,1119 RON |
| 18.08.2017 | 1,1069 RON |
| 17.08.2017 | 1,1086 RON |
| 16.08.2017 | 1,1045 RON |
| 14.08.2017 | 1,0974 RON |
| 11.08.2017 | 1,0953 RON |
| 10.08.2017 | 1,1030 RON |
| 09.08.2017 | 1,0993 RON |
| 08.08.2017 | 1,0943 RON |
| 07.08.2017 | 1,0943 RON |
| 04.08.2017 | 1,0879 RON |
| 03.08.2017 | 1,0881 RON |
| 02.08.2017 | 1,0892 RON |
| 01.08.2017 | 1,0960 RON |
| 31.07.2017 | 1,1043 RON |
| 28.07.2017 | 1,1006 RON |
| 27.07.2017 | 1,1031 RON |
| 26.07.2017 | 1,1015 RON |
| 25.07.2017 | 1,0979 RON |
| 24.07.2017 | 1,1006 RON |
| 21.07.2017 | 1,1111 RON |
| 20.07.2017 | 1,1235 RON |
| 19.07.2017 | 1,1219 RON |
| 18.07.2017 | 1,1190 RON |
| 17.07.2017 | 1,1223 RON |
| 14.07.2017 | 1,1220 RON |
| 13.07.2017 | 1,1225 RON |
| 12.07.2017 | 1,1059 RON |
| 11.07.2017 | 1,1028 RON |
| 10.07.2017 | 1,1116 RON |
| 07.07.2017 | 1,1039 RON |
| 06.07.2017 | 1,1144 RON |
| 05.07.2017 | 1,1284 RON |
| 04.07.2017 | 1,1353 RON |
| 03.07.2017 | 1,1320 RON |
| 30.06.2017 | 1,1326 RON |
| 29.06.2017 | 1,1375 RON |
| 28.06.2017 | 1,1371 RON |
| 27.06.2017 | 1,1559 RON |
| 26.06.2017 | 1,1643 RON |
| 23.06.2017 | 1,1670 RON |
| 22.06.2017 | 1,1687 RON |
| 21.06.2017 | 1,1661 RON |
| 20.06.2017 | 1,1694 RON |
| 19.06.2017 | 1,1679 RON |
| 16.06.2017 | 1,1681 RON |
| 15.06.2017 | 1,1695 RON |
| 14.06.2017 | 1,1587 RON |
| 13.06.2017 | 1,1565 RON |
| 12.06.2017 | 1,1541 RON |
| 09.06.2017 | 1,1561 RON |
| 08.06.2017 | 1,1472 RON |
| 07.06.2017 | 1,1524 RON |
| 06.06.2017 | 1,1472 RON |
| 02.06.2017 | 1,1512 RON |
| 31.05.2017 | 1,1546 RON |
| 30.05.2017 | 1,1483 RON |
| 29.05.2017 | 1,1398 RON |
| 26.05.2017 | 1,1372 RON |
| 25.05.2017 | 1,1353 RON |
| 24.05.2017 | 1,1404 RON |
| 23.05.2017 | 1,1342 RON |
| 22.05.2017 | 1,1440 RON |
| 19.05.2017 | 1,1349 RON |
| 18.05.2017 | 1,1302 RON |
| 17.05.2017 | 1,1535 RON |
| 16.05.2017 | 1,1577 RON |
| 15.05.2017 | 1,1660 RON |
| 12.05.2017 | 1,1617 RON |
| 11.05.2017 | 1,1693 RON |
| 10.05.2017 | 1,1624 RON |
| 09.05.2017 | 1,1583 RON |
| 08.05.2017 | 1,1700 RON |
| 05.05.2017 | 1,1647 RON |
| 04.05.2017 | 1,1714 RON |
| 03.05.2017 | 1,1787 RON |
| 02.05.2017 | 1,1773 RON |
| 28.04.2017 | 1,1660 RON |
| 27.04.2017 | 1,1651 RON |
| 26.04.2017 | 1,1592 RON |
