BNR · ISTORIC

Curs BNR 2015

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru NZD.

Cursul NZD în 2015 2.8421 +0.0028 (+0.10%) Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
2.4656 -0.3318 (-11.86%)
14.09.2015 față de 12.09.2014 (2.7974)
Maximul anului
3.1989 +0.4272 (+15.41%)
21.04.2015 față de 18.04.2014 (2.7717)
Evoluție 2015 min 2.4656 · max 3.1989
Media anuală 2.8016
Prima cotație 05.01.2015 2.8903
Ultima cotație 31.12.2015 2.8421
Variație totală -0.0482 -1.67%
Cea mai mare creștere 23.10.2015 +0.0658
Cea mai mare scădere 30.04.2015 -0.0660

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (NZD)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului NZD în 2015

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2015

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Sep2.4941
Aug2.6016
Oct2.6340

Cele mai mari medii lunare

Apr3.1021
Mar3.0570
Ian2.9523

Date importante în 2015

Prima cotație (an)05.01.20152.8903
Ultima cotație (an)31.12.20152.8421
Cea mai mare creștere (zi)23.10.2015+0.0658
Cea mai mare scădere (zi)30.04.2015-0.0660
Cea mai mare valoare21.04.20153.1989
Cea mai mică valoare14.09.20152.4656

Curs NZD pe luni în 2015

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 2,9523 2,8390 3,0302 20
Februarie 2,9064 2,7983 2,9873 20
Martie 3,0570 2,9808 3,1021 22
Aprilie 3,1021 3,0076 3,1989 21
Mai 2,9407 2,8811 2,9991 20
Iunie 2,7784 2,7031 2,8754 21
Iulie 2,6820 2,6295 2,7265 23
August 2,6016 2,5067 2,6537 21
Septembrie 2,4941 2,4656 2,5296 22
Octombrie 2,6340 2,5360 2,7230 22
Noiembrie 2,7142 2,6849 2,7511 20
Decembrie 2,7933 2,7128 2,8421 21

