BNR · ISTORIC

Curs BNR 2015

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru PLN.

Cursul PLN în 2015 1.0605 -0.0064 (-0.60%) Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
1.0320 -0.0135 (-1.29%)
28.10.2015 față de 28.10.2014 (1.0455)
Maximul anului
1.1167 +0.0502 (+4.71%)
21.04.2015 față de 18.04.2014 (1.0665)
Evoluție 2015 min 1.0320 · max 1.1167
Media anuală 1.0626
Prima cotație 05.01.2015 1.0445
Ultima cotație 31.12.2015 1.0605
Variație totală +0.0160 +1.53%
Cea mai mare creștere 23.01.2015 +0.0126
Cea mai mare scădere 04.06.2015 -0.0146

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (PLN)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului PLN în 2015

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2015

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Oct1.0408
Noi1.0460
Ian1.0480

Cele mai mari medii lunare

Apr1.0975
Mai1.0892
Mar1.0742

Date importante în 2015

Prima cotație (an)05.01.20151.0445
Ultima cotație (an)31.12.20151.0605
Cea mai mare creștere (zi)23.01.2015+0.0126
Cea mai mare scădere (zi)04.06.2015-0.0146
Cea mai mare valoare21.04.20151.1167
Cea mai mică valoare28.10.20151.0320

Curs PLN pe luni în 2015

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 1,0480 1,0380 1,0600 20
Februarie 1,0607 1,0536 1,0684 20
Martie 1,0742 1,0677 1,0827 22
Aprilie 1,0975 1,0843 1,1167 21
Mai 1,0892 1,0731 1,1025 20
Iunie 1,0738 1,0597 1,0810 21
Iulie 1,0686 1,0611 1,0778 23
August 1,0546 1,0468 1,0647 21
Septembrie 1,0486 1,0418 1,0550 22
Octombrie 1,0408 1,0320 1,0476 22
Noiembrie 1,0460 1,0384 1,0510 20
Decembrie 1,0496 1,0336 1,0693 21