| 25.04.2017 | 1,1589 RON |
| 24.04.2017 | 1,1601 RON |
| 21.04.2017 | 1,1661 RON |
| 20.04.2017 | 1,1620 RON |
| 19.04.2017 | 1,1535 RON |
| 18.04.2017 | 1,1494 RON |
| 14.04.2017 | 1,1540 RON |
| 13.04.2017 | 1,1554 RON |
| 12.04.2017 | 1,1596 RON |
| 11.04.2017 | 1,1430 RON |
| 10.04.2017 | 1,1443 RON |
| 07.04.2017 | 1,1429 RON |
| 06.04.2017 | 1,1417 RON |
| 05.04.2017 | 1,1565 RON |
| 04.04.2017 | 1,1687 RON |
| 03.04.2017 | 1,1708 RON |
| 31.03.2017 | 1,1721 RON |
| 30.03.2017 | 1,1602 RON |
| 29.03.2017 | 1,1604 RON |
| 28.03.2017 | 1,1593 RON |
| 27.03.2017 | 1,1644 RON |
| 24.03.2017 | 1,1650 RON |
| 23.03.2017 | 1,1670 RON |
| 22.03.2017 | 1,1655 RON |
| 21.03.2017 | 1,1730 RON |
| 20.03.2017 | 1,1681 RON |
| 17.03.2017 | 1,1743 RON |
| 16.03.2017 | 1,1601 RON |
| 15.03.2017 | 1,1469 RON |
| 14.03.2017 | 1,1410 RON |
| 13.03.2017 | 1,1385 RON |
| 10.03.2017 | 1,1432 RON |
| 09.03.2017 | 1,1453 RON |
| 08.03.2017 | 1,1590 RON |
| 07.03.2017 | 1,1639 RON |
| 06.03.2017 | 1,1536 RON |
| 03.03.2017 | 1,1560 RON |
| 02.03.2017 | 1,1631 RON |
| 01.03.2017 | 1,1805 RON |
| 28.02.2017 | 1,1808 RON |
| 27.02.2017 | 1,1854 RON |
| 24.02.2017 | 1,1937 RON |
| 23.02.2017 | 1,1979 RON |
| 22.02.2017 | 1,1912 RON |
| 21.02.2017 | 1,1824 RON |
| 20.02.2017 | 1,1720 RON |
| 17.02.2017 | 1,1547 RON |
| 16.02.2017 | 1,1574 RON |
| 15.02.2017 | 1,1682 RON |
| 14.02.2017 | 1,1643 RON |
| 13.02.2017 | 1,1461 RON |
| 10.02.2017 | 1,1512 RON |
| 09.02.2017 | 1,1367 RON |
| 08.02.2017 | 1,1261 RON |
| 07.02.2017 | 1,1332 RON |
| 06.02.2017 | 1,1405 RON |
| 03.02.2017 | 1,1231 RON |
| 02.02.2017 | 1,1240 RON |
| 01.02.2017 | 1,1107 RON |
| 31.01.2017 | 1,1087 RON |
| 30.01.2017 | 1,1044 RON |
| 27.01.2017 | 1,0882 RON |
| 26.01.2017 | 1,0921 RON |
| 25.01.2017 | 1,0961 RON |
| 23.01.2017 | 1,1108 RON |
| 20.01.2017 | 1,1059 RON |
| 19.01.2017 | 1,1096 RON |
| 18.01.2017 | 1,1122 RON |
| 17.01.2017 | 1,1116 RON |
| 16.01.2017 | 1,1297 RON |
| 13.01.2017 | 1,1093 RON |
| 12.01.2017 | 1,1052 RON |
| 11.01.2017 | 1,1085 RON |
| 10.01.2017 | 1,1259 RON |
| 09.01.2017 | 1,1482 RON |
| 06.01.2017 | 1,1772 RON |
| 05.01.2017 | 1,1889 RON |
| 04.01.2017 | 1,2095 RON |
| 03.01.2017 | 1,2090 RON |