Valori zilnice NZD/RON în 2015

DataCurs
31.12.2015 2,8421 RON
30.12.2015 2,8393 RON
29.12.2015 2,8396 RON
28.12.2015 2,8163 RON
24.12.2015 2,8198 RON
23.12.2015 2,8126 RON
22.12.2015 2,8149 RON
21.12.2015 2,8032 RON
18.12.2015 2,8010 RON
17.12.2015 2,8029 RON
16.12.2015 2,7835 RON
15.12.2015 2,7802 RON
14.12.2015 2,7708 RON
11.12.2015 2,7841 RON
10.12.2015 2,7738 RON
09.12.2015 2,7128 RON
08.12.2015 2,7413 RON
07.12.2015 2,7593 RON
04.12.2015 2,7455 RON
03.12.2015 2,8091 RON
02.12.2015 2,8078 RON
27.11.2015 2,7453 RON
26.11.2015 2,7483 RON
25.11.2015 2,7511 RON
24.11.2015 2,7237 RON
23.11.2015 2,7221 RON
20.11.2015 2,7274 RON
19.11.2015 2,7064 RON
18.11.2015 2,6983 RON
17.11.2015 2,6972 RON
16.11.2015 2,6849 RON
13.11.2015 2,6930 RON
12.11.2015 2,7128 RON
11.11.2015 2,7099 RON
10.11.2015 2,7166 RON
09.11.2015 2,7090 RON
06.11.2015 2,7052 RON
05.11.2015 2,7067 RON
04.11.2015 2,7003 RON
03.11.2015 2,7108 RON
02.11.2015 2,7143 RON
30.10.2015 2,7201 RON
29.10.2015 2,7092 RON
28.10.2015 2,6953 RON
27.10.2015 2,7230 RON
26.10.2015 2,7183 RON
23.10.2015 2,7141 RON
22.10.2015 2,6483 RON
21.10.2015 2,6239 RON
20.10.2015 2,6581 RON
19.10.2015 2,6543 RON
16.10.2015 2,6436 RON
15.10.2015 2,6492 RON
14.10.2015 2,6015 RON
13.10.2015 2,5988 RON
12.10.2015 2,6020 RON
09.10.2015 2,6060 RON
08.10.2015 2,5829 RON
07.10.2015 2,5960 RON
06.10.2015 2,5586 RON
05.10.2015 2,5569 RON
02.10.2015 2,5360 RON
01.10.2015 2,5518 RON
30.09.2015 2,5106 RON
29.09.2015 2,4965 RON
28.09.2015 2,5187 RON
25.09.2015 2,5028 RON
24.09.2015 2,4776 RON
23.09.2015 2,4917 RON
22.09.2015 2,4998 RON
21.09.2015 2,4866 RON
18.09.2015 2,4817 RON
17.09.2015 2,4832 RON
16.09.2015 2,4988 RON
15.09.2015 2,4726 RON
14.09.2015 2,4656 RON
11.09.2015 2,4657 RON
10.09.2015 2,4966 RON
09.09.2015 2,5189 RON
08.09.2015 2,4880 RON
07.09.2015 2,4863 RON
04.09.2015 2,5296 RON
03.09.2015 2,5049 RON
02.09.2015 2,4953 RON
01.09.2015 2,4994 RON
31.08.2015 2,5328 RON
28.08.2015 2,5402 RON
27.08.2015 2,5418 RON
26.08.2015 2,5134 RON
25.08.2015 2,5067 RON
24.08.2015 2,5523 RON
21.08.2015 2,6103 RON
20.08.2015 2,6207 RON
19.08.2015 2,6429 RON
18.08.2015 2,6315 RON
17.08.2015 2,6097 RON
14.08.2015 2,6006 RON
13.08.2015 2,6069 RON
12.08.2015 2,6063 RON
11.08.2015 2,6216 RON
10.08.2015 2,6457 RON
07.08.2015 2,6523 RON
06.08.2015 2,6455 RON
05.08.2015 2,6537 RON
04.08.2015 2,6494 RON
03.08.2015 2,6484 RON
31.07.2015 2,6295 RON
30.07.2015 2,6582 RON
29.07.2015 2,6717 RON
28.07.2015 2,6634 RON
27.07.2015 2,6356 RON
24.07.2015 2,6573 RON
23.07.2015 2,6872 RON
22.07.2015 2,6721 RON
21.07.2015 2,6870 RON
20.07.2015 2,6789 RON
17.07.2015 2,6528 RON
16.07.2015 2,6439 RON
15.07.2015 2,6873 RON
14.07.2015 2,6808 RON
13.07.2015 2,6901 RON
10.07.2015 2,6900 RON
09.07.2015 2,7245 RON
08.07.2015 2,7265 RON
07.07.2015 2,7093 RON
06.07.2015 2,7155 RON