Valori zilnice PLN/RON în 2015

DataCurs
31.12.2015 1,0605 RON
30.12.2015 1,0669 RON
29.12.2015 1,0693 RON
28.12.2015 1,0660 RON
24.12.2015 1,0662 RON
23.12.2015 1,0642 RON
22.12.2015 1,0654 RON
21.12.2015 1,0614 RON
18.12.2015 1,0547 RON
17.12.2015 1,0467 RON
16.12.2015 1,0412 RON
15.12.2015 1,0343 RON
14.12.2015 1,0356 RON
11.12.2015 1,0418 RON
10.12.2015 1,0376 RON
09.12.2015 1,0336 RON
08.12.2015 1,0354 RON
07.12.2015 1,0382 RON
04.12.2015 1,0376 RON
03.12.2015 1,0433 RON
02.12.2015 1,0423 RON
27.11.2015 1,0412 RON
26.11.2015 1,0384 RON
25.11.2015 1,0431 RON
24.11.2015 1,0447 RON
23.11.2015 1,0495 RON
20.11.2015 1,0490 RON
19.11.2015 1,0457 RON
18.11.2015 1,0448 RON
17.11.2015 1,0460 RON
16.11.2015 1,0463 RON
13.11.2015 1,0462 RON
12.11.2015 1,0510 RON
11.11.2015 1,0491 RON
10.11.2015 1,0478 RON
09.11.2015 1,0449 RON
06.11.2015 1,0458 RON
05.11.2015 1,0494 RON
04.11.2015 1,0497 RON
03.11.2015 1,0432 RON
02.11.2015 1,0437 RON
30.10.2015 1,0393 RON
29.10.2015 1,0372 RON
28.10.2015 1,0320 RON
27.10.2015 1,0377 RON
26.10.2015 1,0412 RON
23.10.2015 1,0401 RON
22.10.2015 1,0340 RON
21.10.2015 1,0368 RON
20.10.2015 1,0427 RON
19.10.2015 1,0436 RON
16.10.2015 1,0428 RON
15.10.2015 1,0434 RON
14.10.2015 1,0429 RON
13.10.2015 1,0432 RON
12.10.2015 1,0447 RON
09.10.2015 1,0476 RON
08.10.2015 1,0418 RON
07.10.2015 1,0454 RON
06.10.2015 1,0397 RON
05.10.2015 1,0402 RON
02.10.2015 1,0393 RON
01.10.2015 1,0410 RON
30.09.2015 1,0418 RON
29.09.2015 1,0429 RON
28.09.2015 1,0419 RON
25.09.2015 1,0483 RON
24.09.2015 1,0465 RON
23.09.2015 1,0522 RON
22.09.2015 1,0550 RON
21.09.2015 1,0547 RON
18.09.2015 1,0527 RON
17.09.2015 1,0527 RON
16.09.2015 1,0535 RON
15.09.2015 1,0511 RON
14.09.2015 1,0499 RON
11.09.2015 1,0496 RON
10.09.2015 1,0493 RON
09.09.2015 1,0497 RON
08.09.2015 1,0450 RON
07.09.2015 1,0447 RON
04.09.2015 1,0460 RON
03.09.2015 1,0461 RON
02.09.2015 1,0466 RON
01.09.2015 1,0497 RON
31.08.2015 1,0478 RON
28.08.2015 1,0470 RON
27.08.2015 1,0495 RON
26.08.2015 1,0468 RON
25.08.2015 1,0499 RON
24.08.2015 1,0498 RON
21.08.2015 1,0545 RON
20.08.2015 1,0579 RON
19.08.2015 1,0629 RON
18.08.2015 1,0640 RON
17.08.2015 1,0606 RON
14.08.2015 1,0563 RON
13.08.2015 1,0537 RON
12.08.2015 1,0497 RON
11.08.2015 1,0501 RON
10.08.2015 1,0523 RON
07.08.2015 1,0543 RON
06.08.2015 1,0541 RON
05.08.2015 1,0593 RON
04.08.2015 1,0615 RON
03.08.2015 1,0647 RON
31.07.2015 1,0623 RON
30.07.2015 1,0636 RON
29.07.2015 1,0678 RON
28.07.2015 1,0724 RON
27.07.2015 1,0657 RON
24.07.2015 1,0725 RON
23.07.2015 1,0715 RON
22.07.2015 1,0727 RON
21.07.2015 1,0731 RON
20.07.2015 1,0741 RON
17.07.2015 1,0778 RON
16.07.2015 1,0747 RON
15.07.2015 1,0720 RON
14.07.2015 1,0666 RON
13.07.2015 1,0689 RON
10.07.2015 1,0621 RON
09.07.2015 1,0611 RON
08.07.2015 1,0613 RON
07.07.2015 1,0655 RON
06.07.2015 1,0691 RON
