BNR · ISTORIC
Curs BNR 2015
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru DKK.
Cursul DKK în 2015
0.6064
-0.0005
(-0.08%)
Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
0.5884
-0.0094
(-1.57%)
09.04.2015
față de 09.04.2014 (0.5978)
Maximul anului
0.6081
+0.0067
(+1.11%)
29.12.2015
față de 29.12.2014 (0.6014)
Evoluție 2015
min 0.5884 · max 0.6081
Media anuală
0.5959
Prima cotație
05.01.2015
0.6043
Ultima cotație
31.12.2015
0.6064
Variație totală
+0.0021
+0.35%
Cea mai mare creștere
29.06.2015
+0.0048
Cea mai mare scădere
10.07.2015
-0.0046
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (DKK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului DKK în 2015
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2015
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr0.5916
Aug0.5927
Oct0.5928
Cele mai mari medii lunare
Dec0.6037
Ian0.6031
Iun0.5989
Date importante în 2015
Prima cotație (an)05.01.20150.6043
Ultima cotație (an)31.12.20150.6064
Cea mai mare creștere (zi)29.06.2015+0.0048
Cea mai mare scădere (zi)10.07.2015-0.0046
Cea mai mare valoare29.12.20150.6081
Cea mai mică valoare09.04.20150.5884
Curs DKK pe luni în 2015
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,6031 | 0,5968 | 0,6067 | 20 |
| Februarie | 0,5950 | 0,5912 | 0,5978 | 20 |
| Martie | 0,5943 | 0,5899 | 0,5978 | 22 |
| Aprilie | 0,5916 | 0,5884 | 0,5966 | 21 |
| Mai | 0,5960 | 0,5932 | 0,5986 | 20 |
| Iunie | 0,5989 | 0,5944 | 0,6023 | 21 |
| Iulie | 0,5949 | 0,5906 | 0,6012 | 23 |
| August | 0,5927 | 0,5902 | 0,5951 | 21 |
| Septembrie | 0,5929 | 0,5916 | 0,5950 | 22 |
| Octombrie | 0,5928 | 0,5916 | 0,5947 | 22 |
| Noiembrie | 0,5958 | 0,5942 | 0,5976 | 20 |
| Decembrie | 0,6037 | 0,5978 | 0,6081 | 21 |
Valori zilnice DKK/RON în 2015
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2015 | 0,6064 RON |
| 30.12.2015 | 0,6069 RON |
| 29.12.2015 | 0,6081 RON |
| 28.12.2015 | 0,6064 RON |
| 24.12.2015 | 0,6069 RON |
| 23.12.2015 | 0,6058 RON |
| 22.12.2015 | 0,6053 RON |
| 21.12.2015 | 0,6045 RON |
| 18.12.2015 | 0,6050 RON |
| 17.12.2015 | 0,6030 RON |
| 16.12.2015 | 0,6036 RON |
| 15.12.2015 | 0,6032 RON |
| 14.12.2015 | 0,6043 RON |
| 11.12.2015 | 0,6071 RON |
| 10.12.2015 | 0,6035 RON |
| 09.12.2015 | 0,6015 RON |
| 08.12.2015 | 0,6007 RON |
| 07.12.2015 | 0,5997 RON |
| 04.12.2015 | 0,5991 RON |
| 03.12.2015 | 0,5978 RON |
| 02.12.2015 | 0,5979 RON |
| 27.11.2015 | 0,5959 RON |
| 26.11.2015 | 0,5950 RON |
| 25.11.2015 | 0,5957 RON |
| 24.11.2015 | 0,5966 RON |
| 23.11.2015 | 0,5963 RON |
| 20.11.2015 | 0,5957 RON |
| 19.11.2015 | 0,5955 RON |
| 18.11.2015 | 0,5959 RON |
| 17.11.2015 | 0,5951 RON |
| 16.11.2015 | 0,5948 RON |
| 13.11.2015 | 0,5953 RON |
| 12.11.2015 | 0,5952 RON |
| 11.11.2015 | 0,5956 RON |
| 10.11.2015 | 0,5973 RON |
| 09.11.2015 | 0,5976 RON |
| 06.11.2015 | 0,5968 RON |
| 05.11.2015 | 0,5960 RON |
| 04.11.2015 | 0,5961 RON |
| 03.11.2015 | 0,5942 RON |
| 02.11.2015 | 0,5949 RON |
