BNR · ISTORIC
Curs BNR 2015
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru NZD.
Cursul NZD în 2015
2.8421
+0.0028
(+0.10%)
Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
2.4656
-0.3318
(-11.86%)
14.09.2015
față de 12.09.2014 (2.7974)
Maximul anului
3.1989
+0.4272
(+15.41%)
21.04.2015
față de 18.04.2014 (2.7717)
Evoluție 2015
min 2.4656 · max 3.1989
Media anuală
2.8016
Prima cotație
05.01.2015
2.8903
Ultima cotație
31.12.2015
2.8421
Variație totală
-0.0482
-1.67%
Cea mai mare creștere
23.10.2015
+0.0658
Cea mai mare scădere
30.04.2015
-0.0660
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (NZD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului NZD în 2015
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2015
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep2.4941
Aug2.6016
Oct2.6340
Cele mai mari medii lunare
Apr3.1021
Mar3.0570
Ian2.9523
Date importante în 2015
Prima cotație (an)05.01.20152.8903
Ultima cotație (an)31.12.20152.8421
Cea mai mare creștere (zi)23.10.2015+0.0658
Cea mai mare scădere (zi)30.04.2015-0.0660
Cea mai mare valoare21.04.20153.1989
Cea mai mică valoare14.09.20152.4656
Curs NZD pe luni în 2015
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,9523 | 2,8390 | 3,0302 | 20 |
| Februarie | 2,9064 | 2,7983 | 2,9873 | 20 |
| Martie | 3,0570 | 2,9808 | 3,1021 | 22 |
| Aprilie | 3,1021 | 3,0076 | 3,1989 | 21 |
| Mai | 2,9407 | 2,8811 | 2,9991 | 20 |
| Iunie | 2,7784 | 2,7031 | 2,8754 | 21 |
| Iulie | 2,6820 | 2,6295 | 2,7265 | 23 |
| August | 2,6016 | 2,5067 | 2,6537 | 21 |
| Septembrie | 2,4941 | 2,4656 | 2,5296 | 22 |
| Octombrie | 2,6340 | 2,5360 | 2,7230 | 22 |
| Noiembrie | 2,7142 | 2,6849 | 2,7511 | 20 |
| Decembrie | 2,7933 | 2,7128 | 2,8421 | 21 |
Valori zilnice NZD/RON în 2015
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2015 | 2,8421 RON |
| 30.12.2015 | 2,8393 RON |
| 29.12.2015 | 2,8396 RON |
| 28.12.2015 | 2,8163 RON |
| 24.12.2015 | 2,8198 RON |
| 23.12.2015 | 2,8126 RON |
| 22.12.2015 | 2,8149 RON |
| 21.12.2015 | 2,8032 RON |
| 18.12.2015 | 2,8010 RON |
| 17.12.2015 | 2,8029 RON |
| 16.12.2015 | 2,7835 RON |
| 15.12.2015 | 2,7802 RON |
| 14.12.2015 | 2,7708 RON |
| 11.12.2015 | 2,7841 RON |
| 10.12.2015 | 2,7738 RON |
| 09.12.2015 | 2,7128 RON |
| 08.12.2015 | 2,7413 RON |
| 07.12.2015 | 2,7593 RON |
| 04.12.2015 | 2,7455 RON |
| 03.12.2015 | 2,8091 RON |
| 02.12.2015 | 2,8078 RON |
| 27.11.2015 | 2,7453 RON |
| 26.11.2015 | 2,7483 RON |
| 25.11.2015 | 2,7511 RON |
| 24.11.2015 | 2,7237 RON |
| 23.11.2015 | 2,7221 RON |
| 20.11.2015 | 2,7274 RON |
| 19.11.2015 | 2,7064 RON |
| 18.11.2015 | 2,6983 RON |
| 17.11.2015 | 2,6972 RON |
| 16.11.2015 | 2,6849 RON |
| 13.11.2015 | 2,6930 RON |
| 12.11.2015 | 2,7128 RON |
| 11.11.2015 | 2,7099 RON |
| 10.11.2015 | 2,7166 RON |
| 09.11.2015 | 2,7090 RON |
| 06.11.2015 | 2,7052 RON |
| 05.11.2015 | 2,7067 RON |
| 04.11.2015 | 2,7003 RON |
| 03.11.2015 | 2,7108 RON |
| 02.11.2015 | 2,7143 RON |
