BNR · ISTORIC

Curs BNR 2015

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru GBP.

Cursul GBP în 2015 6.1466 +0.0038 (+0.06%) Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
5.7380 +0.3246 (+6.00%)
07.01.2015 față de 07.01.2014 (5.4134)
Maximul anului
6.3552 +0.7998 (+14.40%)
20.11.2015 față de 20.11.2014 (5.5554)
Evoluție 2015 min 5.7380 · max 6.3552
Media anuală 6.1255
Prima cotație 05.01.2015 5.7636
Ultima cotație 31.12.2015 6.1466
Variație totală +0.3830 +6.65%
Cea mai mare creștere 08.05.2015 +0.1546
Cea mai mare scădere 24.03.2015 -0.1045

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (GBP)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului GBP în 2015

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2015

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Ian5.8559
Feb5.9799
Oct6.0347

Cele mai mari medii lunare

Noi6.2918
Iul6.2753
Dec6.2031

Date importante în 2015

Prima cotație (an)05.01.20155.7636
Ultima cotație (an)31.12.20156.1466
Cea mai mare creștere (zi)08.05.2015+0.1546
Cea mai mare scădere (zi)24.03.2015-0.1045
Cea mai mare valoare20.11.20156.3552
Cea mai mică valoare07.01.20155.7380

Curs GBP pe luni în 2015

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 5,8559 5,7380 5,9929 20
Februarie 5,9799 5,8391 6,0875 20
Martie 6,1330 5,9819 6,3342 22
Aprilie 6,1121 6,0097 6,1993 21
Mai 6,1622 5,9597 6,3001 20
Iunie 6,1992 6,0292 6,3547 21
Iulie 6,2753 6,1700 6,3419 23
August 6,1955 6,0472 6,3284 21
Septembrie 6,0469 5,9746 6,1176 22
Octombrie 6,0347 5,9156 6,1812 22
Noiembrie 6,2918 6,2053 6,3552 20
Decembrie 6,2031 6,1409 6,3403 21