| 30.10.2015 | 0,5943 RON |
| 29.10.2015 | 0,5942 RON |
| 28.10.2015 | 0,5940 RON |
| 27.10.2015 | 0,5947 RON |
| 26.10.2015 | 0,5944 RON |
| 23.10.2015 | 0,5934 RON |
| 22.10.2015 | 0,5938 RON |
| 21.10.2015 | 0,5938 RON |
| 20.10.2015 | 0,5932 RON |
| 19.10.2015 | 0,5923 RON |
| 16.10.2015 | 0,5919 RON |
| 15.10.2015 | 0,5917 RON |
| 14.10.2015 | 0,5920 RON |
| 13.10.2015 | 0,5919 RON |
| 12.10.2015 | 0,5919 RON |
| 09.10.2015 | 0,5917 RON |
| 08.10.2015 | 0,5921 RON |
| 07.10.2015 | 0,5920 RON |
| 06.10.2015 | 0,5919 RON |
| 05.10.2015 | 0,5924 RON |
| 02.10.2015 | 0,5916 RON |
| 01.10.2015 | 0,5918 RON |
| 30.09.2015 | 0,5920 RON |
| 29.09.2015 | 0,5931 RON |
| 28.09.2015 | 0,5916 RON |
| 25.09.2015 | 0,5920 RON |
| 24.09.2015 | 0,5919 RON |
| 23.09.2015 | 0,5926 RON |
| 22.09.2015 | 0,5927 RON |
| 21.09.2015 | 0,5928 RON |
| 18.09.2015 | 0,5926 RON |
| 17.09.2015 | 0,5933 RON |
| 16.09.2015 | 0,5929 RON |
| 15.09.2015 | 0,5924 RON |
| 14.09.2015 | 0,5921 RON |
| 11.09.2015 | 0,5919 RON |
| 10.09.2015 | 0,5927 RON |
| 09.09.2015 | 0,5925 RON |
| 08.09.2015 | 0,5932 RON |
| 07.09.2015 | 0,5932 RON |
| 04.09.2015 | 0,5937 RON |
| 03.09.2015 | 0,5938 RON |
| 02.09.2015 | 0,5950 RON |
| 01.09.2015 | 0,5947 RON |
| 31.08.2015 | 0,5939 RON |
| 28.08.2015 | 0,5936 RON |
| 27.08.2015 | 0,5943 RON |
| 26.08.2015 | 0,5945 RON |
| 25.08.2015 | 0,5947 RON |
| 24.08.2015 | 0,5951 RON |
| 21.08.2015 | 0,5936 RON |
| 20.08.2015 | 0,5945 RON |
| 19.08.2015 | 0,5936 RON |
| 18.08.2015 | 0,5927 RON |
| 17.08.2015 | 0,5932 RON |
| 14.08.2015 | 0,5925 RON |
| 13.08.2015 | 0,5908 RON |
| 12.08.2015 | 0,5917 RON |
| 11.08.2015 | 0,5917 RON |
| 10.08.2015 | 0,5912 RON |
| 07.08.2015 | 0,5914 RON |
| 06.08.2015 | 0,5912 RON |
| 05.08.2015 | 0,5914 RON |
| 04.08.2015 | 0,5905 RON |
| 03.08.2015 | 0,5902 RON |
| 31.07.2015 | 0,5906 RON |
| 30.07.2015 | 0,5908 RON |
| 29.07.2015 | 0,5923 RON |
| 28.07.2015 | 0,5917 RON |
| 27.07.2015 | 0,5922 RON |
| 24.07.2015 | 0,5927 RON |
| 23.07.2015 | 0,5926 RON |
| 22.07.2015 | 0,5920 RON |
| 21.07.2015 | 0,5910 RON |
| 20.07.2015 | 0,5920 RON |
| 17.07.2015 | 0,5922 RON |
| 16.07.2015 | 0,5923 RON |
| 15.07.2015 | 0,5935 RON |
| 14.07.2015 | 0,5929 RON |
| 13.07.2015 | 0,5943 RON |
| 10.07.2015 | 0,5958 RON |
| 09.07.2015 | 0,6004 RON |
| 08.07.2015 | 0,6011 RON |
| 07.07.2015 | 0,6005 RON |
| 06.07.2015 | 0,6012 RON |
| 03.07.2015 | 0,6009 RON |
| 02.07.2015 | 0,5998 RON |
| 01.07.2015 | 0,5989 RON |
| 30.06.2015 | 0,5996 RON |
| 29.06.2015 | 0,6023 RON |
| 26.06.2015 | 0,5975 RON |
| 25.06.2015 | 0,5974 RON |
| 24.06.2015 | 0,5994 RON |
| 23.06.2015 | 0,6004 RON |
| 22.06.2015 | 0,6009 RON |
| 19.06.2015 | 0,6016 RON |
| 18.06.2015 | 0,6016 RON |
| 17.06.2015 | 0,6013 RON |
| 16.06.2015 | 0,6019 RON |
| 15.06.2015 | 0,6006 RON |
| 12.06.2015 | 0,5991 RON |
| 11.06.2015 | 0,5987 RON |
| 10.06.2015 | 0,5986 RON |
| 09.06.2015 | 0,5989 RON |
| 08.06.2015 | 0,5978 RON |
| 05.06.2015 | 0,5956 RON |