03.07.2015 1,0696 RON
02.07.2015 1,0671 RON
01.07.2015 1,0674 RON
30.06.2015 1,0671 RON
29.06.2015 1,0719 RON
26.06.2015 1,0684 RON
25.06.2015 1,0675 RON
24.06.2015 1,0731 RON
23.06.2015 1,0757 RON
22.06.2015 1,0753 RON
19.06.2015 1,0764 RON
18.06.2015 1,0769 RON
17.06.2015 1,0800 RON
16.06.2015 1,0810 RON
15.06.2015 1,0805 RON
12.06.2015 1,0803 RON
11.06.2015 1,0775 RON
10.06.2015 1,0752 RON
09.06.2015 1,0716 RON
08.06.2015 1,0728 RON
05.06.2015 1,0700 RON
04.06.2015 1,0597 RON
03.06.2015 1,0743 RON
02.06.2015 1,0744 RON
29.05.2015 1,0767 RON
28.05.2015 1,0731 RON
27.05.2015 1,0739 RON
26.05.2015 1,0792 RON
25.05.2015 1,0825 RON
22.05.2015 1,0859 RON
21.05.2015 1,0879 RON
20.05.2015 1,0963 RON
19.05.2015 1,0974 RON
18.05.2015 1,0963 RON
15.05.2015 1,0967 RON
14.05.2015 1,0881 RON
13.05.2015 1,0937 RON
12.05.2015 1,0869 RON
11.05.2015 1,0925 RON
08.05.2015 1,0948 RON
07.05.2015 1,0894 RON
06.05.2015 1,0948 RON
05.05.2015 1,1025 RON
04.05.2015 1,0953 RON
30.04.2015 1,0988 RON
29.04.2015 1,0973 RON
28.04.2015 1,1023 RON
27.04.2015 1,0996 RON
24.04.2015 1,1007 RON
23.04.2015 1,1021 RON
22.04.2015 1,1065 RON
21.04.2015 1,1167 RON
20.04.2015 1,1069 RON
17.04.2015 1,0988 RON
16.04.2015 1,0981 RON
15.04.2015 1,1022 RON
14.04.2015 1,0990 RON
10.04.2015 1,0975 RON
09.04.2015 1,0948 RON
08.04.2015 1,0948 RON
07.04.2015 1,0874 RON
06.04.2015 1,0877 RON
03.04.2015 1,0843 RON
02.04.2015 1,0865 RON
01.04.2015 1,0855 RON
31.03.2015 1,0791 RON
30.03.2015 1,0766 RON
27.03.2015 1,0800 RON
26.03.2015 1,0827 RON
25.03.2015 1,0766 RON
24.03.2015 1,0719 RON
23.03.2015 1,0757 RON
20.03.2015 1,0733 RON
19.03.2015 1,0706 RON
18.03.2015 1,0718 RON
17.03.2015 1,0717 RON
16.03.2015 1,0741 RON
13.03.2015 1,0705 RON
12.03.2015 1,0742 RON
11.03.2015 1,0727 RON
10.03.2015 1,0758 RON
09.03.2015 1,0769 RON
06.03.2015 1,0755 RON
05.03.2015 1,0739 RON
04.03.2015 1,0677 RON
03.03.2015 1,0713 RON
02.03.2015 1,0690 RON
27.02.2015 1,0684 RON
26.02.2015 1,0655 RON
25.02.2015 1,0614 RON
24.02.2015 1,0661 RON
23.02.2015 1,0662 RON
20.02.2015 1,0649 RON
19.02.2015 1,0647 RON
18.02.2015 1,0622 RON
17.02.2015 1,0624 RON
16.02.2015 1,0619 RON
13.02.2015 1,0623 RON
12.02.2015 1,0583 RON
11.02.2015 1,0548 RON
10.02.2015 1,0569 RON
09.02.2015 1,0579 RON
06.02.2015 1,0579 RON
05.02.2015 1,0562 RON
04.02.2015 1,0560 RON
03.02.2015 1,0536 RON
02.02.2015 1,0565 RON
30.01.2015 1,0549 RON
29.01.2015 1,0490 RON
28.01.2015 1,0532 RON
27.01.2015 1,0587 RON
26.01.2015 1,0600 RON
23.01.2015 1,0596 RON
22.01.2015 1,0470 RON
21.01.2015 1,0443 RON
20.01.2015 1,0403 RON
19.01.2015 1,0427 RON
16.01.2015 1,0447 RON
15.01.2015 1,0380 RON
14.01.2015 1,0475 RON
13.01.2015 1,0476 RON
12.01.2015 1,0493 RON
09.01.2015 1,0478 RON
08.01.2015 1,0444 RON
07.01.2015 1,0426 RON
06.01.2015 1,0442 RON
05.01.2015 1,0445 RON