Valori zilnice GBP/RON în 2015

DataCurs
31.12.2015 6,1466 RON
30.12.2015 6,1428 RON
29.12.2015 6,1409 RON
28.12.2015 6,1449 RON
24.12.2015 6,1578 RON
23.12.2015 6,1513 RON
22.12.2015 6,1526 RON
21.12.2015 6,1834 RON
18.12.2015 6,2286 RON
17.12.2015 6,1911 RON
16.12.2015 6,1943 RON
15.12.2015 6,1914 RON
14.12.2015 6,2393 RON
11.12.2015 6,2612 RON
10.12.2015 6,2487 RON
09.12.2015 6,1860 RON
08.12.2015 6,1967 RON
07.12.2015 6,2384 RON
04.12.2015 6,2216 RON
03.12.2015 6,3077 RON
02.12.2015 6,3403 RON
27.11.2015 6,3171 RON
26.11.2015 6,3080 RON
25.11.2015 6,3164 RON
24.11.2015 6,3183 RON
23.11.2015 6,3449 RON
20.11.2015 6,3552 RON
19.11.2015 6,3419 RON
18.11.2015 6,3443 RON
17.11.2015 6,3275 RON
16.11.2015 6,2897 RON
13.11.2015 6,2755 RON
12.11.2015 6,2900 RON
11.11.2015 6,2733 RON
10.11.2015 6,2666 RON
09.11.2015 6,2419 RON
06.11.2015 6,2053 RON
05.11.2015 6,2978 RON
04.11.2015 6,2742 RON
03.11.2015 6,2192 RON
02.11.2015 6,2287 RON
30.10.2015 6,1812 RON
29.10.2015 6,1701 RON
28.10.2015 6,1292 RON
27.10.2015 6,1585 RON
26.10.2015 6,1596 RON
23.10.2015 6,1339 RON
22.10.2015 6,0511 RON
21.10.2015 6,0298 RON
20.10.2015 6,0323 RON
19.10.2015 6,0280 RON
16.10.2015 6,0050 RON
15.10.2015 5,9732 RON
14.10.2015 5,9438 RON
13.10.2015 5,9156 RON
12.10.2015 5,9493 RON
09.10.2015 5,9797 RON
08.10.2015 5,9959 RON
07.10.2015 6,0116 RON
06.10.2015 5,9750 RON
05.10.2015 5,9577 RON
02.10.2015 5,9894 RON
01.10.2015 5,9932 RON
30.09.2015 5,9770 RON
29.09.2015 5,9746 RON
28.09.2015 6,0034 RON
25.09.2015 6,0299 RON
24.09.2015 6,0176 RON
23.09.2015 6,0778 RON
22.09.2015 6,1176 RON
21.09.2015 6,0775 RON
18.09.2015 6,0410 RON
17.09.2015 6,0694 RON
16.09.2015 6,0647 RON
15.09.2015 6,0289 RON
14.09.2015 6,0251 RON
11.09.2015 6,0471 RON
10.09.2015 6,0841 RON
09.09.2015 6,0771 RON
08.09.2015 6,1024 RON
07.09.2015 6,0535 RON
04.09.2015 6,0641 RON
03.09.2015 6,0276 RON
02.09.2015 6,0225 RON
01.09.2015 6,0493 RON
31.08.2015 6,0855 RON
28.08.2015 6,0472 RON
27.08.2015 6,0812 RON
26.08.2015 6,0584 RON
25.08.2015 6,0821 RON
24.08.2015 6,0826 RON
21.08.2015 6,1729 RON
20.08.2015 6,2075 RON
19.08.2015 6,2915 RON
18.08.2015 6,2696 RON
17.08.2015 6,2359 RON
14.08.2015 6,1934 RON
13.08.2015 6,1959 RON
12.08.2015 6,1758 RON
11.08.2015 6,2420 RON
10.08.2015 6,2343 RON
07.08.2015 6,2717 RON
06.08.2015 6,3255 RON
05.08.2015 6,3284 RON
04.08.2015 6,2571 RON
03.08.2015 6,2670 RON
31.07.2015 6,2528 RON
30.07.2015 6,2713 RON
29.07.2015 6,2440 RON
28.07.2015 6,2317 RON
27.07.2015 6,1896 RON
24.07.2015 6,2532 RON
23.07.2015 6,2804 RON
22.07.2015 6,3103 RON
21.07.2015 6,3222 RON
20.07.2015 6,3396 RON
17.07.2015 6,3419 RON
16.07.2015 6,3327 RON
15.07.2015 6,2775 RON
14.07.2015 6,2409 RON
13.07.2015 6,2352 RON
10.07.2015 6,1700 RON
09.07.2015 6,2485 RON
08.07.2015 6,2544 RON
07.07.2015 6,3237 RON
06.07.2015 6,3144 RON