| 30.10.2015 | 2,7201 RON |
| 29.10.2015 | 2,7092 RON |
| 28.10.2015 | 2,6953 RON |
| 27.10.2015 | 2,7230 RON |
| 26.10.2015 | 2,7183 RON |
| 23.10.2015 | 2,7141 RON |
| 22.10.2015 | 2,6483 RON |
| 21.10.2015 | 2,6239 RON |
| 20.10.2015 | 2,6581 RON |
| 19.10.2015 | 2,6543 RON |
| 16.10.2015 | 2,6436 RON |
| 15.10.2015 | 2,6492 RON |
| 14.10.2015 | 2,6015 RON |
| 13.10.2015 | 2,5988 RON |
| 12.10.2015 | 2,6020 RON |
| 09.10.2015 | 2,6060 RON |
| 08.10.2015 | 2,5829 RON |
| 07.10.2015 | 2,5960 RON |
| 06.10.2015 | 2,5586 RON |
| 05.10.2015 | 2,5569 RON |
| 02.10.2015 | 2,5360 RON |
| 01.10.2015 | 2,5518 RON |
| 30.09.2015 | 2,5106 RON |
| 29.09.2015 | 2,4965 RON |
| 28.09.2015 | 2,5187 RON |
| 25.09.2015 | 2,5028 RON |
| 24.09.2015 | 2,4776 RON |
| 23.09.2015 | 2,4917 RON |
| 22.09.2015 | 2,4998 RON |
| 21.09.2015 | 2,4866 RON |
| 18.09.2015 | 2,4817 RON |
| 17.09.2015 | 2,4832 RON |
| 16.09.2015 | 2,4988 RON |
| 15.09.2015 | 2,4726 RON |
| 14.09.2015 | 2,4656 RON |
| 11.09.2015 | 2,4657 RON |
| 10.09.2015 | 2,4966 RON |
| 09.09.2015 | 2,5189 RON |
| 08.09.2015 | 2,4880 RON |
| 07.09.2015 | 2,4863 RON |
| 04.09.2015 | 2,5296 RON |
| 03.09.2015 | 2,5049 RON |
| 02.09.2015 | 2,4953 RON |
| 01.09.2015 | 2,4994 RON |
| 31.08.2015 | 2,5328 RON |
| 28.08.2015 | 2,5402 RON |
| 27.08.2015 | 2,5418 RON |
| 26.08.2015 | 2,5134 RON |
| 25.08.2015 | 2,5067 RON |
| 24.08.2015 | 2,5523 RON |
| 21.08.2015 | 2,6103 RON |
| 20.08.2015 | 2,6207 RON |
| 19.08.2015 | 2,6429 RON |
| 18.08.2015 | 2,6315 RON |
| 17.08.2015 | 2,6097 RON |
| 14.08.2015 | 2,6006 RON |
| 13.08.2015 | 2,6069 RON |
| 12.08.2015 | 2,6063 RON |
| 11.08.2015 | 2,6216 RON |
| 10.08.2015 | 2,6457 RON |
| 07.08.2015 | 2,6523 RON |
| 06.08.2015 | 2,6455 RON |
| 05.08.2015 | 2,6537 RON |
| 04.08.2015 | 2,6494 RON |
| 03.08.2015 | 2,6484 RON |
| 31.07.2015 | 2,6295 RON |
| 30.07.2015 | 2,6582 RON |
| 29.07.2015 | 2,6717 RON |
| 28.07.2015 | 2,6634 RON |
| 27.07.2015 | 2,6356 RON |
| 24.07.2015 | 2,6573 RON |
| 23.07.2015 | 2,6872 RON |
| 22.07.2015 | 2,6721 RON |
| 21.07.2015 | 2,6870 RON |
| 20.07.2015 | 2,6789 RON |
| 17.07.2015 | 2,6528 RON |
| 16.07.2015 | 2,6439 RON |
| 15.07.2015 | 2,6873 RON |
| 14.07.2015 | 2,6808 RON |
| 13.07.2015 | 2,6901 RON |
| 10.07.2015 | 2,6900 RON |
| 09.07.2015 | 2,7245 RON |
| 08.07.2015 | 2,7265 RON |
| 07.07.2015 | 2,7093 RON |
| 06.07.2015 | 2,7155 RON |
| 03.07.2015 | 2,7013 RON |
| 02.07.2015 | 2,7007 RON |
| 01.07.2015 | 2,7215 RON |
| 30.06.2015 | 2,7031 RON |
| 29.06.2015 | 2,7644 RON |
| 26.06.2015 | 2,7324 RON |
| 25.06.2015 | 2,7553 RON |
| 24.06.2015 | 2,7439 RON |
| 23.06.2015 | 2,7301 RON |
| 22.06.2015 | 2,7232 RON |
| 19.06.2015 | 2,7351 RON |
| 18.06.2015 | 2,7296 RON |
| 17.06.2015 | 2,7600 RON |
| 16.06.2015 | 2,7850 RON |
| 15.06.2015 | 2,7814 RON |
| 12.06.2015 | 2,7914 RON |
| 11.06.2015 | 2,7789 RON |
| 10.06.2015 | 2,8439 RON |
| 09.06.2015 | 2,8229 RON |
| 08.06.2015 | 2,8321 RON |
| 05.06.2015 | 2,8143 RON |