03.07.2015 2,7013 RON
02.07.2015 2,7007 RON
01.07.2015 2,7215 RON
30.06.2015 2,7031 RON
29.06.2015 2,7644 RON
26.06.2015 2,7324 RON
25.06.2015 2,7553 RON
24.06.2015 2,7439 RON
23.06.2015 2,7301 RON
22.06.2015 2,7232 RON
19.06.2015 2,7351 RON
18.06.2015 2,7296 RON
17.06.2015 2,7600 RON
16.06.2015 2,7850 RON
15.06.2015 2,7814 RON
12.06.2015 2,7914 RON
11.06.2015 2,7789 RON
10.06.2015 2,8439 RON
09.06.2015 2,8229 RON
08.06.2015 2,8321 RON
05.06.2015 2,8143 RON
04.06.2015 2,7937 RON
03.06.2015 2,8513 RON
02.06.2015 2,8754 RON
29.05.2015 2,8811 RON
28.05.2015 2,9424 RON
27.05.2015 2,9524 RON
26.05.2015 2,9844 RON
25.05.2015 2,9625 RON
22.05.2015 2,9300 RON
21.05.2015 2,9201 RON
20.05.2015 2,9356 RON
19.05.2015 2,9444 RON
18.05.2015 2,8940 RON
15.05.2015 2,9101 RON
14.05.2015 2,9288 RON
13.05.2015 2,9533 RON
12.05.2015 2,9142 RON
11.05.2015 2,9428 RON
08.05.2015 2,9477 RON
07.05.2015 2,9206 RON
06.05.2015 2,9611 RON
05.05.2015 2,9893 RON
04.05.2015 2,9991 RON
30.04.2015 3,0076 RON
29.04.2015 3,0736 RON
28.04.2015 3,1036 RON
27.04.2015 3,1027 RON
24.04.2015 3,0738 RON
23.04.2015 3,1127 RON
22.04.2015 3,1755 RON
21.04.2015 3,1989 RON
20.04.2015 3,1746 RON
17.04.2015 3,1505 RON
16.04.2015 3,1496 RON
15.04.2015 3,1297 RON
14.04.2015 3,1100 RON
10.04.2015 3,1321 RON
09.04.2015 3,1037 RON
08.04.2015 3,0754 RON
07.04.2015 3,0664 RON
06.04.2015 3,0572 RON
03.04.2015 3,0478 RON
02.04.2015 3,0498 RON
01.04.2015 3,0493 RON
31.03.2015 3,0714 RON
30.03.2015 3,0570 RON
27.03.2015 3,0920 RON
26.03.2015 3,0693 RON
25.03.2015 3,0826 RON
24.03.2015 3,0717 RON
23.03.2015 3,1005 RON
20.03.2015 3,0868 RON
19.03.2015 3,0695 RON
18.03.2015 3,0627 RON
17.03.2015 3,0826 RON
16.03.2015 3,0984 RON
13.03.2015 3,0804 RON
12.03.2015 3,1021 RON
11.03.2015 3,0409 RON
10.03.2015 3,0065 RON
09.03.2015 3,0120 RON
06.03.2015 3,0190 RON
05.03.2015 3,0244 RON
04.03.2015 3,0370 RON
03.03.2015 3,0056 RON
02.03.2015 2,9808 RON
27.02.2015 2,9873 RON
26.02.2015 2,9634 RON
25.02.2015 2,9414 RON
24.02.2015 2,9299 RON
23.02.2015 2,9554 RON
20.02.2015 2,9576 RON
19.02.2015 2,9296 RON
18.02.2015 2,9403 RON
17.02.2015 2,9408 RON
16.02.2015 2,9208 RON
13.02.2015 2,8905 RON
12.02.2015 2,8806 RON
11.02.2015 2,9063 RON
10.02.2015 2,9098 RON
09.02.2015 2,8974 RON
06.02.2015 2,8576 RON
05.02.2015 2,8481 RON
04.02.2015 2,8469 RON
03.02.2015 2,7983 RON
02.02.2015 2,8252 RON
30.01.2015 2,8390 RON
29.01.2015 2,8644 RON
28.01.2015 2,9293 RON
27.01.2015 2,9470 RON
26.01.2015 2,9721 RON
23.01.2015 2,9929 RON
22.01.2015 2,9293 RON
21.01.2015 2,9839 RON
20.01.2015 3,0018 RON
19.01.2015 3,0226 RON
16.01.2015 3,0302 RON
15.01.2015 2,9897 RON
14.01.2015 2,9549 RON
13.01.2015 2,9427 RON
12.01.2015 2,9543 RON
09.01.2015 2,9678 RON
08.01.2015 2,9691 RON
07.01.2015 2,9387 RON
06.01.2015 2,9261 RON
05.01.2015 2,8903 RON