| 04.06.2015 | 0,5944 RON |
| 03.06.2015 | 0,5949 RON |
| 02.06.2015 | 0,5953 RON |
| 29.05.2015 | 0,5951 RON |
| 28.05.2015 | 0,5958 RON |
| 27.05.2015 | 0,5962 RON |
| 26.05.2015 | 0,5986 RON |
| 25.05.2015 | 0,5968 RON |
| 22.05.2015 | 0,5966 RON |
| 21.05.2015 | 0,5962 RON |
| 20.05.2015 | 0,5963 RON |
| 19.05.2015 | 0,5963 RON |
| 18.05.2015 | 0,5956 RON |
| 15.05.2015 | 0,5948 RON |
| 14.05.2015 | 0,5974 RON |
| 13.05.2015 | 0,5974 RON |
| 12.05.2015 | 0,5976 RON |
| 11.05.2015 | 0,5961 RON |
| 08.05.2015 | 0,5962 RON |
| 07.05.2015 | 0,5961 RON |
| 06.05.2015 | 0,5946 RON |
| 05.05.2015 | 0,5932 RON |
| 04.05.2015 | 0,5934 RON |
| 30.04.2015 | 0,5923 RON |
| 29.04.2015 | 0,5901 RON |
| 28.04.2015 | 0,5914 RON |
| 27.04.2015 | 0,5925 RON |
| 24.04.2015 | 0,5916 RON |
| 23.04.2015 | 0,5921 RON |
| 22.04.2015 | 0,5936 RON |
| 21.04.2015 | 0,5966 RON |
| 20.04.2015 | 0,5944 RON |
| 17.04.2015 | 0,5912 RON |
| 16.04.2015 | 0,5909 RON |
| 15.04.2015 | 0,5919 RON |
| 14.04.2015 | 0,5905 RON |
| 10.04.2015 | 0,5903 RON |
| 09.04.2015 | 0,5884 RON |
| 08.04.2015 | 0,5896 RON |
| 07.04.2015 | 0,5912 RON |
| 06.04.2015 | 0,5914 RON |
| 03.04.2015 | 0,5909 RON |
| 02.04.2015 | 0,5911 RON |
| 01.04.2015 | 0,5909 RON |
| 31.03.2015 | 0,5904 RON |
| 30.03.2015 | 0,5899 RON |
| 27.03.2015 | 0,5925 RON |
| 26.03.2015 | 0,5920 RON |
| 25.03.2015 | 0,5901 RON |
| 24.03.2015 | 0,5903 RON |
| 23.03.2015 | 0,5948 RON |
| 20.03.2015 | 0,5945 RON |
| 19.03.2015 | 0,5923 RON |
| 18.03.2015 | 0,5961 RON |
| 17.03.2015 | 0,5948 RON |
| 16.03.2015 | 0,5948 RON |
| 13.03.2015 | 0,5964 RON |
| 12.03.2015 | 0,5950 RON |
| 11.03.2015 | 0,5958 RON |
| 10.03.2015 | 0,5963 RON |
| 09.03.2015 | 0,5964 RON |
| 06.03.2015 | 0,5959 RON |
| 05.03.2015 | 0,5964 RON |
| 04.03.2015 | 0,5972 RON |
| 03.03.2015 | 0,5978 RON |
| 02.03.2015 | 0,5952 RON |
| 27.02.2015 | 0,5947 RON |
| 26.02.2015 | 0,5926 RON |
| 25.02.2015 | 0,5925 RON |
| 24.02.2015 | 0,5966 RON |
| 23.02.2015 | 0,5970 RON |
| 20.02.2015 | 0,5973 RON |
| 19.02.2015 | 0,5969 RON |
| 18.02.2015 | 0,5978 RON |
| 17.02.2015 | 0,5976 RON |
| 16.02.2015 | 0,5966 RON |
| 13.02.2015 | 0,5965 RON |
| 12.02.2015 | 0,5953 RON |
| 11.02.2015 | 0,5967 RON |
| 10.02.2015 | 0,5960 RON |
| 09.02.2015 | 0,5947 RON |
| 06.02.2015 | 0,5930 RON |
| 05.02.2015 | 0,5922 RON |
| 04.02.2015 | 0,5922 RON |
| 03.02.2015 | 0,5912 RON |
| 02.02.2015 | 0,5925 RON |
| 30.01.2015 | 0,5968 RON |
| 29.01.2015 | 0,5971 RON |
| 28.01.2015 | 0,5989 RON |
| 27.01.2015 | 0,6003 RON |
| 26.01.2015 | 0,6017 RON |
| 23.01.2015 | 0,6037 RON |
| 22.01.2015 | 0,6046 RON |
| 21.01.2015 | 0,6067 RON |
| 20.01.2015 | 0,6058 RON |
| 19.01.2015 | 0,6055 RON |
| 16.01.2015 | 0,6065 RON |
| 15.01.2015 | 0,6056 RON |
| 14.01.2015 | 0,6041 RON |
| 13.01.2015 | 0,6028 RON |
| 12.01.2015 | 0,6030 RON |
| 09.01.2015 | 0,6034 RON |
| 08.01.2015 | 0,6032 RON |
| 07.01.2015 | 0,6042 RON |
| 06.01.2015 | 0,6045 RON |
| 05.01.2015 | 0,6043 RON |