| 04.06.2015 | 2,7937 RON |
| 03.06.2015 | 2,8513 RON |
| 02.06.2015 | 2,8754 RON |
| 29.05.2015 | 2,8811 RON |
| 28.05.2015 | 2,9424 RON |
| 27.05.2015 | 2,9524 RON |
| 26.05.2015 | 2,9844 RON |
| 25.05.2015 | 2,9625 RON |
| 22.05.2015 | 2,9300 RON |
| 21.05.2015 | 2,9201 RON |
| 20.05.2015 | 2,9356 RON |
| 19.05.2015 | 2,9444 RON |
| 18.05.2015 | 2,8940 RON |
| 15.05.2015 | 2,9101 RON |
| 14.05.2015 | 2,9288 RON |
| 13.05.2015 | 2,9533 RON |
| 12.05.2015 | 2,9142 RON |
| 11.05.2015 | 2,9428 RON |
| 08.05.2015 | 2,9477 RON |
| 07.05.2015 | 2,9206 RON |
| 06.05.2015 | 2,9611 RON |
| 05.05.2015 | 2,9893 RON |
| 04.05.2015 | 2,9991 RON |
| 30.04.2015 | 3,0076 RON |
| 29.04.2015 | 3,0736 RON |
| 28.04.2015 | 3,1036 RON |
| 27.04.2015 | 3,1027 RON |
| 24.04.2015 | 3,0738 RON |
| 23.04.2015 | 3,1127 RON |
| 22.04.2015 | 3,1755 RON |
| 21.04.2015 | 3,1989 RON |
| 20.04.2015 | 3,1746 RON |
| 17.04.2015 | 3,1505 RON |
| 16.04.2015 | 3,1496 RON |
| 15.04.2015 | 3,1297 RON |
| 14.04.2015 | 3,1100 RON |
| 10.04.2015 | 3,1321 RON |
| 09.04.2015 | 3,1037 RON |
| 08.04.2015 | 3,0754 RON |
| 07.04.2015 | 3,0664 RON |
| 06.04.2015 | 3,0572 RON |
| 03.04.2015 | 3,0478 RON |
| 02.04.2015 | 3,0498 RON |
| 01.04.2015 | 3,0493 RON |
| 31.03.2015 | 3,0714 RON |
| 30.03.2015 | 3,0570 RON |
| 27.03.2015 | 3,0920 RON |
| 26.03.2015 | 3,0693 RON |
| 25.03.2015 | 3,0826 RON |
| 24.03.2015 | 3,0717 RON |
| 23.03.2015 | 3,1005 RON |
| 20.03.2015 | 3,0868 RON |
| 19.03.2015 | 3,0695 RON |
| 18.03.2015 | 3,0627 RON |
| 17.03.2015 | 3,0826 RON |
| 16.03.2015 | 3,0984 RON |
| 13.03.2015 | 3,0804 RON |
| 12.03.2015 | 3,1021 RON |
| 11.03.2015 | 3,0409 RON |
| 10.03.2015 | 3,0065 RON |
| 09.03.2015 | 3,0120 RON |
| 06.03.2015 | 3,0190 RON |
| 05.03.2015 | 3,0244 RON |
| 04.03.2015 | 3,0370 RON |
| 03.03.2015 | 3,0056 RON |
| 02.03.2015 | 2,9808 RON |
| 27.02.2015 | 2,9873 RON |
| 26.02.2015 | 2,9634 RON |
| 25.02.2015 | 2,9414 RON |
| 24.02.2015 | 2,9299 RON |
| 23.02.2015 | 2,9554 RON |
| 20.02.2015 | 2,9576 RON |
| 19.02.2015 | 2,9296 RON |
| 18.02.2015 | 2,9403 RON |
| 17.02.2015 | 2,9408 RON |
| 16.02.2015 | 2,9208 RON |
| 13.02.2015 | 2,8905 RON |
| 12.02.2015 | 2,8806 RON |
| 11.02.2015 | 2,9063 RON |
| 10.02.2015 | 2,9098 RON |
| 09.02.2015 | 2,8974 RON |
| 06.02.2015 | 2,8576 RON |
| 05.02.2015 | 2,8481 RON |
| 04.02.2015 | 2,8469 RON |
| 03.02.2015 | 2,7983 RON |
| 02.02.2015 | 2,8252 RON |
| 30.01.2015 | 2,8390 RON |
| 29.01.2015 | 2,8644 RON |
| 28.01.2015 | 2,9293 RON |
| 27.01.2015 | 2,9470 RON |
| 26.01.2015 | 2,9721 RON |
| 23.01.2015 | 2,9929 RON |
| 22.01.2015 | 2,9293 RON |
| 21.01.2015 | 2,9839 RON |
| 20.01.2015 | 3,0018 RON |
| 19.01.2015 | 3,0226 RON |
| 16.01.2015 | 3,0302 RON |
| 15.01.2015 | 2,9897 RON |
| 14.01.2015 | 2,9549 RON |
| 13.01.2015 | 2,9427 RON |
| 12.01.2015 | 2,9543 RON |
| 09.01.2015 | 2,9678 RON |
| 08.01.2015 | 2,9691 RON |
| 07.01.2015 | 2,9387 RON |
| 06.01.2015 | 2,9261 RON |
| 05.01.2015 | 2,8903 RON |