03.07.2015 6,3037 RON
02.07.2015 6,3062 RON
01.07.2015 6,2866 RON
30.06.2015 6,2896 RON
29.06.2015 6,3547 RON
26.06.2015 6,2630 RON
25.06.2015 6,2588 RON
24.06.2015 6,2934 RON
23.06.2015 6,3015 RON
22.06.2015 6,2695 RON
19.06.2015 6,2907 RON
18.06.2015 6,2614 RON
17.06.2015 6,2631 RON
16.06.2015 6,2124 RON
15.06.2015 6,1860 RON
12.06.2015 6,1987 RON
11.06.2015 6,1316 RON
10.06.2015 6,1083 RON
09.06.2015 6,0583 RON
08.06.2015 6,1026 RON
05.06.2015 6,0453 RON
04.06.2015 6,0292 RON
03.06.2015 6,0938 RON
02.06.2015 6,1719 RON
29.05.2015 6,1797 RON
28.05.2015 6,2203 RON
27.05.2015 6,2743 RON
26.05.2015 6,3001 RON
25.05.2015 6,2781 RON
22.05.2015 6,2262 RON
21.05.2015 6,2470 RON
20.05.2015 6,2111 RON
19.05.2015 6,1701 RON
18.05.2015 6,1165 RON
15.05.2015 6,1530 RON
14.05.2015 6,1692 RON
13.05.2015 6,2152 RON
12.05.2015 6,2061 RON
11.05.2015 6,1520 RON
08.05.2015 6,1143 RON
07.05.2015 5,9597 RON
06.05.2015 6,0073 RON
05.05.2015 6,0252 RON
04.05.2015 6,0183 RON
30.04.2015 6,1047 RON
29.04.2015 6,1534 RON
28.04.2015 6,1667 RON
27.04.2015 6,1739 RON
24.04.2015 6,1466 RON
23.04.2015 6,1730 RON
22.04.2015 6,1745 RON
21.04.2015 6,1993 RON
20.04.2015 6,1552 RON
17.04.2015 6,1315 RON
16.04.2015 6,1460 RON
15.04.2015 6,1417 RON
14.04.2015 6,1103 RON
10.04.2015 6,0893 RON
09.04.2015 6,0570 RON
08.04.2015 6,0483 RON
07.04.2015 6,0481 RON
06.04.2015 6,0097 RON
03.04.2015 6,0147 RON
02.04.2015 6,0434 RON
01.04.2015 6,0674 RON
31.03.2015 6,0733 RON
30.03.2015 6,0267 RON
27.03.2015 6,0785 RON
26.03.2015 5,9947 RON
25.03.2015 5,9826 RON
24.03.2015 5,9819 RON
23.03.2015 6,0864 RON
20.03.2015 6,1120 RON
19.03.2015 6,1565 RON
18.03.2015 6,1424 RON
17.03.2015 6,1780 RON
16.03.2015 6,2247 RON
13.03.2015 6,2342 RON
12.03.2015 6,2704 RON
11.03.2015 6,3342 RON
10.03.2015 6,2260 RON
09.03.2015 6,1657 RON
06.03.2015 6,1460 RON
05.03.2015 6,1358 RON
04.03.2015 6,1412 RON
03.03.2015 6,1306 RON
02.03.2015 6,1043 RON
27.02.2015 6,0875 RON
26.02.2015 6,0474 RON
25.02.2015 6,0400 RON
24.02.2015 6,0775 RON
23.02.2015 6,0396 RON
20.02.2015 6,0320 RON
19.02.2015 6,0196 RON
18.02.2015 6,0274 RON
17.02.2015 6,0092 RON
16.02.2015 5,9803 RON
13.02.2015 5,9893 RON
12.02.2015 5,9830 RON
11.02.2015 6,0068 RON
10.02.2015 5,9858 RON
09.02.2015 5,9496 RON
06.02.2015 5,9137 RON
05.02.2015 5,8757 RON
04.02.2015 5,8502 RON
03.02.2015 5,8391 RON
02.02.2015 5,8446 RON
30.01.2015 5,9039 RON
29.01.2015 5,9566 RON
28.01.2015 5,9697 RON
27.01.2015 5,9751 RON
26.01.2015 5,9881 RON
23.01.2015 5,9929 RON
22.01.2015 5,8811 RON
21.01.2015 5,8867 RON
20.01.2015 5,8784 RON
19.01.2015 5,8797 RON
16.01.2015 5,9106 RON
15.01.2015 5,8573 RON
14.01.2015 5,8059 RON
13.01.2015 5,7430 RON
12.01.2015 5,7489 RON
09.01.2015 5,7577 RON
08.01.2015 5,7405 RON
07.01.2015 5,7380 RON
06.01.2015 5,7404 RON
05.01.2015 5,7636 RON